לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2007, 16:25
  johndue89 johndue89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.07
סיירתאו ניירת\גדודים - דיון רציני

שלום לכוםל קודם כל אני אתחיל בזה שאני חדש בפורום למרות שאני קורא כבר זמן מה ויש לכם אחלה פורום

אני רוצה לשתף אותכם במשהו בזמן האחרון יש לי לבטים מאוד מאוד רציניים בקשר לעתיד שלי בצבא שגורמים לי ליותר מדי מחשבות וזה פשוט מאוד מציק לי אז אני רוצה לשתף איתכם ולשמוע את דעתכם בקשר לכל הנושא

נתחיל בזה שאני אספר קצת על עצמי אני בעוד כחודש בן 18 מתגייס כרגע ב18/11... מאז שהייתי קטן הפנמתי שאני, שבאתי מבית של אבא שהיה קצין ביחידה מאוד מובחרת (לא נפרט) אהיה קרבי, זה היה אפילו לא תלוי בי, ידעתי שבגלל העבר של אבא שלי אני צריך "להמשיך את המורשת" מה שנקרא ואין לי ברירה אלא להיות קרבי

לפני שנה הגעתי להחלטה שאני מנסה להתקבל לסיירת מטכ"ל או לקרבי מובחר אחר אך לאחר הצו הראשון התאכזבתי שעקב נתונים אישיים אני לא יכול להגיע ליום סיירות, המשכתי בחיים שלי תוך כדי שאני אומר לעצמי "יהיה בסדר" ואני כבר אגיע למשהו מובחר

בו זמנית ראיתי את כל חבריי שרובם בעלי פרופיל קרבי מתמיינים לעתודות, מודיעין, גאמא, חבצלות\שחקים וכו', כמה אפילו הורידו פרופיל והתקבלו לממר"ם, הכל אבל לא קרבי... באיזשהו מקום קינאתי בהם קצת אבל ידעתי שאני אהיה הרבה יותר מובחר, בסיירת מטכ"ל

לפני 3 חודשים החלטתי להירשם לקבוצת כושר קרבי, שם התפוצצה לי הבועה בפרצוף, ופתאום ראיתי שאני לא בכושר, כמעט בכל מסע ואימון שעשינו פרשתי באמצע, הייתי (ואני עדיין), פשוט בכושר עלוב, המדריך אפילו לקח אותי ועוד חניך כמה אימונים אישיים בזמנו האישי רק כדי שאני אכנס לכושר ואני אצליח לעשות מה שכולם עושים, אבל אני פשוט לא מצליח, אני עצלן מדי ואין לי כוח מנטלי בכלל. החניך השני הצליח להשתלב בקבוצה אבל אני פשוט חלש אופי, באחת הפעמים רצתי 2000 תוך כדי שאני פשוט מרגיש שאני שוחק ונותן 101% וסיימתי בתוצאה 10:45!, ועוד אחרי זה הזעתי כאילו סיימתי מסע של שעתיים.. אני לא שמן ממש ולא כלום אני פשוט מרגיש שכמה שאני מנסה אני לא מצליח כי אני פשוט רגיל להיות כל היום על המחשב ואין לי כוח מנטלי, לפני חודש וחצי הפסקתי לבוא לאימונים של הקבוצה רק כדי לא להרוס להם.

פה בעצם מגיעה הנקודה שאני רוצמה לדבר איתכם עליה. אחרי שהפסקתי את האימוני כושר שאלתי את עצמי, מה עכשיו? שקיבלתי את השאלון ההעדפות הקרבי הסתכלתי פשוט מאוד צחקתי והייתי על סף לזרוק אותו כי הייתי בטוח שאני לא אהיה בשום מקום שרשום שם (גולני\מג"ב\תותחנים, לא שאני מזלזל), הייתי קצת מתנשא כי חשבתי שזה נחות מדי אבל בכל זאת מתוך שעמום מילאתי באדישות (גולני בעדיפוץ ראשונה)

אני וכל החברים שלי שכולנו תלמידי מגמות מובחרות עם ציונים מצוינים נפגשים בסוף שבוע ותמיד איכשהו גולשים לדיון על הצבא כשכל אחד מעדכן את השני מה הולך איתו בקשר לצבא מבחינת מיונים (כולם ללא יוצא מן הכלל לא הולכים לקרבי) עתודה, גאמא, ממר"ם וכו'... אני תמיד הסתכלתי מהצד והם ידעו שאני הולך לקרבי. פעם אחת שמעתי את אחד הדיונים שלהם כשהם מדברים על המיוני גאמא\מודיעין שלהם וממש כעסתי, אחד מתוכנו (אנחנו חבורה של 8 חברים טובים) התגייס הוא אמר שהוא הולך לטירונות 02 או משהו בסגנון, אז אחד החברים צחק ואמר "כל הדבילים יהיו איתך", אז השני פשוט אמר "כל הדבילים הולכים לקרבי". פה בעצם לא יכלתי לשתוק ואמרתי לו למה הוא חושב ככה, והוא המשיך להסביר שרק ערסים מתלהבים מלהרוג ערבים וכו', התחיל לו דיון שבמהלכו כל הזמן כמובן שלף את הסיסמא הכי ידועה "אני אתרום יותר במשהו שדורש שכל".

ופה בעצם התחלתי לסגת, חבר טוב שלי שאל אותי לאן אני הולך, ואני שלא ידעתי מה הולך איתי, עניתי "גולני", ואז הוא אמר "גולני? כל אחד יכול להיות בגולני" באתי לענות לו אבל אז פשוט אמרתי לעצמי.... הוא צודק. כל אחד יכול להיות בגולני, כל אחד יכול להיות לוחם בגדוד, ושחושבים על זה אני עכשיו חושב ופשוט לא מעכל עדיין שבסה"כ כל מי שמילא בעדיפות כלשהי בשאלון גולני והתמזל מזלו יכול להיות בגדוד בגולני, אני פשוט לא מבין מה לעזאזל עשיתי.. אני לא מעכל את הטעות, אני הולך להיות במקום שכל אחד יכול להיות בו אפילו הבנאדם הכי טיפש, הכי לא איכותי, הכי עבריין והכי ערס יכול להיות שם. בסך הכל לא צריך שום גיבוש ושום דבר אלא בסך הכל צריך לסמן בשאלון העדפות... אני רוצה לתרןם למדינה ואני רוצה לתת למדינה אבל איזה הישג זה להיות בגולני\נחל\תותחנים\נמ וכו'? אין פה שום הישג... שום אתגר... לא עברת שום מיון, לא בחרו אותך 1 מתוך 10, אתה בסך הכל אחד מהשורה ואני אהיה אחד מהשורה עם עוד ערסים למיניהם שרק רוצים להרוג ערבים ובגלל זה הם באו לשם

כל החברים שלי גאים בעצמם כי הם עברו מיונים שדורשים המון אינטיליגנציה אבל במה אני יכול להתגאות? בזה שאני נמצא במה שכל אחד יכול להיות בו ולעשות בו? במה שחצי מהאנשים שאני מכיר (אפילו דפרים) היו בו? מילא אם הייתי צריך לעבור איזה מיון אפילו הכי קטן שדורש קצת שכל אבל המחשבה הזאת שלא עשיתי שום הישג והמקסימום שאני אעשה זה ארוץ בגבלאות וזה מה שכל אחד יכול לעשות במקום לתרום בשכל.... אני תלמיד מצטיין יש לי ציונים מצויינים קיבלתי זימונים למודיעין ולעתודה אבל לא התייחסתי אליהם אני לא יודע מה לעשות עכשיו, ללכת להיות במה שכל אחד ואני מדגיש כל אחד יכול להיות בו? זה פשוט מוריד מהמוטיבציה כשאתה יודע שאין בזה שום הישג משמעותי... כל החברים שלי בגאמא\מודיעיןעתודה עברו מיונים קשים והם מקבלים מקצוע לעתיד ואני בעצם הולך למשהו שלא דרוש אליו שום כישור ושום שכל אלא רק רגליים שיכולות לרוץ בדיונות

היום בבוקר עברתי בגן משחקים ליד הבית שלי ופגשתי כמה ערסים שגרים פה באיזור והתחלתי לדבר איתם ופשוט מאוד התבאסתי ששמעתי שגם הם הולכים לקרבי, סתם מדברים איתי על כמה שהם רוצים להרוג ערבים ורוצים לעשות פוזות על בנות שהם באים עם הרובה הביתה... ואני חושב שיכול להיות מצב נניח בעוד שנה שאני אהיה עם אנשים כאלו שלא עברו שום מיונים ואין להם כישורים מיוחדים והם רק רוצים להרוג ערבים... אני לא יודע איך להסביר את זה...

ניסיתי לברר אולי יש עוד אפשרות להתמיין למשהו בסגנון גאמא אבל כל המיונים כבר נגמרו לתאריך גיוס שלי וממרם דורשים פרופיל עורפי... אני פשוט כלכך מתוסכל מכל העניין שאני לא אצליח להגיע לשום הישג ושום דבר "מובחר", אם הייתי במשהו שדורש שכל הייתי מגיע להישגים ענקיים אבל בחרתי ללכת דווקא במה שאני לא טוב בו שזה כושר גופני ואני כרגע נמצא ב0... אני לא יודע איך להסביר את זה אבל המחשבה שעדיין כל אחד יכול ךהיות בזה משגעת אותי ומטריפה אותי...

מצטער שכל הכתיבה ההתבלגנה לי אני פשוט ממש מתוסכל מכל הסיפור... מקווה שמישהו קרא ויגיב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 16:37
  תמיר20 תמיר20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל תמיר20 שלח הודעה דרך MSN אל תמיר20
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי johndue89 שמתחילה ב "סיירתאו ניירת\גדודים - דיון רציני"

ואוו...
טוב אז אני לא יודע מאיפה להתחיל, אבל ננסה.
אמנם כל אחד יכול להיות בגולני (טוב לא כולם, פרופיל 82) ואמנם לא כולם יכולים להיות בגאמא, חבצלות, תלפיות ועוד שאר מקצועות הגאונות.
אבל
לא כל אחד יכול לעשות שירות אמיתי, כזה שהוא יהיה גאה בו כל החיים. לעשות משהו מועיל, עם סיפורי מורשת. ולהיות חלק מחטיבה גאה שקיימת המון המון זמן ולקחה חלק במלחמות ישראל. (אני לא מדבר דווקא על גולני)
אתה צריך לשאול את עצמך את השאלה הבאה:
למה לי שירות קרבי?

אני חושב שכולנו פה בפורום שאלנו\נישאל את השאלה בשלב כלשהו, אתה צריך להגיע לתשובה מספקת ולדעת שאתה שלם עם ההחלטה שלך.

בקשר לכושר שלך:
אתה תתפלא לראות איך תוכל להיות לוחם טוב ולא להיות רמבו שעושה 2000 ב6.30. אל תדאג ברגע שתגיע לקרבי יבנו לך את הכושר מא' עד ת'...

* בקשר להורדת פרופיל שחלק מחבריך עשו- זה מעשה מחפיר שלצערנו היום נהפך לאידיאל (גםחברים שלי עושים כאלה דברים) וצריך לעשות לו סוף.
מקווה שעזרתי איכשהו, שיהיה לך בהצלחה!
ישן 14-05-2007, 16:43
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי johndue89 שמתחילה ב "סיירתאו ניירת\גדודים - דיון רציני"

אני מבין ת'דרך מחשבה שלך ואת ההרגשה שלך, אבל אתה לא אמור לחשוב ככה.

דבר ראשון, לא כולם מסיימים מסלול, וגם איזה ערס שמתגייס לגולני ומבין שאחרי שבועיים זה לא בשבילו הוא לא יצליח לסיים ת'מסלול.. ויש הרבה שנופלים במסלולים גם של הגדודים ולא רק של היחידות המובחרות.. מה שאומר שלבסוף אתה תשרת עם אנשים שיעברו מסלול בידיוק כמוך ויסיימו אותו בכבוד והם יתחנכו בצבא ואתה תראה שיש לך אותו ראש כמו החברים שלך למחלקה והשד לא נורא כמו שאתה מתאר אותו עכשיו.

דבר שני - סרן רועי קליין. מכיר? היה בגולני גדוד 51, והבנאדם רק מהמעשה שהוא עשה יותר איכותי כמעט מכל אדם במדינה הזאת.
לא כל מי שאיכותי עובר ת'מיונים גם, ויש המון המון כאלו ש- "נופלים בין הכסאות" ומגיעים לגדודים והם עדיין אנשים מצויינים שהיו יכולים להגיע לשייטת.

קיצר מאחל לך בהצלחה.. אבל רק אין לך ממה להתבאס.. רק העובדה שאתה רוצה ללכת לקרבי לא כמו כל החברים שלך כבר אמורה לעשות אותך אפילו יותר מיוחד מהם.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 14-05-2007, 16:52
  Legolas7 Legolas7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07

יש משהו אחד שמטריד אותי בכל הסיפור שלך,אמרת שאתה לא זכאי ליום סיירות בגלל נתונים איישים אבל לעומת זאת אמרת שקיבלת זימונים למודיען ולעתודה שלזה צריך קב"א 54 ודפ"ר 60 אם אני לא טועה,לכן השאלה שלי איך יכול להיות שאתה לא זכאי ליום סיירות אלא אם יש לך סעיף פוסל או שפשוט לא התעקשת מספיק ולא שלחת להם פקסים כמו שרבים וטובים עשו, שלא היה להם תנתונים המתאימים לקבל יום סיירות.

ואפילו אם אתה לא הולך לסיירת מובחרת בחיים אל תחשוב בגישה של "או סיירת או ניירת" כי אז באמת אתה תיהיה כמו הערסים שעליהם ליגלגת כל כך בזה שהם הולכים לקרבי רק במטרה להרוג ערבים.
אפילו אם תתגייס ליחידת ח"ר רגילה,תמיד תוכל לנסות להתקבל ליחיטו"ת שלהם וכמו שאמרת שכל אחד יכול להיות בגולני,אבל לא כל אחד יכול להיות באגוז וכמו שכל אחד יכול להיות במג"ב לא כל אחד יכול להיות בימ"ס מסתערבים וזאת הגישה שאתה צריך ללכת איתה ולכון הכי גבוה במקום שתגיע אליו.
ישן 14-05-2007, 19:55
  Lipside Lipside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי nivlevy89 שמתחילה ב "שמע כל עוד שאתה קרבי ותורם..."

וואו! כל הכבוד! (ברצינות לגמרי)

לבחור המתלבט -
הרבה דברים נכונים נאמרו פה. לרצות להיות קרבי, למרות שאתה בעל פוטנציאל להגיע לתפקיד הרבה יותר קל, אולי אפילו יותר מעניין ביום-יום (עד שמגיע מבצע כלשהו), שיסדר אותך לחיים, זה כבר דבר מאוד מיוחד. זה לא כל אחד.

מנטליות אפשר לבנות. תתעשת, תבין שאתה הולך לקרבי, תדבר עם אבא, תבנה כושר, תכוון גבוה. יש לך עוד סיכוי להגיע לאגוז או ליחס"ר גולני. אם תגיע לגדודים, זה גם מצויין. אני בטוח שתהיה מרוצה אחרי שתהיה שם (ותעבור את החרא שבהתחלה). כמו שאמרת, אחוות לוחמים אין בשום מקום כמו שם. אתה לא צריך להצטיין ב"להגיע" למקום נחשב - תצטיין בלהגיע לאן שהגעת, יחד עם כל העמחא, בלשרת את המדינה בשירות הקשה והחשוב ביותר, ואם תצליח גם תצטיין בפיקוד ואולי אף בקצונה, ומשם הדרך רק פתוחה.

לגבי יום סיירות - אדם עם נתונים למודיעין ולעתודה, עם רמת כתיבה כמו שלך ומוטיבציה לקרבי, נורא מוזר שלא יקבל (מבחינת קב"א) יום סיירות. האם הבעיה רפואית? האם יש דרך להתגבר עליה ולנסות לקבל חריג?

נערך לאחרונה ע"י Lipside בתאריך 14-05-2007 בשעה 20:02.
ישן 14-05-2007, 17:00
  developed developed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
אם אתה רוצה תשובה רצינית

מלוחם(משתחרר בקרוב)-

לא קרבי ולא כלום,זה חרא,זה משביז,אתה תהיה כלב שמירה מעפן,יזרקו עליך חרא,אתה תאכל חרא,אתה תאבטח איזה התנחלות מסריחה(שאחריה תקבל ביצים ויריקות כי גירשת יהודים או קריאות נאצי כי אתה פושע מלחמה..)אתה תתפחלץ במחסום כמו כלב שמירה,תקבל אוכל חרא,יחס חרא,אגו כוסיות פוזה עלק אולי מזקנה בתחנה מרכזית ואני לך את זה באמת בלי שום קשר לפוליטיקה שמאל ימין וכול הזין הזה,נתתי 3 שנים ומה זה נתן לי?!?!בעיות גב,מרפקים,ברכיים והכול לפח בשביל כמה גרושים שאחריהם אתה יוצא כמו כלום לאזרחות ומי משתין עליך בכלל רק דופקים אותך במילואים,הזין שלך לא יעמוד כי ישימו לך סודה מזדיינת באוכל,לא אהיו לך זכויות כי לא מגיע לך כלום,אתה תהיה כלב שמירה של פוליטיקאים כי לא נוח להם להוציא את האצבע מהתחת,ובנוסף תוכל לחזור עטוף בדגל המדינה

לכן ידידי היקר:לך תהיה גובניק!ואני לא מדבר על תלפיות ומודיעין וכול חרא אחר,אני מדבר על התפקיד הכי בית זונות שאפשר,בצבא תשקיע כמה שפחות,תעשה שיותר חרא כי לצבא לא אכפת מאף אחד,מי שמשקיע שוקע ומי שחרא צף כי לא לצבא אין כוח להתעסק עם אף אחד,בקיצור טוס לקרייה

יש לי תפקיד טוב:חיל כללי,מפקדת בסיס הקריה איפה שדואגים לכול הפסיליטיז,0 שמירות,0 שבתות,הכי בית זונות שאפשר,ככה תעשה ואל תקשיב לאף אחד
ישן 14-05-2007, 17:20
  dahash dahash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי developed שמתחילה ב "אם אתה רוצה תשובה רצינית"

אם אפשר לדעת, איפה אתה משרת בדיוק? מאיפה כל השנאה והזיוני שכל האלה?
"לא יעמוד לך כי ישימו לך סודה מזדיינת באוכל"?
אל תדבר בשם כולם ואל תכליל, מכיר הרבה הרבה שחושבים הפוך ממך על הצבא, לא כולם בסיירות.
חרא אוכלים זה אין ספק, אבל למה ציפית שהגעת לקרבי? אתה לא ג'ובניק מושתן בקרייה עם מזגן על הפנים כל היום בטן גב. והאוכל חרא? זה מפתיע אותך?? נראה לך שיעבור לך אוטו גלידה עם המנגינה והשיר "בואו בואו ילדים....קוקו האהא גלידה טובה"? זה מה שהופך את הקרבי למשהו שלא כל אחד יכול לעשות, זה מה שמחשל אותך, זה מה שהחברים הבכיינים של פותח האשכול לא מבינים, ממציאים לעצמם את התירוצים העלובים האלו שהם לא הולכים לקרבי כי כל דפרניק יכול לעשות את זה, אז הם בוחרים בדרך הכי קלה, זאת פחדנות, שום הגיון שום חוכמה, ולהוריד לעצמם פרופיל בשביל להגיע לג'וב? זה כבר מעבר לפחדנות, זה הפקרת אנשים אחרים ודפיקת כל המערכת כדי שזה יתאים לתנאים שלהם.....חבורה של נקבות חסרי ביצים .....לא מגיע לך חברים כאלה.
ובקשר לקרבי, קודם כל יש גיבוש יחטיות, שנית יש עוד בקרבי חוץ מ"להרוג ערבים" [שקודם כל זה להרוג מחבלים], יש פיקוד, יש קצונה, זה מחשל אותך, בונה לך חברויות אמיתיות [לא ג'ובניקים שיורדים עליך-משו שבחיים לא חשבתי שאני ישמע], מבגר אותך ועוד ועוד ועוד.......

ומהכושר אל תדאג, אני מכיר סוגי אנשים שונים שבאו בכושר ירוד, ולא האמינו מה שהם הצליחו ומצליחים לעשות היום, אחד לא יכל לרוץ שני מטר ולא להשתעל מרוב הסיגריות, לא עשה כושר בחיים שלו.....אחד שמן מאוד הגיע לקורס טיס, עבר את הגיבוש, לא וויתר בטירונות, נתן מעצמו יותר מכל אחד אחר, ירד איזה 40 קילו. הצבא מתחיל איתך מ0....יגיע איתך ל120
ישן 14-05-2007, 20:43
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
פששששש...,כמה יהירות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי BRK שמתחילה ב "איזה תשובה רצינית הבאת..."

אנשים שלא שירתו שניה אחת בצה"ל מתחילים להטיף לבן אדם שעוד מעט משתחרר....
דברו ככה אחרי שתשמרו 8-8 במחסום + טחינת צעירות. נראה כמה מורעלים תיהיו אז.

בכל מקרה לבחור שפתח את האשכול -
תשמע,בסופו של דבר זה רק אתה קובע לעצמך עד כמה הצלחת. נכון,תמיד דברים שדורשים גיבוש או מיוניים נשמעים יותר יוקרתיים,אבל בסופו של דבר אתה קובע לעצמך אם הצלחת.
אל תתרגש מכל מיני אנשים שאומרים לך שגולני זה ערסים. כמו כל יחידה בצבא - יש שם אנשים נחמדים ופחות נחמדים,אנשים מכל שכבות העם.אם אלו ערסים מהדרום,או צפונבונים מצפון תל אביב. אנשים שלא סיימו 12 שנות לימוד או נפלי עתודה. יש לך מכל הסוגים וכל המינים.

ולגבי ערסים מתלהבים - דבילים כאלו לא ממשיכים יותר מדי במסלול קרבי.הם לרוב נהפכים לעובדי רס"ר או דברים דומים.

ישן 14-05-2007, 18:51
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06
אתה בטוח שאתה לוחם ולא "לוחם" מפקדה?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי developed שמתחילה ב "אם אתה רוצה תשובה רצינית"

ישנן שתי אפשרויות לעניות לדעתי:

א. אם דבריך כנים אז זהו הגיבוב הכי גדול של שטויות ששמעתי זה מכבר, אתה מבייש את הגדוד שאתה משרת בו ואת המדים שאתה לובש אני מקווה שיום אחד מירמורך יחלוף ותזכה להבין שבאמת תרמת יותר מכל "לוחם פלורסנטים בפרוייקט ביירון-זד" בגבעתיים ועברת חוויה הרבה יותר משמעותית ממנו.

ב. אם אתה אומר זאת רק בגלל שהינך עצבני על ההתנשאות הילדותית של הצפונבון לעיל ואתה רוצה להרחיק אותו מהמערך הקרבי כיוון שעל-פניו הוא אינו מתאים כלל ועיקר לשום יחידה/גדוד אז זו לא הדרך ואולי תנסה להעמיד אותו על טעותו ולהראות לו ששירות קרבי, לא משנה איזה קרבי, הרבה יותר משמעותי ותורם מכל תפקיד עורפי.
ישן 15-05-2007, 00:34
  dahash dahash אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי developed שמתחילה ב "מה עשיתי,מה ראיתי,מה נתתי.."

נכון, יש פה מלש''בים מורעלים שלא ראו צבא בחיים שלהם, מה לעשות לא כולם יכולים להיות בצבא ביחד, אבל טוב שהם מורעלים, מצויין אפילו! חסרים לנו כאלה.
אבל יש פה גם סדירניקים ומשוחררים קרבייים שלא חושבים כמוך.
עם כל הכבוד לדברים שעברת ועשית, אם אחרי 3 שנים ככה אתה יוצא, זאת אומרת שאתה בנאדם אנוכי, ושלא באמת ניסית לעשות משהו עם עצמך חוץ מהלעביר את ה3 שנים האלה בהתמרמרות. מכיר מספיק אנשים בלי פרוטקציות בצבא, שרק עם השקעה ונחישות הגיעו לתפקידים מעולים, יחידות מעולות, מבצעים מדהימים, וגם בזמן שהם טוחנים מחסומים ומארבים לא חושבים שמה שהם עושים זה חרא והיה עדיף להיות ג'ובניק הכי מושתן שקיים. גמני מבסוט מאיפה שאני, אולי אין לי פז''מ כמוך, אבל אני יכול להגיד לך שבשום שלב בשירות שלי, לאמשנה כמה קשה, משביז ומעיף היה, לרגע לא נטתי לחשוב כמוך.
אתה נשמע לי כחפ''ש שלא רצה לתת כלום מעצמו בנוסף למה שהוא היה חייב לתת, ולכן לא קיבלת כלום בחזרה.

"cause he who sheds his blood with me today, shall be my brother"

ישן 14-05-2007, 17:24
  מקסימוס לאופילדיס מקסימוס לאופילדיס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.05
אחי אין לך מה לדאוג

מזה שאתה הולך לגולני בסך הכל אתה צריך להיות גאה שאתה הולך לשרת בחטיבה כזאת מפוארת
גם אם לא עברת מיון כדאי להתקבל לשם, בסך הכל אם אתה חייל טוב אתה תוכל לצאת למכים שזה דבר שלא כל אחד מתקבל אליו.
ועוד הדבר החבר שלך קישקש שלא צריך שכל לקרבי דבר שהוא לא נכון, בקרבי אתה צריך להפעיל את השכל ואת שיקול הדעת יותר "מהפרופסורים" שהולכים למודיעין או לממר"ם.
אתה גם לא צריך לחשוש מהערסים כי בסופו של דבר בטירונות ה"ערסים" היו כמו אחים שלך.
ודבר אחרון בנוגע לחבר שלך שטוען שכל הדבילים הולכים לקרבי - אם הבנאדם הזה היה אומר לי מול הפנים דבר כזה אני אישית הייתי נותן לו כזאת כאפה כי בתכלס אתה צריך להיות זבל של בנאדם כדאי להגיד דבר כזה על אנשים שקורעים את התחת כדאי להגן עליו ועל המשפחה שלו ועצם העובדה שאתה הולך לקרבי והוא משמתט מקרבי כבר הופכת אותך לבנאדם יותר טוב ממנו.
ישן 14-05-2007, 17:36
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
יש לך חברים טמבלים

תאמין לי שתהנה הרבה יותר בקרבי, ויש שם אחלה אנשים, גם אם הם לא עברו מיונים (וד"א, יש גם הרבה אנשים עם נתונים מאוד גבוהים גם ביחידות הכי "פשוטות"), אם אתה חושב שקבלה למודיעין או יחידות מחשבים מעיד על איכות כלשהיא - חוץ ממספר מאוד קטן של מקומות, זה לא.
לדוגמה - אנחנו משחקים כדורסל בקיבוץ כל שבוע, כולנו היינו בקרבי הכי פשוט שיש (נח"ל, צנחנים, שריון, חט' 900 וכו'), כמעט כולנו אצלנו עם בגרות ריאלית בציונים גבוהים ופסיכומטרי מאוד טוב, ככה שקרבי זה ממש לא מדד.

ואל תפחד מכל אלא שאומרים שהם מתגייסים כדי "להרוג ערבים" - אלא שבאמת מתכוונים לזה לא ישארו בקרבי, והשאר בטח סתם אומרים את זה כדי "להרשים" את החברים שלהם (גם כן דרך).

לך או כל קרבי אחר בלי לחשוב פעמיים.
ישן 14-05-2007, 18:29
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
לפני שאני מתחיל

אני רק רוצה לומר שאין לי שום דבר נגדך ואני מבין ללבך.
להלן אהבה קשוחה:
אל תיקח את זה קשה, אבל אתה וחברים שלך הם מלש"בים מתלהבים ובנוסף גם אליטיסטים. תבין, אם אין לך נתונים אישיים גבוהים, ואם הכושר שלך שואף לאפס, במה בעצם אתה טוב מהערס שאתה וחברים שלך בוחרים להתנשא עליו? צא מהבועה, אין שום דבר רע בשירות בגולני, להפך, זה כבוד גדול לשרת בחטיבה עם עבר מפואר שכזה. ואני לא אומר לך את זה בתור דפ"רניק מהגדודים, יש לי נתונים מקסימליים בכל תחום מבחינת הצבא, עברתי מספיק מיונים ומצאתי את עצמי בעתודה שממנה פרשתי כדי לשרת כלוחם, בסתם גדוד אפילו, בתותחנים, בהתנדבות.
פעם הבאה שאתה מדבר עם חברים שלך תסביר להם שהם אולי גאוני הדור והם יכולים לפנק אחד לשני את האגו עד מחר לגבי זה שהם בממר"ם-גאמא-עתודה אבל זה לא יעשה אותם לחיילים טובים או תורמים יותר מגדודיונר. כי בראש ובראשונה חייל צריך להיות אדם טוב, ולא לתפוס מעצמו טוב מאחרים רק כי הם שמחים לשרת את המדינה שלהם במסגרת ממיינת פחות.
אגב, לגבי זה שכול אחד יכול להתקבל לגולני אתה צודק, אבל לא כל אחד יכול לסיים שירות של שלוש שנים בגולני. ואם אתה תצליח אני מאמין שתבין שזה גם הישג ראוי להערכה.

מקווה שלא נפגעת ממה שכתבתי, אני פשוט חושב שאתה צריך להפנים כמה נקודות חשובות בקשר לשירות בצבא ותקשורת עם אחרים לפני שאתה קובע שיש שווים ויש שווים יותר.

המון בהצלחה בבחירות שלך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י AcidicJimmy בתאריך 14-05-2007 בשעה 18:58.
ישן 14-05-2007, 18:54
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07

קראתי עד שהגעתי למקום שכתבתה "כול אחד יכול להיות בגולני" אז בוא אני יגיד לך את זה אתה טועה!
עזוב את זה שאבא שלך היה קצין ביחידה מובחרת עזוב את כול הדברים קח מישהו שהתגייס לשייטת ואחד שהתגייס לגולני לגדודים הרבה יותר קל להיות בשייטת בהתחלה קורעים אותך אבל אחר כך התנאים נוחים בגולני זה לא הולך ככה תנסה לעשות ניסוי תעשה ריצות 10 קילומטרים היה קשה? עכשיו קח בובה שמור אליה 8 שעות בלי לזוז נראה מה תצליח ומה לא...
עכשיו מה שאני אומר לך זה מבחינת תנאים התנאים של הסיירות הרבה הרבה יותר טובים הגדודים פשוט שוחקים אבל זה לא אומר שאין שמה את האנשים הכי טובים תבין כול מי שיכול לראות פעם בשבועיים בית לא להישבר להישחק עד קצה היכולת יותר טוב מהבנאדם שהלך למודיעין לפרויקט יוקרתי הכול תלוי בתנאים וזה בדיוק הנקודה שלי לא כול מה שמובחר זה טוב הרבה מאוד אנשים חושבים שהם מתאימים לקרבי ומגלים שהם פשוט לא יכולים מי שמסיים שירות קרבי ולא משנה איפה אם זה שייטת או גדוד בגולני מגיע לו באמת כול הכבוד כי זה לא פשוט בכלל ולא כול אחד יכול לסיים את זה.

ובקשר לתרומה לך לגולני תנסה לעבור גיבוש יחטיות אולי תגיע לסיירת גולני שזה לא פחות מובחר או שתנסה לצאת לקצונה שזה לדעתי הכי טוב שאפשר למי שרוצה לתרום ולהוביל(אין כמו להוביל אנשים בשטח-למי שרוצה לתרום)

עזוב אותך אנשים אחרים עזוב אותך הורים תחשוב מה אתה רוצה לך לגולני אולי תראה שהיה לך טוב ותתחרט על כול מה שאמרתה כול עוד לא ניסיתה אין לך מה לדבר

המון הצלחה
ישן 14-05-2007, 19:10
  abcde1 abcde1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.07

נתחיל מזה שזה לא נכון. לא כל אחד יכול להיות בגולני.

נכון שכל אחד יכול "להתקבל" לגולני, אבל ממש לא כולם יכולים לשרת שם (מבחינה גופנית, מבחינה נפשית, מבחינה חברתית).

בתור אחד שדווקא כנראה כן ילך למשהו שאתה קורא לו "מובחר" (למרות שמה זה מודיעין ומה זה עתודה בהשוואה לקורס טיס למשל), אני יכול לומר לך שאם הייתי נושר מאחד המסלולים, הייתי בכיף מתגייס לאיזה גדוד תותחנים, או גדוד שריון. ולהיפך, בגלל שיש לי נתונים אישיים מאוד גבוהים, הייתי שמח להגיע לשם, והייתי מכוון גבוה בגדוד - קצונה, להיות מ"פ או קצין כלשהו. האם כל אחד יכול להיות קצין? ממש לא.

בקיצור, לך לגולני בראש מורם ילד, כי אין כזה דבר חייל פשוט, יש רק אנשים פשוטים.

- אין כזה דבר חייל פשוט, יש אנשים פשוטים -
אני חושב שהמצאתי כרגע פתגם חדש. תזכרו איפה קראתם אותו.
פעם ראשונה שמישהו אי פעם אמר את זה
ישן 14-05-2007, 19:32
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06

יקירי,

התשובה המתבקשת (והאמוציונלית) אליך היא שאתה וחבריך לא רק לא באותה רמה של הגדודים של גולני (לדוגמא) אלא שאתה וחבריך ברמה נמוכה מידי בכדי להיכלל במערך הקרבי ובמיוחד בחטיבה מפוארת כגולני.
עם זאת, כדאי שתדע ששירות קרבי ייתן לך:
1. חוויות וחברויות שחבריך בפרוייקט גאמא ה-"יוקרתי" לעולם לא יוכלו להבין את העוצמה שלהם.
2. תרומה משמעותית הרבה יותר ממה שחבריך מורידי הפרופיל אי-פעם יוכלו לתרום בתור גו'בניקים עם פרופיל קרבי (מי שיכול להיות קרבי יתרום הכי הרבה בקרבי , כל השאר זה סתם שיכנוע עצמי טיפוסי לויתור עצמי ורכרוכיות)
3. יכולות לעבור קשיים ואתגרים שחבריך העדינים יישברו בשניות הראשונות שלהם , אין פלא אם הם אכן כפי שאתה מתאר אותם.

אני מקווה בשבילך שבאמת תגיע לקרבי ובאמת תקבל את הסטירה המצלצלת שאתה וחבריך כאחד האדם אתם ואינכם טובים יותר בשום מובן משום "ערס" בגולני, תהיה בטוח ש"אפילו" בתותחנים תמצא אנשים שכנראה בחלק מהתחומים יהיו יותר איכותיים ממך וחבריך.

בהצלחה בכל אשר תפנה.
יואב.

(גילוי נאות: שירתתי כלוחם כל שירותי הצבאי וגם מילואים אני עושה כמו "פראייר")
ישן 14-05-2007, 19:37
  JPP JPP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
מגעיל

שמע דבר ראשון שאני רוצה להגיד לך זה שאתה וכל החברים המתנשאים צריכים להתבייש בדרך שבה אתם מדברים.....!
"אני לא מעכל את הטעות, אני הולך להיות במקום שכל אחד יכול להיות בו אפילו הבנאדם הכי טיפש"
לא רוצה אפילו לכתוב פה מה אני חושב על חברים שלך שמורידים פרופיל בשביל לא לשרת את המדינה שלהם בכבוד.. אבל אל תתלהב מעצמך יותר מידי.. כן בסדר הבנו אולי אתה גאון אתה יודע מזה 12*45-345+345/45 ואותם חיילים "שסתם טיפשים והולכים לגולני להרוג ערבים" לא יודעים לפתור תרגילים כאלה אבל אתה יודע מה... מה שהם עשו במלחמה האחרונה אף אחד מהחברים הפחדנים שלך לא יעשו בחיים ואחרי כל מה שהחיילים הקרביים עשו בשבילך ולמפשחה שלך,איך אתה מעז לדבר עליהם ככה..
וכן אתה יודע מה גם אני הולך בעזרת השם להתגייס לגבעתי "מקום שכל טיפש יכול להגיע אליו" לפי מה שאתה חושב אבל לפחות אני לא יהיה עם בני אדם צבועים ומתנשאים.. וזה החלום שלי להגן על המדינה שלנו ובגלל זה אני הולך לקרבי,ואני יעשה הכל בשביל להגיע לשם...
ומה לעשות שלא כל החיילים שהולכים לקרבי לא כל כך תותחים כמו אבא שלך ולא כולם הולכים לסיירת מטכ"ל ושייטת ולא הכפת לי מה.. מה לעשות צריך גם חיילים שילכו לגדודים ואם הגישה שלך לפי מה שרשמת פה אני לא מאמין שתצליח להסתדר עם אותם "פשוטי העם" כמוני וכמו כל שאר חברי הפורום פה.. אז אולי כדאי שתתחיל לדבר קצת יותר יפה על החילים ששומרים עליך...

תסלח לי אבל, אני ממש מקווה שאתה לא מתגייס לגבעתי, כי אני לא רוצה לפגוש בנאדם כמוך בחיים וממש אבל ממש לא הייתי רוצה לשרת איתך בצבא...

לפי מה ששמעתי לא היית רוצה לדעת מה גולנצ'יק היה עושה לך אם הוא היה שומע איך אתה מדבר עליו... אז אם זה מה שאתה באמת חושב, אולי כדאי שתשמור את המחשבות שלך בלב...

נערך לאחרונה ע"י JPP בתאריך 14-05-2007 בשעה 19:48.
ישן 14-05-2007, 20:38
  dahash dahash אינו מחובר  

קיבלת את התגובות שלנו, עכשיו תורך להגיב גם,

האם זה שינה את המחשבה שלך על גדודים? על שירות קרבי בכלל? משהו חילחל לראש מהדברים שקראת?

נכון שרוב התגובות פה קשות ומתנפלות, אבל זה בא מהיחס המזלזל מצד החברים שלך וההסכמה שלך איתם, מה שמנסים להגיד לך פה כולם [חוץ מהקרבי שמתגאה בשירות שלו כלכך ] זה שאתה מתעלם ממורשת של 60 שנה ויורק עליה, אנחנו נלחמים פה על הקיום שלנו מהקמת המדינה, ונכון שכל היחידות המיוחדות מושכות ומפוארות, אבל את העבודה השחורה, האמיתית והבלתי פוסקת עושים הגדודים.....הם נמצאים במחסום ובמארבים 24\7 כדי למנוע ממחבל להגיע אליך ואל חבריך הביתה.
אני בספק עם כל אחד יכול לעשות מה שעושה חירניק ממוצע, אני בספק גדול יותר עם אחד מחבריך, הגאים בהשתמטות שלהם, היה מצליח לסיים מסע כומתה, או סתם מד''ס במסלול......
וכמה שזה ילדותי, יש הרבה יותר פוזה לקרבי שחוזר אחרי 21 הביתה שחוק מאשר לג'ובניק שחוזר ב6 בערב [במקרה הרע] ויושב על המחשב ומסתלבט על כמה בחיים שלו קלים והוא חי על הגב של נערים שלא ברחו מהמחוייבות שלהם......

הצבא בנוי על המערך הקרבי והלוחם, זאת המשמעות של צבא, כל המסביב זה תמיכה ללוחמים [אם זה ג'ובניק או תומכ''ל], אז להגיד שהם יתרמו במקום אחר הרבה יותר מאשר בקרבי זה כבר טעות כי הם פספסו את כל המשמעות של הצבא שלנו.....
ישן 14-05-2007, 21:01
  WallyWest WallyWest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.07
אני אסביר לך בסבלנות

ההודעה שלך מרגיזה אם לא מרתיחה... (ואני שואל את עצמי אם אתה לא סתם איזה טרול שכתב את כל ההודעה הזאת כדי להרגיז) אבל אני אסביר לך בסבלנות...

נקח תפקיד דימיוני למרות שאם מפעילים את הראש לא קשה למצוא כאלה אמיתיים...
ניקח תפקיד שנקרא לו מאלף תרנגולים אסייאתים... כל שנה יש 2 כאלה בכל מחזור גיוס. התפקיד דורש ידע רב בנושא, קשר טוב עם תרנגולים, ואהבה לחיות. התפקיד כולל מיונים קשים וארוכים.

תסכים איתי שחייל בגולני טיפה יותר חשוב ממאלף תרנגולים...
העובדה שהם מתמיינים כדי להגיע לתפקיד לא עושה אותו יותר חשוב ואת התפקיד בגולני פחות חשוב... זה אחת העיוותים הכי גדולים והכי מעצבנים בקשר לצבא.

"והוא המשיך להסביר שרק ערסים מתלהבים מלהרוג ערבים "
אני לא הולך לנהל דיון באינטרנט עם החברים שלך, אני רק אגיד שהמשפט הזה מעיד בו זמנית על הבגרות הנפשית שלהם, על רמת האינטליגנציה שלהם ועל צרות המחשבה שלהם. המשפט הזה הוא סטיגמה כל-כך מגוחכת שאני אפילו לא ארחיב.

כל אחד יכול לשרת בגולני?
החברים שלך הורידו פרופיל כדי לברוח מגולני... אני לא חושב שלחברים כמו שלך יש זכות לקבוע מי איכותי ומי לא, כי אדוני, החברים שלך הם האנשים שאני לא רוצה איתי בצבא, אקח כל יום על פניהם את "הערסים בגולני".
ישן 14-05-2007, 21:16
  עומרייי עומרייי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06

אוקיי אז ככה:

הנושא שלך גרם לי להתפרצות רגשות:
1)חברים שלך הם לא בני אדם, אני מתבייש שיש אנשים כאלה במדינה,חבל!

2)לגולני ממש לא כל אחד יכול להגיע, אחת היחידות הטובות בצה"ל עם הלוחמים הטובים בצה"ל. לגבי ה"ערסים" כפי שכבר כתבו,אתה עוד תיהיה יותר קרוב אליהם מאחים שלך!

3) היתרונות ששירות קרבי נותן לאדם הם עצומים. מה של"חברים" שלך לא יהיה!

חייל בגדוד שרון או תותחנים לצורך העניין הוא לא פחות ממטכליסט.

קצת ציונות, קצת פטריויות! אדם שלא אוהב את המדינה לא יהנה בקרבי!

עצוב לי שהיום שלשרת בקרבי באזור המרכז ותל אביב נהפך לנדיר. במקום בו אני גר יש אחוז מתגייסים לקרבי מהשיעור הגבוה בארץ. וכן, אני גאה בזה!
וסתם לסיום הדברים שלי קבל משפט מרגש:

המדינה והאדמה ספוגים בדם ואתם כאן בשבילנו ובשביל להילחם על בטחוננו.
אוהבים את האנשים, אוהבים את המולדת.
נשבעתי נצח ירושלים-שלהיות חייל קרבי זה קודם כל להיות בן-אדם!

קרבי זה הכי,אחי!

נערך לאחרונה ע"י עומרייי בתאריך 14-05-2007 בשעה 21:20.
ישן 14-05-2007, 21:50
  Cfox Cfox אינו מחובר  

נשמע, כאילו החברים שלך, ואלי גם אתה, פלצנים גדולים.

ראשית, לא כל אחד יכול להיות לוחם- הרבה נשברים בדרך. מכיר אותם, מכיר רבים מהם. אגב, הערסים המצועצעים שמדברים כל היום על להרוג ערבים בד"כ נופלים מהר מאד- ואותם אנחנו מכירים בתור עובדי מטבח, עובדי רס"ר, או סתם בתור אלה שמשתחררים בתוך שנה על 21 מונפץ או על וב"מ (זה לא מפריע להם לרצות להרוג ערבים- הם פשוט מבינים שקרבי זה לא מה שהם חשבו- צריך לקבל פקודות, צריך לעבוד קשה...)
שנית, לא בטוח שהחברים המבריקים שלך יכולים להיות קרביים. ייתכן מאד שהם היו קורסים תחת העייפות, הריחוק מהבית, הלחץ של שירות מסוכן וכו'.
והכי חשוב- לא, חיילים במסלולים בעלי השמות היפים לא תורמים יותר מלוחמים בגולני. בטח שאין מה להשוות את ההקרבה האישית. נכון, הם עוברים מיונים ובגולני לא, אבל המיונים האלה לא מעידים שהתפקיד יותר חשוב- אלא שהוא שהדרישות לו בתחומים כאלו ואחרים הן יותר ספציפיות.
האמת היא, שאני לא לחלוטין מאשים את החברים שלך. התמיינתי בעצמי למסלול במודיעין, הייתי בגדנ"ע מזרחנות, יש לי חבר קרוב קצין במודיעין. מאלה קיבלתי רושם מסויים, על איך שהחיל מוכר את עצמו למלש"בים, ובמידה רבה אולי גם תופס את עצמו, בתור החיל הכי חשוב והכי איכותי. ציטוט של קצין מודיעין (שמעתי בעצמי. זה לא נאמר ככה- אבל בשביל לחסוך את הסיפור הארוך קיצרתי למשפט אחד)- "יותר חשוב שלי יהיו כיסאות נוחים מאשר שללוחמים במילואים במלחמה יהיה נשק".

בקיצור, התרומה הכי גדולה והדבר הכי צודק לבעל פרופיל קרבי הוא להיות לוחם. זה אולי לא ייתן הכי הרבה לך אישית, זה אולי יהיה חרא לא נורמאלי, אבל להגיד ש"אני אתרום יותר במקום שמצריך שכל" זה משפט שבא לחפות על פחד ועצלנות. זה בסדר לפחד- זה לא בסדר לחפות על זה בתירוצים יהירים.

ישן 15-05-2007, 02:01
  עומרייי עומרייי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "נשמע, כאילו החברים שלך, ואלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cfox
נשמע, כאילו החברים שלך, ואלי גם אתה, פלצנים גדולים.

ראשית, לא כל אחד יכול להיות לוחם- הרבה נשברים בדרך. מכיר אותם, מכיר רבים מהם. אגב, הערסים המצועצעים שמדברים כל היום על להרוג ערבים בד"כ נופלים מהר מאד- ואותם אנחנו מכירים בתור עובדי מטבח, עובדי רס"ר, או סתם בתור אלה שמשתחררים בתוך שנה על 21 מונפץ או על וב"מ (זה לא מפריע להם לרצות להרוג ערבים- הם פשוט מבינים שקרבי זה לא מה שהם חשבו- צריך לקבל פקודות, צריך לעבוד קשה...)
שנית, לא בטוח שהחברים המבריקים שלך יכולים להיות קרביים. ייתכן מאד שהם היו קורסים תחת העייפות, הריחוק מהבית, הלחץ של שירות מסוכן וכו'.
והכי חשוב- לא, חיילים במסלולים בעלי השמות היפים לא תורמים יותר מלוחמים בגולני. בטח שאין מה להשוות את ההקרבה האישית. נכון, הם עוברים מיונים ובגולני לא, אבל המיונים האלה לא מעידים שהתפקיד יותר חשוב- אלא שהוא שהדרישות לו בתחומים כאלו ואחרים הן יותר ספציפיות.
האמת היא, שאני לא לחלוטין מאשים את החברים שלך. התמיינתי בעצמי למסלול במודיעין, הייתי בגדנ"ע מזרחנות, יש לי חבר קרוב קצין במודיעין. מאלה קיבלתי רושם מסויים, על איך שהחיל מוכר את עצמו למלש"בים, ובמידה רבה אולי גם תופס את עצמו, בתור החיל הכי חשוב והכי איכותי. ציטוט של קצין מודיעין (שמעתי בעצמי. זה לא נאמר ככה- אבל בשביל לחסוך את הסיפור הארוך קיצרתי למשפט אחד)- "יותר חשוב שלי יהיו כיסאות נוחים מאשר שללוחמים במילואים במלחמה יהיה נשק".

בקיצור, התרומה הכי גדולה והדבר הכי צודק לבעל פרופיל קרבי הוא להיות לוחם. זה אולי לא ייתן הכי הרבה לך אישית, זה אולי יהיה חרא לא נורמאלי, אבל להגיד ש"אני אתרום יותר במקום שמצריך שכל" זה משפט שבא לחפות על פחד ועצלנות. זה בסדר לפחד- זה לא בסדר לחפות על זה בתירוצים יהירים.

תשמע אם אותו קצין אכן אמר את זה, יש להדיח אותו מתפקידו! אני קראתי את המשפט הזה 3 פעמים ואני לא נרגע,ממש מבזה מה שהוא אמר!
ישן 15-05-2007, 11:21
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי עומרייי שמתחילה ב "[QUOTE=Cfox]נשמע, כאילו..."

תראה, אני לא חושב שיש להדיח אותו מתפקידו ואני לא בטוח שהוא באמת התכוון לזה כשהוא אמר את זה. יש לי עכשיו קצת זמן אז אני אספר את הסיפור בקצרה- לדעתי הוא אמר את זה יותר בשביל הויכוח מאשר מתוך אמונה בזה. כמו שציינתי, גם סיכמתי את הדברים שלו, ולא צוטטתי מילה במילה.

בנסיעה הלוך, הוא סיפר לנו שהוא קיבל תקציב גדול לקניית ריהוט בשביל מעבדת מחשבים מצויידת להפליא שיש לו, ומתלבט בין שני סוגי כסאות, כל אחד בפני עצמו יקר. בדרך חזור באותו ערב, סיפר חבר אחר, עתודאי, שבחור שלומד איתו התגייס למילואים במלחמה (חי"רניק), ולחלק מהלוחמים בפלוגה שלו, כולל לו עצמו, פשוט לא היה נשק. התחיל דיון/ויכוח, ובמהלכו הגיב אותו קצין מודיעין שאי-אפשר לצייד את המילואימניקים בגלל שלצבא אין כסף. אני שאלתי אותו איך הוא טוען שלצבא אין כסף, כשהוא קיבל תקציב לקניית כסאות משוכללים ויקרים. הוא ענה שזה לא שקול, ושיותר חשוב שהוא יבצע את תפקידו מאשר שלמילואימניקים יש נשק (כל השאר ממש לא הסכימו כבר בשלב זה). אני הגבתי שראשית זה לא יותר חשוב, ושנית, המדור שלו די נכשל בתפקיד במהלך המלחמה (דבר שהוא לחלוטין הסכים איתו). הוא דבק בעמדתו, גם מול הטיעון שאפילו אם זה יותר חשוב, הכסאות הנוחים הם לא מה שיעשה את ההבדל. הוא המשיך להתעקש, שלתת לו תקציב לכסאות נוחים יותר חשוב מלתת תקציב לקניית נשק למילואימניקים (לטענתו, ללא הכסאות הם לא יכולים לבצע את העבודה כראוי).

ישן 14-05-2007, 21:51
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אני חייב להודות שקודם עברתי על התגובות ולא הבנתי חלק מהם, ורק אחרי שקראתי את ההודעה שלך הבנתי אותם.

הגישה שלך מאוד מתנשאת "שאני אהיה במקום שלא צריך לעבור שום מיון כדי להתקבל אליו"
יש לי שאלה- למדת בתיכון? כולם היו שם גאונים? אם לא כולם היו גאונים, אפשר להצטיין בתיכון למרות שלא כולם שם גאונים?

החברים שלך אמרו הרבה דברים, רואים שיש להם הרבה דעות, השאלה היא מה הניסיון שלהם? בגלל שהם עברו מיון זה אומר שהם יודעים מה הרמה של מקום מסויים? הם כבר יודעים מה טוב בצבא ומה רע? מרשים יחסית לאנשים שלא היו אפילו יום אחד בצבא (תיקון - עברו מיונים, זה כמעט יום שלם של צבא)

הגישה שלך של - "קרבי זה כוסיות ולהרוג ערבים" רק מראה כמה החשיבה שלך ו/או של מי שהתייעצת איתו היא ילדותית ומנותקת מהמציאות. קרבי זה הרבה יותר מזה וכנראה שרק מי שיהיה שם יכול באמת להבין את זה. אם תלך לקרבי אתה תבין מהר מאוד איך אתה מתבגר, החשיבה שלך מתפתחת, והחברים שלך, שרק אתמול זילזלו ב"חוכמה של אחרים" הם בעצם אנשים עם ראיה מאוד צרה ומאוד לא בוגרת.

יש לך גם הזדמנות לגלות שאנשים לא נמדדים רק ב"ציונים" או ב"מיונים", ביום ש"הערס הטיפש" של הפלוגה שלך יעלה איתך לשמירה ואתה תישמע את הסיפור חיים שלו ותלמד ממנו דברים שבחיים לא ידעת תבין כמה הדעות הקדומות שלך היו מוטעות. ברגע שאתה יכול לספר לו הכל והוא מבין ומזדהה תבין מה זה חבר אמיתי.

ישן 14-05-2007, 23:32
  danik90 danik90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.06

תשמע בחורצ'יק... חפי מה שכתבתה אני רואה שיש לך הערכה עצמית גבוהה מדי ובו זמנית גם נמוכה מדי... מצד אחד אתה חושב שאתה ראוי רק למשהו מובחר שאחד למאה אנשים יכולים להיות בו ומצד שני אתה אומר על כמה שאתה עצלן ואין לך כוח להשקיע בכושר שלך. מי אמר לך בכלל שלמקום שצריך לעבור מיונים יקחו אותך (אני מדבר על יחידות מובחרות קרביות!!!)... לא קיבלת יום סיירות בגלל נתונים אישיים גם אני לא קיבלתי יום סיירות בגלל אותה סיבה למרות שיש לי פרופיל 97 ובשביל להשיג ת'מטרה אני שולח כל יומיים פקס עם בקשה וקיבלתי כבר שתי סירובים ובכל זאת אני שולח כי יש לי מטרה ואני ישיג אותה. ושבשבילי להוריד פרופיל כמו החרבים המשתמטים שלך זה כמו לבגוד בחבריך בשדה הקרה... ועוד להיות גאה בזה ולחשוב שמי שהולך לקרבי הוא דפוק- למה מה קרה זה שהם מצטייני שכבה עושה אותם לבני אדם טובים יותר, הם הזבלים הכי אמיתיים שיש וחוץ מזה כמו שנאמר פה הם נקבות בלי ביצים... והערסים האלה שהחבר'ה שלך אומרים שומרים על המדינה יום ולילה כדי שהשמוקים האלו יוכלו ללמוד למבחן בכימיה שיהיה למחורת בבוקר... וזה שאבא שלך שירת ביחידה מובחרת כקצין זה לא אומר שיש בכם איזה גן שעובר מדור לדור שאומר שבטוח תהיו אנשי קומנדו וזה גם לא אומר שבגלל זה אתה צריך לחשוב שלהיות חירניק זה נמוך בשבילך..אתה אומר שאתה מצטיין וכזה גאון ויותר טוב מאחרים אז תוכיח לעצמך ולכולם.. תשיג יום סיירות ותתקבל לאחת היחידות המובחרות ואז דבר! אישית אני המטרה שלי היא להגיע לאגוז ואם אני לא אגיע אני אתגייס ליחידה חי"ר (לא תותחנים ולא שריון צצטער אם אני פוגעה במשהו) ואנסה להגיע ליחטיות ואם לא אז בגדודים ולא אתחרט על כך...
מצטער אם פגעתי פשוט זה מעליב שמדברים ככה על חבר'ה שאפילו לא יכולים להגיב עכשיו למילים האלו בגלל שהם בשמירה במחסום ומשהו מזלזל פה בהם.
ישן 15-05-2007, 23:43
  War_Machine War_Machine אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.07
תקשיב אחי...

דבר ראשון...
אמנם גולני זה גדוד יחסית פשוט לכל המובחרים והמאומנים טירונות 012 או 013....
אבל זה לא שכולם כולם יכולים להיות שם...הם מחזיקים חיילים עם כושר... וכל מי ששואל אתה תגיד לו בגאווה שאתה משרת קרבי ואתה מגן על התחת שלו ושל המשפחה שלו ושל המדינה...
גם מגולני אתה יכול להתקדם לכל מיני תפקידים הרי לכל יחידה וגדוד יש כל מיני זרועות ותפקידים שונים... אתה תוכל להתקדם אם יראו בך מוכשר...לדוגמא שיש כמוה המון... צנחנים...יש יחידת חבלה...מג"ב יש צלפים או בילוש... סתם דוגמא....העיקר שאתה תרגיש מסופק זה משנה מה אתה תרגיש לעצמך ולא מה אחרים חושבים עליך...אתה תדע טוב מאוד מה אתה עושה ותהיה גאה...
דבר שני אם אתה לא רוצה את זה אתה תמיד תוכל ליפול משם באיזו שהיא דרך אם אתה מתחרט אם זה בעזרת הצגה או אמת על כושר לא טוב או מסיבה רפואית אחרת...החלטה שלך...
אני אומר שאם אתה רוצה את זה אז תישאר על זה.. ואתה יכול לשאול בלשכת הגיוס עם מי אתה יכול לדבר על הצבה שלך מחדש אם אמרו לך לאן אתה הולך.. הצבא בסופו של דבר נותן לך מה שהוא צריך..אז.. תברר על זה...
ודרך אגב.. כל אלה שהולכים בשביל הפוזה... ומתלהבים... "כן כן להרוג ערבים" ולא עושים את זה מתוך אידיאל אלא מתוך פוזה-לא יחזיקו מהם הרבה גם אם הם יהיו שם... רוב המתלהבים לא יודעים בכלל מזה כושר...לפחות הם יטעמו מזה....העיקר שאתה לא כזה ואתה עושה את זה מסיבה טובה..
שיהיה לך בהצלחה...
קרבי זה הכי אחי...

נערך לאחרונה ע"י War_Machine בתאריך 15-05-2007 בשעה 23:45.
ישן 16-05-2007, 11:37
  johndue89 johndue89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.07

וואו קודם כל אני חייב לציין שקיבלתי באמת הרבה תגובות ולא ציפיתי לכזה מספר...

קראתי את התגובות ובאמת וחשבתי אני מרגיש שעדיין לא שוכנעתי כלכך

אלף כל אני רוצה לשאול פעם אחת ולתמיד את הדבר שהכי מפריע לי: למה אני שיש לי פרופיל קרבי וביקשתי קרבי מקבל כל הזמן זימונים והצעות לפרוייקטים תסלחו לי על המילה "ג'ובניקיים"? כמו למשל חבצלות\עתודה שלישות וכל הדברים האלו זה כאילו הצבא מנסה בכוח שלא תלך לקרבי אפילו כאלו שממש מורעלים על קרבי ומקבלים כל הזמן הצעות וזימונים כאלו למה זה?? למה אין שוויון??

עד כמה שידוע לי על הדף ישנה הוראה שכל מי שכשיר לעשות שירות קרבי חייב לעשות שירות קרבי ואבא שלי אמר לי שפעם זה היה יותר גרוע ולא היו קיימים בכלל דברים כאלו כמו "סירוב פינוי" כמו שיש היום של כאלו שמשובצים לגבעתי ורוצים גולני ושטויות כאלו למשל הוא קרא בעיתון ופשוט צחק ואמר לי שפעם היו עושים לך טובה אם בכלל היו מתייעצים איתך איפה לשבץ אותך ואף אחד לא התלונן

אבל בגדול הצבא פועל בדרך ממש מגעילה מצד אחד הוא אומר שמי שכשיר חייב להיות קרבי מצד שני אם יש לך קצת שכל קב"א נורמלית אתה תוצף כל חודש בזימונים לפרוייטקים ותוכניות ג'ובניקיות למיניהם

זה ממש כאילו הצבא אומר טיפשים לקרבי חכמים לג'וב לא ככה?? למה אני שהיצהרתי שאני מעוניין בקרבי מקבל את הזימונים האלו? מילא ואני אומר מילא במקרים קיצוניים אם מישהו פרופיל 72ממש מתעקש לא להיות קרבי ויש לו נתונים מצויינים אז צריך אולי להתחשב בו קצת אבל מה ההבדל בין ילד תמים עם קב"א 46 לדוגמא שלא מקבל זימונים שהוא חייב ללכת לקרבי על הדף לעומת איזה ילד עשיר ומקושר עם קבא 56 שמקבל מיליון זימונים ובסוף מגיע לחבצלות ובעצם "בורח משדה הקרב" כי זה בידיוק ככה!

למה הדם של אותו בעל קב"א 56 יקר יותר מאותו אחד עם קבא נמוך שלא קיבל שום זימון למעט שאלון יחידות שדה?? איך זה יהיה להגיד לאמהות של אותם ילדים שהדם שלהם יותר זול משל הילדים ה"חכמים" יותר שעדיף שהם ילכו לגאמא ישבו במשרד עם מזגן והילד ה"פחות חכם" שלהם יחוייב לצאת לשדה הקרב ולהפוך לבשר תותחים???

הצבא צריך לעשות הבדל טוב מאוד בין מי שיכול ומי שלא יכול לא הוגן שחברים שלי עם פרופיל 97 הולכים לגאמא אבל ילדים אחרים קצת פחות משכילים יחוייבו ללכת לקרבי (ומי שיגיד קדץ נהיגה זה בלוף זה גם כן תפקיד מסוכן בשדה קרב עד כמה שידוע לי ...)

בכל מקרה נחזור לעניינו אני כרגע מתלבט מאוד מאוד כי שאני הולך למשהו כזה:

או הדבר הכי נמוך והכי-לא מובחר בתור קרבי (שיסלחו לי חיילי הגדודים למיניהם) להיות פטריוט ציוני כמו שאני באמת רוצה (באמת רוצה) וכנראה לסבול עם חיילים שלא עברו שום מיון לא התאמנו לקראת הגיוס שלהם חלקם אולי לא רוצים את זה בכלל ורק "זורמים עם זה" ולהצטרך לשמוע איתם כל היום שירי דיכאון של עוםפר לוי ותמיר גל

או ללכת לדבר הכי מובחר בתור ג'וב ואני יודע שעם הציונים והיחידות שלי אני יכול משהו בסגנון גאמא או להוריד פרופיל ממר"ם משהו בסגנון ולהיות עם חברה איכותיים על רמה שממש נבחרו בפינצטה וגם להרגיש שאני בפרויקט מובחר ובאמת נותן מהיכולות האמיתיות שלי

במשהו קרבי יהיה לי מאוד מאוד מאוד קשה באותם אימוני כושר אני פשוט הרגשתי שאני נשחק אני לא מסוגל להתלכלך קצת אני לא מסוגל להירטב אפילו קצת אפילו שריטה קטנה ברגל ואני עושה מזה סיפור אני פשוט לא מרגיש שאני בנוי לזה מבחינת אופי מבחינת פיזית אפילו של כושר אני חושב שאני מסוגל ובתוכי מאוד רוצה רק המחשבה המטרידה ש"כל אחד" יוכל בגדודים... אפילו חברה מאוד ערסים מהשכבה שלי...

במשהו "גובניקי" אני חושב שיהיה לי קל מאוד אבל אני אתן משהו שלא כולם יכולים כי מה לעשות לא רוצה להתנשאות אבל לא כולם יודעים C++ ולא כולם מתכנתים מצויינים עם אינטיליגנציה גבוהה לא רוצה להתנשאות על אף אחד שלא תבינו אותי חס ושלום...

אני זוכר תמיד את השכנים שלי היו חוזרים הביתה שבוזים ועייפים מהקרבי שאין להם כוח לכלום כל הזמן מתלוננים שמתייחסים אליהם חרא כל הזמן מדברים על כמה שהמפקדים זבלים וכל הזמן אומרים אל תלכו לקרבי ולעומת זאת אני מתעצבן שאני חושב על זה אבל אותם ג'ובנייקים שהיו בעתודה למשל חזרו תמיד עם חיוך ידעו שיהיה להם מקצוע לחיים ידעו שהם מובחרים ויש להם בנות ויש להם הכל והם גם ידעו שהם תורמים!!! חלקם תמיד אומרים שהם תורמים יותר מהקרביים ושאפשר גם להשכיר תאילנדים ולשלם להם 50 שקל לחודש ולהפוך אותם לקרבים וזאת לא בעיה

עכשיו לדעתי זה גם פשוט רעיון טיפשי שיש גיבושים שהם איזה שנתיים לפני הגיוס מה הטעם??? לדעתי צריך לבטל גיבושי מטכל\שייטת בולשיט לפני הגיוס אין טעם זה סתם מביא ילדים לבזבז אלפי שקלים וילדים שאין להם נדפקים צריך לעשות קרבי זה רק גולני\גבעתי\נחל\תותחנםי וכו' אחרי שמתגייסים אחרי שמסיימים טירונות לוקחים את המצטיינים ומעבירים אותם לסיירת מטכל וכו' אין טעם לעשות גיבוש מעפן של 3 ימים שמתקיים איזה שנה לפני הגיוס וב3 ימים כל אחד יכול לעשות משחקים אבל ב4 חודשים של טירונות אי אפשר להיות שחקן במשך כל הזמן וגםהגיבושים לפני הצבא סתם גורמים לכאלו שלא הצליחו להוריד פרופיל ולברוח מהגדודים

מצטער שהכל התבלגן לי אני פשוט קצת ממהר אולי אני אחזור בלילה להגיב לכולם ביי לבינתייםן

נערך לאחרונה ע"י johndue89 בתאריך 16-05-2007 בשעה 11:42.
ישן 16-05-2007, 12:02
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי johndue89 שמתחילה ב "וואו קודם כל אני חייב לציין..."

קודם כל הגזמת עם הדוגמא של האנשים עם קב"א 46 ו-56. שתיהם יכולים לשרת כלוחמים מצטיינים ושניהם יכולים לצאת מזה. אחד אולי למסגרת מובחרת יותר אבל עדיין לצאת.

למען האמת זה מתחיל להראות כמו דיון עקר. אתה לא יכול לדמיין את עצמך מסתחבק עם "ערסים" כביכול? אתה עצלן בלי כושר? אתה גאון שיביא לפריצת דרך חסרת תקדים במערך המחשוב של צה"ל? אתה רוצה להיות כמו החברים שלך ולחיות על שמנת? לא רוצה לסבול בקרבי כי אתה לא תעמוד בזה? אז מה אתה מז**ן בשכל על מוטיבציה ליחידות מובחרות וקרבי (סליחה על הצרפתית שלי)?!
זה או שאתה רוצה להיות לוחם ולקרוע תת'חת ולסבול ולהוציא מזה את המיטב או שאתה מעדיף לשרת את המדינה בתחום שלא ידרוש ממך להזיע בגלונים. נקודה. תחליט. (או שתמקד את שאלות שלך).

אם אתה רוצה להיות לוחם, תהיה לוחם. את הכושר יבנו לך בטירונות, אתה החרא תוכל אבל במבט לאחור תבין כמה נהנת, את החברים שלך אתה תעקוף בסיבוב בכל הקשור לחוויות ואולי גם תלמד דבר או שניים על אנשים ועל סטראוטיפים.
לא רוצה להיות לוחם, אל תהיה לוחם. תשתלב יפה יחד עם החברים שלך, תשרת בקריה, תתקע פקידות חמודות, תחיה על קפאין, תשיג מקצוע לעתיד ואולי גם תלמד דבר או שניים על יעול סביבה משרדית.

ולסיום, רד מהקטע של הערסים והאנשים הפחות חכמים או איכותיים. לדעת C++ זה ראוי להערכה, אבל לשכב על רימון כדי להציל את חברים שלך או לרוץ לתוך שטח הריגה כדי להוציא חבר פצוע זה בליגה אחרת של איכות אנושית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-05-2007, 12:13
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי johndue89 שמתחילה ב "וואו קודם כל אני חייב לציין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי johndue89
וואו קודם כל אני חייב לציין שקיבלתי באמת הרבה תגובות ולא ציפיתי לכזה מספר...

קראתי את התגובות ובאמת וחשבתי אני מרגיש שעדיין לא שוכנעתי כלכך

אלף כל אני רוצה לשאול פעם אחת ולתמיד את הדבר שהכי מפריע לי: למה אני שיש לי פרופיל קרבי וביקשתי קרבי מקבל כל הזמן זימונים והצעות לפרוייקטים תסלחו לי על המילה "ג'ובניקיים"? כמו למשל חבצלות\עתודה שלישות וכל הדברים האלו זה כאילו הצבא מנסה בכוח שלא תלך לקרבי אפילו כאלו שממש מורעלים על קרבי ומקבלים כל הזמן הצעות וזימונים כאלו למה זה?? למה אין שוויון??
כי מה לעשות שהאנשים שונים מיסודם אחד מן השני ולא כל אחד זהה לשני, ויש אנשים שעל פי המבדקים הראשוניים עם נתונים מנטליים יותר גבוהים אז רוצים לנצל את הנתונים האלה תבין, הצבא מחפש איך לנצל כל אחד כמה שיותר איך לנצל כמה שיותר מרכיבים בבנאדם ע"י שיבוץ לתפקיד, ג'ובניקי, קרבי וכדומה. ושתדע לך שתלפיות עושים שירות קרבי לכל דבר.

עד כמה שידוע לי על הדף ישנה הוראה שכל מי שכשיר לעשות שירות קרבי חייב לעשות שירות קרבי ואבא שלי אמר לי שפעם זה היה יותר גרוע ולא היו קיימים בכלל דברים כאלו כמו "סירוב פינוי" כמו שיש היום של כאלו שמשובצים לגבעתי ורוצים גולני ושטויות כאלו למשל הוא קרא בעיתון ופשוט צחק ואמר לי שפעם היו עושים לך טובה אם בכלל היו מתייעצים איתך איפה לשבץ אותך ואף אחד לא התלונן

אז מאיפה יביאו תומכי לחימה? חברה עם פרופיל עורפי אין כל כך הרבה ביחס לביקוש שצריך.

אבל בגדול הצבא פועל בדרך ממש מגעילה מצד אחד הוא אומר שמי שכשיר חייב להיות קרבי מצד שני אם יש לך קצת שכל קב"א נורמלית אתה תוצף כל חודש בזימונים לפרוייטקים ותוכניות ג'ובניקיות למיניהם

שוב פעם כמו שאמרתי הצבא מחפש איך לנצל את היכולות האישיות של כל בנאדם בצורה המקסימלית, וזה שתגיע לפרויקטים לא אומר שתתקבל יש להם מיונים משלהם, ולהוציא קבא גבוהה זה ממש לא סיפור. ואני לא מבין מה מגעיל בדרך הזאתי הוא בסך הכול מנסה לייעל את עצמו ולהביא את האנשים הנכונים למקומות הנכונים זה הכול.

זה ממש כאילו הצבא אומר טיפשים לקרבי חכמים לג'וב לא ככה?? למה אני שהיצהרתי שאני מעוניין בקרבי מקבל את הזימונים האלו? מילא ואני אומר מילא במקרים קיצוניים אם מישהו פרופיל 72ממש מתעקש לא להיות קרבי ויש לו נתונים מצויינים אז צריך אולי להתחשב בו קצת אבל מה ההבדל בין ילד תמים עם קב"א 46 לדוגמא שלא מקבל זימונים שהוא חייב ללכת לקרבי על הדף לעומת איזה ילד עשיר ומקושר עם קבא 56 שמקבל מיליון זימונים ובסוף מגיע לחבצלות ובעצם "בורח משדה הקרב" כי זה בידיוק ככה!

זה ממש לא ככה, עובדה שחברה מתלפיות שהם "האנשים" של הצבא מחוייבים לעשות שירות קרבי, איך תסביר את זה? שהצבא מפקיר את המוחות הכי טובים שלו לקרב? מה שאתה אומר זה ממש לא נכון! חסרים בגדודים חברה עם קב"א 54+? לשלד"ג מטכ"ל חובלים שייטת וכדומה אין דרישות לקבא? אין מיונים שכליים?

למה הדם של אותו בעל קב"א 56 יקר יותר מאותו אחד עם קבא נמוך שלא קיבל שום זימון למעט שאלון יחידות שדה?? איך זה יהיה להגיד לאמהות של אותם ילדים שהדם שלהם יותר זול משל הילדים ה"חכמים" יותר שעדיף שהם ילכו לגאמא ישבו במשרד עם מזגן והילד ה"פחות חכם" שלהם יחוייב לצאת לשדה הקרב ולהפוך לבשר תותחים???

שוב הוא לא יותר יקר קח לדוגמא, תלפיות שעושים שירות קרבי. וד"א כל אלה שיושבים במשרד, ידעו פעם מזה אחוות אחים? אחוות לוחמים? האנשים האלה לרוב לא ידעו מזה באמת ח-ב-ר-י-ם האנשים האלה לא יהיו עם ערכים כי הם יהיו רגילים שהכול בא להם על כפית של כסף, עם כאלה אנשים אתה רוצה להיות? אז שירקבו במזגן ! זה לא אותו דבר תבין! צא מזה כבר שקרבי זה פחות טוב מכל הג'ובים האלה כי זה בדיוק ההפך! ואם אתה אומר את זה אתה בכלל לא מתאים לקרבי וכדאי שתלך לעשות איזה ג'וב מצטער!

הצבא צריך לעשות הבדל טוב מאוד בין מי שיכול ומי שלא יכול לא הוגן שחברים שלי עם פרופיל 97 הולכים לגאמא אבל ילדים אחרים קצת פחות משכילים יחוייבו ללכת לקרבי (ומי שיגיד קדץ נהיגה זה בלוף זה גם כן תפקיד מסוכן בשדה קרב עד כמה שידוע לי ...)

כי אין מה לעשות הם לא מתאימים לגאמא אז מה אתה רוצה שבכוח ישימו אותם ביחידות האלה? יש אנשים שמתאימים לפה ויש אנשים שמתאימים לשם כמו שאמרו יש אנשים שלא מתאימים לשירות קרבי בכלל. וצא מהסרט שרק מעבולים הולכים לקרבי כי זה ממש לא ככה קח לדוגמא את המנהלים פה בפורום הם נראלים לך אהבלים? והם כולם היו בקרבי ותראה מה זה מוציא, הגישה שלך ממש מעוותת מהיסוד.

בכל מקרה נחזור לעניינו אני כרגע מתלבט מאוד מאוד כי שאני הולך למשהו כזה:
אחרי הודעה כזאתי קשה לי להאמין אתה בכלל מתאים, עם כל הרצון הטוב.

או הדבר הכי נמוך והכי-לא מובחר בתור קרבי (שיסלחו לי חיילי הגדודים למיניהם) להיות פטריוט ציוני כמו שאני באמת רוצה (באמת רוצה) וכנראה לסבול עם חיילים שלא עברו שום מיון לא התאמנו לקראת הגיוס שלהם חלקם אולי לא רוצים את זה בכלל ורק "זורמים עם זה" ולהצטרך לשמוע איתם כל היום שירי דיכאון של עוםפר לוי ותמיר גל

צא מהסטיגמות שלך יא תינוק, זה מתחיל להרגיז. עם האנשים האלה ככל הנראה תצטרך לשרת ולצאת לקרב אז כדאי שתתחיל לשנות את הגישה שלך כי הם אוהבים את המדינה שלהם בדיוק כמוך, ואני לא מדבר על הערסים מהשכונה שלך יש הרבה ערסים שבאים מהסיבות הנכונות.

או ללכת לדבר הכי מובחר בתור ג'וב ואני יודע שעם הציונים והיחידות שלי אני יכול משהו בסגנון גאמא או להוריד פרופיל ממר"ם משהו בסגנון ולהיות עם חברה איכותיים על רמה שממש נבחרו בפינצטה וגם להרגיש שאני בפרויקט מובחר ובאמת נותן מהיכולות האמיתיות שלי

עובדה שאתה לא שם, ולדעתי אתה מתאים לשם כי יש לך כבר את הגישה הפלצנית שלהם, קרבי אתה לא מתאים להיות בכלל, וברור שלא ביחידה מובחרת מצטער.

במשהו קרבי יהיה לי מאוד מאוד מאוד קשה באותם אימוני כושר אני פשוט הרגשתי שאני נשחק אני לא מסוגל להתלכלך קצת אני לא מסוגל להירטב אפילו קצת אפילו שריטה קטנה ברגל ואני עושה מזה סיפור אני פשוט לא מרגיש שאני בנוי לזה מבחינת אופי מבחינת פיזית אפילו של כושר אני חושב שאני מסוגל ובתוכי מאוד רוצה רק המחשבה המטרידה ש"כל אחד" יוכל בגדודים... אפילו חברה מאוד ערסים מהשכבה שלי...

שוב, אתה מתאים לג'וב. ומה נראלך שהאחרים לא סובלים? ומה נראה לך שהגדודים לא זוחלים? לא רצים? לא מתלכלכים? שהם לא מרגישים שחוקים? כל יחידה מרגישה ככה כל הקרביים ואם אתה לא מסוגל לעמוד באימון עלוב (כן הוא עלוב יחסית למה שאתה עומד לעבור בצבא) אז אני לא יודע מה אתה בכלל מחפש בקרבי תגיד לי, אין לך מוטיבציה בשיט... כי בנאדם עם מוטיבציה מכניס את כל הכאב לראש וממשיך לרוץ וסובל בשקט ולא מתבכיין.

במשהו "גובניקי" אני חושב שיהיה לי קל מאוד אבל אני אתן משהו שלא כולם יכולים כי מה לעשות לא רוצה להתנשאות אבל לא כולם יודעים C++ ולא כולם מתכנתים מצויינים עם אינטיליגנציה גבוהה לא רוצה להתנשאות על אף אחד שלא תבינו אותי חס ושלום...

ולא לכולם יש את הרצון ואת הכוח הנפשי לשרת בקרבי, ותאמין לי שגם אני מתכנת "מבריק" כמו שהמורה שלי מגדירה אותי וגם אצלי ממוצע הבגרויות במחשבים הוא מעל 95 וואלה אתה רואה אותי פה מתנשא על אחרים? כי וואלה יש את ה"ערס" הגדודים שהחיים שלו היו שונים לגמרי מהחיים שלי, כי לי וואלה היו אחלה של חיים... קיבלתי את רוב מה שרציתי ולא הייתי צריך לעבוד יותר מדי. אתה חושב על לחיות בחיים שבהם אתה צריך לעבוד כדי לעזור למשפחה שלך? שאתה לא מקבל כמעט כלום? שיש מריבות בבית וכד' האנשים האלה עוברים הרבה יותר ממש שאתה תחשוב לעבור בכלל תפסיק עם הזלזול הזה!

אני זוכר תמיד את השכנים שלי היו חוזרים הביתה שבוזים ועייפים מהקרבי שאין להם כוח לכלום כל הזמן מתלוננים שמתייחסים אליהם חרא כל הזמן מדברים על כמה שהמפקדים זבלים וכל הזמן אומרים אל תלכו לקרבי ולעומת זאת אני מתעצבן שאני חושב על זה אבל אותם ג'ובנייקים שהיו בעתודה למשל חזרו תמיד עם חיוך ידעו שיהיה להם מקצוע לחיים ידעו שהם מובחרים ויש להם בנות ויש להם הכל והם גם ידעו שהם תורמים!!! חלקם תמיד אומרים שהם תורמים יותר מהקרביים ושאפשר גם להשכיר תאילנדים ולשלם להם 50 שקל לחודש ולהפוך אותם לקרבים וזאת לא בעיה

מה לעשות קרבי זה לא כרית נוצות וזה לא קל וזה משביז אבל מה אתה מצפה שיהיו לך חיילי מרגרינה? אתה יודע שהמדינה שלך נלחמת מאז שהיא קמה אוטוטו 60 שנה ומי נראלך נלחם? חיילי המרגרינה? בכל דור כל נוער צריך לשאת בנטל שלו ולעזור למאבק הזה, אין לנו ברירה, זאתי ברירה קיומית. אז יש להם מקצוע בחיים וואלה יופי, זה אומר שיש להם חוכמת חיים? שיש להם חברים אמיתיים? שהם יודעים להתמודד עם החיים? תהרוג אותי אבל אני מעדיף לא להרוויח מי יודע מה אבל שיהיו לי חברים אמיתיים מאשר להרויח 15-20 אלף בחודש עם חברים צבועים ולא אמיתיים....

עכשיו לדעתי זה גם פשוט רעיון טיפשי שיש גיבושים שהם איזה שנתיים לפני הגיוס מה הטעם??? לדעתי צריך לבטל גיבושי מטכל\שייטת בולשיט לפני הגיוס אין טעם זה סתם מביא ילדים לבזבז אלפי שקלים וילדים שאין להם נדפקים צריך לעשות קרבי זה רק גולני\גבעתי\נחל\תותחנםי וכו' אחרי שמתגייסים אחרי שמסיימים טירונות לוקחים את המצטיינים ומעבירים אותם לסיירת מטכל וכו' אין טעם לעשות גיבוש מעפן של 3 ימים שמתקיים איזה שנה לפני הגיוס וב3 ימים כל אחד יכול לעשות משחקים אבל ב4 חודשים של טירונות אי אפשר להיות שחקן במשך כל הזמן וגםהגיבושים לפני הצבא סתם גורמים לכאלו שלא הצליחו להוריד פרופיל ולברוח מהגדודים

מישהו אמר לך להירשם לתוכנית כושר קרבי? אני לא רשום לשום תוכנית כזו והתקבלתי לחובלים איך אתה מסביר את זה? ולא חסרות דוגמאות, הכול איך שאתה לוקח את זה איך שאתה מתאמן לזה, הגיבושים זה הכלי הכי טוב שעומד כרגע בפני צה"ל, הרעיון שאתה מציע כבר קיים ונקרא, גיבוש יחטיות. וראוים שלא היית בגיבוש אם אתה לא רוצה את זה רוב הסיכויים שאתה גם לא תסיים את זה זאתי לא החוויה הכי נעימה, ולמה לבזבז 4 חודשים מהשירות? אח"כ יצטרכו להחתים את החיילים האלה קבע עוד 4 חודשים כי המסלול שלהם בנוי לתפיסה של 3 שנים.

מצטער שהכל התבלגן לי אני פשוט קצת ממהר אולי אני אחזור בלילה להגיב לכולם ביי לבינתייםן

לסיכומו של דבר יש לך גישה מעוותת ואני לא אוהב אותה,אתה שחצן ואתה שחצן על ניוטראל מה שנקרא, את היכולות לשרת בקרבי לדעתי אין לך כלל וכלל (ואני מדבר רק מהבחינה המנטלית שלך כמו שאני רואה פה ), כדאי שתתחיל לחפש ג'וב ומהר... כי בקרבי אתה לא תשרוד.

המשך יום נעים, הכול פה זה הדעה האישית שלי אנשים יכולים לסלוד או להזדהות עמה, אני לא בא לקבוע עובדות.

ישן 16-05-2007, 12:42
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05

מופנה לכותב (חחח למה מישו חשב אחרת? )

אתה פשוט ילד קטן עם הסתכלות על הדברים של ילד בן 14 גג "מובחר זה מי שעשה מיון לפני הצבא והוא יותר שווה בגלל זה והוא יהיה גם בנאדם יותר טוב ובלה בלה" בוא אני אגלה לך משהו לדעתי שאני רואה את האנשים אצלי בשכבה שהולכים להיות ג'ובניקים ואת אלה שהולכים לקרבי אז בעקרון ברמה האישית מבחינת אישיות אני מעדיף את אלה שהולכים לקרבי בדר"כ אנשים יותר חברותיים וכו' לא אומר שכל אלה שהולכים לקרבי הם גברים אחד אחד והם לא מנייאקים לפעמים או משו כזה פשוט ממה שאני רואה יש יותר אקשן ומעניין לידם וכמובן שאני לא אומר שכל הגובניקים הם זבלים אחד אחד.

בינינו קרבי זה סיפוק אישי למרות כל הדברים שאומרים לך.

אני עושה עבודת מחקר על הקשר בין מקום מגורים לגיוס לקרבי והנה סתם כמה דברים מעניינים

הערכה כלפי אלה שמשרתים ביחידות קרביות יצא שהרוב מאוד מעריכים או שהם די מעריכים.

בקשר לגאווה לסביבתם הקרובה כאלה אשר בוחרים ללכת לקרבי התוצאת אצל העירוניים היו ש 16 מתוך 20 אמרו שהם די או מאוד מסכימים והשאר די לא או בכלל לא

המושבים כולם אמרו די או מאוד.

בקשר למרגש לראות אנשים בקרבי 13 מתוך 20 העירוניים אמרו שמרגש אותם ו16 מתוך 20 המושבניקים אמרו שלא מרגש אותם.

בקיצור אתה מבין את הנקודה? זה עושה משו שונה בלב לראות אדם עם מדים ונשק וסיכות שונות מאשר גובניק עם נעליים לא צבאיות בלי נשק כומתה כתומה... (סתם דוגמא כן ) ככה שקרביים אולי פחות "מובחרים" לפי התפיסה שלך אך אנשים מעריכים אותם (אולי לא כולם אבל הרוב)
ישן 16-05-2007, 15:34
  dahash dahash אינו מחובר  

הביאו לך איזה 60 תגובות בכל זאת אתה מעלה את אותם טיעונים ומרגיש שלא שיכנעו אותך מספיק??

אני מבחינתי הפסקתי לנסות לעזור ולייעץ לך, באמת שאתה לא נשמע כבחור לפני גיוס אלא כילד בן 14 שכל חייו אכל מכפית של כסף, תפיסת העולם שלך מעוותת וילדותית, הנחות כלכך מפגרות וטיפשיות, קשה להאמין שיש לך נתונים גבוהים ושאתה חכם.....
עם הזלזול שלך עדיף שתלך לעבוד בתאילנד, באמת שהייתי מעריך תאילנדי בשדה הקרב יותר מאותך,
אתה לא באמת מתלבט, רק מחכה להודעה של מישהו שיסכים איתך שאתה צריך להוריד פרופיל ולברוח למשרד הנוח והנעים.
קיבלת מספק תשובות, כולם עם תוכן דומה, לא מספיק לך, לא צריך, באמת שאתה חתיכת בכיין, יש לי קרובי משפחה קטנים, שהם נשרטים אפילו לא בוכים, שלא נדבר שהם אוהבים גם לשחק עם מים ולהירטב, אני לא אתפלא אם כרגע הם יצליחו יותר ממך בקרבי!
אתה נשמע ותר גרוע מהחברים שלך, הם לפחות סגורים על הטמטום שלהם, אתה לא סגור על הטמטום שלך ועוד שואל שאלות מטומטמות, אני מתבייש שיש אנשים כמוך בארץ שלי, ושיהיו אנשים כמוך איתי בצבא.....
באמת שאם הייתי רואה אותך הייתי נותן לך שתי סטירות מצלצלות, לא בגלל שאני "ערס מקרבי", יש לי נתונים גבוהים כמו שלך, אלא בגלל שמישהו צריך להכניס לך את המציאות לראש ודחוף.

"cause he who sheds his blood with me today, shall be my brother"

ישן 16-05-2007, 21:01
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
איפכא מסתברא

אני בדעה הפוכה משלך:
אני התמינתי לכל מיון קד"צ אפשרי שקיים (שחקים,תלפיות,עתודה), אני מודה שברובם לא עברתי (התקבלתי לאחד מהם, אם תרצה אפרט בפרטי), אבל על כל פנים לא ממש רציתי ללכת כי להפך: אם יש לך שכל אז כל אחד עם שכל יכו ללכת לתלפיות, לתפוס שולחן ולפתח, כל אחד יכול ללכת למסלולים השונים בשחקים ולעשות עבודה רוטינית קבועה. ו- Hell כולם בסופו של דבר עושים תואר (=עתודה) אז תסתכל על זה ככה: הצבא שלנו צריך אנשים עם ראש גם בקרבי- אנשים שיובילו, או שסתם יהיו לוחמים מעולים- ולראיה (ואני לא ממחבבי חטיבת גולני... ואפילו על אגוז ויתרתי...) מי שהראה גבורה עילאית בקרב במטע המוות בלבנון היו חפ"שים מגולני- חברה איכותיים שהצילו לא מעט חיים.
אז אני ויתרתי על המסלול הנ"ל ובניגוד לדעת ההורים (וגם אבא שלי קצין) המורים (שאמרו לי לך לשם תבנה עתיד...) הלכתי על המסלול של הקרבי- כל החברים שלי שבצבא מספרים לי שזה חרא ולא שווה,
אבל להתגייס זה כמו סקס- אתה נורא רוצה ומחכה ומורעל לפעם הראשונה, אחרי שתעשה את זה, זה יראה פחות קסום... אבל תמיד תשמח שעשית את זה...,וגם אחרי חוויה אחת לא טובה (מה שקרה לבחור(השקרן?) הנ"ל) העניין יאבד מהיופי שלו...

ותפסיק לשים זין על מה שאבא/חבר/דודה/הפנצ'ר מאעכר שלך אומר... עשה מה שאתה רוצה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:57

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר