לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ברוכים הבאים לפורום תנועות נוער והדרכה! לחצו כאן לפני שאתם מתחילים לכתוב! -- -- מה הפעילות הכי ישראלית בעיניכם? בואו לבחור! -- -- עיינו במאגר המאגרים, אולי תמצאו משהו שימושי -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תנועות נוער והדרכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2007, 18:33
  juran juran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.05
סיכום תפקיד יו"ר התנועה

סיכום תפקיד יו"ר התנועה 2003-2007

כנס צוגרים, 17 מאי 2007

אני בטוח שלא אפתיע אתכם אם אבשֵר לכם שאני מסיים היום, ממש היום, את תפקידי כיו"ר התנועה. כך הבטחתי לעצמי לפני 4 שנים, בעצם, עוד קודם לכן, כשהחלטתי להתמודד על התפקיד בעקבות פנייתו של קודמי בתפקיד.

אני מסיים היום כ-20 שנות פעילות כמתנדב בתנועת הצופים,

3 שנים הורה פעיל, כ-10 שנים כראש שבט "הדר" - רעננה, 3 שנים כראש הנהגת שרון ו-4 שנים כיושב ראש התנועה. חברים, מתוך המחצית הראשונה, היו אלו השנים היפות והמרתקות בחיי.

לא התכוונתי, אבל אני מסיים את תפקידַי בצופים בשנת ה-100 לתנועת הצופים העולמית. תודו שזה מועד חגיגי. יתר-על-כן, היום, לפני שלושים שנה בדיוק - 17 במאי 1977 - התרחש ה"מָהפָך" המפורסם.

טוב, אני לא עומד פה כדי לעשות סיכומים אישיים. אני כן עומד פה עכשיו כדי לסכם את 4 שנות היו"רות שלי וגם להביא בפניכם ובפני מי שֶיִבַּחר היום במקומי, מספר תוֹבָנות ולקחים שלי מ-4 השנים הללו.

אני אֶמָנָע מִמָחמאות אישיות בַּהמשך, כי חלק מהעושים במלאכה עומדים היום לבחירה.

סיכום:

אתחיל מהעבר אל ההווה ואמשיך מההווה אל העתיד.

ב-4 השנים הללו עברה התנועה אירועים ושינויים משמעותיים ביותר, אפשר לומר אפילו -תמורות. אֶמְנה את העיקריים ביניהם:

· צמיחה: השינוי המשמעותי ביותר שעברה התנועה במהלך הקדנצייה שלי היתה הצמיחה. תנועת הצופים גדלה במהלך 4 השנים הללו בשיעור מדהים של כ- 25% במספר חניכיה. זהו שינוי דרמטי שקיבלנו אותו כמעט כמובן מאליו.

משרד החינוך ביצע בתקופה הזאת שני מיפְקדי חניכים מקיפים שבעקבות כל אחד מהם הוכרה רישמית תנועת הצופים כַּגְדולה שבין תנועות הנוער וְלה יותר מִרֶבע מכלל חניכי תנועות הנוער בישראל.

על מנת לאפשר מוֹטת שליטה ניהולית הגיונית, הובילה הצמיחה הזו בהכרח להחלטה על הגדלת מספר ההנהגות מ- 8 ל-10, כאשר קודם הנהגת שרון ואח"כ הנהגת מרכז מתפצלות לשתי הנהגות כ"א.

בימים אלו יושבת על המְדוּכה ועדה מיוחדת מטעם ההנהגה הארצית, בראשותו של יוסי הלל אשר בוחנת את נושא חלוקת ההנהגות והשבטים שבהן, מחדש.

· שני אסונות: אין ספק שהאירועים המשמעותיים ביותר בתקופת כהונתי ושהשפיעו יותר מכל דבר אחר על התנועה בעת הזאת היו 2 האסונות הנוראיים שהיו לנו. איבדנו שני חניכים בעת פעילות צופית: חנוכה דרום 2003- אריאל בלומנפלד משבט "הדר" רעננה נופל ממצוק "חוד עקב" באזור שדה בוקר ונהרג. השמיים נופלים על התנועה ועל מוביליה. גם עלי. לא מספיקים להרים את הראש וחצי שנה לאחר מכן, בחג שבועות 2004, נוחת עלינו אסון נוסף: אוֹרי שבתאי משבט "יעד" - ראשל"צ טובע בכינרת. אוֹרי לא יודע לשחות. אני, יחד עם כמה חברים נוספים, מגיעים (בשני האירועים) למשפחות ומודיעים להם על האסון. מה שלא קרה לתנועה במהלך 30 שנה קורה לה פעמיים בתוך זמן קצר. כל הצוות המוביל המקצועי והציבורי, חורק שיניים, משלב ידיים ובמאמץ עליון ממשיך, תוך כדי חקירות משטרה, ועדות חקירה ולחצים נוראיים מכל עבר.

התנועה עוברת מהפכה בטיחותית. מתמנה רָכַּז בטיחות תנועתי והוא, ביחד עם ועדת בטיחות והעומד בראשה ואגף הדרכה ומיפעלים, בניצוח המזכ"ל ליאור כרמל, מובילים מהפך של ממש.

· שלילת הממלכתיות: סמוך לתחילת תפקידי ב-2003 מקימה שרת החינוך לשעבר הגב' לימור ליבנת וועדה בראשותה של פרופ' רינה שפירא וזו מגישה את המלצותיה כעבור שנה אשר מאומצים מייד ע"י השרה. משמעות ההמלצות לתנועה קשות ופוגעות. המדינה לא מכירה יותר בערך הממלכתיות – אחד מדגליה החשובים של הצופים העבריים. מעמד של "תנועה ממלכתית" שהיה לנו עשרות רבות של שנים בזכות ולא בחסד, הופך בעיני המדינה, באחת, לְחֲסָר משמעות. מכאיב, מקומם, מכעיס. אבל, זה מה יש!! באותה הזדמנות אנחנו מפסידים גם הקצבת מדינה של כ-1.5 מיליון שח. עתירתנו לבג"צ, שמושקע בה מאמץ רב, נדחית על הסף. מאוכזבים, אך ממשיכים עם כל האנרגיות.

· אתר האינטרנט התנועתי: האתר התנועתי הפךלכלי משמעותי בעל חשיבות ממדרגה ראשונה למגוון צרכנים רחב: חניכים בשכבות הצעירות והבוגרות, הורים, כל פעילי התנועה השכירים והמתנדבים, אנשי משרד החינוך, חברי השכבות הבוגרות בהנהגת צבר וללא ספק, גם למדריכים וחניכים בתנועותנוער אחרות. זהו אתר תְּכַנֵי ההדרכה המפותח ביותר בישראל. יש אליו כ-14000 כניסות ביום, מתוכן כ-1000 מחו"ל ועוד היד נטוייה...

· מָחְשֶבֶט: כחלק מהתבגרותה של התנועה ובלחץ הפיקוח המוגבר של רשם העמותות, התנועה מתחילה בהתארגנות לביצוע שינוי ניהולי ברמת השבטים. קפיצה מִ"חֶשכת ימי הביניים"- ממודל "קופסת הנעליים"- למאה ה-21 ועידן המחשב והאינטרנט. לראשונה בתולדותיה, משיקה התנועה פרוייקט תוכנה לניהול שבטים, חסר תקדים בהיקפו. פרוייקט "מחשבט" יוצא לדרך. ועדת מחשבט - קבוצה של משוגעים לדבר חדורי מוטיבציה, בשת"פ עם בֵּית תוכנה חיצוני, מרימים את הפרוייקט ותוך כשנה עומדת מערכת לִרְשות השבטים. מאמץ אדיר של מתנדבים, חברי הוועדה ושכירים מושקע בהטמעת המחשבט המייצרת מהפיכה ניהולית בשבטים ולמעשה - בתנועה כולה.

היום, אחרי כ- 3 שנים, כמעט כל שיבטי התנועה עובדים עם מחשבט ומרבית החניכים רשומים בה באופן מסודר ובשקיפות מלאה כלפי ההנהגות ואגף הכספים של התנועה.

· שינוי התקנון: במהלך 2004 מוקמת ועדה מיוחדת בראשותי -ועדת נהלים ותקנון. הוועדה שוקדת במשך קרוב לשנה על ביצוע שינויים רבים ומשמעותיים בתקנון התנועה כדי להתאימו לרוח הזמן ולצרכים המִשְתנים של התנועה. באפריל 2005 מאשרת ההנהגה הארצית, אחרי דיונים ארוכים, את ההצעה לשינוי התקנון ובחודש מאי מאושר התקנון החדש על ידי כנס הצוגרים. אחד השינויים המהותיים בתקנון החדש: הגבלת אורך הקדנצייה של כל בעלי התפקידים בדרג הציבורי ל-9 שנים, חשוב לציין - עם "תקנת מעבר" בת 4 שנים לבעלי התפקידים המכהנים בתפקידם באותה עת כבר יותר מ-9 שנים.

אני יודע שהשינוי הזה פגע ב- 2 ראשי ההנהגות, מאבני היסוד של התנועה הזאת: יאני אפשטיין ואילן זילכה. אני יודע ששניכם לא סלחתם לי עד היום על השינוי הזה וזה חבל לי מאד. בחרתם לקחת את השינוי הזה למקום אישי. כאילו, "בא זה ומדיח אתכם מתפקידיכם, בבחינת הכושי עשה את שלו, הכושי יכול ללכת". יאני ואילן, יש לכם מקום של כבוד רב בתנועה הזאת ואני מתנצל בפניכם עכשיו אם פגעתי בכם, אך מי שמכיר אותי יודע שזאת לא כוונתי. באתי לכאן לעזור בניהול התנועה הזאת. אני מאמין בלב שלם בנחיצות השינוי הזה וגם יודע בוודאות, שכל אירגון, אם רצונו להתפתח, חייב לפתוח את שורותיו, לִיצוֹר הזדמנויות לְאחרים, להזרים לכל התפקידים דם חדש, להתרענן. גם התנועה שלנו חייבת לעשות זאת.

האמינו לי, היה לי מאד נוח להימנע מהעימות האישי הזה, אבל על פי תפיסתי, המחוייבות לַתפקיד ולַתנועה קודמת.

· מערכת נהלים: במסגרת פעולות ההתמַקצעות התנועתית התחלנו במחצית השנייה של 2006 בפרוייקט רְחב היקף של הקמת מערכת נהלים כלל תנועתית בסיוע יועץ חיצוני. המטרה לתעֵד ולמסֵד את פעילויות התנועה ולהביאה לפעול עד סוף 2007 תחת מערכת איכות מבוקרת (ISO 9000) (בשלב ראשון, לאגפים, למחלקות, וְוָעדות התנועה ולאחר מכן- לַהנהגות והשבטים) - פרוייקט יומרני, אבל בר השגה. נכון להיום - עברנו את נקודת האַל-חזור.

עם סיום ההטמעה, תקפוץ התנועה מדרגה מבחינה אירגונית וניהולית. פחות אילתורים, יותר עקביות, התרכזות בשיפור במקום ב"המצאת הגלגל" בכל פעם מחדש. כן, נדרשת מחוייבות ומעורבות של כל הדרג הניהולי בתנועה. איכות זו לא ביורוקרטייה, זה הכרח לאירגון גדול.

· סמינר דרג ציבורי: בשנת 2005 התחלנו מסורת חדשה של סמינר דרג ציבורי. הסמינר מתקיים שנתיים ברציפות (בזיכרון- יעקב ובמעלה החמישה). הנוכחות וההשתתפות מפתיעים לטובה. המשובים מצויינים. הרציפות, לצערי, נקטעת השנה מִסיבות תקציביות ואחרות, אך אין לי כל ספק שהסמינרים הללו יִמַשְכו משנת הפעילות הבאה ואילך. ואם בַּדֶרֶג הציבורי עָסְקִינן, אזי אני יכול לציין בסיפוק רב את הגברת מעורבותו של הדרג הציבורי בכל רִבדי התנועה.

אני באמת מאמין שאחד הגורמים המשפיעים על הצמיחה שהזכרתי, הוא הגברת מעורבותו של הדרג הציבורי בכל מה שקורה בתנועה, אך על כך עוד אדבר בהמשך.

· בחירת מזכ"ל חדש: בחודש דצמבר 2005 מודיע לי ליאור כרמל על החלטתו לפרוש מתפקיד המזכ"ל בתוך כ- 3 חודשים, עקב החלטתו לרוץ ברשימת מִפלגת "קדימה" לבחירות לכנסת. תוך זמן קצר מפרסום מודעה בעיתונים, מגיע מָבּוּל של פניות (אחרי 500- הפסקתי לִסְפור). כל תהליך הבחירה והמיון מתקיים במשרד שלי. מגוייס צוות היגוי בכיר למיון ובחירת המזכ"ל החדש בלווי פסיכולוג אירגוני ואיש השמה מיקצועי. גם מְנָהלת משאבי אנוש של קונטאל "מקבלת צו 8". הצוות מראיין כ-10 מועמדים מתוך כ-600 פונים ובוחר פֶּה אחד ב-רותם יואלי לתפקיד המזכ"ל בִּמקומו של ליאור. עמדנו בלוח הזמנים הצפוף. רותם מתחיל בתפקידו בפברואר 2006. הוא יסכם אחרַי אתשנתו הראשונה שלוכמזכ"ל ובעקר את דרך ראייתו את העתיד.

· רכש מרכזי: התנועה עוברת את פסח 2006 בשלום ומתארגנת למחנות הקיץ. בין היתר, מתקבלת החלטה אמיצה על ביצוע רכש מרכזי תנועתי לכל ההנהגות והשבטים, בתמיכה מָסיבית של הדרג הציבורי. שורה תחתונה – סיכון גדול, אך מחושב - הצלחה אדירה. התנועה עומדת בכל היעדים. נחסך כסף רב, הספקים מקבלים תשלומים במועד. מכאן ואילך המודל משתכלל ומחלקת הרכש היא חלק חשוב ממטה התנועה.

· מלחמת לבנון השנייה :אירוע מסעיר שנכנס להסטוריה של התנועה במקביל להסטוריה של המדינה. ביום רביעי, 12 ביולי 2006 נחטפים על ידי החיזבאללה 2 חיילי מילואים: אהוד גולדווסר ואלדד רגב. למחרת פותחת ישראל במלחמת לבנון השנייה. התנועה כבר כל כולה בתוך מחנות הקיץ: הנהגת ת"א מחזור I ביער הזורע, הנהגת דר"ג במחנה ביער עופר, שיבטי הנהגת שרון דרום בחלוץ בְּיער ציפורי, מחנה ימי של צופי ים בעכו וקורס הדרכה של הנהגת חוף בחווה ברמת יוחנן.

יום חמישי, שעה 20:00 טיל ראשון נופל בְּסטֶלה מָאריס - חיפה. הנהגת התנועה מתכנסת לפגישת חרום על יד אלייקים. אני עוזב אירוע פרטי ודוהר צפונה. בשעה 22:00 מתקבלת, אחרי ויכוחים, החלטה דרמטית, לְפַנות, עוד במהלך הלילה, את כל החניכים הביתה, כ-6500 במספר. משרד החינוך מבקש אותנו להמתין עד הבוקר כדי למזער את הסיכון מהפינוי הלֵילי. אנחנו מחליטים, בכל זאת, לְפַנות את כל המחנות עוד במהלך הלילה, שֶמא נְאֲלץ לעשות זאת תחת פאניקה של מִתְקפת טילים בְּאֵזור המחנות. אֶגֶד נרתם בכל העוצמה. משטרת ישראל מסייעת בהכוונה ובחסימת רכבים פרטיים. עד 6:00 בבוקר אין אף חניך בשטח! הפינוי עובר חָלק, ללא תקלות, ללא פאניקה, ללא תאונות. ההצלחה, כמקובל, מתקבלת כמובנת מאליה. מי שֶקרוב לעשייה יודע אל נכון, שזה ממש, ממש, לא מובן מאליו.

המלחמה מתפתחת, הצפון מופגז קשות. ההנהגה הארצית מתכנסת לדיון חרום ומתקבלת החלטה לקיים בכל זאת את כל מחנות הקיץ ביערות באזור הדרום: לרשותנו יער חרובית המוכר לנו, ויער עזריקם שקיימות בו תשתיות הכרחיות. אגף הדרכה ומפעלים, בעצם כל התנועה, מתארגנת בבהילות. החלטת ההנהגה הארצית גוברת על התנגדויות לא מבוטלות בחלק מההנהגות. סיכומו של דבר, פרט להנהגת שרון דרום, כל ההנהגות מקיימות מחנות במתכונת מלאה. נזק פוטנציאלי של מיליוני שקלים נמנע. החניכים מרוצים. במקביל מתקבלת החלטה להקים "עיר אוהלים" לְיָלְדי הצפון ביער חרובית - במקביל, אך בנפרד ממחנה הקיץ של חניכינו. הסוכנות היהודית מתחייבת לממֵן. נרכשים עשרות אוהלים, מגוייסים עשרות מדריכים והורים מתנדבים.

בנוסף, חניכים, שבטים, ש"שינים שלא בקו האש מתגייסים ומארגנים פעילויות, קייטנות ואירוח לילדי הצפון. ההצלחה - מעל ומעבר למשוער. בקיצור, בתוך הַכָּאוֹס של המלחמה, התנועה שלנו מוכיחה לְמה היא מסוגלת. מגיעים הרבה צל"שים על הקיץ המדהים הזה ללא מעט אנשים!

· תמורות במשרד החינוך: אחזור 3 שנים אחורה: עודד כהן הניצחי פורש לגימלאות מתפקיד ראש מינהל חברה ונוער. מחליף אותו – נח שָלֵו שמתארח אצלנו בהנהגה הארצית.

בחירות לכנסת 2006 – מָהפָּך – פרופ' יולי תמיר מחליפה את לימור ליבנת כשרת החינוך. למנכ"ל המשרד מתמנה שמואל אבוהב. מעמדן של תנועות הנוער עולֶה מדרגה. תקציב תנועות הנוער גדֵל ומתמסד. תמיכת המשרד בשנת השרות נכנסת לבסיס התקציב. ההקצבות מתחילות לעבור לתנועות הנוער באופן סדיר, מה שמאפשר שיפור התזרים והוודאות הכלכלית בתנועה, אחרי שנים רבות של התעמרות פקידים וחוסר ודאות. סופסוף, מתחילה תנועת הצופים לשלם לְסַפָּקֵיה במועד (גם בזכות מחלקת הרכש).

לראשונה השנה, מוגשת טיוטת תקציב התנועה כבר בתחילת השנה – אכן, חזון אחרית הימים.

· פורום הצופים היהודיים: במהלך 2006 מייסדים הצופים העבריים ביחד עם הצופים היהודיים הצרפתים והצופים היהודיים האמריקאיים את "פורום הצופים היהודיים" – עמותה שמרכזה בירושלים ותכליתה לאתר ולחבר את כל הצופים היהודיים בעולם באשר הם. למזכ"ל מתמנה פרד שרביט – לשעבר שְליח הסוכנות היהודית בצרפת ומרַכֵּז הצופים היהודיים הצרפתים.

הפעילות כבר מתחילה להניב תוצאות. אין לי ספק שאם יהיו לו משאבים, יגיע הפורום בשנים הבאות להישגים מרשימים.

· גרעיני צבר: אחד היהלומים שבכתר הישגי התנועה בשנים הללו – גרעיני צבר. המחלקה לזהות יהודית ושליחי התנועה לצפון אמריקה מצליחים להרחיב את הפרוייקט הציוני המדהים הזה לכ-170 צעירים ישראלים שעוזבים את חיק משפחותיהם וכל טובה של אמריקה ובאים להתגייס לצה"ל. הצלחה מהממת באמת לתפארת תנועת הצופים. ספטמבר 2005 - אריק שרון מארח את הגרעין במעונו בירושלים.

בקיץ האחרון, באמצע המלחמה, מגיע הגרעין הגדול ביותר מאז ומעולם. עוד צל"ש.

· הועדה לפיתוח משאבים: במקביל לשינויים הפרסונאליים באגף הכספים המתבצעים בתנועה בימים אלו, מתחילה לפעול בתנועה ועדה לפיתוח (גיוס) משאבים – ועדה מקצועית שמונתה על ידִי, ובראשה הסכים לעמוד מר אלי גֶלמן – סמנכ"ל חברת אמדוקס – הורה מאושר ופעיל משבט "אפעל". הוועדה אמורה לפעול לצידו של איש הדרג המיקצועי שיעסוק בגיוס משאבים. אני מאמין שהתוצאות לא יִרְחקו להגיע.

חברים, שלא תהיינה אי הבנות, כל שֶמָניתי עד עכשיו אלו אירועים ופעילויות שמתרחשות בנוסף ותוך כדי פעילות שוטפת שאנו קוראים לה שיגרתית: קרוב ל-50,000 חניכים (המלווים ע"י כ-100,000 הורים שסומכים עלינו) פועלים פעמיים בשבוע, יוצאים לטיולים, למחנות ומפעלי הקיץ- יותר מכל תנועה או אירגון אחר במדינה. פעילות מדהימה של נערי צמי"ד, צופי שב"א, נוער בסיכון, כ-400 שינישינים שקורעים את התחת כל השנה, עדת הצופים, צופי ים, הנהגת צבר, משלחות לחו"ל, 3 קראוונים, פרוייקטים - כולם מכירים, אין צורך להכביר מילים. זוהי תנועת הצופים של היום. תנועת צופים יחודית בעולם.

אכן, מודל לחיקוי. דני רוזנפלד - הנציב הבינלאומי - שחזר בשבוע שעבר מוועידה עולמית בסלובנייה, סיפר לי ששליחים של תנועות צופים מִמספר מדינות מתכוונות להגיע אלינו בזמן הקרוב כדי ללמוד על הפעילות החברתית שלנו, כי בכוונתן לְיַישֵם את המודל שלנו בארצותיהם. זה אומר הכל, לא?

אנשים - הנוסחא המנצחת: אז חבְּרו את הרעיון הצופי האוניברסאלי, עם הפעילות החברתית ועם הנכס הגדול, הענק, היחודי לתנועת הצופים – האנשים המובילים אותה, וְקַבְּלוּ את הנוסחא המנצחת. שילוב מופלא בין צעירים מוכשרים ואנרגטיים ובין מבוגרים מנוסים ואחראים, כולם יחד מְמוּקַדי מטרה ומשוגעים לדבר. היתה לי הזכות והיה לי העונג להיות בקירבתם ואיתם בכל השנים הללו: זה מתחיל בשכבות הבוגרות בשבטים וממשיך במעלה המידרג הניהולי מהשבטים, להנהגות, לאגפים ולמחלקות במטה התנועה עד למזכ"ל – כל אנשי הדרג המקצועי המדהימים שלנו שעושים מלאכתם ימים ולילות ללא ליאות ובמסירות אין קץ.

ובמקביל להם, אתם המתנדבים שמקדישים על חשבון הכיס והמשפחה, כל דקה פנוייה ולא פנוייה, לטובת המיפעל הנהדר הזה. אז מה הפלא שהדבר הזה מצליח?!

ועוד כמה מילים בנימה אישית: לפני כ-20 שנה, חזרנו, 5 חברים טובים, לצופים לתפקיד ראשי שבטים, כולנו בני שיכבת לכיש המיתולוגית, מצופי רמת-גן: פלוש, שחור, צביקה יעקובוביץ', דני רוזנפלד ואנוכי.

אני משאיר לכם את אחרון המוהיקנים, חבר ההנהגה הארצית והנציב הבינ"ל של ההתאחדות - דני רוזנפלד.

4 השנים הללו לא היו קלות עבורי, בלשון המעטה ובכל המובנים. מי שנושם לרווחה זה לא אני, גם לא אישתי. זה שותפי בחברת קונטאל. כי אי אפשר לעשות תפקיד כזה בלי השקעה טוטאלית. מהבית - אתה מצפה להבנה, אבל מהשותף – זה קצת יותר קשה, במיוחד שיש תקופות שהצופים עומדים במקום הראשון ולך אין בכלל היסוס מה קודם לְמה.

בתוך כל העשייה, על 2 דברים שלא עשיתי דל למענם - אני מֵצֵר: על כך שלא היה לי עוד זמן כדי לבקר בשבטים ולא להיות נוכח יותר בישיבות ראשי שבטים. בחיי שרציתי, אך לא מצאתי את הזמן.

ברמת הפעילות הצופית, אני מרגיש ריגשי אשמה ותחושת החמצה שלא דחפתי יותר לקידום הקשר בין יהודים וערבים במדינה, ואני מתכוון לרמת השכבות הבוגרות שלנו. זה עניין ערכי-חינוכי ממדרגה ראשונה ואנחנו כתנועה כמעט מתעלמים ממנו. מעבר למה שעושה ההתאחדות במעגלי הדו-קיום וקורסי תג היער, או גרעין "במדבר". הרמנו את הדגל החברתי בהצלחה רבה ואנו גאים בזה מאד, אך הזנחנו לחלוטין את נושא המיעוטים בתכניות ההדרכה שלנו. שָאֲלו שמיניסטים ותראו איזה בורות וזרות יש בנושא הזה. אני מקווה שהוא, כמובן, בלי שום קשר לפוליטיקה, יקבל בשנים הבאות את תשומת הלב הראוייה באגף ההדרכה שלנו ("אגף החינוך" כפי שהוא אמור להִקָרא...)

הגשמה צופית חדשה: רעיון נוסף, שאני מקווה שיבוא לידי ביצוע בשנים הקרובות, זה מודל חדש של הגשמה צופית אחרי השרות הצבאי שהוצג בפני ההנהגה הארצית בישיבתה האחרונה לפני שבועיים.

לא אפרט, אשאיר זאת לאורח הכבוד שלנו הערב – מר זאב בילסקי – יו"ר הסוכנות היהודית – שהחליטה לעודד תנועות נוער "מחוללות שינוי", להציג את הרעיון.

ולסיום: אני רוצה לומר תודה גדולה להנהגה הארצית שהיה לי תענוג גדול לעמוד בראשה. אתם יכולים להיות גאים ב"ועד המנהל" (כפי שהיא נקראת בלשון החוק) שלכם. הנהגה חכמה שכל אחד מחבריה מחוייב ותורם באהבה לתנועה מניסיונו הניהולי וחכמתו ברמה שלא היתה מביישת שום אירגון עיסקי או מלכ"ר. לא תמיד זה היה קל, אבל תמיד מרתק. בסיכומו של דיון, והיו רבים כאלו, נתקבלו תמיד החלטות נכונות לטובתה של התנועה.

יש לי חבילה ענקית של תודות להמוני אנשים שלוו אותי, ושעשו ועושים רבות למען התנועה אך, אשמור אותן, למסיבת הפרידה...

רק אחת, תודה מיוחדת אני חייב לליאור כרמל ולרותם יואלי - שני מזכ"לי התנועה שזכיתי לעבוד לצידם. שני אנשים שונים זה מזה, אך עם תרומה אדירה להצלחתה של התנועה. על תרומתו של ליאור כבר דיברנו הרבה כשנפרדנו ממנו בשנה שעברה.

רותם, מהשנה המשותפת איתך וּרְאייתי את דרכך וּתפיסתך את התפקיד, ברור לי, שתצעיד את התנועה בהצלחה למחוזות חדשים.

עוד מילה לסיום:תודה לאפרת, לשלומית וכמובן ללייזי, על אירגון הערב הזה.
בהצלחה לכל מי שיבחרו היום וגם למי שלא...

גדעון טילמן

היה חשוב לי להעלות,תקראו .
אלללללללללללללללללל תחפפו ,פליז
סך הכל זאת לא מגילה!!!!! ,רק מזכירה אותה קצת

עומר
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר