לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2007, 17:06
  -בן אדם- -בן אדם- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.07
אתה יהודי?כנס לפה בבקשה...

אני מבקש ממכם אחים יקרים,לקרוא כל מילה ומילה שבקובץ.
הקובץ קטן,אך כמה קטן ככה גדול,ובו סוד הגאולה!
(בקובץ ישנם 16 מאמרים,כולל מאמר זה).

תבחרו שרת מהשרתים להורדת הקובץ ולהפצה:

http://upload-il.com/file/28039/--------.rar.html

http://www.sendspace.com/file/bxg2uo

http://www.speedyshare.com/691282854.html

http://www.sendmefile.com/00533834

http://www.gigasize.com/get.php/3194022847/1499150415051493.rar

בבקשה לקרוא,להפנים וליישם!
אני יודע שיהיה קשה ליישם,מאוד קשה,וכאן אביא דברים הנאמרו לפני כ-300 שנה, את דברי אור החיים הקדוש,הרב חיים בן עטר בעל ה"אור החיים" אשר הבעש"ט אמר עליו כי הוא "ניצוץ של משיח":

"עם ישראל במתן תורה לא השיגו אלא ארבעים ותשעה שערי בינה,כנגד ארבעים ותשעה שערי טומאה שנתעלו מהם לאחר היותם שקועים בהם במצרים.וכיון שהתמודדו עם ארבעים ותשעה שערי טומאה ונחלצו מהם,זכו לארבעים ותשעה שערי בינה,אולם לעתיד,יצטרכו ישראל להתמודד עם שער החמישים של הטומאה,כי עומדים המה לזכות לחמישים שערי בינה,ואין המושג אלא בהשתדלות המשיג".
אנו במלחמת שער החמישים של הטומאה,ובמלחמה זו,לדאבוננו,מליונים הולכים לאבדון.
בדור השואה,מליוני גופות הושלכו לכבשנים,ואלו בדורנו מליוני נשמות נשמדות בכבשני הכפירה והעריות!

מה הכוונה-ואין המושג אלא בהשתדלות המשיג?
תקראו בבקשה את ההמשך...

פרשת ויצא:

"ויפגע במקום וילן שם"

יעקב אבינו יוצא מדרומה של ארץ ישראל, מבאר שבע, לכיוון חרן שנמצאת אחרי הגבול הצפוני של הארץ. בדרכו הוא עובר ליד הר המוריה ליד המקום שעתיד להבנות שם בית המקדש שהוא גם המקום שאברהם ויצחק התפללו בו. בדרכו לא חשב להתפלל שם אך כיון שהתקרב לחרן נזכר שעבר ליד המקום שהתפללו בו אבותיו והא לא עצר שם להתפלל מיד הפך את כיוון הליכתו ונתן דעתו לחזור לכיוון הר המוריה. הדרך שהיה יעקב צריך לעשות כעת היתה ארוכה ומפרכת מאד ובכל זאת לא נרתע מכך. בשמים ראו את נכונותו הגדולה של יעקב לעשות כל מאמץ על מנת לזכות להתפלל שם ולכן סיעו לו ונעשתה לו קפיצת הדרך ומה שלקח לו קודם כמה וכמה ימים הספיק לעשות עוד באותו היום שהחליט והגיע לפני השקיעה. הפסוק המצוטט ויפגע במקום וילן שם הוא המדבא על הגעתו של יעקב להר המוריה בעזרת קפיצת הדרך וכך הגיע ממש לפני השיקעה ופגע במקום ואז נאלץ ללון שם.

מכל המהלך הנ"ל נוכל ללמוד עקרון מאד חשוב בהנהגת ה' הכתוב לנו בגמרות והוא הבא להטהר מסיעין בידו. מי שרוצה להטהר, מי שרוצה לעשות מעשה טוב, מי שרוצה לחזור בתשובה ה' עוזר לו. הקב"ה לא ניסה לעכב את יעקב בדרכו הראשונה כדי שיתפלל במקום שהתפללו אבותיו הקב"ה לא חייב אותו לדבר הוא לא משך אותו למה שהוא לא נמשך. כיון שכעת הראה הוא אותות של רצון לעשות מעשה טוב רצון לחזור על עקבותיו כדי להתפלל או אז הבא להטהר מן השמים מסיעין לו שלא יצטרך לעשות שוב מאמץ כל כך גדול ודרך של כמה ימים הקפיץ לו הקב"ה ביום אחד.

תהליך זה מוזכר לנו גם בספר שערי תשובה שנכתב על ידי רבינו יונה. בספר נאמר שה' עוזר לשבים כאשר אין יד טבעם משגת.יוצא מהנ"ל שכל מה שעלינו לעשות הוא להראות נכונות שאנו רוצים להיות מהשבים מהחוזרים אל ה' כאשר אנו רוצים להיות מאלו או אז מובטח לנו כי יעזור לנו ה' הרבה מעבר למה שאנו מסוגלים בכוחות עצמינו כיעקב שכאשר הראה רצון לחזור למקום על מנת להתפלל עשה לו ה' קפיצת הדרך. קודם ה' כלל לא ניסה לעכב אותו או לרמוז לו שישאר להתפלל.

דבר זה מסביר לנו את חובתינו הגדולה לעשות את הצעד לפתוח את הפתח להראות את הנכונות מצדינו ואז כבר הקב"ה יסייע בעדינו.

צריך להבין כל ישראל צדיקים!
הזוהר הקדוש אומר שאין יהודי שאינו מאמין,וגם אם הוא אומר
לכם שהוא לא מאמין,אל תאמינו לו,כי בתוכו הוא מאמין בשם יתברך.
ואם למרות הכל,מצאתם שהוא לא מאמין,זה מאחר והוא לא מזרע ישראל.

בדור שלנו הבורות והחוסר הידיעה הם השואה הרוחנית,אני אומר לכם
שאם בני ישראל היו יודעים את האמת על שמירת הברית,היו עושים
השתדלות אמיתית,ואני ערב לכך.
אני באמצע שנות העשרים שלי,ואני בעברי לא ידעתי כלום על כך,
מספרים לילדים,לנוער,למבוגרים שזה בריא,שזה טוב,שזה
מנקה,שזה מרזה שזה קיצר כל השטויות בעולם,חוץ מדבר אחד
לא מספרים להם שזה רע ואסור,ובסופו של דבר הם פוגעים רק בעצמם,
מעבר להשלכות הרבות על עתיד עם ישראל וגאולת ישראל,שכן סוד
הגאולה היא שמירת הברית ושמירת העיניים.

האויב האמיתי והעיקרי של האדם הוא יצר הרע, כפי שאמר ר"י בן לוי: "יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום, ומבקש להמיתו...ואלמלא הקב"ה עוזרו אין יכול לו" (קדושין ל'). כלומר, שבדרך הטבע אין האדם יכול לכבוש את היצר הרע ללא עזרתו של הקב"ה, לפיכך נוצר החשש שהאדם יתייאש ולא ינסה להלחם עם היצר. על כן אמר הכתוב "כי תצא למלחמה על אויבך", דהיינו, כאשר רק יצא האדם להלחם עם היצר, אזי "ונתנו ה' אלהיך בידך". כלומר, ה' יסייעך מן השמים לנצחו, משום שהבא ליטהר מסייעים לו מן השמים. וכן מובא במדרש: "רבי יסא אמר: אמר הקב"ה לישראל, בני, פתחו לי פתח אחד של תשובה כחודה של מחט, ואני פותח לכם פתחים שיהיו עגלות וקרניות נכנסות בו" (מד"ר, שיה"ש, פר' ה). לפיכך נאמר: "כי תצא למלחמה על אויביך", ולא נאמר: "כי תלחם", ללמדנו שהנצחון במלחמה כנגד היצר, הוא לא בידי האדם בלבד, אלא שרק בעזרתו יתברך יכול האדם להתגבר ולנצח את יצרו.

לסיכום,עלינו להתעורר אחים יקרים,הגאולה קרובה מאוד!
להשתדל,לנסות, אין הקב"ה מעמיד את האדם בנסיון בלתי אפשרי.
ולזכור תמיד את דברי החכם באדם,שלמה המלך,(משלי כד,טז):
"שבע יפול צדיק וקם"
גם אם ניסית פעם,פעמיים,וראית שאתה לא מצליח להחזיק
יותר מכמה ימים בודדים,אל תתיאש,הראת לקדוש ברוך הוא
שאתה מנסה להאבק ביצר הרע מתוך כוונה אמיתית?השם
יתברך יעזור לך ,וכך שוב פעם תנסה עד שתחזיק לפחות שבוע,
ואם תפול שוב פעם,אל תכנע,הקדוש ברוך הוא ישגיח עליך
השגחה פרטית,וכך תנסה עד שתצליח שבועיים,וכך עוד שבוע
ועוד שבוע,ואפילו אם נפלת כעבור שלושה שבועות,תראה כבר
בעצמך שאתה מתחרט מכל עומק ליבך,אל תכנע!
רק תנסה,ואל תעשה עסקים עם יצר הרע,אל תגיד לעצמך
אני לא אגע במקום הברית,אבל לפחות אני אסתכל על
תמונות ואתרים,בסך הכל מסתכל,לא נוגע-זה טעות!!!
לא עושים עסקים עם יצר הרע.אמרו כבר חכמינו ז"ל
אל תאמין בעצמך עד יום מותך.גם אם תגיד לעצמך
אני רק מסתכל,ותאמין לעצמך שלא תגע,בגלל שהאמנת
בעצמך בסוף תכשל,ולכן להבא תלמדו לקח,תלמדו
מהטעות,ופשוט אל תעמידו את עצמכם בניסיון.
7 יפול צדיק,גם אם נפלת שבע פעם,בסוף תקום,בסוף
הקדוש ברוך ישגיח עליך שיצר הרע לא יוכל עליך!!!

לכן כל המפיץ את הקובץ לזכות את הרבים, תבוא עליו הברכה.
זיכוי הרבים מעלתה כל כך עצומה ונשגבת שאיננו יכולים להבין עד כמה.
אבל כלל חשוב עלינו לדעת,אל לנו לחשוב שאני עושים את מצות זיכוי הרבים
על מנת לקבל שכר.תדעו לכם,כי גם את המצוות בשמים מסננים ובודקים
מה נעשו בטוהר לב,יושר לב.
כל מצוות התורה ובפרט זיכוי הרבים עלינו לעשות אך ורק לשם שמים!
"למסור נפש לקדוש ברוך הוא אלוהי ישראל ישתבח שמו"

השלמות של קיום המצוות נעשית כאשר האדם מקיים את מצוות התורה באהבה ולשם שמים, וללא כל ציפיה למתן שכר.
כפי שמצאנו בסיפור על הגאון מוילנה, שביקש לקנות אתרוג כשר לסוכות. בתקופה שהיה בה חיסרון באתרוגים, ורק ליהודי אחד היה אתרוג כשר ומהודר ביותר. ביקש הגאון מוילנה לשלוח שליח לקנות את האתרוג בכל מחיר, כי מצוות ארבעת המינים היא יקרה וחשובה מאד. הלך השליח והציע ליהודי מחיר יקר על האתרוג, והיהודי אמר שאינו מוכן למכור את המצווה המהודרת בשביל בצע כסף, אלא רק אם יסכים הגאון מוילנה לקבל את האתרוג, בתנאי ששכר המצווה של ארבעת המינים של הגאון מוילנה תהיה לזכותו בלבד. השליח נדהם מהבקשה, ורץ לגאון מוילנה לבשר את תגובת היהודי המוזרה. כששמע הגאון מוילנה את בקשת היהודי, קפץ וצהל בשמחה רבה. כשנישאל למה הוא שמח כל כך? מה שווה האתרוג ללא שכר המצווה שלו? אמר הגאון מוילנה: כל ימי התפללתי לזכות לקיים מצוות ללא שכר, ללא אינטרס, אלא רק לשם שמים ומאהבה טהורה נטו, ועכשיו מזדמן לי לקיים מצוות ארבעת המינים לשם שמים ומאהבה טהורה.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:38

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר