לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-05-2007, 22:01
צלמית המשתמש של HEN_K
  HEN_K HEN_K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.06
תשובות :)
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אם אתה לא בטוח שמשהו יעבוד,..."

הממ...רשמתי N אבל התכוונתי ל n (סליחה)-שזה המשתנה שנתן הבחור בהתחלה (ראה n=5)...
דבר שני ערכתי את 10 ל15 כדי שיהיה יותר ברור
ציטוט:
ואם N ישתנה מ 5 ל10 לדוגמא אז זה ידפיס שטויות.
..אבל גם עם 10 אני לא טועה...זה מוסיף לקוד האסקי1 כל פעם ואחרי שזה מגיע לקוד האסקי של 9 הקוד הבא מסמל נקודותיים (נדמה לי אבל זה גם לא חשוב) ולכן זה ירשום נקודותיים ולא 10 ...ולכן מה שאמרתי כן נכון ואין לי צורך להריץ את התוכנית..(תקן אותי אם אני טועה?אולי לא שמתי לב למשהו?).
דבר שלישי ואחרון.....דווקא האוניברסליות כן חשובה בבצפר, כי כל הרעיון בלמידה הוא לילמוד לעשות את התוכנה כמה שיותר יעילה ולא רק שתעבוד...מה גם שבבצפר מאוד אוהבים לשנות פתאום את הדרישה בתוכנה וככה להראות למה היה חשוב לעשות "ככה וככה" ולכן האוניברסליות תעזור מאוד ...

אדם ממש חכם לומד גם מטעויות של אחרים.

נערך לאחרונה ע"י HEN_K בתאריך 27-05-2007 בשעה 22:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-05-2007, 22:27
צלמית המשתמש של HEN_K
  HEN_K HEN_K אינו מחובר  

....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "כןץב האשכול לא אמר שקולטים את..."

ציטוט:
כןץב האשכול לא אמר שקולטים את המספר הכוכביות. עכשיו זה כבר עניין אחר.

זה לא מחייב שקולטים את מספר הכוכביות....n יכול להיות גם איזשהו קבוע שמחר יבקשו מהבחור לשנות....
ציטוט:
ככלל, ככל שהאוניברסליות של הפיתרון עולה, כך היעילות יורדת.

ממש לא נכון! אני מוחה בכל תוקף!לא צריך ללכת רחוק....הקוד שהציעה הבחור מלמעלה (זיו נדמה לי קוראים לו) אוניברסלי ואף על פי כן יעיל באותה מידה כמו שלך ואפילו יותר משום שהוא חסך מערך...
חוץ מזה מבחינתי האוניברסליות היא חלק מהיעילות אבל אולי זה כבר משגאס פרטי שלי ...אגב עכשיו פותח האשכול אמר בעצמו שהתוכנה צריכה להיות אוניברסלית...

נערך לאחרונה ע"י HEN_K בתאריך 27-05-2007 בשעה 22:38.
ישן 27-05-2007, 22:45
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי HEN_K שמתחילה ב "...."

הערה כללית: כל הדיון חסר משמעות, כי אני פתרתי בעיה אחרת מזיו. הוא פתר עבור n משתנה, ואני עבור n=5.

ולגופו של עניין:
1. בעיות נקודתיות לבי"ס פותרים בנקודתיות.
2. אתה יכול למחות כמה שאתה רוצה - זאת עובדה.
3.מבחינת זמן ריצה, הקוד שלי הוא בסיבוכיות O(1) ומבחינת מקום הקוד שלי הוא בסיבוכיות O(1) גם גן, כלומר מבחינה אסימפטוטית הוא הכי יעיל שאפשר. אם כי הקוד שלי פותר בעיה מאוד מסויימת ככה שזו לא הפתעה.
4.פרקטית, רוב הסיכויים שהקוד שלי ירוץ מהר יותר משל זיו. (לכן ההערה שלך על יעילות לא נכונה, מפני שכשמדברים על יעילות, אלא אם כן מציינים אחרת, בדרך כלל מדברים מבחינת זמן)
5. "חסך מערך" זה נכון, אבל אני חסכתי זמן. לך יותר חשוב המערך ולי יותר חשוב הזמן. הכל תלוי בסדר העדיפויות של המתכנת.
6. אוניברסליות היא לא מרכיב ביעילות.
7.מה שפותח האשכול אמר עכשיו לא קשור, כי את התכנית כתבתי עבור מה שהוא אמר קודם.
.
ישן 27-05-2007, 23:04
צלמית המשתמש של HEN_K
  HEN_K HEN_K אינו מחובר  

תשובות להערות
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "הערה כללית: כל הדיון חסר..."

קוד:
הערה כללית: כל הדיון חסר משמעות, כי אני פתרתי בעיה אחרת מזיו. הוא פתר עבור n משתנה, ואני עבור n=5.

הממ...זה מראה שלא הבנת את הדרישה הבסיסית, ואם את הדרישה בסיסית לא הבנת זה מצביע בדרך כלל על חוסר ניסיון (אני לא אומר שזה המקרה שלך אבל אולי)....לפני שמתחילים בכלל לתכנת צריך קודם להבין מה הדרישה...אולי אתה מתכנת לא מנוסה אבל אם אתה מתכנת כן מנוסה היית אמור להבין שאם פותח האשכול רשם n=5 סימן ש n יכול להשתנות אחרת אין צורך ב n בכלל...

ציטוט:
. בעיות נקודתיות לבי"ס פותרים בנקודתיות

טעות! אולי לא למדת מחשבים בבצפר ולכן אתה לא יודע...אבל מתוך ניסיון אני אומר לך שדווקא בבצפר לא מומלץ לפתור בנקודתיות אם באותה מידת המאמץ אפשר לפתור בדרך יותר אויברסלית...זאת מכיוון שבבצפר אוהבים לשנות דרישות כמו שכבר אמרתי...וכמו שכבר אמרתי המטרה (דווקא בבצפר) היא ללמוד לתכנת נכון (באופן בסיסי כמובן) ולא רק לתכנת...

ציטוט:
אתה יכול למחות כמה שאתה רוצה - זאת עובדה.

אז אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר...אתה טועה. הרבה פעמים אפשר לכתוב תוכנית באופן אוניברסלי כך שכלל לא תרגיש בהבדל בהרצת התוכנית (מבחינת המהירות)-בין היתר במקרה שלנו.

ציטוט:
מבחינת זמן ריצה, הקוד שלי הוא בסיבוכיות O(1) ומבחינת מקום הקוד שלי הוא בסיבוכיות O(1) גם גן, כלומר מבחינה אסימפטוטית הוא הכי יעיל שאפשר. אם כי הקוד שלי פותר בעיה מאוד מסויימת ככה שזו לא הפתעה.

מסכים איתך שזה לא הפתעה אבל זה בגלל שאתה באמת פותר בעיה מאוד מסויימת וזה לא הדרישה..

ציטוט:
פרקטית, רוב הסיכויים שהקוד שלי ירוץ מהר יותר משל זיו. (לכן ההערה שלך על יעילות לא נכונה, מפני שכשמדברים על יעילות, אלא אם כן מציינים אחרת, בדרך כלל מדברים מבחינת זמן)

הממ..כמו שאמרתי אם אתה מתכנת מנוסה אתה אמור לדעת שבתוכנה פשוטה זו לא תרגיש בהבדל מבחינת מהירות ולכן כדאי לעשות אותה גם משתלמת בעתיד...ונכון בדרך כלל מדובר על מהירות,חשבתי שאתה מבין שבמקרה שלנו לא תשים לב בהבדל מהירויות.

ציטוט:
חסך מערך" זה נכון, אבל אני חסכתי זמן. לך יותר חשוב המערך ולי יותר חשוב הזמן. הכל תלוי בסדר העדיפויות של המתכנת.

מסכים איתך.

ציטוט:
אוניברסליות היא לא מרכיב ביעילות

עוד טעות..מה גם שאתה סותר את עצמך(תסתכל מה רשמת בסעיף 5 ובסוגריים של סעיף 4).

ציטוט:
7.מה שפותח האשכול אמר עכשיו לא קשור, כי את התכנית כתבתי עבור מה שהוא אמר קודם.

כמו שאמרתי כבר שלוש פעמים בערך אתה לא הבנת מה הוא רשם קודם ופה כל הבעיה... מה שהוא רשם עכשיו זהה למה שהוא רשם קודם...רק עכשיו הבנת וקודם לא .

הדיון סוטה מהמטרה שלו וגולש לכיוונים אחרים.לכן בוא נחליט שנגמור את הדיון הזה כאן.פותח האשכול קיבל תשובה..הבנו אחד את השני ואין טעם יותר....אם המנהלים יוכלו לנהול את הדיון בכלל יהיה נחמד

נערך לאחרונה ע"י HEN_K בתאריך 27-05-2007 בשעה 23:15.
ישן 27-05-2007, 23:25
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי HEN_K שמתחילה ב "תשובות להערות"

לפי האשכולות האחרונים שפתחת, אני משער יש לי "טיפה" יותר ניסיון בתכנות...

"זה מראה שלא הבנת את הדרישה הבסיסית" -זה מראה שהוא לא רשם את הדרישה הבסיסית. בקשר ל"n=5" שהוא רשם: פעם ראשונה שאני רואה אותו בכלל, וגם זה לא ספציפקציה.

"אולי לא למדת מחשבים בבצפר ולכן אתה לא יודע" - למדתי מחשבים בבי"ס ועכשיו אני לומד באוניברסיטה. אני יודע בדיוק מה הדרישות בבי"ס ומה הדרישות באונ'.

"אז אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר...אתה טועה. הרבה פעמים אפשר לכתוב תוכנית באופן אוניברסלי כך שכלל לא תרגיש בהבדל בהרצת התוכנית (מבחינת המהירות)-בין היתר במקרה שלנו."
לא מדובר ב"להרגיש את המהירות" (זה בטח אחד הביטויים האלה של מתכנתים מנוסים). אם כתבת את האלגוריתם הכללי באופן טוב ואת זה שמטפל במקרה פרטי באופן גרוע, ברור שהאלגמדובר על כלל בסיסי. כל אלגוריתם אופטימלי שמטפל בבעיה יותר פשוטה יהיה יותר מהיר מאלגוריתם אופטימלי שמטפל בבעיה כללית, עבור אותה בעיה.

"הממ..כמו שאמרתי אם אתה מתכנת מנוסה אתה אמור לדעת שבתוכנה פשוטה זו לא תרגיש בהבדל מבחינת מהירות" - זה שאני לא "ארגיש בהבדל" זה לא אומר שהוא לא קיים. בתור מתכנת מנוסה, אני יכול להגיד לך שכדי לדעת מה יותר מהיר מריצים כל דבר אלף פעם ורואים מה לקח יותר זמן, וכדי לדעת מה יותר יעיל מבחינה אסימפטוטית בוחנים את קוד המקור.

"עוד טעות..מה גם שאתה סותר את עצמך(תסתכל מה רשמת בסעיף 5 ובסוגריים של סעיף 4)."
איך בדיוק סתרתי את עצמי?...אוניברסליות היא לא מרכיב ביעילות. אם תכנית מטפלת בעיה כללית יותר אז היא לא יותר יעילה.

" כמו שאמרתי כבר שלוש פעמים בערך אתה לא הבנת מה הוא רשם קודם... היית צריך להבין את הדרישה גם בלי שהוא ירשום את מה שהוא רשם עכשיו."
מה שלא ראיתי לא ראיתי (למרות שגם הרמיזה n=5 היא לא ספציפיקציה). זה עדיין לא קשור לאוסף השטויות שאתה פולט פה.

אם אתה רוצה להמשיך, את מוזמן בפרטי, כי אני פוחד שסבלנותו של מנהל הפורום תפקע בעוד זמן קצר.
ישן 28-05-2007, 00:02
צלמית המשתמש של HEN_K
  HEN_K HEN_K אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "לפי האשכולות האחרונים שפתחת,..."

ציטוט:
לפי האשכולות האחרונים שפתחת, אני משער יש לי "טיפה" יותר ניסיון בתכנות...

אם זה יעשה לך טוב בלב אז אני מוכן להגיד שאתה יותר מנוסה ואפילו שהקופאית בסופר יותר מנוסה ממני..העיקר שתרגיש טוב...משום מה אני רואה שאתה נעלב באופן אישי...

ציטוט:
"זה מראה שלא הבנת את הדרישה הבסיסית" -זה מראה שהוא לא רשם את הדרישה הבסיסית. בקשר ל"n=5" שהוא רשם: פעם ראשונה שאני רואה אותו בכלל, וגם זה לא ספציפקציה.

הוא רשם את הדרישה הבסיסית..זה שלא הבנת אותה זה משהו אחר..עובדה שאני הבנתי אותה ושזיו גם הבין אותה...ואם אתה אכן יותר מנוסה ממני אתה צריך להבין אותה על אחת כמה וכמה..

ציטוט:
"אולי לא למדת מחשבים בבצפר ולכן אתה לא יודע" - למדתי מחשבים בבי"ס ועכשיו אני לומד באוניברסיטה. אני יודע בדיוק מה הדרישות בבי"ס ומה הדרישות באונ'.

הטעויות שאתה מייצר מראות שאתה לא יודע מה הדרישות בבצפר...אז או ששכת מה הדרישות כי עכשיו אתה באוניברסיטה...או שהדרישות השתנו/התקדמו...את התשובה רק אתה יודע..

ציטוט:
"אז אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר...אתה טועה. הרבה פעמים אפשר לכתוב תוכנית באופן אוניברסלי כך שכלל לא תרגיש בהבדל בהרצת התוכנית (מבחינת המהירות)-בין היתר במקרה שלנו."
לא מדובר ב"להרגיש את המהירות" (זה בטח אחד הביטויים האלה של מתכנתים מנוסים). אם כתבת את האלגוריתם הכללי באופן טוב ואת זה שמטפל במקרה פרטי באופן גרוע, ברור שהאלגמדובר על כלל בסיסי. כל אלגוריתם אופטימלי שמטפל בבעיה יותר פשוטה יהיה יותר מהיר מאלגוריתם אופטימלי שמטפל בבעיה כללית, עבור אותה בעיה

כן מדובר ב"להרגיש את המהירות"..מה שאני מנסה להסביר לך זה שבתוכנה כל כך פשוטה כמו זאת..אף אחד לא ירגיש בהבדלי מהירויות בכלל...ואם המצב הוא החלטה בין שיפור מהירות(שאף אחד לא צריך את זה פה) או אוניברסליות..עדיף לבחור באוניברסליות...בתור מתכנת מנוסה אני מופתע שאתה לא מבין את זה....

ציטוט:
"הממ..כמו שאמרתי אם אתה מתכנת מנוסה אתה אמור לדעת שבתוכנה פשוטה זו לא תרגיש בהבדל מבחינת מהירות" - זה שאני לא "ארגיש בהבדל" זה לא אומר שהוא לא קיים. בתור מתכנת מנוסה, אני יכול להגיד לך שכדי לדעת מה יותר מהיר מריצים כל דבר אלף פעם ורואים מה לקח יותר זמן, וכדי לדעת מה יותר יעיל מבחינה אסימפטוטית בוחנים את קוד המקור

מסכים איתך...רק אתה כנראה עדיין לא מבין את הדרישה...אין פה צורך ביעילות במחינה אסימטוטית,אם כי יש צורך באוניברסליות...וזה גם רשום בפירוש שחור על גבי לבן....

ציטוט:
"עוד טעות..מה גם שאתה סותר את עצמך(תסתכל מה רשמת בסעיף 5 ובסוגריים של סעיף 4)."
איך בדיוק סתרתי את עצמי?...אוניברסליות היא לא מרכיב ביעילות. אם תכנית מטפלת בעיה כללית יותר אז היא לא יותר יעילה.

אתה סותר את עצמך כי אמרת שכל מתכנת והעדיפויות שלו...יעילות לא תמיד נמדדת מבחינת מהירות,למרות שאני מסכים שבדרך כלל כן.יעילות ניתן לפרש גם כהמון דברים חוץ ממהירות (כמו שאמרתי למרות שבדרך כלל אתה צודק).

ציטוט:
" כמו שאמרתי כבר שלוש פעמים בערך אתה לא הבנת מה הוא רשם קודם... היית צריך להבין את הדרישה גם בלי שהוא ירשום את מה שהוא רשם עכשיו."
מה שלא ראיתי לא ראיתי (למרות שגם הרמיזה n=5 היא לא ספציפיקציה). זה עדיין לא קשור לאוסף השטויות שאתה פולט פה.

קודם כל אני רואה שאתה נעלב באופן אישי ולוקח ללב,אז קודם כל זאת לא המטרה...אני סך הכל מתקן לך טעויות ומסביר לך דברים שאתה לא מבין...
דבר שני את "הרמיזה" הזאת אני הבנתי יפה מאוד וכך גם זיו...אם אתה אכן מנוסה כמו שאתה מתאר היית צריך להבין זאת גם.

עכשיו אני לא יודע אם זה חוקי מה שאנחנו עושים...אז כדאי שנפסיק ואני מקבל את הרעיון של לדבר בפרטי .

נערך לאחרונה ע"י HEN_K בתאריך 28-05-2007 בשעה 00:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:45

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר