לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2007, 19:44
  Amit_H Amit_H אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.06
שאלה תמיכה בהתקשרות לתוכנה mIRC למי שמכיר...

לפני מספר חודשים צצה בעיה בתוכנה mIRC.
למי שלא מכיר, זוהי תוכנה של צ'אט בין אנשים, משמשת בעיקר לצ'אט בין שחקנים של משחקי רשת... השרת שאני רוצה להתחבר אליו הוא של החברה QuakeNet, בו נמצאים הרבה ישראלים.

כאשר אני רוצה להתחבר לשרת, לפי הגדרות ברירת המחדל (כמו שכולם משתמשים), אני לא מצליח להתחבר לשרת. גם לאחר זמן ממושך, כאשר אני מצליח להתחבר, ישנן בעיות של תקשורת וכל כמה דקות שוב נופלת ההתקשרות.

חשבתי בהתחלה שאולי מדובר בפיירוול של הראוטר (יש לי רשת בבית) אבל למעשה לעולם לא פתחתי פורטים לתוכנה (חוץ מלפיירוול של המחשב שלי שהוא פותח אוטומטית ברגע שאני מאשר) הזאת ובעבר היא פעלה בצורה רגילה. בכל זאת ניסיתי לפתוח פורטים לפי portforward.com אך הבעיה ממשיכה.
שאלתי חברים שגם להם יש את התוכנה ורשת ביתית, אם גם להם הייתה בעיה והם היו צריכים לפתוח פורטים או משהו דומה, אבל כולם אמרו לי שהם משתמשים בהגדרות החיבור של ברירת המחדל וללא שום פתיחת פורטים.

אגב, לפני מספר חודשים שאלתי את חברת האינטרנט שלי אם הם חוסמים פורטים מסוימים והם ענו לי שלא.

הרבה זמן אני מחפש פתרון לבעיה,
למי שמכיר את התוכנה או סתם יש לו רעיון מה יכולה להיות הבעיה, נא לעזור!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2007, 19:49
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Amit_H שמתחילה ב "תמיכה בהתקשרות לתוכנה mIRC למי שמכיר..."

במאמר מוסגר: עם כל הכבוד, mIRC, ורשתות IRC בכלל, ללא קשר לתוכנה, לא משמשות בעיקר לצ'אט בין שחקנים של משחקי רשת, אלא לצ'אט באופן כללי (למען האמת פעם ראשונה שאני בכלל נתקל בזה שמשתמשים בזה למשחקים, חשבתי שיש חלק מובנה של שיחה בין השחקנים בתוך כל המשחקים - אבל אני לא אחד שמשחק אז אני לא יודע).

ועכשיו לשאלותך:

1. בשביל להתחבר לרשת IRC לא צריך לפתוח שום פורט נכנס מבחינת הפרוטוקול. ישנם שרתים שמחייבים שתריץ על המחשב שלך שירות Ident, ואז צריך להריץ שירות כזה, ולפתוח את פורט 113. בכל מקרה, אם זו הבעייה, אתה עדיין תצליח להתחבר, אבל אחרי החיבור, השרת ינתק אותך, ויגיד שזו הסיבה.

2. תן לי לנחש ניחוש: ספק האינטרנט שלך הוא 013 ברק...

ישן 01-06-2007, 09:27

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Amit_H שמתחילה ב "התקשרתי לברק... הם אמרו שהם..."

טכנית התשובה שלהם נכונה - הם אכן לא חוסמים אף פורט. אבל אם (דגש על אם - אני לא טוען שהם עושים את זה משום שאין שום דרך להוכיח את זה חוץ מאשר להסתכל על ציוד התקשורת שלהם) הם נותנים עדיפות לפרוטוקולים אחרים על פני כל פרוטוקול אחר (למשל - HTTP תמיד יקבל עדיפות על פני כל פרוטוקול אחר) - ואם הקווים שלהם מלאים עד אפס מקום - זה אומר שהתעבורה בפרוטוקולים האחרים תואט עד למהירות 0 (חוסר תגובה) בגלל שציוד התקשורת מחוייב להעביר סוג אחר של תעבורה לפני שהוא מעביר את הסוג הזה. אז הפורט לא חסום, אבל גם אי אפשר להשתמש בו.

אתה יכול להתקשר לברק ולהגיד שלדעתך הם עושים לך QoS (ר"ת של Quality of Service), ושאתה מעוניין לצאת מרשימת המנויים ש"נהנים" מפיצ'ר זה מיד - או שאתה מעוניין להתנתק במחילה משירותיהם, אפילו אם אתה בהתחייבות, כיוון שאתה התחברת לספק אינטרנט ולא לספק פרוטוקול HTTP...

אתה מוזמן לשתף אותנו בהמשך הסאגה איתם, זה יהיה מעניין

ישן 01-06-2007, 12:49

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אם כן, הדבר מוכיח שהיה QOS?"

כמו שאמרתי, להוכיח הרי לא ניתן.

אבל מבחינה טכנולוגית (בתור אחד שמתעסק בזה...) - אם אני הייתי ספק אינטרנט ומחליט לעשות את זה לחלק מהמשתמשים שלי, אני משער שהיה הכי נוח לי להגדיר בנתבים שמרשת מסויימת יש QoS, מרשת אחרת אין, ולחבר את האנשים הרלוונטיים לרשת הרלוונטית. בכל דרך אחרת (שאין קטגוריה מוגדרת לסנן על פיה כי כולם באותו טווח IP) - אזי הנתבים כבר צריכים להיות הרבה יותר חכמים, להתממשק כל הזמן לשרתי ההתחברות, ולבדוק על פי משתמש איזו איכות תעבורה לתת (שהרי הכתובות משתנות בכל פעם שאתה מתחבר מחדש לאינטרנט) - זה כמובן יותר מסובך כמו שאתה יכול להבין מהתיאור...

ישן 01-06-2007, 15:17

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "אז למעשה, במידה ובמחשב..."

כך אומר ההגיון שלי... ואני לא בטוח שדווקא לשרתי ה IRC המדוברים - סביר להניח שזה כתוצאה מתיעדוף בקנ"מ גדול יותר (הכל לכאורה...) - אשר חלק מהדברים שמושפעים ממנו, זה חיבור ל IRC - אני משער שזו לא הייתה הכוונה, משום שתעבורת IRC אינה מפריעה לאף אחד - בד"כ הכוונה היא לחסוך עשרות אחוזים מרוחב הפס לחו"ל על ידי מניעת האפשרות להשתמש ברשתות P2P... וזה תוצר לוואי בלתי רצוי אבל שלא ניתן לשלוט עליו (כי הספק עוד לא יודע כנראה לעשות קלאסיפיקציה של תעבורה לפי שכבה 7...)

ושוב - ייתכן שהכל יד המקרה, שהבעייה בכלל במחשב של המשתמש, או בכל השרתים שאליהם הוא מתחבר, ושהכל מצויין אצל הספק - חשוב להדגיש את זה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר