לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-05-2007, 19:45
  צביליך צביליך אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 31.12.04
ציפי ליבני: הנסיגה מעזה לא היתה האחרונה

"ישראל אינה רוצה לשלוט על הפלשתינים והקמת המדינה הפלשתינית, שאנחנו מצפים לה, מחייבת אותנו לסגת מאזורים נוספים" – כך אמרה שרת החוץ, ציפי לבני, בראיון שהעניקה לעיתון המצרי "אל-אהראם". לבני הוסיפה כי הנסיגה מעזה לא היתה הנסיגה האחרונה של ישראל. במהלך הראיון סירבה לבני להתייחס לנושאים פוליטיים פנימיים בישראל ולקרע בינה לבין ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

את הראיון, שהוקדש רובו ככולו לנושאים מדיניים, העניקה לבני בעת ביקורה בקהיר שלשום, שם נפגשה עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, עם שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט ועם שר החוץ הירדני, עבד אל-אילה אל-ח'טיב.

בראיון הביעה שרת החוץ תמיכה נלהבת ברעיון של שתי מדינות, ישראל ופלשתין, שיחיו זו לצד זו. "רוב העם הישראלי מבין לא רק את הצורך בשלום, אלא גם את הצורך להגיע לפתרונות של פשרה כדי להשיג את השלום הזה", אמרה. "במסגרת הזו, אני מייצגת את החזון של הרוב המבוסס על שתי מדינות, האחת ליהודים והשנייה לפלשתינים, ופירושו של דבר שהדרך למדינה הפלשתינית מתחילה בעקירת הטרור, ואני סבורה שזה מייצג לא רק את האינטרסים של ישראל, אלא גם את האינטרסים של הפלשתינים".

לבני התנגדה לרמיזות שהשמיע המראיין, לפיהן ההנהגה הנוכחית בישראל אינה מסוגלת להגיע לשלום, וציינה למשל את ההתנתקות כדוגמא למהלך אמיץ לקראת השלום. "כאשר מחליטים לעקור מבתיהם 7,000 מתנחלים, שרבים מהם נולדו בעזה, לומר שהימצאותם שם היתה נטל על ישראל הוא דבר לא נכון", אמרה.

"האמן לי, ההחלטה היתה אמיצה, קשה וכואבת, ומטרתה היתה להעביר מסר לעולם ולפלשתינים שאנחנו רציניים", הוסיפה לבני. "אנחנו לא רוצים לשלוט על הפלשתינים כפי שאנחנו לא רוצים לנהל מלחמה עם הטרור כי זה נטל. החלטתנו לסגת היתה בעיקרו של דבר מתוך חזון לשלום".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/580/560.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:40

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר