לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-02-2005, 09:08
צלמית המשתמש של justice30
  justice30 justice30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
בעית הפה הגדול

דיונים בעניני צבא יש כאן בשפע אבל ענין הבטחון מוזנח ,
ובטחון הוא גם בטחון שדה ומחשבה לפני דיבור .

אספר על שני מקרים שהופיעו בתקשורת , בטלויזיה ,ומשום מה לא זכו להתיחסות,
ואיני מבין איך עברו את הצנזורה , האירועים קרו לפני שנים רבות בתקופת השהיה בלבנון.

מקרה ראשון :

יחידה שחיסלה חולית מחבלים , חייליה מרואינים בטלויזיה ומספרים על מהלך הקרב ,
"המחבלים פתחו באש ראשונים ואנו הסתערנו מייד לפי הנוהלים" , משפט תמים לכאורה.
אני מיד תפסתי את הראש ואמרתי "איזה אידיוטים, אם אני מחבל אני קורע אותם בפעם הבאה",
זו הזמנה ברורה למלכודת !!
לצערי לא עבר זמן רב והמחבלים אכן עשו מלכודת שניצלה את ה"נוהל" הזה , פתחו באש
כדי למשוך את ההסתערות הצפויה כשאחרים ממתינים במארב , 4 או 5 מחיילינו נהרגו .
זה תשלום כבד עבור פה גדול .

מקרה שני :

מפקד סטי"ל שחיסלה סירת מחבלים מתראיין בנושא ומספר על הגילוי והחיסול ,
באחד מתיאוריו הוא מגלה שהסטי"ל נע כשהוא חשוך כדי לנצל עדיפות טכנולוגית .
הגילוי הזה הוא סוד צבאי המעביר מידע לאויב שיודע כעת שכדאי לו לחפש
לא רק גוף מואר אלא לקחת איתו ציוד לראית לילה ולחפש גם גוף חשוך.
זה נשמע פרט שולי להרבה אנשים , אפילו הצנזורה אישרה זאת ,
אבל לדעתי כל פרט מיותר כזה מלמד את האויב משהו ויעלה לנו בקרבנות
באיזשהו שלב.

הגיע הזמן להפסיק לרוץ ולספר לחבר'ה כל דבר .

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2005, 11:04
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
בקטע של הסטי"ל זה לא נכון...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי justice30 שמתחילה ב "בעית הפה הגדול"

ולא תקף.. מטרה מוארת כמו סטי"ל אתה תראה למרחק בלילה בים.
במיוחד אם היא מתקרבת אליך..
זה די ברור שיכבו את האור לפני שיבואו להתקיף ספינה זה לא משו שאנחנו המצאנו.

חוץ מזה אתה מוזמן לנסות לחפש סטי"ל מתקרב בים הפתוח עם אמר"ל...אתה לא מדבר על שטח של מטר על מטר כמו בשטחים אלא על קטע של מאות ולפעמים אלפי קילומטרים מרובעים כשלסטיל יש יכולת תצפית ואיכון הרבה יותר טובה ממך בטח ובטח אם אתה איזה סירת גומי מצוקמקת...מה גם שאתה לא הספינה היחידה בים ...

חוץ מזה שתחשוב שהם יוצאים מנקודת הנחה שהמחבלים גילו את שיטת הפעולה אז חושפים אותה..
וגם עוד סיבה לא פחות חשובה: הם מנסים למשוך מלשבי"ם איכותיים ולהרעיל אותם אם אף אחד לא ידע כלום על התפקיד שאליו אתה מנסה למשוך אותם אף אחד לא יבוא לשם...

יש דברים שחושבים שעדיף לפרסם מסיבות אלו או אחרות אז מספרים.
אגב בקשר להיתקלות דעתי היא שיותר סביר שהמחבלים זיהו את דפוס הפעולה מתחקירים של פעולות קודמות מאשר ישבו וצפו בראיון...
אין מה לעשות ברגע שאתה נוהג באותה שיטה אז אתה צפוי, בגלל זה משנים שיטות כל הזמן...
ישן 06-02-2005, 13:06

המחבלים הם לא הבעיה היחידה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "בקטע של הסטי"ל זה לא נכון..."

במקרה אלו היו מחבלים , אבל גם סוריה ומצרים שומעות ולומדות .

מידע גלוי הוא מקור מידע חשוב מאד ואני די בטוח שהחיזבאללה ובודאי מדינות ערב
מקשיבות לנאמר בכלי התקשורת וקוראות עיתונים ,
אפילו מהנאמר בפורום הזה ניתן ללמוד הרבה מאד .

אחד המרגלים החשובים של בנות הברית שישבו בגרמניה , עסק בליקוט מידע גלוי בלבד ,
הוא כמעט ולא הסתכן , עיקר תפקידו היה לבדוק את הנעשה בנמלי הים ,
הוא קרא בעיתונים על אניות יוצאות ונכנסות , שמות , נפחים , שעות , סוג מטען וכדומה,
וכל מידע אחר שיכול לעניין מי שמבין בנושא הימיה .
אנשי מקצוע שניתחו את המידע שהועבר, הגיעו באמצעותו לידע עצום על פעולות מתוכננות
ועל הסחורות הנחוצות לגרמניה ( נקודת תורפה ).

"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה, וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט, עַד-יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ, וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"

ישן 06-02-2005, 13:40

אבל זה דברים שאתה לא יכול למנוע...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי justice30 שמתחילה ב "המחבלים הם לא הבעיה היחידה"

אתה לא יכול למנוע מהערבי שיושב בבית להשקיף על נמל חיפה ולרשום זמני כניסה ויציאה של כלים כולל צוללות אני אישית יכול להגיד לך שיצא לי לראות ולא פעם אחת מדחף של צוללת כשהוא גלוי לכל עין אפילו ללא משקפת...וזה לא אמור להיות ככה...
ואתה לא יכול למנוע דברים כאלה ,כי אין מה לעשות דברים כאלו יתפרסמו.
אתה חי במדינה חופשית אם בגרמניה הדיקטטורית זה עבד אז פה תהיה סגור שזה יעבוד...
מה שצריך לעשות זה להקפיד שמידע שהוא מעל דרגה מסוימת של רגישות לא יחשף .
וזה מה שעושים נאמנה בצנזורה.מלבד זאת אתה חייב לזכור שיש דברים שגם אם האוייב ידע לא ישנו לנו כל כך למשל הוא יכול לדעת את הטווח של צוללת הדולפין כשהיא יצאה מגרמניה לא רק דרך התקשורת שלנו אלא דרך המספנה הגרמנית למשל.
זה לא אומר שהטווח נשאר כזה וגם אם כן כבר היו כל מני שיטות בהיסטוריה להאריך טווח של כלי זה או אחר וזו סתם דוגמא לדעתי דווקא בגלל שיש להם מידע גלוי ולא גלוי זה מקשה עליהם כי זה יוצר דיסאינפורמציה....
מקור אחד אומר שככה ומקור אחר אומר שככה ואתה לא יכול להצליב או לדעת מי מבינהם צודק כי אחד הוא ממקור גלוי ואחד הוא ממקור לא גלוי ואתה לא יודע למי לתת את העדיפות...(כי המקור הסמוי יכול להיות מלכודת)

אני לא אומר שכל דבר שיודעים צריך לרוץ לספר לחבר'ה אבל אם זה עבר צנזורה זה אומר שאנשים שיותר מבינים בזה ממך וממני בדקו והחליטו שזה בסדר אז מי אנחנו שנתווכח איתם..חוץ מזה בחלק מהמקרים כמו במקרה עם שריד דאשתקד אנשים מנצלים את חסינותם הפוליטית כדי לחשוף פרטים סודיים אלה ואחרים כדי לקבל עוד קצת מנדטים אז אם האנשים שעומדים בראש המדינה הזאת עושים את זה אתה לא באמת מצפה מכלי התקשורת לבדוק בציציות אם זה בסדר או לא.. וחבל שזה ככה...
ישן 06-02-2005, 13:25
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי justice30 שמתחילה ב "בעית הפה הגדול"

אני לא רוצה להגיב לעניין הדוגמאות שהובאו אלא לגעת בעניין
מבחינה עקרונית.
אין ספק שמידע הקשור לצבא ובטחון קיים היום באופן גלוי ובכמויות למכביר.
הופעת האינטרנט האיצה את התפוצה של מידע והפכה אותו נגיש כמעט לכל אחד.
הכל טוב ונכון.
ראוי להזכיר, שמודיעין ממקורות גלויים מהווה את המקור המודיעיני המרכזי
של סוכנויות איסוף בעולם. פירסומי חצ"ב של אמ"ן הם דוגמא מצויינת לכך.
עם זאת, יש לי תחושה לא נוחה מקריאת חלק ניכר מדברים שמתפרסמים כאן.
אנשים מתוך אולי רצון לספק יצר פירסום מפרסמים דברים שלא גובלים
בכללי בטחון השדה בלשון המעטה.
גם אני למרות אי היותי בעל דרגה בכירה, נחשפתי במהלך שרות הסדיר, הקבע והמילואים
למגוון של מידע מסווג שפירסומו יכול להוות שרות למודיעין האויב בין שזה אירגוני חבלה
ובין שזה מדינות אויב.
בחרתי להתמקד במידע שנחשפתי אליו במהלך לימודי האקדמיים כדי לא ליפול לפח של פירסום
לא אחראי.
הדברים ש justice30 כותב יש בהם יותר מגרעין של אמת וכדאי לקחת אותם לתשומת לב.
ואני נמנה על אלה שדוגלים במירב חופש הביטוי והדיון החופשי.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 06-02-2005 בשעה 13:28.
ישן 08-02-2005, 22:53
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
לשאלתך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Bad Joe שמתחילה ב "ביטחון שדה"

אחת הסיבות להפעלת מסתרעבים היא לוחמה פסיכולוגית. בל"פ מתעסקים בעיקר בהפחדת האוייב.
אם האוייב יודע שמשהו יכול לפגוע בו בכל מקום וכל אחד חשוד הוא מפחד תמיד ולכן פועל פחות.
זו בדיוק הייתה מטרת חשיפת המסתרעבים (ואם אני זוכר נכון קודם חשפו את מסתערבי שמשון בכתבת מבט ולא את דובדבן) בייחוד כשהאוייב כבר ידע על ההפעלה שלהם.
אגב, מטרה נוספת של ל"פ היא עידוד הציבור שלך...

ישן 09-02-2005, 06:00

רוני דניאל הזכיר לי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי nimrodf שמתחילה ב "יש עניין דומה שקרה רק בזמן האחרון"

תופעה שחזרה על עצמה כל פעם שהיה ברור שצה"ל הולך לפעול באחת מערי יש"ע,
הכתבים הצבאיים היו מדווחים על היחידות המתכוננות , על גודלן והכל מלווה בצילומים ,
ציון מטרות אפשריות , יעדים להשגה ,
מה שנשאר זה רק להעביר את מפת המבצע למחבלים עם המלצות למיקום מטענים.

בחילופי האש שהיו באיזור שכונת גילה ובית ג'אלה , היו מראים בטלויזיה את המיקום
של כוחות צה"ל בזמן הקרב ממש , עד כמה שזכור לי זה לא גרם לאבידות ,
אבל הסכנה קיימת אם יהיה מי שידע לנצל את המידע הזה.

ישן 09-02-2005, 18:20
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
מר יוסיפון הנכבד:
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כיוון שמה שאתה כותב מבוסס על השערות בלבד"

מר יוסיפון הנכבד:

הנידון: אמצעי צליחה

בשרשור העוסק בגשרים הבאת מספר תצלומים טובים של גשרי גלילים אשר לטענתך מתוחזקים במצב טוב. הצהרת גם שתצא לצלם אותם בשנית ושאלת לבקשות מיוחדות.
אז ראשית כל תודה רבה! אצלנו במודיעין הסורי יש תצלומי לויין רבים של גשרים אלו והתמונות מהקרקע באמת עוזרות לנו להשלים את המידע החסר. חשבנו לשלוח תייר/סוכן שלנו שייצלם אותם במקרה אך עבודתך הברוכה חוסכת לנו את הצורך לסכן אותו ולכן שלחנו אותו לצלם במקרה סוללות חץ חדשות.
אז בנוגע לגשרים נשמח לתמונות נוספות מכמה זויות נוספות כדי להשלים את המידע ולהיות בטוחים שהגשר ליד חורשת האקלפטוסים אכן נמצא במקום המסומן לנו בתצ"א.

בתודה רבה
עקיד אחמד סעיד
המודיעין הסורי
דמשק

ישן 09-02-2005, 19:28
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
נו , עוד פעם ?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "מר יוסיפון הנכבד:"

אם אפשר להכניס את הדעה האישית שלי , MY 2 CENTS כמו שאומרים .
כל חודש ורבע איזה חכם בלילה פותח פה אשכול על כמה חשוב לשמור על בטחון שדה וכמה הפורום הזה בעייתי . יש פתגם ברוסית שאומר - אל תלמדו תרנגולת איך לעשות ביצים .
הפורום הזה רץ כבר שנתיים והמנהלים עובדים ביחד עם הצזורה , גם באופן פעיל (לאחרונה נסגר אתר שעבר על בטחון שדה בעזרת אחד המנהלים אם אני לא טועה) . את אדון יוסיפון אני לא מכיר טוב באופן אישי , אבל מה שאני יודע שהחומר שהוא נגיש עליו הוא הרבה יותר רחב ממה שהוא משטף בפורום .
הגולשים הרצינים פה בהחלט מודעים לבעיית ב"ש , ולפעמים מה לעשות גם כושלים (גם אני כשלתי לא פעם) . בשביל זה יש פה אנשים שיודעים מתי למחוק דבר מיותר . אנשים שמנהלים את הפורום לא יום ולא יומיים , וגם לא עושים צחוק מעבודה שלהם .
במקום לבכות שמישהו צילם את התמונות של רב"ח והביא אותם לפורום (רבאק , צלמים בכל העולם צילמו את אותו רב"ח) או איזה גשר גלילים מעפן , אפשר להשתדל להעלות את רמת הפורום ולא להוריד אותה באשכולות כאלו תפלים . יש את הצנזורה ולמרות הכל הם עושים את העבודה שלהם לפעמים , וכך גם מנהלי הפורום . או שאני טועה ?
ישן 09-02-2005, 19:48
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
החיים הם לא שחור או לבן JAVEHN.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "נו , עוד פעם ?"

כמו שאמרת כל חודש חודשיים נפתח פה אשכול של חכם בלילה אחר על בטחון שדה. אבל האם זה רע?
אתה צודק באבחנה הכללית שלך שהפורום הזה מנוהל בצורה סבירה בכול הנוגע לבטחון שדה. אף אחד לא חושף כאן במודע סודות נוראייםאבל עדיין תמיד ניתן לשפר ולהעלות את המודעות.
סיפרת שבעצמך עברת עברות בטחון שדה בפורום, מה רע לדון בזה ולהחדיר קצת מודעות לגולשים החדשים.
נכון, גשר הגלילים מעאפן והוא בטוח לא חידוש טכנולוגי, זאת עדיין לא סיבה לעשות לאויב את העבודה.
נכון שהרב"ח צולם ללא סוף אבל למה לתת לגטימצציה לכל ילד שאח שלו השתתף ברב"ח לפרסם תמונות שאין לו מושג אמיתי מה מצולם בהם.
העלאת הרמה בפורום הזה תעשה על ידי סינון של שרשורים ילדותיים ומתן דוגמא אישית ולא על ידי חשיפות ורמיזות בסגנון "ואאו כמה אני יודע אבל אסור לי לספר לכם"
הסגנון הזה מביא אחרים לחשוף עוד קצת "כי אני יודע יותר ויש לי יותר גדול" ולהתדרדרות של הפורום.
חוץ מזה שזה פשוט משעמם.

ישן 09-02-2005, 20:26
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
מה אני אגיד לך...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "החיים הם לא שחור או לבן JAVEHN."

למעלה בתחילת הדף תראה אשכול שנקרא דבר המנהל . כל גולש שמתחיל לכתוב פה מתחייב (אמור בתאוריה) לקרוא אותו לפני שהוא מתחיל לכתוב . והאשכול הזה מדבר באופן מאוד ברור ודי מובן על ב"ש . זה שלא כל אחד עושה את זה זה חמור מפני עצמו . אשכול הזה הוא עוגן וזה מספיק . למרות זאת , כל אילו שפותחים כל פעם דיון על ב"ש הם אנשים שהנגיעה בנושאי הפורום ובפורום עצמו היא מאוד קטנה , ולרוב כל מה שיש להם זה להוכיח את טעותם של אנשי הפורום .

בקשר לתמונות - אם היה בהם משהו בעייתי , אתה חושב שהם היו נשארים ? פעם אחד מישהו פה פרסם תמונה של מפת קוד , והתמונה הזאת נעלמה בזמן מאוד קצר תוך נזיפה בגולש . אי אפשר לעצור אנשים מלפרסם שטויות , אבל פה זה לפחות בין המקומות היחידים שיש על זה בקרה (תראה את האסון של אתר בשם חברה , או מקומות אחרים שלא רוצה להזכיר אותם) . עם כבר , אז "כדי" שאנשים יפרסמו את השטויות שלהם פה , איפה שזה יכול להיעצר , ואנשים יכולים להבין את הטעות שלהם (חס וחלילה אני לא מצדיק ומעודד פרסום ידיעות ותמונות שעוברות על ב"ש ) . אף אחד לא מעודד את אותו הבחור לפרסם את התמונות של האח שלו , אבל אין שום דבר פסול בהם , והעובדה שהם נשארו . מה ומי שלא צריך להשאר , לא נשאר ובזה אני סומך על המנהלים של הפורום . וכנ"ל גם לגבי גשר הגלילים , שאני עד עכשיו שובר את הראש ומנסה להבין מה הבעייה בתמונה שלו , או איך לפי התמונה אפשר להבין איפה הוא נמצא עם כל התמונות לווין (אולי תסביר לי בפרטי, במגבלות ב"ש כמובן ) .

אני מסכים איתך שצריך לעשות את הסינון של השטויות שנכתבו ולהעלות את הרמה של הפורום , ואכן לפעמים לוקח קצת זמן עד שהדבר שעובר על ב"ש נמחק . זה בעייה אחרת שלא תמיד יש למנהלים את הזמן , ואני מאמין שצריך להתחיל בפעולות יותר אגרסיביות משננקטו עד עכשיו , אבל זה בין המנהלים . בסך הכל , עוד אשכול על הנושא (ותסכים שהאשכול לא הכי מרשים , גם בדוגמאות שלו וגם בדברים אחרים) לא יעזור כשמישהו פתאום יעלה לו השטן לראש לפרסם מה שלא צריך . בסך הכל צריך להתחיל לעקוף יותר את דבר המנהל וכל מיני עוגנים אחרים .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 09-02-2005 בשעה 20:30.
ישן 09-02-2005, 20:33

תראה לא יודע בקשר לגשר הגלילים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "החיים הם לא שחור או לבן JAVEHN."

כי אני באמת לא יודע מה אומרב"ש לגבי הנושא ובקטע הזה אני סומך על מנהלי הפורום.

אבל, אני יכול להגיד לך שהוצאתם את זה מכל פרופורציה.. אם מישו עובר על ב"ש זה אף פעם לא במודע או בכוונה.
אני יכול לתת לך דוגמא: היה לי פה ויכוח עם מישהו פה בפורום ובמהלך הגדנ"ע חובלים אמרו לנו איזה פרט שסתר מעל כל ספק את מה שהוא אמר אז כתבתי את זה לא עשיתי את זה כדי להגיד לו היי אני יודע אלא כדי להוכיח לו שמה שהוא אמר זה טעות בדיעבד עשיתי טעות והייתי צריך לחשוב שאסור לי לכתוב את זה, למרות שכשסיפרו לנו את זה לא אמרו שזה מסווג או משו כזה.
אנשים יעברו על ב"ש זה בלתי נמנע אנחנו בני אדם בשביל זה יש מנהלים שיצנזרו אותנו ואנחנו מנסים לשים לב אבל לפעמים מחליקים..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:17

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר