לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2007, 22:54
צלמית המשתמש של gandalf-it
  gandalf-it gandalf-it אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gandalf-it שלח הודעה דרך MSN אל gandalf-it
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iKamoni שמתחילה ב "שאלה לגבי שרותי צילום"

לדעתי חשוב להסתכל לא רק על שעות הצילום בפועל אלא גם, אם לא בעיקר על שעות העריכה והליטוש אחר כך
יכול להיות שבאמת תצלם סט ברבע שעה, אך אחר כך תאלץ ללטש 50 תמונות וזה ייקח לך 4 שעות
ככה שזה מאוד אינדיבידואלי לכל פרוייקט ובעקרון אתה צריך לדעת את הדרישה מהתמונות וכמות התמונות בערך שתהיה ואז תעשה את החישוב שלך

אם זה סט של רבע שעה באמת כמו שאמרת עם 10 תמונות ומינימום ליטוש לא נראה לי פייר לקחת יותר מ150 ש"ח ועוד בתור צלם חובב אני מניחה, שאין לו את כל ההוצאות שמסביב ובדרך כלל גם לא את הידע ואת והנסיון

אבל אם זה פרוייקט מאסיבי יותר של מספר שעות צילום ומספר שעות עריכה לאחר מכן אז אפשר לדרוש 300-400 ויותר בלי להסס

נערך לאחרונה ע"י gandalf-it בתאריך 29-05-2007 בשעה 23:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2007, 23:05
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "לדעתי חשוב להסתכל לא רק על..."

זמן הריטוש כלול במחיר. אם אתה לוכך 150 שח אתה פריר ושובר את השוק. מיספר שעות זה עומר שגם שעות רבות של עבודה אחרי הצילומים. אני לא הייתי יוצה לסט של 10 תמונות כי זה לא סט. מספר שעות בו נגיד 3 זה 1000 שח כי על ה 3 השעות האילו יש לך לפחות 3 שעות נוספות של עבודה בבית. לא רק זה יש גם עינין של ציוד. בשביל לצלם סטודיו או בכלל עבודות מקצעיות צריך ציוד שעולה כסף רב. ולכן השכר הוא בהתהם.
כמו שנעמר פעם על ידי נרקיס ואנוכי. "אני לא מוצי ציוד בפחות מ 500" אם הוא מבי את הציוד והוא זה שיערוך בפורטושופ והמכום באזור אני כן הצעה ב 150 אבל זה ממש לא מיקצועי ולכן גם פו אני הוותר.
ישן 30-05-2007, 00:45
צלמית המשתמש של gandalf-it
  gandalf-it gandalf-it אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gandalf-it שלח הודעה דרך MSN אל gandalf-it
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי iKamoni שמתחילה ב "אממ היה לי קצת קשה לקרוא מה..."

אם אתה מדבר על תמונות בודדות ולא סטים אז הן נמכרות בטווח ה100-500 לרוב (ללא הדפסה ושליחה כמובן) ולפי מיטב ידיעתי זה גם המחיר שלוקחים חברי הפורום, או לפחות חלקם

לא חבל סתם לטעון שאנחנו לא רציניים?!
אני מאוד רצינית כי לא הייתי משלמת על מה שתיארת יותר ממה שאמרתי לצלם חובב-ברוב המקרים לא כולם כמובן
ואודי גם רציני כי הוא כבר במקום אחר, ולאודי מותר שגיאות כתייב (ולמה הנחת שבגלל שיש לו שגיאות כתיב הוא אוטומטית בחורה??)

ואודי בתור אחת שמתעסקת במיסים ותמחיר והשד יודע מה עוד אני מצפה שאדם שאין לו עסק מורשה בגלל כל ההוצאות שנחסכות ממנו-ויש הרבה מהן, שיקל גם על הלקוח. אחרת בשביל מה ללכת למתלמדים וכדומה אם הם לוקחים כמו "מקצוענים"-במרכאות כפולות ומכופלות

ישן 30-05-2007, 03:38
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile

איך אומרים, הכל תלוי בעונה ובטיב השכנה.
אצלי יש מחיר סטנדרטי אבל אני גם מתאים אותו לכל לקוח ולקוח.

מחיר לסשן זה דבר אחד, שבו אני בד"כ כולל מספר הדפסות ללקוח ואת השאר הם קונים במחירים מופקעים כמובן.
ישנם לקוחות שלא צריכים הדפסות אלא קבצים כי זה חומר שהולך לדפוס וכדומה אז אותם אני מחייב יותר כי אין לי רווח אחרי העבודה על מכירת הדפסות.

אני עובד במחירי ארה"ב אז זה לא פונקציה אבל בטח שניתן לקבל תמונת מצב מאחרים פה שגובים תשלום על עבודות.

ישן 30-05-2007, 14:35

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "150 לסט של רבע שעה, 10 תמונות..."

סבבה. עם את לוכחת 150-400 זאת הבעיה שלך. רוב האנשים גובים הרבה יותר. למשל לא מיזמן אני גביתי על סט של מיספר שעות 1000 שח. וזה היה נחשב זול. 10 תמונות זה לא סט ובישביל זה לא שווה לצאת מהביית. אני לרוב מרביח 70 שח לשעה ואני לא הצאה מהבית בפחות מזה. יש את הזמן נסעה, דלק עבודה אחרי הצילום... אף פעם זה לא ניגמר ב 10 תמונות. ולא ברבע שעה. גם יש מחירים של השוק. למשל סטודיו פורים בחנויות צילום עולה כ 60 שח ל 6 תמונות + הגדלה. נכון פו זה זול אבל יש הרבה תחרות וגם האנשים מגיעים לחנות לבד. וגם עובדים על כמות כול הזמן יש משהו אחר שמגיע להיצתלם. תחשבי על זה. מי ששובר את השוק רק מפסיד מזה כי הוא לא מיתפרנס.
ישן 30-05-2007, 22:41
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

כמו שאודי אמר - אני לא מוצא את הציוד שלי לשמש בפחות מ 500 שקל.
למה? כי זה ציוד שעולה הרבה כסף ויש לו בלאי. אני קניתי אותו בשביל שימוש פרטי ואישי שלי. אם מישהו רוצה לשכור את השירותים שלי, בכיף, אבל זה ילך לכיסוי הבלאי הטבעי של הציוד.

לא מזמן שמתי את המצלמה שלי בתיקון, נזק של 750 שקל.
לא קיבלה מכה, לא נשבר שום דבר - סתם ככה, הפסיקה לצלם באמצע סשן (מי שזוכר את האשכול של רותם). אם אני שוחק אותה יותר בגלל אנשים אחרים, הם ישלמו על השחיקה הזו.

זאת בהנחה שאני מצלם עם ה D70.
אם הלקוח מביא לי את הציוד שלו ורק מבקש שאצלם, מבלי לרטש בפוטושופ, אני יוכל לסגור מחיר אפילו על 200 שקל, רק בשביל העבודה שעשיתי, וזה ראש שקט. אין לחץ ואין מחויבויות.

סטודיו מקפיץ את המחיר כמובן, כיוון שהשחיקה היא גם במצלמה וגם בציוד התאורה עצמו.

הכי חשוב - איך אתה מעריך את העבודות שלך?
זה שאתה חדש בתחום - סבבה, אבל האם העבודה שלך ברמה נמוכה או רמה גבוהה? אם העבודה שלך ברמה גבוהה - דרוש מחיר בהתאם. כשמישהו שומע שאתה עולה 500 שקל, או עולה 999 שקל, זה נשמע שה 999 יהיה טוב יותר. למה? כי זה יקר יותר.
אל תתייג את עצמך נמוך אם אתה מסוגל לעבודה ברמה גבוהה.
מה שכן - כמו שאמרתי, אני מוכן לצלם ב 200 שקל באיזה שישי בצהריים אם מדובר בציוד של הלקוח, ואני לא צריך לעבד פוטושופ. נטו על הצילום עצמו.

ישן 31-05-2007, 11:35

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "השאלה בכלל לא הייתה כמה הוא..."

לרוב מי שיודע לעבוד יודע את זה ולכן הוא לוכח גם סכום דומה. למי שיש ציוד לא יוצי אותו במחיר של 150 שח. את יודעת מה אני גם לא הייתי מוכן לסחוב כול כך הרבה ציוד בשביל הסכום הזה אפילו עם הוא לא שלי. (לצילום סטודיו צריך ליסחוב 4 חצובות, רף 2 פלשים של סטודיו שהם ממש גדולים וקבדים, מטריות ורקעים ושכול רקע הוא 3 על 7 זה גם לא מעת). כול זה לא כולל ציוד אישי שהוא מצלמה ועדשות. אני לא יודע מה איתך אבל זה ממש קבד ולא כיף סתם ליסחוב את זה במיוחד לא בשביל 10 תמונות.
בכול מיקרה ההבדל הגדול בין חובבן למיקצוען בצילום זה שהמיקצוען יוצי בכול מקום תמונות מקצעיות ולא יצתרך לצלם 100 תמונות בישביל 10. בניגוד לחובבן. היום שיש את המצלמות הדיגיטאליות ניתן לצלם 10000 תמונות בשביל תמונה אחת. ויכול להיות שהיא תהיה טובה. אבל לא באותה רמה.
ישן 31-05-2007, 15:27

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי gandalf-it שמתחילה ב "חובבן זה אדם שעוסק בנושא בתור..."

חובב זה אדם שעוסק בתור תחביב. חובבן זה אדם שלא יודע את העבודה. אני מכיר הרבה צלמים "מיקצועים" שהם חובבנים. בכול מיקרה שוב תיקחי כמה שאת רוצה אבל המכיר שוק הוא כ 500 שח. גם כך אני לוכח וגם כול הקולגות שלי.
וזה גם עינין של צלם מנוסה יוצי תמונות טובות מכול מקום בניגוד לצלם שלא מנוסה. וניסיון זה דבר חשוב ביותר בצילום.

ואני לא מבין למה את ממשיחה להיתבקח. אנשים שזאת הפרנסה שלהם אמרו לך שאילו המחירים. אנשים רבים נתנו שוב את הותה תשובה עם זה נרקיס או שחף. את גם לא רוצה לדעת כמה משה לוכח על אותה עבודה. אני יכול להבתיח לך שהרבה יותר ממה שצינתי. עם את רוצה תיכחי 150 שח אך גם הציוד הוא פקטור על תישכחי את זה.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 31-05-2007 בשעה 15:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:06

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר