לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2007, 18:54
  Adi-M Adi-M אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Adi-M שלח הודעה דרך MSN אל Adi-M
תעבורה איטית ברשת של קבצים בין מחשבים המחוברים עם HUB

שלום חבר'ה,
יש לי 3 מחשבים שמחוברים ברשת דרך HUB שהוא מחובר לראוטר שמחובר לאינרטנט.
על מחשבים אילו מותקנת מערכת הפעלה XP PRO.
על מחשב אחד שהוא המרכזי יש תקיה משותפת שיש בה המון קבצים, המון אני מדבר על משה בסביבות 18,000 קבצים שהם קבצי וורד אקסל תמונות קטנות ותתי תקיות.
הבעיה היא שכאשר עושים חיפוש של וינדוס על תיקיה זו תוצאות החיפוש מגיעות לאחר הרבה זמן. וכמו כן גם העבודה על קבצים בתקיה הזו.
השאלות שלי הם:
1. האם יש איזה שינוי בהגדרות במערכת ההפעלה שאפשר לשנות בשביל לשפר את החיפוש?
2. אם אני יחיליף את ה- HUB הקיים ב- HUB של 1giga ואת הכרטיסי רשת והחוטים האם יהיה שיפור ניכר בחיפוש בתיקיה זו ובעבודה עם קבצים ? והכי חשוב האם אפליקצת אקסס שמסד הנתונים שלה יושב בתקיה המשותפת תעבוד יותר מהר במחשבים האחרים בעקבות שינוי זה?
3. במידה והתשובה לשאלה 2 היא כן, אז על איזה HUB אתם ממליצים?
4. יש עוד הצעות כל שהם שלא חשבתי עליהם איך לשפר את החיפוש או עבודה ברשת ? חוץ משימוש בGoogle Desktop.

תודה רבה לכל העוזרים
עדי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-06-2007, 19:03
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Adi-M שמתחילה ב "תעבורה איטית ברשת של קבצים בין מחשבים המחוברים עם HUB"

העברת נתונים על ספריה בסדר גודל כזה תיקח הרבה מאוד זמן, במיוחד בפרוטוקול פטפטני כמו CIFS של מיקרוסופט. לצערך, אין הרבה אלטרנטיבות כיוון שאתה משתמש בחלונות.

אני מאוד מקווה שאין לך HUB כמו שאתה אומר אלא switch, כי HUB יגרום להתנגשויות (collissions) - מה שיכול להאט את הרשת בצורה ניכרת. בכל מקרה, עלייה לקצבים של גיגה אמורה לשפר את הביצועים, הן בגלל רוחב הפס הגדול יותר, והן בגלל זמן העברת נתונים מהיר יותר עבור אותה כמות נתונים (בהנחה, כמובן, וזו הבעייה).

השאלה החשובה היא - האם זה עובד יותר מהר שאתה עושה את זה מקומית על המחשב, וזה רק איטי דרך הרשת, או שגם על המחשב זה איטי? כי אם גם על המחשב זה איטי, שום רשת, אפילו תהיה המהירה ביותר בעולם, לא ממש תעזור לך כאן - היא לא תעביר נתונים יותר מהר ממה שהמחשב יכול לשלוח (או ממה שהמקבל יכול לקבל...)

לגבי אקסס - אותה שאלה - האם זה כן מהיר על המחשב שמשרת את הקבצים? אותן תשובות עדיין בתוקף, למרות שלעולם לא תגיע לאותה מהירות - CIFS הוא פרוטוקול השיתוף הכי לא מתאים לרשת שקיים בכדור הארץ כנראה (והאבסורד הוא שרשת זה מה שייעדו אותו אליו) - ואין מה לעשות נגד זה - לפחות לא מבחינת הרשת כשהיא אופטימלית - אולי יש פתרונות מצד חלונות, אבל זה כבר לא קשור לפורום הזה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר