לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2007, 15:53
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
דיון: למה נפל"טים זוכים ליחס מטורף

הבהרה: אין באשכול זה שום דבר נגד ק. טייס, יש לי חברים שם, הייתי במיונים וכו'.

רק מה שמוזר לי הוא שחברה שנופלי בקורס טייס, גם ישר על ההתחלה נחשבים בצבא לזהב טהור.
הם מקבלים ראיונות ליחידות עילית ויחדיות מובחרות: במחזור גיוס הקרוב יש הרבה נפל"טים במגלן, שמעתי על בחור שהגיע לשלדג בלי גיבוש, וגם כמובן למיש היה פה בגיבוש מטכ"ל-שלדג רוב העוברים הם כאלה...
אני מבין שהם חברה איכותיים אבל (בלי להעליב) הם עברו גיבוש שהוא מהפחות קשים בצבא (בהשוואה לשייטת, מטכ"ל גיבושונים חובלים וצוללות) ומישהו שנפל בצ'קים לא עשה עדיין כלום בצבא...
אז באותה מידה אפשר להגיד שמי שהיה מאותר טייס ונפל בדרך (רפואית, חתם ויתור לדוג') ועשה גיבוש מהנ"ל אמור להחשב ליותר מזה?

הבהרה No2: אני באמת מנסה לשמוע דעות ורעיונות ולא סתם סדרת השמצות, מהלים אם אתם חושבים שזה יעורר כעס סגרו את זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2007, 17:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ShNu שמתחילה ב "יש לי שאלה. מה לגבי בנות..."

יש גם אפשרויות - אבל קחי בחשבון שהאפשרויות מצומצמות בהרבה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-06-2007, 17:12
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "דיון: למה נפל"טים זוכים ליחס מטורף"

סתם שתדע, הגיבוש במתכונת הנוכחית אומנם באמת יחסית קל, אבל זה עדיין גיבוש. משום מה קיבלתי מהנימה של הדברים שכתבת הרגשה שהגיבוש זה סתם שבוע כיף ולא באמת ממיין. מתוך האנשים שמתחילים את הגיבוש, בערך חצי עוברים (למרות שהרבה יותר מסיימים), והגיבוש אומנם הרבה יותר קל יחסית לשנים קודמות ולגיבושים אחרים, אבל זה עדיין גיבוש וזה עדיין קשה (מנטלית בעיקר, אם לא רק).
חוץ מזה, גיבוש טיס זה לא הממיין העיקרי, אל תשכח שלפני הגיבוש יש הרבה מאוד בדיקות.
בשורה התחתונה, לחבר'ה שמתגייסים לטיס יש נתונים יבשים מאוד גבוהים, ובכללי, מישהו שמוכן לחתום מראש על 9 שנים קבע, כנראה זה אומר משהו על המוטיבציה שלו.

כמובן שיש יוצאי דופן לפה ולפה, לא כל מי שמתקבל לקורס טיס הוא באמת מוכשר ו"איכותי" אבל רוב החבר'ה שם הם באמת חבר'ה עם יכולות טובות ורצון להגיע רחוק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 12-06-2007, 19:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי idoratzon שמתחילה ב "שאלה טובה :) שלדעתי אין עליה מענה. פשוט גישה טפשית של הצבא."

לא מטומטם בכלל, וחבל שאתה מתבטא כך לגבי משהו שאתה לא מבין. יש הרבה הרבה מאוד דברים שבודקים במהלך המכין והצ'קים ולא כולם קשורים ליכולת טיסה.

באותה מידה תשאל למה מסתמכים מאוד על ניווטים בשביל למיין? ניווט זה לא רק ניווט. זה עצמאות, אמינות, דבקות במשימה ועוד הרבה פרמטרים שבאים לידי ביטוי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-06-2007, 12:48
  idoratzon idoratzon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
המיונים האלה הם לא תורה מסיני...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Itamaro2 שמתחילה ב "אז אותם נקניקים לא יתקבלו..."

ראיתי לא מעט נפל"טים שהגיעו לדברים טובים אחרי השבוע ראיונות ואחרי תקופה מסויימת גם משם העיפו אותם. מראש מתייחסים אליהם בצורה שלטעמי לא משקפת את היכולות שלהם.

ועם כל הכבוד למבדקי ירפ"א... יש לך במיוני טיס לא מעט ח"ל (חייבים לעבור) - כל מיני בנים של אנשי צוות אוויר שיכולים לחפף חופשי ויעברו הכל, מהיכרות עם לא מעטים כאלו.

ואותם אנשים שעברו מיונים בצ'קים ובמכין הזה, כל המיונים שהם עברו לא יכולים לנבא כמעט כלום על האיכויות של אותו אדם כלוחם, ועובדה שלא מעט מהם נשלחים אחר כבוד לתפקידים מצ'וקמקים בחי"א, גדודי תותחנים ונ"מ ורובם הגדול לא מגיע ליהל"ם/יחס"רים/ דובדבן וכו'...

ואני רואה מהבי"ס שלי איזה אנשים מגיעים לטיס ואיזה אנשים נופלים.. חלקם תותחי על שיגיעו רחוק, וחלקם הלא מבוטל זה אבו-ארבעות, חננות שרק אם תיתן להם רובה הם ילחצו וישמחו לוותר על התענוג. תתפלאו, אבל רובם יעדיפו תפקידים לא קרביים אם יפלו מטיס...

בקיצור, שיקחו בפרופורציה ושלא יתפסו מהם מי יודע מה (כי עכשיו כן תופסים מהם).
ישן 14-06-2007, 00:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי idoratzon שמתחילה ב "המיונים האלה הם לא תורה מסיני..."

אתה מדבר שטויות. חד וחלק. אין לך מושג מה אפשר ואי אפשר לדעת ולהבין לגבי בנאדם מהשלבים שהוא עבר בשירות.

ישן 13-06-2007, 08:29
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב "החברה של טייס הם חברה שעברו..."

אני חייב לא להסכים לתגובה שלך שמי שהגיע לקורס טייס יכול "מבחינה מנטלית" להגיע לכל יחידה אחרת בצבא, לדעתי זה בולשיט.
מצטער, אני לא מאמין שמי שעבר כמה מבחנים פסיכוטכניים, ראיון עם פסיכולוג וגיבוש אומנם קשה מנטלית אבל כמעט כל מלש"ב יכול לסיים אותו - זה מראה עליו שהוא מוכן מנטלית לכל דבר שיתנו לו. לדעתי אתה טועה, יש המון חבר'ה שמתגייסים לקורס טייס שהם איכותיים בפני עצמם, אבל לא כולם כל כך איכותיים כמו שאתה חושב, יש הרבה "חנונים" שעלולים ליפול לך אחרי כמה ימים רצופים של ריצות ועבודה פיזית קשה, וזה דבר שלא חסר ב- "כל יחידה אחרת בצבא".

בקיצור, יפה שנפלטי טייס מקבלים ראיונות כי לדעתי זה מגיע להם, אבל לא צריך להגזים ולקבל את רובם או לתת להם ראיונות לשייטת או מטכ"ל (אלא אם כן הם עברו לשם ביום סיירות), אלא צריך להסתכל עליהם ביותר פרופורציות ולבדוק ת'יכולת האמיתית שלהם להתמודד עם משימות קשות ביתר קפדנות.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 13-06-2007, 11:20
  frydman frydman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אני חייב לא להסכים לתגובה שלך..."

"כמה מיונים פסיכוטכניים ואיזה ראיון עם פסיכולוג"
זה הרבה יותר מהמיונים של היחידות האחרות
בוא ניקח מסלול של מלש"ב שמנסה להתקבל למטכ"ל או שייטת - מה יש לו יום סיירות וראיון עם פסיכולוג ואז גיבוש
חייל שמנסה להתקבל ליחטי"ות - גיבוש של 3 ימים וראיון עם אחד מהיחס"ר
לעומת זאת מלש"ב שהתקבל לטייס - מבחנים פסיכוטכניים, מבדקי חוש טכני וקואורדינציה עוד סדרה של מבדקים פסיכוטכנים הכוללים בדיקת יכולת התמצאות במרחב וחשיבה מופשטת, שאלון 300 השלמת משפטים בדיקת יכולת טיסה ועקומת לימדה של נושא חדש, ראיון עם פסיכולוג, בדיקות רפואיות שמוודאות שמבחינה פיסית הוא כמעט מושלם ואז גיבוש של 6 ימים.

בקיצור, שכתבתי מבחנה מנטלית התכוונתי שאם הוא עבר את כל זה סביר שהוא היה יכול בתאוריה להגיע לכל המקומות האחרים מבחינת היכולת השכלית שלו. הכושר זה סיפור אחר אבל כמו שהסברתי הוא לא ממש פקטור.

ישן 13-06-2007, 11:35
צלמית המשתמש של roboman
  משתמש זכר roboman roboman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
גם בפסיכולוג מטכ"ל יש שאלון 300 והשלמת משפטים וכו'...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב ""כמה מיונים פסיכוטכניים ואיזה..."

וסלח לי, אבל יום סיירות הוא הרבה יותר קשה (הן פיזית והן מנטלית) מלשבת כל היום בירפ"א ולחכות למבחן הבא שלך.

עכשיו, בוא נבחן את המסלול שעובר בחור שמיועד לטייס:

מיוני צוות אוויר ראשוניים.
ירפ"א א'
ירפ"א ב'
גיבוש.

4 מיונים.

ועכשיו, בוא נבחן את המסלול שעובר בחור שמיועד למטכ"ל\שייטת\חובלים\צוללות:

יום סיירות.
מבחנים למיניהם (במיונים לחיל הים יש מבחני חשיבה [AKA פסיכוטכנים] ואישיות ובמיונים למטכ"ל יש מבחני אישיות ושיחה עם פסיכולוג)
בדיקות רפואיות (הבדיקות שלי היו בירפ"א)
גיבוש.

אם נחשיב את הבדיקות הרפואיות, זה יוצא 4 מיונים.

עכשיו, נעבור לבדיקות הבאות:
ציטוט:
לעומת זאת מלש"ב שהתקבל לטייס - מבחנים פסיכוטכניים, מבדקי חוש טכני וקואורדינציה עוד סדרה של מבדקים פסיכוטכנים הכוללים בדיקת יכולת התמצאות במרחב וחשיבה מופשטת, שאלון 300 השלמת משפטים בדיקת יכולת טיסה ועקומת לימדה של נושא חדש, ראיון עם פסיכולוג, בדיקות רפואיות שמוודאות שמבחינה פיסית הוא כמעט מושלם ואז גיבוש של 6 ימים.

מבחנים פסיכוטכנים? דיברנו על זה כבר מקודם.
מבדקי חוש טכני וקוארדינציה? בגיבוש שייטת זה הרכבת רובה מתחת למים, בגיבוש מטכ"ל זה הרכבת נשק והרכבת מכונה תחת פיקוח של פסיכולוג.
יכולת התמצאות במרחב וחשיבה מופשטת? אני בטוח שבודקים את זה בגיבוש .
שאלון 300 והשלמת משפטים? גם על זה כבר דיברנו מקודם חביבי...
בדיקת יכולת טיסה? צודק. זה ייתרון שיש למיועדים לטייס.. לבדוק אם הם יודעים לטוס! כמובן שמישהו שיודע לטוס יציליח (ובגדול) בסיירת מטכ"ל!!
עקומת למידה של נושא חדש? גם את זה יש בגיבושים השונים. מקבלים מאמר וצריך תחת הלחץ של הגיבוש להספיק לקרוא אותו, לשנן אותו ואחרי זה להרצות עליו\להבחן עליו
ראיון עם פסיכולוג? המועמד למטכ"ל יעבור 3 ראיונות עם פסיכולוג במהלך המיונים. 1 לפני הגיבוש ו2 במהלך הגיבוש.
בדיקות רפואיות? גם את זה יש למועמדים מיום סיירות..
גיבוש של 6 ימים? חחחחחחחחח תזהר לא להזיע שם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i27.photobucket.com/albums/c195/sniper434/28773436.gif]

נערך לאחרונה ע"י roboman בתאריך 13-06-2007 בשעה 11:42.
ישן 13-06-2007, 12:20

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי roboman שמתחילה ב "גם בפסיכולוג מטכ"ל יש שאלון 300 והשלמת משפטים וכו'..."

חחחחח אתה ממש עושה פה עיוות של המתמטיקה...
את המבדקים של מטכ"ל אתה דואג לפרק לכל פרט קטן ואת טייס אתה מכליל בכותרות כמו "ירפ"א ב"
אם אתה עושה את זה ככה אז בוא נספור הכי הוגן שאפשר: מספר נקודות שאפשר לעוף בהן.
טייס- 8
מטכ"ל- 4

בנוגע לחלק השני של ההודעה שלך : כל המבדקים שאני ציינתי זה מה שקורה לפני הגיבוש ברור שגם בגיבוש של טייס בודקים 1001 דברים כמו בכל גיבוש אחר.

ועוד דבר אחד, הזלזול הזה בגיבוש טייס הוא ממש לא במקום. קושי מנטלי לעיתים מקשה הרבה יותר מקושי פיזי וזה שלא מזיעים בו כמו בסיירת מטכ"ל לא הופך אותו לפחות תובעני וכמה אנשים כבר אמרו לי (כולל פה בפורום) שהם היו מעדיפים גיבוש שייטת פעמיים מגיבוש טייס אחד.

חוץ מזה אתה כל הזמן מכניס את הכושר כפקטור למרות שכבר הסברתי לך למה הכושר לא משנה, הוא רק עוד אמצעי לבדוק כושר התמדה נחישות ועמידה בלחץ.
כל מה שאמרתי שמבחינה מנטלית נפל"ט היה יכול להתקבל גם למטכ"ל או לכל יחידה מובחרת אחרת ואתה עוד לא הראת לי למה מישהו שעבר את כל המיונים הפסיכוטכניים של טייס לא יעובר את הפסיכולוג במטכ"ל.

כשנפל"ט מגיע לראיון כזה המראיינים יושבים מולו ומסתכלים על אוסף אדיר של נתונים עליו שמראים איך הוא מתפקד בכל מצב ואת כל הנקודות חוזק שלו והחולשות שלו. אוסף כזה אין לאף חייל אחר וככה מתקבלת החלטה מושכלת האם לקבל אותו ליחידה המובחרת או לשלוח אותו לדרכו ביחידות האג"ם

נערך לאחרונה ע"י frydman בתאריך 13-06-2007 בשעה 12:24.
ישן 13-06-2007, 13:56
  kobhovel kobhovel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב "חחחחח אתה ממש עושה פה עיוות..."

אני עברתי את המיונים הפסיכוטכניים של טיס, ולא את הפסיכולוג מטכ"ל...

ועכשיו באמת, הדיון הזה פאטתי ברמות... אחת ולתמיד- במיונים ליחידות המיוחדות בודקים התאמה, והתאמה בלבד... עצם זה שעברת את המיונים לטיס אומר שבאופן יחסי אתה יותר מתאים מהאוכלוסיה שנבדקה יחד איתך לגשת לקורס, זה לא אומר שתהיה טייס- זה לא מצביע על כך שיש לך את היכולת להיות טייס... (לראיה הסיכוי שלך להיות אחד)
עצם המעבר של מיון\גיבוש כלשהו לא הופך את הבנאדם העובר לטוב יותר מאחרים בשום צורה! לא הופך אותו ללוחם קומנדו, לא מקנה לו יכולות טיסה, לא נותן לו כוחות על, וכמו שכבר הסכימו באיזה דיון פה בפורום- לא נרשם לו בחוגר 'גבר גבר'... וכשאני אומר את זה אני מתכוון לזה במלוא הענייניות\רצינות ולא כקלישאה של- כולם טובים...

אני אומר לך חד וחלק, שאת הגיבוש טיס שלי עברו כמה ליצנים מזויפים, שכנפל"טים לא הייתי נותן להם לספור שקיות שוקו בשקם... והסיבה היחידה שבטיס יש יותר שלבי מיון ונקודות נפילה- היא כי מודדים יותר אספקטים שקשורים במישרין או בעקיפין כולם לכושר טיסה! מלש"ב שמתאים לטיס לא מתאים בהכרח למטכ"ל!

הגיע הזמן שמלשב"ים יפסיקו לשאוב סיפוק ממעבר מיונים, מעבר מיונים זה חסר משמעות... כל הפוזאיסטיות הזו רק פוגעת במלש"ב בסופו של דבר...
ישן 13-06-2007, 18:27
  g@man g@man אינו מחובר  

קבל תיקון ושאלה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב ""כמה מיונים פסיכוטכניים ואיזה..."

א. חלק מהמבחנים לא רלוונטים: התמצאות לא רלבנטי. ירפ"א ב' כולו לא רלבנטי (פסיכולוגית בדיחה, שאלה אותי למה אני רוצה טייס, מה אני רוצה אם אני נופל, מדוע צינתי גם דברים שונים בעבר (צו I) ופה זה נגמר...) כל שאר הירפ"א ב' חרטא: רפואי נטו לדעתי איש ביחידה מובחרת לא צריך ראיה מושלמת/ מצב רפואי מושלם.
ב. ולשאלה (שאני מאוד לא רוצה שתשמע שחצנית אבל זה פשוט מפריך את מה שאתה אומר...) אני עברתי כל מיוני טייס מלבד בעיית ראיה נדירה (שיש כמדומני גם לעידו-ראית עומק) ועשיתי גיבוש מטכ"ל - לפי מה שאמרת אני יותר טוב ממך-(סליחה) עברתי "מיונים שאף מלש"ב לא עובר" וגיבוש שיותר קשה משלך. ובכל זאת כשסיימתי את הגיבוש לא חיכו לי שם מגלן/יהלון/ ועוד 1000 יחידות שאני כיום צריך לקרוע תתחת שלי ביחטיות כדי להגיע אליהם.
לעומת זאת יצא לי לשבת עם חבורת נפל"טים במסעדה (כן, היא בצפון ת"א...) ותסלח לי שלא ראיתי בהם חברה איכותיים מדי- ראש על הכתפיים כן, רבאק של יחידת עילית? לא, בוודאות.
זאת ועוד: ומה אם אני כמלש"ב כן עברתי יותר מיונים ממך (לשם השוואה: הייתי בעתודה, חמ"ן תלפיות) אז האם הוא ראוי להיות מוכתר טייס?
ועוד דבר: באחד המיוינ ם הראשונים שלי (צו I או צוות אוויר) אומרים לך מראש טייס בצבא זה מקום ראשון.
דבר נוסף שני: חבר'ה מ"הכוסיות" (גפים א' ב') שעושים צ'קים ישר על הגיוס שלהם, באמת לא עוברים דבר מלבד צ'קים.
שוב סליחה על השחצנות אם יש, אבל הדבר מעורר את חמתי
ישן 13-06-2007, 20:02

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "קבל תיקון ושאלה"

לא הבנתי איפה התיקון ואיפה השאלה....
אבל אני אגיב לכמה דברים : אם עברת יותר מיונים ממיונים לטייס אז זה אומר שיש עליך הרבה נתונים וחוץ מזה כלום. להיות טייס זה לעבור מיונים שמתאימים לטייס.
ראבק ליחידת עילית ? זה בא עם הזמן במסלול
חברה מגף א וב באמת לא הספיקו לעשות כלום והם מופנים לגיבושים שאליהם הם היו מאותרים.
יותר טוב ממישהו לא אבל אם עברת את כל המיונים כנראה שאתה יותר מתאים לשרת ביחידת עילית ובטייס בפרט מאנשים אחרים. (אני דרך אגב עברתי גיבוש ואני מתגייס לקורס 160, מההודעה משתמע שלא.)

ישן 12-06-2007, 21:13
  גל עומר גל עומר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל גל עומר
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי frydman שמתחילה ב "ועוד תוספת למה שאמרתי למעלה...."

בדיוק. חבל שאתה לא באמת בודק את הנתונים (לא שיש לך איפה לבדוק חח) לפני שאתה אומר דברים כאלה.
הרבה מאוד נפילי טיס מצאו וימצאו את עצמם בשיריון\תותחנים וכו'. לי יש שכן שנפל מטיס אחרי 8 חודשים והגיע לתותחנים.
בכל מקרה, סתם לידע כללי, נפילי טיס צריכים לעבור גיבושים ליחידות אחרות..
אני למשל ממוין למטכ"ל, לכן בקורס אני אהיה בגף א' או ב', ואם אני חס וחלילה אפול יהיה לי גיבוש מטכ"ל לעשות..
אף אחד לא יכניס אותי ישר למסלול של מטכ"ל בלי גיבוש.
ודרך אגב, בגיבוש טיס בוחנים כל כך הרבה דברים - ומי שמגיע לקורס הוא בעל יכולת פיקודית, ולכן ביחידות המובחרות יותר רואים בהם פוטנציאל גדול.

מקווה שהבנת =]
ישן 12-06-2007, 23:04
  adam2020 adam2020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.06
לפני שאתם מתחילים להדר ולפאר את עצמכם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "דיון: למה נפל"טים זוכים ליחס מטורף"

ומתחילים להנפיץ שטויות, קצת סדר בעיניינים .

נפל"טים לא יותר "איכותיים" ממשתפי גיבושים אחרים, מה שכן, האוכלוסיה הכללית שהשתתפה בגיבושים, (פרט לאלה שלא יכלו מסעיפים פוסלים) היא אוכלוסייה בעלת מוטיבציה גבוהה וזה ההבדל העיקרי .

החלק שהכי מפריע לי, הוא שבקורס טייס יש את ההיענות הכי נמוכה לקרבי ביחס למשתתפי גיבושים אחרים שרובם (פרט לאלה שבאו בראש של סיירת או ניירת) יילכו ליחידה קרבית כזו או אחרת, לעומת טייס, שברגע שהם ייפלו מהקורס אין מצב שהם יילכו קרבי, "כי זה לא בשבילי" לטענת אחד מהם (ואני מכיר מעל 10 שמתגייסים למחזור הקרוב) אז אל תזבלו בשכל על "מוטיבציה גדולה" כי כל ילד בן ארבע רוצה להטיס מטוס ואני לא רואה מישהו אומר עליו, וואו כמה מוטיבציה יש לו... אבל כשזה מגיע ללכלך את הידיים ביחידה קרבית, פתאום המוטיבציה נעלמת...
ישן 12-06-2007, 23:16
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי adam2020 שמתחילה ב "לפני שאתם מתחילים להדר ולפאר את עצמכם"

וואלה? לטענת אחד מה10 שאתה מכיר, הוא לא רוצה קרבי.
אז בעצם 10% מהאנשים שאתה מכיר (שזה סה"כ בערך 3% מהחבר'ה שמתגייסים).
אז על סמך בנאדם אחד שאתה מכיר, אתה קובע שלאפחד שם אין מוטיבציה?

תפסיק לדבר שטויות. תמיד יהיו חבר'ה כאלה שחושבים שזה לא בשבילהם, אבל הם מיעוט, והם גם לא יסיימו את הקורס ולא יסיימו מסלול אם הם יגיעו לסיירות.

חוץ מזה לא אהבתי את הגישה שלך של "להדר את עצמכם". מי כאן הידר ופיאר את עצמו? הבנאדם פתח דיון ושאל שאלה, אנשים ענו לו בצורה עניינית (חוץ מהסטייה הקטנה שלנו מהנושא בהודעות האחרונות, אבל זה נכתב בהומור וזה דיי מובן מאליו) על סמך עובדות יבשות. אני שונא את הגישה הזאת שפרח-טייס \ איש-צוות-אוויר הוא בלי ספק סנוב ושכל דבר שהוא עלול להגיד על עצמו זה בהכרח התנשאות ו"הידור" עצמי.

ועוד תגובה לשאר הדברים שנאמרו פה:
הרבה מהחבר'ה שמגיעים לתותחנים\שריון עושים את זה כי שם יש את המסלול הכי מהיר לקצונה, שזאת אחת הדרישות למי שרוצה לחזור לקורס.

ישן 13-06-2007, 16:06

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי idoratzon שמתחילה ב "אוקיי.. בשפה עדינה, מה שאמרת זה בולשיט ט-ה-ו-ר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idoratzon
גיבוש טיס לעומת גיבושי מטכ"ל/שלדג, שייטת וגיבושון שלדג הוא... just a walk in a park, מהיכרות עם אנשים שעשו גם וגם.
תסתכל על האחוזי מסיימים בגיבושים ותבין עד כמה מה שאמרת לא מחובר למציאות.

וקושי בגיבוש נקבע לפי האלמנטים הפיזיים. שנותנים לך מקרה שצריך להתמודד איתו (בשיחה) או ללמוד ציר ניווט או לבנות מגדל משיפודים, זה לא דברים שהופכים גיבוש לקשה. אולי למורכב, אבל בהחלט בהחלט לא לקשה.

לא יודע איזה גיבוש אתה עשית (אם בכלל ) אבל לא נראה לי שהוא היה קשה מדי אם אתה אומר כאלה דברים.
הקשיים המנטליים (רצף המשימות כולל למידה ועבודה ללא הפסקה) יכולים להקשות מאוד על כל מתגבש.
זה לא פשוט כמו שזה נשמע לעשות משימה אחרי משימה ברצף. ואצלנו במחלקה כולם התפללו כבר לאיזה מסע או לשעת סמל כדי לתת למוח הפסקה מכל המשימות והמחשבה וההתחכמויות. שהתחילו לתזז אותנו שמחנו.
ומהיכרות עם אנשים שעשו גם וגם (כולל פה בפורום אם תחפש) הרבה הצהירו שהם היו מעדיפים לעבור גיבוש שייטת שוב פעמיים מאשר טייס.

עריכה: לפני כמה זמן כתב לוחם לשעבר בשלדג מאמר שכותרתו הייתה "הקושי הפיזי - לא ביג דיל"
עכשיו ברור שאני לא משווה בין גיבוש למסלול אבל זו גרסה מוקטנת שמראה לך שיכולים להיות דברים הרבה יותר גרועים ממסעות ותיזוזים.

נערך לאחרונה ע"י frydman בתאריך 13-06-2007 בשעה 16:08.
ישן 13-06-2007, 16:44
  bebulbal bebulbal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי idoratzon שמתחילה ב "אוקיי.. בשפה עדינה, מה שאמרת זה בולשיט ט-ה-ו-ר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idoratzon

וקושי בגיבוש נקבע לפי האלמנטים הפיזיים. שנותנים לך מקרה שצריך להתמודד איתו (בשיחה) או ללמוד ציר ניווט או לבנות מגדל משיפודים, זה לא דברים שהופכים גיבוש לקשה. אולי למורכב, אבל בהחלט בהחלט לא לקשה.

אחי אתה מדבר שטויות, מזה "קושי בגיבוש נקבע לפי האלמנטים הפיזים"? חרטוט אחד גדול.
גיסי עשה לפני שנים גיבוש שייטת, וגם גיבוש טיס, והוא אמר שגיבוש שייטת הרבה יותר קשה פיזית, אבל בתאכלס אם היו שואלים אותו, הוא היה עושה את הגיבוש שייטת עוד מאה פעם ולא את הגיבוש טיס, שהיה הרבה הרבה יותר קשה, והוא ממש סבל שם.
קושי בגיבוש זה לא רק מספר הקילומטרים שאומרים לך לרוץ, אלא עוד אלף מרכיבים שונים: אכילה, שינה, יחס המפקדים, דחיסות התרגילים והלו"ז ביממה, אורך הגיבוש בימים, תרגילי מחשבה ועוד מיליון דברים שגם אני וגם אתה לא יודעים.
אני לא עושה פה תחרות בין היחידות, כי אני חושב שזה ילדותי, אבל מה שאני אומר שאסור לזלזל באף גיבוש, כי קושי פיזי זה לא הכל, וכל גיבוש מותאם ליעוד של היחידה.
ישן 13-06-2007, 17:06
  amit40404 amit40404 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי bebulbal שמתחילה ב "[QUOTE=idoratzon] וקושי..."

זה נכון שקושי פיזי הוא ממש לא הקושי היחידי אבל תסתכלו על הנתונים - בגיבוש טייס בודדים פורשים(כמה עשרות) ובגיבושים האחרים כמו מטכ"ל ושייטת פורשים הרבה יותר....

זה נכון מה שפרידמן אמר שהקושי המנטלי של המשימות והכל גם יכול להפריש אותך בדרך כזאת או אחרת גם אם אתה בעצמך לא תפרוש( כמו שאמרת- אתה נהיה אדיש למשימות ואז אין סיכוי לעבור) אבל אי אפשר להתכחש לנתונים - כמעט חצי עוברים את הגיבוש.... אז כנראה שהקושי המנטלי לא כזה ביג דיל כשמסתכלים על כמות העוברים(ביחס לגיבושים אחרים)...

(אני לא אומר את הדברים מתוך זלזול חס וחלילה. גם אני עומד לפני גיבוש טייס ואני בטוח שיהיה קשה מאוד ואין לי טיפת זלזול בגיבוש הזה)

נ.ב- בנודע לאנשים שציינתם שעברו מספר גיבושים ואמרו שהיו מעדיפים כל גיבוש אחר מאשר גיבוש טייס-
הטבע של האדם הוא לזכור פחות את הקושי הפיזי ולהמעיט ממה שהוא היה באמת.... גם אני ביום סיירות האחרון לא נשמתי מרוב קושי אבל פתאום כמה חודשים אחרי הכל נראה פתאום קל ואני אומר לעצמי שזה לא היה באמת כל כך קשה... לעומת זאת קושי שיש בגיבוש טייס כמו רעב,לחץ ומשימות אין סופיות הוא דבר שישאר חרוט הרבה יותר חזק.... אני בטוח שאם תתנו לחברים שלכם לחזור לכמה תרגילים פיזיים בגיבוש מטכ"ל הם יתחרטו על דבריהם...
ישן 13-06-2007, 19:33
  sarelg sarelg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.07

אני לא חושב שלזה הוא התכוון, הוא התכוון שגיבוש טיס יותר קשה בגלל המשמעת והדיסטאנס, ולאו דווקא בגלל המשימות היותר "מורכבות" בו, ואני מאוד חולק עליך בקשר לזה ש"קושי של גיבוש נקבע לפי כמה הוא קשה פיזית", זה כל כך לא נכון, בגיבוש מטכ"ל או שייטת יש לך מלא הפסקות בין הקטעים הפיזיים, בטיס אין כזה דבר בכלל, 18 שעות ביום אתה עושה משהו ואתה נבחן, וזה קשה מאוד מנטלית, בעיקר בגלל היחס של המפקדים אליך, יש פה מישהו בפורום שאמר לי כמה פעמים שגיבוש טיס יותר קשה מגיבוש מטכ"ל לדעתו, אני רק מחכה שהוא יופיע

ישן 13-06-2007, 15:23
  אא אינסטלציה אא אינסטלציה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.07
אתם לא מסתכלים על זה נכון

הטעות שלכם היא שאתם מסתכלים על הסוגיה מהזווית של הנפל"ט (או יותר נכון, מזווית של שאר החיילים שמקנאים בדברים שהוא מקבל) ולא מהזווית של הצבא.

הריי את צה"ל (שידוע כצבא מתחשב) לא מעניין מה אתם רוצים, מעניין מה הוא צריך!
הריי אותן יחידות שעושות את הראיונות האלה צריכות כוח אדם איכותי. איפה הן יחפשו אותו? בנפלים של המסלולים המובחרים (כולל חובלים, מטכ"ל, שלדג, שייטת וכו כו'). לצבא אין אינטרס שנפל"טים ישתלבו בכל מקום מובחר, אלא שכל מקום מובחר יקבל אנשים איכותיים, ולקטגוריה הזאת נופלים רוב האנשים שמצליחים לשרוד איזה זמן במסלול מובחר.
ישן 13-06-2007, 17:38
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בנוגע לסוגיית הגיבושים:

כמו שכבר אמרו, כל גיבוש בא לבדוק התאמה.
גיבוש שייטת בודק התאמה לשייטת 13, יהיה דגש על התשה פיזית של החניך ותרגילים שקשורים למים כי ככה ייראה המסלול, הרבה תרגילים במים ותשישות פיזית . בגיבוש לסיירת מטכל יבדקו התאמה ל"יחידה", יהיו הרבה תיזוזים ומסעות וגם פה יבדקו איך החניך מתפקד תחת לחץ פיזי קבוע, ויבדקו אם הוא נשבר או לא, כי ככה ייראה המסלול, הרבה ניווטים והרבה לחץ פיזי (מן הסתם מי שמגיע לגיבוש מטכל הוא חזק יותר פיזית מהמלשב הממוצע, כי הוא כבר עבר יום סיירות שבדק את זה).

בגיבוש טיס יהיה פחות דגש על החלק הפיזי, אבל לעומת זאת יהיה לחץ מנטלי קבוע. ז"א שמהרגע שמקפיצים אותך בבוקר ועד שאתה הולך לישון בלילה המוח שלך יהיה עסוק. כמובן שאפשר להתעלם ופשוט לזרום עם היום, אבל בנאדם כזה לא יעבור. מי שרוצה ומנסה לעבור, צריך בעצם להיות מרוכז כל היום, הרבה מאוד שעות ברצף, ולמה? כי שוב...ככה ייראה המסלול.
חבר שלי שנפל בוועדות סוף בסיסי לא מזמן, אמר לי שביחידות "עילית" למינהן יש שבועות\ימים\וואטבר שנקראים שבועות לחץ (J-R יוכל לאמת\להפריך, לא שזה רלוונטי במיוחד), בטיס הברירת מחדל היא הלחץ הזה. הוא אמר לי שאתה יכול לשכב במיטה ביום שבת בלי לעשות כלום ועדיין להיות לחוץ.
הסיבות לדעתי שהרבה אנשים עוברים את הגיבוש הן:
א. הגיבוש הוא לא הממיין העיקר, בניגוד לשאר היחידות, אם להסתכל על כמות האנשים שמתחילים את המיונים לטיס ואת כמות המתקבלים, ונשווה את זה בצורה יחסית למטכל\שייטת, אני בטוח שהנתונים יהיו מאוד דומים.
ב. בגלל שהגיבוש הוא לא הממיין העיקרי, לא צריך להתאמץ יותר מדי בשביל לעבור, מספיק לבלוט פה ושם בצורה מתונה לאורך השבוע ובשילוב עם ציונים טובים בירפאות אתה תעבור, כי כמו שאמיל פעם כתב פה, צריך להיות סביר פלוס, לא צריך להיות שפיץ על, וראיתי כבר חבר'ה שהיו סבירים (אפילו פחות מסבירים אם תשאלו אותי) ועברו. סה"כ את המיון הרציני באמת הם יעברו בקורס עצמו.

עכשיו בחזרה לנושא של נפלטים ויחידות מובחרות.
כמו שכבר אמרנו, מבחינת מיונים לפני גיבוש, נפלט עבר הכי הרבה מיונים מכל אחד אחר, חלקם אומנם לא רלוונטים אולי להרבה מקומות (ממש מעניין מישהו בשייטת שאני יכול לפגוע במשולש על המסך), אבל הרבה מהם משקפים נתוני קורדינציה ואינטיליגנציה ברמה מסוימת. לעשות השוואה בין מבחן פירוק והרכבה של מכונה מאוד מורכבת לפירוק והרכבה של אם-16, זה פשוט בדיחה, אין פה בכלל מקום להשוואה, במיוחד שמראים לך ומסבירים לך איך להרכיב את האם-16 לפני שאתה עושה את זה. המבחן עם האם16 נועד בשביל לבדוק תפקוד בלחץ מתחת למים, ולא בשביל לבדוק חוש טכני, כי כל אחד יכול לפרק ולהרכיב אם16, עם כל הכבוד.
אז כמו שאמרתי, לנפלט יש נתונים יבשים מאוד גבוהים, זה לא אומר שהוא בנאדם יותר טוב, זה לא אומר שהוא יישרוד מסלול איפשהו, זה פשוט אומר שאינטלקטואלית וטכנית ישלו סיכוי דיי טוב. בנוגע למנטלית ופיזית - מנטלית זה משהו שנבדק בצורה פשוטה יחסית בגיבוש שלא משקף ממש הרבה, ופיזית - הספיקו להכניס אותך לכושר בתקופה הקצרה בקורס, יחס עם סרגל המאמצים ביחידות למינהן - חוץ ממקרים של פציעות לא אמורה להיות בעיה בנושא הזה.

אז שוב, אני לא בא להגיד שמי שהתקבל לטיס הוא אלוהים ויכול לעשות הכל, זה ממש לא ככה וגם תמיד יש יוצאי דופן קיצוניים לפה ולפה. אבל מבחינת הצבא, נוח לקחת נפלט כי הוא כבר יודע שיש לו נתונים גבוהים, הוא כשיר פיזית, רק נשאר לו לדבר איתו קצת לראות אם הוא נראה לו או לא (ראיון), ואז לשלוח למסלול. במסלול הוא בדיוק כמו כולם, הוא לא יותר טוב כי הוא נפלט.

ותפסיקו לתת את הדוגמאות של החבר'ה החנונים שאחרי זה לא רוצים קרבי - זה לא הרוב, וגם אם זה כן, אז החבר'ה האלה לא יהיו ביחידות האלה גם ככה, הם לחלוטין לא רלוונטים לשיחה ואני לא מבין למה כל הודעה שניה מישהו דוחף אותם.

ישן 13-06-2007, 18:38
  g@man g@man אינו מחובר  

קרא את התגובה שלי לבחור עם הציור של המטוס

סליחה שכחתי את שמו ואין לי כוח לעשות Back,

אז האם משהו שעשה את כל המיונים של טייס (ירפאות וכו') אבל נפל רפואי + גיבוש אחר צריך להחשב איכותי יותר?

ועוד דבר אחי תנסה לצאת מהעניין שאתה מתגייס לקורס טייסף תסתכל על התמונה הגדולה, גם אני לא הייתי רוצה שיגידו לי "הגיובש שעשית הוא בדיחה" אבל לעדות אנשים שונים אומרים שהצבא נהיה פחדן.

אני יכול להעיד: עשיתי גיבוש 669 פעמיים (פציעה), הראשון בנוב' שנה שעברה והשני במאי השנה\ ז"א שניים אחד אחרי השני. ראיתי אותם בוחנים שם (זיהיתי את החברה שהעבירו לי הגיבוש הקודם- זה היה רגע של שתיקה מביכה...) והגיבוש נהיה בדיחה! גמורה! חצי מאורך המסע, מדי חום צמודים אלינו, תקראו לזה Sour Losing, אבל הגיבוש לא מיצה עצמו מבחנתי... "ה" תרגיל הידוע לשמצה - מעגל הזחילות, היה בקושי 20 דקות, 20 דקות!? פעם קודמת זחלתי עד שכמעט לא היה לי עור בידיים, זחלנו כמה שעות פעם שעברה, והפעם? בקושי 20 דקות. הייתי בהלם.
ישן 13-06-2007, 18:45
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "קרא את התגובה שלי לבחור עם הציור של המטוס"

זה נושא אחר לדיון. אתה כבר נכנס להקלה של הגיבושים בעקבות הקיץ האחרון.
להזכירך אגב, הגיבוש טיס הקל היה במרץ, והחבר'ה שעברו אותו עוד לא התגייסו. אני יכול גם להעיד שהייתה הקלה משמעותית, עשיתי חצי גיבוש באוגוסט, נפלתי רפואית ועשיתי גיבוש חוזר במרץ - ובלי ספק היה הרבה יותר קל ובחלק מהמקומות אפילו הגזימו קצת. גיבוש קיץ עד לאוגוסט 2006 היה גיבוש קשה גם פיזית (לא כמו מטכל שייטת וכו' אבל עדיין), ואנחנו לא יודעים עדיין איך יתנהגו לחבר'ה של קורס 160, כי הם המחזור הראשון שעושה את הגיבוש במתכונת החדשה (ויש לציין, נסיונית, אני דיי בטוח שהגיבוש הבא יהיה קשה יותר).

ישן 13-06-2007, 23:16
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06

תשמע לא קראתי הכל, אבל בו ניקח כמה צעדים אחורה.

דבר ראשון גיבוש טייס מהניסיון שלי קשה פי 3 מגיבוש מטכ"ל.

מגיע לך שבוע רעיונות, שגם בו הבחירות יחסית מצומצמות.

היחס לנפלטי"ם הוא יחס גרוע, כי רוצים אותם לקצונה בשריון וכו...

מה שכן רוב הצבא משום מה כן רוצה אותם ליחידות שלו.

מפה זה תלוי בכמה דח"ש אתה מוכן לחתום, נגיד בשביל שבוע רעיונות.
מה אתה מוכן לסכן: יומיים לפני גיבוש מטכ"ל, הודיעו לנו שמי שלא יוצא לגיבוש יכול לקבל צנחנים, ומי שילך לגיבוש ולא יעבור כמאט אין סיכוי שהוא יקבל, והבחירות הם דיי מג"ב שריון תותחנים הנדסה.

תשמע, בסופו של דבר אחוז מאוד מאוד גבוה מחברה שמתגייסים לקורס טייס, זה חברה חכמים נחמדים מנהיגים וגם עם מנטליות נחמדה וטיפה חזקה(יש כמה יוצאי דופן), אז היחידות המובחרות רוצות בסופו של דבר את החברה האלה, כי יש סיכוי לא רע שהם שפיצים.
ישן 14-06-2007, 00:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

לכל אלה שחושבים שהם יודעים בדיוק מה אפשר ואי אפשר ללמוד משלב המכין (וכו'). מעבר לזה שבהחלט שמים לב שהקנאה מבעבעת היומרה לומר מה כן ומה לא לגבי מערכת שאתם עוד לא בתוכה די מרגיזה שלא לדבר על מטמטמת.

ישן 14-06-2007, 01:16
  Awaking Awaking אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
יארג רוב הנפלטי"ם מגיעים לתותחנים בסוף :)

לא סתם בסרט שהראו על הקורס הם כתוב בסוף בצהוב "תותחנים כבוד" חחחח זה הרג אותי

ובלאט בנאדם שמוכן לחתום קבע בצבא ל9 שנים ולהתמיד בקורס כזה זה בנאדם עם אחלה מוטיבציה
וגיבוש טייס בעיקרון (על אף שהוא קל פיזית - כולל הקודמים ולא הנוכחי) בודק מנהיגות, בודק יכולת של בנאדם לפקד ולהיות קצין ולראות למי יש את האופי המתאים (כי מן הסתם יכולת טיסה הגיבוש הזה לא בודק וחבל שהוא לא ^^).

אז בנאדם שהראה תכונות של מנהיג במשך שבוע והראה שיש לו איכויות שמתאימות לקצונה מן הסתם הוא בנאדם שיתאים לאופי של יחידות מיוחדות כאלה ואחרות (בלי קשר לאופי של קורס טייס), אז הגיוני לאפשר לאנשים האלה להתברג במקומות שנחשבים "מובחרים" יותר כדי ששם הם יוכלו לנצל את עצמם בצורה טובה או משהו כזה חחחח אנא ערף למה נפלטי"ם מקבלים ככה זה כמו לשאול למה נפלי חובלים מקבלים שבוע ראיונות כי ככה זה
ישן 14-06-2007, 12:36
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "זה לא משנה נכון או לא נכון,..."

זיינו לכם את השכל בביסט

תכלס זה נכון
אבל תחשוב שברגע שיש לך פרופיל 97 ויש לך קבא של 54 ומעלה, מבחינת הצבא אתה מתאים להיות בן אדם לוחם קצין.
והגיבוש בדיוק בודק התאמה לקצונה, בשילוב של רמת טיסה(ירפ"א א')
ובסופו של דבר מגיעים לקורס אנשים דיי תותחים, שרובם גם בני אדם גם לוחמים וגם קצינים.
אז יש אחד שניים(מתוך 270) שיעופו מתישהו על חוסר לוחמנות עוד אחד שיעוף על סוציומטרי חוסר באנושיות(יש לי חבר ממש טוב שעף על סוציומטרי, ואני ממש אוהב אותו), ובסוף השנה הראשונה עוד כמה שיעופו על חוסר התתהמה לקצינות. סבבה אז המצגת צודקת ומדברת על 10 אנשים מתוך 270,
ואז עוד 200 עפים(סליחה מפסיקים השתתפות) על רמת טיסה או חותמים וויתור.
ותמיד יהיו כמה טמבלים שטסים כל כך טוב, שישארו אותם.
ישן 14-06-2007, 23:45
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי Sir Sebastian שמתחילה ב "זיינו לכם את השכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sir Sebastian
זיינו לכם את השכל בביסט

תכלס זה נכון
אבל תחשוב שברגע שיש לך פרופיל 97 ויש לך קבא של 54 ומעלה, מבחינת הצבא אתה מתאים להיות בן אדם לוחם קצין.
והגיבוש בדיוק בודק התאמה לקצונה, בשילוב של רמת טיסה(ירפ"א א')
ובסופו של דבר מגיעים לקורס אנשים דיי תותחים, שרובם גם בני אדם גם לוחמים וגם קצינים.
אז יש אחד שניים(מתוך 270) שיעופו מתישהו על חוסר לוחמנות עוד אחד שיעוף על סוציומטרי חוסר באנושיות(יש לי חבר ממש טוב שעף על סוציומטרי, ואני ממש אוהב אותו), ובסוף השנה הראשונה עוד כמה שיעופו על חוסר התתהמה לקצינות. סבבה אז המצגת צודקת ומדברת על 10 אנשים מתוך 270,
ואז עוד 200 עפים(סליחה מפסיקים השתתפות) על רמת טיסה או חותמים וויתור.
ותמיד יהיו כמה טמבלים שטסים כל כך טוב, שישארו אותם.

נראה לך שבגלל שלבנאדם יש קב"א 54 ועבר כמה מבחנים הוא מתאים להיות קצין? זה זיוני מוח, קב"א לא מראה כלום על הבנאדם אני יכול להראות לך אנשים עם קב"א 56 שלא היתי נותן להם לשמור על ילדים בגן ומצד שני אנשים עם קב"א 49 ונמוכה מזה שמתאים להם להיות קצינים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:25

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר