לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2007, 22:15
צלמית המשתמש של דוד רבוש
  דוד רבוש דוד רבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.07
הכותרת חריפה מדי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "מהרסיך ומחרביך מתוכך יצאו"

הכותרת אינה מתאימה בכלל למקרה.
להווי ידוע לך כי למשמעות של דברי הנביא חלוקות הדעות , האם היתה זאת נבואת תוככה , או נבואת נחמה.

לענייננו , הנושא מזכיר את פעולתו של בן גוריון לפרוק הפלמח ושאר הגופים המחתרתיים שלחמו בבריטים ימ'ש.
הכוונה היתה ליצור אינטגרציה מוחלטת לבל יובלט חלקו של זה או אחר במלחמה הזאת וכדי לא ליצור מיליציות בצה'ל.
אף אחד לא חולק על חלקם המפואר של בני הישיבה בשרות הצבאי ולצערנו בקורבן הדמים שהם מקריבים עבור הארץ.
עד לכאן הכל נכון. נשאלת השאלה - לא צריך לבנות מסגרות יחודיות . האם אתה ואני אכלנו בצבא אוכל טרף ? האם לא היו מכ'שים בכל יחידה ולא היה רב צבאי ? הרב הצבאי דורש שרות מיוחד ואוכל מיוחד ?

המסגרות הללו יוצרות ניכור בקרב הצבא ולמעשה מדובר בשני צבאות שונים שאינם מתערבבים זה בזה ואת זה יש להשריש מהשורש.

צריך מפקד אמיץ שיודע לקבל החלטה אמיצה כמו שטרן , מה גם שהוא בא מהמסגרות הללו ועובדה שלא הפריע לו וכהוא זה לשרת שרות רגיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2007, 22:45
צלמית המשתמש של דוד רבוש
  דוד רבוש דוד רבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.07
לפעמים גם אני שואל את השאלה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מה הבעיה שיהיו להם מסגרות משלהם?"

ויש לי תחושה כי יש חלוקת תפקידים בקרב בחורי הישיבות המוכתבת מאיזה שהוא גורם , הקובעת מי ילך לצבא ומי לא.
מסגרת ייחודית יצרה מצב משונה. מצד אחד באה לענות על דרישות יחודייות של פריטים בצבא ומצד שני ישנן הטוענים כי אינה מספיק ייחודית (אם זכור לך שאלת המ'כיות שאמנו חיילים חרדים ).
כל מסגרת ייחודית תמיד משאירה מקום לשאלות ולפקפוק בדבר יכולתה לספק את הדרישות.

שאלה לי אליך - מה דעתך על הקמת מסגרת ייחודית גם לחברי הקיבוצים בעלי אוריינטציה שמאלנית שרוצים מסגרת שלא יהיה בא שרות מחוץ לקו הירוק . מסגרת לכאלה שרוצים לשרת - אבל בלי נשק.

זאת כבר לא מסגרת אלא פריצת מסגרת.
ישן 05-05-2007, 02:15
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
שירות קצר - אבל קרבי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "באמת לא הבנת? חבל"

ואל תשכח שהם ממשיכים לשירות מילואים, שלא כמו חלק גדול מהחילונים.
אם לפרק מסגרות - אז את כל המסגרות.
אבל המסגרות נועדו לאפשר גיוסן של אוכלוסיות שמסיבות כאלה ואחרות לא מסתדרות עם צה"ל ה"כללי" (והמסגרות הנפרדות לבני ישיבות ולדרוזים הן די מעורבות בצה"ל).
אם רוצים שאוכלוסיות שלא התגייסו בעבר ימשיכו לשרת, למה ללכת עכשיו נגדן?
מה הבעיה עם מסגרת נפרדת (שהיא לא עד כדי כך נפרדת) לבני ישיבות?
אפשר לשנות, להאריך את תקופת השירות, להתגמש ולהתפשר - אבל למה לעשות להם דווקא?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 05-05-2007, 03:17
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא נראה לי שעושים להם "דווקא".
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "שירות קצר - אבל קרבי"

קשה לי להאמין שלצבא אין מה לעשות חוץ מאשר "לעשות דווקא" לאוכלוסיה זו או אחרת. שירות קרבי זה מאוד יפה ומכובד, אך לא ברור לי למה מגיע להם שירות קצר יותר. יש חילונים רבים שמשרתים שירות מלא אחרי 3-4 שנים של לימודים באוניברסיטה (במסגרת עתודה או דחיית גיוס) ויש חילונים רבים (למעשה, יותר ממחצית מחברי לתיכון) שמשרתים שנת שירות לטובת המדינה ואח"כ שלוש שנים מלאות. לא ברור לי מדוע אנשי ישיבות ההסדר חייבים גם לשרת ביחד במסגרות נפרדות. מישהו יפריע להם לקיים מצוות? מדוע לקיים צבא בתוך צבא? לגבי הדרוזים יש לכך סיבות היסטוריות שעיקרן רצון לפקח על בני המיעוטים שמשרתים בצבא. היום זה הולך לכיוון של יותר שילוב.
ישן 05-05-2007, 06:12
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
בוא ותבדוק את מסלול השרות של גרעיני הנח"ל
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא נראה לי שעושים להם "דווקא"."

תעשה שיעורים- ותחזור אלינו עם תוצאות...

ועד שתחזור-
לבני"ש יש צרכים מיוחדים- ומדובר בלימוד התורה.
לי ולך זה לא אומר הרבה, אבל לחבר'ה הטובים הללו מדובר בנושא של יהרג ובל יעבור.
באה המדינה ומצאה להם פתרון שבו הם ישרתו מסלול קרבי משמעותי,
במהלך השירות הם עושים "הפסקה" לצורך המשך לימודים בישיבות-
כאשר בכל זמן לימודיהם בישיבות הם נחשבים לחיילי צה"ל ונכללים בסד"כ הצה"לי למקרי חרום (!!).
נכון שזמן השרות שלהם בפעילות צבאית קצר יותר- אבל סה"כ זמן "שייכותם" לצה"ל ארוך יותר (בשנה אחת- אל תתפוס אותי במילה).

ונחזור לכותרת- משך שרות בני הישיבות מול גרעיני הנח"ל- זהה לחלוטין.
אלו שתי מסגרות מקבילות שניבנו ע"פ אותה התפיסה.
ההבדל המהותי הוא שגרעיני הנח"ל הולכים ופוחתים, ובני הישיבות עושים חיל (תרתי משמע)
ולכן קל להתנכל להם.
הינה הקישור להוכחת דברי-

http://www1.idf.il/DOVER/site/mainp...=8&bScope=False

ישן 05-05-2007, 15:24
מנהל

לא על התגובה הזו תהיה גאוותך
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "בוא ותבדוק את מסלול השרות של גרעיני הנח"ל"

ראשית, כיצד אתה שולח אותי בזחיחות לעשות שיעורים בנושא ובעצמך לא בקי בו ("אל תתפוס אותי במילה")? לא מביך אותך במקצת?
שנית, זה שאחרים גונבים לא אומר שלך מותר לגנוב.
שלישית, בהאחזויות הנח"ל בני הגרעין עושים למען הכלל (בהתיישבות) ולא למען עצמם.
רביעית, לימוד תורה איננו "ייהרג ובל יעבור" משום בחינה. זוהי העדפה אישית ועיסוק שניתן לעשותו אחרי השירות הצבאי ככל שירצו. האירוניה היא שלאחר שיחרורם מהצבא רבים מבני ישיבות ההסדר (אם לא רובם) לא ממש ישבו ללמוד תורה באופן אינטנסיבי מרגע שיכנסו למעגל העבודה. אז זה בסדר לא ללמוד תורה על מנת לעבוד אבל לא על מנת לשרת בצבא?
ישן 05-05-2007, 15:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בהאחזויות הנח"ל ישנה חגיגה ארוכת שנים, כבר שנים שה"התיישבות" שם היא בדיחה...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא על התגובה הזו תהיה גאוותך"

יש להם איזה פסיקון קטן בשם "משכיות", שנמצא מטר וחצי מבסיס גדוד ההאחזויות הראשי שלהם,
וזהו. זו "ההתיישבות" של גרעיני נח"ל.

אני, בניגוד לשאר, אתייחס לסיבה האמיתית שבעטיה אין לפרק את את ישיבות ההסדר: המילואים.
שירותם הסדיר של הבני"שים, הוא קצר יותר - אבל תוחלת החיים שלהם כיחידת מילואים אורגנית,
הוא מקסימלי. הם מתייצבים במאה אחוז לכל תרגיל ותעסוקה, ולכן שומרים על רמת מקצועיות גבוהה
בהרבה מיחידות מילואים מקבילות, שסובלות בשגרה משיעורי התייצבות נמוכים.

אלעזר שטרן, בעוד אחת מהחלטות הצומי שלו, הכריז עליהם מלחמה, במסגרת הקמפיין המתמשך
שלו "להחזיר להם" (להם=להנהגה הדתית-לאומית, שהפכה טיפוסים מסוגו ומהסוג של בשיא,
למוקצים) על שהעליבו אותו בימי המאבק נגד ההתקפלות. שטרן מוכן לגרום נזק למערכת - העיקר
שהם "יראו מה זה". הפרוייקט הפתטי שלו, יחזיק מעמד בדיוק עד לרגע עזיבתו את הצבא, שכן
לצבא באמת שאין אלטרנטיבות אמיתיות לאוכלוסייה הזו. ההתגרות הזו לא תיראה רע רק בעיני
ישיבותץ ההסדר - אלא גם בעיני ראשי המכינות - ובלעדיהן אפשר לסגור את קורס קציני היבשה
בבה"ד 1, ולהעבירו לבסיס קטן יותר...
ישן 05-05-2007, 15:59
מנהל

זה הפיתרון לבעיית המילואים?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בהאחזויות הנח"ל ישנה חגיגה ארוכת שנים, כבר שנים שה"התיישבות" שם היא בדיחה..."

בעיית המילואים צריכה טיפול שורש. היחידות של ישיבות ההסדר (במידה ושיעור ההתיצבות הוא כפי שאתה מתאר) הן טיפה בים וחצי כדור אקמול לכאב שיניים. אגב, הבעיה ביחידות המילואים איננה כל כך חוסר ההתייצבות (הגדוד שלי לשם דוגמא תמיד היה בעל כח אדם מלא ומספק) כי אם חוסר האימונים בחמש-שש השנים האחרונות. ומבחינה זו, דומני שאין יתרון לישיבות ההסדר.
ואגב, לגבי הנח"ל הרי שיש עדיין האחזויות של ממש. ובכל מקרה, הקמת גרעיני הנח"ל הייתה בשל מטרה לאומית-צבאית-התיישבותית ובמידה וסיים תפקידו זה, הרי שצריך לסגור אותו ויפה שעה אחת קודם.
ישן 05-05-2007, 18:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה שזה לא כל הפתרון - לא מצדיק החרפת הבעייה...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה הפיתרון לבעיית המילואים?"

לא מכיר את הגדוד שלך, אבל עובדתית, יחידות המילואים של ההסדר נחשבות טובות יותר מרוב
המקבילים שלהן.
העובדה שמסיבות פוליטיות יש מי שתומך בפירוקן (בשעה שעדיין ממשיכים לקיים את פיקוד הנח"ל,
שנים אחרי שלא הצליח למלא פלוגה מסכנה אחת בגדוד 50...), לא מהווה נימוק משכנע לפירוקן.
זה שהעליבו את שטרן, גם כן לא מהווה נימוק משכנע...

כרגע, מבחינת צבאית טהורה, התועלת שבקיומן גדולה מהתועלת שבפירוקן. מבחינה לאומית ודאי
שיש בהן תועלת (לך ובדוק את פריסצן בעיירות פיתוח, ותרומתן ליישובים אלה), ועל כן מותר להיות
איש שמאל ועדיין לא לחפש דווקא לפגוע בד"לים (שטרן באמת לא פועל מנימוקים פוליטיים, אלא
מסיבות אישיות - אך את הגיבוי שלו מפוליטיקאים, הוא מקבל מטעמים פוליטיים, תוך שאותם שונאי
דתיים מתחבאים בצוותא מאחורי כיפת המחמד שלראשו של שטרן...).
ישן 05-05-2007, 22:37
מנהל

אולי יש צורך בהחרפת הבעיה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה שזה לא כל הפתרון - לא מצדיק החרפת הבעייה..."

כל עוד יש מי שישא בנטל המילואים, יהיה פחות דחוף למערכת לבצע את הרפורמות הדרושות.
ולעניין, לא ברור לי מאיפה הטיעונים שלך שיחידות ההסדר במילואים "טובות" יותר מיחידות הסדיר. קשה לי להאמין שיש לך נתונים רשמיים בנושא. הלוואי והיה בכלל לצבא מערכת אמיתית להערכת איכות היחידות שבו והשוואה ביניהן. מבחינה צבאית טהורה מוטב היה שהחיילים האיכותיים האלה היו משרתים 3 שנים ולא 16 חודש, והיו מפוזרים בין יחידות שונות וכל משפיעים עליהן לטובה. אינני יודע אם המניע לפירוק (ועדיין לא בוצע או הוצע פירוק כזה באופן רציני) הוא פוליטי. זה בהחלט ייתכן. ברור לי למה יש מי שיכול לחשוש מקיום יחידות שעלולות בעתיד (גם אם זה לא קרה עד כה) להעדיף מרות הרבנים או מפלגה מסוימת על פני הפיקוד העליון של צה"ל. מאותה הסיבה פירק בן גוריון את הפלמ"ח וסירב לשמר אותו אפילו כיחידה אורגנית אך נבדלת במסגרת צה"ל.
ישן 06-05-2007, 01:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא אמרתי שהן יותר "טובות", אלא שנתוני ההתייצבות שלהן טובים יותר.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אולי יש צורך בהחרפת הבעיה"

אתה לא חייב להאמין לי. ברר בעצמך - זה לא כזה סוד צבאי...
מבחינה צבאית טהורה עדיף שהחיילים האלה ישרתו 10 שנים, ולא 3 שנים, אבל זה לא מציאותי.
כרגע השאלה היא בין 16 חודשים (ואחרי זה יותר מעשרים שנה, הכוללים חודש מלא מדי שנה), לבין
כלום. האנשים האלה באמת דבקים בלימודיהם, ונראה לי שלדחוף בכוח לעבר ההתחרדות, אולי
יעשה טוב לכמה שונאי דתיים, שיוכלו להגיד "כל הדוסים אותו הדבר", אבל יעשה רע מאוד לצבא
בכלל, ולמערך המילואים בפרט.
ב"ג פירק את הפלמ"ח לא בגלל שהתנגד לפוליטיזציה של הצבא, אלא שהתנגד לפוליטיזציה של
מישהו שאינו מפא"י, בתוך הצבא...
להיות מפא"יניק בהחלט לא הפריע, היה לנו רמטכ"ל חבר מרכז (דיין), ושרון סיפר בשעתו שקל לו
נורא לזכור מהו תאריך קבלת דרגת האל"מ שלו, שכן זה היה תאריך קבלת פנקס החבר במפא"י...

בקיצור, ב"ג הוא מודל רע בכל הנוגע ל"הוצאת הפוליטיקה מצה"ל. עם זאת, בהחלט ייתכן שהוא
המודל לשונאי הדתיים: גם הם רוצים להוציא מצה"ל כל מי שחושב אחרת מהם...
ישן 06-05-2007, 18:05
מנהל

אז אמרת...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא אמרתי שהן יותר "טובות", אלא שנתוני ההתייצבות שלהן טובים יותר."

היות ואתה הוא הטוען זאת, עליך חובת ההוכחה. אם קל כל כך להביא נתונים מסודרים לעניין, אז בבקשה-תביא אותם עם מקור ממהימן. עד אז, קשה להתייחס לדברים ברצינות.
אני לא מעוניין שהחבר'ה יעשו טובה לי או לאף אחד. אני משוכנע שצה"ל יסתדר גם בלעדיהם (מאז שישיבות ההסדר הפכו דומיננטיות, קשה להצביע על ההצלחות העצומות של צה"ח בהשוואה לעבר...נקודה למחשבה). הגדוד שלי כדוגמא חף מכל יוצאי ישיבות הסדר והוא גדוד מעולה מכל הבחינות עם שיעורי התייצבות מספקים בהחלט. אינני מוכן שיציבו לי תנאים נוסח או 16 חודשים או כלום. אינך מוכן לשרת כמו כולם? אל תעשה טובה. אינני בטוח כלל שזה מה שידחוף את ישיבות ההסדר ל"התחרדות" ואם כן-אזי ודאי שהמהימנות הלאומית שלהם חלשה.
לגבי ב"ג-שמע אני חקרתי את הנושא במקרה בעבר במסגרת פורמלית ועברתי על הרבה מאוד מקורות ראשוניים ואחרים. אין ספק שהוא דאג לקדם את הנאמנים לו ולדרכו בצבא. אבל זה לא קשור לפירוק הפלמ"ח. בן גוריון ואחרים סברו שיש סיכון רב מידי בריכוז כח צבאי שנאמן פוליטית לגוף פוליטי שאיננו הממשלה הנבחרת. בן גוריון במקרים רבים העדיף יוצאי צבא בריטי בלתי מפלגתיים מאשר אנשים מזוהים פוליטית.
ישן 06-05-2007, 18:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

האמת? לא קשה לך לקבל זאת כנתון עובדתי - עמדותיך הפוליטיות הן המונעות ממך מלהודות בכך.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז אמרת..."

לא צריך מאות גיליונות נייר בכדי לדעת שדרג המילואים הלוחם בצה"ל כיום, כולל חובשי כיפה, בלי
שום פרופורציה לחלקם היחסי באוכלוסייה. להצליח ל-א לראות זאת, זה הכישרון האמיתי...
אתה אמנם לא מעוניין שיעשו לך טובות, אבל היות והחבר'ה ש-ל-ך (לא אתה, אבל רבים משותפיך
לאידיאולוגיה), נמצאים במקום שבו הם אכן "לא עושים טובות" נוצרה סיטואציה שאתה אולי לא
צריך טובות - אבל צה"ל מ-א-ו-ד צריך טובות...
שוב, אין לי מושג מהו גדודך המסתורי וייתכן שהוא הגדוד הכי טוב בעולם, אבל מה לעשות שאנחנו
זקוקים לעוד גדודים מלבד הגדוד שלך?

באשר לדבריך על ב"ג: גם אני למדתי את הנושא, והדבר היחיד שניתן לקבוע בוודאות לגבי ניהול
מערכות המדינה בימי ב"ג, זה שאותו עניין ריכוז הכוח בידיו ובידי מקורביו ובהקשר הזה פורק
הפלמ"ח - הם לא היו מהימנים ב-ע-י-נ-י-ו. אז נכון שעליהם הוא לא ירה (ומגיעה לו תודה נצחית על
שלפחות עליהם הוא ריחם...), אבל אין מה להעריץ אותו בהקשר הזה. הוא לא פירק את הפלמ"ח
בגלל שרצה לעקור את הפוליטיקה מהצבא - אלא פשוט בגלל שרצה שבהצבא הפוליטיקה היחידה
תהיה הפוליטיקה ש-ל-ו...
ישן 06-05-2007, 18:54
מנהל

האמת? אינך מסוגל לבסס את דבריך
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האמת? לא קשה לך לקבל זאת כנתון עובדתי - עמדותיך הפוליטיות הן המונעות ממך מלהודות בכך."

לכן אתה מסתופף בחיקו החם של הטיעון החלוש "כולם יודעים". ובכן, אני מיניסיוני הדי רב שנים כחיל מילואים לא ממש שמתי לב לתופעה שאתה מתאר. ולא מדובר כאן על "חובשי כיפה" (ניסיון להסיט את הדיון?) כי אם ביוצאי ישיבות ההסדר שהם מיעוט מקרב חובשי הכיפה בצה"ל. הגדוד שלי אכן גדוד מצוין לכל הדיעות אך הוא רק אחד מבין רבים. רק במערך המסוים שאליו אני משתייך (ומטעמי ב"ש עדיף שיוותר מסתורי) יש עוד מספר גדודים מעולים עם שיעור התייצבות גבוה שכולם חפים מיוצאי ישיבות הסדר. ההון האנושי של צבא המילואים זקוק לשיקום וניתן להשיג זאת יחסית במהירות ולוותר על מעלי התנאים. לא ברור לי מדוע דתיים (דתיים לא פחות מאנשי ישבות ההסדר) יכלו לשרת ביחידתי 3 שנים מלאות ואחר כך להמשיך במילואים וההסדרניקים לא.
על ב"ג כבר אמרתי את דעתי ואני עומד מאחוריה. שים לב שהנקודה היא אי קיום מסגרות נפרדות בתוך הצבא שאין להם נאמנות לממשלה. מרגע שבן גוריון לא היה ראש ממשלה, לא התקיימה שום מסגרת צבאית שהיה ספק בין נאמנות לממשלה הנבחרת לנאמנות לאיש בן גוריון או מפלגתו.
ישן 06-05-2007, 19:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

האמת? אתה היית רוצה לפרק ישיבות הסדר בכל מצב, דרך ואופן...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האמת? אינך מסוגל לבסס את דבריך"

והעובדה שיש איזה חובש כיפה שנותן חזית רחבה, שאפשר להסתופף מאחוריה, מאפשרת לך
לטעון שזה לא קשור בהיותם דתיים...
הגדוד המסתורי שלך הוא אכן גדוד מובחר שבמובחרים לכל הדיעות (בעיקר זו שלך, שכן איש, פרט
לך, לא יודע באיזה גדוד מדובר...), והוא בכלל העניין. אפילו היה הגדוד שלך, המובחר שבמובחרים,
עדיין קשה לי לראותו מכריע מלחמות. אתה, מסיבות פוליטיות נטו, מעוניין בפירוקה של יחידה
שלוחמיה חושבים אחרת ממך. למעשה אפילו השווית זאת למהלך הפוליטי המופלא של ב"ג, למלא
את הצבא באנשי שלומו, ולדחוק את כל השאר...
לך לא ברור מדוע דתיים (שלקחת לך את הזכות המרשימה למדוד את מידת דתיותם) לא יכולים לשרת
באופן מסויים, ולי לא ברור מדוע במשך שנים מימן צה"ל של"ת אחרי של"ת, שבו החבר'ה עשו חיים
משוגעים ע"ח הפז"ם (ואתה עוד השווית זאת לישיבות ההסדר, שבהן אשכרה עושים משהו בזמן
שלא לובשים מדים...) - ובכ"ז זה המצב...

אתה רשאי לעמוד מאחורי דבריך המשבחים את מהלכו הציני של ב"ג, שנועד להפוך את צה"ל לכלי
נוסף המיועד לשרת את האג'נדה המפלגתית של אנ"ש (בדומה לשירותי הבטחון שהוקמו באותה
עת, ואף הועסקו בציתותים למפלגות אופוזיציה שונות...). אם הוא המודל שלך - לא פלא שאתה
תומך בפירוק ישיבות ההסדר. אני בעד שהרמטכ"לים הבאים ייבחרו, כמו פעם ע"י וועדה מסדרת
ע"י מפא"י-דהיום - הלא הם אנ"ש בתקשורת, בביה"מ העליון ובהון הגדול...
ישן 06-05-2007, 19:57
מנהל

האמת? עצוב לראות כמה הספינים שלך שקופים
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "האמת? אתה היית רוצה לפרק ישיבות הסדר בכל מצב, דרך ואופן..."

הצלחת להתחמק ולטשטש את הצורך לגבות את טענותיך בנתונים מהימנים. כל הכבוד...
אני מכיר מספיק חובשי כיפה (ולאו דווקא סרוגה!) שעושים מילואים קרביים באופן שוטף, כולל בגדוד שלי. מעניין שהם הסתדרו בלי מסגרת של ישיבת הסדר וכמוהם רוב חובשי הכיפה בצה"ל.
הגדוד שלי (ואל תנצל את מגבלות ביטחון השדה להערות ציניות לא חכמות) יחד עם שאר הגדודים במערך שהתייחסתי אליו דווקא בהחלט כן עשויים להכריע את המלחמה הבאה במתאר מסוים ומאוד סביר. אין לי עניין מיוחד בפירוק מסגרות ההסדר אך מקומם אותי העליהום כאן על שטרן. אי הצדק בשירות הקצר של ההסדרניקים זועק לשמיים ואני בעד אי קיומם של כל מסגרות נפרדות בעלות שיוך פוליטי מובהק בצבא-במקרה, מדובר כאן בהסדרניקים. באותה מידה יש לי גם בעיה עם מספר מסגרות אחרות בצבא אלא שהן קטנות בהרבה.
ההשוואה לנח"ל מופרכת משום שאנשי גרעיני הנח"ל שירתו הרבה יותר זמן שירות צבאי בפועל ולא עשו יותר "חיים משוגעים" מאלו שמתנוענעים בישיבות. רבים בהחלט קרעו את התחת בפלחה וכגון אלה בקיבוצים קטנים ונידחים והיאחזויות משמימות.
ולגבי דבריך המתלהמים והמעוותים על בן גוריון-תהיה בריא.
ומשהו לסיום-מצטער ששכחתי לרגע שאתה תמיד צודק. לא אחזור על כך.
ישן 05-05-2007, 15:53
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא על התגובה הזו תהיה גאוותך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
לא מביך אותך במקצת?

לא. לא מביך. הבאתי לך ציטוט של הוראות הצבא- מה שמראה שהידע שלי רחב משלך. אם מדובר בשנה או בשנה וחודש- זה מה שעושה לך את ההבדל.
חפש טיעונים מוצקים יותר (1).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
שלישית, בהאחזויות הנח"ל בני הגרעין עושים למען הכלל (בהתיישבות) ולא למען עצמם.

אהבתי...
כאחד שהיה אמור להיות בגרעין נח"ל של המחנות העולים, ויודע טוב מאוד מה אומרת המילה "למען הכלל"- תעשה טובה ואל תביך את עצמך.
אגב, הרבה מישיבות ההסדר ממוקמות בישובים ביהודה ושומרון, כך שהם גם לומדים תורה, וגם מיישבים את הארץ.
חפש טיעונים מוצקים יותר (2).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
רביעית, לימוד תורה איננו "ייהרג ובל יעבור" משום בחינה. זוהי העדפה אישית

כן? מה קרה, הפכת לגדול בתורה? לחבר'ה האלה זהו אחד מהערכים החשובים ביותר- וקצת ענווה מצידך בזמן שאתה שופט אמונות של אחרים, לא תזיק.
חפש טיעונים מוצקים יותר (3).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
רבים מבני ישיבות ההסדר (אם לא רובם) לא ממש ישבו ללמוד תורה באופן אינטנסיבי מרגע שיכנסו למעגל העבודה

מזל שעל בורות לא נכנסים לכלא... אתה יודע מה האנשים האלה עושים אחרי העבודה (והם עובדים ותורמים למדינה, בניגוד לחרדים)?
מהכרות אישית של החבר'ה האלה- אני אומר לך שאתה שוב מדבר שטויות בקצב רצחני.
חפש טיעונים מוצקים יותר (4).

ישן 05-05-2007, 16:10
מנהל

מצבך מחמיר
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] לא מביך אותך..."

1. זה שהבאת לי ציטוט מהוראות הצבא איננו מראה שהידע שלך רחב משלי, בייחוד כשלא כתבתי שום דבר שמתיחס לגרעיני הנח"ל...קצת לוגיקה בבקשה.
2. טוב, גרעיני הנח"ל אינם עוסקים כלל בהתיישבות והתיישבות איננה פעולה למען הכלל. אחפש טיעונים מוצקים יותר. ואגב, אני מכיר אחד או שתיים ששירתו בגרעיני נח"ל והם בהחלט מילאו שורות בקיבוצים במקומות נידחים שההתישבות בהם יש ערך לאומי רב. ושוב, מצידי שיסגרו גם את גרעיני הנח"ל אם כבר איננו ממלא את יעודו. חבל על הכסף.
3.אני מכיר את עולם התורה. נקודה. דומני שאתה איננו מכיר אותו אם בהקשר זה את כותב "ייהרג ובל יעבור". יש בדיוק 3 עניינים בהלכה שהם בגדר "ייהרג ובל יעבור". בדוק מה הם וחזור אלי.
4. כן, הם לומדים תורה 8-10 שעות ביום אחרי העבודה בין ההתייחסות לילדים ולשאר ענייני הים הדחופים. הגיוני. העיקר שאני "בור"...אני מכיר חרדים (שאגב כן משרתים בצבא וכן עובדים לפרנסתם) והם מנסים לדחוף לימוד תורה לשיגרת היום וזה מסתכם לכל היותר בשעתיים או שלוש אם מתמזל מזלם. אני בטוח שניתן לשלב שעתיים של לימוד תורה ביום+שירות צבאי מלא.
ישן 05-05-2007, 10:09
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
אסביר לך מה הבעיות.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אבל עוד לא הבנתי מה הבעיה..."

ושלא תבין אותי לא נכון אני בעד החברים הללו של הכיפות הסרוגות -הם אנשים מצוינים .

אבל יש 2 בעיות עיקריות בהרכבת יחדיות צבאיות לוחמות על בסיס אנשים שבאים ממגזר אחד.
(זה נכון לא פחות לגבי הדרוזים או כל מגזר)

1.כאשר יחידה צבאית נקלעת לקרב קשה ויש לה הרבה נפגעים -כולם באים מאותו מגזר. עצוב לדבר על כך אבל זאת הסיבה שאחרי מלחמת השחרור פירקו את כל הפלוגות הדתיות שהיו אז. היו להם המון נפגעים וזה נתן מכה קשה למגזר הזה - והיו בקשות דווקא מצד פרנסי המגזר הזה להפסיק את ההפרדה כי זה פוגע בדור הבא של המגזר. ואפשר להבין זאת.

2.כאשר יחידה מורכבת ממגזר אחד אתה עלול להתקל בהתנגדות של יחידה שלמה לבצע משימות שהצבא מטיל עליה -למשל כמו בהנתקות.
אני הייתי נגד ההנתקות ומשכבר הוחלט על המהלך התנגדתי שהצבא יבצע זאת.
אבל משהוטלה הפקודה על הצבא הוא היה חייב לבצע אותה.
עכשיו אם נניח יחדיה שלמה מורכבת מאנשים שעלולים לסרב לבצע -אתה כראש המערכת תקוע בבעיה. .כי אם יחדים מתוך יחידה מסויימת מרסבים לבצע -היחידה עצמה קיימת ומתפקדת.
אבל כאשר זאת יחידה שלמה זה מעמיד את היחידה כולה בבעית נאמנות .
ישן 05-05-2007, 15:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

היה מהלך כזה? עד כמה שתושבי שדרות מודעים לכך - הקשר מעולם לא היה "הדוק" יותר...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "נסה להזכר ככה לפני קרוב..."

ולגבי מהלך העקירה (שם מדוייק יותר, שלא נוסח, אמנם, אצל אדלר ושות'...) : בגלל החשש
שחובשי כיפות סרוגות יסרבו למהלך האנטי-דמוקרטי, שתכליתו הייתה, כזכור, הושעת מושחת
ובניו, מציפורניו של כתב אישום פלילי, הוחלט שרק יחידות עורפיות יבצעו את המהלך הזה - וגם
מתוכן, העשיפו לשלוח בעיקר אנשי קבע (שניתן לאיים על מטה לחמם, אם יסרבו לפקודה הבלתי
חוקית ההיא).
מבין הלוחמים שהיו במעגלים החיצוניים, כמעט שלא היו סירובים. שטרן לוחם בישיבות ההסדר, שכן
הן הוקיעו אותו כחסר מצפון ואינטגריטי, שלמען קידום ישכח מכל עקרון. עכשיו הוא "מחזיר להן",
ולעזאזל שיקום המילואים של צה"ל...
ישן 05-05-2007, 20:43
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן אין שירות על תנאי - בתיאוריה... מה לעשות שהמציאות השתנתה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
כיום צריך להפנים ולהכיר בכך שכדי שהצבא יצליח לשמר שמץ ממה שעשה אותו פעם לצבא איכותי,
עליו להפסיק לחפש להתעמר באוכלוסייה האחרונה שעוד רואה בשירות צבאי, סוג של ערך....

יש לי חדשות עבורך.
כמי ששירת המון שנים (1965-1999) סדיר ,קבע ומילואים -אני קובע חד משמעית שהצבא היום טוב מהצבא של פעם כמעט בכל פרמטר . מקצוענות, אימונים , רמת כ"א, ציוד,ת"ש , מזון, ועוד ועוד.
לא חושב שהוא מתעמר או מנסה להתעמר. הוא אומר את דעתו -שהיא לגיטימית לחלוטין -והענין יקום או יפול עפ"י אישור הרמטכ"ל. הוא לא מנהל את הצבא לבדו .

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori

כמות הסירובים בתקופת הגירוש, הייתה נמוכה מזו שמופיעה באתרי הסרבנים, ושם כזכור, מסרבים
להגן על אנשים, ולא מסרבים לגירושם מבתיהם (המקבילה לסרבנות גירוש מימין, יכולה להיות אך ורק
סרבנות שמאל להוראה לטרנספר ערבים מבתיהם, לא פחות)...

לא חשוב בענין זה הסירוב בפועל, אלא האיום כלפי המערכת ע"י רבנים שהם מנהלי מסגרות הסדר.
זה שירות על תנאי וזה לא יכול לעבור בשום צבא לסדר היום.
הם מקבלים הטבות עצומות -ולא יכולים להתנות שירות אפילו במחשבות על סירוב כאיום.

ואני בכלל לא מעונין להשוות הסירוב של אנשי הסדר לאנשי שמאל.
לא מקובל עלי סירוב לשום פקודה חוקית . הוא מחייב תגובה משמעתית חריפה ביותר עד כדי הדחה משירות .
הבעיה היתה עם ההסדר שחלק מראשי מסגרות ההסדר עסקו באיום פוליטי על הצבא ע"י סירוב , זה הופך את המסגרת הצבאית לפוליטית ואת זה צריך לחסל סופית.

ישן 05-05-2007, 21:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טוף...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "[QUOTE=ori]כיום צריך להפנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
יש לי חדשות עבורך.
כמי ששירת המון שנים (1965-1999) סדיר ,קבע ומילואים -אני קובע חד משמעית שהצבא היום טוב מהצבא של פעם כמעט בכל פרמטר . מקצוענות, אימונים , רמת כ"א, ציוד,ת"ש , מזון, ועוד ועוד.
לא חושב שהוא מתעמר או מנסה להתעמר. הוא אומר את דעתו -שהיא לגיטימית לחלוטין -והענין יקום או יפול עפ"י אישור הרמטכ"ל. הוא לא מנהל את הצבא לבדו .

יש לי חדשות עבורך: הצבא טוב הרבה מאוד בזכות אותם אנשים שכעת מתעמרים בהם מסיבות
פוליטיות. לשטרן יש זכות לכל דיעה משל עצמו - אבל כאשר דיעות אישיות משפיעות על שיקול
מקצועי, זה הזמן ללכת הביתה. למרבה הצער, עמדותיו האישיות מתאימות לתיזה הפוליטית של
המילייה השולט, שמתעב את הד"לים. ממשלת אט"ד-מערך בוודאי שלא תתנגד לפגיעה בכיפות
הסרוגות, שכן זה מתקבל מצויין אצל האלקטוראט שעוד נשאר להם...
הרמטכ"ל הזה הוא אמנם סופר-סטאר אינטלקטואלי, אבל אופן מינויו והעמדות שתוארו בהקשר
אליו (האיש הוצג כתומך מובהק של עקירה טוטאלית ברמה"ג), די מקשה על קבלת עמדותיו
בקשר לד"לים, כאובייקטיבית...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
לא חשוב בענין זה הסירוב בפועל, אלא האיום כלפי המערכת ע"י רבנים שהם מנהלי מסגרות הסדר.
זה שירות על תנאי וזה לא יכול לעבור בשום צבא לסדר היום.
הם מקבלים הטבות עצומות -ולא יכולים להתנות שירות אפילו במחשבות על סירוב כאיום.

ואני בכלל לא מעונין להשוות הסירוב של אנשי הסדר לאנשי שמאל.
לא מקובל עלי סירוב לשום פקודה חוקית . הוא מחייב תגובה משמעתית חריפה ביותר עד כדי הדחה משירות .
הבעיה היתה עם ההסדר שחלק מראשי מסגרות ההסדר עסקו באיום פוליטי על הצבא ע"י סירוב , זה הופך את המסגרת הצבאית לפוליטית ואת זה צריך לחסל סופית.

חשוב מאוד הסירוב בפועל. לו ניתנה הוראה ישירה וחד משמעית לסרב - הרבה פלוגות הסדר
היו עלולות לסרב בפועל, שכן, כמו אדמו"רי שמאל מסוגם עמוס עוז ושות', גם לראשי ישיבות
הסדר יש מעמד מיוחד בקרב תלמידיהם.
אין שום הטבה עצומה לתלמידי ההסדר, שלא משתלמת שבעתיים לצבא. קבלת פלוגות מילואים
מלאות בעלות רמה אישית גבוהה לאין שיעור מהממוצע של כוח המילואים הצה"לי הזנוח, היא
קריטית, כפי שהובהר לנו רק לפני 9 חודשים.
מקובל מאוד להשוות סרבנות לסרבנות. סרבנות לפעולה פוליטית, שיש מקום להתווכח על בכלל
על הזכות להשתמש בצבא לביצוע, אינה דומה לסרבנות לשירות בנקודה מסומיית, לצורך ביצוע
פעולה הגנתית נטו.
ישן 06-05-2007, 18:26
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טוף..."

אורי כתב:
ציטוט "יש לי חדשות עבורך: הצבא טוב הרבה מאוד בזכות אותם אנשים שכעת מתעמרים בהם מסיבות
פוליטיות. לשטרן יש זכות לכל דיעה משל עצמו - אבל כאשר דיעות אישיות משפיעות על שיקול
מקצועי, זה הזמן ללכת הביתה. למרבה הצער, עמדותיו האישיות מתאימות לתיזה הפוליטית של
המילייה השולט, שמתעב את הד"לים. ממשלת אט"ד-מערך בוודאי שלא תתנגד לפגיעה בכיפות
הסרוגות, שכן זה מתקבל מצויין אצל האלקטוראט שעוד נשאר להם...
הרמטכ"ל הזה הוא אמנם סופר-סטאר אינטלקטואלי, אבל אופן מינויו והעמדות שתוארו בהקשר
אליו (האיש הוצג כתומך מובהק של עקירה טוטאלית ברמה"ג), די מקשה על קבלת עמדותיו
בקשר לד"לים, כאובייקטיבית..."

הצבא טוב בהרבה בגלל 1001 סיבות ,חלקן תקציביות (ציוד / רכש ) וחלקן עליה באיכות כ"א (השכלה)
היות שאני מכיר את הצבא אישית מעל 40 שנה -זה בדוק. ולאו דווקא בגלל חיילי ההסדר -שכבודם במקומו מונח.
תתפלא, כל דעה אישית משפיעה על שיקול מקצועי - כולל דעתו של ראש הממשלה על שיקולים מדיניים.
אף אחד לא מתעב את הד"לים ,סתם דברים באויר.לא יודע מאיפה הבאת את זה. בזמני שנאו את הדתיים והתעמרו בהם בצבא ולא נתנו להם קידום , לא יכולת לראות קצין דתי מעל דרגת רס"ן שאינו מהרבנות הצבאית ולא ראית אף טייס דתי. כיום הכל פתוח לכולם ויש אלופים ותתי אלופים דתיים. אז מה האמירה הזאת מתעבים ?? הל הבלים.
הרמטכ"ל לא צריך להיות סופר סטאר אינטלקטואלי . ראינו את הסופר סטאר האינטלקטואלי חלוץ לאן הוליך.
הרמטכ"ל תפקידו להיות המפקד העליון של הכוחות הלוחמים . אופן מינוי תקין לחלוטין ואם תחפש בכל תולדות צה"ל לא תמצא רמטכ"ל אחד (חוץ מרפול =מחליפו של איינשטיין לשיטתך ) שלא אמר / חשב שבסוף יחזירו את רמת הגולן אם רוצים שלום עם סוריה. ובכלל מה הקשר בין זה לבין עמדתו בענין הד"לים.

אורי :
ציטוט "חשוב מאוד הסירוב בפועל. לו ניתנה הוראה ישירה וחד משמעית לסרב - הרבה פלוגות הסדר
היו עלולות לסרב בפועל, שכן, כמו אדמו"רי שמאל מסוגם עמוס עוז ושות', גם לראשי ישיבות
הסדר יש מעמד מיוחד בקרב תלמידיהם.
אין שום הטבה עצומה לתלמידי ההסדר, שלא משתלמת שבעתיים לצבא. קבלת פלוגות מילואים
מלאות בעלות רמה אישית גבוהה לאין שיעור מהממוצע של כוח המילואים הצה"לי הזנוח, היא
קריטית, כפי שהובהר לנו רק לפני 9 חודשים.
מקובל מאוד להשוות סרבנות לסרבנות. סרבנות לפעולה פוליטית, שיש מקום להתווכח על בכלל
על הזכות להשתמש בצבא לביצוע, אינה דומה לסרבנות לשירות בנקודה מסומיית, לצורך ביצוע
פעולה הגנתית נטו."

מבחינתי (וכנראה שגם מבחינת עוד אנשים) השימוש מצד חלק מראשי ישבות ההסדר באיום מרומז שאם ילכו למהלך ההנתקות עלול להיות סירוב -זהו איום פוליטי בלתי נסבל על הצבא.
מה שקרה בפועל בכלל לא חשוב. ככה אי אפשר לנהל צבא, בעיקר כאשר המסגרות הללו הן בעלות מאפיינים פוליטיים. הסברתי זאת קודם ואתה מתעקש לא להבין.
בעיני כל הסרבנים הם אותו דבר.שמאל ימין למעלה או למטה. אם האדם סירב לבצע פקודה חוקית הוא לא יכול להשאר ללא תגובה משמעתית חריפה עד כדי סילוק מהצבא.
בענין הכדאיות -אין שיקולי כדאיות כלל. הם לא עושים טובה לאיש בשירותם. הם משרתים את מדינתם. לא מוצא חן בעיניהם? אז מה? גם בעיני לא מצא חן לשרת כ37 שנים ולאבד אח יקר . זה לא תענוג גדול.
אבל המדינה הזאת במלחמה עוד טרם הקמתה ואי אפשר להתחשב בגחמות של פרטים או ציבור כלשהו.

ישן 06-05-2007, 19:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אורי כתב: [font=Lucida Sans..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט

הצבא טוב בהרבה בגלל 1001 סיבות ,חלקן תקציביות (ציוד / רכש ) וחלקן עליה באיכות כ"א (השכלה)
היות שאני מכיר את הצבא אישית מעל 40 שנה -זה בדוק. ולאו דווקא בגלל חיילי ההסדר -שכבודם במקומו מונח.
תתפלא, כל דעה אישית משפיעה על שיקול מקצועי - כולל דעתו של ראש הממשלה על שיקולים מדיניים.
אף אחד לא מתעב את הד"לים ,סתם דברים באויר.לא יודע מאיפה הבאת את זה. בזמני שנאו את הדתיים והתעמרו בהם בצבא ולא נתנו להם קידום , לא יכולת לראות קצין דתי מעל דרגת רס"ן שאינו מהרבנות הצבאית ולא ראית אף טייס דתי. כיום הכל פתוח לכולם ויש אלופים ותתי אלופים דתיים. אז מה האמירה הזאת מתעבים ?? הל הבלים.
הרמטכ"ל לא צריך להיות סופר סטאר אינטלקטואלי . ראינו את הסופר סטאר האינטלקטואלי חלוץ לאן הוליך.
הרמטכ"ל תפקידו להיות המפקד העליון של הכוחות הלוחמים . אופן מינוי תקין לחלוטין ואם תחפש בכל תולדות צה"ל לא תמצא רמטכ"ל אחד (חוץ מרפול =מחליפו של איינשטיין לשיטתך ) שלא אמר / חשב שבסוף יחזירו את רמת הגולן אם רוצים שלום עם סוריה. ובכלל מה הקשר בין זה לבין עמדתו בענין הד"לים.

הצבא טוב יותר בגלל מליון סיבות, אבל הראשית שבהן היא כוח האדם - שמאפשר קליטת ציוד
מתוחכם יותר...
היות ואני עוד לא בן ארבעים, וקשה לי להכיר את הצבא אישית (בכ"ז הוא די גדול, ומהווה יישות
די אמורפית...), אני נאלץ להסתמך על מה שאני קורא ועל מה שאני רואה. לטעון שהצבא פתוח
בפני הד"לים זה הבל מוחלט. לך בדוק מה אחוז הד"לים בבה"ד 1, לך בדוק מהו אחוזם בדרג
המ"פ - ועכשיו בדוק כמה מהם הם מג"דים ומח"טים...
לך בדוק מהו חלקם בשייטת (בהשוואה לחלקם ביח"טיות, למשל), ולך בדוק מהו אחוזם בקורס
טיס.
אגלה לך סוד, לחובשי כיפות נתונים גבוהים מהממוצע, ובכ"ז ביחידות הקצה, הדבר לא בא לידי
ביטוי.
ודאי שיש רצון למנוע מהם מלטפס למעלה, ולפני כמה שנים נפלטה לראש אכ"א לשעבר, גדעון
שפר, אפילו התבטאות בנושא. ספר של עילוי בשם צביקה עמית, חזה הפיכה צבאית שתבוצע
ע"י כיפות סרוגות, זכה לשבחים מפיו של אלוף שמיל דני יתום (שגם הוא ההחזיק בתפקידים
בטחוניים לא מעטים) - ויצא לאור בתפוצה מרשימה למדי, ע"י הוצאה מכובדת.
ליד אשכנזי - גם רפול הוא איינשטיין, ובכל תולדות צה"ל היו לא מעט בכירים שחשבו שאכן ל-א
צריך למסור את הגולן. למרבה האבסורד, אתה מתפעל מזה שהפוליטיקאים מינו כמה כאלה
שחשבו אחרת (או כאלה שידעו לא לדבר על הסוגייה - כמו שומרון ומשה לוי, שאכן היו השניים
היחידים שלא הלכו לפוליטיקה אחרי שירותם. מוזר, הא?...).
מסירת הגולן (או "החזרתו", כפי שאתה מכנה זאת באופן אובייקטיבי למהדרין), היא אקט פוליטי
בעל השלכות בטחוניות מרחיקות לכת, וזה שרמטכ"ל טוען שזה טוב, ותא"ל טוען שזה רע, ממש
לא אמור לגרום למישהו לחשוב שהרמטכ"ל צודק וה"זוטר" טועה. המינוי לרמטכ"ל הוא קודם-כל
פונקציה של קשרים עם פוליטיקאים, ורק אח"כ פונקציה של כישורים עילאיים בתחום ניהול
המערכת הצבאית...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
מבחינתי (וכנראה שגם מבחינת עוד אנשים) השימוש מצד חלק מראשי ישבות ההסדר באיום מרומז שאם ילכו למהלך ההנתקות עלול להיות סירוב -זהו איום פוליטי בלתי נסבל על הצבא.
מה שקרה בפועל בכלל לא חשוב. ככה אי אפשר לנהל צבא, בעיקר כאשר המסגרות הללו הן בעלות מאפיינים פוליטיים. הסברתי זאת קודם ואתה מתעקש לא להבין.
בעיני כל הסרבנים הם אותו דבר.שמאל ימין למעלה או למטה. אם האדם סירב לבצע פקודה חוקית הוא לא יכול להשאר ללא תגובה משמעתית חריפה עד כדי סילוק מהצבא.
בענין הכדאיות -אין שיקולי כדאיות כלל. הם לא עושים טובה לאיש בשירותם. הם משרתים את מדינתם. לא מוצא חן בעיניהם? אז מה? גם בעיני לא מצא חן לשרת כ37 שנים ולאבד אח יקר . זה לא תענוג גדול.
אבל המדינה הזאת במלחמה עוד טרם הקמתה ואי אפשר להתחשב בגחמות של פרטים או ציבור כלשהו.

מבחינתך, וכנראה שמבחינת עוד אנשים, מה שמותר לאנ"ש, אסור לראשי הישיבות. מבחינת
אנשים אחרים, האיום לגרש מאות אלפים מהבית כדי שמושחת א' לא יעמוד לדין, או יודח מתפקידו, זהו איום בלתי נסבל על זכות הקניין של אנשים, על זכותם לנהל חייהם, ועל הדמוקרטיה.
ככה אי אפשר לנהל מדינה. האמנם? מסתבר שאפשר גם אפשר. יש לנו רבבת מגורשים
שהסיבה היחידה לעקירתם הייתה חקירה פלילית נגד קשיש ושני בניו. מסתבר שהאג'נדה
מתאימה, אז מותר לקבל גם "איומים בלתי נסבלים על המדינה".

לדעתך הם לא עושים טובה לאיש בשירותם, אבל אם ייגרעו מהמצבה כמה אלפי סדירים, והרבה
אלפי מילואימניקים, שכולם לוחמים - אז יסתבר שבכ"ז כנראה שיש בהם צורך...

המדינה הזו סובלת מגחמות של אנשים עוד קודם להקמתה, וכמעט כל הגחמות האלה באו מצד
שמאל ימינה. מסתבר שהגיע מצב שבו יש גחמות שמופנות גם לכיוון ההפוך - וההסתררות מאחורי
גבו הצר של שטרן, לא תשנה. עבור רוב מתנגדי ישיבות ההסדר, הבעייה היא לא "האיום שלהם
על הצבא", אלא כיוון האיום שלהם, והכיפה שעל ראשם...
ישן 05-05-2007, 18:53
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, הוא לא מספיק. הוא היה מספיק, לו הגיע מתוך הד"לים עצמם..."

1.לא שמעתי את שטרן מתבטא בעבר ב"שנאה" כפי שאתה מכנה זאת. ואיני חושב שעד ההנתקות הוא בכלל אמר משהו על הענין . רמטכ"ל הוא לא יהיה -והוא יודע זאת - ואת הקידום שלו הוא עשה ללא שום קשר לאכ"א .

2.לדעתי הד"לים לא צריכים להיות צד בניהול הצבא. הגיע הזמן לעשות לתופעת הצבא המגזרי סוף.
קח לדוגמא את היחידות הדרוזיות -גם לזה בעיני צריך לשים סוף. יש כבר טיס דרוזי ולוחמי ים דרוזים ואין שום סיבה להשאיר את החטיבה הזאת בבידוד. אולי זה היה טוב בעבר - הגיע הזמן ללכת בכוון של אינטגרציה כללית. (ולדרוזים לא היו מעולם התניות פוליטיות מהסוג שמעלים הד"לים)

ישן 05-05-2007, 19:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תשובות:
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "1.לא שמעתי את שטרן מתבטא בעבר..."

1. שטרן היה ידוע שעויינותו למוסד ההסדר, אליו בחר בשעתו שלא להצטרף, כשהלך לשרת בצנחנים
בשירותו הסדיר. הוא התבטא רבות על הנושא, הרבה קודם להתקפלות. לא יודע מדוע אתה נצמד
לעברית-אה-לה-אדלר, וממשיך להגדיר את הקשר הגורדי בין שדרות לרצועה בשם "הנתקות"...

2. לדעתי השמאל לא צריך להיות צד בניהול הפקרליטות, בתי המשפט, התקשורת, האוצר וכן הלאה.
למרבה הצער, המציאות שונה, והמגזר הנ"ל נמצא במקומות אלה במאסות אדירות שמבטלות כל
דרך להתעלם מקיומו. מצב זה נכון לגבי יחידות השדה בצבא והד"לים. נכון שאפשר לנסות לרמוס
אותם בשיטות הרגילות, אבל האמת היא שהנזק הביטחוני כתוצאה מכך, יהיה עצום ורב. עם כל
הכבוד, קצת קשה לסמוך על ילדיחה של עלךיזה אולמרט שיתפסו את מקומם של פלוגות ההסדר
השונות...
לגבי הדרוזים: מעולם לא הייתה חטיבה דרוזית, אלא גדוד דרוזי, שעדיין קיים, חי ובועט. הגדוד ההוא לא נוצר כדי לתת לדרוזים הזדמנות להיות עם בני עדתם, אלא דווקא כמגבלה שנועדה למנוע
מהם לשרת בכל יחידה. המצב בישיבות ההסדר, הוא הפוך בדיוק. הד"לים הם שרוצים בקיומו של
מוסד זה, ועל כן אין סיבה לבטלו.
ברגע שהתביעות לביטול המוסד הזה יבואו גם מקרב אלה שלא מתנגדים לד"לים ולימין באופן
עקרוני (או נושאים בחובם טינה אישית, נוסח שטרן), אזי תהיה סיבה לשקול שינוי המוסד הזה.
עד אז, אין סיבה לחבל באחת המערכות הצבאיות היחידות שעוד עובדות...
ישן 05-05-2007, 20:32
  פשוט פשוט אינו מחובר  

תשובה:
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תשובות:"

ל1-
א.לא יודע למה הוא החליט שלא להתגייס להסדר -באמת לא ענייני ףמן הסתם בדיוק כמו שיש כיום אנשים מהם שלא מתגייסים להסדר ויש שכן -הוא החליט כך - איני חושב שהוא חריג בענין זה או שבגלל זה פיתח שנאה מיוחדת.
ב.השימוש שלי במונח הנתקות היא בגלל השימוש הכללי -כך מקובל בצבור וזה לא קשור לא לאדלר ולא לאף אחד אחר. איני מחזיק בגישה שצורת הביטוי בעלת חשיבות אא"כ אתה מנבל את פיך או שאומר דברי שקר.
כאן זה שימוש טריוויאלי ואינו בעל חשיבות -העיקר שאני מבהיר את דברי -וזה מספיק.
ג.לא דברתי בכלל על שדרות.
אבל עזוב זה.

ל2.
א.לא מבין את הקשר שאתה קושר בין השמאל לפרקליטות /האוצר וכן הלאה. מה הקשר ??? אתה חושב שהשמאל משתתף בניהול המסגרות הללו כגורם פוליטי? אז אתה מאמין גם בתיאורית הקונספירציה?
טוב, נגד זה אין לי תשובה.
ב.לא חושב שמישהו רוצה לרמוס אותם . אני מניח שאלעזר שטרן לא ממציא דברים מליבו ,הוא לא מנהל את הצבא בעצמו - לא בזמן חלוץ ובוודאי שלא בעכשיו כשהוא כבר יותר קרוב לסיום שירותו , ובהיות גבי אשכנזי אדם מאד דומיננטי שלא מאפשר פלורליזם מחשבתי ומעשי עד כך.
אם יש טענות לענין -נא להפנות אותן לשהב"ט ולרמטכ"ל.
ג.לגבי הדרוזים זה יותר מגדוד אבל לא אתווכח איתך, ותשובתך היא הנותנת -אם פעם היתה כוונה להגביל אותם -כיום נגמרו הגבלות, אחרי שיש אלופים דרוזים וטייס דרוזי ולוחמי ים דרוזים -אין עוד טעם להפרדה וצריך לשלבם בתוך כל חיילי צה"ל.
ד.האיום המרומז בנזק בטחוני אם תבוטל המסגרת גם הוא לא מקובל. מה האיום ? שהם לא יתגייסו? כלומר שהם חיילים על תנאי? לא תודה. שום צבא לא יכול לסבול דבר כזה.

ישן 05-05-2007, 21:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תשובות.
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "תשובה:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
ל1-
א.לא יודע למה הוא החליט שלא להתגייס להסדר -באמת לא ענייני ףמן הסתם בדיוק כמו שיש כיום אנשים מהם שלא מתגייסים להסדר ויש שכן -הוא החליט כך - איני חושב שהוא חריג בענין זה או שבגלל זה פיתח שנאה מיוחדת.
ב.השימוש שלי במונח הנתקות היא בגלל השימוש הכללי -כך מקובל בצבור וזה לא קשור לא לאדלר ולא לאף אחד אחר. איני מחזיק בגישה שצורת הביטוי בעלת חשיבות אא"כ אתה מנבל את פיך או שאומר דברי שקר.
כאן זה שימוש טריוויאלי ואינו בעל חשיבות -העיקר שאני מבהיר את דברי -וזה מספיק.
ג.לא דברתי בכלל על שדרות.
אבל עזוב זה.

א. אתה לא יודע למה, אבל אני כ-ן יודע שהיו לו התבטאויות עויינות כלפי פרוייקט זה, כבר לפני
שנים.
ב. "כך מקובל בציבור" זה נימוק לא רציני. מי שדחף, כמעט באלימות, את המושג השקרי
והמעוותך הזה, זו חבורת ספינולוגים. אין שום חובה בעולם לחזור אחרי ה"ניו ספיק" שהם דוחפים
לנו לגרון.
ג. אתה לא דיברת, אבל קיומה של שדרות וסבלה היומיומי עומדים בניגוד למילה "הנתקות"...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
ל2.
א.לא מבין את הקשר שאתה קושר בין השמאל לפרקליטות /האוצר וכן הלאה. מה הקשר ??? אתה חושב שהשמאל משתתף בניהול המסגרות הללו כגורם פוליטי? אז אתה מאמין גם בתיאורית הקונספירציה?
טוב, נגד זה אין לי תשובה.
ב.לא חושב שמישהו רוצה לרמוס אותם . אני מניח שאלעזר שטרן לא ממציא דברים מליבו ,הוא לא מנהל את הצבא בעצמו - לא בזמן חלוץ ובוודאי שלא בעכשיו כשהוא כבר יותר קרוב לסיום שירותו , ובהיות גבי אשכנזי אדם מאד דומיננטי שלא מאפשר פלורליזם מחשבתי ומעשי עד כך.
אם יש טענות לענין -נא להפנות אותן לשהב"ט ולרמטכ"ל.
ג.לגבי הדרוזים זה יותר מגדוד אבל לא אתווכח איתך, ותשובתך היא הנותנת -אם פעם היתה כוונה להגביל אותם -כיום נגמרו הגבלות, אחרי שיש אלופים דרוזים וטייס דרוזי ולוחמי ים דרוזים -אין עוד טעם להפרדה וצריך לשלבם בתוך כל חיילי צה"ל.
ד.האיום המרומז בנזק בטחוני אם תבוטל המסגרת גם הוא לא מקובל. מה האיום ? שהם לא יתגייסו? כלומר שהם חיילים על תנאי? לא תודה. שום צבא לא יכול לסבול דבר כזה.

2. א. המשחק הישן והמשעמם לצרוח "קונספירציה" בכל פעם שמועלית העובדה היבשה שהשמאל
שולט בכל מוקדי הכוח הלא-נבחרים במדינה - הוא רפלקס מותנה, כשאין תשובה רצינית...
ביום שבו יפסיקו מוקדי כוח חיצוניים להחזיק במוקדי כוח "קצת" יותר משמעותיים מאשר בזכות
לגייס טירונים לאכילת חול ועפר למשך הרבה שנים, יהיה מקום להתלונן על האחיזה הד"לית
בצה"ל (רצוי, כמובן, גם להציע לה תחליף - אחרת מי ישמור על כל אותם שונאי ד"לים?...).

ב. אתה לא חושב שרוצים לרומסם. אני חושב שהעובדות מלמדות שכל הזמן מנסים לרמוס אותם.
אפילו במינוי דיינים, דפקו אותם, והעדיפו לצ'פר משתמטים חרדיים מצה"ל על חשבונם.

ג. יש גדוד אחד, ואין באמת טעם לויכוח. אין סיבה להפרידם, אם אינם רוצים בכך. ישיבות ההסדר
רוצות בהפרדה, וגם בהן מותר להתחשב.

ד. שום צבא לא צריך לסבול שום איום, אבל בהתחשב בכך שאותו שטרן חכם גילה לאחרונה את
המחסור בחיילים ממעוזי הנאורות בת"א, הרי שכדאי שיחשוב טוב-טוב האם זה הזמן למשחקי
למי יש יותר גדול מול האוכלוסיה האחרונה שעוד אכפת לה מהצבא. רמיסת הד"לים בצה"ל אולי
תעשה טוב לכמה שונאי ד"לים מקצועיים - ותגרום להם להתגאות בכך ש"שוב הראינו להם", אבל
מחזורי גיוס מצטמקים, והצטרפות המונית ל"תורתם-אמנותם", שנזקה במילואים גדול בהרבה
מנזקה לסדיר - יעלו לנו בדם.
אתה מבין, לא רק לצד אחד מותר לרמוס צד אחר. צד שני עלול להחליט שנמאס לו להירמס.
ישן 06-05-2007, 17:28
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תשובות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
א. אתה לא יודע למה, אבל אני כ-ן יודע שהיו לו התבטאויות עויינות כלפי פרוייקט זה, כבר לפני
שנים.
ב. "כך מקובל בציבור" זה נימוק לא רציני. מי שדחף, כמעט באלימות, את המושג השקרי
והמעוותך הזה, זו חבורת ספינולוגים. אין שום חובה בעולם לחזור אחרי ה"ניו ספיק" שהם דוחפים
לנו לגרון.
ג. אתה לא דיברת, אבל קיומה של שדרות וסבלה היומיומי עומדים בניגוד למילה "הנתקות"....

א.אם שמעת -לבריאות. אני לא שמעתי על כך ,בכל אופן הוא כמובן לא מנהל את הצבא לבדו כאמור ויש אל מי לפנות.
ב.אתה מתעסק יותר מדי בענייני מינוח. מהיום אני אקרא לנוחיותך להנתקות /גירוש / עקירה ="מוישל'ה". מקווה שזה יספק אותך. כמו שאמרתי זאת לשון העם וזה בכלל לא חשוב מי המציא ולמה.פשוט לא מענין אותי . .והיות שלך זה חשוב הרי מדובר במוישל'ה. רק שתהיה רגוע.

ג.סבלה של שדרות חמור מאד אבל אם אתה כ"כ מדקדק בסבלה של העיר שדרות למה אינך מדקדק בסבלם של הישובים האחרים מאשקלון ודרומה? הנה אתה לוקח מונח כללי אקראי ומשתמש בו כלשון בני אדם .בדיוק מה שאני עשיתי עם הענין של "מוישל'ה".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
2. א. המשחק הישן והמשעמם לצרוח "קונספירציה" בכל פעם שמועלית העובדה היבשה שהשמאל
שולט בכל מוקדי הכוח הלא-נבחרים במדינה - הוא רפלקס מותנה, כשאין תשובה רצינית...
ביום שבו יפסיקו מוקדי כוח חיצוניים להחזיק במוקדי כוח "קצת" יותר משמעותיים מאשר בזכות
לגייס טירונים לאכילת חול ועפר למשך הרבה שנים, יהיה מקום להתלונן על האחיזה הד"לית
בצה"ל (רצוי, כמובן, גם להציע לה תחליף - אחרת מי ישמור על כל אותם שונאי ד"לים?...).

ב. אתה לא חושב שרוצים לרומסם. אני חושב שהעובדות מלמדות שכל הזמן מנסים לרמוס אותם.
אפילו במינוי דיינים, דפקו אותם, והעדיפו לצ'פר משתמטים חרדיים מצה"ל על חשבונם.

ג. יש גדוד אחד, ואין באמת טעם לויכוח. אין סיבה להפרידם, אם אינם רוצים בכך. ישיבות ההסדר
רוצות בהפרדה, וגם בהן מותר להתחשב.

ד. שום צבא לא צריך לסבול שום איום, אבל בהתחשב בכך שאותו שטרן חכם גילה לאחרונה את
המחסור בחיילים ממעוזי הנאורות בת"א, הרי שכדאי שיחשוב טוב-טוב האם זה הזמן למשחקי
למי יש יותר גדול מול האוכלוסיה האחרונה שעוד אכפת לה מהצבא. רמיסת הד"לים בצה"ל אולי
תעשה טוב לכמה שונאי ד"לים מקצועיים - ותגרום להם להתגאות בכך ש"שוב הראינו להם", אבל
מחזורי גיוס מצטמקים, והצטרפות המונית ל"תורתם-אמנותם", שנזקה במילואים גדול בהרבה
מנזקה לסדיר - יעלו לנו בדם.
אתה מבין, לא רק לצד אחד מותר לרמוס צד אחר. צד שני עלול להחליט שנמאס לו להירמס.

א.במוקדי הכוח השמאליים אתה מנית גם את משרד האוצר .משרד האוצר הוא מעוז כח ימני דווקא (מהיכרות אישית רבת שנים) אני לא עוסק בהענקת תארים וכוונים פוליטיים לביורוקרטיה .לא מענין אותי.
ב.מינוי דיינים - ה"מסכנים" אנשי הד"ל באים בטענות. שיבואו בטענות רק לעצמם. הם הרי חלק מהעולם הדתי - וזה נושא פוליטי פנימי שנסגר בתוך העולם הדתי. לי אין ענין וחלק בו ,מצדי שימנו את האב לוסיטג'ה לרב הראשי .(הוא יהודי במוצאו - אולי הוא יתיר לאכול פירות ים והכל יבוא על מקומו בשלום )
מעולם לא רצו לשתף אחרים אלא רצו את הנחלה הזאת לעצמם.
כל זמן שהם היו הרוב לפחות לכאורה במגזר הדתי - היתה להם הגמוניה על הרבנות. כיום הם מיעוט -ובדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה -הרוב קובע. מצטער יש פטנט כזה.
הרוב לעתים גם רומס את המיעוט במיוחד אחרי שנים שההם היו הרוב ורדו במיעוט שעכשיו הפך לרוב .-בהתהפך המציאות יש אנשים שנהנים לנקום .לא נעים להיות בצד המובס אבל אפשר להבין זאת. תשאל כל קבוצת כדורגל או כדורסל איך זה להיות מובס אחרי שהיית אלופה.

ג.ההחלטות על בנין הכוח בצבא צריכות להביא בחשבון את שיקולי הצבא מכל הסוגים אבל רק את שיקולי הצבא.
הם לא עושים טובה לאיש שהם משרתים !! שלא יאיימו עלינו . אף אחד לא רוצה לרמוס אותם, מספיק עם השטויות וההמצאות. רוצים להקים מדינה נפרדת עם צבא עצמאי - גם טוב.
חלאס עם האיומים -אני לא מתרגש מהם ומציע לראשי הצבא גם לא לקחת ללב .
כשאפשר להתחשב -מצוין. כשאי אפשר -גם טוב .מותר למפקדי הצבא גם לומר את המילה "לא" שום אסון לא יקרה.

ישן 06-05-2007, 19:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "[QUOTE=ori]א. אתה לא יודע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
א.אם שמעת -לבריאות. אני לא שמעתי על כך ,בכל אופן הוא כמובן לא מנהל את הצבא לבדו כאמור ויש אל מי לפנות.
ב.אתה מתעסק יותר מדי בענייני מינוח. מהיום אני אקרא לנוחיותך להנתקות /גירוש / עקירה ="מוישל'ה". מקווה שזה יספק אותך. כמו שאמרתי זאת לשון העם וזה בכלל לא חשוב מי המציא ולמה.פשוט לא מענין אותי . .והיות שלך זה חשוב הרי מדובר במוישל'ה. רק שתהיה רגוע.

ג.סבלה של שדרות חמור מאד אבל אם אתה כ"כ מדקדק בסבלה של העיר שדרות למה אינך מדקדק בסבלם של הישובים האחרים מאשקלון ודרומה? הנה אתה לוקח מונח כללי אקראי ומשתמש בו כלשון בני אדם .בדיוק מה שאני עשיתי עם הענין של "מוישל'ה".

א. אכן שמעתי, וחן חן על האיחולים הכנים...
הוא אכן לא מנהל את הצבא לבדו, ויש לברך על כך יום יום...

ב. בימינו המינוח הוא הכל. בזכות הצלחת מינוחים נכונים, הרבה אנשים שבכלל לא מודעים לכך,
מאמצים תפיסות שמנוגדות לחלוטין למה שהם מאמינים. האייל ארדים למיניהם לא מקבלים בוכטות
רק בגלל שיש להם זקן יפה...

ג. סבלה של שדרות הוא הגדול ביותר מבין היישובים שנמצאים דרומית לאשקלון, מה לעשות?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
א.במוקדי הכוח השמאליים אתה מנית גם את משרד האוצר .משרד האוצר הוא מעוז כח ימני דווקא (מהיכרות אישית רבת שנים) אני לא עוסק בהענקת תארים וכוונים פוליטיים לביורוקרטיה .לא מענין אותי.
ב.מינוי דיינים - ה"מסכנים" אנשי הד"ל באים בטענות. שיבואו בטענות רק לעצמם. הם הרי חלק מהעולם הדתי - וזה נושא פוליטי פנימי שנסגר בתוך העולם הדתי. לי אין ענין וחלק בו ,מצדי שימנו את האב לוסיטג'ה לרב הראשי .(הוא יהודי במוצאו - אולי הוא יתיר לאכול פירות ים והכל יבוא על מקומו בשלום )
מעולם לא רצו לשתף אחרים אלא רצו את הנחלה הזאת לעצמם.
כל זמן שהם היו הרוב לפחות לכאורה במגזר הדתי - היתה להם הגמוניה על הרבנות. כיום הם מיעוט -ובדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה -הרוב קובע. מצטער יש פטנט כזה.
הרוב לעתים גם רומס את המיעוט במיוחד אחרי שנים שההם היו הרוב ורדו במיעוט שעכשיו הפך לרוב .-בהתהפך המציאות יש אנשים שנהנים לנקום .לא נעים להיות בצד המובס אבל אפשר להבין זאת. תשאל כל קבוצת כדורגל או כדורסל איך זה להיות מובס אחרי שהיית אלופה.

ג.ההחלטות על בנין הכוח בצבא צריכות להביא בחשבון את שיקולי הצבא מכל הסוגים אבל רק את שיקולי הצבא.
הם לא עושים טובה לאיש שהם משרתים !! שלא יאיימו עלינו . אף אחד לא רוצה לרמוס אותם, מספיק עם השטויות וההמצאות. רוצים להקים מדינה נפרדת עם צבא עצמאי - גם טוב.
חלאס עם האיומים -אני לא מתרגש מהם ומציע לראשי הצבא גם לא לקחת ללב .
כשאפשר להתחשב -מצוין. כשאי אפשר -גם טוב .מותר למפקדי הצבא גם לומר את המילה "לא" שום אסון לא יקרה.

א. אני מקנא בך על היכרותך האישית גם עם משרד האוצר (אני מכיר אישית בעיקר פקידי שומה
זוטרים...), אבל לגבי הבכירים באוצר, אני יכול לבשר שאלה מהם שדיברו על פוליטיקה אחרי
עזיבתם את השירות הציבורי (ומספרם אינו קטן דווקא), מסתבר שהם ימניים רק בהקשר החברתי
כלכלי - ובכל הנוגע לקו החיתוך העיקרי של ימין-שמאל בישראל (השאלה המדינית-בטחונית), הם
דווקא בשמאל. נתון זה (ימין כלכלי ושמאל מדיני) מאפיין גם את בג"ץ, את הפרקליטות, ואת רוב
אלה שרואים עצמם כאליטה בארץ...

ב. הד"לים הם עדיין רוב מספרי בין חובשי הכיפות (זה ישתנה תוך שנים ספורות), ולא היותם
מיעוט היא הסיבה לכך שאיבדו תפקידי דיינים - אלא הברית הבלתי קדושה של השמאל החילוני
עם החרדים. אותו שמאל חילוני שמזדעק כנגד "ההשתמטות", ואז בא ובהרמת יד ממנה לתפקידים
ציבוריים כאלה שאיש ממשפחתם לא ילבש מדים לעולם, ע"ח של יוצאי יחידות קרביות...

ג. כפי שכתבתי פעמיים - מכיוון שאין להם תחליף, הרי שכנראה שהם כן עושים טובה בכך שהם
משרתים. מי יודע, אם יפסיקו לשרת - אולי יארגנו להם משרות עסיסיות של דיינים, והם ירוויחו
פעמיים?...
מותר לראשי הצבא לומר את המילה - ורצוי מאוד שיידעו להגיד גם "כן", לאלה שמהווים כיום את
הגורם האחרון שעוד שולח את בניו במאסות לקרבי. ישיבות ההסדר הן גורם רב כוח בתוך הציונות
הדתית, ויריקה עליהם תשליך לא רק על חלקם שלהם בצבא, אלא גם על המוטיבציה של ד"לים
אחרים, שכיום מהווים את עמוד השדרה של הפיקוד הזוטר ביחידות השדה.
ישן 05-05-2007, 16:06
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
החוסר דיוק פה חוגג מכל הצדדים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "האלוף שטרן החליט לעשות דווקא"

מסיבה כל שהיא חלק מהמגיבים פה (בטעות או שלא בטעות) קישרו בין חיילים דתיים, שמשרתים 3 שנים בגיוס רגיל לחלוטין - עליהם שטרן בכלל לא מדבר. לבין בני הישיבות, להם יש מסגרת שונה בה הם משרתים בצבא למשך שנה וארבע חודשים, חלקם חותמים לזמן נוסף (כדי להיות קצינים לדוגמא).

מבחינת איכות האנשים - יש הבדל בין פלוגת ביני"שים לפלוגה "רגילה" אבל לא בהכרח הכל יתרונות - הם ממושמעים יותר, זה נכון. הם עושים את העבודה כמו שצריך - אבל הם גם מוסיפים קשיים רבים שבדרך כלל אין בפלוגה "רגילה" ולכן בשורה התחתונה אין יתרון או חיסרון בלקבל פלוגת ביינישים, זה פשוט משהו שונה.

כל הדברים שנאמרו פה על בה"ד1 - אני לא רואה איך פגיעה בבני הישיבות תביא לירידה באחוזי הגיוס של הנוער הדתי-לאומי, הקשר בינהם הוא לא כזה חזק כמו שמנסים להציג פה.

לעומת זאת, ובלי קשר לדברים שרשמתי למעלה - אני לא חושב ששטרן צודק, כיום מסלול הביינישים הוא לא מצויין, אבל הוא הרבה יותר טוב ממה שהיה פעם, יש עוד מקום לשינויים ושיפורים אבל הם צריכים לעשות בצורה דו צדדית ולא בצורה חד צדדית.

נושא המילואים שאורי הזכיר הוא באמת חשוב מאוד (למרות שהנתון של 100% התייצבות הוא לא נכון, אבל בהחלט אחוז ההתייצבות הוא גבוה ביותר) אבל אסור גם לשכוח שהמלחמה האחרונה הוכיחה שהאימון בסדיר צריך להיות בעדיפות ראשונה, וחיילים עם שנה וחצי הכשרה, לא משנה כמה מוטיבציה יש להם, הם לא מספיק מוכשרים כדי לנצח מלחמה (ולא בנקודות).

עוד בעיה שלא ניתן להתעלם ממנה היא העובדה ששחרור מוקדם של סד"כ של פלוגה שלמה גורם לבעיית סד"כ גדולות (הרי גדוד עובד שבכל מחזור עוזב המחזור הותיק ומצטרף המחזור החדש - כששתי מחזורים עוזבים באותו זמן ורק מחזור אחד מצטרף זה יוצר בעיית סד"כ שפוגעת ביכולת הגדוד לבצע משימות) זה אולי נשמע נושא פעוט, אך רק מי שהיה בגדוד עם פלוגת ביינישים יכול באמת להבין את המשמעות של זה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:20

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר