לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2007, 20:35
  Shiss10 Shiss10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.06
מאמר - טראומה או חישול חיובי.

במאמר זה אני מעדיף לשמור על אנונימיות. גם את שמות החברים/המפקדים/היחידה במאמר לא אחשוף, מכיוון ולא ארצה לגרום בעיות או אי נעימות כלשהי.

הכל התחיל ביום רגיל, כאשר הוחלט לקחת קבוצה מצומצמת בהדרכת מ' (בן היישוב בו אני גר, קצין ביחידה X), מתנועת הנוער הישובית. סה"כ כעשרה, לבסיס בדרום ע"מ לעבור "אימון קרב מגע".

הרעת התחיל לזרום בורידים שלנו ימים ספורים לפני האימון המיוחל שלו ציפינו בכליון עיניים. קיבלנו קצת הוראות על מה אסור ומה מותר, ממש דברים מינימליים כמו רצינות, ראבק, רעל ואש בעיניים וכו, אך למעשה לא ידענו מה עומד לפנינו.

במהלך הנסיעה הארוכה בוואן הספקנו לעבור פנצ'ר ולהגיע לבסיס באיחור. גם הכניסה לבסיס התעכבה, אך לבסוף נכנסנו, חבורת ילדים לבושים בבגדי מד"ס, עם שמותינו על החולצות, תמימים וקצת מפגרים סלחו לי, שלא ממש מבינים לאן באו. בבסיס היה קר וקיבלנו אוורית רעל חיובית, דווקא בשלב זה היה נראה כאילו הולכת להיות חוויה מטורפת כאשר אנחנו נמצאים בבסיס של יחידה מובחרת ועומדים לעבור אימון קרב מגע לכל דבר.

אנחנו כבר בתוך הבסיס, האמת מתחילים קצת לפחד, מתארגנים ונעמדים בח עם ידיים אחוזות באגרופים ומחכים למש"ק הטרור של היחידה. (בעבר שמענו עליו סיפורים שכל היחידה רועדת ממנו וכאלה, כמובן שלא ממש התייחסנו והעדפנו להתעסק בעיקר ולהתמקד באימון.) מחכים ומחכים כמה דקות עד שבסוף הוא מגיע.

"פול כולם מצב שתיים על האגרופים" - הוא אומר בקול שקט אבל ברור.
כולנו עוד בשקט מוחלט ולא מגיבים, לא בגלל שלא שמענו, אלא מחוסר הבנה, עוד לא היינו בקיעים בשפת מש"קי הטרור בשלב זה.
"פול מצב שתיים על האגרופים אמרתי!" - הוא מתחיל להתעצבן וכולנו מיד יורדים למצב של שכיבות שמיכה כאשר אנחנו על האגרופים, והאגרופים על חצץ. מרוב הפחד בשניות הראשונות התעלמנו מהכאב של האגרופים על החצץ, אבל לאט לאט זה החמיר. הוא התחיל לדבר לו בסבבה כשילדים מתחילים לרעוד כעבור 15 20 דק' וכבר מדממים על החצץ.
האמת שבשלב זה (אני לפחות), עודדתי את עצמי ואמרתי נו טוב, זה חישול, זה טוב, בטח עוד מעט זה ייגמר וניכנס לאולם קרב מגע, נעשה כמה קרבות ונגמור עם זה, מה כבר יכול להיות, אבל ממש לא כך היה. (כל הזמן הזה, שהוא סוג של עינוי, כחצי שעה בערך, אנחנו מחוץ לחדר קרב המגע של היחידה, על האגרופים, מתאמצים שלא ליפול.) בשלב מסויים התחלתי להרגיש שאני לא מסוגל יותר להחזיק את עצמי במצב שתיים, וגם דיממתי לא מעט מהאגרופים, אז באינסטינגט שמתי הוצאתי את הבוהן כתומכת מהאגרוף הקפוץ. מש"ק הטרור מתקדם לעברי, אני רואה את הרגליים הענקיות שלו עם נעלי הרים גדולות, והוא אומר לי "א', תעיף תבוהן שלך מהרצפה". אני מקשיב לו אבל לא ממש יכול לשנות פוזיציה מרוב כאבים. והוא חוזר "תעיך תבוהן שלך מהרצפה אמרתי!" ומיד אני מרגיש פצצה אדירה בחזה שלי, אני עף כמעט שתי מטר מהחטא, מתגלגל על הרצפה מתפתל מכאבים ובקושי מסול לנשום. הוא מגיע אליי ואומר לי "טוס מהר לחטא רק התחלנו תאימון". בשלב זה ה"אימון" כבר הפך מחוויה לסוג של טראומה, עבורי לפחות. אני, עם כאבים חזקים בחזה, הולך לח' וחוזר למצב שתיים. אני מסתכל סביבי על הח, כולם נראים המומים ולא מאמינים למה שראו הרגע. כמובן שזה רק הפחיד אותם עוד יותר וגרם להם למרות הכל להתעלם מהדימום בידיים ולא ליפול ממצב שתיים בכל מחיר. אני בשלב זה כבר התחלתי לאבד פוקוס ולא ממש הייתי יציב על המצב שתיים ורואה את הרגליים של המש"ק הולכות וחוזרות ורק מתפלל שזה ייגמר. אני רואה סביבי את החברים שלי מקבלים בעיטות לצלעות בלי הפסקה ובראש לא מאמין לאן נכנסנו, לפתע הוא עוצר - חשבתי לרגע שזה נס - ואומר "כולם לעלות על ציוד טוסו לוואן", שוב כולם כמו רובוטים חסרי צלם אנוש עם דמעות בעיניים כמו חבורת רוצחים טסים לוואן עם ציוד מסורבל. בתוך הוואן (לעומת האווירה של הצחוקים בהלוך, הייתה אווירה של פחד באוויר, המש"ק ישב מקדימה וכיוון את הנהג לאיזה יישוב קרוב לאולם ספורט כשכולנו מאחורה לבושים בציוד קרב מגע מלא). הגענו ליישוב הקרוב ואמרתי לעצמי כל הזמן בראש "זהו, אני לא מוותר לעצמי פה, כבר קיבלתי מכות, יאללה מה יש להפסיד, אני יצא גבר ולא יפסיק לא משנה כמה מכות אני יחטוף, זה רעל, זה חישול, סה"כ אם זה מה שעובירם ביחידות מובחרות, אני חייב לעבור את זה כי אני חולם להגיע לאחת כזאת". הגענו לאולם, ושוב בפתח האולם, מה שהפחיד את כולנו. - "פול שוב כולם מצב שתיים על האגרופים", בשלב זה האגרופים של כולנו כבר מדממים וכואב אפילו לגעת בזה, כולם מבועתים כמובן יורדים מהר למצב שתיים ומתחילים לפמפם ע"פ הוראת המשק. כאן ילדים כבר התחילו להקיא תוך כדי מצב שתיים וכשקמו לרוץ להקיא בצד המשק צועק "מישהו אישר לכם לקום?" והם חוזרים מיד ומקיאים בח'. בשלב זה אני כבר מקיא את נשמתי ומבקש לצאת מאימון, אני אכן יוצא ורואה את חבריי סובלים (הרגשה נוראית של הפקרה כמו שלא הרגשתי בחיים חשבתי באותם רגעים), עברו כמה דקות, איכשהו מרחוק אני רואה את המש"ק מכניס את כולם לאולם פעם אחר פעם, ע"מ שזה יהיה מושלם, כשהכל מלווה בעונשים ומכות. לבסוף כשנכנסו לאולם הצטרפתי אליהם לאימון, שמה עברנו כמה אימוני קרב מגע בסיסיים של אגרסיביות וכו' לא דברים שיש צורך מיוחד לפרט עליהם.
האימון התחיל להיות כייפי, (כמובן הכל בהשוואה למקודם), וראינו את האור בקצה המנהרה. ממש לקראת הסוף המש"ק אומר - "יש עוד תרגיל אחד, אני רוצה שתעשו אותו בטירוף, רעל בעיניים", קוראים לו "בן ערובה" - המש"ק זורק כדור על הרצפה, ואנחנו צריכים להביא לו אותו (המטרה של כל אחד היא להביא את הכדור אל המש"ק ואם תריך לפרק את כל מי שנמצא בדרכו, לאמשנה באיזו דרך.) להזכירכם אנחנו עם מדי קרב מגע מסורבלים וממש קשה לתפוס כדור עם כפפות, כמובן שאף אחד לא הצליח ונוצרו "ערימות ילדים" סביב הכדור בכל פעם שהמש"ק זרק את הכדור (בן הערובה). באחד הסבבים, תוך כדי קפיצה על, אני מרגיש הצלפה בעוצמה מטורפת ברגל בצד האחרי מתחת לתחת. אני ממשיך וסופג בשקט, אני קולט מסביבי את כולם בערימת ילדים מטורפת כמו חבורה של חיות בלי רחמים מפוצצים אחד לשני את הצורה הכל בשביל אותו כדור "בן ערובה" שצריך חהביא למש"ק, כשהוא מצידו ממשיך להצליף בחבר'ה בעוצמה בעזרת מין מקל פלסטיק עבה, שרק הולכת וגוברת ומי שצועק מקבל יותר חזק, אולי בשביל להחדיר בהם רעל או משו.

בזה פחות או יותר נגמר לו האימון. כמובן שהיו עוד כמה 6 על 6. (למי שלא יודע ריצות הלוך ושוב). אני מוריד את הקסדה ומרגיש הקלה עצומה בדרך לוואן. מעביר לעצמי מחשבות בראש, האם כל זה היה נחוץ? אנחנו סה"כ מלשב"ים (חלק בכיתה יא' וחלק ביב'), הביאו אותנו לפה בשביל להרביץ לנו? מצד שני, אולי זהו חישול ווואלה קיבלנו טעימה מקורס טרור שעוברים ביחידות מובחרות, אולי יש לי יתרון על חברה שלא עברו את זה וזה יקל עליי בהמשך להגשמת חלומי כלוחם ביחידה מובחרת, לא ברור, בכל אופן אין לי דרך אחרת לסכם את החוויוה המוזרה שעברתי במשותף עם 10 מחבריי הטובים ביותר, לטוב ולרע, זאת הייתה חוויה. הגעתי הביתה מלא כחולים ודם, מזל שאמא לא ראתה כי היא הייתה הורגת אותי. עד היום אני לא מרבה לספר את הסיפור והוא מתגלגל מדי פעם בחבר'ה בצחוק ובחיוב, היה לי חשוב לספר את זה (כמובן הכל בעילום שם מוחלט), ולשפוך את מה שיישב לי הרבה זמן. מקווה שלא חפרתי יותר מדי ולא פגעתי בדרך כזו או אחרת במישהו.

-סוף-

נערך לאחרונה ע"י Shiss10 בתאריך 11-05-2007 בשעה 20:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2007, 20:48
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shiss10 שמתחילה ב "מאמר - טראומה או חישול חיובי."

נתחיל בזה שנרצה או לא נרצה-ככה נראה שיעור קמ"ג בצבא, הוא עובד הרבה יותר על חישול, אגרסיביות, נעילות וכד' מאשר על טכניקה.

אחרי שזה נאמר, הייתי לוקח את מי ששלח אותכם לשם ומעיף אותו קיבינימאט לכלא, אני הכי תומך בעולם באונס של חיילים, אבל אין שום סיבה שבעולם שמלש"בים יעברו את זה.
מילא היו עושים לכם טעימה קטנה, משהו בשביל ההרגשה, היה אפשר יותר לעבוד על מנטאליות, אבל אם עשו לחבורת ילדים בתיכון שיעור קמ"ג צבאי ברמה גבוהה (כולל מצב 2 אגרופים ו"חישוליות") מישהו פה לא בסדר וכל ההתנהלות לא תקינה בכלל.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 11-05-2007, 20:55
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shiss10 שמתחילה ב "מאמר - טראומה או חישול חיובי."

נראה לי מיותר ברמות.
לעבור גיבוש זה בטוח לא יעזור לך, כי אין שום קשר בין לחטוף מכות לבין לעשות גיבוש. אז נגיד ותעבור גיבוש ותתקבל ליחידה כלשהי שעוברת קורס לוטר - אני לא מאמין שמרביצים לאנשים סתם בחזה ובראש בלי שום סוג של מיגון, אפילו ביחידות הכי מובחרות. נניח ואפילו עושים את זה - נראה לך באמת שיום אחד כזה שעברת כמלשב יעזור לך כשתעבור את זה במסלול? אחרי היום הראשון אתה באותו קו עם כולם, כולם עברו את זה ואתה סתם חטפת מכות כמלשב (מאיזה חתיכת אפס מושתן שמרגיש גבר להרביץ למלשבים).

בקיצור, לדעתי - מיותר, וזה בלי להיכנס לעניינים שנראים לי פה כשערוריה בכלל, קשה לי להאמין שאיפשהו בצבא מרביצים לחיילים ללא מיגון (או מצליפים לצורך העניין) אז למלשבים לא הייתי חושב על זה אפילו.
אולי זה יישמע קצר אכזרי מצידי, אבל חבל שאף אחד לא נפצע רציני, הייתי מת שהמדריך המעפן הזה יקבל עונש על פציעה במלשב, ויש הבדל בין לשבור צלע בבעיטה לחזה (שוב - ללא מיגון) לבין להריץ מישהו בגיבוש עד שהוא יתייבש.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 11-05-2007, 22:00

תשובות

קודם כל, זוהי מסגרת של תנועת נוער יישובית.
במסגרת התנועה ילדים בשכבה הבוגרת (י"א-י"ב) עברו הכנה לצבא הכוללת ניווטים, אימונים והסברים. (על פי רצונם כמובן, חברה מורעלים ביותר אני חייב לציין).
במסגרת התנועה עברנו את ההכשרות הללו בכדי לעזור לנו בגיבושים השונים וכו', כל האימונים נעשו ע"י מ', קצין לשעבר ביחידה המובחרת אליה הלכנו (בן היישוב כמובן) שהרים את פרוייקט ה"הכנה לצה"ל" בתנועה השנה.. נכון שבדרך כלל דבר כזה לא היה קורה, בייחוד עם מלש"בים, אבל אנחנו ביקשנו ממנו והוא מצידו נענה לבקשתינו ואירגן לנו במיוחד את האימון הזה, בנוסף הוא גם ארגן לנו אימון ניווטים עם מצפנים מהיחידה, ותכנן גם מטווחים שלא יצאו לפועל. (כמו שאפשר להבין מ' הוא בעל כוח רציני באותה יחידה, הוא היה המפקד של אותו מש"ק טרור שאימן אותנו, והוא היה איתנו בזמן כל האימון וצפה בו, כמו כן מדי פעם הרגיע את המש"ק שלא להגזים איתנו יתר על המידה, ככה שאני לא מתאר לעצמי מה היה קקורה אילו הוא לא היה שם).

זיעזע אותי מאד לשמוע כאן שאנשים חושבים שאני מחרטט.
אני לא ש"י עגנון בשביל לחרטט כזה סיפור, מספיק היה קשה לי להוציא את זה, אבל אני לא בא להוכיח לאנשים או משהו, מי שרוצה שיאמין ומי שלא לא. אני סיפרתי את כל מה שהיה באותו היום והשתדלתי שלא להחסיר פרטים. אם יש כאן מישהו ביחידה מובחרת שעבר את מה שאני עברתי (שבד"כ "לא מדברים על זה" יודע בדיוק על מה אני מדבר ואולי יבין שאני לא "מחרטט" לטענת כמה מכם.)

נערך לאחרונה ע"י Shiss10 בתאריך 11-05-2007 בשעה 22:02.
ישן 12-05-2007, 11:58
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Shiss10 שמתחילה ב "תשובות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shiss10
קודם כל, זוהי מסגרת של תנועת נוער יישובית.
במסגרת התנועה ילדים בשכבה הבוגרת (י"א-י"ב) עברו הכנה לצבא הכוללת ניווטים, אימונים והסברים. (על פי רצונם כמובן, חברה מורעלים ביותר אני חייב לציין).
במסגרת התנועה עברנו את ההכשרות הללו בכדי לעזור לנו בגיבושים השונים וכו', כל האימונים נעשו ע"י מ', קצין לשעבר ביחידה המובחרת אליה הלכנו (בן היישוב כמובן) שהרים את פרוייקט ה"הכנה לצה"ל" בתנועה השנה.. נכון שבדרך כלל דבר כזה לא היה קורה, בייחוד עם מלש"בים, אבל אנחנו ביקשנו ממנו והוא מצידו נענה לבקשתינו ואירגן לנו במיוחד את האימון הזה, בנוסף הוא גם ארגן לנו אימון ניווטים עם מצפנים מהיחידה, ותכנן גם מטווחים שלא יצאו לפועל. (כמו שאפשר להבין מ' הוא בעל כוח רציני באותה יחידה, הוא היה המפקד של אותו מש"ק טרור שאימן אותנו, והוא היה איתנו בזמן כל האימון וצפה בו, כמו כן מדי פעם הרגיע את המש"ק שלא להגזים איתנו יתר על המידה, ככה שאני לא מתאר לעצמי מה היה קקורה אילו הוא לא היה שם).

זיעזע אותי מאד לשמוע כאן שאנשים חושבים שאני מחרטט.
אני לא ש"י עגנון בשביל לחרטט כזה סיפור, מספיק היה קשה לי להוציא את זה, אבל אני לא בא להוכיח לאנשים או משהו, מי שרוצה שיאמין ומי שלא לא. אני סיפרתי את כל מה שהיה באותו היום והשתדלתי שלא להחסיר פרטים. אם יש כאן מישהו ביחידה מובחרת שעבר את מה שאני עברתי (שבד"כ "לא מדברים על זה" יודע בדיוק על מה אני מדבר ואולי יבין שאני לא "מחרטט" לטענת כמה מכם.)

לא לא אף אחד לא חושב שאתה מחרטט זה פורום טיפה יותר רציני כדי שאנשים יזיינו פה את השכל הקטע הוא שלא שמענו על מסגרת כזאת אז היתה אומר קשרים וזהו .

עכשיו בקשר למה שהיה עזוב את זה שאני חושב שזה פשוט בושה אתה יודע כמה כסף עולה לצבא כול הדברים האלה? אם כול הכבוד למלשבים מורעלים אני חושב שבכסף הזה אפשר לעשות הרבה יותר וזה פשוט ביזבוז.

בקשר למשק על דברים כאלה יושבים בכלא אם הוא היה מרסק לך צלע שהיה נכנסת לריאה והיתה מת שמה מה היה קורה? אני מדגיש שאתה לא בחור שמתאים ליחידה זו או אחרת שיש לך כוח (והצבא מפחד על דברים כאלה בגלל זה אין מסגרת מסודרת כזאת למלשבים) כמו למישהו שמתאים לא מבחינת גיל ובטח לא אחרי שהתקבלתה ליחידה זו או אחרת יכול להיות שהמשק סתם היה עצבני ופשוט קרע אתכם ל2 ועשה דברים שאפילו לשייטת הוא לא עושה..
בכול מקרה אם זה הגיע למצב כזה היתה צריך לקחת את הדברים שלך וללכת ולזה שאמר שאתה מתבכיין אם המשק היה שובר לך משהו אחר כך לך תחפש אותו אז יצאתה בזול

בהצלחה
ישן 14-05-2007, 00:52
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
והנה השפיץ האמיץ שלא מבין כמה זה מיותר ומזיק.
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי adam2020 שמתחילה ב "והינה הישראלי הבכיין המצוי.."

רק לי זה נראה מפגר וחסר תועלת? למה זה עזר? אימוני אגרסיביות צריכים להתקיים אך ורק לצורך מסוים לא לילדון בכיתה י"א. אני לא יודע מי אחראי למעשה הזה, אבל האו חסר אחריות בעליל.
אני נזכר בכיתה י"א, שעשו התערבות מי מצמיד את היד לספרילה חמה. ואני נזכר במי שניצח. או בתחרות שעשו במעיין כל שהוא באחד הימים הכי קרים בגולן, ואחד כמעט נפטר ודרש שישתינו עליו בשביל להתחמם קצת. ועוד כהנה וכהנה. זה חישל אותנו? זה טמטום, זה פיגור וזה מזיק, פיזית ונפשית.
אם בחור רוצה לעבור גיבוש ובשביל זה יעמידו אותו על האגרופים זה בסדר מבחינתי. אבל להתאמן על זה? או להעביר את זה כחוויה 'מחשלת'?!
נראה לי שצריך להכניס את זה לראש עוד פעם ועוד פעם. _צבא_לא_צריך_אנשים_פסיכופטים. הוא לא צריך אנשים שיחכו לרגע שבו הם יוכלו לקפוץ על גדר תיל בשביל שהשקיות של החלב ללוחמים לא יתפנצ'רו. יש רגעים שצריך את זה, ואז זה בסדר לעשות את אחד מהפעולות בסגנון הזה.
קצת פרופורציה לחיים.
ישן 12-05-2007, 12:49

...

קודם כל תודה רבה על הכינוי "הבכיין המצוי"...
נכון, אנחנו ביקשנו לצאת לאימון, לא התלוננתי, סתם רציתי לספר את מה שהיה שם זה הכל.
אני לא מתלונן ולא חשבתי אפילו להתלונן, ואם כן הייתי חושב הייתי אומר למישהו ודואג שייעשה משהו בקשר לזה, ועובדה שלא עשיתי.
אני חושב שיש לך טעות מוחלטת בקשר ל"מי שפורש באימון כזה יפרוש גם בגיבוש". אני מבין את קו המחשבה שלך שהכל בראש ואם פורשים בכזה אימון גם בגיבוש יקרה אותו דבר, אבל במקרה הזה זה ממש לא ככה. דבר ראשון הקאתי את נשמתי, ואחרי שסיימתי חזרתי לאימון, מה שהיה מתאפשר לי בכל גיבוש. דבר שני, אני יכול להגיד לך בבירור וגם לפי חברים שלי שהיו שמה. (2 עברו גיבוש שייטת, 1 גיבוש מטכ"ל.) שאין שום קשר בין זה לבין גיבוש! ככה שאם זו דעתך, לדעתי היא מוטעת.

אבל אתה יודע מה אני אומר... דעתו של אדם ברשותו בלבד, אני רק יונק מטובציה וכוח לעבור ולהוכיח לעצמי למרות הכל שאני מסוגל, במיוחד לנוכח העלבונות... ה"בכיין" וכל זה.

(:
ישן 13-05-2007, 15:42
  NeoBazz 2 NeoBazz 2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.03
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי nivlevy89 שמתחילה ב "קצת בהלם מהסיפור שלך... אני..."

עצוב מאוד לשמוע דברים כאלו אם כול הרצון הטוב להגיע לצבא "מוכן יותר" !
עודף מוטיבציה זה אחד מן המרכיבים אצל מלש"בים מורעלים שיכול לגרום לעצמם נזקים בלתי הפיכים.
שמור על עצמך בחור...אין יותר עצוב מאשר להפצע משטויות כאלו ולגרום לעצמך להיות במצב של "אי כשירות רפואית".
תחשוב שהיתה נפצע ? כמו שמישהו אמר פה לפני נגיד וחס ושלום היתה נשברת לך צלע וניכנסת לך לריאה ? מה היה אז ? אתה חושב שהיתה מתגייס לתפקיד לוחמה ? לשקם לא היו לוקחים אותך...תשמע...אני באמת מעריך את הרצון הטוב שלך להתכונן לצבא ולהגיע כמה שיותר "מוכן" אבל יש גבול...דברים כאלו לא עושים בשום פנים ואופן !!
כך לעצמך עוד משהו לתשומת ליבך לפני שאני מסיים להביע את דעתי בעניין...הסיפור שלי בקצרה:
אני מתגייס לקרבי ביולי \ אוגוסט (לא יודע עדיין בדיוק מתי) אבל את הלימודים שלי סיימתי ב-2006 , כלומר...עברה שנה שלמה מאז שסיימתי ללמוד ועדיין לא התגייסתי , למה ? כי אני כמו עוד המון מורעלים שעושים קצת שטויות לפני הצבא אבל שלא תבין לא נכון השטות שאני עשיתי היא פאקינג משחק ילדים לעומת מה שאתה עשית לעצמך !
בקיצור...לא עשיתי כושר בצורה רצינית בחיים שלי עד שהגיע היום בו החלטתי ללכת לקבוצת הכנה לצבא ("כושר קרבי") אז..הגעתי לשם ולא היה נראה לי לעניין שאני תמיד מגיע באמצע..רציתי להיות תמיד ב-TOP אז החלטתי ללכת אם זה עד הסוף וממש השקעתי בכול אימון ואימון וואלה היו תוצאות לעניין...כשהגעתי לשם עמדו מולי הרבה חברה שעשו גיבושים ליחידות מובחרות (חלקם עברו וחלקם לא) שאז מבחינתי מי שסיים גיבוש ליחידה מובחרת היה בחור בעל תואר (מה שהיום לא) ואני ? מי אני ? רבע עוף שמסוגל להתעופף ברוח...בכול מקרה החלטתי להוכיח את עצמי ותוך כמה אימונים רמת הכושר כבר עלתה והתחלתי להוביל כמו שרציתי...ותכלס ? זה לא נתן לי כלום חוץ משברי מאמץ ו-SHIN SPLINT (תוצאה נוספת של עומס יתר) ובנוסף היו לי גם כאבים תקיפים בכתפיים ובגב....אבל עזוב זאת לא הנקודה...הנקודה היא שהייתי אמור להתגייס במרץ 06 וואלה איך אני יעשה את זה עם שברי מאמץ ושאר הבעיות ? אומנם את הגיבוש עברתי למרות הבעיות אבל להתגייס זה כבר סיפור אחר לגמרי...אז הגעתי ללשכת גיוס יומיים לפני שהייתי אמור להתיצב בבקו"ם ולמה כול כך מאוחר ? כי מה לעשות צבא זה צבא...למרות הבקשות הדחופות שלי לעלות לוועדה כמה שיותר מהר אין מה לעשות צריך ללכת בקצב שלהם...אני בטוח שיש להם עוד מליון דברים בהרבה יותר חשובים ממני על הראש.
בסיכומו של עניין מה שאני מנסה להגיד לך פה זה שאין דבר יותר משביז מאשר לנסות לשפר את רמת החסינות המנטלית והכושר גופני שלך לקראת הצבא ולבסוף לפצוע את עצמך (קשות = במקרה שלך)...זה כול כך מבאס...אתה לא יודע איפה לקבור את עצמך !
מצטער על החפירה אבל מקווה שזה ידליק לך איזה שהיא נורה
בהצלחה בהמשך הדרך...

נ.ב: סלח ליnivlevy89 טעיתי בשרשור ההודעה מכוונת ל-Shiss10

נערך לאחרונה ע"י NeoBazz 2 בתאריך 13-05-2007 בשעה 15:55.
ישן 13-05-2007, 20:01
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי NeoBazz 2 שמתחילה ב "עצוב מאוד לשמוע דברים כאלו אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NeoBazz 2
עצוב מאוד לשמוע דברים כאלו אם כול הרצון הטוב להגיע לצבא "מוכן יותר" !
עודף מוטיבציה זה אחד מן המרכיבים אצל מלש"בים מורעלים שיכול לגרום לעצמם נזקים בלתי הפיכים.
שמור על עצמך בחור...אין יותר עצוב מאשר להפצע משטויות כאלו ולגרום לעצמך להיות במצב של "אי כשירות רפואית".
תחשוב שהיתה נפצע ? כמו שמישהו אמר פה לפני נגיד וחס ושלום היתה נשברת לך צלע וניכנסת לך לריאה ? מה היה אז ? אתה חושב שהיתה מתגייס לתפקיד לוחמה ? לשקם לא היו לוקחים אותך...תשמע...אני באמת מעריך את הרצון הטוב שלך להתכונן לצבא ולהגיע כמה שיותר "מוכן" אבל יש גבול...דברים כאלו לא עושים בשום פנים ואופן !!
כך לעצמך עוד משהו לתשומת ליבך לפני שאני מסיים להביע את דעתי בעניין...הסיפור שלי בקצרה:
אני מתגייס לקרבי ביולי \ אוגוסט (לא יודע עדיין בדיוק מתי) אבל את הלימודים שלי סיימתי ב-2006 , כלומר...עברה שנה שלמה מאז שסיימתי ללמוד ועדיין לא התגייסתי , למה ? כי אני כמו עוד המון מורעלים שעושים קצת שטויות לפני הצבא אבל שלא תבין לא נכון השטות שאני עשיתי היא פאקינג משחק ילדים לעומת מה שאתה עשית לעצמך !
בקיצור...לא עשיתי כושר בצורה רצינית בחיים שלי עד שהגיע היום בו החלטתי ללכת לקבוצת הכנה לצבא ("כושר קרבי") אז..הגעתי לשם ולא היה נראה לי לעניין שאני תמיד מגיע באמצע..רציתי להיות תמיד ב-TOP אז החלטתי ללכת אם זה עד הסוף וממש השקעתי בכול אימון ואימון וואלה היו תוצאות לעניין...כשהגעתי לשם עמדו מולי הרבה חברה שעשו גיבושים ליחידות מובחרות (חלקם עברו וחלקם לא) שאז מבחינתי מי שסיים גיבוש ליחידה מובחרת היה בחור בעל תואר (מה שהיום לא) ואני ? מי אני ? רבע עוף שמסוגל להתעופף ברוח...בכול מקרה החלטתי להוכיח את עצמי ותוך כמה אימונים רמת הכושר כבר עלתה והתחלתי להוביל כמו שרציתי...ותכלס ? זה לא נתן לי כלום חוץ משברי מאמץ ו-SHIN SPLINT (תוצאה נוספת של עומס יתר) ובנוסף היו לי גם כאבים תקיפים בכתפיים ובגב....אבל עזוב זאת לא הנקודה...הנקודה היא שהייתי אמור להתגייס במרץ 06 וואלה איך אני יעשה את זה עם שברי מאמץ ושאר הבעיות ? אומנם את הגיבוש עברתי למרות הבעיות אבל להתגייס זה כבר סיפור אחר לגמרי...אז הגעתי ללשכת גיוס יומיים לפני שהייתי אמור להתיצב בבקו"ם ולמה כול כך מאוחר ? כי מה לעשות צבא זה צבא...למרות הבקשות הדחופות שלי לעלות לוועדה כמה שיותר מהר אין מה לעשות צריך ללכת בקצב שלהם...אני בטוח שיש להם עוד מליון דברים בהרבה יותר חשובים ממני על הראש.
בסיכומו של עניין מה שאני מנסה להגיד לך פה זה שאין דבר יותר משביז מאשר לנסות לשפר את רמת החסינות המנטלית והכושר גופני שלך לקראת הצבא ולבסוף לפצוע את עצמך (קשות = במקרה שלך)...זה כול כך מבאס...אתה לא יודע איפה לקבור את עצמך !
מצטער על החפירה אבל מקווה שזה ידליק לך איזה שהיא נורה
בהצלחה בהמשך הדרך...

נ.ב: סלח ליnivlevy89 טעיתי בשרשור ההודעה מכוונת ל-Shiss10

ורגע אתה הולך להתגייס לקרבי? איזה גיבוש עברתה?(צנחנים?)

דרך אגב בקשר לפציעות יש המון בעיות עם אנשים שלא עשו ספורט רציני כול החיים שלהם ובכיתה י"א הם רוצים שייטת ופשוט עושים דברים שפשוט דופקים להם את הגוף אין מה לעשות זה המצב חבל שאנשים לא חושבים לפני...
ישן 13-05-2007, 17:54
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
חבר...

א. כפי שאתה אישית כבר יודע, ואחרים גם כן - יש קורסים/ מסגרות בצבא שאתה מקבל ונותן מכות. קורס לוט"ר זה אחת מהמסגרות הללו.
ב. מה שנשמע שיכול לתרום לך לשירותך הצבאי העתידי - זו תחושת ההשפלה והנחיתות שסבלת ממנה...זה אופייני מאוד להתנהלות בטירונות - אולי לא בהקצנה כמו של המש"ק המדובר - אך עדיין יצעקו עלייך, יתזזו אותך וכו'. כמו שכתב פה JR לפני כמה ימים...הקושי הוא נפשי - לא פיזי....צריך ללמוד את ההתנהגות הזו ואת התגובות אליה...ולא - זה בטח לא נמשך כל השירות...
ג. במסגרות "אזרחיות" בהחלט חוטפים מכות - "דניס הישרדות", לדוגמא...אז אין מה לעשות "טררם" - כי סה"כ זה היה מבחירתך...עוזר ל"חישול"? לא יודע....אם במסגרת שלך אתם עושים ניווטים - אז שבוע-שבועיים אינטנסיביים עם 3-4 שעות שינה וצירים של 30 ק"מ בלילה "יחשלו" אותך טוב יותר - וגם יתנו לך יתרון בולט על שאר המלשב"ים...הבעיה העיקרית, לטעמי, בכניסה למערכת הצבאית - זו אי-היכולת להתמודד עם מצבי "חוסר וודאות"....

מקווה שתירגע ושיהיה לך שירות מוצלח...אל תיקח את זה קשה - זה לא אופייני לצבא בכללותו...

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 13-05-2007 בשעה 17:59.
ישן 14-05-2007, 09:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי bebulbal שמתחילה ב "לדעתך זה לגיטימי?"

הפתעה! זה מה שאתה ואחרים תעברו בשירות הצבאי.

רק מה, כשמביאים ילדים לפני צבא - אז השוק הוא גדול. כשמביאים חיילים אחרי 8 חודשים שקצת פתחו אותם, אז אף אחד לא מתרגש מזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-05-2007, 10:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בחייך ביטיס, אתה בנאדם..."

לא אמרתי שזה היה נכון להביא ילדים בני 16-17 לשם (מהבחינה הפיזית). עם זאת, בהתחשב בגודל הבועה שאנשים חיים בה כאן, אני לא בטוח שזה היה לא נכון נפשית... נאמר, קצת ריאליזם...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-05-2007, 12:26
  bebulbal bebulbal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי gwert שמתחילה ב "מה הביג דיל? העמיד אותם במצב..."

אני גם מתכוון לעניין הלא פורמלי של מה שקורה:
הבנתי כבר שאף אחד לא הכריח אותם, ושהם יכלו לפרוש בכל רגע מסוים. הבנתי, לא צריך לחזור על זה עוד פעם. העניין זה שהלחץ החברתי, וסתם הלחץ של המש"ק הזה, והרעל שהכניסו בהם- כל הגורמים האלה, שלא ממש אפשר למדוד (וגם תמיד אפשר להגיד עליהם "הם יכלו לפרוש בכל רגע שרצו")- גרמו להם לסבול את כל זה, וזה מה שלא בסדר בעיני.
במיוחד אצל קטינים, שההורים שלהם לא ממש יודעים מה הולך שם, אולי מישהו מהצד צריך להעזיב אותם במקומם. עובדה שאנשים שם חטפו בעיטות לצלעות ולא יודע מה עוד ולא פרשו. הרי בדוגרי זה בכלל לא היה מבחן קבלה ליחידה מסוימת, רק מבחן מיותר ומוגזם של עצמם.
ישן 15-05-2007, 03:21
  dahash dahash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "יש הבדל.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי klingo17
חייל שהולך ליחדה מובחרת יודע שהוא הולך לעבור מרורים גדולים מאד ואם אני לא טועה חותם על ויתור זכויות מטכ"ל שאני מתארלעצמי שיש איזשהם סעיפים בעניין. המסגרת שבה הם חטפו מכות לא היה במסגרת של גיבוש או משהו כזה, לכן זה על אחריותם.

לידיעתך, זה הנפצה מאוד גדולה שרבים חושבים שהיא קיימת, העניין של וויתור זכויות מטכ''ל.
אין כזה טופס וויתור זכויות מטכ''ל, ביחידה התנדבותית פשוט אומרים למי שמתלונן שאם הוא לא רוצה הוא לא חייב להישאר פה.

רק ע''י כך שקיים כזה טופס וויתור זכויות מטכ''ל, הצבא בעצם מודה שהוא עובר על החוקים האלה ו"פוגע" בחיילים ביחידות הללו. ברגע שמכריזים שקיים כזה טופס בעצם מכריזים לקהל הרחב שזה קיים, הורים לילדים שמשרתים ביחידות כאלה לא ירשו כזה דבר.
הכל שם כאילו ב"שושו".
בדובדבן למשל לוקחים את החיילים למקום מבודד ושם מתעללים בהם, אם מפקד בכיר בבסיס רואה מקרה כזה זה מיד משפט.
בשיעורי קמ''ג בעוקץ סוגרים את האולם, אפילו את החלונות מכסים.
גם ביהל''ם הועלו למשפט מפקדים שנתפסו מכים חיילים שלהם.
אבל כל זה רשמית לא קיים.

"cause he who sheds his blood with me today, shall be my brother"

ישן 15-05-2007, 19:29
  dahash dahash אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "אני בטוח שהורדת להרבה מאד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי klingo17
אני בטוח שהורדת להרבה מאד אנשים את המוטביציה לדובדבן ברגעים אלו...
בכל מקרה למה זה נועד? ולמה ביחידות העליות לא עושים את זה..?

לא חושב שהורדתי למישהו את המוטיבציה לדובדבן, זה ידוע על היחידה הזאת, אני בטוח שכל מיש מורעל עליה ורוצה להגיע אליה יודע בכללי מה יעשו לו שם.
היחידה פועלת ללא הפסקה בשטחים, מבצעת מעצרים, חלקה מסוערב, בחלק מהמקרים הלוחמים נתקלים בהתנגדות, יאלצו להילחם פנים מול פנים עם מחבל. אם החייל לא חטף אפעם מכות, ולא יודע להתגבר על ההלם הראשוני מהמכה בפנים, הוא לא יוכל להתמודד עם המון ערבי שמתנפל עליו וזורק לו בלוקים על הראש.
זה המציאות והיא כואבת.

ולא הבנתי את השאלה שלך, מה לא עושים ביחידות העילית?

ישן 15-05-2007, 22:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "תן להזכיר לך שיש שני הרוגים..."

תן לי להזכיר לך שכל שנה נהרגים כמה חיילים בתאונות אימונים באש. בא נפסיק לירות בנשק.

ישן 15-05-2007, 22:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "יופי של השוואה...שמדובר באש,..."

אני מאוד שמח שאתה כל כך בטוח. אולי תוכל ליעץ לי איך מזהים בנאדם עם חום ורגל שבורה שלא רוצה שיראו את זה מתוך 20 חבר'ה אחרים שנראים רע בדיוק כמוהו - כי אני לא מצליח לחשוב על זה.
כמו כן, אני מזמין אותך למבק"א יבשה בסוף יוני כדי שתוכל להרצות את משנתך בנוגע למניעת תאונות אימונים באש לסגל הגדוד שלי.

ישן 15-05-2007, 23:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "אם היית מכיר את הסיפור היית..."

אתה לא רמטכ"ל ואפילו לא חייל, ובכל זאת אתה מדבר בבטחון שאין לי מושג מאין הוא בא על דברים שאין לך ולו שמץ של מושג בהם.צר לי על בן דוד שלך - אבל זה לא הופך אותך לידען.

ישן 15-05-2007, 23:48
צלמית המשתמש של klingo17
  klingo17 klingo17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.06
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה לא רמטכ"ל ואפילו לא חייל,..."

לא צריך להיות ידען גדול בשביל להבין שמוטיבציה של צעירים לפעמים יכולה להיות מנוצלת ע"י מפקדים ולגרום לדברים לא מחויבים במציאות...אני לא אומר להפסיק את החישול של החבר'ה מהמובחרות,אבל בכל זאת שילד בן 19 הולך בעקבות אימון -זה לא נשמע לי משהו נורמלי. אני לא אומר שהמדריכי לוט"ר צריכים להפסיק אם העבודה שהם עושים, כנראה שהם עושים עבודה טובה, כי הצבא שלנו חזק ובמיוחד היחידות המיוחדות. אני רק אומר שמי שמעביר את הדברים האלה צריכים לזכור שמדובר בבני אדם, לא בחיות, כל אחד הוא עולם במלואו , שוב אני נכנס לסיפור של בן דוד שלי - היום היה צריך להיות בן 25/6 , אולי נשוי עם ילדים, איש הייטק(היה מאד חכם), או סתם עובד במשהו, הוא נפטר כי מישהו לא שם לב שיש גבול. לדעתי לוחם שלא מרגיש טוב לא צריך לפחד להגיד למפקדים שלו שהוא לא מרגיש טוב כי הם יכולים להעיף אותו מהיחידה, זה טבעי שבן אדם ייחלה, ואם הוא היה מקבל גיבוי ממפקדיו על זה, הוא היה יכול לנוח ולחזור יותר מאוחר לאימונים. כמובן שיש יחידות שיש יותר קשב ויש כאלה שפחות אבל צריך לשים גם על זה דגש.
לדבר בביטחון זה חלק מהחינוך שקיבלתי מההורים שלי, זה לא דבר רע,לדעתי.
ישן 15-05-2007, 23:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "לא צריך להיות ידען גדול בשביל..."

לא, לא צריך להיות ידען גדול, אבל עדיין צריך לדעת משהו על מה שאתה מדבר - ואין לך צל של מושג על מה שאתה מדבר עליו.
כל הנאום היפה הזה הוא טוב ויפה - כל עוד אתה מבין מה באמת ניתן לעשות במציאות.
אנשים ימשיכו למות באימונים, כמו שאנשים ימשיכו למות מתאונות דרכים ולמות מהתקפי לב תו"כ יחסי מין. ככה זה - הדרך היחידה שזה לא יקרה היא פשוט לא לעשות את זה.
אין 100%, וכל טענה שאומרת אחרת היא תמימות.

ודבר קטן בשבילך - אני מבטיח לך שכשאתה תעמוד במצב כזה, יהיה לך בכלל קשה להבין האם מה שאתה מרגיש זה תשישות או מחלה (לדוגמא). קל וחומר על העומד מולך ועושה מאמצים אדירים להסתיר את זה.

ישן 16-05-2007, 00:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "[font=Verdana]אוקיי מסכים..."

תמיד אפשר להקטין את כמות הנפגעים... אבל זו בד"כ חוכמה שבדיעבד...ואמר מי שאמר - אי אפשר לעשות חביתה מבלי לשבור ביצים.

זה עצוב מאוד - ואני אומר את זה במלוא הרצינות - אבל לפעמים פשוט אי אפשר למנוע דברים מבלי לעצור לחלוטין את האימונים/הכשרה/פעילות. לפעמים, בנתונים הקיימים באותו זמן, קשה מאוד עד בלתי אפשרי למנוע אסון.

נ.ב. - אני הייתי בגבעתי.

ישן 16-05-2007, 01:46
  dahash dahash אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי yuval_b שמתחילה ב "תגיד"

ברור שלא בסדר,אף אחד פה לא מכליל, ברור שיש מקרים שזה מוגזם. אבל סה''כ המפקדים הם לא יישות אלוהית או משהו כזה, הם לא יכולים לדעת אם הכאב ראש הזה הוא סימן למשהו מסוכן, או שסתם הבחור מצונן או אפילו אין לו כוח להתאמן היום. אז משתמשים ברעל, מאיימים, לפעמים מכריחים, וכה לצערי יש פעמים שזה נגמר רע. אבל זה לא אומר שמעכשיו ע כל חייל עם כאב ראש יעשו חדל לכל האימונים.
וגם שאתה רואה בטלוויזיה תאמין לי שאתה לא מבין, אתה לא יודע איך זה קרה בדיוק ומה היה מהלך העניינים שם, אתה גם לא מבין איך זה הולך בצבא [בלי שום זלזול], והתקשורת אוהבת לנפח ולהוציא דברים מקשרם, ובעתיד תשים לזה יותר לב.

ל-kalingo: את הדברים שציינתי עושים גם בשלדג מטכל שייטת וכמעט כל יחידה מובחרת אחרת. גם בגדודים יש קמ''ג, אולם שם זה נעשה עם מגנים, קסדות [לא צבאיות, אלא מיוחדות] וזה הרבה יותר "חלבי" מאשר אלה שעוברים קמ''ג לוט''ר.
ונכון שמדובר באש אז אפשר להגיד שזה מיד מסוכן וזה שונה מחייל שמת בעומס חום. אבל זה לא כלכך שונה, יש כללים מאוד פרטניים ומדוייקים בקשר לשימוש באש באימונים, המקרה של חייל מפלס''ר שריון נגיד לא היה צריך לקרות, זה היה יותר שטות מאשר החייל שמת אחרי שרץ עם רגל שבורה וחום.
כי עם אש אי אפשר לשחק ושיהיו אי הבנות, יש דברים שמותר ויש שאסור,
לעומת זאת כאשר חייל מסתיר את זה שהרגל שלו שבורה [הרי המפקד לא יכול לבדוק אם הרגל שבורה ולדעת בלי שאמרו לו], ושיש לו חום, אז אין קווים מנחים מדוייקים לכל מקרה, זה תלוי בכלכך הרבה דברים ולפעמים מפספסים, המפקד לא יתן לכל חייל שקצת עייף\כואב לו\ לא מרגיש טוב ללכת לנוח בצד.
וכמו שביטיס אמר, תמיד יהיו תאונות, האימונים הם מאוד קשים, מתקדמים בסרגל קצר, אין מספיק זמן כמו שהיו רוצים בשביל לאמן את החיילים, אז הכל לחוץ וקשה, וככל שהיחידה "מובחרת יותר" עליה להספיק יותר באותו פרק זמן קצר של 3 שנים [שנה ו.. אם מחשיבים רק את המסלול]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:48

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר