לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2007, 19:29
  משתמש זכר XpHunTeR XpHunTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
קיבלתי התייצבות ל'מפעיל תקשוב מבצעי'

שלום,זהו אני השבוז שכתב לכם פעם שעברה את כל מה שאני מרגיש לגבי טירונות 02 במחנה 80..טוב, רובכם צדקתם, וזה היה לא יותר מאשר הלם מהצבא שנמשך הרבה זמן כי ממש לא היתי רגיל לזה..עם כל יום שעבר הבנתי יותר את משמעות הצבא, מה עושים בכל יום, ולקראת הסוף כבר היה ממש שכונה במחלקה ודיי קל, למרות שסגרתי שבת לאחרונה.

אז זהו..עברו 6 וחצי שבועות, סיימתי היום את הטירונות בהצלחה, ציון 90.1, הערכת סמלת מלאה (25 מתוך 25), משמעת גבוהה...חוץ מזה שהיא כתבה שאני צריך לדעת איתנות מהי.

אני פרופיל 72, היתי מיועד לתותחנים אבל יצאתי מתותחנים בבקו'ם בעזרת קב''ן שהורידה אותי מ"קרבי" ל "תומך לחימה" (לא עורפי)...ראיתי קצין מיון של גו'בניקים ובחרתי חיילות.

אחרי שהיתי בטירונות 02 במחנה 80, מוכן לתרום לצבא את השלוש שנים אבל רק עד כמה שאני מסוגל, שזה אומר עם יציאות מרובות וקרוב לבית [אספר בקצרה למה - אני מרגיש אסיר של מערכת. כלוא בצבא שיכול להכניס אותי לכלא אם יהיה בא לי לעשות משהו שהוא לא רוצה כמו לברוח הביתה כשקשה לי]....הגיע הרגע שכל אחד קיבל צו התייצבות ליום ראשון.

אני בין היחידים שקיבל תפקיד שהוא לא גו'בניק (עורפי) אלא תומך לחימה.."מפעיל תקשוב מבצעי". צריך להתייצב בצריפין (קרוב מאוד לבית..אני גר בראשון לציון) אבל זה רק הקורס..
התחלתי להתלהב שנתנו לי משהו טוב שקשור במערכות טכנולוגיות (מה שרציתי..מחשבים), מידע מסווג, ועוד בצריפין?! מה יכול להיות יותר טוב מזה? היתי דיי שמח.
לכאורה.
קראתי תגובות של אנשים שעשו את הקורס וקיבלתי הלם.
'משמעת מאוד קשה' , 'לא עוזר באזרחות', 'חומר קשה ומועבר בצורה משעממת' , 'שיבוץ בכל בסיס, גם בסיס רחוק', 'יציאות גרועות - 11-3..סוגרים הרבה..שומרים הרבה'. בקיצור - הלם!

ועכשיו שוב, איך לא - אני שבוז לחלוטין ולא יודע מה לעשות.
אתם יכולים לקרוא לי מפונק, אבל אין צורך כי אני כבר יודע את זה. קשה לי. אני טיפוס שהיתי רוב הזמן בבית לפני הצבא.
אני מעוניין לתרום לצבא אבל רק אם אני אקבל משהו טוב..תקשוב, מיחשוב, עם קורס טוב שגם יתרום לאזרחות.. אפילו מכין מצגות בPOWERPOINT!! רק שיתנו לי משהו משרדי סבבה מול מחשב עם יציאות טובות..
אני לא מסוגל להיות כלוא כל כך הרבה זמן..קשה לי..אני נהיה חולה וזה לא עובר לי בכלל..מניסיון! אני היתי היחידי במחלקה שכל הזמן קינח את האף..כל הזמן מנוזל..כל יום..כשחם, כשקר..לפעמים גם קשיי נשימה...אני חייב להיות גם בבית! זה מה שאני רוצה שתבינו....4 ימים רצופים בבסיס מקסימום..

אני לא יודע מה לעשות..אני פוחד שעד שיתנו לי לראות קב''ן או שיתיחסו לטופס 55 שאני אמלא שם, יעבור הרבה זמן...ומה אני אעשה? אסרב ללמוד? לא אקשיב? אברח הביתה? מה??
לא יודע מה לעשות..הצבא הזה כבר עולה לי על העצבים..אני רוצה לעשות צבא אבל הוא עושה לי דווקא...אני יודע שזה חובה אבל תחשבו על אלה שוויתרו מראש ויצאו מהצבא עוד בהתחלה!

רוצה לעוף ממה שייעדו לי (יציאות חרא, בסיסים רחוקים) אבל בלי כלא וכמה שיותר מהר וברוח טובה..
מה לעשות? Help !

נערך לאחרונה ע"י XpHunTeR בתאריך 10-05-2007 בשעה 19:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2007, 20:32
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי XpHunTeR שמתחילה ב "סביר להניח.. אבל אני מקווה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי XpHunTeR
סביר להניח..
אבל אני מקווה למצוא גם תשובות שיעזרו לי..
צריך פשוט לעשות סלקציה של תגובות כמו בנושא הקודם שלי..

עריכה לעריכה שלך:
זה לא קרוב לבית..רק הקורס קרוב לבית..
אחרי זה הם יכולים לשים אותי גם ליד עזה..
וזה לא מחשבים אלא מכשירי קשר נטו ממה שהבנתי

תראה אני זוכר אותך עוד מהאשכול הקודם אני מקווה מאוד שאתה יודע שכול מי שרושם לך שאתה מפונק וכוי שתדע לא להתיחס.

עכשיו תראה במקום להיות בקרבי הביאו לך תפקיד של תומך לחימה בקשר לקורס:
http://www1.idf.il/tikshuv/site/tem...47468&did=47491

ממה שזה נראה זה דיי מעניין וחוץ מזה היום הצבא עובד על מכשירים חדישים אז זה צריך להיות מעניין..
ועוד משהו קטן ב90% מהזמן כול הקורסים שתעבור לא יתרמו לך לכולם באזרחות אלה אם אתה במחשבים או בעתודה זה דברים שאפשר לסגור דרך תואר אקדמאי זה לא הולך שמי שעושה משהו בצבא שתורם מצליח ומי שלא עושה משהו שתורם לא מצליח.
לך תעשה את הקורס תראה איפה תשובץ אם זה במקום ממש רחוק הצבא ידאג לשבץ אותם במקום אחר אם המצב באמת יהיה גרוע

הכי חשוב שתרגיש טוב איפה שאתה ובמה שאתה עושה ואם אתה לא מרגיש ככה בשבין זה יש קב"ן

בהצלחה
ישן 18-08-2007, 23:02
  nadav101 nadav101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Tsviel שמתחילה ב "גישה מוטעית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tsviel
הגישה שלך היא מוטעית מין הבסיס מכיוון שאתה מקשיב לאנשים אחרים במקום לנסות בעצמך,
על כל תפקיד בצבא יהיה מי שיגיד שזה גרוע, מת"מ תקשוב הינו קורס איכותי המתקיים בבה"ד 7 אשר בצריפין, אכן המשמעת היא גבוהה כמו בכל קורס ואם מיחשוב זה מה שמעניין אותך זה הקורס בשבילך, היציאות בקורס יכול להיות לא יהיו הכי טובות אבל אחרי הקורס אין לדעת הכל תלוי איפה תשתבץ,

בהצלחה

אני עשיתי את הקורס ועכשיו אני משרת באתר קשר, הקורס הוא רחוק מלהיות איכותי, החומר נמרח על חודשיים-חודשיים וחצי כשאפשר ללמוד הכל (ברמה שהקורס מלמד כמובן..) בשבועיים, אבל על הדרך יש מלא תורניות מטבחים אבטשים שמירות וכדו', המשמעת קשה עד כדי כך שזה מגוחך, חירניקים שהיו בקורס לות"ם חי"ר גם אמרו לי שהגזימו עם הקטע של המשמעת שם.
קיצר אם אתה עושה את הקורס אל תלחץ מכלום לא תפול ממנו זה בטוח, ולמעשה אם אתה רוצה לצאת אתה תצטרך להתאמץ הרבה.
וגם שלא יפחידו אותך שתצטרך לסגור שבת כדי להשלים חומר - אף פעם לא קרה אצלנו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי XpHunTeR
אפשר פרטים על הקורס ממישהו שכבר היה?
-מה לומדים בקורס?
-האם יש תורניות מטבח \ שמירות? אם כן כמה? האם מקבלים נשק שצריך להיות איתו כל הזמן? איפה ישנים [אוהלים\חדרים]?
-מהם היציאות בקורס?

-אחרי שמסיימים את הקורס, מה בתכלס עושים בסדיר? מה אתה עשית? [איפה שמו אותך, מה היציאות, מה אתה עושה כל הזמן?]

ועוד משהו..אני צריך להתייצב ביום ראשון (מחר) בשעה 8:00...כמה זמן אתם חושבים שאני אהיה שם אני שאני אלך הביתה? אני לא יודע אם להכין תיק לכמה ימים, לשבוע, לשבועיים?

תודה

בקורס? לומדים להפעיל מכשירי קשר שרובם הובאו לשימוש בשנות ה 80 \ 70, הרמה שאתה לומד את המכשירים בקורס כזאת מעפנה שלדעתי פשוט אפשר לשלוח מישהו לתפקיד וששם כבר ילמד תוך כדי עבודה.
ואגב, שלא יחרטטו אותך, המחשב היחידי שתתעסק בו זה המחשב הצהלי בו תעשה מבחנים ותקרא חומר.

תורנויות? יש, והרבה. שמירות כל שבוע לפעמים יותר מפעם אחת, נשק קבוע עליך, מטבחים גם היה כמעט כל יום, ישנים בחדרים שהם דווקא סבבה...

היציאות בקורס זה שושים ולפעמים סוגרים, אם תהיו בסדר יכול להיות שתקבלו חמשוש אבל בקורס שלי אף פעם לא יצאנו חמשוש.

אני כרגע משרת באתר קשר בשכם, מה שאני עושה זה פשוט לענות לטלפונים ולטפל בבעיות קשר שיש להם (אתה לא בדיוק תמיכה טכנית... אם תגיע לאתר אתה כבר תדע מה הולך שם.. ואני לא בטוח כמה אני יכול לפרט פה)
ישן 19-08-2007, 02:07
  RoeeSade RoeeSade אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי XpHunTeR שמתחילה ב "קיבלתי התייצבות ל'מפעיל תקשוב מבצעי'"

טוב לקראת הגיוס הקרוב יגיעו עוד הרבה אנשים לקורס הזה אז אני אסביר בתור מדריך בבסיס.
מת"מ - מפעיל תקשוב מבצעי.
קורס שעובר במשך חודשיים וחצי בבה"ד 7, בסיס הדרכה מול צריפין - לא בתוך צריפין.
הקורס כמו שאמרתי עובר בבה"ד 7, בסיס ברמה גבוהה מאוד, מטופח ויפה, אוכל סבבה, יציאות - בדר"כ חצאים במשך כל הקורס.
המפקדים שם ממש ממש ממש סבבה... אחלה חבר'ה, הקורס עובר עם דיסטנס אבל המפקדים הם אחלה אנשים.
בקורס לומדים על קשר ברמה הבסיסית, וקצת מערכות מחשוב.
כמו כן במשך הקורס יש קצת מסביב כמו מטבחים, שמירות וכו' - זניח מאוד לדעתי...
הקורס באמת עובר בכיף כי אתה חודשיים וחצי מכיר אחלה אנשים וממש סבבה שם.
לגבי שיבוצים - יש ויש, יש לי חברים שעושים יומיות כי זה מה שהם רצו ויש לי חברים שעושים חצאים בגזרת עזה, זה תלוי מה שתרצה ומה שתבקש... סה"כ יש שם שיבוצים שיחסית ממש קרביים ושיבוצים עורפיים.
אממ... אין לי כרגע מה להרחיב, אם יש למישהו שאלות אז שישאל.
דרכי הגעה - תחנה מרכזית תל אביב, קווים 156/157/451/461/455 וכו' של סופרבוס, יורדים בצריפין שער יפו, חוצים את הגשר וזה הבסיס היחידי שיש שם...
מכיוון לוד - אותם קווים בערך.
תהנו, וכנראה שאני אראה אותכם שם (אני לא מפקד של מת"מ, אני מדריך מילואים).
ישן 22-01-2010, 01:10
  SteveG888 SteveG888 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.10
שבוז יקר שלום,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי XpHunTeR שמתחילה ב "קיבלתי התייצבות ל'מפעיל תקשוב מבצעי'"

תן לי רק להתחיל בכך שאני לא ממש שונה ממך, בערך כשקראתי את כל התגובה שלך חשבתי שאני כתבתי אותה, גם אני הייתי שבוז נורא, גם אני איש נורא עצלן, גם אני איש ביתי וגם אני איש שרציתי לשרת את צה"ל רק ברמות שאני יוכל.

לפני שאני מתחיל לספר לך על הקורס תן לי לתת לך עצה קטנה שלמדתי אותה על בשרי במהלך השירות שלי, בבקשה אל תקשיב לאנשים ציניים שכותבים תגובות מעצבנות ובמיוחד לאנשים שתראה פנים מול פנים ויגידו לך דברים שלא תרצה לשמוע, פשוט תשמע את זה באוזן אחת ותוציא מהשנייה (נכון ביטוי ישן אך נכון למקרה זה...)

בכל אופן גם אני הייתי שבוז נורא בהתחלת השירות שלי כמו שאמרתי בהתחלה וגם אני הסתגלתי לאט לאט, גם אני השגתי ציון טוב בסוף הטירונות אך אני בשונה ממך הייתי מיועד כבר מלכתחילה לתפקיד של מת"מ, אחרי שהסתיימה הטירונות שלי גם אני כמו כולם התחלתי לברר באינטרנט, לשאול הרבה שאלות וכמובן כמוך גם אני נכנסתי להלם מכל התגובות ה"רעות" שאנשים הפיצו אך לבסוף כן החלטתי לנסות והלכתי על זה וחתמתי סיווג.

קודם כל בוא נתחיל מזה שהקורס זאת החוויה הכי טובה שלי מהצבא עד כה (לא שהיו לי הרבה עד עכשיו) אלה היו חודשיים של כיף נטו, אתה פשוט לא קולט באיזה רמות אתה יכול להתחבר לאנשים במחלקה שלך, הרווחתי משם חברים לחיים בחודשיים! אז נכון אני לא אשקר לא הכל ורוד, יש הרבה שמירות, סוגרים בקורס 3 פעמים שבת אבל אל תדאג הזמן רץ וזה יעבור בלי שתרגיש.

לסיום אני רק יאמר לך שתתעודד תעבור את הקורס כמו גדול כי זה כיף, ואני יגיד לך מהדוגמה של עצמי ומשל חברים שלי מהקורס, גם אם תסיים אותו בהצלחה אתה לא תהיה חייב לעסוק במקצוע, אתה תוכל להשיג יומיות (לא סיכויים גדולים) ואני למשל עושה חמשושים, סוגר 1 ל4 שזה נחשב מצויין ואני לא עוסק במת"מ.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר