לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2007, 23:02
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה די מרשים, כל עובדה ועובדה..."

לא, כל דבר שכתבתי הוא נכון.
ילדים צעירים לא מתכנתים בשפה כיוון שהם לא רואים את היתרון שבשפה אשר עומד מאחוריה גוף גדול וחזק ולא מעוניינים לשלם הרבה כסף על שרת יקר יותר הנדרש להרצת השפה הזו.
אני מתכנת כבר 6 שנים (עובד בזה) ואני יכול להגיד מנסיון שASP חזקה יותר מPHP, כיוון שאני עובד בשתי השפות הללו. כמו כן, ASP כיום עבר הסבה לASP.NET אשר אין לאף אדם ביקום עוררין לגבי העובדה שASP.NET חזק פי כמה וכמה מPHP ומASP גם יחד.

המלצה שלי - תתכנת בשתי השפות במשך מספר שנים, תפתח פרוייקטים ותעבוד בנושא לפני שאתה רץ לקבוע עובדות שכאלה...
אגב, ביום שבו תראה לי יותר מאתר ענק אחד אשר נכתב בPHP אני אישית אנשק לך את הרגליים. כיוון שלא לא יקרה, במידה ואתה טועה, פשוט תודה בזה.
אגב, אני חס וחלילה לא בא להגיד שPHP אינה שפה טובה, PHP שפה מעולה ויש לה את היתרונות שלה, אך היא אינה טובה יותר מASP.
עריכה, סתם כדוגמא פשוטה מאתרי ענק יום יומיים, walla, nana, ynet ועוד תוכנתו בASP.

ASP שולט בשוק היקר, החברות הרציניות, הפורטלים, כל אתרי הענק עם התקציב.
PHP שולט בכל מה שקשור לפורומים, מערכות מוכנות ואנשים פרטים דלי תקציב, כיוון שמתכנתי PHP לרוב צעירים מאוד ולוקחים סכומים נמוכים בהרבה.
במידה ואתה רוצה עוד דוגמא, כל אתרי הצבא שלנו, הפיס, המים, הממשלה ועוד ועוד ועוד (בזק, 012, 014 וכך הלאה).

נערך לאחרונה ע"י Hydra בתאריך 28-05-2007 בשעה 23:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2007, 08:06
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "לא, כל דבר שכתבתי הוא..."

וואלה כתוב ב ASP? איך לעזאזל הם עשו את זה, אם השרתים שלהם מריצים אפאצ'י על לינוקס (ובעבר על IRIX)??? וואלה בכלל קיימים לפני שמיקרוסופט חשבו להמציא את ASP! ו-וואלה זה האתר עם הכי הרבה גולשים בארץ אם אני זוכר נכון - ודאי וודאי מבחינת מורכבות טכנית (שלא כמו Ynet שזה בסך הכל מאגר של תפריטים פשוטים וכתבות... שאני עדיין לא מבין למה הם עשו את השטות הזאת - כנראה שלא בהחלטתם אלא בהחלטת חברת בניית האתרים שהם עבדו איתה - על כך בהמשך...).

נענע מראה לך בדיוק למה אסור להשתמש ב ASP או בכל טכנלוגיה אחרת של מיקרוסופט - בשונה מ Ynet, להם אין מערכת הפצת תוכן מבוססת לינוקס (Akamai) - והתוצאה בהתאם - למרות שזה אתר שיש לו את כל משאבי רוחב הפס (וכנראה גם החומרה) בעולם - כי הוא שייך לנטויז'ן - הוא משום מה מצליח להיות איטי. בדיוק כמו אתר הצבא שלנו שטרחת כל כך להזכיר, וגם אתרי הממשלה.

אם תצא קצת מהבועה שנקראת מדינת ישראל, שעליה השתלטתה חברה מסויימת באמצעות צעדי שיווק טקטיים הכוללים כנסים למנהלים מקבלי החלטות באילת וכדו' - שיצרה מנדט על איזה שרתים מריצים במדינה הזאת - אתה תדע ש ASP לא עולה על שום דבר, משום בחינה. דוט נט היא אסקלציה של הבעייה, ועכשיו זוכים לעוד שכבה באמצע בין קוד המקור ל interpreter שמריץ את ה Server Side...

צא החוצה לעולם - בדוק כמה אתרים גדולים בעולם בנויים ב ASP מול כל שפה אחרת. האם יאהו משתמשים ב ASP? האם גוגל משתמשים ב ASP? האם CNN משתמשים ב ASP? (רמז: כולם רצים על שרתי לינוקס/BSD, ו ASP רץ רק על חלונות...)

ההפך, ילדים צעירים (בישראל, שוב, זה רק בישראל) כן מתכנתים ב ASP. כי חברה מסויימת הצליחה לדחוף את זה לחומר הלימודים מטעם משרד החינוך. אז זה הדבר היחיד שהם יודעים, אין להם מושג שיש בכלל עוד שפות בעולם, שכולן, בלי יוצא מן הכלל, טובות יותר מ ASP - בכל פרמטר שהוא.

וכן, אני בהחלט מסכים - הייתה השתלטות של ASP (ובאופן כללי של טכנלוגיות שאינן סטנדרטיות מבית מיקרוסופט) על חברות בניית האתרים בארץ הקודש - ואם תזמין אתר מחברה כזו - אתה יכול להיות בטוח ב 99.99% בשני דברים: 1. הוא יהיה כתוב בטכנלוגיה של מיקרוסופט 2. הוא יעבוד כמו שצריך רק באקספלורר (בד"כ רק באקספלורר 6 ). אבל זה לא בגלל ש ASP או הטכנולוגיות של מיקרוסופט טובות יותר, אלא בגלל שאנחנו, הישראלים, טמבלים...

הוכחה למה שאמרתי: כל פעם שמציעים למישהו שעובד עם ASP לנסות לפתור את הבעייה שלו על ידי שימוש ב PHP ששם מה שהוא רוצה לעשות זה הרבה יותר קל ופשוט, התגובה שלו היא תמיד: "אני לא יכול, מכריחים אותי לעבוד עם זה בעבודה/בלימודים".

עד כאן לעניין נושא העדיפות הטכנית, שבכלל לא היה קשור לסגירת הפורום ואני לא מבין למה העלית אותו בכלל.

הפורום נסגר משום שלא היו בו משתתפים, לא היה בו מנהל, אבל היה משהו שהיה בו המון: ספאם. ולא מחזיקים פורום בשביל אשכול אחד פעם ב 3 שבועות שבו נשאלת שאלה שכבר נענתה בפורום (מה הפלא, עם שפה עם שלוש וחצי פונקציות - כמה שאלות כבר אפשר לשאול?)

ישן 29-05-2007, 10:16
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "וואלה כתוב ב ASP? איך לעזאזל..."

CNN, YAHOO, GOOGLE גם אינם רצים על PHP, כך שאין לך את הזכות לזקוף זאת לזכות הPHP, אלא לרעת שנייהם.
*בוואלה רק הדברים החדשים יותר תוכנתו בASP ולא המערכת כולה - לדגומא וואלה שופס
אגב, הם על ווינדוס.
http://clicks.walla.co.il/clicks_sp...67.walla.co.il/
ראה את הקישור, אל תכנס אליו, פשוט בדוק אותו. המערכת פה מקצרת אותו אוטומטית...
השרת שלהם מריץ ASP
*

אנא הראה לי את אותו הנוער שמתכנת בASP בארץ. במידה והוא היה קיים, הוא היה מגיב באחד מהפורומים הגדולים בארץ הקודש - כאן, בפורום הASP שנסגר. קיים מיעוט של מתכנתי ASP צעירים בארץ כיוון שלינוקס קורץ הרבה יותר (מחיר).

מה שכן, התעלמת לחלוטין מהעובדה החשובה ביותר, ASP.NET. כבר מספר שנים שASP "מת" ולא לומדים אותו יותר ולא מתכנתים איתו יותר (מלבד חברות קטנות ועלובות) וכבר קיים ASP.NET 2. הוא החשוב וכיום אין שפה חזקה יותר, יעילה יותר או טובה יותר מASP.NET אשר למעשה עשתה מהפך בעולם האינטרנט. אתרי ענק צצים על ימין ועל שמאל תחת השפה הזו כיוון שהיא מאפשרת לבצע דברים שבלתי אפשרי היה לבצע לפניה.

נערך לאחרונה ע"י Hydra בתאריך 29-05-2007 בשעה 10:19.
ישן 29-05-2007, 12:44
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "YAHOO [b]כן[/b] בנוי ב..."

אתה BIASD (סורי לא מכיר את המילה בעברית) לחלוטין כנגד ASP.
Yahoo בנוי בPHP?
http://www.yahoo.com/index.php
הקישור הזה אומר אחרת. שלא לדבר על כלל מבנה האתר ומבנה הקישורים בו. הוא בנוי בPERL או CGI.
וויקי פדיה בדיוק כמו סורספורג' מייצגים את תחום הOPEN SOURCE ולכן חייבים להיות ב.PHP.
גוגל לעולם לא יהיה בנוי בשפה מבית מיקרוסופט, נחש למה... (אבל גם הוא לא בPHP)
CNN זקן מדי בשביל NET והוא תוכנת בJSP.
ASP טוב יותר או זהה לPHP אין לPHP שום יכולת של ASP אין.
ASP.NET נמצא בליגה אחרת מPHP וכל אדם אשר יאמר אחרת בור אין לו שום חיסרון, ביחוד לא ביחס לPHP.
על הASP אפשר לריב, עדיפויות, אחד טוב יותר משני במשהו, אבל דוט נט, פה אין שיחה בכלל ויגידו לך את זה גדולי מתכנתי הPHP וגם הממציא של הPHP הישראלי.

ישן 29-05-2007, 12:57
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
חחחחחחח
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אתה BIASD (סורי לא מכיר את..."

ככה אתה בודק אם משהו בנוי בPHP? :
רק מישהו שבא מASP בודק ככה...לפי URL ומבנה הקישורים LOL
תריץ חיפוש בגוגל yahoo php ותראה בעצמך..כמה דוגמאות:
http://news.com.com/2100-1023-963937.html
http://www.radwin.org/michael/blog/...sentation_.html
http://www.internetnews.com/dev-new...cle.php/1491221

בקשר לCNN, זו הסברה שלי. יש לך \סימוכין לכך שהם משתמשים בJSP ?

ציטוט:
ASP טוב יותר או זהה לPHP אין לPHP שום יכולת של ASP אין.
ASP.NET נמצא בליגה אחרת מPHP וכל אדם אשר יאמר אחרת בור אין לו שום חיסרון, ביחוד לא ביחס לPHP.
על הASP אפשר לריב, עדיפויות, אחד טוב יותר משני במשהו, אבל דוט נט, פה אין שיחה בכלל ויגידו לך את זה גדולי מתכנתי הPHP וגם הממציא של הPHP הישראלי.

מאיזה בחינה ASP יותר טוב? מהירות - לא. יכולות - לא. קלות פיתוח - לא. מידע בנושא - לא.
יש לASP.NET איזשהי יכולת שלPHP אין?
כשזאב יגיד לי שASP.NET יותר טוב אני אאמין לך.

רק בשביל הפרוטוקול: עבדתי גם עם ASP, PHP ו ASP.NET
ישן 29-05-2007, 13:23
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "חחחחחחח"

CNN
http://audience.cnn.com/services/cn...%3Fsource%3Dcnn
יאהו מתוכנת בCGI או PERL. כל מה שמצויין זה שהם יעברו\עוברים לPHP בישומים חדשים שהם מפתחים. לדוגמא פליקר. אותו הדבר כמו שWALLA עשו, רק עם ASP.
מהירות - זהה, במידה וקיים יתרון היתרון הוא של לינוקס ועל WINDOWS שניהם בעלי אותה מהירות.
יכולות - ASP מנצח פה בגלל התמיכה בMSSQL.
קלות פיתוח - אותו הדבר לחלוטין. שפות בסיסיות למדי. אך קיים יתרון לASP בגלל הVisual Studio
מידע בנושא, ואוו כמה שASP מנצח. ראה msdn...

מה יש לASP.NET שאין לPHP?
ASP.NET מתוכנת בC# (אפשר בעוד שפות), אבל לא בגירסא עקומה של C#, אלא בC# לכל דבר. אתה כותב תוכנה ולא אתר. השפה היא לא שפת צד שרת אלא גם צד לקוח (היתרון הגדול ביותר שPHP לעולם לא יוכל להשיג).
ASP.NET היא שפת OOP לכל דבר שלא כמו PHP שרק בגרסא האחרונה נוצר חיקוי עלוב לOOP.
עבדת זה לא אומרת שאתה יודע את כל השפות ברמה הגבוהה ביותר. עובדה, בזה ששאלת מה יש ל.NET שאין לPHP הוכחת לחלוטין שאין לך שום ידע ב.NET.
אגב, .NET עובד על לינוקס, כל שהחסירון היחידי של ASP נעלם.
רוצה השוואות?
חפש בגוגל ותגלה קצת. רוצה תשובות תוך 10 שניות? תפתח Visual Studio 2005 ותגלה עליונות מוחלטת.

כדי לראות על קצה האצבע את היכולות הבסיסיות ביותר של דוט נט כנס ל
http://www.w3schools.com/aspnet/default.asp

הינה השוואה בסיסית לחלוטין בין PHP לASP.NET 1 ולא 2 שנוספו בו עוד עשרות דברים אשר הרימו אותו עוד מספר רמות.
http://www.sitepoint.com/article/ph...t-myths-exposed
http://www.sitepoint.com/article/v-...asons-use-net/2

נערך לאחרונה ע"י Hydra בתאריך 29-05-2007 בשעה 13:31.
ישן 29-05-2007, 13:33
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "..."

הכתבות מ2002...יאהו מזמן עברו לphp בכל האפליקציות של משתמש הקצה.
php גם תומך בMSSQL ובהרבה מסדי נתונים אחרים
"קלות פיתוח - אותו הדבר לחלוטין. שפות בסיסיות למדי. אך קיים יתרון לASP בגלל הVisual Studio"
יש לphp לא מעט IDE, רבים מהם הרבה יותר טובים.
MSDN - מקור מידע מבלוגן לא מסודר ואיטי. לphp יש מאות אלפי מקורות מידע מהימנים ומהירים (כי מן הסתם הם עובדים בphp)

"ASP.NET מתוכנת בC# (אפשר בעוד שפות), אבל לא בגירסא עקומה של C#, אלא בC# לכל דבר. אתה כותב תוכנה ולא אתר. השפה היא לא שפת צד שרת אלא גם צד לקוח (היתרון הגדול ביותר שPHP לעולם לא יוכל להשיג)." - בphp אפשר לתכנת כל אפליקציה, לא רק צד שרת, לא רק לאתרי אינטרנט.
php זה לא גירסה עקומה של כלום, אלא php. זו שפה בפני עצמה.
בphp אתה גם כותב תוכנה, ומי שמתכנת נכון בphp יכול בשעה להפוך אתר שבנוי בphp לתכנית רגילה.

".NET עובד על לינוקס, כך שהחסירון היחידי של ASP נעלם." - .NET עובד על לינוקס לא בהכל, ובצורה שרחוקה מלהיות מושלמת. וזה שASP לא עובד על לינוקס זה רחוק מאוד מלהיות החיסרון היחידי של ASP

"תפתח Visual Studio 2005 ותגלה עליונות מוחלטת." יש לי VS2005. כשפתחתי אותו לא גיליתי שום עליונות.

(שלא נדבר על זה שמחוסר טיעונים אתה עברת לדיון בIDE מאשר דיון בטכנולוגיה עצמה)

עריכה:
סתם בשביל הצחוק, כנס לפה http://www.flickr.com/index.php
ישן 29-05-2007, 13:57
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "הכתבות מ2002...יאהו מזמן עברו..."

אתה טוען שהם עברו, תוכיח...
MSDN מהיר, מסודר וכולל את כל המידע אפשר רק לבקש.
בPHP אי אפשר לבנות תוכנה. PHP היא שפת אינטרנט - גרסא עקומה של C.
PHP לעולם לא תוכל ליצור אוטומטית מהפונקציות אשר כתבת את הפלט בצד שרת (שלא לדבר על מוצפן ומוגן). בתור עובדה, PHP לא מסוגלת לעשות את זה. PHP לא תומכת בAJAX באופן מובנה, דוט נט כן. PHP לא תומכת בטמפלייטס, דוט נט כן, PHP לא תומכת באובייקטי ניהול מידע כמו דוט נט, PHP לא מקומפלת באופן חד פעמי, אלא כל פעם מחדש - איטי יותר. PHP אינה שפת OOP דוט נט כן. PHP חסרת אובייקטים ברמה של דוט נט כגון תיבות טקסט, עצי מידע, DATAGRID ועוד ועוד (הרשימה יכולה לקחת 10000 שורות).

בphp אתה גם כותב תוכנה, ומי שמתכנת נכון בphp יכול בשעה להפוך אתר שבנוי בphp לתכנית רגילה.
שקר הוא דבר רע מאוד. PHP אינה שפת תכנות למחשב אלא רק לאתרי אינטרנט. בלתי אפשרי להפוך אתר אינטרנט לתוכנה וזה מראה שמעולם לא תכנתת תוכנה. לעומת זאת דוט נט בלחיצת כפתור אחת הופך תוכנה לכל דבר.

.NET עובדת על כל הפלטפורמות הקיימות כיוון שהיא מתורגמת לשפת מכונה - קימפול.

עריכה:
סתם בשביל הצחוק - הידע שלך בתיכנות שואף לאפס ואתה מוכיח את זה בטענות חסרות הבסיס שלך ובכמה שאתה משוחד כנגד מיקרוסופט. הדעה שלך מבוססת על כלום ועוד קצת כלום, מתובל בכלום.
אני מציע לך לתכנת פרוייקט של חודש מינימום בכל אחת מן השפות ואז לחזור עם הטיעונים, או לפחות לקרוא טוב טוב על היכולות שלהן לפני שאתה בא וממציא דברים.

אני לא אגיב יותר להודעות שלך כיוון שהוכחת שאינך יודע ולא דבר אחד בתכנות אשר אינו PHP (וגם שם לא הוכחת יותר מדי).

ישן 31-05-2007, 12:25
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Silver Strike שמתחילה ב "בנוסף, מאוד מעניין אותי לדעת..."

אתה כותב בC# (או בכל שפה אחרת שבא לך) פרוצדורה או פונקציה שמבצעת פעולה. הפעולה הזו לא יכולה להתבצע בלי לשלוח נתונים לשרת וכו' ולכן ה.NET יוצר לבד את הפונקציה בJS (AJAX) אשר תיישם את המטרה שבפונקציה או הפרוצדורה שכתבת ותשנה את המידע.
משמע אתה לא צריך להתחיל לכתוב את הקוד גם בPHP או ASP, לכתוב עוד קוד בJS ואז לבצע תיאום ושילוב ביניהם. הכל נעשה אוטומטית.
לדוגמא, שינוי סדר המידע המוצג הDataGrid או שינוי מילת החיפוש. הכל נעשה On The Fly. יש עוד אין ספור דוגמאות.
הינה הדוגמא ההכי בסיסית שאני אביא פה כדי שזה יהיה ברור גם למי שבכלל לא מבין בתכנות:
http://www.w3schools.com/aspnet/sho...me=demo_textbox
כמו שאתה רואה אתה כתבת בעצם תוכנה לכל דבר, אין צורך להתחיל לכתוב את הAJAX, או את ה
FORM וכו'. הכל מבוצע אוטומטית בקימפול של הקוד.

עריכה:
אגב, עוד הבדל קריטי בין כל השפות לבין ה.NET הוא האובייקטים המובנים המאפשרים ניהול קל וקוד קצר בהרבה - חוסך שעות עבודה = חוסך כסף.
הינה דוגמא לאובייקט שכזה
http://www.w3schools.com/aspnet/aspnet_datalist.asp

נערך לאחרונה ע"י Hydra בתאריך 31-05-2007 בשעה 12:28.
ישן 29-05-2007, 12:58
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אתה BIASD (סורי לא מכיר את..."

אתה טועה ובגדול, לא גדולי ולא קטני הנפתחים ב-php וגם בשפות אחרות, יגידו ש-asp.net הצליח לכסות על כל החסרונות של asp.
זה אמנם עבד, בעיקר פיסכולוגית, כאילו זו מערכת חדשה לגמרי, לאל חסרונות, רק עם היתרונות החדשים. אבל יש הבדל בין תיאורה למציאות.

ב-php יש בסך הכל פונקציות פשוטות, תמיכה במחלקות ומבנה השפה. אין כל השטויות שמיקרושיט מתיימרים להציע ב-asp.net. אבל אתה יודע למה? כ-php מבנה השפה, התמיכה בתכנות מונחה עצמים והפונקציות הפשוטות והיעילות, עושות את העבודה יותר מכל המורכבות ואוסף הגיבובים שיש למיקרוסופט להציע.

יעילות תוכנה לא נמדדת במספר הפיצ'רים, המורכבות והסיבוכיות שהיא מספקת, ולו בגלל שטכנלוגיה מתחרה לא מתיימרת ברשימה כ"כ מכובדת, אבל בעצם עושה את אותן פעולות ואף יותר, הרבה לפני שבשפה המתחרה בכלל חשבו.

הבדלים נוספים ומפורטים יותר כבר נכתבו כפי שאמרתי, בפורום php, וחבל להרחיב כאן, זה לא הפורום הנכון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר