לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2007, 00:22
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
יפה מאוד!
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "קפארלי?"

גנראל הבריגדה לואי מרי מקסימיליאן דה קאפארלי דו פולגה. על אף שהיה בן למשפחת אצולה, דה קאפארלי התנגד לאופי השלטון המלוכני עוד לפני פרוץ המהפכה הצרפתית ונחשב למהפכן כן. כידידו הקרוב של נפולאון בונפרטה, דה-קאפארלי הצטרף למסע ללבאנט כקצין ההנדסה של חיל המשלוח. במצרים, עסק דה-קאפארלי גם בחקר התרבות המצרית, בנוסף על תפקידיו הצבאיים.
כקצין ההנדסה, היה דה-קאפארלי אחראי לנסיונות פריצת חומות עכו - נסיון שבסופו של דבר כשל והביא לנטישת ההרפקאה הלבנטינית של נפולאון (מפקד העיר התורכי היה כמובן אל-ג'זאר - "הטבח").
דה-קאפארלי, שהיה קטוע רגל עוד בצרפת, נפצע בקרב הפריצה לעכו, ב-8.4.1799 ואיבד את ידו. ב-27.4 הוא מת מפצעיו - ומסופר עליו שעל ערש דווי ביקש שיקריאו לו מכתבי מונטסקייה. הוא נקבר בסמוך לעכו, קרוב למקום בו הוקמה מאוחר יותר התחנה החקלאית "יד נתן".
בשנת 1975 זוהה קברו ע"י חוקר ישראלי (ששמו פרח מזכרוני). בקבר נמצא שלד חסר יד ורגל. ממשלת צרפת הניחה במקום מצבה ושלט לזכרו של הגנראל.

http://www.baking.co.il

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 26-05-2007 בשעה 00:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2007, 22:11
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אתה בטוח? במדריך ישראל הישן..."

הנה חצי ממה שאמור להיות לי...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אמנם פה לא מוזכר עניין העברת הקבר לצורפת, אבל משום מה זכור לי שזה היה הסוף... ספר אחר שיש לי ושבו מוזכר הסיפור ("עכו" של נתן שור) נמצא בארגז אי שם עקב סכנת קריסת הסיפריה בה שכן אחר כבוד.

אגב: בכל מה שקשור בעכו אני מאמין שגם הייתי מבאס אותך עם החידה די מהר, רק שהיא בחרה להתפרסם דווקא בסופ"ש הראשון מזה עשור אולי שאני יוצא לחופשה בארץ שהיא נטולת כל טיול, סיור וביקור מהדקה ראשונה ועד האחרונה. הנוף שנשקף מהמעון הדל מספיק לחיבור 30-40 חידות אני חושב... יש מעט מאוד מקומות בעולם שכ"כ הרבה היסטוריה עתיקה ומודרנית (וכזו שמוכרת לאנשים בלי שיהיו מומחים לכך) נמצאים בו בצפיפות כזו.

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...26/28219882.jpg

* ותודה לנהג הבן דוד החביב שהחליט לתת פנייה לא אחראית לכפר שלו בוואדי ערה ועלה לי ולעוד איזה 5 אלף נהגים בשעה+ של זחילה ממגידו למוצמוץ.

ישן 27-05-2007, 08:16
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
יפה,אבל זה היה קל :-) נראה מי פותר את זה:
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תלמי הראשון, מלך מצרים, אחד הדיאדוכים של אלכסנדר הגדול."

מעכשיו אני גם עושה רמות קושי 1-10 החידה הקודמת הייתה ברמה 2,עכשיו זאתי ברמה4,תהנו:

"השמיים בצבע תכלת,והקרקע ירוקה ופוריה,אוויר ההרים כה צלול עד כי הוא חודר לעמקיי נשמתי בכל נשימה,אך מלבד לנוף המדהים עיניי רואות גם את אויבנו המרים,צבא אשר בא להביסנו,ואני?
אני בסה"כ נער תמים שנשלח להביא מים ולחם לאחיי ולוחמינו האמיצים,מעולם לא נלחמתי נגד אדם,אני טוב ברעיית צאן,לא יותר,בחזית צבאם הגדול אני מבחין בדמות ענק,דמות כה גדולה ומאיימת שמטילה אימה ופחד על כל המתבונן בה,אך אני?אני לא נאחז בפחד כלל,משום שאני מרגיש כי כוח אלוהי אוחז בי,ומכל צבא עמי הגדול,אני-הנער הצעיר שנשלח להביא מים ולחם,מתהלך אל עבר הענק הרשע ללא פחד!ללא חרב או מגן!חמוש רק בכוחי האלוהי,מקל הליכה וקלע,צחוק רם נשמע מכל עבר,אך אני נחוש איתן משום שרוח האלוהים מדריכה אותי,רוח האלוהים ולא אף אחד אחר..."

תזכרו שזה רמה4
(אם זה ייפתר ממש בקלות אני לא ארחם עליכם בחידה הבאה...)

בהצלחה.

ישן 27-05-2007, 09:09
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
גבירותי ורבותיי "רמה6",עכשיו העסק מתחיל להתחמם :-)
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נו באמת.. המלך דוד"

"אנו משייטים בים הגדול והקר,כה קר עד שנראה כאילו אנחנו בים הגדול הזה לבד,רק אנחנו והים,אך לנו הקור כלל לא מפריע,משום שנולדנו אל תוך הקפוא והשלג,ועם של לוחמים אנחנו!
הסופות הקשות הובילו אותנו בטעות לארץ חדשה,שמעולם לא התגלתה ע"י אף אחד מבני יבשתי,ואני מנהיג הכוח מחליט לחקור את הארץ המדהימה,וכה יפה ופוריה היא,כל כך שונה מארצנו הקרה והמושלגת,וכל כך הרבה שדות גפנים מצויים בה,והיין כה משובח!בחזרתנו אל ספינותנו האדירות איבדנו את הצפון בים הגדול,כנראה שהיין השפיע,אבל לבסוף חזרנו לארצנו האהובה,וכמובן שלא שכחנו את ארץ היין המדהימה"

מי אני?

רמה 6-בוא נראה מה אתם שווים....

ישן 27-05-2007, 11:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא פרופסור, ולא קרוב לזה. אחרי שאגיש תזה, יהיה לי תואר שני...;)
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "פששש יפה!"

אני מתחייב לך שרוב הגולשים פה מכירים את ליף אריקסון. אני מאוד אוהב היסטוריה - ובפורום הזה
למדתי יותר, מאשר למדתי בכל מקום יחיד אחר.
כאן תמצא מומחים להמון תחומים: ארכאולוגיה (עמי60), הבריטים ומלה"ע הראשונה במזה"ת (glsh),
ידיעת הארץ (ישראלה), הסטוריה צבאית מודרנית (ygh), ישראל בראשיתה (ציבי), הסטוריה כללית, בדגש על הסטוריה של א"י בתקופות נחקרות פחות (ביג ג'ו), כלי נשק לדורותיהם (לבני), הסטוריה כללית וידיעת הארץ (שלומץ), ועוד ועוד. כל הגולשים הנ"ל (ואני מתנצל מראש בפני מי ששכחתי)
מתעניינים כמובן גם בדברים שאינם בדיוק השטח שלהם - וזה בדיוק מה שיפה בפורום הזה. תמיד
לומדים בו...

זו הסיבה שאני ניסיתי (וכנראה כשלתי... ) בניסיוני לארגן איזה כנסצ'יק פורומי על נושא, שבו
חברים בפורום יוכלו לסייר באיזו נקודה הסטורית, ולקיים כמה סקירות הקשורות באותה תקופה
(אני חשבתי על המנדט, שחופף לתחומי עניין של לא מעט גולשים פה).
ישן 29-05-2007, 21:17
  shlomz shlomz אינו מחובר  

רמז
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "תן רמז, קשור לעותמאנים?"

לא, לא קשור לעות'מנים - לפחות לא ישירות (וזה כבר רמז).
אני חייב לומר שבעיני החידה הקודמת היתה קשה יותר מזו, אבל כנראה טעיתי...

אז ככה:
ציטוט:
הייתי פרא ירא שמיים, אך פיקדתי על צבא של עובדי אלילים. סיפרו עלינו (שלא בצדק) שבנינו פירמידות, אבל אליהן לא הגענו מעולם. מתחת לפצע של חלוק נחל, פגשתי את קרובי משפחתי ה"רכושניים" והובסתי. ואם חייל חדש ישאל בשמי, הוא יתעייף מאוד.

עד לתבוסתי, שירתתי את אדוני נאמנה. יחד הבאנו את הקץ על שושלת אדירה, אך נזהרנו שלא לשפוך את דם מנהיגה המכובד. זכר לאחיו של אדוני תוכלו למצוא (כמסופר) בכל פעם שתזמינו ספגטי.

ישן 03-06-2007, 09:13
  shlomz shlomz אינו מחובר  

נו, אם אין אני לי...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "תשובה נכונה - עכשיו פרט, נמק והסבר :-)"

הדמות היא קטבוגא (או קטבוקה, או קטבוע'א, תלוי באיזה מקור תקראו). ועכשיו להסבר החידה:

"הייתי פרא ירא שמיים, אך פיקדתי על צבא של עובדי אלילים" - קטבוגא היה תורכי, נוצרי נסטוריאני, ע"פ דתו, אך פקד על גונדה מונגולית מצבאו של הולאגו חאן (נכדו של ג'נגיס חאן).

"סיפרו עלינו (שלא בצדק) שבנינו פירמידות, אבל אליהן לא הגענו מעולם." - הפירמידות הראשונות הן פירמידות הגולגלות המקושרות בתרבות הפופולארית למונגולים, למרות שלמעשה לא הם האחראים להן (לא מתוך עודף הומניזם, כמובן). הפירמידות אליהן הם לא הגיעו, הן כמובן במצרים - מטרת מסע המלחמה שקטבוגא הוביל.

"מתחת לפצע של חלוק נחל, פגשתי את קרובי משפחתי ה"רכושניים" והובסתי." - הכוונה לקרב עין ג'לות, בו הובסו המונגולים ע"י צבאות ממלוכים בהנהגת קטז וביברס. "עין ג'לות" = "מעיין גליית", או "העין של גליית" - המקום שנמצא מתחת לפצע שחלוק הנחל של דויד גרם...
"ממלוכ", מילולית, משמעו "רכוש". הממלוכים היו בני עמי ערבות ("תורכים"), לא רחוקים באורחות חייהם ובמוצאם מהמונגולים.

"ואם חייל חדש ישאל בשמי, הוא יתעייף מאוד." - קטבוגא מזכיר לי את המילה "קיטבג"...

" עד לתבוסתי, שירתתי את אדוני נאמנה. יחד הבאנו את הקץ על שושלת אדירה, אך נזהרנו שלא לשפוך את דם מנהיגה המכובד." - צבאו של הולאגו כבש את בגדאד בשנת 1258 והוציא להורג את הח'ליפה העבאסי האחרון, אל-מעתאצם. מתוך כבוד לדמו המלכותי, המונגולים נמנעו מ"לשפוך את דמו" - ולכן כרכו אותו בשטיחים ורמסו אותו למוות עם סוסיהם.

"זכר לאחיו של אדוני תוכלו למצוא (כמסופר) בכל פעם שתזמינו ספגטי." - אחיו של הולאגו הוא קבלאי חאן, שליטה המונגולי של סין אותו ביקר מרקו פולו. ישנה סברה לפיה מרקו פולו הוא זה שהביא את הפסטה לאיטליה, בשובו מסין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:35

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר