לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2007, 13:58
  משתמש זכר Superficiality Superficiality אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אני הרי מתחיל עם ה18-55 שיש..."

בתור אחד שכבר יש לו D40, והתלבט לא מעט, אני יכול להגיד לך שזה מאוד תלוי בצרכים.
החסרונות הכי משמעותיים במצלמה היו לדעתי היעדר מסך עילי ותמיכה באוטופוקוס רק בעדשות AF-S או HSM.
היתרונות היו המשקל הנמוך והגודל הקטן בשילוב עם גריפ שמאוד נוח לי לאחיזה, כך שקל יותר לגרור את המצלמה לכל מקום.
כמעט כל עדשה שנתמכת ע"י מצלמת SLR משלבת אפשרות של פוקוס ידני, אבל ברוב המקרים זה דורש יותר זמן, גורם לחלק גדול יותר מהתמונות לצאת לא בפוקוס (תלוי במיומנות), עושה חיים קשים כשתופסים אובייקט שזז, וסתם גורם לטרחה מיותרת.
הנוחות של המיקוד הידני גם משתנה מעדשה לעדשה. בעדשת הקיט למשל היא זוועתית כי אין מד מרחק, הטבעת מתרחקת תוך כדי סיבוב, הסיבוב הוא קצר ביותר, והאלמנט הקדמי מתנדנד.
גם העניין של המשקל הנמוך והגודל הקטן לא יתאימו לכולם, כי הרבה מחפשים גוף מאסיבי עם אחיזה מאוד בטוחה.
בקיצור, בהחלט אפשר לחיות עם מיקוד ידני, אבל זה פחות נוח. אני מראש החלטתי שאני אשקיע רק בעדשות AF-S של ניקון או HSM של סיגמה, ואולי איזו עדשת פריים מסוג AF-D של ניקון.
בקשר למסך העילי, אני אישית מסתדר מצוין עם תצוגה על המסך הראשי. יכול להיות שזה בגלל שמעולם לא הייתה לי מצלמה עם תצוגה עילית, ויש אנשים שכבר התרגלו לזה וזה נוח להם.
אם בסופו של דבר אחרי כל השיקולים תבחר ב-D40 עם עדשת קיט, אני ממליץ לך לקנות אותה במכירה פומבית. בקמרה למשל כשקניתי את המצלמה השגתי אותה ב-2600 עם עדשת הקיט, ובזמן האחרון המכירות נעות בין 2000-2350 לגוף עם עדשת הקיט, לא מחודש.
כך תחסוך כמה מאות כדי להשקיע בעדשה נוספת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2007, 21:13
  High Hopes High Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "מה דעתכם על הD40?"

כמו שאני רואה את זה וכמו שקראתי בכמה מקומות, ניקון הוציאו גוף הכי חובבני שיכול להיות כדי שאנשים יתחילו לקנות ציוד של ניקון, וברגע שיש לך ציוד של ניקון אתה פחות או יותר משועבד להם וממשיך איתם שנים רבות
ולכן לדעתי היא אמנם מאוד זולה,אבל גם מאוד פשוטה יחסית לדברים אחרים
ברור שאפשר להוציא איתה תמונות, אבל חסרה בה טכנולוגיה שקיימת במצלמות אחרות, האיכות שלה פחות טובה ובאופן כללי אפשר להבין שהוציאו אותה כמהלך שיווקי גאוני, ולא כמצלמה גאונית.

חשוב לציין שמעולם לא החזקתי אותה ביד ולא צילמתי איתה, אלה רק דברים שקראתי וחשבתי עליהם בכוחות עצמי.

אני תמיד מצדד בעובדה שחשוב להשקיע יותר בעדשות ופחות במצלמה,אבל יש גבול.
אם כבר, אז תקנה את ה D40X, היא הרבה יותר טובה.
סה"כ על מה שקונים בזול,משלמים בסוף ביוקר

אנחנו אוהבים אותך!

www.nirgeiger.com

ישן 25-05-2007, 12:26
צלמית המשתמש של tita
  משתמש זכר tita tita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל tita שלח הודעה דרך MSN אל tita Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "ממה שאני יודע ומההשוואות..."

בכל אופן לדעתי חפש גוף של D50 יד שניה אולי אפילו יש לך מיליון אופציות...

אבל בכל מקרה יש פה כמה עדשות חלומויות לחברה שלנו בפורום וחבל שתגיע למפגשים ולא תוכל להיתנסות!
ה60ממ מאקרו ששחר מביא איתו מידיי פעם זאת עדשת OLD SCHOOL של ניקון אחת החדות שיש אני אישית מאוד מאוד נהנתי איתה...וגם כן ה50 1.8 שלמרות הבוקה הלא נעים שלה היא עדשה שנמצאת כמעט בכל תיק צילום...וכמובן איך אפשר לשכוח את ה50 1.4 המדהימה גם כן של שחר...בקיצור זה חיסרון ואתה תרגיש אותו !

בכל מקרה הD40 זאת ממש לא אופציה לבן אדם שרוצה להתפתח לדעתי...
כנס למסנג'ר או לאי סי קיו שלי נדבר קצת ואולי נמצא לך משהו חילופי כגון D50 יד שניה שאפילו עדיין באחריות...ממש לא חסר דילים כאלה...רק צריך לדעת לחפש...

בברכה, איתמר חסן

נערך לאחרונה ע"י tita בתאריך 25-05-2007 בשעה 12:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר