לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2007, 14:37
  183 183 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אימונים של יחידות אמריקאיות כאלה ואחרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
ובל נשכח שעם כל הכבוד למארינס - כנראה שעדיין יש להם גם מה ללמוד מאיתנו לפחות בכל הקשור ל"אופי" הפעילות בו צה"ל עוסק בשנים האחרונות.

נו באמת, שחצנות ישראלית טיפוסית.
אחרי פנמה, אפגניסטן ועיראק (ועוד הרבה) אתה חושב שיש להם כ"כ הרבה ללמוד מילדים בני 18-19????
נכון, יש אספקטים שניתן ללמוד פה - ורק פה. אבל כאילו דה ?! הפערים עדיין גדולים (לטובתם חביבי).

להמחיש אחשף קצת....
בלי פרטים, יצא לי להרצות בפני פורום קצינים רחב מכול העולם (לא בארץ). ניגש אליי אחד בריטי והראה לי כרך עב כרס. לקחי המלחמה בפלסטיין של הכוחות הבריטים ב"טרור" של המחתרות. אתה מבין חבוב הם עדיין מפיקים לקחים מאז. עם תרבות ארגונית שיש לנו תאמין לי שאין הרבה מה ללמוד מאיתנו (טוב נו, חפיפיות)
183
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2007, 21:00
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
קצת נסחפת לא?.....
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי 183 שמתחילה ב "[QUOTE=לבני] ובל נשכח שעם כל..."

"שחצנות טיפוסית"...
כזו שבאה לידי ביטוי בביטויים דוגמת: "...אתה מבין חבוב " ???......

אז ראשית רק לצורך ההברה - אני לא ממש חבוב שלך (או של אחר)...
ואם היית לא ממהר להגיב אלא גם קורא את המשפט שציטטת מדברי
(..."ובל נשכח שעם כל הכבוד למארינס - כנראה שעדיין יש להם גם מה ללמוד מאיתנו לפחות בכל הקשור ל"אופי" הפעילות בו צה"ל עוסק בשנים האחרונות".)
היית גם שם לב להסתייגות שבתוכו המודגשת הפעם בקו !

מעבר לכך - היטיב "עין טרמית לכתוב בהודעתו (הודעה מס' 6 כמדומני) ובדיוק לשם כוונו גם דברי .

אינני יודע במה אתה עוסק אך אני יכל להגיד לך שלפחות בתחום שבו אני עוסק (שלצרך העניין קשור לחבלה ותחמושת) יש לנו הרבה מאוד מה ללמד (ולא רק את האמריקאים) !

זה מה שנקרא "ייתרון יחסי" .

בברכה.

לבני.
ישן 12-05-2007, 23:24
  183 183 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "קצת נסחפת לא?....."

חבוב הינה צורת ביטוי - אני תוהה למה לקחת את זה למקומות כאלו. שווה לך לבדוק את זה עם איש מקצוע.

לעצם העניין. אני מוחה נגד ה"אנחנו נלמד את כולם" הזה. שים לב, ישנם צבאות מקצועיים שהלחימה והמלחמות נחקרים עד תום, הלקחים נלמדים ומיושמים - כל זאת לאורך זמן ארוך (ע"ע הדוגמה שבתגובתי הקודמת). אנחנו יודעים תמיד הכי טוב (תנוחת ירי ישראלית באקדח למשל). צניעות חבוב לא הרגה אף אחד (ושאני כותב חבוב זה לא כי אני משתחצן עלייך).
אני יכול לומר שאני מכיר ברמה טובה את רוב השת"פ עם ארה"ב, NATO ואירופה. תמיד יש מה ללמוד מהם (ולצערי פחות ללמד). גם בחומ"ג הייתי וגם בלבנון 2. יש לנו מה לתרום לשיח - ללמד ?! אין חיה כזו.
כמובן לדעתי בלבד.

סתם תהייה למנהלי הפורום. האצבע לא "קלה מידיי על ההדק" של הנעילה ???? לא חייבים להסכים איתכם. הלוואי ואת כל בעיות הב"מ בפורום הייתם פותרים כ"כ מהר...
ישן 13-05-2007, 04:29
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
תרשה לי לחזק את דבריך מאוד, אני לא חושב שיש משהו משמעותי ללמד את האמריקאים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי 183 שמתחילה ב "[QUOTE=לבני] ובל נשכח שעם כל..."

אלא אם כן הוא התכוון שנוכל ללמד אותם "נוהל מעצר חשוד" בגלל הנסיון הרב של צה"ל בלהיות משטרה ובייבי סיטר במקום להילחם, או שמה התכוון לנסיון הרב שנוכל ללמד אותם בהעברת הזמן המשעמם בעמידה במחסומים ובשמירות, מה שיש לאמריקאים הרבה מה ללמוד מאיתנו..
בתקופתי גם היו אצלי בבסיס לעיתים נדירות כמה אמריקאים, לא התאמנתי איתם באופן ישיר, אבל לדעתי אני ממש לא חושב שהם באים לפה כדי ללמוד משהו מאיתנו, אולי פעם לפני הרבה מאוד שנים הם כן רצו ללמוד אבל עכשיו הם מתאמנים בכל מקום בעולם כולל עם כוחות גרמניים ומצרים, צרפתים, שוויצרים, טורקים ומה שתרצו, ויש לזה בעיקר גורמים פוליטים מאשר צבאיים, ועם כל הכבוד לא נראה לי שהם מתאמנים עם צבא מצרים כדי ללמוד מהם משהו אלא זה מן תרגיל כאילו "ידידותי" כדי כאילו להתיידד עם מצרים במילים אחרות כדי שהמצרים יסתמו תפה ויתנו לעשות לאמריקאים תעבודה במזה"ת בלי שהם ינסו להתערב, כנ"ל אנחנו, לא בגלל אותה סיבה של מצרים אבל אפשר להבין תכוונה. אם הם באים לפה יכול להיות שהם באים לשמוע סיפורים על לחימה במחבלים באופן ממוקד חיסולים ממוקדים וכו', אבל בכל זאת לא חושב שאנחנו יכולים לגלות להם את הגלגל מחדש..
מה שכן הם צריכים ללמוד זה להפוך את הצבא הכי מסורבל והכי לא יעיל בעולם שלהם מבחינה כספית לצבא יעיל, מה שהם לא רוצים ללמוד וכנראה לא ילמדו כי שוב הם לא רוצים, בגלל שהכסף שמקבל צבא ארה"ב מדי שנה מה לעשות הוא בהחלט גודל על העצים ובמקרה הזה גודל על יערות שלמים, לכן הם בחיים אולי לא יתייעלו.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 13-05-2007 בשעה 04:38.
ישן 11-05-2007, 18:40
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
לא מסכים איתך!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רונין שמתחילה ב "שאלה בקשר למארינס בישראל?"

ראשית לגיל של החיילים אין שום קשר לעניין("ילדים בני 18 -19)..

שנית אמנם יש לנו בעיה בתרבות הארגונית אבל ברמה המבצעית יש לצה"ל ניסיון עשיר בסיכול ובבט"ש .
מדובר בעיקר בשת"ף בין זרועות שונים בצבא על מנת לסגור מעגל אש.

בתקופת לבנון צה"ל העביר סדנאות לקצינים אמריקנים שיישמו את הלקחים בלחימה שהם מנהלים נגד קרטלי סמים בדרום אמריקה.
בקשר לשטחים אנחנו יכולים להתגאות בשת"ף היעיל בין גורמי מודיעין לזרועות המבצעיות בסיכול ויירוט בשטחי הגדה ועזה.

האמריקנים נכנסו לעיראק ונאלצו להתמודד עם זירת לחימה בעצימות נמוכה שאחד המאפיינים הבעייתיים שלה הוא היטמעות באוכלוסייה המקומית. לכן לסיכום ,לניסיון אין תחליף ולאמריקנים אין שום בעיה ללמוד מבעלי ניסיון בתחום.

ישן 12-05-2007, 01:50
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
בצה"ל כל יחידה קרבית יכולה לשמש גם כאמפיבית...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי stav15 שמתחילה ב "כסיל"

אבל זה לא ממש רלוונטי משום שצה"ל לא ממש בונה את התו"ל שלו על הנחתות ימיות,ימי מלחה"ע ה2 כבר חלפו ממזמן,היום לא פולשים למדינות כמו שבעלות הברית פלשו לרצועת נורמנדי בזמנו.

ניתן לכבוש אזורים נרחבים באמצעות כוח אווירי(הנחתות עם יסעורים)ולכן המערך הלוחם מתאמן בעיקר עם מסוקים,ולא עם נחתות.

כמובן שישנן יחידות בצה"ל שמוכשרות לפעילות ימית,אבל מעבר לכך אין צורך בכוח חי"ר בסד"כ גבוה לטובת זה(כמו המארינס לצורך העניין).

ובעניין הכוחות האמריקאים:

בכל ימות השנה יש נוכחות של יחידות מהצבא האמריקאי בארץ,ניתן להוסיף גם כמה צבאות מנאט"ו שביקרו לאחרונה-זה דבר טבעי וידוע,לצה"ל ולארה"ב יש שת"פ גדול מאוד בתחום הצבאי שכולל בין היתר גם אימונים משותפים,ושיתוף מידע.

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 12-05-2007 בשעה 01:54.
ישן 12-05-2007, 10:37
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "בצה"ל כל יחידה קרבית יכולה לשמש גם כאמפיבית..."

שטויות, להגיד דבר כזה זה כמו להגיד שתמו ימי הלוחמה הקרקעית והכרעה ע"י נוכחות של שריון וחי"ר וכולנו יודעים מה קורה כשחושבים ככה.

תמיד צריך לשמור על כל האופציות פתוחות, בסופו של דבר האמצעים ודרכי החשיבה הותיקים יותר הם תמיד יותר אמינים.
אל תשכח שבמלחמת לבנון הראשונה הנחיתו חטיבה שלמה בשפך של האוואלי, בעזרת נחתות מיושנות (עקב הזנחת הרעיון של נחיתה מהים...) וזה עבד לא רע בכלל. לך תדע, אולי יום אחד נזדקק לנחות מהים בעזה, בסיני או בלבנון שוב.

זה שבצה"ל לא מתאמנים יותר על נחיתה מהים זה חבל מאוד, אבל לא מעיד על כך שפסו ימי הפלישה מהים, להיפך, בצה"ל יש נטייה להתאמן יותר על דברים לא רלוונטים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-05-2007, 11:32
צלמית המשתמש של נץ כחול

מתי אמרתי שתמו ימי הלחימה הקרקעית?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שטויות, להגיד דבר כזה זה כמו..."

לחימה קרקעית זהו הבסיס של כל צבא,האמריקאים עם כל הכוח האווירי העצום שלהם ומאות אלפי פצצות לא הצליחו לכבוש את עיראק מהאוויר,והיו זקוקים לכוחות החי"ר שעל הקרקע.

אני ציינתי שלצה"ל אין צורך ביישום טקטיקה של פלישה דרך הים,אין לנו אפילו את הכלים לזה,ואין טעם להשקיע בזה.

אתה ראית מה קרה במלחמה האחרונה שמיקמנו את הסער5 שלנו ליד החוף נכון?

ואת אסון השייטת אתה גם רוצה שאני אזכיר לך?

בפלישה ימית אתה הרבה יותר פגיע,הרבה יותר איטי,וגורם ההפתעה הוא הרבה יותר נמוך,בהיטס אווירי אומנם אתה גם כן חשוף לאיום אווירי ונ"מ,אבל אתה הרבה יותר מהיר ובעל גורם הפתעה עצום.

וכמו שציינתי מקודם,יש יחידות בצה"ל שמתאמנות ויודעות לפעול גם מהמים,מעבר לכך אין שום טעם לקחת עכשיו סד"כ של חטיבה ולהתחיל להריץ אותה בחוף הים לצורך תרגול החפה.

ישן 12-05-2007, 11:53
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "מתי אמרתי שתמו ימי הלחימה הקרקעית?"

- ומה נראה לך היה כל הסיפור במלחמת לבנון האחרונה?
הרבה מאוד שנים מדברים על סוף ימי ההכרעה הקרקעית ועל נצחון ע"י עליונות אווירית, דני לקח את זה צעד אחד (או יותר...) קדימה ובמלחמה האחרונה הוכח עד כמה זה הבלים, אני מקווה שמשהו בהתייחסות ישתנה בעקבות הלקחים שלנו.

-אין לנו את הכלים-נכון, אין צורך בטקטיקה כזאת? לא בטוח, אני לא כותב תכניות מגירה במטכ"ל אבל נראה לי שזאת אופציה שכדי לשמור פתוחה, בסופו של דבר זה מאפשר לאגף את לבנון בלי לגרור את סוריה למלחמה ופתיחת חזית נוספת בסיני במידת הצורך, זה לא כאילו שלא השתמשנו ביכולת הזאת בעבר.
מה גם שכיום בצה"ל לא יודעים לחצות מכשולי מים פשוטים יחסית, מה יקרה אם יום אחד נצטרך לצלוח את הליטני? מה נעשה אז?

-העניין של הסער 5 זה משהו אחר לחלוטין, היה פה עניין של רשלנות וחוסר תשומת לב, הספינה התנהגה כאילו היא אינה תחת איום ולכן לא הפעילה שבשים נגד טילים ולא הפעילה תמרוני התחמקות, למעשה הראדר שהיה אמור לזהות שיגור טיל נגד הספינה היה בכלל כבוי, כל זה מעיד על טעויות אנוש ברמות שונות אבל לא מוכיח שום דבר.
מדבריך אפשר להבין שבכלל אין לנו צורך בחה"י וזה בטוח לא נכון.

-אסון השייטת-אתה בעצמך אמרת שכן מחזיקים כוחות בסד"כים קטנים למען פעולות מהים וזה בדיוק העניין פה. בעקבות כל פעולה שמתפקששת צריך לזנוח יכולת לחימה שלמה? אחרי אסון המסוקים היינו צריכים להפסיק להסיק כוחות? אחרי אסון הנגמ"שים היינו צריכים להפסיק להשתמש ברק"מי חי"ר? התשובות הן מן הסתם לא. צריך לתחקר ולהפיק לקחים, אבל לא לזנוח טכניקות לחימה שלמות.

-אם נדע לבצע את זה כמו שצריך, לא נהיה פגיעים בים יותר מאשר באויר וביבשה, שוב, הדוגמא של הנחיתה באוואלי-לא היו נפגעים בנפש או בציוד (עד כמה שאני מכיר) עד הנחיתה (למעשה כמה ימים אחריה) וגם אז הפגיעות היו בכוחות היבשתיים בלבד.

-בנוגע ליחידות שמתאמנות ויודעות לפעול מהים-אתה סותר את עצמך, רק לפני רגע נתת את אסון השייטת כדוגמא ללמה לא צריך לפעול מהים.
חוץ מזה, כשאתה רוצה לבצע איגוף אמיתי כחלק ממבצע רחב ו/או מלחמה כמה צוותים של השייטת שיעשו פעולות מקומיות זה פשוט לא זה. צריך לשלוח כוח חי"ר גדול בשביל לנתק את האיזור אותו רוצים לתקוף.
את הנחיתה באוואלי כבר הזכרתי?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 12-05-2007 בשעה 11:55.
ישן 12-05-2007, 13:19
צלמית המשתמש של נץ כחול

אתה כנראה לא מבין אותי...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "- ומה נראה לך היה כל הסיפור..."

כמובן שאני ההיתי מבסוט עד השמיים אם לצה"ל הייתה את היכולת לאפשר פלישה דרך הים,אבל צריך להיות ריאלים ולהבין שנכון לעכשיו זה לא בר ביצוע,העלתי את הנקודה של אסון השייטת ומחדל הסטי"ל בשביל שתבין עד כמה קטלני זה עלול להיות,אתה כל הזמן מתפאר על הנחיתה באוואלי,אז למיטב ידיעתי בזמנו ארגון החיזבאללה לא היה דומה לכוחו אפילו ב%אחד למה שהוא היום,לא היו לו תחנות מכ"ם עם טילי C802 פזורים על כל רצועת החוף,ואני יכול להמשיך ולהמשיך.

אני מסכים איתך שאסור לזנוח את האופציה של חדירה למדינת אויב דרך הים,פשוט נכון להיום הדבר לא אפשרי כלל,לצורך פלישה ימית אתה זקוק ללוגיסטיקה מטורפת,וכלי מלחמה שלצה"ל אפילו אין(רחפות כבר אמרתי?)
עם נחתות אתה בקושי יכול להעביר כוחות,עם רחפות זה כבר סיפור אחר(יש רחפות בעולם שמסוגלת גם להוביל טנקים וכלים כבדים אחרים)

אני מניח שצה"ל לא בחר סתם בתו"ל מסויים,אם היו מגיעים למסקנה שניתן לאגף את האויב דרך חדירה בכוחות ימים אז כבר לא ההינו מדברים על זה עכשיו,אגב למיטב ידיעתי מפרסומים שעלו יצא שהקומנדו הימי עבד לא מעט ברצועת החוף של לבנון בזמן המלחמה אז אני מניח שאתה מבין על מה אני מדבר.

ישן 12-05-2007, 13:48
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אתה כנראה לא מבין אותי..."

-ברור שזה יכול להיות קטלני, אבל זה כמו שאני אגיד "תראה מה קרה בתל-פאח'ר, אסור יותר לכבוש יעדים מבוצרים." קרה, נכון, למרות שזה במתארים שונים לחלוטין ממה שאני מדבר, בכל מקרה, זה מלחמה-יש קרבות קשים וגם הרוגים.

-אני לא מתפאר על הנחיתה באוואלי אני נותן אותה כדוגמא ואבוי לי לך ולכולנו אם אתה בכלל חושב שחיזבאללה היו קיימים אז. בשל"ג נלחמנו בפת"ח וסוריה, חיזבאללה הוקמו אחרי המבצע להילחם ב"כובש הציוני".

-אין דבר כזה "לא אפשרי" וזה לא סתם סיסמא. אם באמת היינו רוצים היה אפשר לרענן את התו"ל את בנושא ולהצטייד מחדש. סה"כ לא דרוש יותר מדי ציוד ולא חסרים מקומות שאפשר להסיט את התקציב מהם.
נחתות, אגב, יכולות להעביר טנקים וציוד כבד יפה מאוד והן עושות זאת ממלחה"ע הII, בל נשכח גם רק"מ אמפיבי.

-שוב אני מעלה את אותן שתי נקודות:

1. צה"ל, כמו כל גוף אחר, הוא לא חסין לטעויות, לצערינו ההיפך הוא הנכון.
שוב הדוגמא של תו"ל הניצחון ע"י האויר שאומץ ונכשל קשות.

2. יש הבדלים עצומים בין פעולות זעירות לבין תמרונים ברמה מערכתית.
עם כל הכבוד למה שהשייטת עשו בצור או כל מקום אחר בחוף הלבנוני, זה לא היה מספיק בחיים אם היינו רוצים "לחתוך" את לבנון ממערב למזרח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-05-2007, 15:22
צלמית המשתמש של נץ כחול

אתה בטוח בעניין החיזבאללה?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "-ברור שזה יכול להיות קטלני,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקופדיה
-חיזבאללה הוקם על ידי השייח' סייד מוחמד חוסיין פדלאללה בתחילת שנות ה-80, בעקבות כניסת צה"ל ללבנון.

אבל שטויות לא נכנס לדקויות,שורה תחתונה לישראל אין כליפ המאפשרים חדירה דרך הים-ולא בטוח שאנחנו צריכים יכולת כזו,ניתן להגיע לכל נקודה דרך הקרקע ועוד יותר מהר גם דרך האוויר.

המלחמה האחרונה נראתה כמו שהיא נראתה רק בגלל שהעומד בראשה היה בטוח שניתן לסיים הכול מהאווייר בלי לסכן אפילו לוחם חי"ר אחד,מה שבדיעבד התגלה כלא נכון.

ראש המוסד מאיר דגן טען מלכתחילה שצריך להכנס עם כוח צבאי נרחב,וכי צריך להכין את העורף בהתאם להתקפות רקטות רבות-כמובן שרק בשלב מאוחר יחסית במלחמה לאחר שהעורף ספג אלפי רקטות החליטו להכנס עם כוח חי"ר נרחב.

ישן 12-05-2007, 16:52
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אתה בטוח בעניין החיזבאללה?"

אני בטוח במיליון אחוז וגם הציטוט שהבאת מראה את זה מצוין. בעקבות כניסת צה"ל ללבנון. לא לפני.

אני מקבל את זה שאפשר להשתמש בדרכים אוויריות, אבל להגיד שאפשר להגיע לכל נקודה מהקרקע זה פשוט לא נכון.

המלחמה האחרונה נראתה כפי שהיא נראתה בגלל הזנחה רבת שנים של חיילות היבשה, החל בתקציבים וכלה בתו"ל ובאימונים והאדרת היכולת האווירית כגורם המכריע והחשוב ביותר.
האדם שעמד בראש הצבא במלחמה האחרונה אמנם תרם רבות לעניין אבל הוא לחלוטין לא הגורם היחיד.
בוא לא נשכח גם את העניין שלפני 6 שנים סגרנו את הדלת והשארנו את לבנון מאוחרינו, מאז נמנענו מלהתמודד אתה, אפילו בראשינו.

ראש המוסד אמר דברים מסוימים ואנשים אחרים, לא קטנים ממנו אמרו דברים שונים. לא חכמה להתסכל ברטרופרספקטיבה ובכל מקרה זה לא הדיון פה.

לדעתי האישית-זאת יכולת שראוי לבדוק אותה מחדש ולחזור להתאמן, אפילו אם במידה מועטה, כי אם מחר שוב פורצת מלחמה ונגיע למכשול מים כלשהו, בלבנון או בסוריה או כל מקום אחר ונתקע במקום כי אנחנו לא יודעים מה ואיך לעשות, שאף אחד לא יגיד שגם הפעם הכתובת לא הייתה על הקיר. אגב, זה נכון גם לגבי יע"מ, בולדרים סבך וכל דבר שלא נכלל ב"ש"פ" ו"לש"ב".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 12-05-2007, 18:09
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "בצה"ל כל יחידה קרבית יכולה לשמש גם כאמפיבית..."

זו שאלה של לוגיסטיקה.

הצבא האמריקאי בנוי על לוגיסטיקה ארוכה, וזירת פעולה גלובלית, עם בסיסים הנמצאים במרחק של מאות ואלפי קילומטרים משדה הקרב. לכן עיקר הצבא מגיע תמיד דרך הים, ואספקת הצבא נעשית עדיין דרך הים.
אפילו האמריקאים מחפשים מדינה ידידותית להתחיל את המלחמה המשטחה, עדיין עיקר האספקה עוברת דרך הים. עליונות ימית, כלומר ראש גשר על החוף, שליטה על החוף והגנה על נתיבי האפסקה הם שלבים קריטיים במלחמה אמריקנית.

צה"ל מאופיין בקויי אספקה מאוד מאוד קצרים, לפעמים של מאות מטרים בלבד. הלוגיסטיקה של צה"ל היא יחסית פשוטה, יבשתית-אוירית מעיקרה שאינה תלויה באספקה כבדה בדרך הים.

אני מאמין חזק בצורך של ישראל לבנות זרועה ימית חזקה, חטיבת נחתים אמיתית עם רחפות, כלים אמפיבים ומשחתות כבדות לסיוע אש, שיכולות:
1. להנהל מלחמה רחוק משטח המדינה (למשל איראן, סודן או פקיסטן)
2. להבטיח יכולת לחימה מחוץ לטווח המכות המקדימות של האויב
3. יכולת הפתעה של האויב ופתיחת חזיתות נוספות: פלישת הסחה בנמל לטקיה למשל כדי לדלל את הסורים בגולן בזמן מלחמה, או איום ביכולת פלישה שידלל את הסורים בגולן בזמן שלום.
4. הבאת שלום באמצעות נצחון ברור במרוץ החימוש המזרח תיכוני.
5. ביסוסה של ישראל כמעצמה ימית אזורית ואולי עולמית.

ישן 12-05-2007, 20:57
  Gashot Gashot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "זו שאלה של לוגיסטיקה. הצבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
זו שאלה של לוגיסטיקה.

הצבא האמריקאי בנוי על לוגיסטיקה ארוכה, וזירת פעולה גלובלית, עם בסיסים הנמצאים במרחק של מאות ואלפי קילומטרים משדה הקרב. לכן עיקר הצבא מגיע תמיד דרך הים, ואספקת הצבא נעשית עדיין דרך הים.
אפילו האמריקאים מחפשים מדינה ידידותית להתחיל את המלחמה המשטחה, עדיין עיקר האספקה עוברת דרך הים. עליונות ימית, כלומר ראש גשר על החוף, שליטה על החוף והגנה על נתיבי האפסקה הם שלבים קריטיים במלחמה אמריקנית.

צה"ל מאופיין בקויי אספקה מאוד מאוד קצרים, לפעמים של מאות מטרים בלבד. הלוגיסטיקה של צה"ל היא יחסית פשוטה, יבשתית-אוירית מעיקרה שאינה תלויה באספקה כבדה בדרך הים.

אני מאמין חזק בצורך של ישראל לבנות זרועה ימית חזקה, חטיבת נחתים אמיתית עם רחפות, כלים אמפיבים ומשחתות כבדות לסיוע אש, שיכולות:
1. להנהל מלחמה רחוק משטח המדינה (למשל איראן, סודן או פקיסטן)
2. להבטיח יכולת לחימה מחוץ לטווח המכות המקדימות של האויב
3. יכולת הפתעה של האויב ופתיחת חזיתות נוספות: פלישת הסחה בנמל לטקיה למשל כדי לדלל את הסורים בגולן בזמן מלחמה, או איום ביכולת פלישה שידלל את הסורים בגולן בזמן שלום.
4. הבאת שלום באמצעות נצחון ברור במרוץ החימוש המזרח תיכוני.
5. ביסוסה של ישראל כמעצמה ימית אזורית ואולי עולמית.

אני תמיד בעד חיזוק צה"ל על כל זרועותיו, אבל מה שאתה אומר נשמע לי תלוש מהמציאות.

כוח ימי שיוכל לתפקד כחיל משלוח עצמאי ויוכל להכריע מלחמות צריך לכלול נושאות מטוסים, ספינות תובלה, משחטות וצוללות בעלות של עשרות מלירדים. יש רק מדינה אחת בעולם שמקיימת כוח כזה ומשאביה עולים על אלה של ישראל אלפי מונים.

גם אין טעם לדעתי להשקיע בכוח תקיפה מצומצם יותר כי גם אם נגיד וישראל מעלה את הנושא גבוה בסדר היום ורוכשת נושאת מטוסים בתוספת אוניות מלוות אז אין די בכוח שכזה על מנת להכריע במלחמה מול אויבות פוטנציאליות ופוטנציאליות פחות אשר מעבר לים (איראן, פקיסטן..).

וכדי לרכוש יכולת לעשות מה שתיארת בסעיף 3 אין צורך בחיל ים שיתחרה בזה של האמריקאים.

נערך לאחרונה ע"י Gashot בתאריך 12-05-2007 בשעה 21:02.
ישן 28-05-2007, 15:18
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי stav15 שמתחילה ב "מארינס אמריקאים??????!!!!!!!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stav15
קשה לי להאמין. אבל בכל מקרה אין לצבא הישראלי מארינס-לוחמים שיורדים מנחתות -נחתים.

well
יש גם את הרויאל מרינס... של הוד מלכותה.. אז טוב לציין שהם אמריקאים
בכל אופן,מספיק עם הויכוחים למי יש גדול יותר. לא אני ואף לא אחד מכם,יש לו את הזכות להגיד מי יותר גבר ומי יותר "מנוסה".אנחנו מדברים כאן על מערכות אדירות בגודלן ,ואני לא חושב שלמישהו כאן יש את הידע המתאים ואני בכלל לא חושב שזה לעניין לדבר כך.
אם כל אחד ילמד מהשני ולא ילך ראש בקיר וימציא שיטות משלו - זה יהיה הכי טוב. וזה אגב תקף לכל תחומי החיים ולכל מדינה בעולם.

ישן 12-05-2007, 09:17
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
ממ"צ ממ"ר
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "אגב אני לא יודע מה נותר מזה..."

מה שנקרא בפיכם נחיתה מן הים נקרא בצהל:
ממ"ר - מעבר מים רחב
צליחת נחלים וכו' נקראת:
ממ"צ - מעבר מים צר

הפרטים שאמסור עכשיו נכונים לתקופת שירותי הסדיר 92-95. ככל הידוע לי נמכרו כל הנחתות שהיו בצה"ל למדינות אפריקאיות כאלו ואחרות ומבילות היום עבדים ושנהב......... נסחפתי. סליחה. מובילות היום בננות ופרות ביבשת השחורה.

במהלך האימון (פעם ילדים, היו עושים 4 חודשים אימון, רגילה, 4 חודשים קו, רגילה, 4 חודשים אימון, וכו'...) כחלק מהאימונים הכשירות השונים - חבלה, פריצה, ציר הררי, יעד מבוצר, לש"ב היו הגדודים והפלוגות החטיבתיות עוברים גם סדרות ממ"צ/ממ"ר בזיקים.
כשאני התגייסתי בוצע למעשה רק ממ"צ. על הממ"ר שמענו רק סיפורים והדרכות תחת הכותרת "כדאי שתדעו" זה שבפועל הנחתות העלו חלודה באילת כבר כמה שנים לא היה רלוונטי מבחינת תכני הרענון.
הממ"צ עצמו הוא די משעשע: יחידות הכנה כאלו ואחרות פורסות על פני ביצת מים קרים (מאודדדדדדד) גשר חי"ר צר המורכב מיחידות של פלטות עץ כפולות שביניהן חומר קל כלשהו (קלקר מן הסתם) ואנחנו האהבלים רצים עליהן. לעשות את זה לבד זה קשה. לעשות את זה בצורה צוותית כאשר לפניך רצים כמה חיילים ואתה חוטף את ההיזון החוזר של הפלטות האלו + תנועת גלים.....
אתם יכולים להבין שרובנו סיימנו את היום במים.
על זה נתבע הפתגם המפורסם: "מה שנחמד באוגוסט יכול להרוג אותך בפברואר".

Auf Viderzen
ישן 13-05-2007, 00:30
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "ממ"צ ממ"ר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amitaikl
הממ"צ עצמו הוא די משעשע: יחידות הכנה כאלו ואחרות פורסות על פני ביצת מים קרים (מאודדדדדדד) גשר חי"ר צר המורכב מיחידות של פלטות עץ כפולות שביניהן חומר קל כלשהו (קלקר מן הסתם) ואנחנו האהבלים רצים עליהן. לעשות את זה לבד זה קשה. לעשות את זה בצורה צוותית כאשר לפניך רצים כמה חיילים ואתה חוטף את ההיזון החוזר של הפלטות האלו + תנועת גלים.....
אתם יכולים להבין שרובנו סיימנו את היום במים.

עשינו את האימון הזה לפני 20 שנה, כבר אז זה היה משעשע, במיוחד כיוון שבנוסף לכל הציוד והפק"ל מלבישים אותך גם בווסט ציפה ("חגורת הצלה") ואומרים לך לשאת את הפק"ל על כתף אחת (כדי שלא תיטבע אם תיפול למים).
אני לא בטוח במה תרם לנו האימון עצמו, אבל את 2 השאקלים שחיברו את הציוד (וניתנו לכל לוחם) אני מניח שמחפשים עד היום

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:18

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר