לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2007, 20:26
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי dekel_55 שמתחילה ב "לוחמי"מחבלי " החיזבאללה ההרוגים- למה אין תמונות.........רק דיבורים"

"500 הרוגים"... צה"ל מפרסם תמונות של נגיד 10 מהם במצגת דבילית שאיזה מש"ק בדובר צה"ל הכין ספק כבדיחה והפכה לנשק תעמולתי מחוסר ברירה... אל מנאר הראתה תמונות שהידים של נגיד עוד 20-30... בוא נחמיא לעצמנו נגיד שעוד 20-30 הם בכלל צ'צ'נים סודנים ותימנים שאיש לא מכיר... הגענו ל 50 במקרה הטוב... בוא נהיה אקסטרה לארג'ים נגיד ש 50 קבורים בכל מיני בונקרים שבחיים לא התגלו... טוב גרדנו איזה 100 הרוגים בהחלט תוצר מרשים של 34 ימי מלחמה... אסור גם לשכוח את כל שלשת שבויי האויב שנפלו בידינו... כן כן כל השלשה, נגיד אחד לכל אוגדה צה"לית שפעלה במלחמה... רק מה, פעם שהיינו דויד חכם קטן ממזר ובעיקר צודק זלזלנו באיזה גוליית שהגזים ב 500% בהרוגי האויב בשיטת ה BODY COUNT כדי להסביר מלחמה איוולת וחסרת תכלית בג'ונג'לים של ויאטנם... עברו 40 שנה והפכנו מהמזלזל למזולזל, מהלועג לנלעג, הרבה בזכות האמינות האפסית של דוברת צה"ל שבאה בין היתר לביטוי במספרים מצוצים מהאצבע... פעם רמטכ"לים בצה"ל הורו להצניע את אבידות האויב שהיו פזורות לעיני כל באלפיהן ברחבי סיני והרמה מתוך כבוד לאויב ולחלליו, היום יש רמטכ"ל תודה לאל לשעבר שמסמיך את דוברת צה"ל לפרסם ביודעין מספרים מצוצים מהאצבע כדי להצדיק בדיעבד את החלטותיו האוויליות, כפי שנהוג בקובה ובצפון קוריאה ...

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 28-05-2007 בשעה 20:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2007, 22:09

תגובה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי גאון הדור שמתחילה ב "החיזבאללה פירסם כמה חודשים..."

אלא אם כן 750 מ SO CALLED הרוגים האלו קבורים להם יחדיו כדרך נס בקבר אחים עצום מתחת לבניין אחד בדאחיה, היכן בדיוק כל הגופות? היכן מסעות הלוויה, צילומי השהידים וסוכות האבל? כאמור לא היו בלבנון קבורות המוניות כמתבקש ממספרים כאלו וכנהוג אצל בני הדת השיעית, גם הסהר האדום לא דיווח על איסוף מאסיבי גופות של לוחמים כפי שהוא מחויב על פי החוק הבינלאומי. הרי רוב חללי החיזבאללה היו אמורים להימצא (תרתי משמע) בשטחים שבחזקת צה"ל בסוף המלחמה. בפועל נמצאו באזורים אלו בקושי 20 גופות של לוחמי חיזבאללה ועוד אולי תריסר של כאלו החשודים כלוחמי חיזבאללה. עדויות של לוחמים בסדיר ובמילואים מלמדות שרק בודדים מהם זכו לראות גופה של חיזבאלון (ליתר דיוק, רק בודדים מהם זכו בכלל לראות לוחמי חיזבאללה). יש פה בפורום לא מעט חיילים במילואים ובסדיר שהשתתפו במלחמה אתה יכול לשאול אותם לדעתם. אז הסבר נא לי איך בדיוק מסתדר נתון של 800 הרוגים עם פחות מ 20 גופות ובקושי 3 שבויים (אותם ישראל העמידה למשפט פלילי כלוחמים בלתי חוקיים... אולי גם יאשימו אותם ברצח ארלוזרוב באותה הזדמנות...)? איפה התמונות של כל הגופות האלו שאמורות להיות פזורות ברחבי דרום לבנון? נתקפנו פתאום בהומניות והחלטנו "לשחרר" רק 10 מתוך ה 800, 500, 300 כדוגמית? יש לך או למישהו אחר הסבר לתעלומה הזו?

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 28-05-2007 בשעה 22:15.
ישן 31-05-2007, 06:54
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
איזה תפקיד אדוני ממלא (או מילא בעבר) במערכת הבטחון
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "צה"ל לא "טוען שיש לו""

שמאפשר לך להגיד "אכן יש שמות" ?

לצורך העניין, חשוב להפריד בין הלוחמים הסדירים (סביר שנהרגו 250, כמו שאומר החיזבאללה) לבין "המילואימניקים" של חיזבאללה (שאגב,, לא לובשים מדים לרוב...), שלארגון יש אינטרס מצויין לספור אותם כהרוגים אזרחים.
ולמה אני שומע את זה ממשתמש אנונימי בפורום ולא מי פיה של דו"צ ? ולמה זה לא נאמר על ההתחלה ? וחוצמזה נראה שאתה ממציא משהו בהגדרת "לוחם". או שבעצם לא. לאורך האינטיפדה האחרונה טענו אירגוני מחבלים פלסטיניים שהם לא פוגעים באזרחים ישראליים כי בישראל כולם משרתים בצבא וכולם אנשי צבא בסדיר או במילאוים.

בסופו של דבר, יש גבול לכמה שקרים החיזבאללה יכול לפרסם על כמות האבידות שלו. הוא עדיין לא השולט בלבנון (להבדיל מהמצרים).
נכון אבל בשקרים במטפלים בעזרת הוכחות - דברים מוחשיים יותר מסתם מילים.

אתה יודע למה למירי רגב יש בפורום הזה פינה מיוחדת ? אתה גם רוצה לפינה הזאת ?
ישן 31-05-2007, 11:05
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
אדוני משמש כאוזן וקרוב אל.. כמה.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי bertold שמתחילה ב "איזה תפקיד אדוני ממלא (או מילא בעבר) במערכת הבטחון"

יש שמות. מה שהדרגים, גם אלה שלא מדברים אל העיתונות, אומרים - זה כ-500 שמות ידועים בודאות. יכול להיות שבצה"ל מפיצים שקרים החוצה ואנשים מאמינים לשקרים של עצמם. אני אישית לא מכיר את הרשימות האלה "ביד". חוצמזה, 500 שמות לא כל כך קשה לאסוף, אם מדביקים לכל אחד שנהרג בעת תקיפת משגר את הכינוי "איש חיזבאללה". אז כן, יש כאן גם סמנטיקה ומשחקי לשון.

(תפקידי הרגיל הוא בחה"א, בלי קשר ישיר חוץ מלעזור לפצצות להגיע אל המטרה)

כל מה שנאמר לעיל, זה דברים גלויים וידועים.
"לוחם" - חיזבאללה מכשיר לוחמים ברמה לא רעה, בין אם במחנות אימונים בלבנון ובין אם באירן. אלה "לוחמים סדירים".
יש עוד קבוצה, גדולה יותר שמהווה את מרבית הכח, שהיא "מילואימניקים" - חבר'ה שעברו הכשרה שאצלנו היתה מכונה מנהסתם "03+/-", שביום יום ישנים מעל לרקטות, ובלחימה משגרים את הרקטות, ואם צריך גם יורים פה ושם, כשהם חייבים. פגענו לא מעט במילואימניקים, בזמן תקיפת משגרים כאלה ואחרים. מי שנהרגו בקרבות פנים אל פנים (בערך) הם בעיקר החבר'ה הסדירים, שגם הפגינו מדי פעם יכולת לא רעה בכלל, או לפחות עדיפות בולטת בתנאי הפתיחה.

לגבי הטיפול בשקרים - קודם נחכה שמיריל'ה תבעט סופית החוצה (אני מתעב אותה, גם בגלל ההתנהגות שלה כאדם, וגם בגלל חוסר המקצועיות שלה. היא מזכירה לי גרסה גרועה של דליה איציק), ואחר כך נוכל לקוות לזה שיתחילו לעבוד בצורה הגיונית יותר.

לפחות סופסוף נגמלנו מ-"צבא חזק ומרתיע", וחזרנו ל-"צבא מנצח". עזר וויצמן שקט יותר בקברו..

ישן 29-05-2007, 02:41
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
תראה לא הכל יכול ליהיות מפורסם כפי שאתה רוצה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

שאלת עצמך פעם היכן כל אלפי הגופות בששת הימים ? (אגב תאמין או לא אבל המספרים האמיתיים מעולם לא נחשפו וכנראה שעוד הרבה זמן לא יחשפו אבל הם פשוט מטורפים מכדי להאמין בערך כמו הנצחון עצמו - אני מקווה רק שאתה מאמין שהיה זה ניצחון לפחות מבחינה טקטית)
לא בתמונות נמדד המחיר שהמצרים (בעיקר הם) שילמו ב-67. אגב המספר האמיתי נשמר ע"י שני הצדדים (הסיבה של הצד שלנו הינה כשל הצד השני רק הפוך - ואשאיר זאת כך)

חיזבאללה שלא כמו הפלסתינים אינו גאה כל כך במספר קורבנותיו ! הם עובדים וחושבים באופן שונה מהם. וגם במקרה זה לפעמים לשני הצדדים סיבות שלא להראות הכל (לא שבאופן אישי אני מסכים).

בכל מקרה 600 עד 800 גופות זה לא הרבה בחודש ימים ועל שטח קרב (לא עימות אלא קרב - שים לב להבדל) גדול כל כך יחסית !

נערך לאחרונה ע"י edge540 בתאריך 29-05-2007 בשעה 02:45.
ישן 29-05-2007, 08:10
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יש רושם חזק שאתה מעוניין להוכיח משהו ואונס את הנתונים לטובתך
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובה"

וממתי בענייני חיזבלה-ישראל חשוב מה השיעים עושים? מה שחשוב הוא מה נסראללה עושה! אם הוא רוצה להראות מספר X של הרוגים ולא 3X, זה מה שאתה תדע. אתה מזלזל באוייב וחושב שהוא עדר של סתומים ממוללי מסבחה.

ו-20 גופות זה מה שצה"ל הביא לילה אחד לשטח ישראל אחרי שהיו יותר מדי רטינות בדבר "אין תמונות של אוייב מת". ראו את ההעמסה הלילית, היו (פתאום) רטינות לכוון ההפוך בתקשורת ומאותו רגע לא טרחו להביא עוד גופות. זה לא מדד למה שהיה, אלא מדד למה טרח צה"ל להביא כדי לספק את אלה שסופרים גופות.

* איך בדיוק צה"ל "שלט בשטח"? האם העובדה שכוח ישב בכמה בתים בכפר נטוש אומרת שהחיילים הלכו להסתובב בכל בית פגוע, בכל משאית מושמדת ועל כל טראסה?

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 29-05-2007 בשעה 08:12.
ישן 30-05-2007, 22:16
  אוקסימורון אוקסימורון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.04.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי dekel_55 שמתחילה ב "מצאתי פרסום של החיזבאלה לגבי ההרוגים"

ארגון החיזבאללה טען לאחר המלחמה שנהרגו להם כ-80 לוחמים, אחרי מספר חודשים הם העלו את המספר ל-250 לוחמים.

האו"ם דרך אגב, מעריך שנהרגו לחיזבאללה בסביבות ה-500 לוחמים.

Hezbollah casualty figures are difficult to ascertain, with claims and estimates by different groups and individuals ranging from 250 to 1,000. Hezbollah's leadership claims that 250 of their fighters were killed in the conflict,[6] while Israel estimated that its forces had killed 600 Hezbollah fighters.[6][9] In addition, Israel claimed to have the names of 532 dead Hezbollah fighters.[129] A UN official estimated that 500 Hezbollah fighters had been killed,[8] and Lebanese government officials estimated that up to 500 had been killed.[7] A Stratfor report cited "sources in Lebanon" as estimating the Hezbollah death toll at "more than 700... with many more to go",[130] while British military historian John Keegan estimated the figure could be up to 1,000.[131]

מקור
ישן 01-06-2007, 14:31
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
אם כבר..
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "מי אמר "ווסט אמריקאי"? לי זה..."

אני זוכר שבתחילת המלחמה פורסם בערוץ 2 תמונות ששודרו באל-מנאר, של חגורים "צה"ליים" עם M-16 ארוך ותפילין פתוחות זרוקים על האדמה, כאילו חיילים נטשו אותם..

חרא לי שאפילו אהוד יערי שנכח באולפן לא טרח אפילו להעיר שבאותו שלב היו - אם בכלל - מעט מאוד נשקים ארוכים בתוך השטח הלבנוני, ושאף יהודי לא יזרוק תפילין על הקרקע, בוודאי שלא בלי התיק שלהם.

אגב, החגורים האלה משמשים את חיילי השמירות בבסיסי חה"א ויחידות עורפיות אחרות, ואני תמיד תוהה למה משמשים כל הגומיות שיש בהם (אני פשוט חותך ומעביר אותם לאנשים שצריכים גומיות וכאלה לשיפצורים).

ישן 01-06-2007, 17:35
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אם כבר.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אני זוכר שבתחילת המלחמה פורסם בערוץ 2 תמונות ששודרו באל-מנאר, של חגורים "צה"ליים" עם M-16 ארוך ותפילין פתוחות זרוקים על האדמה, כאילו חיילים נטשו אותם..

חרא לי שאפילו אהוד יערי שנכח באולפן לא טרח אפילו להעיר שבאותו שלב היו - אם בכלל - מעט מאוד נשקים ארוכים בתוך השטח הלבנוני, ושאף יהודי לא יזרוק תפילין על הקרקע, בוודאי שלא בלי התיק שלהם.

אגב, החגורים האלה משמשים את חיילי השמירות בבסיסי חה"א ויחידות עורפיות אחרות, ואני תמיד תוהה למה משמשים כל הגומיות שיש בהם (אני פשוט חותך ומעביר אותם לאנשים שצריכים גומיות וכאלה לשיפצורים).

אני זוכר את התמונות שעליהן אתה מדבר, מתוך אחד האשכולות של "תמונות היום" בזמנו.

זה היה ציוד צה"לי, אבל לא נראה שנלחק מחיילי צה"ל במלחמה:
מדי צה"ל נקיים שלא נראו כאילו אף אחד לבש אותם, מימיות בתוך הבית מיימיה (כמו שיש לטירונים בבסיסי טירונות של ה02), M16 עם מתפסים משולשים (בורקסים), ואפודי חזיה.
על התפילין מישהו בפורום אמר שאלה לא נראים כמו תפילין של חייל דתי, אלא משהו פשוט וזול מדי.
היו הרבה מקרים שהחיזבאללה פירסם תמונות של "ציוד ישראלי". פרופגנדה שמכוונת בעיקר כלפי פנים כדי להציג תמונה של נצחון יותר מאשר כלפי חוץ.
ישן 05-06-2007, 16:58

תגובה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "היו מאות הלוויות שחלקן..."

כל השושו הזה, הסרטים "הקיימים אך מוסתרים", הללויות "המצולמות אך סודיות", כולו פרופגנדה מבישה ומצוצה מהאצבע של דובר צה"ל, הנובעת מהבנה מועטה של היריב, זלזול בו ובעיקר שרבובי מידע בדיעבד לצרכים פנימיים (מול הציבור והדרג המדיני). בדת השיעית אין "קבורות סודיות", ההפך הוא הנכון, מסע הקבורה הוא ההזדמנות הססגונית בה' הידיעה של בני המשפחה, חברים ועמיתים להפרד מהמת וחלוק לו כבוד אחרון, על אחת כמה וכמה כשמדובר בלוחמים שנפלו בקרב על הגנת מדינתם או בפעולות הקרבה למיניהן, על אחת כמה וכמה כשנפלו במסגרת הג'יהד כנגד ישראל "הישות התוקפנית נציגת אומת הרשע האמריקנית". מדובר כמעט בציווי. עבור חיזבאללה אין משמעות עם במלחמה נגד ישראל נהרגו 50 או 500 או 5000 לוחמים, כולם מתנדבים ברי הקרבה מיומם הראשון בארגון, ולכן אין להם סיבה להצניע או לעוות את המספרים. ההפך, הם מתגאים בהם ובפעולות ההקרבה שלהם אל מול אויב חזק שבעתיים.

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 05-06-2007 בשעה 17:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:46

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר