לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2007, 20:56
  דרור בר דרור בר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.04
קרטל המזון מזהיר את גאידמק

בעקבות רכישת רשת טיב טעם ע"י גאידמק, קרטל המזון מתכונן לשמור על חלקת אלוהים הגדולה שלהם.

ארקדי הודיע כי ימכור בזול מזון, וכל השחקנים תוקפים את המגמה, ארקדי גאידמק צריך להיזהר הוא דורך על היבלות שלהם.[</FONT>ראה מה קרה לפיקנטי]

בהמשך התזמורת בכתבה של גלובס.

הכתבה בגלובס
מנכ"ל שופרסל, אפי רוזנהויז, מזהיר את גאידמק ואוהדיו מהורדות מחירים בטיב טעם: "לכולנו זיכרון קצר, אבל קלאבמרקט התמוטטה כאן רק לפני שנתיים"

יו"ר איגוד תעשיות המזון ונשיא קוקה קולה ישראל, רוני קוברובסקי: "אין ארוחות חינם בתעשייה המזון הישראלית. תחרות לא שפויה לא עוזרת לצרכנים" * סבב מנהלי השקעות: "המשקיעים חייבים להיזהר מאכזבה קשה" * "מניות גאידמק" צונחות היום בבורסה
אילנית חיות 16:00 11/6/07
"גאידמק קונה את עם ישראל בכסף. אם הוא ינקוט באסטרטגיה של מחיר, הוא יכניס את השוק לסחרור ויהיה עוד מקרה של קלאבמרקט", כך אמר היום (ב') ל"גלובס" אחד הבכירים בתעשיית המזון, ושיקף היטב את הלך הרוחות.

עסקת רכישת טיב טעם ( 579.1 -8.72% )
על-ידי גאידמק, המשיכה להיות שיחת היום בכנס "מזון בעידן החדש", שבו נטלו הבוקר חלק בכירי התעשייה. החשש העיקרי שהובע הוא שגאידמק ינהל את הרשת לפי שיקולים פוליטיים.

את המסר הזה בחר גם יו"ר
לידר: המהלך של גאידמק בטיב טעם יאלץ את שופרסל והרבוע הכחול להוריד מחירים
היום שאחרי במניות גאידמק: אוסיף מאבדת 4.75%; גילאון יורדת 6.7%
"לא מומלץ למשקיע הפרטי להתפרע עם מניות גאידמק בתיק: זה מתאים לתקופה של גאות בשוק; אם לא יצליח להשביח את העסק, האכזבה תהיה קשה"
גאידמק לא אמר את המילה האחרונה: הרכישות הבאות שעל הפרק - בית ההשקעות גיפט וניו-פארם
איתן אלדר ורוני מאנה קיבלו יחד דמי תיווך של כ-10 מיליון דולר בעסקת טיב טעם-גאידמק
בכירים בשוק הקמעונאי: "המהלך של גאידמק בטיב טעם אינו מהלך עסקי, אלא פוליטי"
גאידמק ל"גלובס": "מי שאומר שאני מבצע עסקאות כדי לזכות בפופולריות קנאי או טיפש"

איגוד תעשיות המזון ונשיא קוקה קולה ישראל, רוני קוברובסקי, להעביר מעל הבמה: "התרענו בפני הממונה כבר ב-2005, לפני קריסת קלאבמרקט, שהסיטואציה תוביל לקריסת רשת. אין ארוחות חינם בתעשייה הזאת. אני מקווה שהרוכשים של טיב טעם והרשתות האחרות יזכרו שתחרות לא שפויה לא עוזרת בסופו של דבר לצרכן הסופי".

בהתייחס לכך אומרת יו"ר קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס: "אני מקווה שגאידמק לא ישתמש ברשת לצעדים פוליטיים. אם תהיה עוד רשת טובה ומצליחה, זה טוב". גם מנכ"ל שטראוס היוצא, גיורא בר-דעה, מתבטא בזהירות: "במידה ומאחורי הרכישה מסתתרת תוכנית עסקית ואסטרטגיה עסקית, אז כל תחרות מבורכת. אם השיקולים אחרים, קשה מאוד לנהל עסקים כשהשיקולים לא עסקיים טהורים".

מנכ"ל שופרסל אפי רוזנהויז אמר היום, "אל תמהרו להסיק מסקנות מהתרחשויות הימים האחרונים, לכולנו זיכרון קצר, אך ראו מה היה לפני שנתיים עם התמוטטות רשת קלאבמרקט, ולא שאני מרמז".

סמנכ"ל סחר ושיווק ברבוע כחול, אורי פלח, אמר היום בהתייחס לעסקה כי "אנחנו מקדמים בברכה כל תחרות בהנחה שכללי המסחר הם עסקיים כלכליים. אין ספק שהשוק יהיה מרתק ומעניין. כולם מוזמנים".

לטענת מנכ"ל אסם, גזי קפלן, "השאלה היא מה גאידמק יעשה עם הרשת. אם הוא יתנהג כאיש עסקים, אני מקדם את פניו בברכה. הוא צריך להחליט. הוא נכנס לשוק מאוד איכותי, מפותח ועם שחקנים מאוד מקצועיים כמו חצי חינם".

דן פרופר שקיבל היום בכנס פרס על מפעל חיים, מסר כי "הרכישה איננה צעד עסקי ואני מדבר רק על דברים שאני מבין בהם".

אריק רייכמן, מנכ"ל תנובה, סבור כי "הבידול של טיב טעם הוא בהיותה רשת לא כשרה. אם נוטלים את הבידול זה כאילו הוצאת את הלב הפועם של הרשת מקרבה ולכן אם זה יקרה, זה יפיל את הרשת ויגביר את התחרות כי רשת נוספת תיכנס לנישה".

לדברי מנכ"ל יוניליוור ישראל, מוטי קרן: "מוקדם מדי לדעת לאן זה יוביל. לא נראה שגאידמק נכנס כדי להיות שחקן שולי ולכן אני מניח שהכניסה שלו תגביר את התחרות. תחרות יכולה להוביל לדברים טובים אבל יכולה גם להוביל למלחמת מחירים כמו לפני שנתיים ולהיגמר ברע".

http://www.likudnik.co.il/Front/New...reportId=198224
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:15

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר