לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2007, 17:52
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haim1404 שמתחילה ב "שאלה לגבי משקפיים - לא לא מדובר בפרופיל"

וואו המון הנפצות באשכול אחד.
תשובות מפי גורם מוסמך:

• המספר לא יעלה לך אם לא תרכיב משקפיים. המספר הוא עניין גנטי בלבד. בעבר נהגו לחשוב אחרת, חשבו גם שמי שרואה הרבה טלוויזיה או מסתכל על הצג של המחשב יסבול מקוצר ראייה. - שטויות. עניין גנטי לחלוטין. אם המספר אמור לעלות הוא יעלה. אם הוא אמור להשאר הוא ישאר.
  • זה שיש לכותב האשכול מספר -1.75 ולחתולים יש מספר נמוך יותר לא אומר שהראייה שלו פחות טובה. לכל אחד יש ראייה טבעית והעין שונה מבן אדם אחד לאחר. מה זה אומר? אם את רואה עם תיקון של 1.5- נגיד 6\6, ובלי תיקון 6\12 (למשל) יכול להיות שהוא בלי תיקון רואה 6\9 ועם תיקון 6\5 (זאת אומרת שהראייה הטבעית שלו יותר טובה משלך ועם משקפיים הוא יראה יותר טוב ממך- זה כנראה המצב). סיפור יפה לדוגמא: האופטומטריסט שלי עשה מילואים בירפ"א בעברו הרחוק. באחת הפעמים הגיע אליו טייס שהתלונן על ירידה בראייה לרחוק. האופטומטריסט בדק אותו וראה שהוא רואה 6\4 שזאת ראייה טובה מאוד, הרבה יותר טובה ממה שדורשים בטיס, רשיון נהיגה ואפילו אופטומטריסטים לא מנסים להביא לתיקון כזה בד"כ. האופטומטריסט בדק בהיסטוריה הרפואית של הטייס וראה שבעבר לטייס הייתה ראייה של 6\3 (משהו נדיר ביותר).
דבר אחרון, בתור חייל קרבי אני אגיד לך מה אני עושה. בהכשרה, למעט מטווחים ותרגילים רטובים לא הרכבתי משקפיים (תמיד היו לי בווסט בנרתיק קשיח לכל מקרה כמובן). בפעילות מבצעית תמיד הרכבתי משקפיים. כשהיינו מסיימים וחוזרים לבסיס הייתי מוריד. בכל מקרה תמיד היה לי זוג ספייר בווסט בנרתיק קשיח.

נערך לאחרונה ע"י gothic_ בתאריך 16-05-2007 בשעה 17:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-05-2007, 07:59
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "כשאתה מביא "תשובה מפי גורם..."

התשובה מפי האופטומטריסט שלי, שבמקרה הוא גם שכן שלי, אני חושב שהוא מקור מוסמך.
חשבתי שתוכן ההודעה מבהיר שמדובר על האופטומטריסט שלי.
לתת שם ופרטים? מה זה יעזור? אני יכול לכתוב יעקב כהן. שמעון כץ. חיים בוזגלו.
אנחנו כותבים בפורום שפתוח לקהל הרחב, אף אחד גם ככה לא אמור להסתמך על ההודעה שלי ב100%...
לא רוצה לעקוץ או משהו, אני כותב וקורא בפורום כבר 4-5 שנים בערך, וגם כאן היו לא מעט "מומחים" מיחידות עילית כאלו ואחרות ש"נפצעו" פתאום.
את הדברים שלי ושל כל אחד כאן בפורום יש לקחת בערבון מוגבל, לכן אני לא מוצא שום טעם בפרסום השם והפרטים, אם זה מפריע לך, את מוזמנת למחוק את ה"מפי גורם מוסמך" ולכתוב מה שמתאים לך.
אם את רוצה את השם אין לי בעיה לכתוב לך בהודעה פרטית.
ישן 30-05-2007, 00:04
  אופטומטריסט אופטומטריסט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
ברשותכם, יש לי תגובה רשמית ומוסמכת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי haim1404 שמתחילה ב "שאלה לגבי משקפיים - לא לא מדובר בפרופיל"

עם מספר במשקפיים של 2- הראייה שלך ללא הרכבה הינה במרחק חצי מטר בלבד.
ככל שידוע כיום, הרכבה או אי הרכבת משקפיים הינה גורם שולי בעליית המספר.
גורם עיקרי- תורשה.
סיבות נוספות: שימוש במשקפיים עם מספר שגוי משמעותית, קריאה ממושכת בחושך, קריאה/עבודה במרחק טווח יד במשך רוב שעות היום לאורך שנים, התארכות גלגל העין עקב גדילה ועוד ועוד.

מה שנכון הוא, ששמתי לב שאנשים רבים שאינם מרכיבים משקפיים להם הם זקוקים, מתרגלים לראייה מטושטשת ומסתדרים איתה.
אם ירכיבו משקפיים יתרגלו אליהם במהרה, ויהיה להם קשה כעת להיות ללא המשקפיים.
לא הכרתי עד היום אף אחד שהוריד מרשם במשקפיים בזכות כך שלא הרכיב אותם.
נקודה חשובה נוספת: המספר פחות חשוב. חשוב יותר מה יכולת הראייה במשקפיים.

במקרה שלך הייתי ממליץ בחום על עדשות מגע יומיות, גש לחנות שיש בה צוות נחמד, ובקש להתנסות בעדשות יומיות.(יש גם עם צלינדר)
לא תאמין איזה שינוי זה!
רוב הבנים וכמעט כל הבנות מצליחים להרכיב תוך 10-20 דקות בפעם הראשונה.
העדשות אינן נופלות מהעין (למעט במקרים קיצוניים)
עלות עדשות יומיות כ-200 ש"ח לחודש או פחות אם קונים כמות.
שמור מספר עדשות בכיס והחלף במידת הצורך.

כל האמור לעיל הנו כללי! אל תוותר על הבדיקה, ובדוק כל דבר אצל אופטומטריסט שיתן לך תשובות ספציפיות לאחר שבדק אותך.

תוכל לקבל פרטים נוספים לגבי עדשות מגע ב: http://www.optometry.co.il/contact-lenses.htm

בברכה
דקל- אופטומטריסט
www.optometry.co.il
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר