לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2007, 14:24
  --=TaL=-- --=TaL=-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.07
שאלה על מזוזה

לפני כמה ימים היה לי ויכוח עם אחד מהמורים שלי(שהוא אדם חילוני מאוד) ומה שהוא אומר בעצם זה שיש הרבה דברים שאנשים עושים היום(גם דתיים) וזה סותר את מה שכתוב בתורה. למשל קביעת מזוזה.
ע"פ דבריו, עצם זה שאנחנו קובעים מזוזה על המשקוף, ומנשקים אותה, אנחנו עוברים על האיסור של לא תעשה לך פסל.
ואני ניסיתי להסביר ע"פ מה שהנחתי(וכנראה שלא צדקתי) שאם עושים כך זה משום שכתוב "וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך" והוא אמר שמזוזה זה בעצם המשקוף, ושמה שכתוב צריך להיות גלוי(וכתבתם על מזוזות ביתך) ושצריך לקרוא את זה ולדעת מה כתוב שם בכל זמן(כמו שכתוב "ושננתם לבניך ודיברת בם,בשבתך בביתך ובלכתך בדרך ובשכבך ובקומך") ולא לנשק את המזוזה כי זה בעצם פסל. עניתי לו שלא מתכוונים לכתוב ממש על המשקוף, אלא שזה רק דיבור מטאפורי שבא להגיד שאנו צריכים לדעת תמיד את דברי ה' שהם תמיד יהיו בפינו ונגד עיננו-שזאת בעצם המזוזה. הוא עדיין המשיך עם הטענה שלו שזה פסל ושזה נוגד את מה שכתוב בתורה.
לא המשכתי להתעמת איתו כי לא ידעתי מספיק בשביל לענות לו, אני בטוחה שיש לזה הסבר כלשהו.
מה אתם חושבים?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:09

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר