לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2007, 15:23
  flash7 flash7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אתה צריך להבין, הפורום הזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל K
אתה צריך להבין, הפורום הזה כשמו כן הוא, "פורום". מטרת הפורום הוא לכוון ולעזור, אך לא כדי להעביר קורסי לימוד.
חסר לך ידע בסיסי, הדבר הבסיסי ביותר שחסר לך, הוא המחשבה לחפש, ללמוד ופשוט לקרוא כמה מילים כדי להבין.
אתה אפילו לא צריך לחפש, אני כבר צירפתי לעיל קישור, שם תוכל לקרוא על השאילתה ALTER TABLE ויחסכו ממך הרבה שאלות.

אני מציע שתשב ללמוד קצת את הבסיס של מסדי נתונים, כך תבין מה זה סוג שדה ואיך להגדיר את סוג השדה כמספר, תווים, תאריך או אחר. פשוט מדובר בדבר הבסיסי ביותר, ומי שלא יודע את זה, עדיין לא הגיע לשלב שיש לו בכלל מה לשאול.

בהצלחה

אני לא חושב שיש סיבה לקחת את העניין כל כך ברצינות, אני בסך הכל שואל, אני לא מבקש קורס לימוד אלא קצת הדרכה בפעולה מאוד ספציפית של הוספת עמודה לטבלה. מי שלא רוצה לא חייב לענות.

לגבי העניין, קראתי את הקישור שצרפת והוא בהחלט עזר לי ואשתמש בו כדי להוסיף עמודה, אבל בכל העמוד הזה לא היה רשום שום דבר על המיקום של העמודה בתוך הטבלה, לכן פניתי שוב לפורום כדי לקבל תשובה.

אני יודע את הבסיס של מסד נתונים ויודע מה זה סוג שדה. להבנתי בשאילתה ALTER TABLE צריך לכתוב את סוג השדה בעמודה שצריך להוסיף. כל מה שרציתי לדעת זה אם כדי לקבל שדה מסוג תאריך יש לכתוב date או מילה אחרת. מי שנכנס לפורום וקורא שאלות, רוצה לעזור אני מניח ככה שתשובה פשוטה של כן או לא, וכתיבה של המילה המתאימה במקרה שמה שהצעתי לא נכון, לא נראה לי כמו בקשה מוגזמת, ושוב, מי שלא רוצה לא חייב.

אני מבין ומסכים שאנשים צריכים לנסות לחפש תשובה לפני שכותבים שאלה, אבל בכל זאת, אני חושב שלכל שאלה שנשאלה בפורום הזה ניתן למצוא תשובה באינטרנט אם מחפשים מספיק טוב. הרעיון של הפורום הוא להקל על אנשים ולתת לכאלה שיודעים פחות אופציה לקבל עזרה מכאלה שיודעים יותר.

אתה צודק שכרגע אני לא מעוניין להרחיב את הידע שלי באופן משמעותי בנושא הזה, אני רק רוצה להוסיף עמודה לטבלה שתבטא את תאריך ההרשמה ולאחר מכן לסדר את הרשימה לפי עמודה זו. לכן לא חיפשתי מידע מקיף על מסדי נתונים אלא שאלתי בפורום, וכמו שציינת זה לא המקום לקבל קורס או להרחיב את הידע באופן משמעותי, אלא לקבל הדרכה בשאלות ספציפיות.

אז לעניינו:
כדי להוסיף עמודה ששדותיה יהיו מסוג תאריך יש לרשום כך?
קוד:
ALTER TABLE table_name ADD column_name date

ולאן מתווספת העמודה החדשה? האם היא הופכת להיות העמודה הראשונה בטבלה? האחרונה? או משו אחר?
יש דרך לשלוט בזה בשימוש בשאילה ALTER TABLE (ובדף ASP ומסד אקסס)?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2007, 15:43
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי flash7 שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל K]אתה צריך..."

בדקתי בקישור, ואכן טעיתי.
הנחתי שפרט זה יהיה מצורף שם, מסתבר שלא.

בכל אופן, רצוי מאד לבדוק ב-Reference הרשמי. היות ואתה משתמש בטכנולוגיות של מיקרושיט, כדאי שתבדוק ב-MSDN, שם אני מניח תוכל לראות את כל השאילתות בכל הוויארציות.

לגבי שאלתך הספציפית, לאחר שם השדה החדש תכתוב את הפקודה FIRST על מנת להוסיף את השדה כעמודה ראשונה או AFTER ולאחריה את שם השדה שלאחריו השדה החדש יופיע.

עריכה:
אני חייב לציין שבמסדי נתונים שונים יש שינויים בתחביר, אבל באקסס הסיכוי לתחביר לא צפוי גדול מכולם, מה שכתבתי יפעל בכל מסד נתונים שפוי, אך לא בהכרח באקסס.
בכל אופן, באקסס תוכל להשתמש גם במינשק הגרפי כדי לבצע שינויים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל K בתאריך 07-06-2007 בשעה 15:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר