לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2007, 18:23
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
אני מבין שיש לך במוח רעיון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי widder שמתחילה ב "תגובה להצעה"

חס וחלילה הכותרת לא נועדה להקניט אותך אלא להציג את השלב בו אתה נמצא. אני חלש מאד בטכנולוגיות אבל הרבה יותר בקיא מקרוב בהשקעות ובמשקיעים. על בסיס נסיוני אני ממליץ לך בשלב הזה אפילו לא לחשוב על משקיעים. כל דלת שתצליח עכשיו לפתוח תבוזבז ותיסגר בפניך - כי פנית טרם עת. ואם יש לך את התרופה לסרטן או 'אס' ודאי גם אז לא כדאי לך להגיע למשקיע מוקדם מדי.
גבש את הרעיון ובדוק אם יש בו ממש.
במקביל בוא נחשוב (אשמח כאן) אם לרעיון שלך יש תיאורטית ערך מעשי-כלכלי-יישומי. עדין ללא מודל עסקי ובודאי שחבל על הנייר עליו תכתוב את התוכנית העיסקית טרם גובש רעיון המוצר.

יעקב בן שאול
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-05-2007, 18:35
  widder widder אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "אני מבין שיש לך במוח רעיון"

לשם גיבוש הרעיון, השלב הבא בפיתוח וגיבוש הרעיון עצמו, בהמשך גם המודל העסקי תכנית עסקית ורק לאחר מכן כפי שהבנתי מהמלצתך גיוס המשקיעים, הוא לבדוק האם ניתן לפתח את הרעיון מהבחינה הטכנולוגית שלו, והאם ניתן לבסס את הרעיון על טכנולוגיה קיימת או לרשום פטנט, לשם כך אצטרך לפנות לחממה טכנולוגית כפי שאמרת, לאחר שיתברר שאכן ניתן לפתח את הרעיון אעבור לצד הכלכלי של העניין שהוא בסופו של דבר המטרה

אם תוכל להמליץ לי על מקומות כאלה אני אשמח

ועוד דבר ייתכן בכלל והטכנולוגיה כבר קיימת או המוצר עצמו כבר בשלבי פיתוח מתקדמים כפי שכבר קרה להמון אנשים עם רעיונות מבריקים אני מניח... האם יש דרך לברר זאת

ושאלה נוספת האם כדאי להתייעץ עם מט"י - מרכז טיפוח יזמות בכל הנוגע לעניינים הכלכלים שכן הם אמורים כביכול להיות עניינים ונטראליים כך שאוכל לפנות אליהם ליעוץ בלי חשש לגניבת רעיונות וכו"

ושוב תודה

נערך לאחרונה ע"י widder בתאריך 07-05-2007 בשעה 18:47.
ישן 07-05-2007, 19:07

שוב, אצה לך הדרך, ברר את הרעיון
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי widder שמתחילה ב "לשם גיבוש הרעיון, השלב הבא..."

אני יכול ללמד אותך כאן על סודיות ואיך רושמים פטנט ובאיזה מדינות ואפילו כמה זה יעלה לך ואחר כך כמה לחדש את הפטנט. הבעיה שהמידע הזה לא יועיל לך ומבחינתי זו תהיה גרפומניות.
אל תעשה שום דבר למעט עיבוי הרעיון שלך מבחינה טכנולוגית ובירור עקרוני אם לרעיון זה יש שימוש מעשי. אתן לך דוגמא:
יש לי רעיון לחתוך יהלומים בקרן ליזר. המטרה הראשונה היא לבדוק אם לרעיון הזה ישנה התיכנות. במקרה שלי כנראה שהייתי מוצא מהנדס בכיר שהיה מייעץ לי.
במקביל הייתי חושב בקול רם. נאמר ואני אכן אצליח להמציא מכשיר ליזר כזה. האם עקרונית יהיה לו יישום מעשי? כלומר, האם מישהו ישתמש במכשיר שלי או שהוא ישמש רק כעבודת תזה באקדמיה?
רק כאשר נלבן את שתי השאלות האלה ניתן להמשיך בבירורים הראשוניים כמו שוק ומתחרים.

יעקב בן שאול
ישן 17-05-2007, 18:24

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי BOBIK שמתחילה ב "תוכל להביא דוגמא לחממה..."

חממות טכנולוגיות ישנן מרמת הגולן ועמק בית שאן דרך העיר שלי ועד הנגב. גוגל יספק הרשימה בקלות. יותר חשוב להתאים את החממה לסוג הפיתוח בהתבסס על הצלחות העבר שלהם והמוסד האקדמי שסמוך אליהם .אבל, אני חוזר ומדגיש (ולא מקריאה בעיתונים) שהבעיה של חממה ובמקרים בודדים גם סודיות הם חשובים, אבל רק א ח ר י שיש רעיון מגובש למוצר. אם פיתוח המוצר הוא כה מתקדם והגיע לשלב בטא בלאו הכי יהיה קשה להשיג אתכם. רק לעיתים נדירות מדובר על המצאה נוסח 'ויאגרה' שמישהו בכלל עושה מאמץ מטורף להעתקתה ושווה להשקיע הון ברישומי הפטנט וההגנה. אם נדמה שזה המקרה נא לחזור אלי להתיעצות.
ישן 07-05-2007, 16:21
  gadi1412 gadi1412 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.07
צעדים לפתיחת סטארט-אפ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי widder שמתחילה ב "סטארט אפ"

בראש ובראשונה יש להכין תוכנית עסקית מפורטת שמראה תחזיות של הכנסות, הוצאות ורווחים. התוכנית צריכה להיות מבוססת מאוד ולעיתים הכנת תוכנית רצינית יכולה לקחת אפילו מספר חודשים עד שמבינים את המודלים העסקיים לעומק.
לאחר מכן בנושא הגיוס שווה לבדוק למי מפונים. אם יש פטנט אז זה יותר קל כי פטנט שווה נכס ראשוני. אם אין פטנט צריך לחשוב טוב בפני מי חושפים את הרעיון, כי מסמך סודיות יכול להיות בעייתי ולא תמיד ניתן לאכיפה. חממה היא פתרון לא רע ואם יש חדשנות טכנולוגית גם המדען הראשי יכולה להיות אופציה טובה.
שווה לגייס שותפים מוצלחים לדרך עם added value רציני לפרוייקט. עדיף כאלו שגם יעבדו תמורת equity
ולא לשכוח: אם יש תכונה אחת שהיא חשובה במיוחד לדרך זה התמדה (עם עקשנות)

שיהיה הרבה בהצלחה
גדי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר