לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2005, 23:55
  צ'וק צ'וק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
מוזר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "02.05 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן! (2)"

קודם כל נעים מאד אני צ'וק (חן בישראל)

עכשיו ככה,
כבר שנה וחצי שאני עובד על
Intel 1.9ghz
512RDRAM
Asus gforce3 Ti2 (64mb
SB 5.1

עכשיו, הגיע הזמן לקנות מחשב חדש.

אז ככה, אני רואה פה שכולכם חסידי AMD, אני לא. ואני גם אעדיף אם כמה שפחות ינסו
לשכנע אותי... אני פשוט אוהב אינטל...

אז הייתי רוצה שתעזרו לי להרכיב מחשב משהו בסדר גודל של 7 אלף ...

אני חושב על משהו בסגנון של
3.4
1gb ddr
geforce - ממש אין לי מושג 6800 ? אני כ"כ לא מבין מה נסגר עם הכרטיסים בימינו, במיוחד מה זה ה PCI EXPRESS הזה... הבנתי שהוא פי שתיים מהיר מ AGP...

וכרטיס קול AUDIGY... בקשר למארזים / לוחות אם / קירור ושאר ירקות
ממש ממש ממש אין לי מושג, ולכן אני אשמח אם תעזרו לי
(אגב, הכי פחות קריטי לי זה המחיר, עליו אני מוכן להתגמש, למעלה...)

לגבי צרכים, אז בעיקרון אני תוכניתן ממר"מ במקצועי, כלומר שאני צריך לתכנת,
לא ממש גרפיקה, אבל בוא נגיד שאני אוהב מדי פעם FLASH / FIREWORKS ככה לאתרים, וזה...

משחקים, אז תכלס אני משחק, שיחקתי ב POP החדש, NFUG2, THUG2 .... כלומר, משחק.

אשמח אם תתחילו לעזור, ואני אתחיל להגיב.. וכמו שראיתי שזה עובד דיי יפה פה איתכם
לאט לאט בונים איזה משהו

יאלה תותחים, לעבודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2005, 09:35
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
תראה יכול להיות שאתה חושב
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צ'וק שמתחילה ב "מוזר..."

שאנחנו חסידי AMD.
אז כמה דברים.
1. אם אתה חושב שמעבדי AMD מתחממים יותר ממעבדי Intel אז זה טעות חמורה.
מעבדי Intel עובדים על בין 60-70 מעלות במקרה הטוב.
מעבדי AMD החדשים לא עוברים את ה40 מעלות, ובדרך כלל יותר קרים מטפרטורת החדר!

מעבדים Intel לא תומכים בטכנולוגית 64bit. שמפשרת את הביצועים בעשרות אחוזים.
מה שמעבדי AMD כן.

כך סתם דף שמראה ביצועים בין המעבדים עם מערכת זהה.
http://www.anandtech.com/cpuchipset...aspx?i=2330&p=2
AMD 3000 1.8GHz עוקף בביצועים שלו את Intel 3.6GHz.
שהמחיר של AMD הוא 1000 ש"ח ושל Intel הוא 3000 ש"ח, ובכל זאת פחות טוב ממנו.

מעבדי AMD צורכים כמעט שתי שליש חשמל מצריכת החשמל של אינטל, ולכן לא מצריכים ספק כוח חזק (מה שתצטרך בטוח במעבדי אינטל), וגם מתקררים פחות בעוד שהם שומרים על אורך חיים גדול יותר.
בנוסף לזה גם המאוורר לא מתסובב מהר, וגם הוא צורך בחשמל ונותן שקט.

למעבדי AMD יש עוד הרבה יתרונות, והם יותר טובים מIntel כמעט בהכל.
אני רואה קנייה של מחשב Intel כטעות חמורה. מי שלא עוקב אחרי חדשות בחומרה יופתע לגלות כמוך שמעבדי AMD יותר טובים מIntel.
אם אתה מתקשה להאמין, אז תכנס לאתר כמו Ynet, ולחדשות האחרונות בענייני מעבדים, ושמה תוכל לקרוא שמעבדי AMD יותר טובים ממעבדי Intel שחור על גבי לבן. גם אתרי חומרה מהטובים בעולם כמו Anandtech או Tom'sHardware יגידו זה בצורה חד משמעית.

לכן קנייה של מחשב Intel זה טעות מכיוון שגם היא תעלה יותר (לא רק המעבד אלה גם הרכיבים האחרים כמו ספק כוח לוח אם), וגם יתנו לך ביצועים פחותים. יותר ויותר אנשים עוברים לAMD ותוכל לשאול אותם איך זה מחשב AMD, גם הם היו כל חייהם עם Intel, אבל אחרי שהבינו מי נגד מי הם קנו ללא שום בעיה AMD, והם מרוצים ושמחים.

יכול להיות שזה נראה לך כמו פרסומת לAMD, אבל זה המציאות. אני לא רוצה למכור לך חרא אלא את הטוב ביותר, אני לא מוכר ואין לי שום אינטרסט לגבי AMD או Intel, אני בוחר את החומרה הטובה ביותר.
כמו שאני יצטרך לבחור לך זכרון איכותי וכרטיס מסך ברמה ככה אני חושב שכדאי לי לבחור לך AMD. קח את זה בתור עצה.
אז החלטתי לעשות דבר כזה לבנות לך 2 מערכות אחד Intel ו אחד AMD.
אני כמובן ימליץ לך על AMD, אבל אם אתה רוצה להשאר בדעות הקדומות שלך תוכל לבחור במערכת של Intel.

בקיצר המפרט של Intel
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שים לב ששמתי קירור של Zalman למעבד ולקחת מארז SViking בעל 2 מאווררים של 120mm עם שליטה על המהירויות וספק כוח 475W של HEC. הם מייקרים את המערכת ולכן חסכתי והכרטיס קול יהיה מובנה. אבל מה שMSI מביאים הוא באמת טוב. ככה תוכל לקבל מערכת טובה.

לעומת זאת המפרט של AMD

המאוורר שמגיע עם המעבד מספיק טוב בשביל לשמור על טמפרטורה נמוכה, ולכן לא תצטרך אחד חזק.
בנוסף שיפרתי את הכרטיס מסך לX800 שהוא יותר טוב, ואם תעשה לו פתיחת צינורות תוכל להגיע לביצועים כמעט כמו לX800XL שהוא כרטיס מסך מצוין.
בנוסף הצלחתי להכניס גם כרטיס קול כמו שביקשת, והמארז HEC מגיע עם מאוורר של 120mm באפשרות להוסיף עוד אחד, וספק 400W של HEC שיספיק למחשב AMD.

מכן ההחלטה שלך.
מפחיד!

ישן 08-02-2005, 10:46
  צ'וק צ'וק אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "תראה יכול להיות שאתה חושב"

קודם כל, תודה
עכשיו בנוגע למפרטים

אני אגיד לך מהנקודת מבט שלי איך זה, כבר כמה שנים שכלללל "התותחים" הכבדים במחשבים מעדיפים
AMD.. וכולם מנבאים שהם יזיינו את INTEL ויעקפו אותם במכירות.. למה זה לא קורה ?
איך זה ש IBM, שאני תופס מהם אחת החברות הגדולות, עובדת רק עם INTEL (אני מסתכל מהנקודת מבט של תוכניתן בצבא) גם משרד הבטחון למיטב ידיעתי קונה רק INTEL...

בנוסף, 64BIT, לפי מה שאני מבין, ואני חושב שאני מבין, זה הכתובות זכרון של המחשב.
א. לא צריך את זה.
ב. רק LONGHORN אמורה לתמוך בזה, וזה כפי שאמרת יקרה רק בעוד שנה במקרה הטוב.
כאילו, אולי זה ישתלם, אבל אני לא בטוח שזה הדבר הכי נחוץ

עכשיו, אני מבין למה מחשבי MAINFRAME של IBM (מה לעשות, בזה אני מתכנת) עובדים מדהים ויעיל עם נתונים, אבל תנסה להריץ עליהם FIFA2000 והם ימותו.
לעומת זאת PC עם מעבד אחד יריץ אותו.

סליחה, פואנטה, איך הגיוני שבשביל אותם יישומים ה INTEL שלפי מה שאתה אומר יש לו עוד 1200 מגה-הרץ לא יריץ את זה יותר מהר... נכון שמן הסתם זה אומר של AMD יש ניהול משאבים יותר יעיל / הרצת תהליכים יותר נכונה, אבל זה לא אומר שבתכלס שזה אותו מערכת שבכלל של MICROSOFT, הוא ידע להריץ את זה יותר מהר.

אני אברר את הנושא הזה של AMD באמת אם אנשים ש"היו כמוני" (העיקר אני אומר לך לא לנסות לשכנע אותי ובסוף נוטה להשתכנע.. צריך ללכת לפסיכולוג...)

עכשיו בנוגע לכרטיסי מסך,
ה 6600 פחות טוב ביצועית מה X800 ? ה X800 לא אמור להיות מטורף כאילו ? או רק אם זה בגרסת XT

עכשיו עדין לא קיבלתי הסבר לגבי ה PCIE אני אשמח לקבל על זה הסברים קצת

זה הכל לבינתים. אשמח אם תגיב.
ישן 08-02-2005, 16:20

תראה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צ'וק שמתחילה ב "קודם כל, תודה עכשיו בנוגע..."

IBM זה חברה עסקית שעובדת על עסקים.
אני מדבר איתך על יתרונות לא על כסף. ברור שIntel גדול פי 10 מAMD אבל זה לא אומר שהיא טובה יותר.
תכנס לאתר חומרה ישראלי לדוגמה www.hwzone.co.il ותגלה משהו מעניין במפרטים מומלצים
http://www.hwzone.co.il/specslist/index.php
תראה שכולם מורכבים מAMD, ולא סתם.
אתה מדבר על עסקים על אחוזים שיש לכל חברה ואני מראה לך נתונים.
אומנם המהירות שעון נמוכה אבל היא משתווה למהירות שעון כפולה 1.8*2=3.6.
תראה אני לא מתיימר לרמות אותך ואני מציע לך מפרט יותר טוב במחיר יותר אטרקטיבי.
6600GT כרטיס מצוין.
X800 עוד יותר טוב. יש לו 4 צינורות עיבוד יותר משל 6600GT (אם אפשרות פתיחה לעוד 4 מה שאין ל6600GT), בנוסף יש לו 256MB ו256bit לעומת 128MB ו128Bit. בקיצר כרטיס ברמה גבוה.
XT יותר יקר בהרבה, והשיפור בביצועים קטן, שיפור שOC פשוט יכול לעבור אותו. וגם אם הוא לא יעבור 2 הכרטיסים יריצו לך אותם המשחקים ויתיישנו שאותה מהירות. כלומר עוד שנתיים שניהם יהיו בינוניים, ולא יראו את הפער ביניהם, מה שהפער היום הוא 1500 ש"ח.

PCI-Express זה החיבור בין הכרטיס מסך ללוח אם. PCIe הוא חריץ חדש מאוד שיצא בחצי השנה האחרונה לשוק, והיתרון שלו שיש לו פוטנציאל גדול,
כלומר יש לו 16 חריצי משם בה השם PCI-Express x 16, אבל בתכלס אתה יכול להשאר לו 4 חריצים והביצועים לא יפגמו בכלל. כלומר בעתיד ייצרו כרטיסי מסך שינצלו את כל רוחב הפס ויתנו ביצועים טובים יותר. שים לב שהיום החיבור הנפוץ הוא הAGP שרוחב הפס שלו מגיע רק עד x8. אבל הוא הולך להעלם במהרה. כרטיסים חדשים יוצאים בגרסאות PCIe ובודדים מהם מייצרים גם ב AGP, בעוד שנה ככה התחזיות מראות שישאר רק PCIe או לפחות כרטיסי מסך חזקים. ולכן מי שהיום בונה מערכת חזקה יקנה PCIe כדאי שיוכל לשדרג אותה במקום להחליף את כל המערכת.

מקווה שעזרתי לך.
ועוד משהו קטן, במערכת של AMD שמתי לך כרטיס קול אבל אני בספק האם כדאי, מכיוון שהלוח אם מגיע עם כרטיס קול מעולה, שרק מקצועיים או עורכי מוזיקה יבחינו בהבדל. מי שאין לו מערכת רמקולים שעולה יותר 500 ש"ח לא יוכל לשמוע את ההבדל בין שני כרטיסי הקול. 500 ש"ח נוספים יכולים לשפר לך את המערכת בכמה מקומות.

1. כרטיס מסך X800XL שעולה 2300 ש"ח. או קירור לכרטיס מסך X800 כדאי שתוכל לפתוח לו צינורות.
2. זכרונות של OCZ שעולים 1600 ש"ח.
3. עוד הרד דיסק של 160GB ולעשות מערך Raid Mirroring, כלומר 160GB בסה"כ אבל יהיה לך גיבוי, של כל הקבצים, סיכון פחות לקריסת קובץ בזמן העתקה, זמני קריאה מהירים יותר (קורא חצי קובץ מכל הרד דיסק). בקיצר הקבצים שלך יהיו ממש מוגנים. או פשוט להשתמש עם 320GB (קצת מוגזם). 570 ש"ח.
4. לקחת מעבד יותר טוב, או קירור למעבד אם אתה רוצה לעשות OC.
מפחיד!

ישן 08-02-2005, 21:03
  צ'וק צ'וק אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "תראה"

שוב, תודה.

עכשיו... אתה לא תאמין (או שכן) אבל אני מתחיל להשתכנע
למרות שלפי איזה ביקורת שקראתי בעקיפין דרך האתר שהבאת לי שתרגם איזה מאמר מחו"ל
ליישומים כבדים כמו משחקים כבדים מאד / קידוד וידאו כבד / תכנות כבד, הוא המליץ על הפרסקוט
ולמשתמש אחד פחות טוב (כנראה איפה שאני) הוא המליץ על ה AMD64.

עכשיו, נגיד והלכתי על ה AMD, ונגיד והורדתי את הכרטיס קול (אני אשמח לקבל קצת מידע בנושא.. עוד מעט אבל אני אשאל שאלה מרכזית ותוכל להגיב לי שם על הנושא הזה בנוסף)
יש איזה סיבה ללכת על ATI ביחד עם AMD (אני יודע שזה נשמע כאילו הם מול GEFORCE+INTEL)...
כאילו, אם אתה אומר שזה משפר רק בקצת למה להכפיל את המחיר ? ולא לקחת גירסא יותר מתקדמת של ה 6600 שיש לה אולי 256 זיכרון ?

עכשיו אני אכניס את השאלת קול.
יש לי חדר ליד החדר איפה שיהיה המחשב, שהוא קולנוע ביתי... עכשיו זה אומר שיש טלויזיה שאני מת להקרין עליה סרטים מהמחשב, במרחק של 5 מטר (כולל קיר גבס בינהם)
עכשיו, האם יש אפשרות בכלל בעזרת הכרטיסים האלה (לטלויזיה יש SVIDEO) לחבר את המחשב לטלויזיה, והאם אין בעיה שהכבל כ"כ ארוך ? (יש לקניה או שצריך לעשות במיוחד ?)

ונכניס גם על הדרך, האם מקלדת אלחוטית תהיה מסוגלת לעבוד בטווחים האלה / כולל העובדה שהיא מאחורי קיר ? (כי אם כן זה בכלל בן זונה, ואולי אני אשקיע עוד כסף בזה אם הדבר יתאפשר)

אשמח לתגובתך בנושאים הנ"ל.

בנוסף אשמח להסבר בקצרה על המושג NFORCE4
ישן 08-02-2005, 22:06

מפרט
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צ'וק שמתחילה ב "שוב, תודה. עכשיו... אתה לא..."

כרטיס קול - על הלוח אם מגיע כרטיס קול מובנה. לכל לוח אם תמצא כרטיס קול אחר. למשתמש ממוצע לא ההיתי קונה כרטיס קול נפרד בגלל 2 סיבות:
1. רמקולים לא מקצועיים לא יפיקו את האיכות שיפיקו רמקולים מקצועיים. לרוב יש רמקולים לא מקצועיים.
2. אם אתה לא עוסק בעריכת מוזיקה, או שאתה לא פריק של מוזיקה ומבין באיכותיות וכאלה (לא מתעסק עם MP3), תמצא שלא תרגיש הבדל בין 2 כרטיסי הקול.

לכן אני לא נוהג לבנות מפרטים עם כרטיסי קול, ומעדיף להשאר עם המובנה.
אין שילובים בין amd ואינטל עם ati ו nvidia.
הכרטיסי מסך נמכרים לפי התקציב.
תשים לב אפילו שיש מערכת AMD עם לוח אם של nVidia וכרטיס מסך של ATi.

בקשר ל6600 עם ה256MB הוא עם זכרון DDR רגיל (כלומר כרטיס מסך רגיל), לעומת 6600GT שהוא עם זכרון GDDR3 - Graphic DDR3. זה הרבה יותר מהיר ומגיע למהירויות גבוהות יותר.
אחרי 6600GT מגיע 6800GT, אבל הוא יותר יקר מX800XL ופחות טוב ממנו. בתקציב של 1200 ש"ח 6600GT הוא הכי כדאי ובתקציב של 2400 ש"ח X800XL הכי כדאי. לא ההיתי לוקח שום כרטיס אחר מעל X800XL מכיוון שאפשר להגיע עם OC לאותו כרטיס ואם לא עושים OC ההבדלים הם מקסימום 10FPS שזה כלום. המחירים של כרטיסי מסך יקרים לא שווים את ההשקעה. תאמין לי בדקתי את זה לעומק, ככה שאם אני בונה מפרט עם X800XL זה אומר שאין יותר מה להשקיע בכרטיס מסך ואז ברכיבים אחרים אני יכול להשקיע. יש גם X800 שהוא פחות טוב מX800XL אבל מי שקונה לו קירור מתאים יכול לעשות לו פתיחת צינורות וOC ולהגיע לאותם ביצועים כמו של X800XL. בינתיים קיים כרטיס מסך X800 של חברת HIS שמביאים לך אותו עם OC וקירור מצוין, שבקלות אפשר לקבל X800XL, השאלה מה יהיה המחירים של החברה.

חיבור פשוט של כבל S-Video של 5 מטר יעביר לך את הסרטים למערכת קולנוע ביתיית. לי יש אחד כזה בבית עובד מעולה כרגע גמרתי לראות בו סרט, כבר ראיתי מלא ככה שאם אתה תצטרך עזרה בזה תוכל לבקש ממני.

מקלדות אל חוטיות - אם זה עובד על אינפרא אדום זה לא יעבוד, עם זה עובד על RF נראה לי שזה יעבוד, Bluetooth כמעט בטוח עובד. תחפש קצת באינטרנט תמצא מלא כתבות, שמה הם מפרטים כולל רמת קרינה וכל מה שאתה צריך. חשוב גם שהמקלדת תגיב מהר, במיוחד במשחקים.

nForce4 - לוח אם שמתאים למעבדי AMD ותומך בכרטיסי מסך בPCI-Express. ממש מומלץ לקנות אותו בתקופה הזו כי הוא נחשב ללוח אם שיחזיק שנים טובות בזכות יכולת השדרוג העתידית שלו. כמעט כל מפרט שמעל 4000 ש"ח יבנה עם nForce4, והם הופכים את המחשב ליותר ממחשב רגיל, ומשפרים לו את אורך החיים, ובעתיד לא תצטרך לזרוק את המחשב הישן ותוכל להסתפק בהחלפת מעבד למעבד כפול ליבה, מכיוון שהם ישארו על אותו סוג תושבת, או כרטיס מסך. יש לו גם תמיכה בDDR2 ובSATA2 שזה לזכרונות והרד דיסקים.

מקווה שהבנת את מה שכתבתי לך ואני שמח שהפנת את הנושא של אינטל מול AMD. ככול שיעברו יותר לAMD ככה החברה תגדל ותוכל לראות תחרות אמיתית בין השתיים, ובמקביל לענות ממחירים זולים ותמורה מצוינת למחיר.
מפחיד!

ישן 08-02-2005, 23:56
  צ'וק צ'וק אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "מפרט"

אם כבר ב S-VIDEO עסקנו בוא נשאר שניה בו
(אני מקווה שזה לא הורס את הטופיק שמוקדש למפרטים)
אם יש לי S-VIDEO שמעביר את המסך והבנתי שגם את המוזיקה לטלויזיה
איך אני מחבר את המחשב למערכת
הרי יש היום XVID שיש בהם כבר AC-3. איך אני גורם למחשב לדבר עם המערכת ?
ע"י חיבור של הסאונד לרסיבר ? (שוב אותם 5 מטרים?)
אתה לא חושב שפה אולי כן יש לחשוב על כרטיס חיצוני שימלא את החסר?

בנוגע למחשבים, הבנתי שההבדל בין 3000 ל 3200 הוא 200 מגה הרץ בשעון,
לפי מה שנראה לי במונחי AMD זה המון לא ? לא כדי ללכת על זה אם-כבר ?
ד"א אני מתנגד ל OC! (למרות שהתנגדתי גם ל AMD וראית איפה אני עומד היום.. המצב קשה )

6600GT, למה שיוציאו אותו בגירסא מהירה ואת ה 256 בגירסא שהיא פחות טובה?
האם היא גם יותר זולה ? אני לא מבין את המאחורה של זה

וה X800 נראה לי פשוט יקר מדי.

בנוסף
מכל העבודת מחקר שאני עושה עכשיו, כדי לקבל הבנה בנושא
הבנתי ש AMD יותר טובים למשחקים
אבל בנוגע לכל השאר שזה אומר וידאו / תכנות אינטל יותר טובים
מה יש לך להגיד בנושא
או אם למישהו יש פה נגיעה בתכנות...
ישן 09-02-2005, 00:50

המשך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צ'וק שמתחילה ב "אם כבר ב S-VIDEO עסקנו בוא..."

בקשר לS-Video.
יש כבל שמעביר גם תמונה (מהכרטיס מסך לטלויזיה) וגם קול (מהכרטיס קול לרמקולים).
אני לא יודע איך זה פועל שיש חמישה רמקולים, אבל את התמונה אתה יכול בביטחה להעביר עם כבל S-Video, בדוק שזה עובד, תוצאות מעולות.
בקשר למעבדי AMD. לא נראה לי שתצטרך יותר מ AMD 3000. כלומר הוא מספק אותך כמו Intel 3.6.
לא נראה לי שתרגיש צורך ביותר מזה. תשים לב שההבדל במשחקים בין 3000 ל3200 עומד על 3FPS, ולכן זה לא משהו משמעותי.
אם אתה רוצה אתה יכול לקנות מאוורר טוב של Zalman או Thermaltake במחיר של 200 ש"ח (ההפרש בין 3000 ל 3200), ולעשות איתו OC של 400MHz או יותר.
אם אתה לא יודע לעשות OC לא ההיתי ממליץ לך לעשות את זה.
בכל מקרה שים לב שאתה תמיד יכול לקחת מעבד יותר חזק, השאלה כמה אתה מוכן להשקיע. לדעתי 3200 לא ממש כדאי, כלומר הוא כדאי כי הקפיצה היא רק 200 ש"ח, אבל אין הבדל גדול בביצועים, וב200 ש"ח אפשר לקנות קירור טוב ולעשות OC גדול יותר. אבל תעשה את זה רק כאשר תראה שהמעבד חלש בשבילך.

בקשר להתנגדות לOC אני לא יגיד לך לעשות או לא לעשות. מי שיודע לעשות\רוצה לעשות\צריך לעשות יעשה אותו, אבל זה מבטל לו את האחריות. מכיוון שאתה לא נמצא באף אחד משלושת הקטגוריות האלה אתה לא צריך לעשות את זה. זה סתם יסכן לך את הרכיבים. צריך לקנות בדרך כלל קירור מתאים ספק כוח חזק וזכרונות טובים בשביל OC מוצלח ועמיד. אבל האפשרות הזאתי תרד כרגע מהפרק.

6600
יש ככה
6600 128MB עולה 700 ש"ח (זכרון איטי).
6600 256MB עולה 900 ש"ח (זכרון איטי).
6600GT 128MB עולה 1200 ש"ח (זכרון מהיר).

ה6600GT עדיף על 6600 ברמה אחת לפחות. ה128MB או 256MB לא משפיע בכרטיסי מסך, מכיוון שהטקסטורות שוקלות מקסימום 100MB. ולכן אין צורך ביותר מ100MB. אם אתה משחק ברזולוציות גבוהות אז תצרטך י256MB, אבל 6600 עם 256MB לא יריץ לך משחקים ברזולוציות גבוהות משום שהוא כרטיס מסך חלש יחסית וגם 128bit.
X800XL או X800 הוא 256bit ו256MB, וברזולוציות גבוהות כאשר פועל AA וAF לשיפור תמונה הביצועים שלהם חזקים יותר מ6600GT. אבל נראה לי שמספיק לך להריץ משחק ב1024*768 בהגדרות הכי גבוהות ו6600GT מספק את זה לגבי כל משחק שקיים היום.

בקשר שAMD טוב למשחקים ואינטל טוב לקידודים.
הביצועים זה לא הדבר היחידי שקובע מה יותר טוב.
צריכת החשמל הנוראית של מעבדי Intel, הטמפרטורה הגבוהה שלהם, והרעש של המאווררים שלהם מרחיקים אותי עוד לפני שאני מסתכל על הביצועים.
זה התלבטות בין טרקטור של יום קייצי שרבי, ולבין דג באנטרטיקה.
מה גם שלAMD יש יתרונות נוספים.
1. ביצועים יותר טובים.
2. תמיכה בCNQ, שזה Cool'n'Quiet, כלומר מתי שמחשב במנוחה או בזמן שהוא לא במאמץ הוא מוריד את מהירות השעון של המעבד זמנית, מוריד את מהירות הסיבוב של המאוורר, וכך גם המעבד קר (מהירות שעון נמוכה = צריכת חשמל נמוכה = קר) וגם שומר על מאוורר שקט. וגם מאריך את אורך החיים של המעבד והמאוורר בצורה הזאתי, והביצועים לא נפגמים בכלל.
3. AntiVirus מובנה במעבד שאם הוא מזהה וירוס הוא לא שולח אותו לזכרון.
4. תמיכה ב64bit. בחודש אפריל יוצאת מערכת ההפעלה X64 המבוססת על Windows XP, אבל עובדת ב64bit (שיפור משמעותי בביצועים, עם המערכת שיש לך היום). ואז תוכל לראות שהמעבד AMD 3000 יעבור כל מעבד Intel, בכל קטגוריה.

טוב כתבתי מלא ואין לי כוח אז נמשיך לדבר מחר. אם יש לך עוד שאלות אז תשאל.

תמונה מX64

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://pc.watch.impress.co.jp/docs/2004/0528/ubiq01.jpg]
מפחיד!

ישן 09-02-2005, 08:40

נראה לי ש6600GT
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי צ'וק שמתחילה ב "אתה אומר שזה יריץ את המשחקים..."

יריץ גם בעוד שנה משחקים בהגדרות הכי גבוהות.
ה 100MB משתנה. לדוגמה Doom3 ב אולטרה דורש 512MB.
מנוע אנריל 3 שיצא ב2006 ידרוש 1GB בשביל ההגדרות הכי גבוהות. אבל אילו משחקים תובעניים.
סביר להניח שנראה משחקים מבוססים מנוע source, ו6600GT מריץ אותם בלי בעיה.
אפילו בפאר קרי הוא לא מגמגם. נראה לי שהוא יספיק לך. גם אני קונה אחד כזה. כרטיס מאוד מומלץ.
תראה במקום להוציא 800 ש"ח יותר היום על כרטיס מסך, תוציא בעוד שנתיים. ההבדלים בין X800 ל6600GT יהיו בעוד שנתיים כמו 9550 ל9250. ולכן הם יתיישנו באותה מידה. (כך אני משאר). ובעוד שנתיים בכל מקרה תצטרך להחליף כרטיס מסך.
מה שכן אני חושב על לקנות לוח SLI לא בגלל שאני רוצה השנה SLI, אלא בגלל שבעוד שנתיים יצטרכו 2 כרטיסים גרפיים של 512MB ואני מכין את עצמי. יכול להיות שבכלל יהיה כדאי לקנות מערכת חדשה אז אבל בינתיים המחיר של הSLI הוא 1100 ש"ח (של ASUS) ולכן אני יקח אותו.

למעבדים
יכול להיות שיש לAMD משהו דומה, אני לא בדיוק זוכר, אבל אתה יכול להפעיל כמה תוכנות במקביל גם עם AMD והוא ידע להקצות משאבים נכון.
מפחיד!

ישן 08-02-2005, 16:34

שדרוג מערכת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "02.05 - עוגן מפרטים והצעות לשידרוגים - רק כאן! (2)"

טוב בניתי חצי מפרט ואני רוצה את דעתכם.
אני יודע שהרכיבים טובים אבל אני רוצה לשמוע הסכמה סופית ואולי לשנות כמה דברים.
את הרכיבים אני קונה בחנות ליד הבית שלי שהיא אמינה ויש לך שירות טוב, כלומר כן אין לי בעיה.

אז ככה הרכיבים הם בדיוק כמו שהרכבתי בפנדה. המחיר אצלו יצא יקר יותר ב100 ש"ח אבל לי זה לא משנה ואני לא מתכוון לחסוך את זה, נוח לי שהיא קרובה לבית שלי במיוחד בימים של גשם, שהמחשב לא ירטב.
אז אחרי שהוספת 100 ש"ח למחיר, אני מקבל זיכוי על הספק כח של Raidmax כי הוא לא משהו. סכום הזיכוי הוא 70 ש"ח (הערך של הספק). וכמו שאתם רואים לקחת ספק כוח של Thermaltake.
עכשיו יכול להיות שהוא יעשה לי הנחה של 100 ש"ח כי אני קונה קבוע אצלו, ואם אני ישלם במזומן עוד 100 ש"ח. אני מעריך שאני יוכל לקנות את כל המערכת ב4000 ש"ח. אז תתחשבו כאילו זה עולה 4000 ש"ח.
כל הרכיבים מגיעים בקופסה סגורה. הוא מפרק מהמחשב הישן:
הצורב, DVD, כונן דיסקטים, זכרונות והרד דיסקים. ואולי גם מאוורר מהמארז, זה לא עולה לי כסף.

יש לי שאלה בקשר למארז, כי לא ראיתי שמדברים עליו הרבה. האם הוא שקט, יש לו 3 מאוורר של 80mm עם צג טמפרטורה. ויכול להיות שאני יוסיף עוד אחד. האם זה יקרר לי טוב את המחשב (סביר להניח שכן).

יש לכם עוד משהו להוסיף או שכדאי לי לקנות את זה. אין לי למה לחכות כבר כל הרכיבים שחיכיתי אליהם ישנם. זכרונות יש לי כרגע 768 במהירות 266MHz. ברכיבים של 128+128+512. אני מתכוון לקנות 2 זכרונות של 512 של Mushkin או Corsair שאבא שלי יהיה בחו"ל בערך בעוד חודשיים. זה חוסך הרבה כסף, כמעט פי שתיים. זה עולה בערך 150$ (אחרי מע"ם). הבליסטיק יקרים מיחס לאלו. 90$ יותר.
מפחיד!

ישן 09-02-2005, 20:36
  TomMerilin TomMerilin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
סלח לי אבל הטענה השניה שלך לא משהו
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "כן"

עד שיצא המנוע אנג'ין 3, ועד שתוכל לקנות 2 כרטיסי מסך עם 512 MB (נתון מפלצתי לכשעצמו)
המחשב שלך לא יסחוב ותצטרך ממילא מחשב חדש.
על מה אתה מדבר בכלל? שני כרטיסים של 512? זה עוד רחוק מאד.
לוח אם לא SLI מספיק בהחלט לעתיד הנורמלי, בעוד שנתיים נגיד תקנה כרטיס מסך חדש והכל יהיה בסדר, 2 כרטיסים של 512 זה לא מציאותי לתקופה של המחשב שלך.
אני לא יודע מתי בדיוק אמור לצאת האנריל 3, אם זה בשנים הקרובות- פשוט לי שיהיה כרטיס בודד שיוכל להריץ את המשחק באייכות הכי גבוהה, אם זה בתקופה עתידנית שבה יצטרכו 2 כרטיסי מסך אז שאר המחשב שלך לא יתאים לתקופה.
הSLI לדעתי לא נותן שום "אריכות ימים" למחשב, מה שהוא יכול לתת זה כל מיני קומבינות שאני לא בטוח עד כמה הם שוות.

ולגביי זה שזה לא נמצא בחנות- מה הבעיה להזמין לוח ממקום אחר?
ישן 09-02-2005, 20:57

תראה פשוט מאוד
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי TomMerilin שמתחילה ב "סלח לי אבל הטענה השניה שלך לא משהו"

בקשר להזמנה.
החנות שאני קונה ממנה אמינה ביותר ויש לה מחירים זולים ומכירים אותי שמה.
אני ההיתי מוכן להשקיע 1000-1200 ש"ח בלוח אם והSLI נכנס בתקציב של 1100 ש"ח.
MSI וDFI לא היה להם ודי קשה לי למצוא חנויות שמוכרות אותם (בעיקר בחולון - ראשון).
זה אותו מחיר ולי זה לא משנה. אין לMSI ולDFI שום יתרון על ASUS SLI.
יכולות OC לא מעניינות אותי ואם אני יעשה OC אני יעשה משהו קטן ולא משהו חייתי ולזה גם ASUS מספיקים.

עכשיו בקשר ל2x512.
מנוע אנריל אנגין 3 דורש 1GB של זכרון לכרטיס מסך כדי להריץ את המשחק על ההגדרות הכי גבוהות.
512MB מספיק רק לרמה בינונית או גבוה. 256MB זה המינימום.
http://www.unrealtechnology.com/htm...logy/ue30.shtml
לא כתוב פה אבל חבר שלי מבין בכל העניין הזה הוא גולש בזה כל היום ומעדכן אותי הוא גם מבין במחשבים, ושאמרתי לו שאני קונה מחשב חדש הוא אמר לי לחכות, אחרי שאמרתי לו שזה SLI אז הוא אמר "תותח" והסביר לי שאם זה SLI אז זה מעולה כי אני יצטרך את זה בעתיד. הכרטיסי מסך יצאו בכלל בעוד שנתיים. אז אני מתכנן או לקנות 2 של 512 או לקנות 2 של 256 (תלוי מה יהיו המחירים אז).
אני לא מבין למה שהמערכת לא תספיק לי. יהיה לי 1GB של זכרון, שתמיד אפשר לקנות עוד. הרד דיסק לא יעשה בעיות ומקסימום מחליפים עם כן.
בקשר למעבד. בעוד שנה עומדים לצאת המעבדים הכפולי ליבה של AMD בסוקט 939 ובעוד סוקט. זה לא אומר שלא ייצרו מאותו רגע 939 ולא ימכרו מאותו רגע 939.
אז תראה את זה ככה.
בעוד שנה מייצרים מעבד כפול ליבה בסוקט 939. המחיר גבוה.
במקביל מייצרים מעבד בסוקט שונה גם כפול ליבה עם תג מחיר גבוה יותר.
שנה לאחר מכן (שנתיים מהיום) ימשיכו למכור מעבדי 939 כפולי ליבות והם יהיו זולים. וזה כנראה מה שאני יקנה. וזה בתנאי שהמעבד שיהיה לי AMD 3000 לא יצליח להריץ את המנוע (לא נראה לי).
אבל את הכסף עוד שנתיים אני ישקיע בכרטיסי מסך בעיקר ואם אני יהיה חייב אז במעבד כפול ליבה של 939. ואני לא יצטרך לקנות מחשב חדש. והביצועים ישארו גבוהים מאוד.
לכן אין לי מה לפחד מSLI. אני לא בטוח שהבנת בדיוק מה אמרתי לך אבל אם לא אז תגיד לי אני יסביר עוד פעם רק יותר פשוט.
מפחיד!

ישן 09-02-2005, 22:08

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "תראה פשוט מאוד"

.
" אני לא בטוח שהבנת בדיוק מה אמרתי לך אבל אם לא אז תגיד לי אני יסביר עוד פעם רק יותר פשוט".
???????

א.
אני לא מאמין שבעוד שנתיים יצטרכו כאלה כרטיסים כשהיום הכרטיסים הנמכרים הם של 128MB, וזה כבר דיי הרבה זמן, זה נשמע לי כמו השבבים הביולוגיים שיחדירו למחשבים,

ב.
מה זה מחשב חדש?
מעבד-זכרון-כרטיס מסך-לוח אם
מה אתה אומר? כשאני אצטרך אני אוסיף זכרון, אחליף מעבד, אחליף כרטיס מסך.
עכשיו תקח מחשב של לפני 4 שנים, ותגיד לי מה עדיף, לעשות את ההחלפה שלך או להוסיף 1000 שקל ולקבל מחשב חדש?
כמו שהיום רצית PCI-E מחר תרצה DDR2 ובעוד 4 שנים (שזה נשמע תאריך יותר מתאים לאנריל) תרצה לא יודע מה, אין שום הצדקה לסמוך על החלפת 3 הרכיבים היקרים ביותר במחשב בלי כבר להחליף לוח אם שיהיה תואם לטכנולוגיה העכשיווית.

קנית SLI פשוט נשמעת לי מיותרת
הטענה האמיתית שיכולה להיות זה שאין כל הפסד בקנית SLI (גם אם אין רווח) .

נערך לאחרונה ע"י TomMerilin בתאריך 09-02-2005 בשעה 22:20.
ישן 09-02-2005, 23:56

לא אמרתי להחליף הכל
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי TomMerilin שמתחילה ב ". " אני לא בטוח שהבנת בדיוק..."

לוח אם נשאר זכרונות נשארים (DDR2 לא בתכנון) הרד דיסק נשאר מארז נשאר כוננים אופטים, מסך.
ואז נשאר הכרטיס מסך והמעבד. מבין שניהם אני בטוח יחליף את הכרטיס מסך. השאלה האמיתית האם בעוד שנתיים הAMD 3000 יהיה עדיין טוב בשביל להריץ משחקים ואם לא האם כדאי יהיה לקנות AMD כפול ליבות בסוקט 939, (המחיר שלו יהיה זול, כי הוא יהיה קיים שנה בשוק).
ולכן אני חושב שבעוד שנתיים אני לא הצטרך לקנות מחשב חדש אלה להשקיע סכום נכבד בכרטיס מסך או שניים וזה. ואולי גם במעבד כפול ליבות זול במחיר. תראה את הגרפיקה המעבד מסוגל להריץ הבעיה היא הטקסטורות במשחק. ולכן חשוב להשקיע בכרטיס מסך. ואמרתי גם שלא בטוח שאני יקנה 2 של 512. כי זה יצא בטח מאוד יקר. אבל גם 2 של 256 יכולים לספק אותי טוב מאוד בכל מנוע גרפי ובאנריל אנגין 3 אני יסתפק בהגדרות קצת פחות מהכי גבוהות.
תראה היום אני משקיע 4000 ש"ח במעבד + לוח אם + כרטיס מסך + מארז + ספק כוח. ובעוד חודשיים עוד 700 ש"ח ב1GB של זכרון כמו Mushkin (קנייה מחו"ל אבל לא דרך משלוח). סכום כולל יוצא 4700 ש"ח.
בעוד שנתיים נגיד מעבד כפול לביות בסוקט 939, וכך בחשבון שיוצא סוקט חדש למעבדים הכפולי ליבות ככה שה939 אמור להיות זול יחסית אליהם. יעלה לי 1000 ש"ח (יוצא בעוד שנה ואני קונה אחרי שנתיים - שנה שלמה אני נותן למחירים לרדת, ואני קונה מעבד חזק). ועוד 2000-3000 ש"ח ב2 כרטיסי מסך.
אם המעבד עדיין ישאר טוב אז התקציב לכרטיסי מסך יגדל.

נראה לי השקעה הגיונית. ככה שאני יכול לחסוך בעתיד לקנות לוח SLI. מתי שהתפוקה מהחריץ PCI-Express תגדל גם השיפור בביצועים בSLI יגדל. ויש לזה סיכוי טוב. בהבדל של 100 ש"ח אני לוקח הימור.
מפחיד!

ישן 10-02-2005, 07:39

טוב, הדיון לא מתקדם לשום מקום
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "לא אמרתי להחליף הכל"

אני לא יודע למה פתאום שינית את דעתך, אולי בגלל שזה הלוח היחיד שהמוכר שלך יכול לתת לך ,לא יודע,
בכל מקרה רפרוף בזק מצא את זה:

וזה לקט זעיר ממה שנאמר פה בעבר על הSLI.

א.אם יש לך כסף מיותר, סבבה, אני לא חושב שהSLI מזיק (רק צורך ספק כח חזק יותר) , אבל אני הייתי קונה לוח NF4 X4 ב670 שקל וחוסך לפחות 400 על ההתחלה, קנה מחשב נורמלי ואז כשיהיה צורך תחליף כרטיס מסך ואולי תוסיף זכרון ובעתיד היותר רחוק תחליף את הלוח עם כל מה שנובע מזה בלי נקיפות מצפון.

ב.הרי זה לא אפשרי שאנריל ירוץ רק לבעלי SLI, זה מגוחך, ברור שיהיו כרטיסים בודדים שיתמודדו יפה מאד עם המשחק שאתה כ"כ מחכה לו.

נערך לאחרונה ע"י TomMerilin בתאריך 10-02-2005 בשעה 07:43.
ישן 10-02-2005, 12:51

בסדר התשובות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי TomMerilin שמתחילה ב "טוב, הדיון לא מתקדם לשום מקום"

1. המחיר של לוח SLI של ASUS עולה ב100 ש"ח פחות מלוח אולטרה Gigabyte וDFI. ו100 ש"ח יותר מלוח Ultra של MSI. בגלל שחבר שלי הסביר לי העדפתי להוציא 100 ש"ח יותר (זה יתגזז בהנחה) ולקנות SLI. בלי קשר מינתי את הלוח אם לפי הסדר שאני רוצה וASUS SLI היה בעדיפות יותר גבוהה מUltra של MSI, וגם למוכר לא היה Ultra של MSI אבל זה לא משנה.
בקשר לספק כוח אני קונה 410W של טרמלטק וכרטיס מסך בודד.
אני לא הולך לשחק ברזולוציות גבוהות במחשב אפילו שיש לי מסך 19'. (או 1024*768 או 1280*1024).
שים לב התשובות של Kill-Machine הובעות בגלל הכסף. כאן הלוח נכנס לי בתקציב. ונגיד וההיתי לוקח של MSI, גם לא ההיתי מקבל את ההנחה (כי זה מחנות אחר), ולכן המחיר היה יוצא זהה. כלומר הלוח עולה לי 1000 ש"ח. אני לא מתכוון לקנות את הnForce4 4x. בגלל שיש לו כמה חסרונות על פני nForce4 Ultra/SLI במקרה שלי SLI. אני לא צריך לפרט אותם, אבל אם אני קונה מחשב חדש לצורך שדרוג עתידי אני ישקיע קצת יותר בלוח אם. לא היה לי תקציב מוגבל אבל לא רציתי להסחף.

ב. בקשר לשאלה השנייה:
גם ATi תוציא חיבור של 2 כרטיסי מסך במקביל בשם אחר, ולnVidia יש SLI.
אם אתה רוצה להריץ את המשחק על ההגדרות הכי גבוהות תיהיה חייב SLI או לחכות לכרטיס מסך של 1GB זכרון.
תשים לב שבDoom3 בהגדרות Ultra הוא מבקש 512MB של זכרון מהכרטיס הגרפי. והיום אין כרטיס כזה, כלומר רק SLI של 6800GT\Ultra יצליח לאחסן את כל הטקסטורות.

כרטיס בודד של 512MB יריץ המשחק אבל על הגדרות High ומטה (כמו כרטיס של 256MB היום עם Doom3).
אני לא מתכוון בעוד שנתיים לקנות 2 של 512MB כי זה יעלה הון תועפות (יכול להיות 5000 ש"ח). אבל אני יסתכל יותר בכיוון של 2 כרטיסי מסך 256MB שיעלו פחות מאד של 512MB ויביאו ביצועים יותר טובים. וכך אני יוכל לשחק במנוע החדש על הגדרות High ולא אשלם על כרטיס בודד של 512MB שאני מאמין שהוא יעלה מלא, ולמי שיהיה SLI יוכל לחבר 2 כרטיסי מסך של 256MB שיצאו באותה תקופה.

בקציר יכול להיות שמה שאני אומר לא יקרה אבל אם זה לא עולה לי יותר וזה נכנס בתקציב אני ילך על האפשרות הזאתי במקום לבטל סתם אפשרות שתוכל להועיל לי בעתיד.
מפחיד!

ישן 08-02-2005, 21:24
  erez20 erez20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.03
שלח הודעה דרך ICQ אל erez20 שלח הודעה דרך MSN אל erez20 שלח הודעה דרך Yahoo אל erez20
אני קונה מחשב מחר !! (הו אלוהים סוף סוף כןןןן !!!!)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://glob-net.com/images/pixel_trans.gif]
1 x AMD Athlon 64 3200+, Socket 939, 2000fsb, Cache 512k, Box1 x Gigabyte GA-K8NF-9 nForce4 4X chipset1 x Super Talent DDR PC-3200 / 400MHz / 512MB / Alluminium / CL 2 / D32PB12C21 x Gigabyte GV-NX66128D Geforce FX6600 128 mb bulk1 x Western Digital 160 gb 7200 rpm Serial ATA 8 mb Buffer1 x HEC Midi Tower CI-6A19 (white/black)1 x ViewSonic VG712 17" LCD display DVI
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://glob-net.com/images/pixel_black.gif]
6,253.95 ₪

יש לי 6K שקל זאת המגבלה, כמו שאתם רואים אני קצת חורג ממנה, אין לי צורך בכוננים (יש לי 2 כוננים בבית שאני הולך להעביר לחדש) אני צריך מסך דק (אני עובד כל היום מול המחשב, ואני מעדיף שהתזמונים שלו יהיו נורמליים בכדי שאם ארצה אוכל לשחק) 939 לא חובה אבל רצוי זכרון 512 שימו לב שלמרות שהוא לא מוכר יש עליו אחריות והוא CL2
ישן 09-02-2005, 00:59

מפרט תותח
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי yog שמתחילה ב "תודה רבה, נראה לי שזה יהיה המפרט..."

קצת חבל שאתה לא לוקח Ultra.
תראה שמתי לב לכמה דברים קטנים. לא קריטים אבל יכולים לחסוך לך קצת כסף לUltra.
המארז והספק כוח עולים לך ביחד 1020.
ההיתי לוקח שילוב כזה.
Thermaltke SViking VA4000 Black מחיר 538 ש"ח.
Thermaltake Silent PurePower 410Watt W00035 מחיר 390 ש"ח.
מחיר של שניהם 928 ש"ח.

ומה שההיתי עושה זה קונה AMD 3000 ולוקח לוח אם Ultra של DFI או MSI.
אפשר גם לוח אם של ASUS SLI. שעולה כמו הUltra האחרים.

אם אתה לא רוצה Ultra אז לא משנה.
בכללי מפרט מצוין.
תתחדש תביא תמונות ותביא ביקורות.
בקרוב גם אני משדרג אז יהיה למה לחכות. הזכרונות יגיעו יותר מאוחר. באפריל, ולכן הביצועים עדיין לא יהיו מקסימלים.
מפחיד!

ישן 09-02-2005, 16:20

לדעתי
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי yog שמתחילה ב "כמה שאלות"

עדיף לך ללכת על מעבד 3500 במקום על שיפור בכרטיס מסך.
הסבר: חריץ הPCI-E מאפשר שיפור עצום ביכולות הכרטיס מסך, הכרטיסים של היום, בין אם זה XL ובין אם לאו לא מנצלים את החריץ כמו שצריך, הכרטיסים של עוד שנתיים למשל, יהיו עדיפים בהרבה על הכרטיסים של היום, למעשה אני עומד לקנות אפילו כרטיס זול יותר- ה6600GT ,
כרטיסי המסך "מתיישנים" מהר בדורנו.
לעומת זאת, המעבד הוא מעבד מהרמה כמעט הגבוהה ביותר מבין המעבדים בעלי הליבה האחת, מעבד כזה הוא בעל אורך חיים גדול לדעתי, אם תקנה אותו הוא יכול להספיק לך ל3-4 שנים (ביחד עם החלפת כרטיס מסך)
בנוסף: אני לא יודע מה הצרכים שלך, אבל השיפור במעבד יורגש מאד גם בדברים שאינם משחקים, לדוגמה עשיית פעולות מרובות פה זמנית.
בקיצור: למעבד יש אורך חיים גדול משל כרטיס המסך ולכן עדיף להשקיע בו יותר.
ישן 10-02-2005, 16:24

כמה שינויים
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי rom10 שמתחילה ב "מה דעתכם??"

דבר ראשון הכרטיס מסך לא מתאים ללוח האם.
זכרונות היום כדאי לקנות 1GB. אני ימליץ לך על GeIL שעולה 1100 ש"ח.
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=6781
כרטיס מסך אתה יכול לקחת X800 שהוא הרבה יותר טוב מ6800, גם מתאים ללוח האם וגם אותו כמחיר כמו 6800.
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=8442
לוח אם תקח nForce4 Neo4 של MSI עולה 200 ש"ח פחות וגם יותר טוב.
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=8681
בגלל התקציב תצטרף בגלל התקציב תצטרך התפשר ברכיב כל שהוא ואני חושב שמעבד AMD 3000 יספיק לך. והמחיר שלו הוא 1000 ש"ח. כלומר חסכת 250 ש"ח.
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=7823

סכום כולל לאחר שינוי הרכיבים הוא 6470 ש"ח.
אחלה מערכת.
מפחיד!

ישן 11-02-2005, 12:17
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני אנסה
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "מבקש חוות דעת על המפרט שהכנתי..."

א. מארז 6A19 של HEC יהיה בחירה מצויינת במחיר סביר (למרות שלגביי הספק יש האומרים שכדאי לקנות את הספק מהתקן החדש, אבל זה כבר הרבה יותר יקר)
ב. קיצוצים והחלפות:
לוח אם- עזוב את הSLI, זה לא שווה, קנה לוח NF4 X4 ב400 שקל פחות
http://glob-net.com/product_info.php?products_id=2113
זכרונות:
בשביל מפרט רציני למשחקים אני לא הייתי יורד מ1 ג"ב, לפחות של GEIL שעולים כמו הזכרונות שבחרת
http://glob-net.com/product_info.php?products_id=2414
כרטיס מסך:
במחיר דומה את יכול לקנות את ה6600GT בגירסת BULK שהוא עדיף על הכרטיס שבחרת
http://glob-net.com/product_info.php?products_id=1977

אא"כ יש לך רמקולים מאד טובים, חבל לך על ה170 שקל של הכרטיס קול.

מקווה שעזרתי.
ישן 11-02-2005, 12:55
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
אמרתי לך שתהיינה לך בעיות :) יש איפה לקצץ.
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "מבקש חוות דעת על המפרט שהכנתי..."

דבר ראשון - לוח. אתה בכלל יודע מה זה SLI? אני משער שלא. אז למה לקחת את הלוח הכי יקר שאתה מוצא?
יש כמה לוחות שאתה יכול לקחת. אני משער שאתה ממש לא גיימר רציני, אז אתה יכול לקחת לוח כזה:
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=8368
או שתיקח לוח nForce3 Ultra, הם הרבה יותר זולים עכשיו, והם לוחות מעולים:
http://www.pandas.co.il/default.php...609_270_86_1412 - יש שם כמה טובים.
אני מקווה ששמת לב שלקחת לוח PCI-Express וכרטיס מסך (יקר) לסלוט AGP...
זה יתאים לך יותר:
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=7992
לדעתי זה יספיק לכל צרכי הגיימינג שלך. אני משער שאתה לא ממש הולך לשחק Doom3 יומם וליל...

אם תלך על לוח nForce3 Ultra עם סלוט AGP תוכל לקחת איזה 6600 או 6600GT לסלוט AGP, אני פשוט כרגע לא מוצא אותו בפנדה.
בכל אופן, עוד בעיה היא שלקחת מארז Micro ATX. מה אתה חושב שתוכל לעשות איתו?
קח מארז כזה:
http://www.pandas.co.il/product_inf...roducts_id=2681

אתה יכול גם להוזיל את המחיר על ידי ירידה ל Athlon64 3000 במקום 3200...
כמובן שאפשר בכלל לעבור לסוקט 754 אבל לא משתלם בהפרש המחירים.

צר לי בכל אופן על הזכרונות שלקחת... הקיט שהציע תום מרילין נראה לי הרבה יותר עדיף, למרות שבשביל איזה 200 שקל יותר היית מזמין 1GB Crucial Ballistix... תריץ חיפוש בפורום.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 12-02-2005, 20:38
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
לשניכם... :)
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי StreetBazar שמתחילה ב "מפרט מצוין"

את הכרטיס-קול אני מעדיף להשאיר, כי מדובר "בסה"כ" ב-170 (שביחס להוצאה הכוללת, לא מדובר בסכום גבוה) וזה ישאיר לי אופציה עתידית לחבר את מערכת הסטריאו למחשב. נכון לעכשיו המערכת מקולקלת, והתיקון שלה הוא 200 שקל, והמחיר של אחת חדשה הוא 800, אז אולי יהיה לי משתלם יותר לחבר את הרמקולים של המערכת למחשב.

בנוגע למקלדת - יש לי את אותה ערכה של עכבר+מקלדת מיקרוסופוט כבר שנתיים ולא נתקלתי בבעיות, וחשוב לי שמקלדת תהיה סופט-קליל, או לפחות לא מהג'אנק הרגיל, כדי שלא תעשה הרבה רעש. הדיל של עכבר + מקלדת במחיר כזה הוא די משתלם, אז אני מעדיף להשאר איתם.

את הקניה אבא שלי עושה דרך מקום שהוא רוצה.

עריכה: קיבלתי אישור חריגה מאבא, אז אני מחליף את המעבד ל-3200. זה אמור להשפיע על הלוח אם, או שאין בעיה?

עוד ההערות?

נערך לאחרונה ע"י RmSs בתאריך 12-02-2005 בשעה 20:49.
ישן 13-02-2005, 12:27
  escher escher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
קונה סוף סוף מחשב חדש, צריך עזרה במפרט

שלום לכולם
2 דברים קרו לי מהרגע שנכנסתי לפורום הזה אחד טוב והשני אני עדיין לא בטוח
1. פסלתי לחלוטין קניית מחשב באייבורי לאחר שהייתי אצלהם ביום שישי, יצאתי עם תחושה לא טובה מהם ובפורום חששותי אוששו.
2. החלטתי לקנות AMD ולא אינטל בעקבות האהדה הרבה שיש כאן, אני לא בטוח שמחשב הבנוי עם AMD זול יותר ממקבילה של אינטל

בניתי כאן מפרט והייתי שמח לקבל תגובות ואיפה אפשר עוד לקצץ בעלות, התקציב שלי בסביבות 4500 ש"ח ללא צורך במסך, אני בעיקר צריך אותו לסרטים, למשחקים, ליישומי אופיס, לאינטרנט ולחבר לטלויזיה.
אני רוצה להבין גם אם אני חייב קרור למעבד או שהוא מגיע כבר עם קרור BI
כמו כן מחפש חנות אמינה וותיקה באזור המרכז לבצע את הרכישה

ישן 13-02-2005, 20:16
  wiper wiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.05
חוות דעת על מפרט

היי לכולם
הרכבתי מפרט למחשב חדש שאני מתכוון לקנות, רציתי לדעת האם כל הרכיבים מתאימים אחד לשני והאם המפרט הזה סביר ומתאים לצרכים של גלישה באינטרנט, אופיס, הורדות וצפיה בסרטים. המחשב לא אמור לשמש למשחקים!

** מעבד **
AMD ATHLON 64 3000

** לוח אם **
GA K8NS ULTRA - 939 NFORCE3 ULTRA CHIPSET

** זיכרון **
2 כרטיסי זיכרון של 256 של SAMSUNG/GEIL/ADATA

** כרטיס מסך **
GIGABYTE 9550 128MB 128BIT

** דיסק קשיח **
WD 160GB SATA

** מארז **
SPL 6097 PC CASE או SIMBADDA 8088 או X BLADE

** מסך **
אני מתלבט בין ארבעה מסכים
SAMSUNG 710N
LG L1730S
NU TECH QL 711V
HYUNDAI L70S

וכמובן כונן 1.44, צורב CD וצורב DVD

כמה הערות --> במעבדים יש מושגים של BOX ו TRAY, מה עלי לקחת? מה ההבדל ביניהם?
האם למישהו יש את אחד מהמסכים הללו ויכול לומר שהמסך אכן טוב וכי אין בעיה של פיקסלים שרופים או בעיה של אחריות אצל היבואן.
מאיזה חברה עדיף לי לקנות את כרטיסי הזיכרון? כדאי לקנות כיחידה אחת?
המארזים טובים? לא תהיה בעיה של התחממות? צריך מאווררים נוספים?
בכל מקרה אשמח לשמוע מה דעתכם על המפרט ועל השאלות שלי.

בתודה מראש
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:35

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר