לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2007, 12:59
  Bullet Master Bullet Master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.07
קרבי קרבי או מרום טכנולוגי??

אהלן חברה...

באתי לכאן כדי לקבל עצות בקשר להתלבטות שיש לי כרגע. אני בן 18, מסיים יב', משל"ב צעיר ללא ניסיון. אני לא יודע מה אני רוצה לעשות בחיים או מה להיות.
האפשריות שלי הן כאלה - או להיות קרבי, לחוות חוויות שטח קשות, אחוות לוחמים, הסתכנות, מילואים והרבה אקשן, שמירות וכל החרא והטוב שבדבר. מצד שני הצבא הציע לי מסלול שנקרא מקום טכנולוגי - אני ממשיך יג'-יד' לתואר הנדסאי, עושה 3 שנים בחיל החימוש בתור מתקן ומתחזק טנקים (לא מכונאי - מתקן! אני עובד עם כך מערכות המחשב המתקדמות בטנק ודברים כאלו), או בתור מפתח של טנקים (אולי יצא לי להיות בצוות הפיתוח של מרכבה סימן 5), אם אהיה סטודנט מצטיין.

תראו, אני לא מטומטם. ברור לי שלצאת מהצבא עם תואר הנדסאי + 3 שנים של ניסיון יתן לי המון המון בחיים האזרחיים בתחום העבודה והשוק הריאלי. הקטע הוא שחברים רבים שלי מתגייסים לקרבי ויש משהו באחוות הלוחמים, בג'בלאות, באקשן שמושך אותי גם. אני לא בטוח מה אני רוצה לעשות בחיים ולא בטוח שבכלל אהיה ריאלי - חוץ מזה בשנה האחרונה אני נמשך הרבה יותר ליצר ההומני שלי - אני נמשך לקולנוע ולמוזיקה הרבה יותר מאשר לפיזיקה ומחשבים. אני גם שומע מהרבה אנשים שקרבי זאת חוויה מבגרת מאוד ומקשיחה מאוד ושאנשים יוצאים משם חזקים מאוד נפשית. ולכל צד יש יתרונות וחסרונות...

בכל אופן, המרום הטכנולוגי נראית לי אפשרות הרבה יותר טובה כיוון שהצבא מממן לי 80% משכר הלימוד, אני הופך להיות סטודנט בגיל 19 ואכיר (במכללת אורט נתניה) הרבה אנשים מבוגרים יותר שאוכל ללמוד מהם הרבה, השירות שלי בכל מקרה יהיה קרבי (חיל החימוש, לא כמו צנחנים או משהו כזה, אבל זה גם קרבי), ויהיה לי הרבה זמן בשנתיים הקרובות. וכבר נרשמתי.

אבל אני בכל זאת רוצה לדעת מה אתם חושבים על זה... אם בא לכם, אז תשתפו אותי בדעתכם, זה יעזור לי ואני אעריך את זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2007, 14:20
  dahash dahash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "החלטה שלך. אם יש לך ראש..."

ההורים זה לא צד אובייקטיבי, אני מאמין שהם יעדיפו את האפשרות הפחות קרבית, יותר חסכונית, ושנותנת יותר אפשרויות לעתיד.
אתה צריך להסתכל על זה רק מהצד שלך, מה אתה מעדיף?גם לי הייתה אפשרות דומה לשלך, אני העדפתי את הקרבי.
תחשוב מה אתה רוצה להוציא מה3 שנים האלה בצבא [או יותר אם עושה עתודה], יהיה לך מוזר עם החברים כי בזמן שהם יטחנו אתה תלמד ורק אז תלך לצבא בזמן שהם יהיו אותותו משוחררים.....יש הרבה שיקולים ואת רובם אתה צריך לפתור עם עצמך.
עצה שלי שאני יישמתי אותה על עצמי- אם כל הזמן תחשוב על העתיד, תפספס את ההווה.....נכון שעתודה פותח הרבה יותר דברים בעתיד, אבל איך תרצה להעביר את הצבא שלך עכשיו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר