לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-05-2007, 18:40
  Echoespink Echoespink אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
דיון סביב קבוצות כושר קרבי מסויימות

דיברתי על כך עם כמה חברים ואינני מבין איך אני עודני בדעת מיעוט.
הכתבה הזו:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=311949
שפורסמה בפורום העלתה בי שוב את השאלה, או את הכעס אם תרצו. עם זאת, ברצוני להבהיר שאין לי דבר כנגד החניכים שלו, אלא רק כנגד הארגון עצמו ודומיו.
לדעתי האישית, ארגונים כדוגמת "יובל עילם" ודומיו הם פשוט מאוד גועל נפש. לקחו את צה"ל-אולי אחת המסגרות הבודדות במדינה אשר עדיין מסמלות עבור חלקנו עממיות, שוויוניות, מעין כור היתוך, והפכו אותה למסחרה, פשוט כך. כתבה מגמתית מהסוג הזה, או לחילופין שליחת עלונים לביתם של בני נוער עם הבטחת "אחוזי הצלחה" בגיבושים תמורת סכום סמלי הם לא יותר ממסחרה זולה, ניצול של מלש"בים מורעלים וזילות של צה"ל. אפשר היה לעשות הרבה יותר עם המשאבים הללו, לחנך לערכים מסויימים, מעורבות בחברה, דברים מהסוג שהמדינה באמת זקוקה להם. חבל...

אני מודע לעובדה שאני הולך לחטוף פה מכמה כיוונים אבל אותי זה פשוט מרגיז.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2007, 18:46
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Echoespink שמתחילה ב "דיון סביב קבוצות כושר קרבי מסויימות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Echoespink
דיברתי על כך עם כמה חברים ואינני מבין איך אני עודני בדעת מיעוט.
הכתבה הזו:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=311949
שפורסמה בפורום העלתה בי שוב את השאלה, או את הכעס אם תרצו. עם זאת, ברצוני להבהיר שאין לי דבר כנגד החניכים שלו, אלא רק כנגד הארגון עצמו ודומיו.
לדעתי האישית, ארגונים כדוגמת "יובל עילם" ודומיו הם פשוט מאוד גועל נפש. לקחו את צה"ל-אולי אחת המסגרות הבודדות במדינה אשר עדיין מסמלות עבור חלקנו עממיות, שוויוניות, מעין כור היתוך, והפכו אותה למסחרה, פשוט כך. כתבה מגמתית מהסוג הזה, או לחילופין שליחת עלונים לביתם של בני נוער עם הבטחת "אחוזי הצלחה" בגיבושים תמורת סכום סמלי הם לא יותר ממסחרה זולה, ניצול של מלש"בים מורעלים וזילות של צה"ל. אפשר היה לעשות הרבה יותר עם המשאבים הללו, לחנך לערכים מסויימים, מעורבות בחברה, דברים מהסוג שהמדינה באמת זקוקה להם. חבל...

אני מודע לעובדה שאני הולך לחטוף פה מכמה כיוונים אבל אותי זה פשוט מרגיז.

בוא אני יגיד לך מה מעצבן אותי שמדברים על אחוזי הצלחה בגיבושים תבינו גם אם היה 90% הצלחה ולא היתם מתאימים לא היתם מתקבלים , מתקבלים רק אנשים מתאימים זה לא אומר שהם הכי טובים או שהם יותר טובים אלה שהם מתאימים לאן שהם מתמיינים בגלל זה הרבה פעמים לא נבחרים אלה שהיו ראשונים ואפילו נבחרים כאלה שהיו בינונים מאוד ואתם אומרים וואלה איך הילד הזה נבחר ואני לא.
עוד משהו תראה כושר זה חשוב לא רק לגיבושים אלה לחיים נכון שמלשבים באים בסוף כיתה י ותחילת כיתה י"א ואומרים וואלה אני רוצה לגיע לפה ולפה זה טוב יפה ומקובל אבל יש גופים כמו שאמרתה שעושים על זה כסף כמו שישראלים יודעים לעשות בגלל זה אני שוב מדגיש בגיבושים לא מתקבלים על פי כושר לא משנה את מי תביא איזה סוס שלא יהיה אחרי פרק זמן מסוים הבחור יפול ומה שישאיר אותו עומד זה הראש המטרה של הגיבוש זה להביא את כולם לאותו מצב להכניס אותם לסיר לחץ ולראות איך אנשים מגיבים כי זה הדרך היחידה לבדוק בנאדם בכמה ימים ספורים.
לדעתי לא צריך יותר מכושר נורמלי(ברמה של בר אור) עכשיו תגידו למכון כושר כן ולכושר קרבי לא? שניהם עולים כסף התשובה שמכון כושר זה לא רק לצבא במכון כושר מפתחים שרירים וכושר קרבי לומדים ומתנסים מה יהיה בגיבושים אבל לקחת על זה כסף? ועד במחיר של מכון כושר?? זה נראה לי ניצול של ילדים כדי לנסות ולהגיד להם בואו לפה ותגיעו לשם.. זה פשוט לא נכון מי שמתאים יתקבל הדבר היחיד שאפשר לעשות זה להיכנס לכושר לפני

זה לפחות דעתי..

יום טוב
ישן 13-05-2007, 19:25
  frydman frydman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "[QUOTE=Echoespink]דיברתי על..."

אבל אתה חייב להבין שבגיבוש כל אלמנט קושי שאתה מוריד מעליך הופך את האלמנט האחר ליותר קל...
לדוגמא: אם האמנתי ביוביל עילם וסחבתי אלונקות כבר המון פעמים ורצתי בדיונה ואפילו עשיתי שימולציה של גיבוש אז הקושי הפיזי יקשה עלי הרבה פחות ובכך יאפשר לי להיות יותר מרוכז ולהוריד גם מהמעמסה של הכושר המנטלי
אז אתה יכול להגיד שכושר זה כושר ולא משנה איך אתה משיג אותו אבל צריך לשאוף למצב שתנאי הפתיחה של כל המתגבשים יהיו שווים ולא משנה אם אני גר בהרצליה פיתוח ומתאמן ביובל עילם או גר בירוחם ורץ במדבר....
העובדה שמתגבשים בעלי יכולת באים מוכנים יותר לגיבוש ויודעים יותר מה עומד להידרש מהם ואיך להתמודד איתו יותר טוב מקנה להם יתרון שהוא, לדעתי לפחות, לא הוגן ...
צה"ל חייב יותר מכל גוף אחר לשאוף לשיוויוניות מלאה.

ישן 13-05-2007, 18:54
  איוב איוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
תראה, אני אומר זאת פעם אחת ולתמיד .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Echoespink שמתחילה ב "דיון סביב קבוצות כושר קרבי מסויימות"

כמו שבכיתה יש חמישה חכמים, חמישה טיפשים והשאר באמצע (כריס רוק, 2005)

אותו הדבר בקבוצת כושר קרבי, יהיו אחד או שניים סוסים, עוד כמה בינוניים, ושניים שלושה חלשים .

מן הסתם שאם הם לא היו בקבוצת כושר קרבי, החזקים היו נשארים חזקים, ומי שהיה נפגע אלה קבוצות הביניים .

אם אתה חזק, תתקבל בין אם אתה בקבוצת כושר או לא, אל תשכח שמי שרוצה, ישקיע, השקעה זה להתאמן לבד, להתאמן בקבוצה ומעבר לכך, כושר גופני זה יותר דרך חיים, זה עוזר במידה מסוימת להתקבל, אבל ברגע שאתה משיג את המטרה אתה לא מפסיק להתאמן .

קבוצות כושר קרבי עדיפות על קבוצות גירבוץ שזה קרוב למדי מה שרוב החבר'ה היו עושים אם הם לא היו בקבוצות כושר האלה וזה לדעתי מסכם את הנושא .
ישן 13-05-2007, 19:17
  Echoespink Echoespink אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07

אתם מפספסים את הנקודה שלי, או אולי אני את שלכם. אין לי בעיה עם כאלו ואחרים שמתאמנים בקבוצות הללו, יש לי בעיה עם הקבוצות עצמן. רק עצם הפרסום עם אחוזי ההצלחה הוא מעוות.
idanmag-כל הנושא של הגיבוש הוא רק בראש הוא טעות. ברגע שבשביל אדם מסויים זה פשוט עוד יום אימונים (כי הרי הוא כבר היה על הדיונה הזו) משהו פה מעוות.
אני לא מבין איך קבוצות כושר (ושוב, אני מדבר על ארגונים, לא על כולם ובטח שלא על החניכים) שמוכיחות (ומתפארות בכך בפרהסיה) שכסף קונה הכל, עדיפות על מסגרות אחרות.
ברור לי שמי שלא מתאים, לא יגיע בסופו של דבר לקו הסיום, אבל כמו שאני רואה זאת כיום, להתקבל ליחידה כזו או אחרת, על חשבון אחר, הוא יצליח.
ישן 13-05-2007, 19:32
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Echoespink שמתחילה ב "אתם מפספסים את הנקודה שלי, או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Echoespink
אתם מפספסים את הנקודה שלי, או אולי אני את שלכם. אין לי בעיה עם כאלו ואחרים שמתאמנים בקבוצות הללו, יש לי בעיה עם הקבוצות עצמן. רק עצם הפרסום עם אחוזי ההצלחה הוא מעוות.
idanmag-כל הנושא של הגיבוש הוא רק בראש הוא טעות. ברגע שבשביל אדם מסויים זה פשוט עוד יום אימונים (כי הרי הוא כבר היה על הדיונה הזו) משהו פה מעוות.
אני לא מבין איך קבוצות כושר (ושוב, אני מדבר על ארגונים, לא על כולם ובטח שלא על החניכים) שמוכיחות (ומתפארות בכך בפרהסיה) שכסף קונה הכל, עדיפות על מסגרות אחרות.
ברור לי שמי שלא מתאים, לא יגיע בסופו של דבר לקו הסיום, אבל כמו שאני רואה זאת כיום, להתקבל ליחידה כזו או אחרת, על חשבון אחר, הוא יצליח.

אבל זה לא מה שקורה. אף אחד לא יתקבל לשום מקום רק כי הוא היה בקבוצת כושר קרבי. הקבוצה יכולה לשפר את הכושר ולהקנות לך מיומנויות מסוימות שייתנו לך ייתרון בגיבוש ויקלו עליך. אבל אתה תישאר אותו הבן-אדם ואת הגיבוש אתה תעשה כמו כולם.

נ.ב
קצת לא קשור, אבל כל מה שכתבת זה נכון לגבי פסיכומטרי. ידוע שציון פסיכומטרי זה ציון ביחס לשאר האוכלוסיה, אם אף אחד לא יעשה קורס פסיכומטרי, הציונים ישקפו את הרמה של כל אחד, ברגע שיש חצי שעושים קורס וחצי שלא - נוצר חוסר איזון - ופה זה באמת לא פייר. אם כל הניגשים לפסיכומטרי היו כקבוצה מחליטים שלא לעשות קורס - אז הם היו חוסכים הרבה כסף ומאמץ ומקבלים עדיין את הציון שמגיע להם. הבעיה שזה בלתי אפשרי.
סתם משו שעלה לי בראש, מצטער על החוסר קשר, ואפשר לא להגיב לזה אפילו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 13-05-2007, 19:20
  דניאל מ דניאל מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07

אני יעתיק את התשובה שלי מהאשכול ההוא כי נראה לי היא יותר מתאימה פה:

אני עדיין לא מאמין שאנשים עדיין קונים את הבולשיט שיובל עילם הזה מוכר.

יש לי חברים שמתאמנים שם, ואין ספק שהמסגרת שלו היא בין הטובות בארץ, אבל לצאת בהצהרות כמו "1800 בוגרים שלנו התקבלו לסיירת מטכ"ל".. הוא חושב שאנשים מטומטמים או מה? המסגרת שלו קיימת בערך 20 שנה, שלפי הנתון שלו אומר שבשנה 90 חניכי יובל עילם מתקבלים לסיירת מטכ"ל מדי שנה.
זה יותר אנשים ממה שמתגייסים לשם בשנה. חלאס למכור לאנשים שקרים.

אבל בואו נניח שהדברים הוצאו מהקשר בגלל זה עיתונות. באתר של יובל עילם כתוב
שמתקבלים בסביבות ה-7 אנשים מהמסגרת שלו בכל גיבוש. מה שהוא לא מפרסם, ומה ששמעתי
מחבר שמתאמן שם, זה שחלק גדול מהאנשים ש'עברו' את הגיבוש, הם בעצם בהמתנה. אז מתוך ה-7 האלה למעשה רק 3-4 או יתחילו את המסלול, מה שנשמע הרבה יותר הגיוני.

דבר נוסף שיהיה מעניין לשמוע, זה אחוז הנשירה של המתאמנים ביובל עילם. אני חייב להודות שהאימונים שלהם מאוד מאוד ספציפים לקראת הגיבוש, עד לרמה של אותן משימות. עזבו את העובדה שזה פסול בעיני, כי זה מוציא את האלמנט של ההתמודדות עם אתגרים חדשים בגיבושים,
זה גם גורם לכך שלאו דווקא האנשים הכי מתאימים יעברו, אלא האנשים שהתאמו להראות הכי מתאימים.
ישן 13-05-2007, 20:38
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
צודק
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דניאל מ שמתחילה ב "אני יעתיק את התשובה שלי..."

ועוד עם כל הכבוד ליובל עילם/עמית לכושר ועוד....

הם הפכו את הצבא לממוסחר סטייל ארה"ב ילדים בני 16-18 רוצים להיות רמבו ומוכנים לשלם על זה הרבה כסף אבל הם מפספסים את הנקודה אפשר להיות מורעל ובעל מוטיבציה גבוהה כל זה טוב ויפה
אבל הם צריכים לזכור שהגיוס לצה"ל הוא קודם כל תרומה למדינה ולא לעצמך! ומה שהקבוצות האלה עושות זה בעצם מורידות את הערך של החיילים "הפשוטים" (גדודים) לתת רמה ובשבילהם לפרסם שככה וככה בוגרים הגיעו "רק" לגדודים זה בושה אז אתם יודעים מה

הנה משהו ממלש"ב פעור וצעיר מכל הלב באמת אתם המדריכים והמקימים של קבוצות אלה שמוכרות את צה"ל אתם הבושה של המדינה ואם אתם ששירתתם ביחידות "הטובות ביותר" בצה"ל אז אני לא חושב שהן כל כך טובות. ולא מבין איך הגעתם לשם?

נ.ב- גם אני נורא רוצה להגיע לשייטת מטכ"ל של שלדג (כל ילד רוצה להיות רמבו למרות שהם ממש לא)
יש עוד קבוצות הכנה לצבא שמכבדות את עצמן ולא לוקחות מאות שקלים על "אחוזי הצלחה גבוהים" ובהם לא משנה לאן תגיע אפילו אם תהיה ג'ובניק תקבל את הכבוד שלך.

הטובים עושים ושותקים!

נערך לאחרונה ע"י edi89 בתאריך 13-05-2007 בשעה 20:41.
ישן 14-05-2007, 08:14
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
דווקא אני מבין
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי livne3 שמתחילה ב "המממ טעות. הוא לא מפחית בערך..."

אני גם מלש"ב וגם מתאמן בקבוצת הכנה לצבא (אחריי) אבל הם לא לוקחים מאות שקלים (150 שקל לשנה זה הכל ואם אתה מבין משהו זה לא מספיק אפילו לחולצות שנותנים לנו)

ומאמנים אותנו אבל אף אחד לא מלמד אותנו שלב שלב איך לעבור גיבוש וזה בדיוק מה שעושים ביובל עילם אני מכיר די אנשים שמתאמנים שם המדריכים יוצאי יחידות מובחרות לרוב היו מספר פעמים מגבשים בשירותם הצבאי מלמדים את החיניכים שלב שלב לעבור תגיבוש אבל זה לא שאני ממורמר שהם באים אם סיכויי טוב יותר כי אני יודע שמי שלא מתאים לא יסיים מסלול לא משנה כמה לימדו כמו תוכי את הגיבושים.

זה בושה שאנשים כאלה שכביכול נחשבים איכותיים מאוד (המדריכים והמקימים) מוכרים את אחד הדברים החשובים ביותר במדינה (צה"ל למי שלא הבין).

הבעיה היא שזה הפך להיות שוק בשר ואני בטוח ב 100 אחוז כי גם אני חושב ככה שאף אבל אף ילד
שמגיע לקורס הכנה לצבא כמו יובל עילם בא לשם סתם הוא בא כי הוא שמע/ראה שמשם מגיעים הרבה מאוד ליחידות מובחרות והוא מטבעו כמו כל ילד גם רוצה (גם אני רוצה).

כמו שמישהו כבר ציין בדיון הזה חבל שלא מפרסמים גם את אחוזי הנשירה של אותם חניכי יובל עילם/עמית לכושר ועוד.. מהמסלולים של היחידות האלו.

אין לי שום בעיה איתכם החניכים גם אני חניך הבעיה שלי היא אם הצורה שהקבוצות האלו עושות את זה.

ישן 13-05-2007, 21:17
  uriel-k uriel-k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דניאל מ שמתחילה ב "אני יעתיק את התשובה שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דניאל מ
אני יעתיק את התשובה שלי מהאשכול ההוא כי נראה לי היא יותר מתאימה פה:

אני עדיין לא מאמין שאנשים עדיין קונים את הבולשיט שיובל עילם הזה מוכר.

יש לי חברים שמתאמנים שם, ואין ספק שהמסגרת שלו היא בין הטובות בארץ, אבל לצאת בהצהרות כמו "1800 בוגרים שלנו התקבלו לסיירת מטכ"ל".. הוא חושב שאנשים מטומטמים או מה? המסגרת שלו קיימת בערך 20 שנה, שלפי הנתון שלו אומר שבשנה 90 חניכי יובל עילם מתקבלים לסיירת מטכ"ל מדי שנה.
זה יותר אנשים ממה שמתגייסים לשם בשנה. חלאס למכור לאנשים שקרים.

אבל בואו נניח שהדברים הוצאו מהקשר בגלל זה עיתונות. באתר של יובל עילם כתוב
שמתקבלים בסביבות ה-7 אנשים מהמסגרת שלו בכל גיבוש. מה שהוא לא מפרסם, ומה ששמעתי
מחבר שמתאמן שם, זה שחלק גדול מהאנשים ש'עברו' את הגיבוש, הם בעצם בהמתנה. אז מתוך ה-7 האלה למעשה רק 3-4 או יתחילו את המסלול, מה שנשמע הרבה יותר הגיוני.

דבר נוסף שיהיה מעניין לשמוע, זה אחוז הנשירה של המתאמנים ביובל עילם. אני חייב להודות שהאימונים שלהם מאוד מאוד ספציפים לקראת הגיבוש, עד לרמה של אותן משימות. עזבו את העובדה שזה פסול בעיני, כי זה מוציא את האלמנט של ההתמודדות עם אתגרים חדשים בגיבושים,
זה גם גורם לכך שלאו דווקא האנשים הכי מתאימים יעברו, אלא האנשים שהתאמו להראות הכי מתאימים.

האנשים שהתקבלו למטכ"ל חלפי דברייך הם אנשים שהתקבלו לגיבוש מטכ"ל...והאחוז קבלה בגיבושים עצמם הוא באמת גבוה יותר כי ההכנה שעושים ביובל עילם היא הכנה שמביאה אותך עם כל הכלים לגיבוש.
בתור בן נוער שרוצה להתקבל למט"כל לשייטת או כל יחידה מובחרת אחרת טבעי שאותו בן נוער ירצה להיות מוכן בצורה הטובה ביותר כדי שסיכויי הקבלה שלו יעלו. השירות הזה מסופק ביובל עילם בצורה הטובה ביותר שיש כרגע בארץ. אנשים פה לא יכולים להגיד שזה דברים מגעיל ועושים כסף על אנשים. יובל עילם לא לוקח משום ילד חסר אמצעים כסף ועושה הנחות לכאלה שצריכים. יש הרגשה של בית באימונים אצלו וכל בקשה או בעיה נענית ע"י הצוות המקצועי שמסור עלייך עד הסוף המתוק, או המר. בבקשה כולם תכבדו את המסגרת הזו, המטרה של יובל היא לחנך את האנשים להיות אזחרים טובים יותר וחיילים טובים יותר והעניין הכספי הוא לא חלק שצריך להלעות פה לדיון בכלל.
ישן 13-05-2007, 19:53
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06

למה אנשים חושבים שהמלש"בים הולכים לכושר קרבי רק בשביל לעבור ת'גיבושים בהצלחה?
אני כשאני בחרתי ללכת לכושר קרבי לא הסתכלתי על אחוזים, לא הסתכלתי על ה- "הצלחה בטוחה" ולא שום דבר, אני רציתי מסגרת - מסגרת בה אני מתאמן, מסגרת בה אני מכיר חבר'ה חדשים ואיכותיים יש לציין, מסגרת בה אני משקיע וממנה אני נהנה - בלי קשר לגיבושים ודברים כאלו שבאים כבונוס.
כן להגיע גבוה זו שאיפה של הרבה אנשים, אבל אף אחד לא מכריח אותך ללכת לכושר קרבי, ומלש"בים בגיל שלי ושלך לא טיפשים והם יודעים שכל האחוזי הצלחה והדברים האלו זה רק כדי לנפח ת'עניין ולהביא עוד מלש"בים שיתאמנו, לכן לפחות אני הולך להתאמן במסגרות כאלו בשביל עצמח - לכיף שלי, להוציא מעצמי ת'מיטב פעמיים-שלוש בשבוע, להרגיש שאני עובד על הגוף שלי ולומד על הגוף שלי, להנות עם חברים שלי במסגרת קשה, להרגיש הרגשת סיפוק מעצמי וגם, כן בצורה שולית - להתכונן לגיבושים ולמבחנים צבאיים.
כמו שאמרתי - המטרה שלי, ואני בטוח של הרוב - זה פשוט להנות, ומי שלא נהנה ולא מרגיש סיפוק לא ימשיך להתאמן בכושר קרבי גם אם זה יכול להביא אותו לסיירת מטכ"ל זה לא העיקר.

עמית לכושר צוות כפ"ס אוהב אותכם.

שיהיה יום טוב.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 13-05-2007, 20:44
  oscar oscar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
לא מסכים איתך לחלוטין

קודם כל אני יתחיל בלאמר שיובל עילם מעבר לכושר מחנך לכל הערכים שדיברת עליהם אם זה כולל שיחות בסוף כל אימון מורק"ים סיורים ביקורים ועוד...דבר שני לכל מי שאמר פה באשכול שזה לא הוגן שמכינים אותם מראש- שטויות זה כמו שאני יגיד שמי שמתאמן מגיל צעיר זה לא הוגן שהוא יבוא לגיבוש עם חברה שלא התאמנו כל החיים שלהם. ההצלחה לא באה מכיוון שאתה משלם כסף למסגרת אלא מכיוון שאתה מוכן לבוא, להשקיע קרוב ל10 שעות בשבוע באימונים ובתקופה של גיבושים אפילו יותר מהזמן שלך על הרצאות שיחות וכו'

נ.ב לדניאל הכוונה אינה שהתקבל 1800 סוגרים למטכ"ל אלה 1800 בוגרים עברו גיבושים לסיירת מטכ"ל+שייטת+שלדג+660
ישן 13-05-2007, 20:52
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06

תשמעו כושר קרבי זה פשוט כיף לא יודע למה כל כך אתם מתנגדים, זה לקחת את כל הדברים הכיפים בצבא(אלונקות זחילות התגנבות הסוואה) ולעשות אותם באמת כיף, בעיקר כי אתה פשוט חוזר הבייתה בסוף האימון.

ותכלס לפי דעתי הדבר הבאמת שווה בכושר קרבי זה האנשים שאתה נמצא איתם, וההיתרון האדיר זה לא הגיבושים, אבל שאתה מתחיל מסלול עם אנשים שאתה מכיר ואוהב זה פשוט אדיר וזה שווה כל גרוש שקיים.

אולי התבלבלתם אבל לא באמת אכפת למדריכים מי מתקבל לאן, ויש לנו מדריכים שבאו מהגדודים, ופריסום האחוזים זה סתם כדי למשוך צעירים מורעלים לא באמת מקדישים לזה יותר מדי זמן.

ותשמע מתוך בערך 50 חברים טובים שלי שרצו להגיע ליחידה מובחרת 45 בערך פלוס מינוס הגיעו ליחידה כזאת או אחרת, והאחרים בגדודים מאוד מרוצים.
ישן 13-05-2007, 23:14
  bibz bibz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.06
למה באמת האנשים בקבוצות כושר קרבי מצליחים יותר מכאלה שמתאמנים בבית

אז ככה... אנשים שמתאמנים בבית בדר"כ מחפפים(אני לא אומר שכולם), וחלקם אומרים שהם "מתאמנים" אבל מגיעים לגיבוש עם כושר אפס בצפייה לעבור...
מסגרות שונות(לא בהכרך הכנה לצבא) באות כדי לעזור לך להכנס לכושר... ובדר"כ אנשים מקפידים להגיע כאשר זאת מסגרת קבוע של שניים-שלושה אימונים בשבוע...
דבר נוסף... האנשים המוכנים להשקיע מזמנם ומכספם מרצון להצליח אלה הם בין האנשים הכי איכותיים שיש מכיוון שהם אלו שמוכנים להשקיע 110% כדי להצליח שזה בדיוק מה שמחפשים ביחידות המיוחדות, ואפילו אם אחד הוא בנוני-חלש מסוגל עם כוח רצון לסיים גיבוש ולמרות שהוא הגיע בין האחרונים בכל התרגילים בגיבוש, אלה גם לעבור אותו...

אני יכול להגיד לך שבתכלס מאחורי כל האחוזי הצלחה האלה יש אנשים מדהימים שזכאים לקרדיט הזה.. והם לא סתם חאפרים שעברו...

בהצלחה לכולם

ישן 14-05-2007, 00:26
  משתמש זכר Malchi Malchi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.06
אם תוכל פרט נמק והסבר
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "האמת, אני חושב שהוא פסול..."

אבל אני לא רואה איפה צה"ל יראה את הבעיה שמגיעים אליו מלש"בים מלאי מוטיבציה,
אבל עם זאת מחושלים יותרראש גדול יותר . עכשיו תוכל להגיד לא צריך את זה,
הצבא אמור לעשות את זה בעצמו וכו' וכ', העניין הוא שאם הייתי מנהל חברה הייתי מעדיף לשכור עובד
שכבר עבד בחברה קודמת ויש לו ניסיון, ידע, וכו' וכ' על פני אחד שהרגע יצא מהאוניברסיטה.
אל תראה את זה כייחס של נחיתות לאנשים שלא הלכו לקבוצות כושר קרבי, אלאא כדוגמה למה
זה יתרון מסויימם לצבא.
זה עובדה שאפילו אנשי צבא ותיקים מאשרים שהתכנים שמועברים במסגרת הזאת הם נכונים וטובים.

ישן 14-05-2007, 00:32
  bibz bibz אינו מחובר  

לפי דעתי הוא לא פסול בכלל
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "האמת, אני חושב שהוא פסול..."

ואם זה בעניין הפציעות... אז היית לי שיחה עם הפיזיוטרפיסט שלי והוא אמר לי שבכל תחום ספורט יש אחוז די קבוע של פצועים.. אפילו בהכנה לצבא אחוז זה קיים... אבל זה לא פוסל את הרעיון הזה....

ובקשר לזה שאומרים שבהכנה לצבא יש הכנה ספציפית (אחד לאחד) לגיבוש אז זה ממש לא נכון...
אני אומר לך שההכנה הנקראת הכנה ספציפית לא נוגעת בקרסוליים של מה שקורה בגיבוש (חוץ מקייטנת טייס 160 כמובן)... או ביום סיירות בפרט... המטרה היא לתתן טעימה מכל תרגיל... לדוגמא בהכנה ליום סיירות אצל יובל עילם עשו לנו דמי יום סיירות אבל הם בעצמם תוך כדי נתנו לנו טיפים ונתנו לנו להרגיש כל תרגיל ותרגיל במשך זמן מסויים אבל לא קרעו אותנו כמו ביום סיירות...

ונגיד בן נוער יצטרף לקבוצת ריצה או טריאתלון בשנה לפני הגיוס זה בדיוק כמו ההכנה לצבא רק בלי ההכנה הספציפית למיונים...

כל אחד בוחר את הדרך שלו להתכונן לצבא ואם אחד רואה בהכנה לצבא דבר פסול אז שלא ילך... אבל דבר אחד שבאמת אסור לעשות זה לשכנע חברים לא ללכת... כי זה סוג של כפייה ואם משהו הוא פסול אז זה זה

בהצלחה לכולם

ישן 14-05-2007, 21:07
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי bibz שמתחילה ב "למה באמת האנשים בקבוצות כושר קרבי מצליחים יותר מכאלה שמתאמנים בבית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bibz
אז ככה... אנשים שמתאמנים בבית בדר"כ מחפפים(אני לא אומר שכולם), וחלקם אומרים שהם "מתאמנים" אבל מגיעים לגיבוש עם כושר אפס בצפייה לעבור...
מסגרות שונות(לא בהכרך הכנה לצבא) באות כדי לעזור לך להכנס לכושר... ובדר"כ אנשים מקפידים להגיע כאשר זאת מסגרת קבוע של שניים-שלושה אימונים בשבוע...
דבר נוסף... האנשים המוכנים להשקיע מזמנם ומכספם מרצון להצליח אלה הם בין האנשים הכי איכותיים שיש מכיוון שהם אלו שמוכנים להשקיע 110% כדי להצליח שזה בדיוק מה שמחפשים ביחידות המיוחדות,

לא התכוונת לכסף של אבא-אמא?

מי שמוכן להשקיע יותר מהכסף של ההורים שלו הוא איכותי יותר?

נניח, שאבא שלי הוא מהנדס בכיר ואמא שלי היא עו"ד מצליחה, וביחד הם סוגרים 65 בחודש, ולכן אין להם בעיה להרשות לי יובל עילם, ולעומת זאת ישנו חבר שלי- אבא שלו עובד במפעל המלט ואמא שלו עובדת נקיון, וביחד הם סוגרים 10 בחודש, ולא יכולים להרשות לשלוח את החבר ליובל עילם (הוא דווקא ממש רוצה שלדג). האם זה אומר שאני יותר איכותי מהחבר שלי? טוב יותר? שווה יותר?

ישן 14-05-2007, 00:26
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
רק אני חושב ש..

נכון שזה התמסחרות והכל. אבל לא כולם כאלה, יש את 'אחריי' (אחריי חולון!)
שגובים רק 150 שקל בשנה (ואם יש בעיות כלכליות וכאלה אז אפשר לשלם בחלקים ואפשר לשלם חלק...) ! וזה רק דמי השתתפות על כל הדברים שאתה עושה במשך השנה, ולחשוב שבמשך השנה הזאת אתה יוצא ל 3 סדרות ועוד המון ימי מנהיגות, הכל בהתנדבות ואין שום התמסחרות. ובניגוד למה שאתם אומרים, באחריי (אני מתאמן שם בערך 3 חודשים) כן מלמדים מנהיגות ושמים דגש על הדברים שהם מעבר לכושר. וכמובן שיש גם המון כושר. אין מה להגיד, מסבירים על איך לשמור על גוף חזק ולאכול נכון ועל המון דברים שעוזרים לעשות כושר נכון שזה חשוב מאוד! להתאמן לבד לעומת להתאמן באחריי זה קפיצת מדרגה, האימונים הם הרבה יותר קשים מאשר אני מתאמן לבד (ואני התאמנתי לבד 3 חודשים והתאמנתי בצורה טובה, לא חיפפתי בכלל). חוצמזה, שהתאמנתי לבד הצלחתי להגיע ב 2000 רק עד 10 דקות (פעם הייתי עוד 12 דקות).. לא הצלחתי לרדת מה 10 דקות.. אחרי שהתאמנתי חודשיים באחריי התחלתי להשתפר עוד יותר (עכשיו אני כבר יורד מ 9) ואין בכלל מה להשוות אימונים לבד לעומת אימונים בקבוצה... עכשיו האימונים שפעם הייתי עושה לבד ניהים הרבה יותר קלים והם רק כדי "לשמור על כושר".
אין בזה שום דבר פסול, זה עמותה שהכל בהתנדבות בה, ופוגשים חבר'ה איכותיים באותו ראש בערך כמו שלך ובעיקר נהנים..
חוצמזה.. איפה יצא לי להרים אלונקה כשהייתי מתאמן לבד ? איפה הייתי יכול לזחול בלי שזה יראה דבילי לבד ? איפה ? רק בקבוצה אני מתאמן על כאלה דברים..
ישן 14-05-2007, 00:57
  דניאל מ דניאל מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07

אני לא בא בטענה שההכנה של בני נוער לגיבושים ולצבא היא פסולה - זה אפילו דבר די חיובי להתנסות בכל מיני דברים שתחווה בצבא בצורה מבוקרת (כמו מסעות אלונקה וכו).

אבל! מה שקבוצות הכושר עושות, ואני שם פה דגש על יובל עילם כי זה בדיוק מה שהוא מפרסם (ההכנה הספיצית לגיבושים), זה להכין את המלש"בים לגיבושים לא רק מבחינת כושר, אלא גם מלמדים אותם את כל תוכן הגיבוש ואת כל המשימות שהם יעברו, ופה נוצרת הבעיה. הגיבוש בא לבחון מי המתאים ביותר, הן ע"י משימות פיזיות קשות והן ע"י משימות חשיבה ומשימות קבוצתיות. מי שבא כשהוא כבר יודע ומתורגל במשימות, מטה את שיטת המיון לרעה, ולדעתי נוצר מצב שלא תמיד מי שהכי מתאים עובר.
זה למה מעניין אותי לראות את אחוזי המתחילים\מסיימים של המסלול ביחידות המובחרות, שהוא בעצמו ממיין. אם למשל התחילו 6 מתוך 20 מסלול שלדג, ואמורים ע"פ הסטטיסטיקה לסיים 10, אז מתוכם 3 אמורים להיות מיובל עילם. אם למשל מסיימים 1 או 2 (ואני מדבר פה על נתונים לאורך זמן, בלי דוגמאות יוצאות דופן של פציעות וכו), אז משהו בשיטת מיון של הגיבושים אכן השתבש עקב קורסי ההכנה, שמטים את רף הכניסה לטובת המוכנים ביותר, מאשר המתאימים ביותר.
ישן 14-05-2007, 01:52
  bibz bibz אינו מחובר  

אחי אתה לא יכול לעשות כזאת השוואה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי דניאל מ שמתחילה ב "אני לא בא בטענה שההכנה של בני..."

בין מי שמתחיל קורס למי שמסיים קורס כי זה כבר רק תלוי בבן אדם...
ומה שאמרת על יובל עילם זה זיון שכל אחד גדול... אחי באמת בלי להעליב את לא יודע על מה את מדבר...
כאחד שחווה את זה כבר מתחילת השנה והתאמן הכנה ספציפית לגיבוש זה ממש לא דומה... נותנים לך כולה לטעום מכל תרגיל ולא אומרים לך בדיוק מתי יקרה מה כי בשביל זה אתה יכול פשוט להסתכל באינטרנט או לדבר עם חברים שכבר עשו את הגיבוש.... אני יכול להגיד לך שאני הגעתי לגיבוש טייס אחרי ההכנה שהיית ביובל... מבחינת כושר בגיבוש באמת שיום סיירות היה קשה יותר.. ומבחינה מנטלית כולה נתנו לנו משימה אחת שהיא בכלל לא בגיבוש רק כדי שנראה מזה המשימות שיתנו לנו... ואני כשנפצעתי בגיבוש ישבתי עם מ"כ של הגיבוש ודברנו בדוגרי על יובל עילם ,והכנה לצבא בכלל, הוא הסכים איתי שהמשימות בגיבוש בחיים לא הוזכרו לפני אצל יובל...

ודבר נוסף כל שנה ושנה משנים את הגיבושים ככה שזה לא יהיה דומה לשנה קודמת...

בהצלחה לך אחי ואני עדיין לא מבין מה יש לך נגד יובל עילם כל כך....
ואם באמת אתה רוצה לשאול על "ההכנה הספציפית" ממקום מוסמך(צוות מקצועי או יובל עילם עצמו) אתה מוזמן לאימון אתגר בטבע ביום שישי בחוף סידני עלי בהרצליה

ישן 14-05-2007, 12:18
  bibz bibz אינו מחובר  

אחי קודם כל

1800 חניכים זה זיון שכל אחד גדול...בחיים לא יכול להיות מסגרת עם כאלה השגים....
וה360 שקל בחודש רק שתדע שמעל שליש מהמתאמנים ביובל לא משלמים בגלל בעיות כספיות... אז התשלום הוא לא כל אחד על עצמו אלה גם על אחרים....

ודבר שני אתה באמת מדברים שטויות... תבאו תראו תווחכו שזה לא נכון... אצל יובל דווקא אלה שלא מתקבלים ליחידות מובחרות הם אלה שמתגאהים בהם... הם אלה שגם בסופו של דבר מגיעים הכי רחוק בצבא.. וגם אצל יובל כן לומדים ערכים כמרכז חינוכי וזה אחד מהם לקבל את האחר אפילו אם הדעות שלו שונות... אז למה אתם כמו כל כך שונאים את יובל אני באמת לא מבין... אבל זאת שינאת חינם בלי ביסוס בכלל כמו עלילות דם שהיו על היהודים בגולה... משהו לא נכון ולא רלוונטי...

מקווה שהבנתם והריב המטופש הזה יגמר כבר.....

ישן 14-05-2007, 21:40
  אמביציוזי משו אמביציוזי משו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
טוב,

נראה לי שאתם הולכים סחור סחור, מציגים את אותם טענות עוד פעם ועוד פעם,
כן,לא ניתן להגיע לתשובה ברורה, לי יש חבר שהייתי רץ איתו, לא היה סוגר 2000 ועכשיו אחרי שהלך ל"כושר אקסטרים" הוא קיבל מטכ"ל,ואני שלא הלכתי לאף הדרכה לא קיבלתי כלום למרות שסיימתי.
זה לא אומר עליי כלום זה רק אומר שמסגרות כושר זה כלי מוצלח.
אז... עלה במוחי רעיון להקים קבוצת כושר עם חברים שלי - קבוצה שתתאמן קבוע שלוש ארבע פעמיםבשבועותסתמך על מאמרים מהאינטרנט, מחקר על גיבושים, על בריאות ועל מור"קים.אני חושב שקבוצה כזאת תוכיח שקבוצות הכושר שלוקחות כסף אינן עושות דבר שאנו לא יכולים לעשות לבד ואני בטוח שאני יכול להגיע לתוצאות קרובות לאלו של כושר אקסטרים ואחריי למיניהם. מה גם שעצם היצירה של קבוצת הכושר הזאת תקנה לנו את כושר המנהיגות שנראה שלכולנו חסר (לפי מה שהבנתי מכם) ושאנו צריכים "לרכוש".

מה אתם חושבים?

ישן 14-05-2007, 22:58
  johnny316 johnny316 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.06
כשהולכים לשחק כדורגל בבית ספר אחר צהריים צריך ביטוח?
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "ומה לגבי ביטוח?"

נכון שלא?

אז למה שנגפשים אחרי צהריים לקצת זחילות סחיבת שקים וספרינטים כן צריך?

זה דווקא רעיון נחמד אבל אני לא רואה אותו מחזיק, אלא אם כן יוצאים מחזורים נדירים של מעל חמישה חבר'ה רציניים ושווים (שווים זה כבר בעיה)

לא בעיה להיפגש על איזו דיוני או משהו ולהתחרות בזחילות, לעשות הקפות עם שקים, כל מיני משחקונים

פק"לי כח, תאמת שזה רעיון לא רע, הבעיה היא שאם זה יילך טוב זה יסחוף עוד ילדים שיסחפו ביקורות מההורים, וכמובן מי שייקח פיקוד יקבל בראש (מההורים, במיוחד אם מישהו יפצע, וייפצעו) (לא שבכדורגל לא נפצעים)

ישן 15-05-2007, 21:42
  אמביציוזי משו אמביציוזי משו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
נכון
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "אף אחד ממכם לא מומחה לספורט..."

אנחנו לא מומחים
אבל באמת התכוונתי לשאול מומחים: מדריכי כושר, מדריכי ימי סיירות שאני מכיר...
כן, אם מישהו יפצע זה באחריותו האישית, גם אם אני הולך לרוץ לבד ונופל לבור שאנילא יודע מי שם שם אני אחראי ולא מע"צ או המדריך בחדר כושר.
במקום פק"לים חשבתי אולי להשתמש בג'ריקנים של נביעות או משהו בסגנון, אני לא יודע, כל העניין עדיין בתהליך של מחשבה וסיעור מוחות - אולי תעזרו. אני אפתח אשכול חדש בנושא. מה גם שבעיר בה אני גר אין כל כך מקומות שאפשר להתאמן בהם ולרוץ באופן בטוח ונוח - חוץ מאולי בים - וזה לא מספיק.

כל אחד יכול להצטרף וכולם מוזמנים!! אני רוצה כמה שיותר אנשים רציניים בנושא.
וד"א אני גר בעכו, אז כל מי שבסביבה, רוצה ויכול - יו וולקום!
רק שיגמרו הבגרויות בינתיים

ישן 17-05-2007, 00:40
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי אמביציוזי משו שמתחילה ב "נכון"

למה להתחיל לעבוד קשה כשאתם יכולים להצטרף לאחת קיימת ?
'אחריי' זה בדיוק עונה על התנאים שלך (לא מממוסחר בכלל), מה גם, שבאחריי עובדים בסרגל מאמצים, עם דוקטורים מווינגייט שיודעים דבר או שניים על גוף האדם ובונים תוכנית אימונים כלל ארצית שמתאימה לבני נוער בני 16-18. כמו כן, מעבר לאימונים, אנחנו הרבה פעמים מתיעצים עם המדריכים בנושאי תזונה נכונה (לא פעם היו מפגשים עם תזונאית מוסמכת שהסבירה לנו על כך וגם המדריכים שלנו בעצמם הם אנשים שמבינים מאוד בתחום), מתיעצים איתם לגבי גיבושים והכל. ולמי שאמר שאין הכנה קרבית נטו כמו ביובל עילם - יש אימונים בשבת בים של אנשים שקיבלו גיבושים של יחידות מובחרות (טייס,מטכל, שייטת, חובלים, 669 וכו') שמעביר אותם מדריך מנוסה מאוד שעושה להם דמה של גיבוש ומכין אותם גם מבחינה מנטלית וגם מבחינה פיזית ועושה להם כמעט כמו גיבוש כזה רק שזה מתפרס על אימון אחד בשבוע (בתוספת לאימונים הרגילים - פעמיים בשבוע) וה"אחוזי הצלחה" כמו שמכנים אותם ביובל עילם בקורס הזה של אימוני שבת הוא שכל 2 מתוך 3 אנשים (66 אחוז!) מהאנשים שהיו באימונים האלה עברו את הגיבושים שלהם.

טוב אני מרגיש שפירסמתי יותר מדי וזה ניהיה קצת לעוס אבל בקטנה מה שאמרתי זה רק עובדות... וזה טוב שעוד אנשים ידעו על אחריי.
ישן 17-05-2007, 06:07
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06
חברה

שמעו אני כבר כמאט שנתיים ביובל עילם, וממה שאני מכיר
האחוזים של מסיימי מסלול ביובל עילם גדול יותר משאר האכלוסייה, וזה מה שאני יודע לא יכול לחתום על זה.

החינוך של המרכז החינוכי די עובד לפי דעתי, והוא נשאר איתך לאורך כל המסלול וגם אחרי הצבא וזה ערך מוסף אדיר שקשה לי לתאר וקשה לי לסים עליו מחיר.

בלי לזיין יותר מדי את השכל אני שהצטרפתי די חשבתי על מודיעין, ולא ממש ידעתי מה אני רוצה מעצמי.
המרכז החינוכי הציג לי מה זה קרבי ולאחר הרבה התלבטויות בחרתי בזה, עכשיו הצבא והמדינה קיבלו עוד לוחם קרבי בזכות קבוצת כושר קרבי, ואני גם די סגור על זה שאני מסיים מסלול.

אני מקבל את זה שאתה ממורמר אבל במציאות שלנו כיום לבוגרי יובל עילם סיכוי של פי שלושה לעבור גיבוש נקודה! ולצעיר שרוצה להתקבל ליחידה מובחרת יכול לדעת שההכנה שלנו היא הטובה ביותר המקצועית ביותר ובעלת הרזומה המכובד ביותר בארץ!

ובלי קשר שני אנשים שאני מאוד מאוד מכבד ואני בטוח שרבים מכבדים אותם גם, אילו שני אנשים שלא עברו גיבוש מטכ"ל, ולא עברו גיבוש 669(באותו יום כבר הגיעו לאימון), ואני רואה אותם באימונים משיקעים ונותנים והם הולכים להגיע מאוד מאוד רחוק בחיים ותאמין לי שיובל דואג לשבח אותם ולתמוך בהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר