לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2007, 19:48
  Cfox Cfox מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי AcidicJimmy שמתחילה ב "לא בטוח. רצוי לחכות לותיקים,..."

הכלל הוא שישנו איסור רק אם קיימת כפיפות פיקודית. כמובן שאפשר לפרש את זה לכאן ולכאן- האם הכוונה רק למפקד ישיר/עקיף, או לכל חייל ביחידה שמתוקף תפקידו הינו בעל סמכות פיקודית על חיילים במעמדו/ה של בן/בת הזוג?

אני אתן שתי דוגמאות:
1. החיילת שרה משרתת באפסנאות הכללית. מפקדה של קרן הוא יעקב, נגד האפסנאאות הכללית, המפקד שלו הוא מ"פ הלוגיסטיקה יצחק ושלו הוא מפקד היחידה אברהם. קרן מאוהבת ברחל, המפקדת על מחסן הקשותף ורחל מאוהבת בה. רחל היא לא המפקדת של שרה, אבל היא מפקדת של מש"ק האפסנאות יוסף, המקביל במעמדו לזה של שרה. כשמתכוננים למסדר, אם במחסן הקשות סיימו את העבודות מוקדם, רחל עשויה לבוא לעזור בניהול העבודה, משמע- לחלק פקודות לחיילים, כמו שרה, גם במחסן הכללי. מה אתם אומרים?
2. אליפז הוא איש סגל במעמד מפקד כיתה בקורס ברמנים בבסיס. ראואל הוא חניך בהכשרה המקבילה, קורס יחצ"נים. הם חמים זה על זה מרגע שמבטיהם נפגשו ליד החדר האוכל, כשאליפז היה סמל תורן. מה אתם אומרים הפעם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2007, 20:07
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
מאתר יוהל"ן - שאלות נפוצות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "חברה בצבא"

2. האם מפקד רשאי לאסור על קיום יחסי מין בתוך היחידה?

קיום יחסי מין בשטח צבאי אשר כרוך בהפרת פקודות (כגון איסור להיכנס למגורי בן המין השני) או קיום יחסי מין בשטח צבאי יכולים להיחשב כפגיעה במשמעת, כהתנהגות בלתי הולמת או מבישה. יחסי מין בין מפקד לפקוד עלולים להיחשב כהתנהגות בלתי הולמת למפקד ואף להתגלגל לכדי תלונה בגין הטרדה מינית. מדובר במערכת יחסים בה קיימים יחסי מרות.

אין מניעה, כי מפקד יאסור קיום יחסי מין מטעמי פגיעה במשמעת היחידה וטעמים ענייניים אחרים.

3. האם מותר לחייל וחיילת המשרתים באותו בסיס להיות "חברים"?

אין כל איסור על יחסים מסוג זה, כל עוד:
  1. לא מתקיימים יחסי מרות ביניהם.
  2. נשמרים כללי התנהגות נאותה בתוך הבסיס ובהיותם בתפקיד, לרבות האיסור בדבר כניסה למגורי בני המין השני.
  3. מערכת היחסים אינה מפריעה לביצוע תפקידם.
כל זה לא מתוך פקודה כלשהי אלא מתוך השאלות הנפוצות באתר. אני זוכר שפעם הייתי בהרצאה שבה פירטו יותר, אבל אני חושב שזה מספיק טוב בשביל לסגור את העניין. גם יש את הסעיף האחרון שדי פתוח לפרשנות, אבל אני אישית מכיר מקרה של קצין שהיה חבר של חיילת מסויימת, ובטוויסט לא צפוי הוא נהיה מפקד שלה לתקופה די רצינית. הם הצליחו לשמור על הקשר (גם ללא בעיות צבאיות וגם ללא בעיות אישיות) עד שהוא עבר תפקיד והכל נגמר טוב. בגלל זה לדעתי יש בעיה עקרונית גם בין קצינים וחיילים ביחידה שלוא דוקא קשורים ישירות אחד לשני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:11

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר