לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2007, 16:32
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sishik שמתחילה ב "לגבי השאלה השנייה הצלחתי..."

בלינוקס אין "כוננים" - ישנה מערכת קבצים אחודה, שמתחילה בשורש עץ מערכת הקבצים, שנקרא root וסימנו /.

דוגמא:
קוד:
$ ls -l / drwxr-xr-x 2 root root 3672 Apr 21 22:40 bin drwxr-xr-x 3 root root 1472 Feb 3 19:13 boot drwxr-xr-x 21 root root 3700 May 5 22:21 dev drwxr-xr-x 3 root root 72 Jul 21 2005 emul drwxr-xr-x 82 root root 5224 May 6 02:24 etc drwxr-xr-x 5 root root 144 Nov 13 2005 home lrwxrwxrwx 1 root root 5 Aug 14 2005 lib -> lib64 drwxr-xr-x 2 root root 1616 Feb 4 2006 lib32 drwxr-xr-x 10 root root 4544 Apr 23 19:50 lib64 drwx------ 2 root root 1008 Jul 11 2005 lost+found drwxr-xr-x 7 root root 192 Jan 8 20:28 mnt drwxr-xr-x 8 root root 544 Mar 18 23:36 multimedia drwxr-xr-x 13 root root 376 Mar 28 22:58 opt dr-xr-xr-x 158 root root 0 May 5 23:15 proc drwx------ 28 root root 1320 May 5 22:21 root drwxr-xr-x 2 root root 4624 Apr 23 19:50 sbin drwxr-xr-x 2 root root 104 Jul 15 2005 service drwxr-xr-x 11 root root 0 May 5 23:15 sys drwxrwxrwt 222 root root 10016 May 6 17:27 tmp drwxr-xr-x 18 root root 616 Jun 6 2006 usr drwxr-xr-x 15 root root 416 Apr 23 14:25 var

מכאן שאם אתה מפצל את הכונן - חלקו ילך על כל מערכת הקבצים (root - /) - והפיצולים שתעשה יתברגו למקום כלשהוא בתוך מערכת הקבצים הנ"ל. למשל, ניתן לעשות שהמחיצה var/www/ תשב במחיצה נפרדת - יוצרים מחיצה - ומגדירים שה-"mount point" שלה הוא var/www/.

שונה מהנ"ל היא מחיצת ה swap - אשר מטרתה להוות תוספת של זיכרון וירטואלי - כך שיהיה ניתן לטעון "לזיכרון של המחשב" יותר מהכמות הפיזית של גודל ה-RAM שלך. מחיצה זו אינה מתמפה לספריה במערכת הקבצים ואף לא לקובץ (כמו למשל שקורה בחלונות) - אלא פשוט מתווספת לסך הזיכרון הפנוי (בערך, זה קצת יותר מסובך מזה, אבל אני מנסה לפשט כאן).

מקובל את גודל ה swap להגדיר בין הגודל של ה-RAM שלך לבין פי 2 ממנו (ואם אתה מתכנן להגדיל את ה RAM בעתיד, אז לפי הכמות אחרי ההגדלה...) - אבל כל מקרה הוא לגופו וזה עניין של נסיון. בשרתים, למשל, לרוב שימוש ב swap הוא דבר שלא רוצים להגיע אליו אפילו בקצת, בגלל ההשפעה הרעה על הביצועים של השרת - ובהתאם - חווית המשתמש של כל הלקוחות...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2007, 23:40
  YoramC YoramC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אפשר לשאול - בתנאי שתסביר מה..."

הנה קטע מחיפוש בגוגל...
Ubuntu System Tool: Yast-Klon für Ubuntu
Konsolen-Werkzeug befindet sich noch in der Planungsphase

Das Ubuntu System Tool soll ein Yast-ähnliches Werkzeug für die Textkonsole werden, damit Administratoren Einstellungen auch bequem über einen SSH-Zugang vornehmen können. Zurzeit sucht das Projekt nach Vorschlägen und bietet eine Demo zum Download an.
גם מאלו שכתובים באנגלית לא הצלחתי ללמוד לבד. גם האנגלית שלי לא משהו, אז איפה ואיך ניתן להיכנס לעולם הלינוקס כשאין ספר, אין קורסים, והידענים שולחים אותך לחפש הסברים בשפות טכניות זרות, שקשה, כן קשה מאוד ללמוד מהן...
כנראה שאני אצטרך לחכות עד שמישהו - חברה או ידען כל שהוא יכתוב ספר בנושא - כמו שיש ספרות בעברית לחלונות...
יתכן וזהו גם רעיון לעשות קצת כסף למישהו שיוכל/ירצה להרים את הכפפה ולהוציא כזה ספר שלדעתי יוכל להימכר בחנויות ספרים.
מתוך חיפושי אחר חומר על לינוקס - הכוונה לא לתולדותיו, ההיסטוריה שלו או מי כתב אותו אלא איך הוא בנוי, רשימת הפקודות ומה הן מבצעות, איך בנויה תוכנה ללינוקס, איך מהדרים אותה, הסבר על מבנה מערכת הקבצים EX2/3, איך בנויות ספריות תוכניות, איך מיוצרים ספריות, מתקינים תוכנות, האים יש בלינוקס מקבילה לקבצי BAT או SCRIPT בחלונות, - בקיצור ספר/קורס שמקנה ידע בלינוקס שמאפשר לעבוד בלינוקס. כן, כן לעבוד, לא לשחק הרבה חודשים ולבזבז ימבה של זמן על ניסוי וטעיה בלימוד עצמי, לקחת בחשבון שלאנשים יש עוד מטלות בחיים, וגם סטיסטיקה, כלכלה או מתמטיקה לומדים מספרים ומקורסים ולא מפתחים אותם בלימוד עצמי...
אכן בדקתי, יש קורסים, אבל במחירים מטורפים לחלוטין. במכללת "סלע" לקורס לינוקס דורשים 18,000 שקל (זו לא טעות, שמונה עשרה אלף שקל...) הקורס הזול ביותר להכרות בסיסית עם לינוקס במיכללת רמת גן עולה למעלה מ- 5000 ש"ח. (לקורס לינוקס פאונדמנטל...) צריך להיות מטורף או בעליו של בנק, או אולי מנכל של אחד כדי לשלם מחירים כאלו.
כך שניראה לי שהמחסום הגדול והעיקרי לשימוש בלינוקס לעסק הקטן או למשתמש הביתי, הוא חוסר היכולת המעשית ללמוד ולהכיר לינוקס. וכנראה שעד שישתנה המצב הזה, יש אמת מרה בטענת מיקרוסופט שעלות הבעלות הכוללת של לינוקס גדולה מזו של ווינדואוז.
ועד שמישהו, משהם ירימו את הכפפה הזו, כנראה שלינוקס ימשיך להיות משהו אזוטרי לשרתים בחברות גדולות, או לעסקים קטנים ובינוניים, ומשתמשים ביתיים. (וגם כדסקטופ בחברות גדולות...)
אז שיהיה לכם שבוע טוב והרבה אהבה ואושר בחיים...
ישן 08-05-2007, 07:27

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי YoramC שמתחילה ב "הנה קטע מחיפוש..."

ידידי,

להגיע לרמת הפונקציונליות של חלונות בלינוקס זה ממש לא קשה, ואפילו קורס של 5000 ש"ח אתה לא תצטרך. זה לא שחלונות מסוגלת ליותר מדי... בלינוקס, בסופו של דבר, הכל כתוב בקבצי קונפיגורציה פשוטים, שנמצאים כולם גם במקום מרוכז (ולא מפוזרים ברג'יסטרי עצום בגודלו שלך תנחש איפה הדברים נמצאים...) - הכל במחיצה etc/.

הספרים הבסיסיים מתחת למאה שקלים (גם בעברית) יכילו את התשובות לשאלות ששאלת. אבל לינוקס מסוגלת להרבה, הרבה יותר מזה. מה לעשות, בישראל, בגלל השליטה של מיקרוסופט בערך בכל דבר כאן (כולל בממשלה) - לאנשים לא משתלם לכתוב ספרים מתקדמים יותר, וכאלה קיימים רק באנגלית (ובשפע - חפש כל דבר מהוצאת O'Reilly).

בלי אנגלית קשה להתקדם במחשבים, לא משנה מה מערכת ההפעלה. אם יש משהו שאתה לא מצליח לעשות בחלונות - איפה תמצא על זה מילה בעברית? בשום מקום...

אז כאן יש קהילה שמטרתה לנסות למלא את החלל הזה, של התיעוד בעברית. אם תשאל את מה שאתה רוצה לדעת, נשתדל לענות (אם נדע את התשובה...) - ואז גם אתה תתרום למאמץ - כי אחרי שתהיה כאן שאלה ותשובה - הבנאדם הבא שיחפש את השאלה בגוגל - יגיע לכאן ויוכל למצוא אותה.

ישן 08-05-2007, 13:43
  YoramC YoramC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yman36 שמתחילה ב "אני יכול להמליץ לך על קורסים..."

לשימי,
אני יודע שהכותבים בפורום עושים זאת מרצון טוב לעזור ולהועיל, ועל כך הערכתי ותודתי. כשאוכל, גם אני אעזור למתחילים כפי שאני עושה זאת כיום בנושאים אחרים.
למרות זאת, ההתחלה בלינוקס קשה, ודורשת השקעה גדולה בזמן ובשפות שהקריאה והבנת הנקרא בהן איטיות בהרבה מאשר השימוש בשפת האם שלי.
לכן, תפוצת הלינוקס כיום בישראל קטנה בהרבה מאשר בעולם. זה לא שמיקרוסופט שולטים וחונקים את לינוקס - זה פשוט שדרושה השקעה רבתי בזמן ומאמצים והסתמכות על תמיכה לא מספקת, ואז רבים וטובים שואלים את עצמם למה להם את זה?
כדי לקדם את השימוש בלינוקס לדרגה שהלינוקס יוכל להיות כלי עבודה ודסקטופ אצל משתמשים ביתיים, אצל עסקים קטנים ובינוניים וגם גדולים, צריך שיהי מערך הדרכה, ספרים, וחומר מסביר בשפת האם שלנו.
כמו שבצרפת הם נסמכים על ספרים בצרפתית, בגרמניה לא מוכנים בכלל לשמוע על חומר הדרכה בשפה אחרת מאשר גרמנית, וכ"ל בספרד, באיטליה, בהודו ראיתי ספרי הדרכה בהינדי. בתאילנד בתאי.
אז צריך שיהיה גם בשפה שלנו.
גם מיקרוסופט הבינו את זה - והם משקעים בתרגום האתרים שלהם לעברית, חוץ מאשר עברית טבועה במערכת ההפעלה ובתוכנות שלהם.
מה אפשר לעשות, ולינוקס אינו מוצר של חברה מסוימת, וגם החברות שמפיצות את ההפצות השונות לא כל כך מתייחסות אלינו, אז קשה להיכנס ללינוקס למי שאינו עובד/שרוי בסביבה שבה מדברים "לינוקסית".
אני בכל זאת מתעקש לדעת איך אין ספרות בעברית לנושא (ולא - אני לא מתכוון למדריכים איך להתקין - אני מתכוון לספרות מעמיקה יותר, ראה פניתי הקודמת).
אם יש להשיג ספר/ים כאלו בשפתנו - אשמח מאוד על המלצה.
תודה.
ישן 07-05-2007, 05:38

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sishik שמתחילה ב "אה אז בעצם אם אני רוצה שני..."

למחיצות אין שם - כאמור - יש נקודת עגינה. חייבת להיות לך מחיצת / - ורשות שיהיו לך יותר מזה.

ומומלץ מאוד שיהיה swap. לשנות גודל מחיצות לאחר מכן זה אפשרי אך לעתים בעייתי - במיוחד, למשל, אם המחיצה שלך היא האחרונה בדיסק (לגדול אפשר רק קדימה...) והיא ממלאת אותו עד הסוף. אם זה swap זה פחות בעייה כשהוא אחרון - אפשר פשוט למחוק את המחיצה, להקטין את המחיצה שלפניה (בתנאי שיש מספיק מקום פנוי לפני) - ואז לשים swap על נפח גדול יותר. לפעמים הנושא מאוד בעייתי, ובשביל זה המציאו את LVM - יכולת להקצות נפח דיסק למחיצות בלי להתחשב במיקום הפיסי שלהם בכונן הקשיח - רק ש... זה נתמך כמובן רק בלינוקס - ואז גם לא תוכל לגשת למחיצות שהן LVM מתוך מערכות הפעלה אחרות (אלא אם כן יכתבו לזה תמיכה במיוחד - ל ext2/ext3 למשל כבר יש תמיכה על ידי תוכנות צד ג' מתוך חלונות....)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר