לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2007, 23:44
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "רק ליצוא"

זה מכיוון שהמג"ח 6ב מבוסס על פטון M60 (דגם A1 אם אני לא טועה), בזמן שהמג"ח 7ג מבוסס על תובה של M60 וצריח של M48 (שהוא קטן וצפוף יותר). ניתן אפילו לראות את הסל צריח הגדול יחסית של הM60 לעומת הסל הפצפון של הM48 שבוקשי היה ניתן לדחוף לתוכו רשת הסוואה ואת הקטיבגים של הצוות (ואפילו יש אגדה שאומרת שהכינוי "צ'יפסים" הוא בעצם טעות והשם המקורי של אנשי חטיבה 500 היה "ג'יפסים" - צוענים, על שם הסל צריח עמוס הציוד)

הצריח של המג"ח 6ב הוא דיי מרווח יחסית לזה של ה7ג' (הבדל משמעותי לתותחן ובמיוחד לטען).
(אולי deepee ביקר במג"ח 7 הצפוף ולכן הסברה נראה לו מרווח כל כך - מפני שמדובר בצריח גדול יותר. מעניין איך הוא נראה מבפנים יחסית ל6ב).

מבחינה חיצונית, המיגון על הצריח דומה מאד למיגון בט"ש של המג"חים (של ה6 וה7 דומים מאד)
נחמד לראות שיפורים קטנים כמו "תומכים" שמחזיקים את הפלטות בזוקה הקדמיות, שבמג"ח 7ג מוחזקות על בורג בודד ותמיד נופלות (ראו ערך לילה הנסיגה מלבנון), "פטנטים" שונים לחיבור הפלטות בזוקה האחרות, תוספת של בלטנים במקומות שונים, ומאחזים על הצריח.
יש עוד כמה חלקים מעניינים (כמו התריסים בצד ימין של התובה- קשורים למשאבות אולי?).

בכל אופן, אלא אם כן מצאו דרך לייצר מוטות פיתול שלא נשברים בסוף כל מסלול, אז אני מרחם על הטורקים שהולכים לעבוד קשה מאד על הטנק הזה, שממש לא תוכנן כדי לשאת את כל המשקל העודף שמתווסף אליו.

עולה לי עכשיו שאלה שקשורה למרכבה סימן 4: המדוכות של הסברה (רק 4 בכל צד), הן כמו המדוגות של הסימן4 - לא בקסטה של 6 מדוגות אלא במשגרים נפרדים. למה זה בעצם? מה הייתרון בשיטה הזו? ולמה במרכבה המשגרים נמצאות "בתוך המיגון", ולא מבחוץ, כמו בסברה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2007, 23:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "זה מכיוון שהמג"ח 6ב מבוסס על..."

1. קסטה היא חד כיוונית, משגרים נפרדים ניתן לכוון לכיוונים שונים ובכך להשיג מיסוך טוב יותר
2. קסטות חיצוניות צריך לטעון מבחוץ (והן פגיעות לארטילריה). פנימיות ניתן לטעון מבפנים, והפגיעות נמוכה בהרבה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-06-2007, 00:28
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. קסטה היא חד כיוונית,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. קסטה היא חד כיוונית, משגרים נפרדים ניתן לכוון לכיוונים שונים ובכך להשיג מיסוך טוב יותר

לכוון לכיוונים שונים? בשביל מה? הרי אם קיימת זווית אופטימלית אליה המדוכה צריכה להיות משוגרת בכל צד, לא יהיה עדיף אם כל המדוכות ישוגרו אל אותה הזווית בדיוק (בהנחה שמשגרים שתי מדוכות בלבד בכל פעם)?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
2. קסטות חיצוניות צריך לטעון מבחוץ (והן פגיעות לארטילריה). פנימיות ניתן לטעון מבפנים, והפגיעות נמוכה בהרבה.

לא ידעתי שניתן לטעון את המדוכות מבפנים. זה דווקא רעיון טוב. מצד שני, ממש לא הייתי רוצה להיות המט"ק שמבצע תרגולת איו"ר עם מדוכה-נפל בתוך הצריח.
הפגיעות למדוכה אולי נמוכה בהרבה, אבל מה לגבי מיגון הטנק? אם יצרת 6 חורים (לא גדולים, אמנם, אבל עדיין) בשביל משגרי מדוכות ללא ערך של מיגון, בעצם יצרת נקודת תורפה. מן עקב אכילס שכזה על הצריח, לא?
ישן 11-06-2007, 00:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. קסטה היא חד..."

אתה השריונר... אני רק משער...

לגבי אחד, אני משער שניתן לירות את כל המדוכה בבת אחת (בנגמ"שים ניתן), אזי לשם כיסוי מלא ככל האפשר של הקשת הקדמית, זויות שונות מאפשרות מיסוך מלא יותר.

לגבי שניים - אין לי שמץ של מושג האם זו הסיבה ומה זה עושה לשריון...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-06-2007, 00:53
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה השריונר... אני רק משער......"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס

לגבי אחד, אני משער שניתן לירות את כל המדוכה בבת אחת (בנגמ"שים ניתן), אזי לשם כיסוי מלא ככל האפשר של הקשת הקדמית, זויות שונות מאפשרות מיסוך מלא יותר.

בנגמ"שים ובטנקים (לפחות אלה עם הקסטות) אפשר לירות את כל המדוכות בבת אחת, אבל כזה קורה, זה בדרך כלל בטעות, כשלוחצים על הכפתור הלא נכון בקופסת שליטה (כפתור "החזר" משגר את כולן במכה אם אני זוכר נכון. עבר זמן) - דרך נהדרת לקבל שבת בקמ"ט, אלא אם כן אתה מצליח לשכנע את המ"פ שזה קרה בגלל תקלה במערכת.

אני לא חושב שכדאי לבזבז 4 מדוכות על כל טיל נ"ט שנורה אל עבר הטנק. עם פועלים כמו שצריך ולפי התרגולת, שתיים אמורות לתת כיסוי מספיק לטנק. כנראה שהכוחות במלחמה האחרונה לא היו מיומנים מספיק. עד עכשיו אני מתרגז כשאני רואה את הסרטון של המרכבה סימן 4 שנפגעה מטיל בחזית הצריח מבלי לבצע מיסוך או לנסות להתחמק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר