לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 05-02-2005, 22:16
צלמית המשתמש של NYcity
  NYcity NYcity אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.06.04
הודעות: 123
שלח הודעה דרך ICQ אל NYcity
מה קורה עם ה"צבא הפלשתינאי" ?

מתי הם הספיקו להתארגן כל כך יפה?
עם כל השנאה והמלחמה שיש בינינו, תנסו להשאיר את הדעות שנייה בצד ולענות בצורה עניינית.
בנוסף - לעולם אל תמעיט ביכולות אויבך.

איך זה שאני פותח טלוויזיה ורואה אותם מתאמנים, לבושים במדים, ואפילו עם מספר כומתות (בינתיים ראיתי אדומות, כחולות ושחורות), מצויידים במגוון נשקים (בעיקר של חמושים, או "מלוכלכים" לשעבר), ומאורגנים בצורה צבאית.
בנוסף הם קוראים לעצמם "הצבא הפלשתינאי" בכלי התקשורת שלהם.

בואו נארגן באשכול הזה מה ידוע לנו על הצבא שלהם!
איזה יחידות יש בו? איזה אימונים? איזה מדים? איזה כומתות? איך הם עובדים בשיתוף עם המשטרה הפלשתינאית? האם יש להם בסיסים? וכמויות משוערות של כלי לחימה?

בואו נשבור את ביטחון השדה שלהם, מתוך סקרנות אמיתית!

כל מידע שיש לכל אחד, נא לשתף.

מנהלי פורום יקרים, בבקשה אל תחסמו את האשכול הזה, אני חושב שהוא חשוב לנו.
בנוסף אבקש ממכם לסנן הערות סתמיות ושטותיות ע"מ שאשכול זה באמת יהיה איכותי ויכיל מידע רב וזמין בשעת צורך.NYcity
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 06-02-2005, 08:08
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.12.03
הודעות: 2,430
תזהר לא לשבור את בטחון השדה שלהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NYcity שמתחילה ב "מה קורה עם ה"צבא הפלשתינאי" ?"

חבל לשסות בך את הבטחון המסכל ...
תשתדל להיות פחות דרמטתי , אבל במקרה - אני כותב עכשיו במקרה סידרת סקירות על יחידות בטחון פלסטינאיות בשביל פורום אחר . אני רק מתחיל לאסוף את החומר , אולי זה גם יעזור לי .
נתחיל בזה שיחידות בטחון של פלסטינאים לא מוגדרים כצבא , אלא רק לצורכי שיטור עצמי (לפחות על הנייר ,כשהיו אירגונים בעלי אופי צבאי או חצי צבאי מובהק ) .

נתחיל בזה , שהמון גופים במשטרה פלסטינאית ארוזים באנשים ששירתו בעבר בצבא לשיחרור פלסטין . קוריוז שלא הרבה אנשים מכירים זה , שבמדינות ערביות בעלי גיוס חובה , כמו למשל סוריה , צעירים פלסטינאים לא מגוייסים לצבא רגיל (אלא עם כן הם ביקשו) , הם מגויסים לצבא נפרד , אש"פ . חלק מהם חברו לאש"פ של עראפת בזמן מלחמת לבנון .לדוגמה , מפקד חיל האוויר הפלסטינאי למשל , גנרל שוקרי טאבת , היה טייס פלסטינאי בחיל האוויר הסורי .
לא רק שהמון אנשים שירתו , אלא שיש יחידות שכמעט שוחזרו , כגון כוח 17 (משמר של ארעפת) , וכוח 14 , חיל האוויר . האחרון הוא קוריוז מאוד מעניין בעל הסטוריה שהמון אנשים לא מכירים . טייסיה התאמנו בלוב ע"י מדריכים פאקיסטאנים ויש שמועות שהם התאמנו אף ביוגוסלביה .

בשנת 1994 , בהסכמי קהיר הוחלט על העברת שליטה בטחונית של רצועת עזה ושליטה חלקית על אוי"ש לרשות הפלסטינאית הצעירה . לצורך העניין הוקם גוף ברשות בפיקודו של גנראל נאסר יוסוף , הנקרא "שרות בטחון כללי פלסטינאי" (או המשטרה שלהם בקיצור) , המאחד בתוכו מספר גופים שונים . אדון עראפת , כמו כל דיקטטור טוב הוסיף שני גופים נוספים ששירתו תחת פיקודו הישיר , כשאחד מהם , "שירות בטחון מיוחד" (אל אמל ח'אס) שתפקידו פיקוח על שאר אירגוני בטחון (ונתינה בראש במקרה ומישהו מהם יחשוב שהם יכולים על הראיס) , והשני "אל אמן אל ריאסה" , כוח עלית שתפקידו לשמור על עראפת - כוח המורכב רובו מיוצאי "כוח 17" ,שהוגלו ביחד עם ארעפת , וחזרו איתו לרשות מטוניס .

שרות בטחון כללי פלסטינאי כולל בתוכו 10 גופים מבצעים (הנתונים לשנות 94-95 , אלא צוין אחרת) :
1) גוף הכי גדול - כוח בטחון לאומי (Quwaat El Amn El Watani ) הכולל בתוכו יותר מ14000 שוטרים . זהו גוף חצי צבאי שתפקידו היה סיורים משוטפים , איוש מחסומים , סיורי גבול וסיורים בתוך אזורי אחראיות פלסטינאים . כיוון שזהו הגוף המרכזי , מפקדו היה מפקד של שירות בטחון כללי , נאסר יוסף (שהוחלף ע"י סאיב אג'ז ) .
2)משטרה כחולה (אל שורטה מדאניה) - באחריות שלה יותר מ10000 שוטרים בעזה ובאוי"ש . תפקידה היה שיטור רגיל , עקיפת תנועה , מעצרי פושעים רגילים . מפקדה היה גזי ג'באלי . בהסכם הידוע כאוסלו 2 , השוטרים החלו לפעול גם ב25 כפרים בשטחי B+ (שטח באחראיות בטחונית פלסטינאית חלקית) . קיימים כ700 שוטרי פריסה מהירה לצורך היגב על אירועים מורכבים . מפקדים ביחידה קיבלו הכשרה ברוסיה ומצריים .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גזי ג'באלי , מפקדה של המשטרה הכחולה .

3) בטחון מסכל - אל אמן אל וויקאי . תפקידו להשיג מידע על אירגוני טרור והתנגדות . מפקדה בעזה הוא מוחמאד דאחלן , וג'יבריל רג'וב באיו"ש (המכונה גם גבריאל רגב בפי פלסטינאים , בגלל עבריתשהוא מדבר ויחסיו הטובים עם אישים ישראלים ) . מכיל כ5000 אנשים הפועלים ללא מדים . לגוף הזה נקשרים הרבה מעשיות על אלימות והפרת זכויות אדם כגון חטיפות , עינוים וכדומה .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מוחמד דאחלאן .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ג'יבריל רג'וב

4)מודיעין כללי , מוחאבאראט אל אמה : שרות בטחון הרשמי , כפי שהוגדר בהסכמי קהיר . מפקדו הוא מאיג'ור ג'נראל אמין הינדי , והגוף כולל כ3000 אנשים . תפקידו הוא ביון פנימי וחיצוני , תוך פיתוח יחסים עם סוכנויות ביון אחרות .
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מאגור גנרל אמין הינדי

5) מודיעין צבאי (איסטאבאראט אל אסקאריה) : מודיעין פנימי (משהו כמו שב"כ) ומודיעין העוקב אחרי פעילות ביחידות משטרה פלסטינאיות . מפקדה הוא מוסה עראפת (אחיינו של הראיס) . הגוף אינו רשמי , כי אינו מוכר ע"י הסכם קהיר או אוסלו 2 .

7) משטרה צבאית : הזרוע האקטיבית של המודיעין צבאי . תפקידה לבצע את העבודת שרירים של מודיעין צבאי , לאבטח מתקנים ובתי מעצר , לשמש כגוף המפקח על גופי בטחון אחרים (כמו משטרה צבאית שלנו) , מעצרים והשתלטות על מהומות .

המשך יבוא . אם יש למישהו תיקונים על מה שנכתב עד עכשיו בבקשה .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:43

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר