לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2007, 08:39
  shayosha shayosha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל shayosha שלח הודעה דרך MSN אל shayosha
שאלה הווה או עתיד?

אימונים אישיים לפעמים+ יומיים בשבוע אימונים של "אחריי" כושר קרבי, 3 פעמים בשנה מסעות שמכניסים בנו רעל קרבי גדול ובסוף אנחנו מסופקים ואומרים שלצבא אנחנו מוכנים.
מוכן לגיבוש צנחנים ומסיים אותו כמו גדול ושוב הנה מוכן לקרבי מוכן לצבא.
חושב שיהיה טוב שתחיה את הרגע ולא תחשוב מה יהיה הלאה, והנה פתאום אתה שומע מפה ומשם ומהרבה מקומות כמה זיבולי שכל על הקרבי שאתה לא מוכן לשמוע הרי "קרבי זה הכי, אחי".
ג'ובניקים לא עושים כלום בצבא ושום מאמץ גופני ואנחנו הקרביים יודעים לצחוק עליהם, אבל מה הם באים לנו בגדול כי בסוף הג'ובניק ההוא שהגיע לצבא שלא ידע להדליק מחשב עכשיו הוא משתחרר ופתאום והופ ! כולם רוצים אותו פתאום.
ובניגוד אליו יבוא הקרבי זה ששירת בגולני לדוגמא ושנכנס לצבא עם רעל מטורף אחרי שבועיים הוא מצטער על הרגע הזה שהוא החליט להיות בקרבי ולמה? כי הצבא שם עליך זין ועושה ממך צוציק קטן, ובמיוחד לאחר שהקרבי משתחרר לא עושים ממך רק קטן גם שמים עליך זין.תסלחו לי על הביטוי.
והקרבי יקבל הנחות לימוד וילמד עוד שנה מכינות והשלמותת. ובנתיים הג'ובניק שלמד מקצוע בצבא עובד בהייטק. ומקבל משכורת מכובדת מאוד ואין לו מה לדאוג הוא לא צריך ללמוד.
והקרבי שוב יבוא לחפש עבודה ישאלו אותו איזה מקצוע אתה מתמחה והקרבי שוב דבר, והקרבי אומר שהוא שירת בצבא בקרבי ועונים לא בשלילה כי זה לא עוזר
והקרבי בסוף מאבטח באיזה תחנת אוטובוס והג'ובניק אוכל סופגניות במשרד עם מזגן שותה קפה נשען עם הכיסא אחורה שם רגליים על השולחן עם חיוך על הפנים.
ו
יש איזה מאמן "באחריי" של קבוצה כלשהי שאני אישית מכיר אותו והוא שירת בשייטת 13 10 חודשים ועקב פציעה נכנס לפלח"הן צנחנים. ועכשיו הוא בר מן. פיש איזה מין מקצוע.
או שהמאמן שלי בקבוצה שלי שירת בפלחה"ן צנחנים ועכשיו הוא מאבטח תחנת אוטובוס.

עכשיו אתה מתגייס
על מה תחשוב? על ההווה ?תתגייס לקרבי תשרת את המדינה בכבוד.והפחד הכי גדול שלך שיחטפו אותך ולא תחזור מעולם.
או על העתיד שלך ?....?
אני אישית אהיה בקרבי כי זה כבר מאוחר מדיי, אבל אני נותן לכם לחשוב, וחס וחלילה אני לא מוריד לכם את החשק למה זה חשוב מאוד לשרת את המדינה בקרבי כי המדינה צריכה את זה. אבל תזכרו שהמדינה מקבלת אבל ממש ממש לא נותנת.

שי.

Shayosha

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-05-2007, 09:24
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
עד שלא יהיה כאן צבא מקצועי הדבר הזה לא ישתנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shayosha שמתחילה ב "הווה או עתיד?"

צה"ל הוא לא כמו הצבאות של שאר העולם, מין הסתם בכוחות המזויינים של ארה"ב אתה רואה דברים שאתה פשוט מת שיהיו כאן, אותם ערכים, אותו "רעל" שיש להם ואותו איכות שירות, אבל שם הצבא הוא לא חובה אלה בחירה וברוב המקרים גם בחירה נכונה.
שם החיילים מקבלים שכר מינימום שפה רוב העובדים היו רק חולמים לקבל, שם אתה מקבל תמיכה בכל דבר אחרי הצבא, הצבא שם מממן לך את הלימודים, נותן לך דירה.
שם הצבא הוא מקצוע וגם יש לו תקציבים גדולים בשביל להיות כזה.
לא סתם יש להם את המשפט הזה, Be all you can be, in the army.
אתה משרת שם את המדינה והמדינה באמת משרתת אותך אחרי זה.
אבל כאן, הצבא הוא חובה, ואין לו את הקריטריונים האלה שיש בארה"ב, נכון זה מבאס אבל אין מה לעשות בקשר לזה.
אפשר לחוקק חוקים שעוזרים לחיילים קרביים אחרי הצבא או לעלות את מצב הקרביים בדרכים כאלה וכאלה אבל כנראה שלמדינה או הצבא זה לא ממש בראש סדר העדיפויות.
ישן 27-05-2007, 21:21
  tejas tejas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל tejas שלח הודעה דרך AIM אל tejas שלח הודעה דרך MSN אל tejas
ברמת העיקרון
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "הנה הצדיק מסדום..."

הדברים שאתה אומר נכונים, אך רחוקים מלהתממש ואף בלתי אפשריים בהתחשב במצב הבטחוני-עולמי שלנו ובסד"כים שלנו. אנחנו לא נמצאים במדינה כמו ארה"ב עם תקציבים לא מבוטלים ועם מאות מליוני תושבים שבטח יכולה להסתפק בצבא מתנדבים הרי הדברים שכתבת נכונים.
ישראל היא מדינה שביחס לגודל שלה יש לה "צרות" שאני בספק אם קיימות במקום אחר, וזה מתקשר גם לכל הבעיות החברתיות והכלכליות שיש במדינה (ויש), דבר גורר דבר והאמת שההתנהלות הלקויה של המדינה משפיעה ביחס ישר על ביצועי הצבא והדרך הטובה ביותר לטיפול בבעיות היא מהשורש הלא הוא המשמעת בארץ אבל זה כבר סיפור אחר.
סיבה נוספת היא פשוטה מאוד, אנחנו מעט. ממש מעט. אין ביכולתינו להפעיל צבא מתנדבים שישתווה לגודל הצבא כיום (זה פשוט לא הגיוני - היום הצבא הוא חובה וגם סדר הגודל של החיילים בסדיר לא כמו במדינות אחרות). גם אם המדינה תציע סכומים יפים וטיפול בחייליה בצורה הטובה ביותר לא נגיע למספר לוגי כלשהו.
חשוב גם לצאת מנקודת הנחה, שהרצון להגן על המדינה צריך לבוא עמוק מהנשמה ומהאהבה לארץ הזאת, כך נלחמו חיילינו עד היום וכך רצוי שימשיכו, אך אסור לשכוח שעם כל הרצון (ועוד נשאר כזה) לעשייה, שום צבא לא יעמוד אם לא יהיה מאורגן ומאומן.. וניתן להמשיךללעוס את הנושא עוד הרבה.

האמת שכל מה שנאמר כאן הוא על קצה המזלג, הנושא מסורבל ומורכב מכפי שנראה אך השורה התחתונה היא שצבא מתנדבים לא יעבוד כאן.

ישן 27-05-2007, 12:26
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

זה לא קשור לג'ובניק...

רוב הג'ובניקים לא לומדים שום מקצוע בצבא(מנסיון משפחתי בוא נגיד)

כן אני לא מדבר על הכמה מאות בודדות של משתחררים שבאמת באמת היו בתלפיות חבצלות וכו'
ויש להם מקצוע ותואר אפילו,

בסה"כ אתה רוצה מקצוע בחיים?? אל תחפש אותו בצבא! תלמד עכשיו כמו שצריך....אני אישית לא איכפת לי ש"לא יהיה לי מקצוע מהצבא" למה לי יש תעודת בגרות מצטיינת ואני אעשה פסיכומטרי לפני צבא וישר אחרי צבא אני הולך ללמוד מה אני צריך "מקצוע" מהצבא.....
מילא אם הייתי תלפיות אז סבבה הצבא סידר אותי אבל המטרה של צבא ובייחוד של קרבי זה לתרום למדינה! לא לעצמך....את התרומה לעצמי אני אעשה אחרי הצבא ובצבא אני אסבול ואטחן ואעשה בדיוק מה שכולם מדברים עליו שזה חרא אבל מה לעשות צבא זה לא משהו כלכך נוצץ ממילא כי הוא לא אמור להיות כזה.

ישן 27-05-2007, 12:51
צלמית המשתמש של ~ים~ כחול עמוק
  משתמשת נקבה ~ים~ כחול עמוק ~ים~ כחול עמוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.07
שלח הודעה דרך ICQ אל ~ים~ כחול עמוק
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי טייגר הנמר שמתחילה ב "תגובה של חבר"

וואו,
צה"ל זה עיניין מסובך,
יש את אלו שחוזרים הביתה כל יום אחרי שעה, יש את אלו שחוזרים פעם בשבוע, יש את אלו שחוזרים פעם בחודש ויש כאלו שלא חוזרים בכלל.
השאלה כמה אתה רוצה לתת ועד כמה אתה מרגיש חייב,
אתה בוחר מההתחלה להיכנס לזה,
ומה שקורה אחר כך זה כבר עיניינך הפרטי והאישי!
אני מכירה המון קרביים(אחי למשל!:הלך לעשות מכינה ועכשיו הוא הפרופסור הצעיר ביותר להנדסה גרעינית בארץ!!!)

אני מכירה גם כאלו שמאבטחים אלב המון שכן התקדמו והצליחו, זה בחירה שלך, להתקדם או להתקע,
וההפך, זה שאתה כותב בקורות חיים ששירתת ביחידה קרבית אומר עליך כל כך הרבה, שאתה אחראי בעיקר, ובעבודות מחפשים מאוד את זה שתרם ויכול עוד לתרום.

אתה בא מורעל ואחרי שבוע הולך לך החשק ואתה רוצה למות, אבל אתה עוצר שניה וחושב אחורה כמה עשית בשביל זה וכמה רצית את זה, ואתה פאקינג הגעת לזה,
ואתה ישראלי,
שלדעתי מי שלא הולך לקרבי לא רק לא הכי מועיל,(שגם הם מועילים לעיתים אפילו מקרביים) הוא גם מפסיד המון!
כי בצבא פוגשים אנשים אמיתיים, אנשים אמיתיים, אנשים שביחידות קרביות אתה תראה שיהיו מוכנים להקריב את חייהם בשבילך! אתה לומד על החיים, ולא על מחשבים, ומי צריך ספרים ומחשבים כשיש לך חכמת רחוב כזאת שאתה תוכל להסתדר בכל מצב בחיים!?
לימודים מספר תמיד אפשר להשלים..צבא לא.
אתה ישראלי1
אתה בין הצבאות הגדולים בעולם!
יש לך את הזכות! לפני שהיא חובה, לשרת בצבא הזה.
להיות חלק מהמדינה שלך,
ולרצות להפגין את התרומה שלך בגדול!
אם לא אתה?אז מי?
יש אנשים שלא בנויים לזה, ותכלס הם רק מפסידים.
ידיד שלי מתקשר אלי ימהבקו"ם ואומר לי: תקשיבי אני צריך עזרה, קרבי או ג'ובניק?שואלים אותי ואני צריך לתת תשובה מהר(ולמי הוא התקשר-למורעלת נאמבר 1-והוא ידע את זה) בקיצור עשיתי לו שטיפה, שהוא ישראלי, ושזה כבוד להיות פה, שלא כל אחד מגיע לזה,
ושלנו מלבד לאירופאים ולאמריקאים שאצלם זה לא חובה להתגייס, אצלנו זה עוד פרק בחיים, עוד שלב בהתבגרות, עוד מקום להכיר, עוד מקום לתת, עוד מסגרת שאנחנו ממש צריכים.
תחיה את הרגע! תעבוד בשביל מטרה, ואחרי המטרה הצבאית תציב לעצמך מטרה אחרת:לימודים!עתיד!
אל תהיה טמבל, לימודים אפשר להשלים תמיד! אם לא בתיכון עושים מכינה, אפשר גם בגיל 40.
צבא זה פעם בחיים, וזאת הזדמנות שאם נסתכל על היתרונות שלה נמצא המון, כי באמת יש!
זה מקנה לך בלימודים, זה חכמת חיים, זה אנשים שמוכנים להקריב, זה מבגר, זה מחייב, זה אתגרי, זה דבר שהוא מכשול ענקי, אבל החכמה היא למצוא את ההזדמנות בכל קושי, ולא את הקושי בכל הזדמנות!
אני מקווה שהצלחתי לענות לך על השאלה שלך.
ים.

ישן 27-05-2007, 15:40
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
כל זה בגלל

שאתה לא מתגייס כדי ללמוד/להרוויח מהצבא אתה מתגייס כדי לשרת את המדינה ובקרבי עושים את זה הכי טוב.

ולמה תמיד לחשוב על כסף? שים לב לחברות שאתה מרוויח בשירות הקרבי אתה מרוויח חברים לכל החיים כאלה שיהיו שם בשבילך גם בעוד 30 שנה.

תשתחרר תלך ללמוד השכלה גבוהה ואחרי זה תלך לעבוד אלה החיים ולמרות שזה קשה אין מה לעשות.

שנה ראשונה אולי אפילו שנה שניה תלמד על מענק שחרור+ לימודים אולי תשיג מלגה או חצי מלגה יש המון מקומות שנותנים ומעדיפים בהם חיילים קרביים.

אל תמהר כלכך תחיה קצת את החיים אחרי הצבא בלי דאגות ולחצים.

וכשתחליט שהגיע הזמן שב ללמוד.

זה התכנון שלי חחח תאחלו לי בהצלחה!

ישן 27-05-2007, 18:45
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי barmodabomber32 שמתחילה ב ""אני עושה את זה לא כי אני ממש..."

ציטוט:
אם אתה רואה בצבא כמשהו שאתה מוכרח לעשות לא מתוך רצון אז אתה בבעייה כי כנראה לא חשוב לך להגן על המדינה שלנו, יותר חשוב לך להשיג משרה יותר טובה-בדיוק כמו כותב האשכול.
-

תאמין לי שלא... אני אעשה את המוטל עליי.
תאמין לי שאני עושה מאמץ וטובה ענקית לצבא בזה שאני מתגייס בתור לוחם. אתה לא מכיר אותי ובן אדם אחר במצב כמו שלי מזמן היה הולך לבכות לקב"ן כמה שיותר מהר בשביל להיות ג'ובניק...

תשמע, אני לא מאמין שהרבה אנשים באמת רוצים להתגייס מתוך רצון. אתה חושב שאם הצבא כאן היה צבא שכירים אנשים היו בוחרים באופן טבעי לשרת בצבא?
אני חושב שזה באמת חשוב לעשות את זה אחרת לא הייתה לנו מדינה. זאת חובה שיש לי, עצם זה שאני לא מתחמק מהשירות הקרבי זה כבר אומר משהו. ואני אחד שהוא נגד השתמטות.

ואני אהיה כנה ואני אגיד את האמת. באמת אחרי כל מה שקראתי פה באשכולות ובכלל על הצבא , אני יכול להגיד שבאמת ירד לי כל החשק...

הדעות שאמרתי הרגע נכונות לעכשיו, יכול להיות שאחרי שאני אתגייס כל הדעות שלי יתהפכו ב- 180 מעלות.

תסלח לי עם כל האימרות האלה
ציטוט:
"אתה בין הצבאות הגדולים בעולם!
יש לך את הזכות! לפני שהיא חובה, לשרת בצבא הזה."(ואת זה כתבה גם באשכול הזה ים כחול עמוק")"

ים כחול אפילו עוד לא התגייסה, דיי קשה לי להבין איך בן אדם יכול לדבר ככה עוד לפני שהוא בכלל התגייס.
ישן 27-05-2007, 20:28
צלמית המשתמש של barmodabomber32
  barmodabomber32 barmodabomber32 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Benor2005 שמתחילה ב "[QUOTE]אם אתה רואה בצבא כמשהו..."

1.אתה לא עושה טובה ענקית לאף אחד בכך שאתה מתגייס.

2.להפך ככל שאני מעמיק בקריאה בפורום זה רק גורם לי לרצות עוד יותר להתגייס(ובטח שלא להשתמט).
3.מה זה משנה אם "ים כחול עמוק" התגייסה או לא התגייסה? אם בן אדם לא התגייס זה אומר שאסור לו לדבר על צבא? חוץ מזה שמה שהיא אמרה כנה ואמיתי(לדעתי).
4."אני לא באמת מאמין שהרבה אנשים רוצה להתגייס מרצון"-- תרשה לי להגיד לך שיש פה פורום שלם של מלשב"ים שעומדים להתגייס ותאמין לי שהמשתמטים הם לא הרוב אלה המיעוט(אני מקווה )

ישן 27-05-2007, 18:41
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
קשקוש

תשמע,החברה שהבאת כתור דוגמא פשוט עובדים בעבודות אחרי צבא. אלו לרוב עבודות מזדמנות בשביל הטיול הגדול או כסף למימון לימודים אקדמיים. זה לא קריירת החיים שלהם.

זה לא ממש משנה מה היית בצבא,קרבי או ג'ובניק - כולם בסוף מגיעים באזרחות לעמק השווה - העבודה של אחרי הצבא בשביל המועדפת כדי לממן לעצמך את ההתחלה של החיים האמיתיים.שעבודה זו היא לרוב להיות מתדלק,או מאבטח,או עובד בבית מלון או שטויות דומות.

נכון,יש חיילים שמרוויחים קורסים יוקרתיים שדי עוזרים באזרחות (ממר"ם,תלפיות ועוד) - אבל אלו חלק מאוד קטן. ורוב ג'ובניקי הרגל על רגל לא ממש מרוויחים משהוא בצבא ואח"כ הם לא מקבלים פריווילגיות כאלו באזרחות.

ולגבי המדינה - לא משנה,בסוף המדינה דופקת את כולם.....

ישן 27-05-2007, 19:03
  roi1988 roi1988 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.04
תשמע, אני חושב בדיוק כמוך...

אני אתגייס בקרוב ואת השירות שלי אני אעשה בקרבי.
אבל כמוך גם אני חשבתי ועדיין חושב על זה..
אני שואל אתכם חברי הפורום,
אותי לימדו שבחיים יש "תן וקח", אני אתרום מעצמי למדינה...השאלה מה המדינה תתרום לי אחרי השלוש שנים שאני אהיה בצבא?
למה אני יאכל חרא שלוש שנים בזמן שג'ובניקים יהנו מתנאים מאוד טובים ועוד יצאו עם מקצוע שיעזור להם כמו שצריך באזרחות?
מה המדינה נותנת לחיילים הקרביים אחרי השירות שלהם?
אתם צודקים בכל מה שאתם אומרים
"אל תחשוב רק על עצמך"
"אתה משרת את המדינה"
"יהיה לך חוויות שלג'ובניקים לא יהיה"
אתה צודקים בהכל אבל תסלחו לי..אני חושב שהבעיה מתחילה מהדרג הגבוה במדינה שהיא הממשלה שלנו.
שהמדינה תתחיל לתת קצת ליוצאי היחידות הקרביות ,שתתחיל לעזור להם כי הם ראויים לזה!!
לתת רבע מלגה פה ורבע מלגה שם שגם לא תמיד הם נותנים זה לא עזרה!
כי אני באמת רוצה לדעת מה העזרה שיוצאי הקרבי מקבלים?
ושלא תבינו לא נכון, אני ממש לא נגדכם, אני פשוט רוצה להציג כאן משהו שלא נראה לי.
תבינו רק את האבסורד שיש כאן..זה כל כך לא מובן!
שוב, אני ממש לא רוצה להוריד מוטיבציה..להיפך אני אומר לכו לקרבי מי שיכול.
פשוט תחשבו על זה.

ישן 27-05-2007, 20:09
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07

חביבי אתה טועה בגדול!

לא כול הגובניקים מקבלים משהו שיעזור להם בעתיד יש הרבה מאוד גובניקים שלא עושים כלום אין קשר בין ציונים למה שאתה עושה בצבא.

עכשיו אם בתיכון זרקתה זיין ולא עשיתה כלום ויש לך תעודת בגרות חלשה ואתה לא לומד שום דבר וחושב שלא מקבלים אותך לשום מקום בגלל שהיתה קרבי זה לא נכון תאמין לי שאם יש לך תעודה טובה ואתה לומד מקצוע טוב אין קשר אם היתה גובניק או קרבי על תאשים את זה שאתה קרבי בשביל להגיד שלא מקבלים אותך למקום זה או אחר.
בכול מקרה היום אחרי שאתה קרבי אתה יכול לקבל השלמת בגרויות בסיסיות או מלגה וחוץ מזה אני במקומך אחרי יציאה מהצבא הולך ישר או להשלים בגרויות(או לשפר) או לפסיכומטרי ומה לעשות היום עבודות לסטודנטים הם על הפנים.
ונכון שיש גובניקים שהולכים למקצוע של מחשבים והם מקבלים "בונוס" באזרחות אבל זה לא רוב הגובניקים אז לא לתת הכללה...

לסיכום אתה הולך לקרבי כי אתה רוצה אתה לא תקבל מזה כלום באזרחי לך תן את ה3 שנים שלך ושתיהיה בריא זה הכי חשוב ואם אתה לא רוצה להיות קרבי תיהיה גובניק

בהצלחה
ישן 27-05-2007, 22:30
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
דעתי

זה לא שכל גובניק הוא בממר"מ או שחקים או משהו בסגנון,
כל אחד ומה שמתאים לו,
אם אתה מתאים למודיעין, יש עשרות דרכים להוריד פרופיל ולהגיע למשהו שיפתח לך דלתות בעתיד,
ואני אישית לא פוסל את זה,
כל אחד בפני עצמו, ויודע מה מתאים לו ומה לא מתאים לו.
בסופו של דבר,
אם נניח בצד את כל העניין של הסיפוק והידיעה העצמית,
אתה יוצא משירות קרבי נשכר בהרבה תכונות אופי,
אתה יותר מחושל, יותר חזק, אפשרות לניסיון פיקודי שאפשר לקבל רק בצבא,
מתמודד טוב יותר עם לחצים, יותר מרוכז, יותר ערני,
רואה את העולם בעיניים טיפה שונות ובוגרות יותר (לדעתי),
ויודע שאתה מסוגל לעמוד בעומסים קשים יחסית...

זה צד אחד של הדברים, אולי צד פחות חומרי, אבל לא פחות חשוב לדעתי.
אתה מראה צד שונה של הדברים,
בסופו של דבר כל אחד ועולמו, כל אחד והמניעים שלו...

חוץ מזה שהעתיד לא מבטיח לכל איש מחשבים בצבא קריירה נחשקת,
כלכלה בסיסית מראה שככל שיותר אנשים ייכנסו למקצועות האלו בצבא, כך פחות משרות יתאפשרו להם בעתיד.
ישן 28-05-2007, 01:10
  dahash dahash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07

אם אתה מורעל קרבי או לא זה לא חשוב, יש כאלה שהרעל נעלם להם ברגע שהם מתגייסים, יש כאלה שהתגייסו בלי רעל בכלל.....כל זה לא משנה, העיקר שתורמים.

בקשר למה שמקבלים בחזרה זה כבר אנוכיות, אנשים הפכו את הצבא לפיצול דרך בחיים, זה לא שאם לא תיקח ג'וב טוב בצבא לא תוכל ללמוד מקצוע טוב ו\או להתקבל לעבודה טובה, והשאלה הזאת של "מה אני יקבל בתמורה מהמדינה?" היא ילדותית מאוד!
איפה אתם חושבים שאתם חיים שאתם בכלל מרשים לעצמכם לשאול את השאלה הזאת? 60 שנה ויותר אנשים ואפילו ילדים נלחמו על הזכות שלכם בכלל ללמוד במדינה הזאת, נראה לכם שהם קיבלו מענק ענקי של דירה ורכב? הם הסתפקו בגאווה ובידיעה שהם חלק מהמדינה הזאת, אין למדינה יותר מידי כסף, וכבר הביאו פה הרבה דוגמאות על השוני ביננו לבין מדינות גדולות אחרות, אז לא יתגמלו אותך כמו שמגיע לך, ותצא מהצבא באותו מצב כמו שקמיסט שעשה שבוע שבוע יומיות......ביגדיל. מה אתם ילדים שבוכים על שהילד השני קיבל צעצוע גדול יותר והוא בכלל לא סיים את הירקות בצלחת?
אנחנו חיים במציאות קשה, אין פה מקום להשוואות ולתלונות שלא יעזרו, אז תשקיעו, תאכלו חרא, תקרעו תתחת ותצאו בהרגשה שאתם הצלחתם לעשות את זה והג'ובניק שהדליק ממטרות כל בוקר לא.

"cause he who sheds his blood with me today, shall be my brother"

ישן 29-05-2007, 08:35
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shayosha
אימונים אישיים לפעמים+ יומיים בשבוע אימונים של "אחריי" כושר קרבי, 3 פעמים בשנה מסעות שמכניסים בנו רעל קרבי גדול ובסוף אנחנו מסופקים ואומרים שלצבא אנחנו מוכנים.
חושב שיהיה טוב שתחיה את הרגע ולא תחשוב מה יהיה הלאה, והנה פתאום אתה שומע מפה ומשם ומהרבה מקומות כמה זיבולי שכל על הקרבי שאתה לא מוכן לשמוע הרי "קרבי זה הכי, אחי".
ג'ובניקים לא עושים כלום בצבא ושום מאמץ גופני ואנחנו הקרביים יודעים לצחוק עליהם, אבל מה הם באים לנו בגדול כי בסוף הג'ובניק ההוא שהגיע לצבא שלא ידע להדליק מחשב עכשיו הוא משתחרר ופתאום והופ ! כולם רוצים אותו פתאום.
ובניגוד אליו יבוא הקרבי זה ששירת בגולני לדוגמא ושנכנס לצבא עם רעל מטורף אחרי שבועיים הוא מצטער על הרגע הזה שהוא החליט להיות בקרבי ולמה? כי הצבא שם עליך זין ועושה ממך צוציק קטן, ובמיוחד לאחר שהקרבי משתחרר לא עושים ממך רק קטן גם שמים עליך זין.תסלחו לי על הביטוי.
והקרבי יקבל הנחות לימוד וילמד עוד שנה מכינות והשלמותת. ובנתיים הג'ובניק שלמד מקצוע בצבא עובד בהייטק. ומקבל משכורת מכובדת מאוד ואין לו מה לדאוג הוא לא צריך ללמוד.
והקרבי שוב יבוא לחפש עבודה ישאלו אותו איזה מקצוע אתה מתמחה והקרבי שוב דבר, והקרבי אומר שהוא שירת בצבא בקרבי ועונים לא בשלילה כי זה לא עוזר
והקרבי בסוף מאבטח באיזה תחנת אוטובוס והג'ובניק אוכל סופגניות במשרד עם מזגן שותה קפה נשען עם הכיסא אחורה שם רגליים על השולחן עם חיוך על הפנים.
ו
יש איזה מאמן "באחריי" של קבוצה כלשהי שאני אישית מכיר אותו והוא שירת בשייטת 13 10 חודשים ועקב פציעה נכנס לפלח"הן צנחנים. ועכשיו הוא בר מן. פיש איזה מין מקצוע.

עכשיו אתה מתגייס
על מה תחשוב? על ההווה ?תתגייס לקרבי תשרת את המדינה בכבוד.והפחד הכי גדול שלך שיחטפו אותך ולא תחזור מעולם.
או על העתיד שלך ?....?
אני אישית אהיה בקרבי כי זה כבר מאוחר מדיי, אבל אני נותן לכם לחשוב, וחס וחלילה אני לא מוריד לכם את החשק למה זה חשוב מאוד לשרת את המדינה בקרבי כי המדינה צריכה את זה. אבל תזכרו שהמדינה מקבלת אבל ממש ממש לא נותנת.

שי.

יסלחו לי (או שלא) המנהלים על ההקפצה, אבל אני בחופש והאשכול הזה נראה לי ראוי לתגובה.

בגדול, העניין הוא פשוט- אתם הולכים לקרבי, ומתגייסים בכלל, כי קיבלתם צו בעל תוקף חוקי שמורה לכם לעשות את זה. (כמעט) אף-אחד מכם לא התנדב לשירות. כל הכבוד לכם על הציונות/רעל וכו'. אבל תתפלאו, יהיו אתכם בצבא אנשים שלא כתבו שאלה אחת בפורום הזה, לא התאמנו יום אחד לפני הגיוס, ויהיו חיילים לא פחות טובים מכם. טוב מאד שישנם אנשים שבגיל 18 הגנת המדינה היא לא בראש מעייניהם. כל עוד הם ממלאים את ההוראות, ולא מתחמקים מחובתם- זה ראוי להתעניין גם בדברים אחרים, יהיו שיהיו.

ולעניין- הצגתם כאן תמונה מעוותת לחלוטין של המציאות, מכמה וכמה בחינות. ראשית, פתוח האשכול כותב:
"ג'ובניקים לא עושים כלום בצבא ושום מאמץ גופני ואנחנו הקרביים יודעים לצחוק עליהם".
"אנחנו הקרביים"? הרי עוד לא התגייסת. באופן מוזר, הקבוצה שכותבים רבים כאן בפורום רואים בתור הקרביים בצה"ל היא חבריהם לשכבה שיגתייסו לקרבי, וקבוצת הג'ובניקים היא חבריהם לשכבה שיתגייסו לתפקיד לא קרבי.
קטונת מלצחוק על הג'ובניקים בצה"ל, שכן עוד לא בילית יום אחד כחייל. "אל יתהלל חוגר כמפתח" אומר לך משהו?
מעבר לכך, התפיסה הפשטנית שג'ובניקים לא עושים כלום היא מוטעה. ישנם ג'ובניקים שלא עושים כלום, נכון. אבל אתם באמת מאמינים שרוב החיילים בצבא פשוט לא עובדים? שרוב היחידות קיימות ללא כל מטרה? איך הגעתם לזה שהם לא עושים כלום?
בתור תיכוניסטים, רובכם לא מכיר מהי עבודה. נכון, הצבא קצת מאבד כיוון ולפעמים היחידות העורפיות שוכחות שתפקידם הוא לשרת את המערך הלוחם. ונכון, קרביים אוכלים הרבה יותר חרא. אבל התפיסה שלכם של קרבי ממורמר שמזמזר בלב שירי מולדת בעוד הג'ובניק יוצא הבייתה מהבסיס שעה אחרי שהגיע בשביל ל***ן את החברה של הקרבי היא קצת, קצת פשטנית. בסופו של דבר, הרבה ג'ובניקים עובדים הרבה יותר קשה מכל עבודה שאתם כתיכוניסטים מכירים. וזה ממש לא נכתב במטרה להאדיר את שמם. זאת פשוט המציאות. גם עבודה משרדית בקריה מ-8:00-17:00 היא שונה מכל מה שמי שלא החזיק עבודה בחייו מכיר. (לא שאני בא לעורר רחמים כלפי חיילי הקריה). בקיצור- קודם תעשו, אחר-כך תשפטו.

דבר שני שפשוט שגוי כאן הוא שג'ובניקים משתחררים לתוך כסא בחרת היי-טק. פשוט צואת שוורים. מעטים הם הג'ובניקים שרוכשים מקצוע אמיתי בצבא, ועוד כזה שמעניק להם עבודה עתירת שכר בהיי-טק.מעבר לכך, לא הייתי רוצה לצאת מהצבא עם מקצוע ביד ולעבוד בו, מהסיבה הפשוטה שזה היה מונע ממני להגשים את השאיפות האמיתיות שלי בחיים, אלו שלא היה לי מושג מה הן בגיל 18, בטח ובטח אם מדובר בתפקיד בצבא שאפילו לא הייתי בוחר אלא נשלח אליו בפקודה. מה שאתם רואים- קרביים משוחררים שעובדים בתחנת דלק אחרי הצבא לא אומר כלום על העתיד שלהם. רובם עובדים רק כדי לחסוך כסף לטיול/לימודים, או לממן את עצמם עד לתחילת הלימודים. מרגע שהתקבלו ללימודים, וגם בקבלה ללימודים, כולם שווים (כמובן שהקרביים מתקשים יותר בגלל המילואים). בארץ הנהדרת שלנו, החיים פשוט מתחילים באיחור של שלוש ארבע שנים.
מה נראה לכם שהג'ובניקים עושים אחרי הצבא? לא עובדים בעבודות מסריחות? זה ממש לא טיעון קביל נגד להיות קרבי.
אגב, ישנם עדיין מעסיקים שיעדיפו חייל קרבי.

טענה הזויה שלישית כאן היא זאת הגלומה במשפט הבא: "אם אתה מתאים למודיעין, יש עשרות דרכים להוריד פרופיל ולהגיע למשהו שיפתח לך דלתות בעתיד,
ואני אישית לא פוסל את זה,
כל אחד בפני עצמו, ויודע מה מתאים לו ומה לא מתאים לו"
יופי לך שאתה מתאים למודיעין, תן לצבא להחליט אם הוא רוצה אותך במודיעין או בקרבי. קטונתם מלקבוע איפה תתרמו יותר בצבא, וכשמישהו אומר "אני הולך להוריד פרופיל כי אני מתאים יותר למודיעין", הוא בעצם מתכוון "אני הולך להוריד פרופיל כי יותר מתאים לי מודיעין" (והמבין יבין). לא, לא כל אחד בפני עצמו (אם זה היה כך פשוט לא היה גיוס חובה). זאת חובה, לא בחירה. ולא, בגיל 18 לא כל אחד יודע מה מתאים לו, בטח לא כשמדובר במסגרת שהוא בכלל לא מכיר או מבין.

דבר אחרון- לגבי צבאות אירופה וארה"ב. ראשית, במדינות מסויימות באירופה כן מונהג גיוס חובה, אם כי במתכונת שונה ממה שאנחנו מכירים.
בארה"ב אכן לא קיים גיוס חובה. לפי מה שמספר אחי הצעיר, תיכוניסט בארה"ב , הצבא פשוט מתחנן למתגייסים. בית-הספר מלא מודעות גיוס, מגייסים מסתובבים שם כל הזמן ומנסים ללא הפסקה לשכנע נערים להתגייס.

ישן 29-05-2007, 22:42

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "מוסיף ומחזק את דבריך"

עקרונות זה לא תמיד ניסיון, אז כל הכבוד שאתה כבר בצבא/אחרי צבא, אתה מוזמן לבוא לחיפה וננהל שיחה פנים מול פנים על הצבא, ועל המדינה, יש לי הרבה להגיד בנושאף את עיקרי דברי אמרתי למעלה, אתה יכול לזלזל כי אני "פעורה" ו"צעירה" אבל תכלס העקרונות שלי כנראה יותר חזקים משלך, וגם אחרי הצבא אני יכולה לשבת איתך ולחתום לך שזה יקרה, שאני אהיה באותה דעה.
זה שהצבא שלנו מתנהל מעפן בגלל המדינה, והפוליטיקה! זה לא אשמת אפחד אחר,
שתדע שאם כולנו היינו פה חושבים על האינטרסים שלנו, ועל הלימודים שחארי הצבא אז אפחד לא היה עוש האת הצבא, וכולנו היינו יכולים להסתדר יפה מאוד אם בר רפאלי התחתנה בשביל להתחמק מהשירות שלה, אתה מוזמן לקחת דוגמא ממנה.
מזל שיש אנשים מורעלים, שאיכשהו עוד יצילו את הכבוד של המדינה הזאת...
אמנם הם מפתחים ציפיות גדולות מאודף וכשנכנסים לשירות גודל הציפיות כגודל האכזבות, אבל לפחות הם חושבים על למה הם שמה, וכמה הם עשו בשביל זה,
ולא על מה הם יעשו אחרי הצבא!
ובמה הם יעבדו!
וכמה ילדים יהיו להם..
למה את המתגייס לצה"ל אם אתה כל כך נגד?!

ישן 29-05-2007, 23:03
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "עקרונות זה לא תמיד ניסיון, אז..."

א. אני בספק שהבנתי אותך. למען השם, יש בגרות בחיבור בקרוב אז תתאמני...
ב. מהמעט שכן הבנתי-מה הקשר? הבנאדם מדגיש נקודה שאי אפשר להתוכח עליה-נסיון מנצח. תהיה הדעה שלך אשר תהיה, חכי, תתגייסי, תראי איך הדברים נראים במציאות הצבאית ואז תדברי. שיהיה תוקף לדברים שלך.

ובאופן כללי, יש ג'ובניקים שממש לא מתחפ"שנים כל היום, אלא קורעים את התחת בתפקידים מאוד חשובים. אין כאן מקום להשוואה בינם לבין הקרביים, אבל צריך להבין שהרבה תפקידים עורפיים דורשים מאמץ פיזי, נפשי, או שניהם, ברמה גבוה מאוד ושרבים היו נשברים אם היו במקומם של הג'ובניקים האלה.
פרופיל ותוצאות שיבוץ לא קובעים את רצון ונכונות האדם לתרום ולשרת!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-05-2007, 23:10

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי AcidicJimmy שמתחילה ב "א. אני בספק שהבנתי אותך. למען..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AcidicJimmy
א. אני בספק שהבנתי אותך. למען השם, יש בגרות בחיבור בקרוב אז תתאמני...
ב. מהמעט שכן הבנתי-מה הקשר? הבנאדם מדגיש נקודה שאי אפשר להתוכח עליה-נסיון מנצח. תהיה הדעה שלך אשר תהיה, חכי, תתגייסי, תראי איך הדברים נראים במציאות הצבאית ואז תדברי. שיהיה תוקף לדברים שלך.

א. אני ממש מעריכה את הדאגה לבגרויות שלי, אבל אל תדאג אני יכולה להסתדר לבד..
ובקשר לצבא, אל תדאגף אחרי צבא אני אתקשר אליך ואודיע לך אם העקרונות שלי השתנו או לא.
בהצלחה לך בגיוס שלך. אל תתן לאנשים להפריע לך יותר מדי.

ישן 30-05-2007, 12:04
  dahash dahash אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "תקשיבי"

נכון שרובם מלשב''ים ואין להם זכות לשפוט חיילים, אבל הדעה שלהם לא קשורה, אני מאמין שאם עכשיו הם מאמינים שהם צריכים להיות קרביים [מכל סיבה שהיא], אז שהם יתגייסו הם גם יהיו בקרבי.
הם גם לא שפטו חיילים, הם שפטו את השאלה אם כדאי להיות ג'ובניק רק מסיבות אינטרסיות. [רובם לפחות, יש כמה שבאמת עם דעות קדומות על ג'ובניקים למרות שלא ראו אחד כזה בחיים שלהם]

בנוסף המשפט שלך "אידיאולוגיה ועקרונות הולכים לאיבוד מהר מאוד" הוא מטומטם, פשוט ככה, להם אין זכות לשפוט חיילים, ולך אין זכות לנסות לבאס מלשבים מורעלים רק בגלל שאתה לא כזה.........ותאמין לי שיש מספיק אנשים שהרעל לא נעלם להם גם אחרי שהם התגייסו לקרבי, שלא נדבר על האידיאולוגיה והעקרונות.

ישן 30-05-2007, 15:13
  dahash dahash אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE=shayosha] ג'ובניקים לא..."

מסכים, אז פותח האשכול הוא באמת פעור, ואמר דברים טיפשיים, אבל עיקר האשכול הוא הווה או עתיד.
אני אישית השתתפתי בדיון אבל לא הגבתי להודעה שלך, הגבתי ל linebaker, ועם כל הכבוד שסיים שירות, כמו שמלש''ב לא יכול לשפוט חייל [ג'בניק תומכ''ל או קרבי], כך גם ג'ובניק לא יכול לשפוט קרבי, אז בלי לעקוץ או להתחיל מריבה, שאת הדעה שלו על איבוד הרעל אידיאולוגיה ועקרונות שישמור לעצמו, כי אם הוא לא היה שם אין לו זכות להגיד את זה, ולספר את זה למלשבים המורעלים.
והמלשבים המורעלים יגיעו לקרבי, אם במשך הזמן הם יאבדו את הרעל או לא זה לא חשוב, יש להם את הזכות הבסיסית להביע דעה בנושא ג'ובניק או קרבי , אי אפשר להשתיק אותם זה פורום פתוח במיוחד למלשבים, בדיוק כמו מלשב ,שעבר מיונים למודיעין ויודע מראש שהוא הולך להיות ג'ובניק, יכול להגיב בנושא ולהגיד את דעתו, ואני בטוח שעל מישהו כזה לא הייתם קופצים ומשתיקים אותו כמו שהגבתם למעדיפי הקרבי.

ישן 30-05-2007, 15:31
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי dahash שמתחילה ב "מסכים, אז פותח האשכול הוא..."

אוף!
מתי השתקתי מישהו בגלל שהוא מעדיף קרבי? צריך לערוך כאן אליפות בהוצאת דברים מהקשרם. לא השתקתי מישהו,זה דבר ראשון. מותר לי לא להסכים עם מישהו, או להעביר עליו ביקורת. זה לא נקרא להשתיק. חוץ מזה, מתי העברתי ביקורת על מישהו על זה שהוא מעדיף קרבי? העברתי ביקורת על כמה נקודות אחרות, ובעיקר על העברת הביקורת מצדו של המלש"ב(ים).
linebacker הגיב לי, ותת-הדיון שהתחיל מההודעה שלי איבד את עצמו בגלל שהמגיבים ל-linebacker בכלל לא התייחסו לעניין.

רעל ואידיאולוגיה הם לא אותו דבר. לא סתם רעל נקרא ככה...
אידיאולוגיה ועקרונות הם אכן ארעיים, אם לא מבוססים היטב. ואצל אנשים צעירים, הם אכן לא תמיד מבוססים היטב. כמובן שלא כל האידיאולוגיות חולפות עם הרוח. אני נותרתי מאמין ברעיון הציוני גם אחרי השירות הצבאי. אני פשוט מאמין הרבה פחות שהוא יעבוד... אבל זה כבר לפורומים אחרים.

ישן 30-05-2007, 16:44
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
וול
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי dahash שמתחילה ב "נכון שרובם מלשב''ים ואין להם..."

תאמת אני חושב שאני יכול קצת לשפוט על אידיאולוגיה ורעל והתנדפותם בצבא,כי חלק מהשירות שלי עשיתי בקרבי. וראיתי טוב מאוד איך אחרי תיזוזים,שמירות,שבתות ועוד כל מיני קשיים הרעל פשוט מתנדף לך ואז אתה פשוט מקלל את הרגע שרצית קרבי. אני לא בא להוריד להם את המוטיבציה,אלא רק לתת להם נקודת מבט על האמת בקרבי ולא רק שטויות של "איסיירת" וכל קבוצות ההכנה של לפני צבא. ולדעתי בן אדם שידע על קשיים כאלו ומה צפוי לו,יהיה הרבה יותר מוכן מנטלית לצבא.

אין לי בעיה שמהלש"בים פה יספרו כמה הם מורעלים וכמה שהם רוצים להיות במטכ"ל או שלד"ג. סבבה,וטוב שיש לנו נוער מורעל שרוצה להצליח בצבא. אבל אני לא אוהב את כל עניין הזילזול שיש פה כלפי ג'ובניקים או תומכ"לים. הם גם חיילים בצה"ל,הם גם תורמים וגם להם מגיע את מלוא הערכה.וזה שאיזה פוץ שהניסיון שלו היחיד בינתיים אם הצבא זה אולי יום סיירות בא ומטיח ביקורת על חיילים שכבר התגייסו זה בכלל לא במקום ומאוד מקומם.

ישן 31-05-2007, 01:17
  dahash dahash אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "וול"

מסכים, את הזכות לשפוט ולזלזל בחיילים, לא משנה באיזה תפקיד הם, אין להם.

נכון שהרעל מתנדף בסופו של דבר, אבל הכוונה היא לרעל המלש''בי, קודם כל כל אחד זה דבר שונה, ושנית הרעל הצעיר מהר מאוד הופך לרעל ליחידה שלך, גאוות יחידה וכו'.
אבל לא הכעיס אותי נושא הרעל, זה משהו נכון, הכעיס אותי שהאידיאולוגיה והערכים נעלמים, כמו שאמרת, זה כבר משהו לא נכון להגיד, וגם אם זה נכון לגביך זה לא משהו שאפשר להכליל. הערכים מלפני הגיוס שלך לא נעלמים, אני מאמין שאם מישהו רצה להיות קרבי בגלל עוד סיבות חוץ מרעל, אז גם השמירות, הסגירות והכידורים לא יעלימו את הערכים. ואת זה אני אומר גם מנסיון אישי וגם מנסיון של רבים אחרים. אוכלים חרא ושותים שתן, זה משביז את לא משפיע בצורה שאתה תיארת.

ישן 30-05-2007, 12:59
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ~ים~ כחול עמוק שמתחילה ב "עקרונות זה לא תמיד ניסיון, אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ~ים~ כחול עמוק
עקרונות זה לא תמיד ניסיון, אז כל הכבוד שאתה כבר בצבא/אחרי צבא, אתה מוזמן לבוא לחיפה וננהל שיחה פנים מול פנים על הצבא, ועל המדינה, יש לי הרבה להגיד בנושאף את עיקרי דברי אמרתי למעלה, אתה יכול לזלזל כי אני "פעורה" ו"צעירה" אבל תכלס העקרונות שלי כנראה יותר חזקים משלך, וגם אחרי הצבא אני יכולה לשבת איתך ולחתום לך שזה יקרה, שאני אהיה באותה דעה.

מה הקשר בכלל? לפי העקרונות שלך את מאמינה שיש לך את הזכות להעביר ביקורת על מישהו שעוד לא היית במקומו? זה עקרון מעניין...
גם יש לך עקרון לפיו את יכולה לקבוע שהעקרונות שלך חזקים משל כותבים אחרים בפורום... יפה. במיוחד כשהעקרונות שלך טרם עמדו למבחן.
זה שהצבא שלנו מתנהל מעפן בגלל המדינה, והפוליטיקה! זה לא אשמת אפחד אחר,
הצבא שלנו מתנהל מעפן בגלל שיש בו הרבה מעפנים בני 18-21 (וגם בני 38-41), יש לו גישה מעפנה, מוסר עבודה מעפן, ניהול מעפן... ואני מאמין שאני צודק למרות שלא כתבתי בפונט ענקי. את הפקודות המטופשות שקיבלתי בצבא לא קיבלתי מאולמרט/לבני/פרץ.

שתדע שאם כולנו היינו פה חושבים על האינטרסים שלנו, ועל הלימודים שחארי הצבא אז אפחד לא היה עוש האת הצבא, וכולנו היינו יכולים להסתדר יפה מאוד אם בר רפאלי התחתנה בשביל להתחמק מהשירות שלה, אתה מוזמן לקחת דוגמא ממנה.
האדם שאת מגיבה לו כבר סיים את שירותו, והוא לא צריך לקחת דוגמא מבר רפאלי על איך מתחמקים משירות. אולי כדאי שאת תקחי דוגמא ממנו.
מזל שיש אנשים מורעלים, שאיכשהו עוד יצילו את הכבוד של המדינה הזאת...
מזל שישנם אנשים צייתנים, פקחים ומוסריים. זה מה שעושה אותם חיילים טובים. רעל דוחף את התכונות האלה, אבל הוא לא מה שעושה חייל טוב.
אמנם הם מפתחים ציפיות גדולות מאודף וכשנכנסים לשירות גודל הציפיות כגודל האכזבות, אבל לפחות הם חושבים על למה הם שמה, וכמה הם עשו בשביל זה,
ולא על מה הם יעשו אחרי הצבא!
ובמה הם יעבדו!
וכמה ילדים יהיו להם..
למה את המתגייס לצה"ל אם אתה כל כך נגד?!
גם אני וגם Linebacker השתחררנו כבר. אני לא יודע לגביו, אבל אני לא נגד שירות קרבי/שירות בצה"ל whatever, אז תסבירי לי בבקשה מאיפה את מסיקה שמישהו כאן נגד. את פשוט לא מבינה ששירות בצה"ל זה לא לרוץ על הדיונות במסגרת "אחרי" או לצעוק על חבר לכיתה שרוצה להיות ג'ובניק.
ולכל הרוחות, רעל זה לא אותו דבר כמו עקרונות ואמונה.

ישן 30-05-2007, 12:43
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06

כבר ממש לא הפעם הראשונהשהנושא עולה בפורום, תמיד אותו טקסט "אני הלכתי לשרת את המדינה בקרבי ואז מחרבנים עליי באזרחי בעוד הג'ובניקים(תוך כדי התעלמות שיש מספיק תפקידים עורפיים שניתן לתרום בהם) נופלים ישר לעבודה הגונה באזרחי", אני לא מבין מאיפה אתם פשוט חופרים את זה , קודם כל יש ג'ובניקים שלא עושים כלום, ויש ג'ובניקים שעושים הרבה , מה תגידו שיחידת מעברים של מ''צ שטוחנים מחסומים לא עושים כלום? שטכנאי מטוסים לא עושים כלום?שהחיילים בחילות הרפואה והחימוש גם לא עושים כלום(לא מספקים שירותים רפואיים ,ושירותי תחזוקה לכלים מבצעיים), אלא רק החטיבות עושים? הרי זה בולשיט גמור. תמיד יש את הבנאדם שהתקמבן בקרייה כי אבא מכיר מישהו או כי הוא עשיר, ונכון שזה יכול לעצבן אחוש , אבל לא כל המערך העורפי ותומך הלחימה הם מקומבנים, ואולי רק קמצוץ מהם משיג עבודה נורמלית אחרי צבא, אז המצב כאן לא שונה כל כך. אז חבר'ה למה ללכלך, הראי כולנו חיילים או חיילים לעתיד בצבא.וכל אחד תורם את חלקו.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

ישן 30-05-2007, 13:57
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
זה נכון מה שאתה אומר

אם תיקח אותי ותיקח חבר שלי מהכתה ותשים אותנו אחד ליד השני אז נכון ששתינו סיימנו תיכון במגמת מחשבים ציונים מעולים וכ"ו אבל פה אני נעצר והוא ממשיך כי אני לא יודע שפות תיכנות כמו שהוא ידע ואני לא אדע להניח רשתות ואני לא אדע הרבה דברים שהוא ידע ויתקדם בהם ב3 שנים האלה וכנראה שהוא יצא לשוק האזרחי עם עבודה ואני לא

אבל הוא לא ידע איך זה שכל אמא שמשכיבה את הילד שלה לישון בשלומי ובמטולה סומכת עליך שתשמור לילד שלה על החיים

הוא לא יודע איך זה לאכול חרא עם החברים הכי טובים שלך ולריב איתם כאילו אתה עוד שנייה הולך להרוג אותם כשבעצם אתה מוכן למות בשבילהם באותו רגע אם הם רק יבקשו ממך

הוא לא יודע מה זה ליסוע באוטובוס וכל מקום שאתה עובר בו זה מקום שאתה מכיר כי שם ניווטי ושם עשינו מסע ופה סחבנו אלונקה...

הוא לא ידע מה זה חברים אמיתיים כאלה שיעזבו הכל בשבילך ואתה תעזוב הכל בשבילם

הוא לא יודע איך מהפחד הכי גדול שחוית בחיים אתה מסוגל לשאוב כוח ולעשות דברים שבחיים לא חלמת שאתה יכול לעשות

אז הכל תלוי במה אתה חושב שיותר חשוב...
נכון אני אצא לעולם עם הרבה פחות ידע בתיכנות ומחשבים ובלה בלה אבל אני אצא לאזרחות כשעשיתי משהו משמעותי בשירות שלי ובפרק הזמן הקצר שהיה לי השפעתי על מהלך ההיסטוריה של העם הזה אתה יוצא החוצה כשאתה יודע שאין דבר בעולם שיכול להפיל אותך ואין דבר בעולם שאתה לא יכול להשיג אולי זה יקח קצת זמן אבל אתה תשיג אותו...
אז ולדעתי זה יותר חשוב.
ישן 01-06-2007, 10:11
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
באחד הטורים האחרונים של יאיר לפיד

הוא התייחס לשאלת החובות והזכויות במדינה,
והוא ניסח את זה יפה,
אם סטודנט בהפגנה נגד העלאת השכ"ל מחזיק שלט שרשום בו:
שירתנו את המדינה 3 שנים בקרבי, ואתם טוחנים אותנו בשכ"ל
אז הוא מבלבל בין 2 הדברים,
כי השירות בצבא הוא חובה,
אין מה להשוויץ בזה ואין מה להתלהב בזה,
ובערך כך הוא ניסח: בסה"כ מילאת את חובתך. לא עשית שום דבר יוצא דופן,
אתה המצב התקין.
זה שהזכויות נפגעות, זה כבר משהו אחר,
באזרחות לומדים שאין קשר בין העובדה שבן אדם ממלא / לא ממלא את חובותיו, לבין העובדה שהוא זכאי לזכויות אדם ואזרח.

גם אם לא תשרת בצבא עדיין תוכל ללמוד באוניברסיטה ולקבל מהמדינה ביטחון לדוג'.
ישן 02-06-2007, 03:01
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shayosha
ו

עכשיו אתה מתגייס
או על העתיד שלך ?....?

שי.

קודם כל נסכים. אני מסכים שצריך לתת יחס טוב יותר לקרביים בפרט ובמיוחד ולחיילים בכלל. אני מסכים שמרבית הג'ובניקים לא עושים מאמץ גופני.
פה זה נגמר.

ועכשיו לחלק החשוב.
תיקונים להודעה הממורמרת שלך...

יש הרבה חיילים קרביים שכן משתלבים בשוק העבודה. למען האמת זה לא משנה בסופו של דבר. מה שמשנה זה אם יש לך ראש על הכתפיים. אז בניגוד למישהו שהיה תוכניתן נגיד בצבא, אתה יכול ללמוד באוניברסיטה את אותו במקצוע ולהתקבל לעבודה כמה שנים אחריו. בשורה התחתונה הוא קיבל קפיצה כי היה לו ניסיון אבל אם אתה מצליחן מטבעך אתה תצליח בלי קשר.

רוב הג'ובניקים לא יוצאים מהצבא עם מקצוע. לפחות לא מקצוע שמאפשר תנאים כמו שאתה ציינת בחברות הייטק ישר כשהם משתחררים. האנשים האלה מעטים (מאוד מעטים אפילו. תחשוב בהיגיון על ההגדרה של ג'ובניק) ובדר"כ הם אותם האנשים שגם בגלל המקצוע באמת עובדים קשה למרות שהם לא קרביים. ולא צריכים ללמוד אחרי הצבא? אתה עושה צחוק? מה נראה לך, שפקיד בשלישות לדוגמא לא צריך ללמוד באוניברסיטה כדי להיות בהייטק כי בצבא הוא למד שימוש בסיסי בווינדואס? אין כמעט מקומות בצבא שעושים בהם תואר. אז כן - בשביל עבודה כמו שאתה דיברת עליה צריך השכלה לא משנה אם אתה ג'ובניק או קרבי.
צא מהסרט שלך.

המדריך שלי בגדנע צלילה אמר שהעובדה שהוא היה בשייטת דווקא כן עזרה לו להתקבל לעבודות וזה כן מוסיף קצת לקורות חיים. זה אולי לא אומר שהוא התנסה במקצוע בצבא אבל זה מעיד עליו ועל האופי שלו הרבה דברים אחרים. כנ"ל כל יחידה קרבית אחרת.

ברמן זה לא עבודה יוקרתית אבל עושים הרבה מאוד כסף בתור ברמן וכדי לשלם שכר לימוד\דירה - עד שעוברים לדברים גדולים יותר - זה עבודה בת זונה.

נערך לאחרונה ע"י Zeph בתאריך 02-06-2007 בשעה 03:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:32

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר