לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2007, 16:02
  mooch mooch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.06
ביטוח לאומי

שלום לכולם.
פתחתי עסק בחדש פברואר.
רק אחרי חודש בערף ניגשתי לביטוח לאומי לפתוח תיק והצהרתי שבתקופה פברואר מרץ אפריל(שזה החודש שהלכתי בו לביטוח לאומי) הצהרתי על 975 ש"ח שהרווחתי.
קיבלתי מכתב שרשום שהצהרתי על 317 ש"ח(על הכיפאק הם עשו ממוצע)
עד עכשיו הכל טוב ויפה.
השאלה הראשונה שלי שרציתי לשאול, האם הייתי צריך להצהיר על רווח נקי או הכנסות נטו, כי מתוך ה975 ש"ח האלה אולי רק 300 רווח כי אני מתעסק במכירת מוצרים, והמוצרים עולים לי כסף.

דבר שני הייתי היום אצל פקיד בביטוח לאומי הוא אמר שאני חייב לשלם להם כל חודש 146 ש"ח ביטוח לאומי מה 317 שאני מרוויח (מה זה לעזאל??) והוא דיבר על משהו שזה ממוצע שנתי ובסוף שנה הם בודקים את זה.

נ.ב:הגשתי תביעה לאבטלה החל מה 01.05.07 כי אני חייל משוחרר ומגיע לי 70 ימי אבטלה והפקיד במפרוש אמר לי ש 146 יורדים מה 317 ולא מהאבטלה.

שאלה:במידה ולא עבדתי 3 חודשים ואין לי רווח,אבל בביטוח לאומי עדיין רשום שיש לי רווח האם מורידים לי משהו? בנאדם שלא מתפרנס מכלום מאיפה צריך לשלם?? או שהם עובדים כמו מס הכנסה, מחקים עד סוף שנה ואם אין רף מסויים אז יש החזר
תודה.

נערך לאחרונה ע"י mooch בתאריך 02-05-2007 בשעה 16:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2007, 17:31
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
אתה מדאיג אותי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mooch שמתחילה ב "ביטוח לאומי"

פתחת עסק, אנא תרגם זאת עבורי ענין זה בוער יותר מהביטוח הלאומי ובמיוחד מע"מ.
לענין ביטוח לאומי לא לגמרי הבנתי, אך הדחיפות פה קטנה יותר ואני אענה לך ראשית עקרונית.
גם אם אינך מרוויח אגורה אתה תשלם ביטוח לאומי כ'לא מועסק'. בביטוח לאומי ישנם קטיגוריות שונות המבוססות על הדיווח שלך, כמו שכיר או עוסק מורשה, ולעיתים בגלל בקשות שאתה מבקש מהם, ממתין לאישור (בוא לא נברח מהנושא הכוונה כאן למשל להבטחת הכנסה ועוד ועוד).
יש דימיון למס ההכנסה כי אתה כעצמאי 'פותח תיק'. במקרה כזה אתה תשלם שני סוגים של ביטוח לאומי ראשית לגביך, אני מניח כ 350 ש' וכן בביטוח לאומי תשלם כמו במס ההכנסה 'ניכויים' שהכוונה לכסף שנשאר אצלך ומיועד לתשלום ב 15 לעובדיך.
אני יודע שהפלתי עליך יותר מדי אינפורמציה. לכן בוא ונתחיל מ'א'. מה הכוונה שפתחת עסק? ואולי גם למה העסק וכו'

יעקב בן שאול
ישן 03-05-2007, 17:14

או.קי. השלמנו
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי mooch שמתחילה ב "מה?? אנשים ברוגז איתי?? (בן..."

התשובה הבאה עשויה לא רק לחסוך לך כסף אלא כאבי ראש שאתה אפילו לא מבין את היקפם:
1. זו טעות קשה להירשם 'כעצמאי' אם אין לך כוונה לעבוד ככזה לטווח ארוך.
2. זו טעות חמורה להירשם 'כעצמאי' אם אין לך לקוחות צפויים - כלומר סיכוי להרוויח באופן משמעותי.
3. כשאתה נירשם 'כעצמאי' זה מתחיל לחייב אותך בהרבה מאד מובנים. זה לא כמו לא לסדר את השולחן. פה אם אתה לא מסודר אתה עלול להגיע גם לבית המשפט כנאשם פלילי בגין דרישה לתשלומים דמיוניים.סמוך עלי שאני לא מפחיד אותך לחינם.
4. זו טעות חמורה להיות עצמאי ללא ליווי מנהל חשבונות ב 3 צמתים:
א. ברישום. יש משמעות איך אתה נירשם ואיך אתה מדווח בראשונה לרשויות.
ב. במהלך ההפעלה השוטפת. אם אין לך ניסיון קודם אתה חייב שמישהו יעשה עליך ביקורת. במוקדם
או במאוחר 'יבקר' אותך מישהו עם תעודה. בסוף הביקור הוא עלול להגיש 'תירשומת' שהמשמעותה לגביך תהיה לפחות בפן הכספי.
ג. במהלך סוף כל שנה. כי בסוף כל שנה עצמאי חייב להצהיר על הכנסותיו לשנה קודמת ואף
להגיש דו"ח אישי ואולי מאזן או הצהרת הון ועוד
5. עכשיו אני אענה על השאלה הצרה ששאלת אותי. אם נרשמת 'כעצמאי' ועדין לא הסברת לי מה
הפרוש. אז הבעיה שלך אינה רק אם תשלם 146 ש' לחודש. לדוגמא הסיכוי שלך לקבל את
הבטחת הכנסה שלך שווה לסיכוי שלי לקבל ממך דמי יעוץ כפי שמגיעים לי... (זו היתה בדיחה חבר, התכוונתי להגיע בגיל 21 לירח). אתה תקרא היטב את תשובתי ואז נמשיך
ישן 03-05-2007, 19:35
  mooch mooch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "או.קי. השלמנו"

נרשמתי כעצמאי כחודש,חודש וחצי לפני השחרור.ועצמאי הכוונה שנרשמתי במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי .כלומר יש לי עסק שאני מנהל מהבית אני מוכר, ומתקן מחשבים.
לא ידעתי שאני אתחיל ללמוד ע"ח לשכת העבודה.
יש לי עבודות מזדמנות, ואני מוציא חשבוניות, כי זה סוג של אחריות.
יש לי ספר תקבולים ששם אני רושם את ההוצאות(הקניית סחורה) וההכנסות(המכירה סחורה +הרווח של זה ביחד).
בקשר ל"רווח באופן משמעותי" מה אתה מצפה , שאני יעבוד שחור? פעם יש לי לקוחות, פעם אין. לכן אני "פטור" ולא מורשה כי היקף ההכנסות שלי הוא לא גדול.
בקשר לרישום. למס הכנסה אני לא מדווח כי קיבלתי מהם פטור בגלל שאני עסק מתחיל,למע"מ כפי שאני יודע אין מה לדווח, וביטוח לאומי הצהרתי על 317 ש"ח לחודש (שזה אני לא מבין אם יש לי עלייה בהכסנות או ירידה? מה יש הכחסר כספי או השלמה של כסף בסוף שנה??)

אולי בתור מנהל פורום ואחד שמבין( לא יודע מאיפה אתה מבין בזה) אולי תפתחו פה אשכול "נעוץ" עם כל הדברים שנחוצים לעוסק המתחיל הפטור והקטן שלא מוכן לשלם 300 ש"ח בחודש לרואה חשבון על זה שהוא סתם יקח לו כסף כי יחסית ל"פטור" אין מה לעשות (וזה אמר לי רואה חשבון בעצמו)
ישן 04-05-2007, 07:53

'עוסק פטור' יקר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי mooch שמתחילה ב "ע"פ הגדרות של מס הכנסה ומע"מ..."

זה לא מתקופתי אבל אומר לך עפ"י הבנתי מה הפירוש ונחשוב ביחד. במילים שלי עוסק פטור אמנם נרשם במע"מ אבל בכלל לא במשחק של מע"מ - כלומר לא משלם ולא מקזז. אני מנחש שההתיחסות לאחד כמוך היא שונה מכל מה שתיארתי, למרות שעקרונית בסוף השנה בודאי תמלא משהו שיראה כמו 'דו"ח אישי" לסיכום מלוא הכנסותיך. אבל, שוב, ההתיחסות אליך היא שונה, כלומר קלה יותר.
זוכר ששאלתי אותך כמה סכום הכנסות צפוי מלאת בדו"ח ביטוח לאומי? ובכן כאן ('עוסק פטור') למעשה הצהרת על צפי צפוי שנתי של עד כ 60,000 שקל. שים לב הכנסות ולא רווח.
ברור שהמסגרת הזו היא היחידה שמתאימה לך בשלב זה.
עכשיו לגבי 'הבטחת הכנסה'. אני רק מנחש, על בסיס ניסיון רב ולא ידע ספציפי, שהזקת לעצמך לקבל מעמד הבטחת הכנסה על בסיס קבוע מביטוח לאומי. מדוע? כי שם מחפשים כל הוכחה להכנסה כמו כרטיס אשראי שחוייב בדלק למרות שאין רכב על שימך או הכנסות עקיפות. לדוגמא, אם אישתך משתכרת תהיה התשובה שלילית בכל מקרה. לכן הם בודאי יקחו בחשבון רישום כעצמאי מכל סוג.
לעומת זאת, בכל הטבה אחרת שמגיע לך בדין בשל גיל חייל משוחרר וכדומה כנראה שלא יראו בך עצמאי ממש.
אני מקוה שעזרתי לך כאן לפחות להבין את התמונה הכללית.

יעקב בן שאול
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר