לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2007, 06:50
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זו אכן משטרת טייגרט!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אנצל את הנושא לשאול שאלה..."

שימשה שנים רבות כמתקן של השב"כ. בתחילת שנות ה-90 הייתה מרכז קליטה לעולים מאתיופיה. היום (כמו שלא קשה לראות) היא נטושה.... השלט (גדרה, Kattara ומשהו בג'יבריש) אכן נותר מעל הכניסה וקל לראות אותו מהכביש. שלטים בשלוש שפות היו ככל הנראה מעל עוד מצודות כאלה. לפחות מהזיכרון בשלוף אני זוכר ששלט כזה קיים עד היום גם מעל הכניסה למישטרת ג'יפתליק.

* האם יצא לך פעם לשוטט במשטרת לטרון לפני שהפכה למוזיאון השיריון? עד היום אני מצתער שלא צילמתי את החורבה: כל הקירות היו מכוסים ציורים מדהימים שציירו שם חיילים (אין לי מושג מאיזה צבא) ולמקום היה מין קסם מוזר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-05-2007, 14:36

זו שבבית גוברין פוצצה ע"י הערבים (בחלקה) ב-48
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "מעניין שכמעט כולן עדיין בשימוש ממשלתי"

למיטב ידיעתי לא בשימוש המקושר לכוחות הבטחון הן:

1. עין תינה (ליד נחל עמוד)
2. נהלל

מי יכול להוסיף?

עוד כמה שאלות והערות בדרך אגב:

1. האם ממשטרת קלקיליה נותרו שרידים? (הכוונ ה שזו שפוצצה בפעולת התגמול)
2. מעניין ללמוד משמות המשטרות אודות המדיניות הבריטית המכוונת לטישטוש שמות "עבריים" - גם של מקומות ישוב שהיו עבריים מייסודם - והעדפת כל שם, גם אם שולי מאוד, ובלבד שיהיה ערבי. מזכיר לי את ההערה הצינית של ז'בוטינסקי אודות הממשל הצבאי הבריטי של סוף מלחמת העולם הראשונה: הוא הופתע לגלות שהם מכנים במפות ומסמכים רשמיים מושבות יהודיות בשמות ערביים: נס ציונה=ואדי חנין, רחובות=דיראן, פ"ת=מלאבס וכו'. רק ראשון לציון, משום מה, זכתה שתקרא בשמה העברי! ז'בוטינסקי תירץ זאת בחיבתם של הקצינים הבריטים למשקאות האלכוהולים ולכך שלא יכלו להרשות לעצמם לכנות יין טוב בשם ערבי.

ישן 08-05-2007, 19:04
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "בית גוברין"

שוחחתי היום עם 'קשיש' שסיפר לי שהמצודה בבית גוברין שימשה כבי"ס למ"כים בשנות השישים

לגבי מצודת כרכור - ניתן למצוא שפע של חומר באתרי " זכויות 'האדם' " ואפילו ב'ויקיפדיה' כך שקצת מצחיק לנהוג בחשאיות כלפי המקום

לגבי מצודת קלקיליה - זכור לי סופשבוע של בט"ש בתחילת שנות ה80 בו לנו במבנה שהיה קרוי 'משטרת קלקיליה'. לא ניכרה בו צורת טיגרט אך נראה היה כי הבנין קטוע ומוקף ברחבה גדולה וחריגה. תמה אני אם זהו המבנה המדובר?
לפי התמונה באתר פעולות התגמול - נראה כי הבנין לא קרס כולו. אולי מישהו מהבקיאים בצילומי הלווין של גוגל יוכל לנסות ולאתר את המבנה ולהעלות את התמונה?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.202.org.il/Pictures/tagmul/peulot/kalkilia/kalk98.jpg]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 08-05-2007 בשעה 19:17.
ישן 09-06-2007, 13:33

עוד על מצודת בית גוברין
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שוחחתי היום עם 'קשיש' שסיפר..."

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מסתבר שהמצודה פוצצה ברובה במהלך התקפה של לא פחות ולא יותר מאשר גדוד 52 של גבעתי ש on and off אני חוקר כמה היבטים של תולדותיו בתש"ח... התמונות לקוחות מספר ההיסטוריה של הגדוד בתש"ח ושם יש את הסיפור המלא על הקרבות סביב המצודה ובתוכה.

ועכשיו גם נזכרתי שכאשר תקופה מסויימת הייתי מ"כ טירונים בבסיס צה"ל שנמצא כמה ק"מ דרומית מזרחית למתקן, אז היו כמה פעמים שבהן חיילות ששירתו במתקן הצבאי שבמצודה לקחו "טרמפ" עם אוטובוס הטירונים בימי ראשון בבוקר וזה נכנס לכמה דקות לתחום המתקן. למיטב זכרוני כל שנותר מהמצודה הוא אגף אחד - אולי שליש מהמבנה המקורי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר