לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2007, 14:37
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
"שחיתות מוסרית לקנות מאוייבנו בשמיטה"

"שחיתות מוסרית לקנות מאוייבנו בשמיטה"

באדיבות ערוץ מאיר י"ד סיוון התשס"ז 31/05/2007 14:57 הרב אורי שרקי מגדיר כשערוריה את הכרזת המועצה הדתית בירושלים לחייב בעלי עסקים לקנות תוצרת חלקאית מערבים במקום להשתמש בהיתר המכירה.

"שחיתות מוסרית שאין כמוה - לקנות מאוייבנו, לתת להם כסף כדי שיוכלו להמשיך לשגר קאסמים ולהרוג אנשים", כך במילים אלו יצא הרב אורי שרקי בשיעורו הבוקר במכון מאיר בירושלים, במתקפה נגד המועצה הדתית בירושלים שמחייבת את בעלי העסקים לקנות תוצרת חלקאית מערבים במקום להשתמש בהיתר המכירה. "אינני יודע איך אנשים יכולים לישון בלילה כשיודעים שע"י הפסיקה הזאת אנשים נהרגים בשדרות", הוסיף הרב שרקי.

בנוסף הרב שרקי מביא את דברי מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק, שקורא "מעשה נבלה" למי שקונה פירות גויים אויבים בשנת השמיטה ועל השחיתות המוסרית שבדבר.

חזרה לפורום
ישן 31-05-2007, 19:34
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ayedavid שמתחילה ב "א. השטחים שייכים למגדלים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ayedavid
א. השטחים שייכים למגדלים פרטיים ולא לחמאס.

ב. למה שלא נאמר ששחיתות מוסרית היא לשלם מיסים? הרי המדינה נותנת בכל חודש מליוני דולרים במתנה לשלטון האויב.

א. בזמן מלחמה אין הבחנה כזו.
ב. מה הקשר
אתה צודק שישראל אינה צריכה לשלם לפלשתינים את כספי המיסים של הרשות בזמן מלחמה (ומבחינתי אף פעם) אבל לפחות כאן זה לא הכסף שלנו.
בנוסף - עוולה אחת אינה מצדיקה עוולה אחרת (ועוד כזו הנעשית ע"י אנשים עם כיפה על הראש).

ג. הרי שנינו יודעים מה מציק לך באמת:
היתר המכירה נכון?
השאלה היא האם בשביל הוויכוח ההלכתי על היתר המכירה אנשים מוכנים לרדת לשפל המדרגה של מימון האוייב? האם יש אנשים שלא אכפת להם שאחיהם נרצחים העיקר שהם יאכלו "מהדרין" בשמיטה (זה במרכאות משום שהיתר המכירה כשר למהדרין - ה"מהדרין" שלא לאכול מהיתר מכירה הוא לשיטתם בלבד)?
כנראה (ואני אומר את זה בצער) שכן!

כבר אמר הרב קוק משהו בסגנון:
מי שמחמיר שלא לאכול מהיתר מכירה בשנת שמיטה - הרי זה בחינת "ברוך מרחם על הארץ"
ומי שאוכל מהיתר מכירה הרי זה בבחינת "ברוך מרחם על הבריות"
אז כנראה שיש כאלה שלא מרחמים על הבריות!

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 31-05-2007 בשעה 19:38.
חזרה לפורום
ישן 01-06-2007, 17:00
  ayedavid ayedavid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.05
אז ככה.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "הקטע המדובר"

א. לא הבנתי מה ז"א "אין הבחנה כזו". הרי בעלי השטחים, בפרט בזמן מלחמה, זקוקים לכל שקל ע"מ להתקיים. ובכלל יש סיכוי שבעלי השטחים הם אנשים שפויים יותר שירי הקסאם על ישראל רק מזיק להם ומפריע להם לתפקד.

ב. לא הבנתי. אתה כתבת "אבל לפחות כאן זה לא הכסף שלנו". אז של מי הכסף? הרי אתה יכול לא לשלם מיסים! מה הבעיה? תסתבך קצת עם המדינה? לשיטתך זה אמור להיות עדיף מאשר להחיות את האויב.

ג. צר לי לאכזב אותך, אך לא מציק לי שום דבר. ואולי אפתיע אותך כשאספר לך שבשמיטה הקודמת הקלתי וסמכתי על היתר המכירה - ולא מטעמי אידיאולוגיה ודמיונות.

נדמה לי שהרצון שלך להגן על אידיאולוגיה או לשכנע את עצמך שרב מסוים צודק וכולם מחויבים לשמוע דווקא לו, מעוות אצלך המון דברים, בין היתר גורם לך לחשוב שמישהו פה רודף אותך או את הדעות שלך.

אף אחד לא גורם לאנשים להירצח, ובטח לא בגלל וויכוח. אם יש מקום לחשש רצח - הוא קרוב יותר בתשלום המיסים שלך.

ישנם חרדים שמחמירים בקיום מצוות שמיטה, שאותה הזכירה התורה כגורם לפורענויות ומעוד סיבות. חשוב שתדע שלשיטת חלק גדול מהפוסקים הגדולים המכירה פשוט לא חלה, ולכן מחמירים בדבר. דווקא מדתי לאומי הייתי מצפה להחמיר במצווה התלויה בארץ - כפי שראיתי באחד העלונים לפני שבועים שעד כמה שזכור לי כתב הרב דב ליאור.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר