לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2007, 22:04
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
כי לא יעזור לך שהמעבד יהיה גם 128 סיביות...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אמנם יש בה "תמיכה לאחור", אבל..."

אם הבינארי (קובץ ההרצה של התוכנה) הודר( = תורגם לשפת מכונה) בסביבה של 32 סיביות, זו הסביבה שהוא ירוץ בה.
יש מצב שלא שמתי לב לשינויים מסביבי (כי אחרי תוכנות אני לא הכי עוקב) אבל מרבית התוכנות יצאו ויוצאות עדיין עם גירסאות 32 ביט בלבד.
לגבי דרייברים זו בכלל בעיה, כי הם לא יכולים לעבוד תחת אמולציה ( = בעיות תאימות שנתקלים בהם לפעמים, למרות שזה פחת כבר למינימום לדעתי)

אני אשמח לראות את ההשוואה אם אפשר... כי לא אמור להיות הבדל בין 2 הגרסאות, רק מרחב הזכרון גדל (תיאורטית, כמובן)

ADIOS - לדעתי עם מאפיינים על הקובץ הרצה תוכל לדעת אם הוא מותאם ל32 ביט או 64... אבל אני אוכל לבדוק את זה רק ביום ראשון על מחשב 64...
אם אני אמצא דרך אני איידע אותך כאן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2007, 22:34
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "כי לא יעזור לך שהמעבד יהיה גם 128 סיביות..."

בהחלט, יש את המגבלה של התוכנה, לכן זה תלוי גם בתוכנה כפי שציינת.
בכל אופן זה לא בהכרח תלוי במשתמש ביתי, מקצועי או כל הגדרה אחרת, אלא נראה לי שעדיף נשגדיר את זה כתלוי בחומרה ובתוכנות העיקריות שבהם יעשה המשתמש שימוש.

אם נרצה לחפור יותר אז אפשר להמשיך ולדייק ש...
כמובן שרוב המוחלט של התוכנות לא עברו הידור ל-64 סביות, אבל אין כאן מקום לשיקול של רוב, רלר של עיקר התוכנות בהם משתמשים וגם איזו תוכנה זאת.
אם משתמש עושה שימוש ב-10 תוכנות שהן ברמה של "פנקס רשימות" שכולן הודרו ל-32 סביות ורק בתוכנה אחת שהודרה ל-64 סביות, אבל התוכנה הזאת לא במקרה היא פוטושמוק, תוכנה לעריכת תלת מימד, עיבוד ועריכת ווידיאו או אחר. זה בהחלט יצדיק שימוש במערכת הפעלה וחומרה של 64 סביות.

לסיכום [ואני חושב שתסכים איתי עם זה, אלא אם שכחתי לחשב פרט מסויים]:
הבחירה בגירסת מערכת הפעלה (מבחינת מספר הסביות) תלויה בחומרה ובתוכנות העיקריות בהן עושה המשתמש שימוש.

נערך לאחרונה ע"י ישראל K בתאריך 07-06-2007 בשעה 22:37.
ישן 10-06-2007, 00:03
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "ומה ההבדל?"

אמולציה אצלי נחשב משהו כמו vmware או qemu... וייתכן מאוד שחלונות עושה את זה (אבל לא סביר) - אבסטרקציה היא יותר סבירה, וגם היא לא ממש מכורח המציאות - כך לפחות נדמה לי. מעולם לא חקרתי את הנושא, אבל אני כן יכול להגיד לך שאני מריץ תוכנות 32 ביט ע"ג מערכת ה 64 ביט שלי מזה כמה שנים כבר, ומפעילים אותן בצורה זהה לחלוטין, ולא נראה (לפחות מעיון בעץ התהליכים) שיש משהו שעוטף אותן לצורך העניין - הם פשוט 32 ביט באופן נקי, כולל הספריות (מה שחלונות קוראת לו dll) - שגם הן 32 ביט - והכל נראה שרץ באופן native למדי... וזה הרי כל הקטע של תקן AMD64 מול ia64 (איטניום) - היכולת להריץ גם 32 וגם 64 ביט...

ישן 10-06-2007, 23:27
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
זה הכול עניין של הגדרה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אמולציה אצלי נחשב משהו כמו..."

אבל לגבי תמיכה ב-32 ביט... גם בלינוקס 64 יש תמיכה ל32 ביט, אין קשר לארכיטקטורה...
ציטוט:
Linux
See also: List of 64-bit Linux distributions

Linux was the first operating system kernel to run the x86-64 architecture in long mode, starting with the 2.4 version prior to the physical hardware's availability. Linux also provides backward compatibility for running 32-bit executables. This permits programs to be recompiled into long mode while retaining the use of 32-bit programs. Several Linux distributions currently ship with x86-64-native kernels and userlands. Some, such as SUSE and Mandriva, package both 32-bit and 64-bit systems on a single DVD-ROM image to allow automatic selection of the best software during installation.

לקוח מכאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/X86-64

כמובן שזה לא משנה אם אתה רץ על gentoo ומקמפל את כל התוכנות שאתה מתקין (ולא עובד עם rpm-ים למיניהם )

הרעיון זהה, המימוש שונה, אבל עדיין מערכת ההפעלה צריכה לתת תמיכה אחורה.

ישן 11-06-2007, 07:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "זה הכול עניין של הגדרה"

ברור שבלינוקס 64 צריכה להיות התמיכה ב 32, שהרי... ב 32 ברור שיש תמיכה ב 32

הציטוט שהבאת רק מחזק את מה שאמרתי, הקרנל יכול להריץ גם תוכנות כאלה, וגם תוכנות כאלה (בו בזמן). אין צורך בהרצת תוכנה (שרצה ב 64 ביט) שתריץ בתוכה את אפליקציית ה 32 ביט - מה שאכן יכול (ויש שיאמרו חייב?) לגרום ל Performance Penalty...

אז אם ה WoW הזה הוא חובה, בהחלט לא הייתי ממליץ להשתמש במערכת 64 ביט גם מבחינת ביצועים לאנשים שאין להם אפליקציות כבדות שהן כבר 64 ביט שיעשו בזה שימוש (בהתחשב בזה שלא רק נושא הביצועים קיים, אלא העובדה שזו מערכת שהרבה דברים שונו בה מהייסוד, ולמיקרוסופט אין כמעט נסיון בתחום ה 64 ביט יחסית למתחרותיה, ואף אחד לא רוצה להפוך להיות שפן נסיונות כמו שעשו בויסטה... - לסיכום - יש רק נקודות שליליות כאן, לפחות בשנה שנתיים הקרובות...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:06

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר