לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2007, 12:57
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
דילמת כן/לא פורטר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דליה64 שמתחילה ב "המלצה לפורטר מצוין בנפאל"

אין הרבה תרמילאים שיוצא להם לעשות טרק כאשר בחלקו הם משתמשים בפורטר ובחלקו סוחבים לבד (אם זה קורה לרוב זה בגלל שהפורטר הבריז, וזה אירוע מאוד לא שכיח). לי זה קרה, לכן יש לי פרספקטיבה טובה לתת דעה בעניין.

הסיפור שלי
את האראונד אנפורנה התחלתי עם שותפה (ריקי) ופורטר (דאווה). ריקי היתה מבוגרת ממני (הייתי 22, היא 31), ולכן נעזרנו בדאווה שסחב עבורנו בתרמיל גדול את הציוד של שנינו וכל אחד מאיתנו השתמש בתרמיל יום קטן נוסף. כשהגענו למנאנג ריקי חטפה שילוב רע במיוחד של שפעת ומחלת גובה, ומחוסר ברירה החלטנו להתפצל (ריקי ידעה כמה חלמתי על הטרק, ושכנעה אותי כמעט-בכוח להמשיך). אני לקחתי את התרמיל 75 והיא את שני התיקים הקטנים, כשריקי תכננה לחכות לשיפור במצבה כדי לטוס חזרה לפוקארה יחד עם דאווה. כשנפגשנו אחרי הטרק סיפרה לי שהוא נאלץ לשכור חמור כדי לקחת אותה, מאחר והיתה על-סף התמוטטות מוחלטת. אני המשכתי את הטרק עד הסוף יחד עם שני שותפים אחרים והתיק על הגב. זה היה הטרק הראשון שלי, ולא היה פשוט להתרגל בבת-אחת למשקל התרמיל בגובה 3,000 מטר. למרות הקושי התחושה היתה טובה הרבה יותר - לא כ"כ נעים לכתוב את זה אבל ריקי (שנצמדה לדאווה) היתה קצת יותר מבוגרת והרבה יותר איטית ממני, ופתאום יכולתי להתקדם בקצב וביכולת האמיתיים שלי.

ולעצם השאלה "כן או לא"
קודם כל - כמה תשובות לשאלות של GrimReaper:
באילו משקלים מדובר? תרמיל מלא מגיע ל15-20 ק"ג, תלוי כמה מלא ואיזה ציוד
האם הוא נושא את כל הציוד שלכם, או שחלק נשאר על גבכם? על הגב לקחנו מה שלא נכנס לתיק הגדול, בעיקר ציוד אישי
באיזה מחיר מדובר והאם זה מחיר כללי ליום או תלוי במשקל/מרחק? אנחנו שילמנו מחיר יומי (250 רופי למיטב זכרוני), וזה פחות או יותר הנוהל
השאלה העיקרית שלדעתי האישית צריכה להנחות בקבלת ההחלטה היא כמה עצמאי את/ה רוצה להיות? לנוחות שבסחיבת משקל נמוך יש סוג של מחיר, בכך שקיים עוד גורם שתלוי בך (ואתה בו). דוגמה טובה: אם יודעים שאת יום הצעידה מסיימים בכפר מרכזי עם תפוסה גבוהה, לפעמים שולחים את הפורטר על הבוקר עם התיק שירוץ אל הכפר ויתפוס מקום - במצב כזה אין אפשרות לשנות את התוכנית (להאיט, לשנות מסלול, לעצור בכפר אחר).
בנוסף, יש הבדל מהותי בתחושה האישית - ללא פורטר הקושי הפיזי גדול יותר אבל יש תחושה הרבה יותר גדולה (ונפלאה) של עצמאות וחופש. אתה יכול להיות ספונטני, ולעשות מה בראש שלך. ואם משהו קורה, כל הציוד עליך ולא אצל מישהו אחר.
אפילו לא נכנסתי לעניין החיסכון הכספי...
בשורה התחתונה - לוותר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2007, 14:34
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
הממממ...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "דילמת כן/לא פורטר"

אני מסכימה איתך שזה יותר כיף, גם אני עשיתי את הראונד בלי. אבל מצד שני - זה מאפשר לאנשים שמתקשים מעט במאמץ לעשות את הטרק בכל זאת, ולא לסבול יותר מדי (לסבול קצת סובלים בכל מקרה, לא יעזור כלום ).

כך שלדעתי זה תלוי-מצב. מי שיודע שהוא מסוגל לסחוב את הציוד על הגב במאמץ - שיצא בלי. מי שלא מסוגל, עדיף שיקח פורטר ויעשה איתו את הטרק מאשר שלא יעשה את הטרק בכלל.

לגבי משקלים (שאלה שנשאלה למעלה), אלו כללי הפורטר (הדי רשמיים): פורטר עד גיל 10 סוחב עד 40 ק"ג. פורטר מעל גיל 10 סוחב עד 80 ק"ג. אפשר למצוא גם פורטרים מיוחדים, שסוחבים עד 120 ק"ג. ואם היו לי פה התמונות שלי הייתי מעלה תמונה של פורטר שעולה למעלה עם שתי מיטות מעץ מלא על הגב...

ישן 26-05-2007, 15:06
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "הממממ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Noa_A
כך שלדעתי זה תלוי-מצב. מי שיודע שהוא מסוגל לסחוב את הציוד על הגב במאמץ - שיצא בלי. מי שלא מסוגל, עדיף שיקח פורטר ויעשה איתו את הטרק מאשר שלא יעשה את הטרק בכלל.

על זה אין בכלל מקום לויכוח. הכוונה בהמלצה לוותר מיועדת מן הסתם למי שכמובן יכול לעשות את זה. בהקשר הזה מומלץ לעשות תחילה טרק קצר של יום-יומיים (אם אין, גם 3-4) כדי לבדוק את היכולת העצמית.
נקודה אחת שחשוב לי במיוחד להזכיר כאן, ואני מצטט מהזיכרון את עמיר וינשטיין: תשכחו כל מה שלמדתם על סחיבת משקלים בצבא!
חברים, טיול הוא קודם כל כיף - כל דבר אחר הוא משני. גם אם סחבתם פק"ל במשקל 50 קילו בצבא, זה בשום אופן לא תקף לטיול. שימו לב שאחד הפאקטורים היותר רציניים במוצרי תרמילאות וטיולים החדשים הוא משקל נמוך - כמובן שיש לכך תג מחיר, ואין דין השק"ש המעפן ששכרתי לטרק ההוא כדין השק"ש המעולה והיקר שיש לי היום. עם הנסיון באה ההבנה מה נחוץ ומה מיותר, והידע מה אנחנו יכולים לעשות ומה מחוץ לגבולות היכולת והנוחות.
זיכרו: בסוף היום רצוי שמה שנדבר עליו בגסט האוס הוא הנוף המדהים והאנשים שפגשנו, ולא רק הכתפיים התפוסות והברכיים הגמורות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר