לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2007, 07:01
  arikr arikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
זה באמת מאד הגיוני מה שאתה אומר, אבל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "מלחמות בדרך כלל פורצות בקיץ...."

הרי החיזבאללה מתבסס בעיקר על הגנה בשטח דרום לבנון, כלומר מתכונן ומתבצר ואז מפתה את צה"ל להכנס למלכודות שהכין מראש. לפי ההגיון של מה שכתבת, החיזבאללה דווקה צריך לגרום למלחמה בחורף ולא בקיץ כדי שלנו כתוקף יהיה קשה.
אני מבין שאקט של חטיפה אולי גם לחיזבאללה יותר קשה לבצע בחורף.
אבל למה שלא יחכו לאיזה סדרה של ימים גשומים במיוחד ויבצעו ירי קטיושות מאסיבי על כל הגליל?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
מלחמות בדרך כלל פורצות בקיץ. הסיבה היא די פשוטה - תנאי מזג האויר בחורף הם לטובת הצד המגן ומקשים על הצד המתקיף.
הגנה מקור ורטיבות - הצד המגן נמצא בדרך כלל במגננים בנוים, התוקף צריך לרוץ בגשם.
עבירות - הצד המגן הוא סטטי (לפחות בשלבים הראשונים) ואילו הצד המתקיף צריך לנייד כוחות בבוץ.
ראות - יותר קל לזהות כח בתנועה מאשר כח מגן סטטי מחופר בתנאי ראות בעיתיים.
פעילות אוירית - הצד התוקף צריך לחכות לחלון מזג אויר מתאים כדי לתקוף.

בקיצור, הצד שרוצה לתקוף יעדיף לחכות לבוא הקיץ כדי לממש את תכניותיו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2007, 11:08
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי לא יורי שמתחילה ב "מישהו יכול להסביר לי את הקטע של "הקיץ"? אין שום מידע מודיעיני שתפרוץ מלחמה דווקא בקיץ"

מעריכים שבקייץ סוריה והחיזבאללה יגיעו לשיא כוחם, אבל זה לא אומר שתפרוץ מלחמה. כלומר, הם יכולים להפגיז ולהפציץ אותנו, ואנחנו נתחיל מיד לצעוק:"מיגון מיגון מיגון", ובג"ץ יקפוץ לומר שמיגון זה "לא מידתי" כי זה לא הוגן שלנו יש ולהם אין, לכן ישראל צריכה לבנות מיגון גם עבור הלבנונים, אפילו שאחנו לא יורים עליהם.

לגבי הסורים:
הסורים נערכים למגננה, לא למתקפה. את ההתקפה עלינו הם יעשו באמצעות טילים ורקטות על ריכוזי אוכלוסיה.

הסורים יאלצו את צה"ל לעלות על כל מטען מוקש או מארב טילים בדרך כדי לעצור את ירי הרקטות והפגזים על שטחינו.

העולם ידרוש שישראל לא "תיגרר לעימות", ולמעשה, שתמשיך להפקיר את חיי אזרחיה.
לאחר אלף הרוגים מחיילינו, נשחרר שטחים רבים מהגולן הסורי. לחץ בינ"ל ידרוש מישראל לסגת ומייד תמורות "ערבויות בטחוניות" כמו אלו שקיימות בגולן מאז מלחמת יום הכיפורים, שהאו"ם מחשיב כ"מאוד מוצלחות" למרות שהאו"ם לא מנע את ההתקפות הסוריות.

הממשלה מבקשת מהציבור בארץ לתת אמון באו"ם ובחתירה לשלום וכד'...
מייד עם נסיגת ישראל, תחת הפיקוח של הכוח הבינ"ל, סוריה בונה מחדש את המוצבים, מציבה תותחים ורקטות חדשות ומתכוננת למלחמה הבאה.

אסד רוצה להפוך את הצבא שלו, לחיזבאללה אחד ענק.

ישן 07-06-2007, 11:15
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כי בקיץ לישראל יש הרבה יותר מה להפסיד אפילו מלחימה מקומית מאוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי לא יורי שמתחילה ב "מישהו יכול להסביר לי את הקטע של "הקיץ"? אין שום מידע מודיעיני שתפרוץ מלחמה דווקא בקיץ"

התיירים מבטלים, המקומיים מתבאסים כי נהרסות החופשות (והפרנסה של אלה שמתפרנסים מזה) ולילדים הלך הכיף של החופש. מאות ישראלים ש"הגשימו חלום" ובדיוק השיקו צימר מפואר/מסעדת גורמה/חוות רכיבה על לטאות כוח/גלריה לאומנות קווקזית, יאלצו להשאר רק עם ריבית הנשך של ההלוואה שהיו אמורים להחזיר כתקבולי יולי אוגוסט... לכל אחד מבואס כזה יש 20 חברים/קרובים שמתבאסים בשבילו.

במצתבר הנזק לישראל הוא עצום. אני "בעניינים" כבר 12שנה לפחות ומעולם לא זכור לי שאנשים מיושבים בכל תחום המושפע מסבירות למלחמה היו כל כך מודאגים מסיכוי למלחמה. זה לא אומר שהיה יותר סיכוי למלחמה מאשר ב-74, זה כן אומר שיש לאנשים יותר מה להפסיד ושהערבים למדו שזול יותר לאיים עם 200 פלאחים שיודעים לשגר רקטות זולות מאשר עם 10 אוגדות חמושות במיטב הנשק הרוסי.

ישן 07-06-2007, 12:06
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06

כבר כתבתי את זה כאן.
ציטוט:
כל ציר הזמן של הארועים שקרו בשנה האחרונה במזרח-התיכון מושפעים ממה שקורה באיראן.
להזכירך - החטיפה של חיזבאללה קרתה לפני הפגישה של ה-G8, שצפויים היו לקרוא לאיראן להפסיק את העשרת האורניום שלה.
איראן ניסתה למשוך את דעת ותשומת הקהל העולמית למה שקורה בין חיזבאללה לישראל. הם ציפו למבצע 'עונשין' של צה"ל באורך של מקסימום שבוע עד 10 ימים ואז לרגיעה, ופתיחת מו"מ לשחרור הגופות\החטופים. -ובזמן הזה כולם כבר ישכחו את איראן.
אתה יכול, אולי, לטעון שאיראן היא גם מאחורי ההסלמה האחרונה בעזה. כי זה אינטרס איראני למשוך את דעת הקהל המערבית למה שקורה בישראל.-אך אם הם עשו את זה, הם עשו את זה בעיתוי די גרוע. מכמה וכמה סיבות, כך שהסיכויים שההערכה הזאת נכונה די קלושים. למרות שסגן שר הביטחון אפרים סנה טען שאיראן מאחורי הארועים ברצועה.
אותו דבר אתה יכול גם לטעון בנוגע למה שקורה עכשיו בלבנון, בין "פתח אל-איסלאם" וצבא לבנון.
-למרות שההנחה הזאת כנראה אינה נכונה, וסוריה היא מאחורי הלחימה בלבנון, והיא עושה זאת על-מנת למנוע את הקמת בית-הדין הבינ"ל בלבנון לרצח חרירי.
אבל, אותו דבר אתה יכול לטעון שבגין בזמנו עיקב את התקיפה בעיראק עקב שיקולי בחירות.
כך שכל מה שאנחנו הטלקבקיסטים בפורומים יכולים לעשות עכשיו זה רק לנחש.

עכשיו, מה בדיוק קורה באיראן?
לאיראן, לפי מקורות גלויים, יש כ-1,300 סרכזות (צנטריפוגות) פועלות המעשירות אורניום ברמה נמוכה (L.E.U או S.E.U), עד כ-27% בהערכה המקסימלית ביותר, באמת המקסימלית-קיצונית ביותר. האורניום שאיראן מעשירה עכשיו יכול לשמש רק כדלק לכוריהּ האטומיים.
הסרכזות שאיראן משתמשת בהן עכשיו להעשרת אורניום מאוד פרימטיביות, יחסית, ונקנו בשוק השחור של הרשת של א.ק. ח'אן, אבי הפצצה הפקיסטנית, או המוסלמית, בשנות ה-80.
הפחד הוא שברגע שלאיראן יהיה את הידע ההנדסי הדרוש להפעיל מספר גדול של סרכזות ביחד ולהעשיר אורניום, היא תוכל להעשיר אורניום ברמה של פצצה (Weapon's grade uranium), כ-80 עד 99 אחוז.
המספרים שאני שמעתי אומרים שכדי שאיראן תצליח להעשיר את אורניום ברמה כזאת גבוהה היא תצטרך כ-9000 סרכזות פועלות ביחד. (עוד פעם, זה מה שאני שמעתי, אני לא יודע אם זה נכון)
הבעיה היא שישראל לא יכולה לחכות עד שאיראן תגיע ל-8999 סרכזות, היא צריכה לפועל על-מנת לא לאפשר לאיראן להשיג את הידע ההנדסי הדרוש (את ה-"Know How") כדי לתחזק ולהפעיל סרכזות במסות גדולות. כמה גדולות? את זה האנשים מדימונה כבר החליטו.
מה שבטוח הוא שהשעון מעלינו, והוא מתקתק: תיק תיק תיק.
ואם ארה"ב לא תעשה משהו, אז אנחנו נצטרך לעשות את זה.
אבל אל-דאגה, רוב הסיכויים הם שארה"ב היא זו שתתקיף באיראן, ותמנע ממנה את הידע הדרוש להפעלת סרכזות במסות.
ומכיוון שרוב הסיכויים שזה מה שיקרה, איראן, סוריה, חיזבאללה, חאמס והג'יהאד האיסלמי נערכים לכך.
ובגלל שהם נערכים לכך - גם אנחנו נערכים לכך.
למרות שללא דו"ח ועדת וינוגרד, כנראה לא היינו נערכים.

ישן 08-06-2007, 12:12
  -I_E- -I_E- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני במקומך לא הייתי מודאג. ..."

מלחמת יו"כ והאינטיפאדה הראשונה באמת פרצו במפתיע, אך-
מלחמת לבנון הראשונה יצאה לדרך לאחר תקופה ארוכה שבה ממשלת ישראל חיפשה הזדמנות להכות באש"ף ("צריך לדפוק את עראפאת"), וההתנקשות בשגריר היתה רק תירוץ.
האינטיפאדה השניה פרצה לאחר תקופה ארוכה בה צה"ל התכונן לתרחיש הזה, רכש מיגון ואמצעים והתאמן לו. ההבנה חלחלה בעקבות ארועי 96' ו- 99'.
מלחמת לבנון השניה פרצה ללא הבנה של הדרג המדיני שהוא מכניס את המדינה למלחמה, אך לדעתי חיל האויר בתמיכתו של חלוץ שאף להוציא לפועל את תוכנית תקיפת המשגרים ארוכי הטווח, תוכנית שלבנייתה כנראה נדרשו מאמצים מרובים ומשאבים מרובים, וכדי לא לפספס את ההזדמנות המבצע יצא לדרך. כך גם היה ב- 82' בעת תקיפת סוללות הטילים הסוריות ("ערצב 19"). הפיכתה של התקיפה ליריית הפתיחה למערכה בת חודש, ללא שהדרג המדיני הבין שכך הולך לקרות - היא כבר חלק מרכזי במחדל של הקיץ.
ישן 07-06-2007, 14:41
  הרטיגן הרטיגן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי טירון שמתחילה ב "בגלל שבקייץ..."

תגובה לגבי שאלת "הקייץ": לדעתי כל מה שמתרחש בתקופה האחרונה - כולל המתיחות עם הסורים - סובב סביב הציר האירני והצפייה למהלך כלשהוא נגד אירן:

יש לי כמה הערות:

* ככל שעובר הזמן עולה הסבירות לפעולה התקפית נגד אירן - בין אם על ידיי ישראל, או על ידיי ארה"ב. לדעתי, כל מה שאני מציין למטה, עלול להתרחש בחלון הזמן של עד סופ 2008.זה כולל כמובן את הקייץ הקרוב.
מדוע? ההנחה שלי היא שבוש לא יעזוב את הבית הלבן מבלי "לשים חותם" על הנושא האירני.המשמעות היא עימות אלים כלשהוא עם אירן, ואולי גם עם סוריה וחיזבאללה, בחלון הזמן של השנה וחצי הקרובות. למרות רצוני להתבדות, אני עדיין מניח שכך יהיה.
1) ישראל מסוגלת, מבחינת הכלים שברשותה, לבצע מבצע בו יותקפו מתקני הגרעין העיקריים של אירן. יכולת כמובן לא מבטיחה בהכרח הצלחה, אבל היא קיימת,וזה חשוב למקבלי ההחלטות לדעת. מבצע שכזה - אם ייערך, הוא מאוד מורכב, גם מבחינה מבצעית טהורה - דהיינו שליחת כמות כזו של מטוסים ל 3 מטרות נפרדות, רחוקות מאוד מגבולת המדינה. ישנם סיכונים רבים מספור, ומספיקה תקלה אחת ( למשל גילוי מוקדם/נסיון יירוט של הכוח / פגיעה בו/ כשל טכני) לכשלונו / ביטולו. קיימים גם הסיכונים הדיפלומטיים שחייבים להלקח בחשבון התוצאה.הכי חשובה היא הנקודה של מבחן התוצאה - הצלחת המבצע פרושה פגיעה קשה בתוכנית הגרעין האירנית - עצירתה המוחלטת או פגיעה כזו שתעכב משמעותית את התהליך,גם במחיר של איבוד חלק מהכוח התוקף - אחוז אבידות מסויים. בשביל כל מטרה פחותה אין טעם בסיכון האדיר שנלקח.
2) במידה והפעולה תצליח, זו רק ההתחלה. על מקבלי ההחלטות לדון כמובן בהשלכות הכוללות של הצלחה זו. בטווח המיידי מדובר בתגובה אירנית מסיבית. זו יכולה לבוא לידיי ביטוי במספר דרכים:

* ירי טילים לעבר ישראל - לא קטיושות אלא טילי טק"ק לעבר ריכוזי אוכלוסייה או הכור בדימונה.על מערכת החץ להיות בכוננות מלאה, ועל הממשלה מוטלת האחריות מבעוד מועד להכנת העורף ( דבר שחייב להיעשות מבלי לפגוע במבצע - ביטחון שדה) - בייחוד בתרחיש בו נפגע הכור בדימונה - המשמעויות עלולות להיות קשות.

* הפעלת חיזבאללה, שיפתח בירי רקטות מסיבי לעבר צפון / מרכז הארץ. שוב, העורף צריך יהיה להיערך בצורה המקסימלית, כמו גם צה"ל, על מנת לטפל באיום.

* לסוריה ואירן ישנה ברית אסטרטגית - אחת האפשרויות היא ( וממנה הכי חוששים בישראל) שבתגובה לתקיפה ישראלית באירן תבצע סוריה פעולה צבאית התקפית. זו יכולה להיות נסיון מחטף בחרמון על ידיי כוחות עלית סורים, או תקיפה מסיבית של הרמה על ידיי טנקים וחיילי חי"ר. כל זה בנוסף לתגובה האירנית ושל חיזבאללה. תרחיש זה יעמיד את ישראל בבעיה מפני שתפתח שתי גזרות בצפון - לבנון ורמת הגולן ותצריך פיצול כוחות. זאת בנוסף לעורף שעלול להפגע בצורה קשה.

* פיגועים קשים בחו"ל נגד מטרות ישראליות - שגריריות, שליחי מדינה, בתי כנסת וכו.
* ירי מאסיבי של קטיושות / קאסמים משופרים על ידיי חמא"ס בדרום - אשקלון, שדרות - אולי אפילו קריית גת.

השאלה המרכזית היא - ואשמח לקרוא תגובות - האם ישראל ערוכה לתרחישים הנ"ל? האם לא "עדיף" שארה"ב תבצע את התקיפה באירן? ( אם כי סביר שגם אז ישראל תתוקף בצורה זו או אחרת). האם פגיעה אנושה בתוכנית הגרעין האירנית "תצדיק" למשל היפגעות של אלפי ישראלים בעורף מהתגובה? ( ברור שאטום אירני שייפול ייגבה מחיר יקר יותר - אני רק מעלה שאלות לדיון)

"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:18

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר