לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2007, 09:06
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
נקודה קטנה למחשבה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "הרבה חום ולא מעט אדום"

מאחר שכבר די נמאס מכל זה - אז הנה נתון "ירוק" שתוכל להתמודד מולו:

הגיזרה שמצפון לנהר הליטאני - הוגדרה כגזרה באחריות מטכ"לית, שבה הוגדרה פעילות ח"א שאף היתה מוצלחת מאד.

הגיזרה הדרומית לליטאני - היתה גיזרה שהוגדרה - פיקודית ובאחריות פיקוד הצפון - ומה שקרה שם - כולנו יודעים. זה שמפק"צ התפטר, ועוד הוחלף במהלך המלחמה בשל "תפקוד בעייתי" - רק מראה לך משהו אודות האפס הכחול שאתה מדבר בו כל כך הרבה.

ההחלטה השגוייה המהותית - היתה פירוק הגייס, ולמעשה חוסר שליטה מוחלט במה שקרה בצפון.... כל זה קרה זמן ניכר לפני חלוץ.

נכון - דן חלוץ הוא לא קדוש, וגם לא הבריק במיוחד - אבל לא הכל מתחיל ונגמר בו ובהתנהלותו. מעבר לזה - ח"א מעולם לא דגל בכיבוש טוטאלי מן האוויר (למרות שבתנאים מסויימים זה אפשרי, ניתן ובוצע). אני יכול להביא לך לא מעט מובאות בנושא זה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2007, 10:05
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אז מה אתה טוען?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "נקודה קטנה למחשבה"

שצריך לחלק אותו למחצחת ירוקה ומחצית כחולה, מופרדת על ידי פס תכלת מתעקל, ולכתוב אפס רק מעל לירוק?
אני חושב שאפס כחול זהבלי קשר להיותו כחול. יש כשלונות ירוקים, יש כשלונות כחולים, ויש הרבה משני הצבעים שהם ההיפך הגמור. אבל הוא היה מעל הכל.

הבן אדם היה אחראי על כל הצבא. אם אלוף פצ"ן היה צ'יקמוק, הוא לא היה צריך להיות אלוף פצ"ן מלכתחילה. הרמטכ"ל היה צריך להכיר את התוכניות האופרטיביות של הפיקוד (לפחות), ולקבל החלטה פשוטה- מבצעים או לא מבצעים.
אם היינו מצליחים הוא היה נכנס לפוליטיקה עם עטרת עלי זית של מנצחים. נכשלנו, והוא עמד בראש המערכת שנכשלה.
ישן 10-05-2007, 11:18
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
ציטוט של אל"מ (מיל.) יהודה וגמן בנושא גל הירש
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "אז מה אתה טוען?"

"...זה מדהים עד כמה הבחור הזה הצליח להתקדם, ולהיות תא"ל - כשבעצם הוא לא מבין כלום"...

עפ"י הנאמר (ולא רק על ידו) המשגה העיקרי היה בפרוק הגייס - דבר שהביא את פיקוד הצפון לאובדן שליטה מוחלט בכוחותיו, ומעבר לזה (או מעל לזה) - ניהול כושר של הלחימה וההערכות לה.

חוצמזה - הכוח היחיד שדווקא אומן ללוחמה מסוג זה - הושאר מחוץ למלחמה...

אם אתה הולך על הכיוון הגראפי - אני חושב שכדאי לעצב את האות כ-0 - ירוק, כחול, גלים - מה שאתה רוצה - למרות שדווקא ח"א היה בגדול זה שדווקא התנהל בסדר (היחיד שכן התאמן במהלך תקופת היובש)...

ישן 10-05-2007, 13:25
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "בקשר לפירוק הגיס, אתה צודק לחלוטין."

מעבר לחסרונה של מפקדת גיס שאי אפשר היה לתקן תוך כדי לחימה, אחד הכשלים הגדולים הוא אי פתיחתו של המצפ"ע.
בעקרון, פצ"ן אמור לדעת לנהל לחימה בגזרה אחת. מפקדת גיס נועדה לאפשר לפצ"ן לנהל לחימה בשתי גזרות (סוריה+לבנון) ובמלחמה האחרונה למזלנו לא התעורר הצורך בכך.
הכשל לדעתי הוא שמרגע שזוהה שפצ"ן אינו מצליח לנהל את הלחימה (אם בגלל חוסר מיומנות וכשרון ואם בגלל התערבות יתרה מהקריה) היו חייבים לפתוח את המצפ"ע!
אם הרמטכ"ל מחליט שהוא מנהל את הלחימה ברזולוציה של כפר כפר, שלפחות יפתח את המצפ"ע וינהל אותה כמו שצריך, עם כל הכלים והעזרים הדרושים כדי לקבל החלטות מושכלות.
ללכת ולהצניח את קפלינסקי בפצ"ן זה לא פתרון.

היה פאק גדול בכל נושא השליטה וניהול המערכה בלחימה הזו. מפקדת גיס לא הייתה פותרת אותו, היא סך הכל הייתה עוד גורם שמפריע בדרך לפקודות המבצע המתחלפות שהוצנחו מלמעלה.
ישן 10-05-2007, 14:19
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי bemli שמתחילה ב "אשכנזי יוכל לענוד את האות?..."

לדעתי כן, על פי הנוהל במלחמות הקודמות:

ציטוט:
אות מערכת שלום הגליל אישי לנמנה עם קבוצה

26. אדם שעבד או שפעל בתקופה הקובעת 21 ימים רצופים, לפחות, ושנמנה עם אחת הקבוצות המנויות להלן - יוענק לו אות מערכת שלום הגליל:

א. עובדים אזרחים בשירות צה"ל.

ב. עובדי משרד הביטחון.

ג. עובדי התעשייה הצבאית.

ד. עובדי התעשייה האווירית.

ה. עובדי רפא"ל.

ו. עובדי מפעלים ממלכתיים או סוגי מפעלים, כאמור, שקבע שר הביטחון באישור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ושהשתתפו במאמץ מערכת שלום הגליל.

ז. עובדי שק"ם שפעלו בסיוע ישיר לדרגי שדה.

ח. עובדי האגודה למען החייל ומתנדביה שפעלו בסיוע ישיר לדרגי השדה.

ט. פעילי מערך מל"ח שהשתתפו במאמץ מערכת שלום הגליל.

י. מתנדבי מד"א (מגן דוד אדום) שפעלו בסיוע ישיר לדרגי הגליל.

יא. חברי ועדות לתיאום שירות מילואים.

יב. עובדי קרן לב"י ופעיליהם שהשתתפו במאמץ מערכת שלום הגליל.

יג. נהגים עובדי חברות תובלה שפעלו בסיוע ישיר לדרגי השדה.

יד. עובדי מימשל וקציני מטה ביחידת הקישור ללבנון.

אות מערכת שלום הגליל אישי לבודדים

27. אדם שאינו נמנה עם אחת מהקבוצות המנויות בסעיף 26 לעיל, ושבתקופה הקובעת פעל 21 ימים רצופים, לפחות, בסיוע ישיר לדרגי שדה, ושהוכיח זאת להנחת דעתו של מי שהוסמך לכך על ידי שר הביטחון - יוענק לו אות מערכת שלום הגליל.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 10-05-2007, 15:26
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
למה להגזים
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "מפקדי אוגדות ומחטי"ם?"

ולהפוך את מפקדי צה"ל כיושבים בספסלים האחוריים
היו תקלות היו דברים לא תקינים אבל מכאן ועד לאמירות שהמפקדים שבחלק מן הזמן היו מאחור , אולי בגלל שיקול דעת מוטעה, לא ראוים לאות המלחמה המרחק גדול

ואגב, לפחות במלחמות קודמות האות ניתן לכל מי שהיה בשרות בתקפוה נתונה, לוחם עם סכין בין השיניים בחזית ושקמיסט בתל השומר. כאשר מוכרזת מלחמה היא מתייחסת לתקופה מוגדרת ואם שרתת X ימים באותה תקופה אתה זכאי לאות.

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

ישן 10-05-2007, 15:46
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "מפקדי אוגדות ומחטי"ם?"

אומנם גם ברמות הגבוהות לעיתים יש צורך להיות מקדימה וזאת דילמה ישנה איפה המפקד צריך להיות ממוקם- באחודה מאחור איפה שיש לו יכולת שליטה הכי טובה או ליד הכוחות איפה שהוא יכול להנהיג באופן אישי.
אבל זו שגיאה לדרוש ממפקד להסתער אם הכוחות .ינוש לא לא ישב אם קהלני על הטנק בעמק הבכה. הוא היה בסעד כמה קילומטרים טובים מאחור ולא ראה את האויב בעין.כנל לגבי המאו"ג טליק בששת הימים. צריך להבדיל בין מפקד עד רמת המגד שתפקידו מצריך להסתער בראש הכוח לבין מחט ומעלה שם הפיקוד הוא שונה ודורש יכולת שליטה. דוגמא מצויינת היא של המח"ט מ366 שכן הסתער בראש הכוח ואיבד שליטה טוטאלית על הקרב.
יש פרק מצויין בספר של קהלני דרכו של לוחם שמסביר את השוני בצורת הפיקוד שמפקד צריך לסגל אם המעבר מתפקיד מגד למחט. כמו כן יש את הספר והסידרה אחים לנשק - בפרק The Breaking Point יש סצינה שממחישה יפה את ההבדל
ישן 08-07-2007, 20:56
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
חביבי
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "במיני מלחמונת הזאת יש אנשים..."

בלי לגרוע את זכרם של כל הגיבורים שעשו דברים נפלאים , וחלקם שילמו על זה בחייהם , אני חושב שזה לא ראוי .
מה יגידו מי שהיה ביום כיפור ? שהם צריכים חזה שלם במדליות ? הדבר הזה מבזה חיילים שנלחמו במלחמות . מה שהיה בקיץ זה לא מלחמה . ככה אני חושב , אבל משום מה אני בזמן האחרון מרגיש במדינה הזאת , שמשוגעים מנהלים את הבית חולים (כנאמר במחזה , The inmates run the assylum).

כל הכבוד לכל החיילים , אני לא אומר על זה חצי מילה , יש צל"שים . למה להעניק אות מערכה ? אז אני הייתי בשטחים הרבה מהשירות שלי , אז גם שמה אנשים עשו דברים נפלאים יותר ונפלאים פחות . אז עכשיו גם נפיק אות מערכה לאינטיפאדה השנייה ?
קצת צניעות במדינה הזאת , מה קרה .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 08-07-2007 בשעה 21:05.
ישן 08-07-2007, 22:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
גרפיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "אות מלחמת לבנון השנייה - עדכון"

הצעות משלי לאות, מקווה שלא איחרתי את המועד וועדת הסמלים תוכל לשקול את בחירתה מחדש. מה שבטוח, יותר מכוער מהאות שהודלף כבר לא יכול להיות.
גירסא צנועה בשחור- לבן
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
וגירסא צבעונית
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ניראה לי שהמסר ברור

ישן 09-07-2007, 13:17
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה ל JAVEHN
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "אות מלחמת לבנון השנייה - עדכון"

אני תוהה מאיפה ועל מה אתה מסתמך כשאתה קובע שמלחמת לבנון השנייה לא היתה מלחמה. מהטלוויזיה? מהעיתונים? מ youtube? או שגם אתה מאלה שהלכו וכבשו ונילחמו וניצחו וצול"שו - נו, "אחד שיודע"? חביבי, מאז מלחמת השחרור (למה זה כן מלחמה? כולה ירינו קצת על כמה כנופיות של טמבלים עם כאפיות) לא חטף העורף הישראלי הפגזה מאסיבית של טילים שגרמו להרג של עשרות אזרחים (!) ולנטירול 30% משטח המדינה. מאז 1948 לא הופצצו ערים כמו חיפה, נהריה ועוד עשרות קיבוצים ומושבים בצפון. מאז 1982 לא הפעיל צה"ל סד"כ על-אוגדתי. מאז 1982 לא נהרגו 180 חיילים תוך חודש פלוס. מה זה אם לא מלחמה? כל עוד לא מכרסמים לך את הפיצוצייה הקטנה שלך בשכונה הכל בסדר, מה?

ישן 09-07-2007, 14:43
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
אני לא לוקח את המילים שלי בחזרה
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל JAVEHN"

כמו שכבר אמרתי , אני נותן את כל הכבוד לחיילים שהשתתפו במבצע , חלקם לא חזרו , ואילו שכן חזרו , בשבילהם זה היה תופת .
אני מבקש שלא תשווה את מלחמת השחרור (סך הכל כמה ערבים עם כפיות , מחמש מדינות שונות , חמושים פי אלף יותר טוב ,ואחוז שלם מאוכלוסיה שהלך לעולמו במלחמה זו) למה שהיה בקיץ . אני לא חוזר בעצמי , מה שהיה בקיץ לא היה מלחמה .
ברוך השם , פיצוציות לא נפגעו אצלנו בעיר , איכשהו נסראללה הצליח להחטיא עד שנמאס לו והוא הוריד 2 ילדים ערבים בעיר מתחתינו .

עוד הפעם , אני נותן את מלוא הכבוד לחיילים האמיצים שהיו שם , ומגיע מצידי לכל אחד ואחד מהם צל"ש (במיוחד לאור העובדה שלא גייסו אותנו בזמן המלחמה) . אבל מה קשור אות מערכה ?

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 09-07-2007 בשעה 14:47.
ישן 12-07-2007, 22:24
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
בנוגע לאותות וסמלים בצה"ל

בן גוריון אחראי אישית לכך שצה"ל יהיה הצבא הבלתי-מעוטר ביותר בעולם, לפי מודל "צבא העם" שלו (כשכוונתו ל"צבא עממי" ולא לצבא שכל העם משתתף בו...). כצבא עממי החליט בן גוריון לאמץ את הגישה שרווחה בפלמ"ח ולוותר על סימני דרגות ועיטורים, שניתפשו בעיני החבר'ה כטרחניים ורישמיים מידיי עבור צבא הסחבקים של 1948. כך חלפו השנים, והסלידה מעיטורים, אותות ושאר סממני צבאיות נותרה בעינה. אח בן גוריון בן גוריון... לך תסמוך על קורפורל בצבא התורכי שיבנה לך צבא...

ישן 15-07-2007, 09:32
  offerd offerd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "בנוגע לאותות וסמלים בצה"ל"

בהחלט נשמע נכון ומתאר את המצב

לעיתים זה הלך לכיוונים ממש קיצוניים
ההחלטה השרירותית להעניק רק 12 עיטורים כ"מניין שבטי ישראל" במלחמה הארוכה ביותר שהיתה במדינה מאז ומעולם אינה סבירה
אבל בן גוריון החליט וזה מה שקרה
אני לא בעד מליון עיטורים ותגים וסיכות אבל כן בהחלט בעד ציון מלחמות או מסלול, האמת כמו תמיד נמצאת באמצע וכבר אמר הרמב"ם שדרך המיצוע (הממוצע) היא הראוייה

להצטרפות לרשימת התפוצה של עפר דרורי, שלח דוא"ל ל:
drori-post+subscribe@googlegroups.com

להצטרפות לרשימת התפוצה של אתר הגבורה, שלח דוא"ל:
gvura+subscribe@googlegroups.com

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:18

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר