לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2007, 21:51
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מלקחי המלחמה - איך מתגברים על מחסור בציוד? נגד לכל מג"ד

בעקבות מצבם העגום של מחסני החירום של צה"ל, כפי שהתגלו במלחמת לבנון השנייה, גיבש קצין לוגיסטיקה ראשי תוכנית חדשה הנקראת "נגד לכל מג"ד". הנגדים שיגויסו לתפקיד יהיו אחראים למלאי המחסנים ולתקינותם
חנן גרינברג

מקור

"נגד לכל מג"ד" - זו התוכנית החדשה שמתגבשת בצה"ל בעקבות אחד הלקחים המרכזיים במלחמה - הפערים החמורים בציוד החירום של אנשי המילואים. על פי התוכנית, לכל מפקד גדוד במילואים יהיה נגד שיעסוק אך ורק בימ"ח (מחסני החירום) לאורך כל השנה, כך שלא יווצרו חוסרים כלשהם.

"עד עכשיו היו מספר לא קבוע של אנשי קבע בכל חטיבה שתפקידם היה לדאוג לנושא הציוד. במלחמה ראינו כמה נושא אקוטי והחלטנו לפתח תוכנית שתטפל בכך - באופן שנהיה מוכנים בצורה אפקטיבית", הסביר ל-ynet קצין הלוגיסטיקה הראשי, תת-אלוף איציק בן-טוב. לאור זאת, מסע החיפושים אחר נגדים לתפקיד החדש נמצא בעיצומו.

במהלך מלחמת לבנון השנייה התגלו חוסרים בציוד בסיסי של חיילי המילואים. שכפ"צים, קסדות, תחמושת, ציוד רפואי, אמצעי קשר וציוד נוסף היה חסר, ופעמים רבות המילואמניקים הצטיידו בדברים שקיבלו מגופים פרטיים. לא פעם היו אלה אילתורים, שלא תמיד תאמו את הנסיבות בשטח.

לאחר המלחמה ניסו בצה"ל להרגיע את אנשי המילואים הכעוסים, ודיברו בעיקר על הציפיות שהיו גבוהות במידה ניכרת מהמציאות, והבטיחו להשתפר. באחרונה הציג צה"ל את התוכנית החדשה שלו, בעלות שני מיליארד שקל, שעיקרה לרכוש ציוד חדש לחיילי המילואים.

אבל לצד המיליונים שמוזרמים לציוד, במפקדת זרוע היבשה זיהו גם בעיה בתחום כוח האדם: ליחידות המילואים הלוחמות לא היו די אנשי מקצוע בתחום הלוגיסטיקה שיתעסקו בציוד הקיים, יכינו אותו, יעדכנו את המג"ד, וידעו בכל רגע נתון מה יש ומה אין.

"המצב בעבר היה כזה שבכל חטיבת מילואים היו כמה נגדים - מספר שרירותי ולא קבוע, היתה חלוקת עבודה לא מאוזנת ונוצר פער שתרם למצב בו היינו ערב המלחמה", מסביר תא"ל בן-טוב, "החלטנו שצריך לעשות שינוי בנושא, וראוי שבמקביל לתהליך ההצטיידות יהיה גם איש מקצוע קבוע בכל גדוד, איש קבע, שיעקוב מקרוב אחר הציוד". לדבריו, צה"ל סיים לקבוע את התקנים לצורך העניין.

לצורך התוכנית יגוייסו לתפקיד נגדים צעירים ואנשי מילואים שיחזרו לשירות קבע. "עשינו עבודה מאוד יסודית על מנת לגייס את הנגדים", מסביר בן-טוב, "זה כלל הרבה שיחות וחיפושים במקומות בהם חשבנו שנמצא את האנשים הללו. אני יכול לבשר שכבר השלמנו חצי מהרשימה, כלומר לחצי מהגדודים כבר שיבצנו נגדים. במהלך חודש ספטמבר אנו אמורים לסיים גיוס יתר הנגדים והתוכנית המלאה תצא אל לפועל".

מעבר לכך, בצה"ל מתכוונים ליישם את ההחלטה כי חיילי המילואים יוזמנו לימ"ח שלהם, וכל אחד מהם יבחן בעצמו את הציוד שלו, ובכך גם יפחת לגמרי פער הציפיות. "כל אחד ידע בדיוק מה יש לו בקיטבג, ולא יהיו הפתעות בחירום", מסכם תא"ל בן-טוב.

זאת ועוד, בעקבות המלחמה מתוכנן גם שינוי מהותי כאשר על כל גדוד מילואים תופקד קצינת קישור אחת, בניגוד לכך שקודם לכן כל קצינה היתה מטפלת בשני גדודים - דבר שהיקשה על הקשר השוטף עם החיילים ומפקדת הגדוד. שינוי נוסף הוא הצבת קצין מבצעים בקבע לכל חטיבה, שילווה אותם לאורך כל הדרך, ולהכין אותה למקרה חירום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2007, 22:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מלקחי המלחמה - איך מתגברים על מחסור בציוד? נגד לכל מג"ד"

כרגיל, תרגילי יחצנות ללא כיסוי.

בימים אלה ממש, עוד חטיבה בצה"ל מאבדת את מפקד הימ"ח שלה - הקצין היחידי שאחראי לנושא הימ"ח והסיוע הלוגיסטי ליחידות החטיבה. אדם זה הולך כי מישהו במז"י חמד את התקן שלו - ותו' לא.

אני משער שצה"ל כבר הפסיק לדאוג לאמינותו...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-05-2007, 22:39
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
שני מעשים:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מלקחי המלחמה - איך מתגברים על מחסור בציוד? נגד לכל מג"ד"

1. בסדיר יצא לי להיות כמה חודשים מש"ק תחזוקה בימ"ח. היה נגד תחזוקה ונגד חימוש ונגד קשר ועוד אחד לפחות ששכחתי מה תפקידו לכל חטיבה, והרבה יותר חשוב מזה - קצין בדרגת סגן-אלוף, רמ"ט חטיבה בחירום, בשירות קבע שמפקח על הנגדים ועל קצין החימוש וקצין התחזוקה. נדמה לי שלחלק מהחטיבות היה יותר מקצין תחזוקה אחד.
למזלי, באגד שהייתי בו סגן-האלוף הנ"ל היה בן אדם נהדר, מפקד טוב ומישהו שאכפת לו. הבעיה הייתה, שאפילו הוא יכול היה להזיז דברים בצורה מוגבלת מאוד (וגם מפקד האוגדה), כי לא הם קובעים את התקנים של הציוד. הוא יכול היה לעזור בארגון ציוד שאמור היה להיות, הוא יכול היה לדאוג לשימור הציוד שהיה כמיטב יכולתו, אבל הוא לא יכול היה לגרום לכך שיהיו פתאום קפלס"טים במקום קפל"דים בתקן.
עכשיו אני אמור להכיר תודה על זה שלכל חטיבה יהיו שלושה נגדים, בעוד שרוב המנגנון שהיה לפני עשור כבר לא קיים?
2. מעשה היה בגדוד מילואים שבא פעם לבדוק את הציוד שלו. הביאו אותם לאן שהביאו, בדקו את הקיטבגים במחסן, והכל היה נראה בסדר.
בחירום הסתבר שחלק ניכר מן הקיטבגים האלה שייכים לפלוגת מפקדה כלשהי, הקיטבגים האמיתיים היו באחסנה יבשה או במקום אחר, ומצבם היה הרבה פחות טוב. העיקר שלפני המלחמה אמרו להם "זה המחסן שלכם".

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 11-05-2007, 07:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

זה ש"כל אחד ידע בדיוק מה יש לו בקיטבג, ולא יהיו הפתעות בחירום" א אומר שמצב הציוד יהיה טוב יותר אלא שנדע בדיוק שיש לנו בקיטבג ציוד מחורבן וחסר ולא נופתע מזה. ואולי מקווים שבגלל שנדע מזה אז כבר נביא ציוד מהבית.

"נגד לכל מג"ד...
לכל מפקד גדוד במילואים יהיה נגד שיעסוק אך ורק בימ"ח (מחסני החירום) לאורך כל השנה" זה חדש? זה יגרום לכך שלא יהיו חוסרים? אם כן אז זה יקרה באותה שיטה שעבדה בעבר: מגלים שחסר ציוד מהתקן הקיים אז מורידים את הכמות הנדרשת בתקן למצב הנתון.

"מסע החיפושים אחר נגדים לתפקיד החדש נמצא בעיצומו." זאת אומרת שמחפשים אנשים שמוכנים לחתום קבע?

מהמקרה שיגיל מספר עליו, ממה שקורה כרגע באימוני מילואים וממה שקרה לגדוד שלי באימון לפני המלחמה הפקתי לקח ואני רוצה להזהיר: מילואימניק, עד שלא ראית את הקיטבגים ששם הפלוגה שלך מופיע עליהם לעולם לא תדע מה שתגלה בתוכם. יציגו לך ציוד באימונים וביום ימ"ח שלעולם לא תראה אותו במלחמה. דרוש לראות את הציוד האישי שלך.

"שינוי נוסף הוא הצבת קצין מבצעים בקבע לכל חטיבה, שילווה אותם לאורך כל הדרך, ולהכין אותה למקרה חירום. " לא עדיף מח"ט במשרה מלאה ולא מנמ"ש?

ישן 12-05-2007, 20:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
זה מה שעשיתי לפני המלחמה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "אני מתחיל לחשוב על פיתרון רדיקלי"

אני חתום במסגרות שונות על כל הציוד שצריך ולא צריך למילואים (כולל GO-NO-GO למשל) ותמיד הגעתי איתו לכל אימון/תעסוקה. לא חתמתי על כלום ולא הזדכיתי על כלום.
במלחמה הייתי בטוח שנקבל כל מה שצריך אז לא הבאתי כמעט שום דבר.
התבדיתי ולפעם ההבאה אני אגיע עם הכל.

ישן 13-05-2007, 14:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Corporal McDick שמתחילה ב "זה המצב שהיה אמור להיות..."

עזוב נגד לכל מג"ד. מה עם נגד חימוש אחד לכל חטיבה? נגד אופטיקה? נגד רכב? נגד קשר? מה עם נגדים מיומנים וותיקים במקום נגדים מתחילים שלומדים את העבודה ומיד עוזבים?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-05-2007, 15:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "כאן בדיוק קבור הכלב. למה..."

לא התכוונתי לעוזבים את הצבא - עוברים לתפקיד ביחידה סדירה.

אבל, לשאלתך - מאותה סיבה שרוב המוחלט של הקצינים לא ממשיכים מעבר לתקופת הקבע הראשונה.

ישן 13-05-2007, 15:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "מה זאת אומרת עוברים ליחידה..."

בבירור העדפה של יחידות סדירות. הם מגיעים עם נסיון מהימ"ח אחרי ש"התגלחו" על זקנם של המילואים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר