לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2007, 00:44
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
מידע אתגר חודש יוני - "לרפא את העולם"

Heal the world
Make it a better place
For you and for me

And the entire human race

האתגר הפעם יעסוק בנושא שצריך להעסיק אותנו יותר, כצלמים שביכולתם להשפיע ובעיקר בעיקר כבני אדם.

בהמשך להצעה שעלתה כאן לא מזמן (תודה yoss1) -
האתגר הפעם יעסוק בנושא רחב וייקרא "לרפא את העולם".

העולם שבו אנו חיים סובל לצערנו משלל מפגעים - שאת רובם ככולם הביא האדם.
מזיהום כדור הארץ ועד מלחמות אזרחים והשמדת עמים.

עדיין לא מאוחר לעשות משהו בנידון ואף פעם לא מאוחר לומר את דעתנו!
נושא האתגר הפעם רחב מאוד, ויאפשר לכל אחד ואחת מכם לקחת את התחום או הנושא הקרובים אליהם ביותר.

זו ההזדמנות שלכם להביע דעה אמיתית בצילום - ליצור אמירה חזקה ונוקבת.
אנא התייחסו לאתגר זה ברצינות הראויה.

כל אחד רשאי להעלות תמונה אחת ולשרשר אותה כאן באשכול זה.

עם נעילת האתגר נקיים הצבעה ונקבע את הזוכה. הזוכה מקבל צל"ש לחודש שלם ! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במידה וברשותכם כמה תמונות ואתם מתקשים להחליט, אתם רשאים לפתוח אשכול חדש לשם התייעצות עם שאר חברי הפורום לצורך בחירה של תמונה אחת בלבד.

רק נזכיר את הכללים:
1) כל משתתף רשאי להעלות תמונה אחת בלבד.
2) על התמונה להיות בגודל מקסימלי של 800X600
3) את התמונה יש להעלות רק לאתר פרש. כל תמונה מלינק חיצוני תיפסל.

ואנו חוזרים ומדגישים - תמונה שלא תעמוד בכללים לא תוכל להשתתף בהצבעה.

האתגר יינעל ב-30 ליוני (יום שבת) בשעה 20:00.

צאו לצלם ! מחכים לראות רבים מכם משתתפים!

בהצלחה לכולם !

רועי (rgrg), טל (RedHunter) ומשה (carish1)

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 07-06-2007 בשעה 01:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2007, 23:02
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "אתגר חודש יוני - "לרפא את העולם""

"מפל סער, מושלם! כמעט..."

מפל סער בגולן, שקית ניילון וכוס פלסטיק ורודה. לקח הרבה זמן לרדת לשם ולהוציא אותם. רק באותו מסלול הוצאנו 2 שקיות זבל מלאות..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2007/06/12/77258314.jpg]
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

ישן 22-06-2007, 12:15
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם זה לא נכתב בציניות, אשמח..."

לא, דווקא לא בציניות. אני באמת חושבת שזו התמונה היחידה שמתאימה לאתגר. כל התמונות הן על זיהום הסביבה, וממש לא על "לרפא את העולם". ממש להיפך.
כלומר, יפה מאוד שצילמת זיהום, אבל איך אתה מתקן את זה?

והתמונה שלך משעשעת, אבל מתקשרת לאתגר בצורה די מתחמקת. "לרפא" במובן הפשוט של המילה "את העולם" -> את נשנש, כי היא כל עולמך (זאופיל ). אבל אתה מבין יפה שזו לא היתה כוונת האתגר.

התמונה של אורין מראה בניין אפור ומכוער, שמסמל את הזיהום והרס הסביבה, אך הוא מוקף בפרחים. וגם אם בפועל אנחנו יודעים שהפרחים האלה קטנטנים ונרמסים ע"י בניינים ענקיים כמו ההוא שברקע, בתמונה באה לידי ביטוי מציאות הפוכה: הפרחים תופסים מקום נרחב בפריים, ומסתירים את הבניין. רוב התמונה היא טבע (ירוק, פרחים, שמיים) ורק מאחור מבצבץ הבניין. זו בעצם תמונה שמראה מציאות עגומה (כי הבניין שם), אבל גם נסיון לתקן את המציאות הזו.
מבין?

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 22-06-2007 בשעה 12:20.
ישן 22-06-2007, 12:29
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לא משנה מה המציאות שעומדת..."

לא התייחסתי להערה של אורין למטה. סתכלי על התמונה. מדובר בעשבים שוטים.
איפה בדיוק נכנס כאן ה"ריפוי"?
אם ניקח את הקונספט הזה, לו היינו רואים חורבות של בניינים עתיקים וצמחיה שהשתלטה עליהם ואפילו מוטטה קירות וגגות - האם גם תמונה זו מתאימה לאתגר?
כביכול - הטבע הורס ומשתלט על יצירת האדם...
א. גם זה לא נראה פה. לא נראה כי הבטון מאויים ע"י הטבע
ב. אני לא חושב שגם הקונספט הזה מתאים לאתגר כיוון שאין ריפוי של העולם בהריסת מבנים של האדם.
במקרה הזה, קבוצת אנשים האוספת מבנים מפורקים למשאית זבל, ומנקה את האיזור מהבטון - יתאים לדעתי לאתגר.

ישן 23-06-2007, 16:36
  משתמשת נקבה oWeN oWeN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל oWeN שלח הודעה דרך MSN אל oWeN Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ההצעה המקורית שלך לא רלוונטית..."

הגזמת קצת..
תכלס, חוץ מהתמונה שלך.. לאף אחד מהתמונות לא ממש מתאימה הכותרת : "לרפא את העולם"
אבל בכל אתגר יהיו תמונות שלא ממש קשורות.. פה זה בערך הרוב...
רוב האנשים מעלים תמונות ביום,יומיים האחרונים.. אולי יהיו עוד תמונות שכן יתאימו לכותרת הזאת..
הרבה העלו תמונות שהציגו .. לכלוך כביכול..ומה האדם כן הרס..
האתגר הזה נוטה ל2 הכיוונים.. לכיוון של ריפוי, כמו שלך...נקיון וכאלה... ולכיוון של לכלוך..ומוות.. יש כאלה שרואים את הנושא בצורה של ניקיון ויש כאלה שצורה של לכלוך..

אני לא מסכימה עם שחף שאמרה שהתמונה של Rana כלכך מתאימה לאתגר.. כי שום דבר לא ריפא שם שום דבר.. פשוט רואים הרס מאחורי פרחים שקיימים ולנו אין שום קשר לזה..

אבל מתן, חבל סתם להתעצבן.. זה עושה קמטים (חחח.. )
חכה, יש עד יום שבת.. אולי עוד יפתיעו אותך...

ישן 23-06-2007, 17:04
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי oWeN שמתחילה ב "הגזמת קצת.. תכלס, חוץ מהתמונה..."

אני לא באמת מעוצבן, למרות שהשתמשתי באייקון מעוצבן P:
אני מאוד לא מקבל את הטענה "ככה זה, אנשים יעלו תמיד תמונות שלא קשורות לאתגר" וזהו... אנחנו נקבל את זה.

אני מאוד מקווה שיעלו לכאן תמונות שיש להן קשר ברור (!) לריפוי העולם אחרת באמת האתגר הזה יבוטל (אני לא מתכוון להשתתף עם עצמי).
מה שכן, אני מוכן לקבל שהרמה של הפורום מאוד נמוכה גם בהבנת הנקרא ולכן האתגרים הבאים יהיו קלים הרבה יותר. למשל, נעשה אתגר "חתולים". אני בטוח שפה אף אחד לא יטעה וכולם יעלו תמונות של חתולים ויהיה אתגר מאוד מוצלח. או אתגר "מקרו". אני חושב שפה לא יהיו אנשים שיצלמו נופים ושקיעות.
חבל... קצת תיחכום והפורום הזה נופל.

ישן 23-06-2007, 17:09
  yoss1 yoss1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ההצעה המקורית שלך לא רלוונטית..."

מצטער שריפוי בשבילי זה לא רק "מזרק שנכנס לגופו של יצור חיי"
אני שוב חושב שאתה צר במחשבה שלך, ומה שאמרת בתגובה הזו רק מחזק את זה.
מושג ריפוי יכול לחסות נושאים רבים, ובכלל האתגר לא מתייחס רק לזה, אתה פשוט מתעלם מהכוונה באופן שיטתי!

"האתגר הפעם יעסוק בנושא רחב וייקרא "לרפא את העולם".

עדיין לא מאוחר לעשות משהו בנידון ואף פעם לא מאוחר לומר את דעתנו!"

אתה מתייחס בצורה של מעיין עליונות "אני יודע הכי טוב, אני אגיד לכם איך אתם צריך לצלם ומה לעשות!"

אתה לדעתי צריך לקחת צעד אחורה, ולתת לאחרים להביע
את עצמם כפי שהם מבינים את האתגר ולפי הכוונה המקורית של התאגר.
ישן 23-06-2007, 17:18
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי yoss1 שמתחילה ב "מצטער שריפוי בשבילי זה לא רק..."

אין לי בעיה עם הצגת העמדות שלכם, כמו שמעולם לא אמרתי (ואתה מוזמן לחפש ולהראות איפה כן) שריפוי זה רק זריקה בגוף של בעל חיים.
אל תכניס לי מילים לפה, זה מוציא אותך מאוד קטן.

לא אמרתי שאני יודע הכי טוב, אבל במקרה הזה אתה אפילו לא מנסה להראות לי איך התמונות שעלו קשורות לאתגר. אין לי בעיה שתעלו תמונות, אבל שיהיה קשר והגיון.
אין האתגר מדבר רק על זיהום אלא כפי שכתב רועי, מלמחות אזרחים והשמדת עמים... יש הרבה מפגעים בעולם ולנו יש את הכוח לתקן ולרפא.
אבל האשכול הזה הפך לאשכול מחאה כנגד הזיהום יותר מאשר אשכול "כך נתקן ונרפא את העולם".

מלבד שחר (SilverCivic) שצילם למען האתגר והיה לו רעיון ממש טוב - אני לא רואה אף תמונה שבאמת עברה מחשבה וצולמה למען האתגר.
דרך המחשבה של משתתפי האתגר עובדת בצורה מאוד קבועה ואסוציאטיבית.
"לרפא את העולם" מתקשר עם "זיהום". אהה... סבבה, אני אעלה תמונות של זיהום וליכלוך.

ירדת לסוף דעתי?
אתה באמת חושב שהתמונות שעלו כאן - משקפות ריפוי עולם?

ישן 23-06-2007, 16:41
צלמית המשתמש של Rana
  Rana Rana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ומכאן נובעת השאלה שלי. איך..."

נושא האתגר הוא פתוח, ובגלל זה אני כל כך אוהבת צילום, כי זו באמת אמנות, עם ביטוי ועומק.
אם אתה רוצה לפסול תמונות, אתה צריך להגדיר מה זה 'עולם'. האם זה פרחים וטבע, או אולי החתול שלך, או שעולם זה דווקא עולם אורבני ברחוב, או אולי רק התכוונת לגלובוס של כדור הארץ שצריך לתקוע בו מזרק ולצלם?
אחר כך, אתה צריך לשאול את עצמך האם העולם באמת חולה, ומה המחלה שלו. האם בני האדם אינם טבעיים, והאם בקבוקי פלסטיק אינם טבעיים? האם כשאתה אומר שמרפאים אותו, הכוונה כשהוא עדיין חולה, או אחרי שהוא הבריא? האם ילדה שמלטפת סנאי מרפאה את העולם? או שאולי - כמו שאתה הצעת, מי שמצייר גראפיטי מרפא את העולם.
מה דעתך על הקליפ

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן., האם לדעתך הוא עוסק ברופאה של העולם, או במחלה שלו?

Blue, songs are like tattoos
Ink on a pin, underneath the skin
An empty space to fill in

ישן 23-06-2007, 17:11
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Rana שמתחילה ב "נושא האתגר הוא פתוח, ובגלל זה..."

מספיק לחפור.
לרפא מבלי לבדוק בויקיפדיה, הוא מצב שבוא את מביאה ממצב של מחלה וסבל, למצב של בריאות וחוסר סבל.
אני לא צריך לצלם מישהו סובל כדי לתאר ריפוי, כמו שאני לא צריך לצלם מישהו מאושר כדי לתאר ריפוי (אפילו שמדובר בשני המצבים שמגדירים את התוצאה של ריפוי - ממצב סבל למצב אושר).

לצלם מישהו חולה בבית חולים, לא יתאר ריפוי.
לעומת זאת, אם אני מצלם מישהו שעובר השתלת לב, זה כן ריפוי.
מישהו ששותה את הכדור שלו... זה מצב של ריפוי.

במקרה של הנושא שלנו, מדובר בעולם.
אז ההגדרה של עולם כללית, ואין לי בעיה לקבל כל עולם שאת רוצה לפרש, אבל חשוב לי הנושא של ריפוי.
אין ריפוי באף תמונה פה באתגר. כל האתגר הזה פיספס את הנקודה. את יכולה להתפלסף כמה שאת רוצה, אבל זה רק מחזק את הטענה שלי שאם תמונה צריכה הסבר - כנראה שהיא מראש לא מתאימה...
לא מעבירה את המסר.
זה כמו בדיחה שצריך להסביר... את יורדת לסוף דעתי?

ישן 23-06-2007, 17:18
צלמית המשתמש של Rana
  Rana Rana אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מספיק לחפור. לרפא מבלי לבדוק..."

די לחפור תגיד למישהי אחרת. אני כותבת הודעה ומנמקת, ובזה אתה פוטר אותה? זה די עצוב.

כל מה שיש לי לומר לך זה שאתה יכול לא לאהוב את התמונות באתגר, אבל אתה כולה משתתף באתגר, והגיוני שתחשוב שהתמונה שאתה בחרת להעלות מתאימה יותר מאחרות.
זה לא אומר שאתה צודק, זה לא אומר שניצחת באתגר, ובטח לא אומר שאתה חכם ומתוחכם ממני. אני מציעה שתנוח ותחכה לתמונות הבאות ולדעות אחרות.

[אה, ובקשר לתמונה שצריכה הסבר: אני חושבת שהקביעה שלך תינוקית. זה כמו להגיד ששיר שצריך לנתח אותו לא שווה לקרוא. אגב, זה שאתה חושב שהתמונה שלי לא עומדת בפני עצמה ללא הסבר מנומק, לא עושה אותה לכזו באמת].

נערך לאחרונה ע"י Rana בתאריך 23-06-2007 בשעה 17:22.
ישן 23-06-2007, 17:35
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Rana שמתחילה ב "איך אתה יכול להגיד באותו משפט..."

אני לא אמרתי שהתמונה שלי טובה יותר, ואת לא תמצאי מקום בו אמרתי את זה.
נמנעתי כל הזמן להביע את עמדתי בנוגע לאיכות התמונות, אבל אני בהחלט אומר שהן לא מתאימות לאתגר.
רוב התמונות שעלו כאן (ואפילו אלו שעלו להתלבטות בפורום הצילום עצמו וטרם עלו לכאן) פשוט לא מתאימות.

במקום להתווכח איתי על כמה אני מאוהב בצילומים שלי, ועד כמה אני חושב שהצילומים שלכם פשוט גרועים (דברים שלך, לא שלי) - למה שלא תראי לי מה שאני לא מצליח לראות (כי ראייתי מאוד צרה - שוב דברים שלכם)?
למה שלא תסבירי לי איך התמונות כן מתאימות לאתגר?

יש תמונה אחת של Riality2 של מטאטא ליד עגלת סופר, שמראה על עבודת ניקוי, וזה יפה... ומלבד זה, לא ראיתי ריפוי.
יש תמונה אחת של בקבוקים בשחור לבן... תמונה שמצלמת זבל ואין לה שום קשר לאתגר.
הדבר העצוב הוא, שהיא צולמה כנראה מתוך קונטיינר של מיחזור... לו הצלם היה מכליל את הקונטיינר עצמו - היא היתה מתאימה לאתגר באבו-אבוה. מה לעשות - ככה זה כשמוציאים תמונות מהארכיון ומתעצלים ללכת 3 מטר לכלוב המיחזור הקרוב לצלם תמונה חדשה

ישן 23-06-2007, 17:40
צלמית המשתמש של Rana
  Rana Rana אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא אמרתי שהתמונה שלי טובה..."

ואו, בן אדם, כל מה שאני אומרת זה שתמונות לא צריכות להיות מתאימות לדעתך לאתגר כדי להיות מתאימות לאתגר.
זה הכל.
לא שהתמונות שהתמונה שלך טובה או גרועה ושלי יפה או מצחיקה. זה אתגר, פשוט חופשי יותר עם תמונות מוצלחות יותר ופחות - ועם פרשנויות רבות - וזה נהדר. אז אין כאן תמונה שכולנו מסכימים לגביה, ואין צורך גם שנשכנע אחד את השניה. שכל אחד יצביע למה שהוא רוצה. לא הבנתי מה הבעיה. אתה יכול לחשוב שרב התמונות לא קשורות לאתגר, ואחרים יכולים לחשוב אחרת. הרי שנינו מסכימים שדעתך לא נחשבת יותר, אז פשוט תצביע למה שאתה רוצה וגמרנו.

ישן 23-06-2007, 17:46
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Rana שמתחילה ב "ואו, בן אדם, כל מה שאני אומרת..."

מה שאת אומרת לא סותר את מה שאמרתי מלכתחילה, אלא רק מוכיח לי שמישהו פה חיפש להתווכח.
מה שאני בא ואומר זה שהתמונות לא מתאימות נקודה (לא כולן, פירטתי אילו תמונות לדעתי משקפות ריפוי).
לא באתי להגיד ששלי טובה או ששלך גרועה.

את חדשה בפורום וזה כנראה האתגר הראשון שלך.
יש פה בעיה של מגמתיות באתגרים - להעלות תמונות שלא קשורות. סתם בשביל להשתתף.
אני לא יודע כמה את חשבת לפני שצילמת את התמונה, ועד כמה את באמת חושבת שהתמונה שלך מתאימה לאתגר. אני לא מותח ביקורת טכנית על שום תמונה שעולה לאתגר.

מה שחבל לי הוא שאין פה יצירתיות גבוהה. אין פה מחשבה שונה.
הכל שבלוני מאוד.
אבל לא נורא... מבטיח שהאתגר הבא יהיה הרבה פתוח למחשבה אישית, כדי לעזור לאנשים לקלוע בדיוק למטרה

ישן 24-06-2007, 14:11
  remohs remohs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כתבתי כבר לרנה, שהתמונה של..."

דווקא לפי דעתי רוב התמונות שאנשים העלו לכאן מתאימות לנושא האתגר או לפחות למה שנראה לי yoss1 התכוון אליו בהצעה שלו (שיש לה קשר לאתגר אחרת היא לא הייתה כתובה באתגר...)

כל הרעיון באתגר הוא להראות את הפגיעה של האדם בעולם, אחרי הכל לצלם ריפוי של העולם על ידי האדם הוא קצת ותרני, אני בטוח שאתה מסכים שהאדם לא משקם מספיק את העולם ורק ממשיך להרוס אותו ולכן צילום של שיקום תיצור את ההפך למצב הקיים.

דווקא במשפט האחרון רואים שהכוונה היא לא להראות את הריפוי הזעיר של האדם אלא את הפגיעה.
עדיין לא מאוחר לעשות משהו בנידון ואף פעם לא מאוחר לומר את דעתנו!

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:41

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר