לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2007, 10:38
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי mosquito555 שמתחילה ב "באופן מאד כללי ירי ביד אחת..."

סיבה נוספות לירי ביד אחת היא הצורך לאחוז / להדוף משהו ביד השניה.

כמו שציינו כאן, בלימוד עקרונות הירי ידגישו בפניך את היתרון של ירי בשני ידיים, בעיקר בכל מה שקשור לדיוק וייצוב האקדח. לעומת זאת בירי ספורטיבי ישנם הרבה מצבים של ירי באקדח בד אחת (ולעיתים אפילו על רגל אחת ).

למי שמכיר ויודע לירות, ירי ביד אחת אינו מוקצה, ולעיתים אף נוח יותר מאשר להיכנס למצב של ירי בשני ידיים. בכל מקרה אני מצטרף בחום להמלצתו של נועם : תגיע למטווח מקצועי ותתאמן בעזרת מדריך, ולאחר שיהיה לך ביטחון בשימוש בנשק, וידע בעקרונות הבסיסיים, או אז תוכל להגיע למצב הירי המתאים לך.

בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2007, 11:02
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
חברי, תודה לכולכם, בסה"כ כולכם צדקתם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "ירי באקדח ביד אחת"

ראשית, כמובן שאינני יורה לבד ולא ב"שליפה" (במובן המטאפורי שלה. כמובן שכן בשליפה מהנרתיק...). הירי ביד אחת הוא, כפי שעלה כאן מחילופי הדברים, באמת לטווח של חמישה מטרים גג ולא ראיתי שום צורך להקדיש לו יותר מכעשרה אחוזים מהסה"כ. זה פשוט משהו שצריך לדעת אם עוברים סף מסויים של תרגולים, כדי לא להתקל בזה בפעם הראשונה כשבאמת צריכים (למשל, אם נפגעה לך היד השניה. סתם דוגמא ויש עוד). זה תמיד נראה רחוק ולא רלוונטי, אבל יש לי בן מחזור שנקבר לפני מספר שנים בגלל שלרוע מזלו אצלו זה כן היה רלוונטי וחוץ מזה ודאי כולם מכירים את סיפור צ'רלי שלוש ז"ל (לא מדובר במקרים של ירי ביד אחת, אבל במקרים שהם לא במאה אחוז לפי הספר והתורה הכתובה, ולפעמים השניות שנדרשות לך לאלתר בזמן אמת פשוט לא עומדות לרשותך).

יריתי עד היום מאות כדורי אקדח, גם בטווח השנה האחרונה, אבל תמיד בשתי ידיים. לי דווקא נוח יותר לא לנעול מרפקים ואת האקדח אני מחזיק לא ישר לפנים אלא קצת כמו רובה - מול העין המכוונת - כשהיד השניה תומכת לא מהצד אלא מלמטה. הדבר החשוב שלמדתי בירי ביד אחת, הוא לזרוק את הכתף היורה אחורה לפני הירי, כמעט במודגש, כדי לצמצם כמה שיותר את הרתע. אבל זה היה ממש על רגל (או על יד) אחת. ירי כמובן אינסטינקטיבי ולא דרך כוונות, והעיקר שהבלון התפוצץ.

בכל אופן תודה ויום טוב לכם

אליהו
ישן 03-06-2007, 17:27
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה לאליהו ר

בניגוד למה שכתבו כאן חלק מהאנשים, ירי ביד אחת הוא מאוד רלוונטי ולעיתים מחוייב המציאות. מהם המצבים בהם יורים ביד אחת? שוב, בניגוד למה שנאמר כאן, אין כאן "חוק מדעי". כשתיקלע למצב כזה תדע. דוגמה מהחיים הכי שכיחה לירי ביד אחת (שניתקלים בה שוב ושוב ושוב ושוב): חילוץ פצוע מזירת קרב (ביד החלשה) כשאתה מחפה באמצעות ירי (ביד החזקה). כל השטויות על פציעה ביד אחת וכדומה הן, כאמור, שטויות. את הטכניקה עצמה תתעקש לקבל ממדריך הירי. והנה טיפ: אם תרצה להרשים אותו, תגלה לו שהסיבה שכולם "נועצים" את היד החלשה באוויר בזמן ירי ביד אחת (פעולה מיותרת, מסוכנת ומטופשת) - כפי שהמליצו לך כמה כאן - היא שריד מתו"ל אבטחת אישים מיושן המחייב דחיפת המאובטח ביד אחת וביצוע ירי ביד שניה. המאובטח נעלם ונותרה רק התנועה...
ישן 03-06-2007, 18:36
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה לאליהו ר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
...בניגוד למה שכתבו כאן חלק מהאנשים, ירי ביד אחת הוא מאוד רלוונטי ולעיתים מחוייב המציאות.
מהם המצבים בהם יורים ביד אחת? שוב, בניגוד למה שנאמר כאן, אין כאן "חוק מדעי".
כשתיקלע למצב כזה תדע...

ואני אחזק את שנאמר , ואף אוסיף "עוד קצת שמן למדורה" :

בכל השנים שאני נושא אקדח , בכל מטווח/אימון אני יורה לפחות מחסנית אחת
ביד אחת , פשוט כדי ש-"אם וכאשר" אזדקק לכך , זו לא תהיה הפעם הראשונה .

לפני כשנה אמר לי מדריך ירי (נמוך ומזוקן עם מבטא אמריקאי...) , שכדאי לי לעשות אותו
הדבר גם עם "היד החלשה" שלי (אני ימני , אז לבצע ירי ביד שמאל) - "סתם למקרה שתהיה
לך התכווצות שרירים דווקא ביד ימין" .
קיבלתי את עצתו , ומאז בכל מטווח/אימון אני "מבזבז" מחסנית גם עם יד שמאל...

ישן 03-06-2007, 19:46
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
גם לי בא להצטרף לפאנל היועצים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=יובל.] ...בניגוד למה..."

ירי ביד אחת

כל מקצועני הירי למיניהם באלף ואחת מגורמי הביטחון במדינה (וגם בחו"ל) לרוב מאמנים בצורת ירי הניקראת "ירי סלקטיבי".
התכלית של הירי הזה היא להכנס ל"מצב ירי" (כבר הסבירו, לא צריך שוב) שאמור לתת יציבות ונוחות לירי מהיר ומדויק ככל שניתן.
אל המצב הזה צריך להכנס במינימום זמן מכל מצב אחר שהיית בו (ריצה, שכיבה כריעה...).
לאחר כניסה למצב, מגיע שלב השליפה (אצבע מחוץ להדק!!), שלב הדריכה, שלב האחיזה בשתי ידיים, שלב הכיוון אל המטרה והירי (מטח של 3 כדורים).

אבל, יחידת אבטחת אישים בעבר השתמשה באקדח S&W 0.38 (תופי) לירי ביד אחת מסיבה אחת - יד שמאל (לימניים) נועדה לאחוז באישיות המאובטחת ולהוריד אותה לקרקע, תוך כדי כך יד ימין שולפת את האקדח, מכוונת ויורה (אין צורך בדריכה).
מין הסתם יש עוד הרבה סיבות למה כן להשתמש בירי ביד אחת, אם כי זה דבר מאד לא מומלץ.
אני מאמין שמדריכי הירי יעזרו לך אם מאד תרצה ללמוד.

ככלל - ירי באקדח הוא מחייב מיומנות גבוהה והרבה....מזל! מעבר ל 20 מ' הפיזור הוא אדיר (כל היד יכולה להיות מושטת קדימה ויציבה כמו סלע, מספיק שכף היד מוטה טיפה הצידה ובמקום לפגוע במטרה פוגעים בזקנה מאחור שבדיוק בורחת בבהלה....).

ישן 03-06-2007, 19:16
  mosquito555 mosquito555 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.07

אני קורה פה כל התגובות של "מדריכי" ירי למיניהם ופשוט נדהם עד כמה אדם יכול לדבר שטויות על דברים שהוא לא יודע.

1) תו"ל מאבטחים: יד שמאל(החלשה) נזרקת קדימה ולא הצידה וזה כיוון שאם לא תעשה זאת- תדחוף כתף ימין קדימה ובכך כל הירי שלך ילך חזק שמאלה (בגלל הצבעה) - כלומר לא תפגע במטרה.

2) חילוץ פצוע בשטח עם יד חלשה וירי ביד חזקה: שטויות כאלה יכול לכתוב רק מישהו שאף פעם לא ירה באקדח ביד אחת (אם בכלל?). הסיבה: הירי ביד אחת כל כך לא אמין תוך כדי תנועה ועוד עם פצוע שאפילו אלוף הקליה במטרה לא יפגע אף כדור (ואם כן אז בפוקס). המצב הזה יכול בהחלט להתקיים אך הירי במצב כזה יתבצע אך ורק בשביל "להוריד" ראשים ולא כדי לפגוע- כדי לבצע ירי כזה אתה לא צריך להתאמן בירי ביד אחת- פשוט תכוון לכיוון המטרה ותירה.

----------------------------------
ישן 03-06-2007, 20:49
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
להוריד ראשים הרבה יותר חשוב ממה שחושבים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי mosquito555 שמתחילה ב "אני קורה פה כל התגובות של..."

לא אשכח את המדריכים הדביליים שאחרי סדרת התקלות בסימולטור על דבור נזפו בי שאמרתי לתותחן חרטום לירות צרורות קצרים מחוץ לטווח מול ספינה שירתה עלינו טילים - בדיוק כדי להוריד להם את הראשים - עד שנגיע לטווח ונחסל אותם בירי תכליתי (מה שבסוף קרה). העצים האלה - אפילו עציצים אי אפשר לקרוא להם - פשוט לא הבינו על מה אני מדבר.

בחזרה ליד אחת - ההתרשמות שלי היתה שמשיכת הכתף היורה אחורה ממש חיונית לדיוק, כי היא מצמצמת את הרתע, וזריקת היד השניה קדימה והצידה מסייעת ליציבות ושיווי משקל גם כשאין על מה להשען. זה מנסיון של הפעם הראשונה.

ערב טוב

אליהו
ישן 03-06-2007, 22:34
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי mosquito555 שמתחילה ב "אני קורה פה כל התגובות של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mosquito555
אני קורה פה כל התגובות של "מדריכי" ירי למיניהם ופשוט נדהם עד כמה אדם יכול לדבר שטויות על דברים שהוא לא יודע.

אין עליך יתוש, אתה פשוט צודק. עכשיו תקרא את זה שוב ותשליך את זה גם לתגובה שלך.

יש כאן לא מעט מדריכי ירי (בלי מרכאות), ויודע מה ... יש כאן אפילו כמה בוגרי לוט"ר, ואולי אפילו בוגרי 730. שים לב שכאשר כתבתי את נושא הושטת יד שמאל הצידה ציינתי זאת כמשהו שנותר שריד לתו"ל מטוסאים, ולא כדבר שאמורים לעשותו.

ואם נחזק את מה שכתב יובל, למרות שהוא לא צריך חיזוק, כאשר אתה נקלע למצב שבו יורים עליך רוב התו"ל הולך לעזאזל, ומה שנשאר הוא התרגול האוטומטי... וכמו שאני נוהג לומר "אם אתה פוגע טוב בעזרת הטכניקה שאימצת, תשתמש בה".

ואגב שנות ירי, אני יורה באקדח כבר 20 שנה, יודע כמה פעמים היו שינויים בתו"ל ?

ישן 04-06-2007, 20:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי mosquito555 שמתחילה ב "לפי תגובתך אני רואה שהכשרון..."

אהמ - הטון שלך הרבה יותר מדי תוקפני. המנע מהודעות כאלה בעתיד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-06-2007, 22:53
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ואולי כל זה זכר לימים שבהם אקדח היה כלי משני והגנתי

והירי ביד אחת היה ברירת מחדל ראשונה בכלל?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תלוי באיזו מדינה, אבל היד החלשה החזיקה את המותן, החגורה, המרפק של היד השניה וכו' וכו'. בהחלט נראה סביר שמידת ההשקעה בירי ביד אחת אל מול הסיכוי שיהיה צורך אמיתי בירי כזה (יוצאים מן הכלל מי ששבריר השניה המבדיל בבין קליע ראשון בשתי השיטות הוא משמעותי עבורם. באותה מידה גם עבור צלם מקצועי ישנם כמה פיקסלים ששווה עבורם לשים עוד $$$, אבל חסרי משמעות לצלם החובב) היא בין השאר שאריות של מסורות עתיקות וסרטים של קולנוע (וירים יד חובב ירי שלא ניסה פעם לירות בשני אקדחים, שלא לדבר על כמה פעמים שראיתי יורים מעולים משתעשעים ב nigga shooting...).

ישן 04-06-2007, 07:50
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
ירי ביד אחת

אני זוכר שכנער הייתי מביט בהערצה בשכן שלי וחבריו ששירתו בשמשון (ההיא)
הייתה להם חולצת יחידה שקיבלתי והלכתי איתה בגאווה לתיכון עד שהתפוררה - מורעל
בכל אופן התמונה בחולצה שיקפה מצב ירי טרור, כאשר יד שמאל מונחת קדימה, הגוף מכופף ויד ימין עובדת לבד.

אני מניח ש-u-367 מכיר את החולצה
בכל מקרה מדובר בירי בתוך קהל תוך כדי הדיפת אנשים עם היד החלשה, אני מתפלא שחלק מהחברה פה לא העלו את זה (האם המצב קיים גם היום?)

ד"א

מעל הציור היה כתוב באנגלית: YOU BETTER RUN BECUSE WE DO IT FOR FUN

כמו כן - אם ביד אחת עסקינן - מי יודע איך מחליפים מחסנית ביד אחת כאשר היד השנייה פצועה?
"חכם אינו מדבר בפני מי שגדול ממנו בחכמה ובמנין, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כענין ומשיב כהלכה, אומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, על מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ואינו מתבייש ומודה על האמת"

ישן 04-06-2007, 08:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אני ציירתי את החולצה הזאת!
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "ירי ביד אחת"

הציור התבסס על כמה מטווחי אקדח שעברתי ע"י קצין ביחידה.
באמת התפלאתי שהתו"ל הזה לא הוזכר פה במלואו (אם כי שבבים ממנו כבר צפו ועלו), כשאני מתאמן על ירי ביד אחת אני עדיין עושה זאת באותה השיטה.

ישן 10-06-2007, 22:45
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "ירי ביד אחת"

שימוש ביד האוחזת + רגל, בטח שלא זה המקום לפרט - לא מפאת סודיות אלא מפאת סיכון בטיחותי, שמישהו לא ינסה לתרגל את זה- פרוצדורה מסוכנת ולא ממש מתאימה למי שלא מתאמן סדיר, תחת פיקוח ועם מיומנות בסיס טובה פלוס.

ובכלל, למרבית האנשים ירי ביד אחת מתאים ללמוד בטכניקת ספיד-רוק, השאר אצל המדריך במטווח.
מיועד כטכניקת ירי הגנתית בלבד ומצריכה תרגון רב כדי להגיע לכלל שליטה.
לא ממש מתאים לאקדחים בעלי מפצי סטיה ("ג'יפה חמה" לפנים במצבים מסויימים).

בכל מקרה פה אף אחד לא ילמד איך לירות ביד אחת, זה לעשות צחוק ואולי יכניס למישהו רעיון לתרגל "עצמאית ראש גדול" את מה שכתוב פה, התוצאות עשויות להיות מאוד לא חינניות.

ישן 12-06-2007, 00:47
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי seal13il שמתחילה ב "changing clips"

ומחר כשאיזה חכמולוג שיחשוב שהוא הצליח להבין מה שהסברת (ולא עשית עבודה מי יודע מה מוצלחת) ינסה את התרגולת בהתאם לכתוב, אתה תלך לנחם את האלמנה של הבחור שעמד במטווח מאחור? או תדאג לתקוע אצבע בעורק הירך של המתרגל האומלל?

זה נכון שהאחריות לשימוש בנשק היא בראש ובראשונה של מי שמחזיק בו (לפחות אלו בעלי הרשיון) אבל אתה שמתיימר להיות מקצועי "אני יודע אני יודע, הנה ככה" נוהג בצורה חסרת אחריות מדרגה ראשונה.

די עצוב ממי שכותב בחתימתו משפט שמסתיים ב: BETTER BE SAFE

מבזק חדשות קטן, זה שאתה יודע או חושב שאתה יודע תרגולת מסויימת אין פירושו שאתה איש מקצוע או שאתה חייב להוכיח את זה, למעשה זה רק מוכיח את ההיפך. ולא משנה אם אתה 20 שנים בתחום.

גילוי אחריות הוא לא בדיוק פרקטיקה מבישה, מזיקה או לא ראויה.

ישן 17-06-2007, 09:40
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

לא מובן
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי seal13il שמתחילה ב "gun"

לא ברור לי על מה המהומה
אף אחד לא מנסה ללמד ירי בהתכתבות דרך הפורום, לצעדן - אם מישהו יתרגל מצבי ירי על בסיס ההודעות שנכתבות כאן אז הוא אדיוט גמור, בוודאי מצבי ירי מקצועיים כמו תירגולת יד אחת, החלפת מחסנית עם יד אחת וכדומה.

אנשים חסרי אחריות יכולים באותה המידה לתרגל מצבי ירי מסרטי הוליווד או כל מקום אחר, לכן לא צריך להתרגש יתר על המידה ממה שנאמר כאן (דעתי האישית)

סיל 13 - מה אתה מתרגש מכל אחד שזורק הערות כאלה ואחרות פה ומצטדק? בכל מקרה הבאת אותה בתשובה... אחרים לא עלו על זה.... גם לא הסבירו על מטרת הירי ביד אחת....
די מוזר שלא מעט אנשים מציגים עצמם כמדריכי ירי ולא מכירים את התרגולות הללו (שהן מעבר לידע הבסיסי שכל אחד שיורה מכיר...)
"חכם אינו מדבר בפני מי שגדול ממנו בחכמה ובמנין, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כענין ומשיב כהלכה, אומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, על מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ואינו מתבייש ומודה על האמת"

ישן 18-06-2007, 08:57
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "לא מובן"

קרנף, תתפלא לגלות מה אנשים מנסים במטווח. לא משנה מה תעשה וכמה הכוונות של היורים חיוביות, הם ינסו להתנקש במדריך. להוסיף ולהסביר ועוד הסבר חלקי שאינו כולל את הפאן הבטיחותי וממה להזהר טכניקה של החלפת מחסנית ביד אחת כפי שתיאר סיל, זה כבר ממש הזמנה לתאונה.
כמעט ונפגע יש כל יום, למה להגדיל את הסיכון? יש את החוק הבסיסי שאומר שאם משהו יכול להשתבש הוא ישתבש, למה לעזור לו?
גם יורים מנוסים ממעטים להשתמש בטכניקה הזו והיא נלמדת רק היכן שצריך, בגלל שזה סודי? בגלל שרק אני שושו? כי רק ב-X או Y מתרגלים את זה? לא. כי זו פרקטיקה בעייתית.
תרצה תבין, לא תרצה זבש"ך. הבחור הפגין אחריות בדיעבד והכיר בבעייתיות של ההסבר, אז מה אתה קופץ?

לגבי תשובות של מדריכים בפורום, הסיבה לאי מתן הסברים \ הדרכה כאן הוסברה פעמים רבות.
אני מכיר מספר מדריכים כאן שיכולים לשים אותך במטווח שנה רצופה ולא יגמר להם מה ללמד אותך, זה שאנשים מנוסים -שגם לא מתפרנסים היום בהכרח מהתחום ואין להם אינטרס כלכלי להחזיק ידע- נמנעים מלהכנס לפרטים מוכיחה בדיוק את הנקודה הזו.

יאללה, הספיק לי מגן שושנה.

ישן 17-06-2007, 00:08
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי הצעדן שמתחילה ב "ומחר כשאיזה חכמולוג שיחשוב..."

פילוסופיה למה אתה ב- LA ולא בקרית מלאכי זה מאוד יפה, אבל ממש לא מסביר איך אתה הופך אקט חסר אחריות של לימוד טכניקה ספציפית לירי על גבי האינטרנט למשהו אחראי או רציני כפי שמצופה או צריך להיות מצופה מאיש מקצוע.

איש לא אמר שאינך יורה טוב, מדריך טוב (לפחות כשאתה תחת הכובע הזה - ואני מפקפק בכך כי אחריות היא חלק אינטגרלי) או מאבטח טוב What ever it is that you do. אני בהחלט טוען שזה לא מקצועי ולא אחראי ולא משנה למה אתה ב-LA כי אין זה מן העניין.

בנוסף לכך -ושוב לא מתוך זלזול ולא אישי כלפיך אלא כהערה כללית- זה שאדם עוסק במקצוע מסויים אינו מעיד על כך שהוא איש מקצוע טוב, אלא פעמים רבות זה מעיד שהוא יודע "למכור את עצמו" למי שצריך לשלם בסוף היום.

בקיצור, במקום להיעלב ולעשות ברוגז, תנסה להבין את ההגיון מאחורי הביקורת באופן בוגר יותר.

ישן 05-06-2007, 08:56
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=noam17c]נו, בל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
...אם להאמין לציורים וסרטים על המערב הפרוע, נראה לי שהם ירו ביד אחת מבחירה ולא רק מאילוץ...

לאו-דווקא... באקדחי ה-"סינגל אקשן" צריך לדרוך את הפטיש לאחור ולאחר מכן
לשחרר יריה ע"י לחיצה על ההדק .
היו שהעדיפו ירי מהיר בשתי הידיים (שמאל דורכת וימין יורה) .

...מעניין האם פגעו טוב יותר בגלל שבעיקר על זה התאמנו...

חד משמעית - ל א ! מחקרים שבוצעו על תקופת "המערב הפרוע" העלו ממצאים
שכל דמיון בינם לבין מה שאנו רואים בסרטים מקרי בהחלט :

מיומנות הירי היתה מתחת לכל בקורת...
"דו קרב" ממוצע , פנים מול פנים , התקיים בטווחים של 5-4 מטר...
מרבית הפגיעות היו בבטן ומטה , עקב שחרור-הדק מהיר מדי לאחר השליפה ,
עוד לפני יישור האקדח...
מרבית ההרוגים מתו מזיהום , שנוצר כתוצאה מחדירת קרעי-בד מזוהמים (מהבגד)
לחלל פצע היריה , ולא מפגיעה באברים חיוניים...

צלפים מדהימים ומתועדים כדוגמת וואייט ארפ וביל קודי ("באפאלו ביל") היו
"היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל"...

ישן 05-06-2007, 09:06

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h] ...אם להאמין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avishon
לאו-דווקא... באקדחי ה-"סינגל אקשן" צריך לדרוך את הפטיש לאחור ולאחר מכן
לשחרר יריה ע"י לחיצה על ההדק .

היו שהעדיפו ירי מהיר בשתי הידיים (שמאל דורכת וימין יורה) .

זו "טכניקה" שרואים הרבה במערבונים או בתצוגות שעושים לתיירים... בכל מקרה בפועל זה ירי ביד אחת משום שרק אחת אוחזת באקדח בזמן הירי. לא בדקתי את העניין לעומק, אבל הרושם שלי הוא שירי ביד אחת היה לא מעט מבחירה והשימוש ביד השניה למשיכת הפטיש לאחור (היה לו "עוקץ" ארוך שאיפשר גם משיכתו עם אגודל היד היורה) הוא מטעמים של יעילות. היו אקדחי DA במערב הפרוע (לבילי הנער היה סמיט DA) אבל בכל זאת הרוב דבקו באקדחי ה SA (ויש אמריקאים שגם היו מעדיפים אקדחים כאלה ככל הנראה חושבים שהם מחושלים יותר בגלל שמראש יודעים שתפעול האקדח שלהם קשה יותר במצב לחץ...).

יצא לי פעם להחזיק קולט "הצי", ואני חייב לציין שבמושגים של היום זה כלי מאוד לא נוח... מה שכן שביר להניח שלבני אדם במאה ה-19 היו כפות ידיים חזקות בהרבה מאלה של האדם הממוצע היום.

אני מסכים לגבי יכולת הקליעה העלובה של לא מעט "גיבורי" מערב פרוע. תוסיף לזה את העובדה שהכדורים היו מאיכות נמוכה מאלה של היום (ועם אבק שריפה שחור).

ישן 05-06-2007, 10:07

אצל האמריקאים, כמו אצל האמריקאים
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אם כבר אמריקאים - רמת הירי..."

אי אפשר להגיד עליהם שום דבר שהאדם מאחוריך לא יחלוק עליו...

השאלה היא את מי אתה בודק? אם הרד נק שיורה באיילים שבאו לשתות ממיכל שהוא הניח להם? איזה תמהוני חוטב עצים באלסקה? עו"ד רפובליקני מווירג'יניה? יוצא צבא? יורה ירי מעשי?

את ההתרשמות שלי ממעט מאוד מה שראיתי הייתי מסכם כ: "בהתייחס למשאבים העצומים והזמינים של ליורה הממוצע, במדינות אחרות אנשים היו משיגים תוצאות טובות יותר". זה לא אומר שרמת הקליעה שלהם נמוכה אבל זה אומר שמישהו אחר היה משיג רמה גבוהה יותר עם אותה הקצבת תחמושת.

ואם לשפוט ממה שקלטתי פה ושם בכל סרטי התעודה של חצות בדיסקוברי (FBI וכו') אז אנשי זרועות החוק שלהם לא יורים באופן כ"כ יעיל ומקצועי כמו שנהוג לחשוב (כשמדריכים בארץ מספרים בצער על הקצבת הכדורים לשוטר, המטווח בתוך התחנה וכו'). ראיתי הרבה סיפורים (שבהם עניין הירי היה משני ולא הסיפור עצמו) שבהם שוטרים או סוכנים פשוט החטיאו חשוד ממרחק של 5-6 מטר! החשוד הספיק לשלוף ולירות בשוטר לאחר שזה כבר החזיק אקדח.

זה כמובן מאוד אנושי ומתקבל על הדעת, אבל קצת סותר את האגדה על יכולת הירי של איש החוק בארה"ב.

ישן 05-06-2007, 11:33
  יובל. יובל. אינו מחובר  

תגובה ל g.l.s.h - רמת האמריקנים
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אצל האמריקאים, כמו אצל האמריקאים"

אני נאלץ לחלוק עליך. ככל שהתרשמתי ממראה עיניים במטווחים ובמקומות נוספים, יכולותיו של איש החוק האמריקני-כפי שמתבטא בחבורה של מרשלים מארה"ב- עולות עשרת מונים על יכולות הירי של היחידות היותר מיוחדות שלנו. מה לעשות. זה מקביל להבדל בין מכבי ת"א בכדורסל לקבוצת NBA. אין שום דבר כאן שמתקרב למקצועיות, להבנת האקדח ככלי לחימה ולאינטיליגנציה הקרבית של החבר'ה הללו. ואין כאן שום פיתרון קסם. יש להם פשוט הרבה יותר נסיון. אירוע ירי כפי שהתרחש ברמת גן לפני מספר ימים מתרחש שם בכל סופשבוע ובמיתווה הרבה יותר מורכב.. מה גם שתרבות הנשק אצלם נעה עשרות שנים לאחור. הרי כשאצלינו הבריחו סטנים בחזיות של בחורות החבר'ה האלה תיכננו מבצעים צבאיים בהיקפים אדירים (D DAY ). התרשמתי מאוד גם מיכולת הלמידה והפקת הלקחים שלהם. אומנם, הם לא חפים מבעיות (מאוד שבלוניים וחסרי יכולת אילתור או גמישות) אבל מקצועית יש לנו הרבה מה ללמוד מהם.
ישן 05-06-2007, 11:43

כמו שאמרתי: הרושם שלי הוא ממראה עיניים מוגבל
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל g.l.s.h - רמת האמריקנים"

ויותר מזה ממה ששמעתי מאנשים שדעתם מקובלת עלי.

לגבי אנשי החוק: אני דיברתי על תגובה במצבי אמת, לא על ירי במטווח. ושים לב שסייגתי את דברי עם ההצהרה "ביחס למשאבים המושקעים בכך, הם יכלו להגיע ליותר".

במקרים שהוצגו בתכניות שראיתי (ומכיוון שבארה"ב יש מצלמות אבטחה בכל מקום, לא מעטים הוסרטו) הביצועים היו בינוניים מאוד. מי שקובר את עצמו באדמה, מרים את היד ויורה ללא כיוון: אני לא לוקח אותו בחשבון. העניין היה שאנשי החוק המעורבים דווקא סיכנו עצמם ונחשפו למטרות ולא התחבאו. כאשר יש לך נכונות לסכן עצמך ולהתעמת עם "המטרה", אבל אתה מחטיא אותה, זו באמת בעיה.

באירוע לפני 5 שנים בפרוזדור נצרים החטאתי שני מחבלים שירו עלי וברחו לאורך שדה די פתוח (500 מטר מהעמדה). לא בגלל שאני קלע בהכשרה ומתאמן הרבה באזרחות (בנוסף למילואים), אלא דווקא בגלל שהייתי מאוד קר רוח, הייתי מאוד מאוכזב וכמובן שעשיתי שינוי כיוון מסויים. אם הייתי לוקה ברעד או שיתוק זמני, היה לי יותר קל לקבל את זה.

ישן 05-06-2007, 14:03
  יובל. יובל. אינו מחובר  

תגובה נוספת ל g.l.s.h
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כמו שאמרתי: הרושם שלי הוא ממראה עיניים מוגבל"

אין ספק שהתפקוד בשטח והתפקוד במטווח שונה לחלוטין. לצערי (או למזלי) לא ראיתי את החבר'ה הללו באירועי אמת כך שאין לי יכולת לשפוט. אבל אינדיקציה טובה היא ארוע הירי המפורסם בהוליווד לפני כעשור. אם נתעלם מההערות המטופשות של קרייני הטלוויזיה, האירוע הזה הוא דוגמה מצויינת לתפקוד ושליטה. כח המשטרה היה בנחיתות מוחלטת מול היורים מבחינת כלי הנשק ובכ"ז הם הצליחו להכיל את האירוע, לבודד את היורים בתא שטח קטן ולסגור עליהם בהדרגה. על ההחלטה של המשטרה להשתמש לבסוף בכלי נשק מחנות נשק סמוכה כולם שמעו בוודאי. קיצורו של דבר, איני חסיד שוטה של כל מה שמגיע מארה"ב, אבל נכון להיום, מבחינת חוכמת קרב, טקטיקה והכרת הנשק יש לנו המון מה ללמוד מהם. נכחתי בתרגילים שונים של יחידות שונות אצלינו ולנוכח הרמה והתפקוד הייתי חייב להטיח את ראשי בקיר. ואני לא מדבר על אגד התחזוקה המרחבי...איך לדעתך יתפקדו לוחמים אלו תחת אש?
ישן 05-06-2007, 14:24

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה נוספת ל g.l.s.h"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
ואני לא מדבר על אגד התחזוקה המרחבי...איך לדעתך יתפקדו לוחמים אלו תחת אש?

על זה אני ממשיך חסורת משפחתית של פילוסופים בגרוש לענייני מלחמה (סבא ואבא...) ואומר שלחימה היא ממלכת האי וודאות וצימצום החושים. בניגוד למה שאתה רואה על מסך קולנוע/טלוויזיה משם מקבלים את הרושם (מכבר לכל הקיטש שהוא שאלה של בימוי ודרישת קהל) על לחימה, במציאות בסיטואציות של לחימה פתאומית (וגם לא...) אתה פשוט נקלע למצב בו כל החושים עובדים על רמה מצומצמת מאוד והחל בחוש הראייה... בתור ניסוי של סטודנט להתנהגות ארגונית (וסתם סקרן) עשיתי הרבה ניסויים על חברים לפלוגה/גדוד אחרי אירועי "לחימה" החל מאירועי המנהרה ב-96 ועד לקיץ האחרון בג'נין... משם למדתי להעריך יותר את האמירה שבסך הכל עד שמתרגלים ללחימה (אם יש זמן) אז עבור רוב רובם של האנשים היא חוסר ודאות מוחלט: ללכת באפילה במקום שאתה לא מכיר. אלה שמבריקים מעבר לזה הם אלה שמצליחים לאלף את החושים לתפקוד מקסימלי גם בתנאים ההרסניים והבלתי סלחניים של לחימה - לא בהכרח מיומנות בנשק, אלא גם מיומנות בנשק. יש גם הבדל עצום בין אירועים יזומים או כאלה שבהם אתה מרגיש שיש לך גב רחב של עורף ולוגיסטיקה (וכאן יש המון גיבורים, "איקסים", צלפים וכו'...) ובין אירועים שבאים בהפתעה ושבהם אתה מרגיש שאין לך את הגב הזה.

מסיבות אלה אני מחשיב קצת פחות מאחרים את עניין המיומנות בנשק וציוד וטוען שהיא יתרון עצום אם יש לך את הבסיס הנ"ל. אם אין לך אותו אז מיומנות היא יתרון אבל משקלו הסגולי הרבה יותר קטן.

אם אנחנו מדברים על אותו אירוע מתוקשר בהוליווד (ואני מאמין שאנחנו מדברים על אותו אירוע עליו נעשו סרטים אפילו) אז לטעמי לא מעט שוטרים דווקא לא מימשו כ"כ טוב את המיומנות בשימוש בנשק - גם אם הפגינו אומץ עילאי (והאמת היא שחשבתי על האירוע הזה כשכתבתי את ההודעות הקודמות). שני הפסיכופטים (ואין מניעה אלא להגדיר אותם כך) לבשו אפודי מגן, אבל כמובן שגפיהם וראשם היו חשופים. כמות התחמושת שנורתה שם ע"י שוטרים שחשפו עצמם, היא גדולה ובכל זאת השניים לא נפגעו בנקודות אלה (אם אני זוכר אחד התאבד/הרג עצמו בשוגג והשני נורה מרובי סער בסוף הקרב, וגם מת מאיבוד דם).

אני לא אכנס לכל נושא מה הייתה צריכה לעשות המשטרה או לא כי זה לא הוויכוח כאן. את המסקנות שלהם הם הסיקו ממילא. הדיון הוא רק על מה מיומנים השוטרים לעשות לעומת מה הם עשו בפועל.

ישן 05-06-2007, 14:56
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

האירוע בארה"ב
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "[QUOTE=יובל.] ואני לא מדבר על..."

באותו אירוע לשוטרים - מיומנים בירי אקדחים ככל שיהיו, היה או אקדח או שאט גאן, שכידוע שני הכלים הללו לא יעילים לטווחים בינוניים ומעלה.

2 החברה עם הקלאצ'ים נתנו מכות אש עוצמתיות נגד השוטרים שלא היו יעילים עם הנשקים שלהם.

בסוף אחד התאבד בירי לראש והשני חוסל רק לאחר שכוח של הסוואט התערב.

לעניין המיומנות - לא הבנתי אותך:
"מסיבות אלה אני מחשיב קצת פחות מאחרים את עניין המיומנות בנשק וציוד וטוען שהיא יתרון עצום אם יש לך את הבסיס הנ"ל. אם אין לך אותו אז מיומנות היא יתרון אבל משקלו הסגולי הרבה יותר קטן"

אם אין לך את הבסיס המשקל הסגולי לא קטן יותר אלא לא קיים.

או שאתה מקצוען ויודע להילחם או שתישב במפקדה ותטחן בפלה עם אשכוליות כדברי הגששים.
תחת אש ולחץ פועלים בעיקר לפי האינסטינקטים שניזונים מהאימונים ופה אם אתה לא מיומן מול קרטון באדם איך תפגע באוייב אמיתי ?

יאללה עבודה 6*6

ישן 11-06-2007, 08:38
  seal13il seal13il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
שלח הודעה דרך MSN אל seal13il
LAPD
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה נוספת ל g.l.s.h"

first, the shooting was not in hoolywood it was in the Valley and the attacers ,originaly from eastern europe...romanins used AK47s, second, after 9/11 every police car has both an M4 and a Banelli or winchester 870.
all officers are wearing level3 balistic vests at all times.
the level of law enf. in the U.s is veryproffessional yet due to birocracy and liability is very restrected.
I worl with aw enf. and spec ops in the U.S on weekly bases ..some are better than others yet over all they are ok, yet when it comes to tactical shoting they are way far beyond.
the mentality here is deferent...no "Brich for contact" therefor it is very deferent state of mind
when it comes to S.W.A.T,only the major citi's have a designated SWAT team...in most of U.S these are reg. cops who are "assignd" as swat in case something happans.

still we are way behind when it comes to manpower, equipament and favcil.

there are still more police helicopters in LAPD than there are police cars in tel AVIV.

ישן 11-06-2007, 08:35
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לפני שנתיים הייתה שערוריה רצינית במחוז ל.א.,
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל g.l.s.h - רמת האמריקנים"

כשעשרה שוטרים ירו יחד כ-120 קליעים לכיוון חשוד, וכל מה שהצליחו היה לפצוע אותו וגם את אחד מהם שנלכד בקו האש. המקרה ידוע בתור 'תקרית קומפטון'.

בקיצור, לא יודע לגבי הרמה הכללית שלהם, אבל גם להם מפעם לפעם קורים אירועים מביכים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 07-06-2007, 21:50
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי קואלה69 שמתחילה ב "כמי שירה 15 שנים בשתי ידיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קואלה69
כמי שירה 15 שנים בשתי ידיים ומפאת בעיית בריאות נאלץ לעבור לירי ביד אחת אני יכול להעיד ממקור ראשון לגבי הירי בתופי S&W 0.38 (קת העץ הקטנטנה הוחלפה בקת גומי לשיפור האחיזה) - למרות שאני מאומן ומיומן באקדח זה ויריתי אלפי כדורים ביד אחת לא ניתן כמעט להשיג פגיעות טובות אפילו בירי איטי ומכוון בטווחים של יותר מ 10 מ'. הטווח האופטימלי לירי בנשק זה ביד אחת אינו עולה על 6 מ'. אני מניח שבאקדח הספיציפי הזה יש משמעות גם לקנה הקצר מאוד, ההדק הכבד והרתע שאינם מוסיפים לדיוק. לא ניסיתי אך סביר שבאקדחים המוזנים במחסנית ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר.

מתי אתה בא
לראות שאפשר גם אחרת
הרבה יותר טוב גם עם יד אחת?
ישן 18-06-2007, 05:54
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile

כמה מחברי הפורום הנכבד יבואו למפגש במטווח במידה ואארגן מפגש שכזה ?

מי שמעוניין ללמוד ואינו יודע - יבוא ללמוד. מי שמכיר שיטות ומעוניין לשתף יבוא ללמד.
(תועברנה בצורה מסודרת ע"י מדריך)

ימים אפשריים לארגון המפגש - סוף שבוע - שישי ואפשר גם בשבת למעוניינים. ניתן לארגן מפגש מסודר הכולל ארוחה בפאב הצמוד למטווח אצלנו בנירים.

(לפחות אחד מחברי הפורום כבר ביקר במטווח ויכול להעיד על המקום.. )

ממתין לתגובתכם.

נעם.
054.7919542 noam17c@gmail.com

"יש לנו ציבור מסור להגנה ומוכן לחרף את נפשו להגנה על הציונות, אך אין לנו ציבור מוכשר,מאומן ומצויד לכך". דוד בן גוריון 1948.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:56

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר