לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2007, 14:14
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
במה להשקיע - תשובה בסיסית

בזמן האחרון חוזרות ועולות שאלות לפורום וישירות אלי למייל במה להשקיע או אפילו במה בדיוק במט"ח וכו'.. יש לי הצעה לאלה ביננו שאין להם פנאי, אין להם ידע בסיסי ובאופן יחסי מעט כסף, לשקול את האפשרות לבחור באחת מקרנות הנאמנות. מדוע?
'קרן נאמנות' היא כלי השקעה משותפת שמנוהלת ע"י מדיניות ידועה מראש והיא מאפשרת נזילות בכל עת. מי שיעשה עבודתו הראשונית נאמנה ימצא שהבחירה בקרן מסויימת דורשת ממנו 2 דברים חשובים:
א. להחליט איזה סוג קרן
ב. ואז לבדוק מה תשואות קרן ספציפית בתחום שבחר (וכן יש לבדוק פערי קניה ופידיון)
עבודה של כמה שעות תלמד את המתחיל: שלסוגים שונים של קרנות יש תשואה שונה - תשואה זו נמצאת ביחס ישיר לרמת הסיכון. ונדגיש, גם קרן נאמנות יכולה להיות מאד מסוכנת, למרות שיש לה יתרון על השקעה ישירה במניות של חלון מילוט מובטח.
לדוגמא, אני מעיין בעמוד הכלכלה של ידיעות מהיום ורואה שמתחילת השנה קרן הנאמנות הרעה ביותר לעומת הטובה ביותר בין 'הגמישות' והמניות יחדיו השיגו בין 2.78- ועד 26.47%+ קרני נאמנות שהשקיעו באופציות הרעה ביותר מ 42% - ועד לטובה של 26%+ והכל מול אג"ח מדינה כמקרה קיצוני הפוך חד ספרתי וחיובי. אני מזכיר שביצועי קרן אינם ענין לבדיקה רק בשנה זו ושישנו מכשיר עזר של דרוג 'מעלות' לביצועי הקרן.
המומחים ביננו מתבקשים להציע באשכול זה אך ורק הצעות למתחילים או לחסרי פנאי וללא כסף רב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2007, 11:27
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "במה להשקיע - תשובה בסיסית"

תשובה בסיסית לא מספקת.
אני חושב שלמי שאין זמן פנוי/אין להם ידע בסיסי/באופן יחסי מעט כסף, רצוי שבכלל לא ישקיעו.
יש תנאי סף בכדי להפוך את ההשקעה לרווחית ובכדי שהכסף שלך באמת יעשה משהו...
לדוגמא - אם אין לך לפחות שעה ביום להקדיש לנושא, לעקוב אחרי השוק (גם אם אתה נותן לבית השקעות לנהל לך את התיק) לדעת מה הלך הרוח בשוק, פשוט לא כדאי לך להשקיע.
אם אין לך ידע בסיסי - רצוי לרכוש אותו הן בדרכים 'פורמליות' כגון בתי ספר המציעים קורסים למתחילים והן בדרכים 'לא פורמליות' של אינטרנט וספרים. אי אפשר לעשות רכישות 'על עיוור' ולקוות שהקרן תשיג תשואות חיוביות. פשוט אי אפשר. ועל כן יש להבין בנושא לפני שמשקיעים.
סכום השקעה של פחות מ 10 אלף שח לא משתלם לקנות נייר ערך. אני מתכוון לזה שאם תקנה יחידות של קרן נאמנות מסויימת בפחות מ 10 אלף שח, העמלות הגבוהות מהבנק ומהקרן (עמלות לדוגמא - פרמיית רכישה, דמי ניהול, דמי משמורת שהבנק גובה ועוד ועוד) יהפכו את ההשקעה לבלתי משתלמת.
לכן, אני בכל אופן ממליץ לשאלה 'במה להשקיע' - להשקיע בשאר המרכיבים הכוללים את ההשקעה ולווא דווקא ב'איפה להשקיע' אלא ליצור לעצמכם תנאים בסיסיים להשקעה (כמו שציינתי מקודם).
פרט לקרנות נאמנות, יש גם תעודות סל. יותר אטרקטיביות (לדעתי) מהקרנות נאמנות.
ישן 22-05-2007, 14:02

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "תשובה בסיסית לא מספקת. אני..."

כאמור אני בהחלט מסכים לגבי תעודות הסל, כמשלימות לרעיון קרן הנאמנות.
אני גם מסכים שעדיף ללמוד התחום באופן מקצועי.
אני מאד לא מסכים איתך שלמי שיש רק 10,000 ש' אין זמן ואין ידע אין לו חובה להשקיע כספו בחוכמה ואפילו תוך תרגול 'פיזור' של השקעה וסיכון (או מראש בחירת קרן מעורבת או גמישה או שתי קרנות). הניסיון שיצבור משקיע קטן עם הסכום הקטן יקנה לו ניסיון בעתיד כשיתפנו סכומים אחרים. כמו כן, לגבי הרבה אנשים זה איננו סכום קטן. לגבי אותם אנשים (טובים) חשוב מאד ניהול נכון של הכסף ומיכסום הרווח.
לגבי העמלות. זכור שהם אחוז מהסכום. בהנחה שאינך שוחק ומבצע פעולות סרק אין הבדל מהותי בין הסכומים. ולבסוף בהשקעות נשאלת השאלה מה האלטרנטיבה לשיטתך? במזרון? בבנק?
ישן 22-05-2007, 17:15

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "אני לא דוגל בקרנות..."

אתה מבין ולכן יתכן והקרן לא בשבילך. אתה טוען את טענותיך בהנחה שהבחירה שלך באחת מהמניות הכבדות אינה מסוכנת יותר מקרן נאמנות מנייתית ואינה נזילה פחות. אתה לא צודק מבחינה הסטורית והסכנה בבחירה של מניה בודדת גם מבין הגדולות (לא ברגע זה) יכולה להיות הרבה יותר מסוכנת. שאל מישהו ותיק על מניות הבנקים בישראל. לכן אתה אינך משיג פיזור טוב יותר לדוגמא מקרן נאמנות גמישה אלא קונה סיכוי בסיכון. כמובן שאם תעבור למניות קטנות יותר המישוואה שהבאתי תהיה מובהקת יותר.
בנוסף, כשאני מדבר על פיזור בתיק אני חלילה לא מתכוון על פיזור בתוך מדד 25 אלא על תיק שלם שרק חלקו מנייתי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר