לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2007, 09:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סמבוסק שמתחילה ב "נראה לי, סיימתי בנוב'. גם..."

אני מהצד של החי"ר... בזמן שהיית במעצר, אני אכלתי לוף עם בוטנים... שריונרים קצת אירחו אותי בתרגילים, אני אירחתי שריונרים בתרגילים אחרים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2007, 04:51
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
מי שלא מכיר את הסיפור שמאחורי הכפר האורבני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "ווידאו: מהתרגיל הרב-חיילי בשיזפון היום ואתמול"

פעם הרב"ח היה במטווה סורי טהור. היה מתחם רק"מ סורי שהדגימו עליו תרגולת כיבוש של חיר ושריון. כך התנהל לו הרבח במשך עשרות שנים. עד שהגיע מחט בשם גיא צור והחליט שהמציאות בשטחים והסבירות הנמוכה למלחמה בצפון הופכת את התרגולות הללו ללא רלוונטים.הוא הפעיל לחץ במזי והשיג מימון ואישור למחיקת מגנן הרקמ. בשהקעה כספית לא קטנה הוקם הכפר האורבני במקום מתחם הרקמ שרק חצי שנה לפני כן הושקעו בשיפוצו קרוב למאה אלף שקל. הסיבה שליד הכפר הפלסטיני נשארו המכשולים הסוריים היה לטובת הדגמת יכולות ההנדסה(לאף אחד לא היה רצון להתחיל לחשוב על איך לשלב אותם בתרגיל של כפר פסטיני). הצחיק אותי שדובר צהל בחר לקרוא לתרגיל כיבוש כפר סורי, כאשר הסיבה היחידה שה"כפר" הזה קיים היא כי בצהל המכוון שטחים של 2002 חשבו שאין למז"י צורך להתאמן על שדה הקרב הסורי.

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 06-06-2007 בשעה 04:54.
ישן 06-06-2007, 11:06
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
קצת סדר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "ווידאו: מהתרגיל הרב-חיילי בשיזפון היום ואתמול"

מה שרואים בסרטון ובתמונות זה לא הרב"ח אלא מה שנקרא "תצוגת יכולות".
זה לא תרגיל, אלא יותר סוג של הצגה - משמע אין פה באמת עניין של תרגול/למידה, החיילים מגיעים למקום בערך שבועיים לפני ובמשך כל הזמן מתאמנים על זה, ככה שהטנקיסט לא באמת מופתע מהמטרות, וכל טג"ש יודע בדיוק לאיזה נקודה הוא יגיע וכו'...
הרעיון של התרגיל זה פשוט "וואו מגניב צפ"ש, וואו מגניב ריצוף, וואו מגניב F-16" ואם יש מזל (או יותר נכון תקציב) אז גם "וואו מגניב MLRS". התרגיל הזה פתוח לתקשורת, וגם מגיעים לשם הרבה חברה מתעשיות בטחוניות שמביאים איתם את המשפחות שלהם וממש עושים שם פיקניק...
מי שמבצע את התצוגה (אצל הירוקים לפחות) זה קורסי המפקדים.

התרגילים האמיתיים של הרב"ח מתקיימים אח"כ ומי שעושה אותם זה הקק"צים והם לא פתוחים לתקשורת...
ישן 06-06-2007, 15:33
צלמית המשתמש של ddd_9
  ddd_9 ddd_9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
מאיפה הצפש נורה?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "הצפ"ש.."

אני לא רואה את המשגר הנגרר שלו, יכול להיות שהוא נורה מהמשגר של הריצוף, עם כן אז זה במקום הריצוף או שהם ביחד ומה הכמות שכל משגר נושא? (להגיב במגבלות הב"ש תודה)

ובאמת הכל שם זה הצגה מתוכננת מראש, בתרגיל שאני השתתפתי הפלוגה כבשה גבעה ומשם נתנו רתק לתובת הכוחות החוצים, האש רתק היתה מוגבלת לשטח של 10 מטר מגג עד גג, שבתוכה 6 חביות כמות התחמושת והכלים היתה אדירה! 5 ברוסים לכל מאג 2 ברוסים לכל נגב ו5 מחסניות לרובאים בנוסף למקלר ובארט, היתי צריך להזיז את המאג חמש פעמים, בגלל הכמות של התרמילים ולשפוך מים על הקנספ היה כייף מי אמר שאין הקצאות

ג'ורג' ס. פאטון-" אני מעדיף דיווזיית שריון נאצית שלמה מולי , מאשר צרפתי אחד מאחוריי "

ישן 06-06-2007, 23:36
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
המדריך להדגמת היכולות
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ddd_9 שמתחילה ב "מאיפה הצפש נורה?"

מה זה הדגמת יכולות?
הייתי מעורב בהפקה של 3 הדגמות. ההדגמה נערכת כול רבח(סקמ) כלומר כול 4 חודשים בערך. ההכנות להדגמה כוללות חודש שלם של ארגון בדגש על השבועיים האחרונים שכוללים את דיגום המטרות והחזרות על ההדגמה. למי שעדיין לא הבין את ההבדל בין הדגמת יכולות לתרגיל- הדגמה היא בעצם הצגה עם תסריט כתוב. כול חייל יודע את תפקידו וכול תנועה מתוזמת ומלווה בהסברים. היא מוצגת לקהל שיושב בטריבונה על גבעה מעל ההדגמה. במקור הייתה מטרתה של ההדגמה לחסוף בצורה חוויתית לצוערי קקצ יבשה את היכולות השונות של זרוע היבשה. כיום ההדגמה היא חלון הראווה של מזי ותפקידה להראות את עוצמת חיל היבשה.הרצון הוא להרשים את הצופה ולא רק ללמדו דידגתית על היכולות. כיום הקהל בהדגמה התרחב והוא כולל גם נספחים צבאיים, עיתונאים, אורחים מחו"ל ,בכירים בצהל וסתם קומבינטורים שהשיגו כרטיס להצגה הכי טובה בצהל.

כמה מתאמנים על ההדגמה?
כמות החזרות משתנה בין רבח לרבח אבל כעיקרון(בזמני) בעשרה הימים שלפני ההדגמה עושים 2 חזרות כול יום. החזרות הם בהרכבים שונים של הכוח כאשר ככול שמתקרבים למועד ההדגמה מצטרפים יותר יחידות. עד שלבסוף יש את החזרה גנרלית שהיא אחד לאחד ההדגמה. מינוס כמה יכולות יחודיים כמו ירי של מטוסים,MLRS, וירי סאגרים.(שוב דברים הם דינמיים ומשתנים בין הדגמה להדגמה)

יש הרבה הקצאות?
ההדגמה היא אחד משיאו של הרבח(או סקמ או איך שלא קוראים לזה עכשיו). ההקצאות נשפכות כמו יין. צוות הטנק שעושה את מסלול הטנק בהדגמה מפונק במיוחד וזוכה לירות עשרות פגזים וארגזי פעולה.
הדיגום הוא לא רק ב"כמה שיורים" אלא גם ב"על מה שיורים". לכוחות יש צוות אישי מיוחד שמחדש ומדגם להם אישית את המטרות לאחר כול חזרה, צוותי הטנקים גם זוכים לירות למטרות יחסית חדשות ושלמות שמתודלקות בדלק וחומרי בערה.

מה בדיוק כוללת ההדגמה?
בלי להיכנס יותר מדי לפרטים- ההדגמה מציגה טכניקות ואמלח לחימה של כוחות היבשה. וכיצד נראה שדה הקרב המשולב. ההדגמה כוללת יכולות של חי"ר שיריון הנדסה, תותחנים ומוד"ש כמו גם את חיל אויר(נמ מטוסים מסוקים מזלטים) וגורמי לוגיסטיקה ורפואה. יש גם הדגמה של יכולות אויב בדמות ירי סאגר(טאו וגיל יורים בחלק שמוקדש ליכולות החיר) ופרוטכניקה שמדמה אויב. יש רצון לחדש ולהוסיף דברים חדשים כול הדגמה כך שהרבה פעמים ההדגמה היא פלטפורמה להצגת אמצעים חדשים של צהל. כך בתקופתי הציגו בפעם הראשונה לקהל את הרקפת והמקבילה 120 שלה. כמו כן ההדגמה היא בין המקומות היחידים שניתן לראות ירי גיל, סאגר, ירי MLRS והפצצת יעד של מטוסי קרב. שוב כול הדגמה היא שונה ויכול מאוד להיות שדברים השתנו קצת. הבסיס על כול פנים הוא תמיד זהה.

יו איזה יופי גם אני רוצה לראות את הדגמת היכולות איך משיגים כרטיס?
קודם כול חשוב לזכור שמדובר בשיזפון כך שאם אתה לא משרת באזור אז זה אומר להקדיש יום או יומיים שלמים לסיפור בשביל הדגמה של כמה שעות.
אי אפשר להתפלח להדגמה. גם אם אתה חייל ויכול להכנס לבסיס צבאי הרי שסוללת הסדרנים והמאבטחים לא תתן לך להתקרב בלי כרטיס. קשה מאוד להשיג כרטיס אבל לא בלתי אפשרי. מילת המפתח היא קשרים יש הרבה קורסים ויחידות הדרכה של הצבא שמקבלים כרטיסים כדי לבדוק ביחידה חוץ מזה יש את החזרה הגנראלית יום לפני שבה תמיד יש מקומות וקל להיכנס. כמו שציינתי אין כמעט הבדל בין הגנרלית חוץ מירי של כמה יחידות.

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 06-06-2007 בשעה 23:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר