לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2007, 16:28
  ishy ishy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.06
שכחו פה כמה פריטים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "יש ענין שנקרא נידה"

איסור שמירת נגיעה נובע מ:
1 .סתם אישה נידה (איסור טומאה)
2 גירוי היצר הרע (בנגיעה)

לצערי אני וחברים שלי ששומרים נגיעה אנחנו מיעוט. ודיברו איתי המון "לא שומרי נגיעה" ונתנו לי כמה שאלות אז אני יענה על כמה פופולראיות

אמרנו שסתם אישה מוחזקת כנידה, ובאו אלי חברים שלי ואמרו לי ואם היא טבלה מותר לי לגעת בה? הבעיה שאסור באיסור חמור לאישה לטבול לפני החתונה (אני לא רוצה לצטט בכוונה איך כינו את מי שטובלת) ככה שכל מי שחשב על הפיתרון הזה הוא נפל.מלבד זה תמיד יש את הטעם השני שמימנו אי אפשר להתחמק

2.אמרו לי חברים שלי טוב אתה אומר שאסור לגעת בגלל שהיא טמאה. נניח והיא טהורה אתה חושב שנגיעה "עושה לי את זה"?. האפסורד שאנשים לא מבינים זה שכאשר אתה אומר שנגיעה"לא עושה לך את זה". זה רק אומר כמה אתה נגוע לאיזה מדרגה שפלה הגעת ,שכדי "לגרות" אותך צריך "יותר מנגיעה" השימוש בנימוק הזה הוא ההוכחה כי צריך לשמור נגיעה לא היית מגיע למצב הזה אם הייתה שומר נגיעה

3.טוב אז באים ואומרים לי נגיד שאנחנו מבינים למה צריך לשמור נגיעה "מנשים זרות" אבל מדודה שלך או בת דודה למה לשמור? התשובה היא פשוטה מאוד בפרשת הנזיר התורה נותנת לחכמים דוגמא איך לאסור. התורה אומרת שאסור לנזיר לאכול כל מה שיוצא מענבים אבל התורה ממשיכה ומוסיפה פרטים נוספים קליפות ענבים חרצנים וכ'ו והשאלה למה התורה ידעה בעצמה שלאסור ענבים בלבד זה לא מספיק הרי עם הנזיר יאוכל אפילו חרצנים הוא יבוא לאכול ענבים בסוף(בעצם התורה לימדה את חכמים איך להציב גדרות לעברה). ולכן התורה אסרה גם את כל מה שמיסביב לענבים כך גם חכמים הם ידעו מה הוא כוח יצר הרע ולכן הם סמו "גדרות" אפילו הדודה או בבת דודה. חוץ מיזה לא חסר דוגמאות שיצר הרע "עובד" גם במשפחה(אמנון ותמר) ולכן אין שום תירוץ לטעון לחכמים יש כוח לקבוע גדרות ואנחנו צריכים לשמוע להם עוד גדר שחכמים קבעו כדי להרחיק את האדם מהעברה הוא "קול אישה" ועלינו לסמוך על חכמים

4.לגבי שמירת נגיעה יש מעט חילוקים ממי צריך לשמור האם באמא ואחות מותר לגעת? או שמותר גם סבתא ?
לכל הדעות באמא מותר לגעת ויש שממש מחמירים לא נוגעים באחות(אני אישית לא נוהג ככה. אני נוגע באחות ובאמא שלי אבל לא בסבתא)

5.אחרי שנפלו כל התרוצים באים לי חברים שלי ואומרים לי את האמת. ת'שמע קשה לנו.
אני יכול להבטיח לכולם בפרום. שלי היה הרבה יותר קשה מכם . במשפחה אצלנו שמירת נגיעה זה ממש לא מקובל ונחשב "כמנהג מוזר" ואני ואחי "חינכנו" את המשפחה שלנו לזה ותתפלאו מכבדים את זה למרות שזה היה קשה והיה הרבה שנעלבו מהנושא (ועשיתי שאלת רב) .

ככה שנגמרו התרוצים צריך לשמור נגיעה וזהו .למרות כל הקושי בהצלחה למתקשים
חזרה לפורום
ישן 18-05-2007, 12:43
  ayedavid ayedavid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי the king of rock שמתחילה ב "שמירת נגיעה!!!"

יצא לי לבקר לא מזמן בלשכת הגיוס בבאר שבע, שם ראיתי בלוח המודעות מודעה בסגנון: "חיילת! דעי את זכויותייך".

תוכן ההודעה הכיל מידע מפורט לאם וכאשר החיילת מוטרדת מינית, למי בדיוק היא צריכה לפנות ואיך בדיוק אמורים להתייחס אליה (ב"ה, ממש דואגים לחיילות).

כמובן שצה"ל, ויש לומר ביושר רב, דאג גם לספק מידע אודות השכיחות של התופעה בצה"ל.

ואז נזכרתי שכשהייתי בכתה א', היתה לנו חוברת הבנת הנקרא בשם "צעד צעד", ובחוברת היה סיפור על חכמי חלם: מסופר שהגשר בו היו עוברות המכוניות נשבר, והם החליטו לבנות בית חולים מתחת לגשר - וכך להציל את הפצועים, במקום לתקן את הגשר.

במקום שהחברה הישראלית תגדור את גדר הצניעות (איסור ייחוד, איסור נגיעה שלא עם האשה שלך), הם מאפשרים לכל הזוועות להתרחש מתחת לאפם, ומשקיעים בבית חולים - לאם וכאשר יהיו פצועים.

כמובן שלא רק זה הוא הטעם לאיסור נגיעה - שעליו אפשר לדבר ולהסביר עוד. בינתיים הגבתי רק לטמטום שבצבץ מהודעתך.
חזרה לפורום
ישן 18-05-2007, 12:52
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06

אתה אומר את זה קצת בהתלהמות כזאת, קצת מוציא את החשק להגיב.

ובכל זאת...

בתורה לא כתוב. "לא תיגע בבחורה"
אך כתוב " ואשה כי תהיה זבה דם בבשרה שבעת ימים תהיה בנדתה וכל הנגע בה יטמא עד ערב"
כמו"כ כתוב שגבר ששוכב איתה נהיה טמא גם כן נטמא שבעה ימים. חז"ל קבעו שהמעשה הוא חמור ביותר.

יש גם כן איסור של גילוי עריות ואשת איש.

ולכן חז"ל קבעו סייגים רבים ע"מ למנוע חלילה תקלה כזאת.

גם בשבת יש לנו סייגים רבים. למה על זה אתה לא שואל? כי זה מצווה"דתית-רוחנית" ולכן אתה אומר לעצמך עוד חלק מהדת..
אבל איסור זה מפריע לך כי זה מפריע לך לגעת בבנות המין השני.

אבל תכלס, אלו ואלו סייגים. גם בשבת יש סייגים. וגם בבחורה יש סייגים.

בתכלס..בשום ספר הלכה שנתקלתי לא היה כתוב "איסור שמירת נגיעה", זהו מושג של ימינו.

אז בנוגע לבעיית הנדה. הסייג מאד ברור.
הרי אשה לא תגיד לך אני יש לי וסת היום. ולכן אתה תהיה טמא ולא תדע זאת.
אגב יש רבנים(בודדים אומנם) שמתירים לחיצת יד מגיל מסויים שכן אז בטוח שאין לה וסת..

והחשש הגדול באמת הוא כמובן קיום יחסי מין אסורים.
וזו היא כנראה הסיבה הגדולה ביותר להקפדה על שמירת נגיעה..

בסה"כ..ככל שיהיו יותר סייגים כך הסיכוי יותר גבוה למנוע מכשלה הלכתית.

בסופו של דבר...חז"לינו לא טיפשים כלל..והם מבינים שזה לא קל. במיוחד לבני גיל התשחורת..
ולכן נכתב הדבר" בן 18 לחופה" ודברים לא נעימים למי שלא נשוי עד גיל 20...

ואני מודה..אכן זה לא קל...

מקווה ששכנעתי אותך.

שבת שלום.

נערך לאחרונה ע"י שכחתי את סיסמתי בתאריך 18-05-2007 בשעה 12:54.
חזרה לפורום
ישן 20-05-2007, 23:41
  משתמש זכר m-hanan m-hanan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
שלח הודעה דרך MSN אל m-hanan Facebook profile
תאמין לי,גם אני לא יודע

בקשר לקטע של הנידה והזיבה אני מקבל את הטיעון,למרות שלהיות דתי זה לא הצד החזק שלי אני חושב שזה נושא מאוד חשוב אבל בוחר לא לקיים אותו..כי לא בא לי.עד החתונה זה יעבור =))
(רגע,אבל מכאן נובע שמותר לגעת באישה נשואה כי היא טובלת?)

אבל אני גם חושב שזה חוק די טיפשי ומיותר,מבחינת כל הבולשיט של ה'צניעות'.ללחוץ יד לאישה לא נקרא חוסר צניעות.וככה גם חיבוק ונשיקה למישהי שאני רוצה להפגין לה אהבה.

וראיתי הרבה אנשים שאומרים שלא לגעת באישה עד שמתחתנים איתה זה פשוט קסם,משהו נפלא!כי המגע לפעמים מטעה ויוצר תחושת קירבה,כשבעצם הכל אשליה.אני חושב שאם יש יותר מדי מגע הקשר אכן נהפך לחומרי,אבל לתת נשיקה וחיבוק לא נקרא ביסוס על חומריות...וצריך לשמור את הקסם הזה לאח"כ.ובאמת כל הקטע של הצניעות בין גבר לאישה..אני לא קונה את זה.אני לא מתכוון שנעשה עכשיו חילופי זוגות,אני מתכוון שאנשים כבר עברו לפנאטיות.

אז מי משחק פה תפקיד מרכזי,הנידה או הצניעות?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Theodor_Herzl.jpg/38px-Theodor_Herzl.jpg]
"לא רוצים,לא צריך..."

נערך לאחרונה ע"י m-hanan בתאריך 20-05-2007 בשעה 23:46. סיבה: לחם עם ריבה
חזרה לפורום
ישן 21-05-2007, 20:26
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
תשובה:

שמירת נגיעה
י"א באלול תשס"ו
שאלה:
1. אחת הבחורות שמשרתות איתי בבסיס שאלה אותי: "איך אפשר להעביר רגשות בלי לגעת? גם אם זה לא לקיים יחסי מין לפני החתונה אלא רק נשיקה או אפילו להחזיק ידיים לחבר/חברה"? (חשוב לי להדגיש כי שאלה זו נבעה מרצון טוב באמת להבין ולא מקנטור או אנטי).

2. בהמשך לשאלתה רציתי לשאול מהו הטעם של שמירת נגיעה? והאם זה אסור מהתורה או מדרבנן?

תשובה:
איסור הנגיעה נובע בדיוק ממה שציינת, כלומר שהמגע יוצר קשר נפשי, הראוי להיווצר רק כשקיים הביטחון שקשר זה אינו מקרי ואינו ניצול בלתי אחראי של עוצמות החיים הנפשיות של הזולת, וזה קיים רק בקשר מחייב של נישואין. המקור ההלכתי של איסור נגיעה הוא מן התורה באשה נידה (שזה מצבן של רוב בנות ישראל היום, מכיוון שאינן טובלות) ובאשה פנויה בטהרתה, הדבר שנוי במחלוקת אם הוא מדאורייתא או מדרבנן.

http://ravsherki.org/index.php?opti...=478&Itemid=741

חזרה לפורום
ישן 22-05-2007, 09:43
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אולי ניסית לתקן אבל לצערי יש לך טעות בהבנת המילה "שיחה"
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי י''ש שמתחילה ב "בקשר ל''אל תרבה שיחה עם האשה''"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי י''ש
בס''ד

הדבר אשר נאמר בפרקי אבות נאמר שלא להרבות שיחה עם אשתו כלומר גם לאחר החתונה (לכן זה לא כל כך מתקשר לנגיעה) קל וחומר עם אשת חברו מה שנאמר לא מתכוון שלא תדבר עם אישתך הכוונה היא שלא תדבר איתה על דברים שמבאים אותך לידי כעס או לידי דיבור לשון הרע כגון רכילות קללות וכד' ועוד דבר זה שלא כל כך תאהב לדבר איתה עד כדי כך שלא תלך לשיעור או ללמוד תורה כדי לדבר עימה על נושאים מהסוג שהזכרתי למעלה

"שיחה" - משמעה דברים בטלים. ("אפילו שיחת תלמידי חכמים צריכה לימוד...")
כלומר בדברים חשובים אפשר להרבות עם האישה.
כלומר לא אסרו חכמים שיחה (כלומר "שטויות") עם האישה (כי אחרת לא תהיה אהבה - בשביל אהבה צריך קצת שיחה) אלא רק אסרו להרבות.

חזרה לפורום
ישן 01-06-2007, 00:05
צלמית המשתמש של ayala
  ayala ayala אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל ayala
הגיע הזמן לצרף אישה לשיחה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אולי ניסית לתקן אבל לצערי יש לך טעות בהבנת המילה "שיחה""

אתם מדברים כל כך הרבה על הנושא הזה שקשור לנשים וגברים ..אבל כולכם גברים..
אני אישית דתייה אבל לא שומרת נגיעה ועוד כמה דברים..
(יש אנשים יאמרו אז את לא דתייה ..אבל כל אחד וההגדרות שלו אבל ביננו מי מקיים את כל המצוות..אפילו אם הוא הכי רוצה)
מבחינתי שמירת הנגיעה קשה להבנה כי אנחנו חייים בעולם כל כך חומרני ..
לא חומרני כספי אלא חומרני מבחינת חומר הגוף..
אני מאוד מאמינה בציווי הזה אבל אני לא מקיימת אותו משום שאני לא מצליחה להבין איך אפשר אחרי החתונה לשכב עם מישהו בלי להתרגל למגע שלו..
לי זה נראה מאוד טראומטי..אני חושבת שזה אמור להגיע בהדרגתיות ..אני מודעת לעניין שזאת עברה אבל אולי חלשה ופחדנית מדי בשביל לקיים את זה..
אותי אישית דחו כי לא התאים לו שאני לא שומרת נגיעה ...
אבל זאת אני...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:39

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר