לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2007, 17:46
  tec tec אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
כותבי המאמר
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "האנגלית שלי לא חזקה כל..."

אין לי זמן וסבלנות לסכם, לקח לי כמה שעות טובות רק לקרוא אותו. אני לא יודע עד כמה כותבי המאמר מומחים ואמינים.

בכל אופן לפי מה שהם אומרים על עצמם:

וויטני ראס היא מנתחת מחקר במרכז לניתוח ימי באלכסנדריה, וירג'יניה. היא ביצעה את המחקר תוך השלמת לימודי המוסמך בהנדסה גרעינית ומדעי פוליטיקה ב MIT (מכון מסצ'וסטס לטכנולוגיה, אחד ממוסדות המחקר המדעי המובילים בעולם)
אוסטין לונג הוא מועמד לדוקטור במדעי הפוליטיקה ב-MIT, חבר בתכנית לימודי הביטחון של MIT, וחוקר עמית בתאגיד RAND

Whitney Raas is a Research Analyst at the Center for Naval Analyses in Alexandria, Virginia. She conducted
this work while completing graduate studies in nuclear engineering and political science at the Massachusetts
Institute of Technology. Austin Long is a doctoral candidate in political science at the
Massachusetts Institute of Technology, a member of the MIT Security Studies Program, and Adjunct Researcher
at the RAND Corporation.

גם כאן יש קצת יותר מידע:
http://rotter.net/forum/gil/7354.shtml

נערך לאחרונה ע"י tec בתאריך 05-06-2007 בשעה 17:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2007, 13:47
  tec tec אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "האנגלית שלי לא חזקה כל..."

פורסם היום ומסכם חלק מן המאמר שהבאתי למעלה של חוקרי MIT

http://www.danielpipes.org/article/4634

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://cdn5.tribalfusion.com/media/37536.gif]

Israeli Jets vs. Iranian Nukes

by Daniel Pipes
New York Sun
June 12, 2007

[With slight differences from the NY Sun version]

Barring a "catastrophic development," Middle East Newsline reports, George Bush has decided not to attack Iran. An administration source explains that Washington deems Iran's cooperation "needed for a withdrawal [of U.S. forces] from Iraq."

If correct, this implies the Jewish state stands alone against a regime that threatens to "wipe Israel off the map" and is building the nuclear weapons to do so. Israeli leaders are hinting that their patience is running out; Deputy Prime Minister Shaul Mofaz just warned that "diplomatic efforts should bear results by the end of 2007."

Can the Israel Defense Forces in fact disrupt Iran's nuclear program?

Top secret analyses from intelligence agencies normally reply to such a question. But talented outsiders, using open sources, can also try their hand. Whitney Raas and Austin Long studied this problem at the Massachusetts Institute of Technology and published their impressive analysis, "Osirak Redux? Assessing Israeli Capabilities to Destroy Iranian Nuclear Facilities," in the journal International Security.

Raas and Long focus exclusively on feasibility, not political desirability or strategic ramifications: Were the Israeli national command to decide to damage the Iranian infrastructure, could its forces accomplish this mission? The authors consider five components of a successful strike:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.danielpipes.org/pics/new/large/355.jpg]
The Natanz uranium enrichment facility.

Intelligence: To impede the production of fissile material requires incapacitating only three facilities of Iran's nuclear infrastructure. In ascending order of importance, these are: the heavy water plant and plutonium production reactors under construction at Arak, a uranium conversion facility in Isfahan, and a uranium enrichment facility at Natanz. Destroying the Natanz facility in particular, they note, "is critical to impeding Iran's progress toward nuclearization." Ordnance: To damage all three facilities with reasonable confidence requires – given their size, their being underground, the weapons available to the Israeli forces, and other factors – twenty-four 5,000-lb. weapons and twenty-four 2,000-lb. weapons.

Platforms: Noting the "odd amalgamation of technologies" available to the Iranians and the limitations of their fighter planes and ground defenses to stand up to the high-tech Israeli air force, Raas-Long calculate that the IDF needs a relatively small strike package of twenty-five F-15Is and twenty-five F-16Is. Routes: Israeli jets can reach their targets via three paths: Turkey to the north, Jordan and Iraq in the middle, or Saudi Arabia to the south. In terms of fuel and cargo, the distances in all three cases are manageable.

Defense forces: Rather than predict the outcome of an Israeli-Iranian confrontation, the authors calculate how many out of the 50 Israeli planes would have to reach their three targets for the operation to succeed. They figure 24 planes must reach Natanz, 6 to Isfahan, and 5 to Arak, or 35 all together. Turned around, that means the Iranian defenders minimally must stop 16 of 50 planes, or one-third of the strike force. The authors consider this attrition rate "considerable" for Natanz and "almost unimaginable" for the other two targets.

In all, Raas-Long find that the relentless modernization of Israel's air force gives it "the capability to destroy even well-hardened targets in Iran with some degree of confidence." Comparing an Iranian operation to Israel's 1981 attack on Iraq's Osirak nuclear reactor, which was a complete success, they find this one "would appear to be no more risky" than the earlier one.

The great question mark hanging over the operation, one which the authors do not speculate about, is whether any of the Turkish, Jordanian, American, or Saudi governments would acquiesce to Israeli penetration of their air spaces. (Iraq, recall, is under American control). Unless the Israelis win advance permission to cross these territories, their jets might have to fight their way to Iran. More than any other factor, this one imperils the entire project. (The IDF could reduce this problem by flying along borders, for example, the Turkey-Syria one, permitting both countries en route to claim Israeli planes were in the other fellow's air space.)

Raas-Long imply but do not state that the IDF could reach Kharg Island, through which over 90 percent of Iranian oil is exported, heavily damaging the Iranian economy.

That Israeli forces have "a reasonable chance of success" unilaterally to destroy key Iranian nuclear facilities could help deter Tehran from proceeding with its weapon program. The Raas-Long study, therefore, makes a diplomatic deal more likely. Its results deserve the widest possible dissemination.
Mr. Pipes (www.DanielPipes.org), director of the Middle East Forum, taught for two years at the U.S. Naval War College.

נערך לאחרונה ע"י tec בתאריך 13-06-2007 בשעה 13:50.
ישן 05-06-2007, 17:30
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
המשימה הצבאית פשוטה מאד כמו שאמרת
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "לישראל יש את היכולת לפי המחקר הבא"

והסיבה (המכונה גם "הקשר המתומן") שלא מוציאים אותה לפועל היא פשוטה אף יותר: אולמרט, וייסגלס, חתאמי ואחמדינג'אד מושקעים עד צוואר בפרוייקט נדל"ן עצום של בניית מרינה ומלונות באזור שעד כה היה שמורת טבע בפלורידה. ג'ב וג'ורג' בוש הפשירו את הקרקע הרלוונטית בעזרת ננסי פלוסי והילארי קלינטון וכולם אמורים לקבל אחוזים מהרווחים. למרבה הצער, רצועת האדמה שנרכשה עבור הפרוייקט שוכנת כמאה מטר מקו החוף הנוכחי, ומדענים חישבו שמפלס הים צריך לעלות ב- 4.7 ס"מ כדי להעניק חיות למיזם. אגב, מי שהיה אחראי לטעות ברכישת הקרקע היה חסן נסראללה, וזה לא במקרה שמזמן לא שמענו ממנו. על כל פנים, מחישובי המרכז למחקרים גרעיניים בעפולה עולה כי התלקחות גרעינית בין ישראל לאיראן תעלה את הטמפרטורה הגלובלית במידה כזאת שתעלה את מפלס הים ב... לא טעיתם... 4.7 ס"מ בדיוק. כל מה שנותר הוא לגרור רגליים ולחכות. וזה מה שעושים.

תזכרו שקראתם את זה פה לראשונה. מי שישרוד מוזמן לדסקס את העניין בפורום החלופי שייפתח לאחר המלחמה ויקרא notsofreshanymore.co.il.zl
ישן 06-06-2007, 23:13
  tec tec אינו מחובר  

צאלים ב' היה תרגיל לניסיון חיסול של סדאם חוסיין
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי bemli שמתחילה ב "האם אתה יכול להסביר לי למה..."

אם זכרוני אינו מטעה אותי, לפי מקורות זרים.
הוא נכשל בגלל טעות שבה נורה טיל ונהרגו חיילים בתרגיל. אבל זה מוכיח כי היה ניסיון. העובדה שזה צה"ל ולא המוסד לא משנה הרבה.

אני חושב שהיו המון ניסיונות הפיכה של ארה"ב וה-CIA, אני לא זוכר כרגע אם היו חיסולי מנהיגים, אבל זה לא משנה אם מחסלים את המנהיג או משנים את המשטר (יותר טוב)

מבצע AJAX של ארה"ב ובריטניה היה מבצע חשאי שבו נתפס השלטון באירן ב-1953 ע"י השאח הדיקטטור והופל שלטונו של מוחמד מוצדק שנאסר כיוון שפגע באינטרס הנפט של ארה"ב ובריטניה באירן.
http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Ajax

גם בצ'ילה ארה"ב לא טמנה ידה בצלחת ועשתה פעולות לערעור משטרו של סלבדור אלנדה הפרו קומוניסט עד שזה הביא למפלתו ומותו ב-1973 בהפיכה ולעליית הדיקטטור הרצחן פינושה לשלטון
http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._intervention_in_Chile

נערך לאחרונה ע"י tec בתאריך 06-06-2007 בשעה 23:42.
ישן 06-06-2007, 17:14
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי יערן שמתחילה ב "תגובה ליוגב"

אני לא במאי, לא שרתתי במוסד,אין לי המון ידע על המוסד...
אבל לפי דעתי, גם אתם לא....ואינכם יכולים לפסול אותי על הסף.... ולצחוק עלי כבמאי וכו' כי זה לא במקום......

ודוגמא ללא מתאים....
מי היה מאמין שהמוסד יכול להביא MIG21 מעיראק?
ודברתה על סרט http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=313532
שאגב ראיתי תסרט...והוא נחמד...

ואילו סתם התנקשויות שבוצעו על ידי המוסד מתוך ויקיפדיה:

מבצע זעם האל לחיסולם של האחראים לטבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן (1972-1979).
השגת מידע שאיפשר לבצע את מבצע אנטבה (1976).
חיסול בכיר החזית העממית ודיע חדאד באמצעות רעל ביולוגי (1978).
חטיפת מרדכי ואנונו ברומא (1986).
הכנת התשתית בחילוץ בני העדה האתיופית.
חיסול בכיר אש"ף עאטף בסיסו, שהיה מעורב בטבח הספורטאים במינכן, בפריז (1992).
מותם של שני סוכני מוסד בתאונת דרכים בוינה בעת מעקב אחר ד"ר מג'יד עבספור, סגן שר ההגנה האיראני (1993).
חיסול מנהיג הג'יהאד האיסלאמי פתחי שקאקי במלטה (1995).
התנקשות כושלת בראש הלשכה המדינית של חמאס, ח'אלד משעל בעמאן (1997).
תפיסת סוכני מוסד במהלך פעילות מבצעית בשווייץ, קפריסין (1998) ו-ניו זילנד (2004), כולל הפעולה הכושלת בברן בשנת 1998, בה ניסו אנשי מוסד להתקין מכשירי ציתות לדירתו של עבדאללה זֵיין, מגייס הכספים של ארגון החיזבאללה באירופה.
התנקשות בבכיר החמאס שייח' מחמוד אל-חליל בדמשק (2004).
התנקשות בבכיר הג'יהאד האיסלאמי מחמוד אל-מג'זוב בצידון (2006).

לפי מה שרואים זה אפשרי להתנקש באנשים אין דבר כזה חסין...
ואפילו שהוא המנהיג שם.... שעת כושר אחת וזה אפשרי....

אל תפסלו דבר שאתם לא בקיאים בו ושאתם לא בטוחים שזה לא אפשרי.....
יש המון דרכים להרוג אדם.....
ואם הוא ימות והכור והתוכנית הגרעינים שלו יופצצו.....
ויתנו קצת לעם האיראני לסבול אז אני לא חושב שאיזה מנהיג אחר יסתכן בלרשת את מקומו....ולהמשיך בתוכנית הגרעינית...

ואם יתנקשו בו אני יהיה מוכן לעשות עליו איזה סרט...

וכמה משפטים לחיים...ושנוגעים גם לפורום..!
"בני אדם לועגים לדברים שאינם מבינים.גיטה"
"התרחק מאנשים המזלזלים בשאיפות שלך. אנשים קטנים תמיד עושים כך. אנשים גדולים תמיד יתנו לך את ההרגשה שגם אתה מסוגל להיות גדול"

"אדם צריך להיות בוגר מספיק כדי להודות בטעויות שלו, חכם מספיק כדי ללמוד מהן, וחזק מספיק כדי לתקן"

ולסיכום:
אם חבר מהפורום כתב הודעה לא במקום לא חכמה אולי אפילו טיפשית ומצחיקה ושאינה תופסת במציאות...
אתם כקוראים יכולים להגיב כך:
א)לרדת עליו באיזו מילה או 2 ולהסביר לו עד כמה הוא הוא טיפש ולרדת עליו.....
ב) לשבת להסביר לו שמה שהוא אמר לא נכון ולא הגיוני מסיבה א. ב. ג. וצריכים לעשות לשם כך ד. ה. ו. ולהסביר לו בנעימות ויפה מה כרוך בעיניין שהוא יבין ויצא בהרגשה טוב וישכיל.....

ולשם כך צריכים להוריד את הפוזה והאגו ולרדת אל העם קצת..... זה יתן לנו פורום בהרבה יותר מהנה ומשכיל.....

לא בא לחנך אף אחד אבל קראתי 90 אחוז מהפורום...(כולל הארכיון) וזאתי מגמה שאני נתקל בה הרבה...וחבל...
ישן 07-06-2007, 06:42
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
חיסול אחמיניזאד לא יפתור את הבעיה.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "ראה בתגובה אחרת "צאלים ב'""

בו נצא מתוך נקודת מוצה שחיסול אחמינזד אפשרי.
השאלה מה יצא לנו מזה יבוא מנהיג חדש שידבר אותו דבר ויעשה אותו דבר. אירן כמדינה עדין תשאף לנשק גרעיני וזה לא מבטיח לאף אחד שבמקום המנהיג הנוכחי יצמח מנהיג אוהב ישראל. להזכירכם חומיני מת ב89 ומשטר עדין שורד באותה רמה של קיצויות אנטי ישראלית.
שלא תבינו אותי לא נכון אני בעד סיכולים ממקודים. אם זה לצורך הרתעה או ענישה. וגם כדי למנוע פיגוע מתוכנן. אבל במקרה הזה אני לא רואה איך זה יפתור את הבעיה של אירן גרעינית.
לעומת זאת הפצצה מוצלחת על מתקני הגרעין שלהם יכולה לדחות בצורה משמעותית את התוכנית שלהם לא משנה מי יהיה הראש המשטר הזה.
ישן 07-06-2007, 14:29
  הרטיגן הרטיגן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "מפה יותר מפורטת וברורה (המקור: NTI)"

שלום לכולם. הדיון מאוד מעניין וכך גם הקובץ המצורף בתחילת הדיון. קראתי את כולו ויש לי כמה הערות:
כהקדמה רק אציין שלדעתי כל מה שמתרחש כרגע באיזור, כולל כמובן המתיחות עם הסורים, סובב סביב הציר האירני. ככל שעובר הזמן עולה הסבירות לפעולה התקפית נגד אירן - בין אם על ידיי ישראל, או על ידיי ארה"ב. לדעתי, כל מה שאני מציין למטה, עלול להתרחש בחלון הזמן של עד סופ 2008. מדוע? ההנחה שלי היא שבוש לא יעזוב את הבית הלבן מבלי "לשים חותם" על הנושא האירני.המשמעות היא עימות אלים כלשהוא עם אירן, ואולי גם עם סוריה וחיזבאללה, בחלון הזמן של השנה וחצי הקרובות. למרות רצוני להתבדות, אני עדיין מניח שכך יהיה.

1) ישראל מסוגלת, מבחינת הכלים שברשותה, לבצע מבצע בו יותקפו מתקני הגרעין העיקריים של אירן. יכולת כמובן לא מבטיחה בהכרח הצלחה, אבל היא קיימת,וזה חשוב למקבלי ההחלטות לדעת. מבצע שכזה - אם ייערך, הוא מאוד מורכב, גם מבחינה מבצעית טהורה - דהיינו שליחת כמות כזו של מטוסים ל 3 מטרות נפרדות, רחוקות מאוד מגבולת המדינה. ישנם סיכונים רבים מספור, ומספיקה תקלה אחת ( למשל גילוי מוקדם/נסיון יירוט של הכוח / פגיעה בו/ כשל טכני) לכשלונו / ביטולו. קיימים גם הסיכונים הדיפלומטיים שחייבים להלקח בחשבון התוצאה.הכי חשובה היא הנקודה של מבחן התוצאה - הצלחת המבצע פרושה פגיעה קשה בתוכנית הגרעין האירנית - עצירתה המוחלטת או פגיעה כזו שתעכב משמעותית את התהליך,גם במחיר של איבוד חלק מהכוח התוקף - אחוז אבידות מסויים. בשביל כל מטרה פחותה אין טעם בסיכון האדיר שנלקח.
2) במידה והפעולה תצליח, זו רק ההתחלה. על מקבלי ההחלטות לדון כמובן בהשלכות הכוללות של הצלחה זו. בטווח המיידי מדובר בתגובה אירנית מסיבית. זו יכולה לבוא לידיי ביטוי במספר דרכים:

* ירי טילים לעבר ישראל - לא קטיושות אלא טילי טק"ק לעבר ריכוזי אוכלוסייה או הכור בדימונה.על מערכת החץ להיות בכוננות מלאה, ועל הממשלה מוטלת האחריות מבעוד מועד להכנת העורף ( דבר שחייב להיעשות מבלי לפגוע במבצע - ביטחון שדה) - בייחוד בתרחיש בו נפגע הכור בדימונה - המשמעויות עלולות להיות קשות.

* הפעלת חיזבאללה, שיפתח בירי רקטות מסיבי לעבר צפון / מרכז הארץ. שוב, העורף צריך יהיה להיערך בצורה המקסימלית, כמו גם צה"ל, על מנת לטפל באיום.

* לסוריה ואירן ישנה ברית אסטרטגית - אחת האפשרויות היא ( וממנה הכי חוששים בישראל) שבתגובה לתקיפה ישראלית באירן תבצע סוריה פעולה צבאית התקפית. זו יכולה להיות נסיון מחטף בחרמון על ידיי כוחות עלית סורים, או תקיפה מסיבית של הרמה על ידיי טנקים וחיילי חי"ר. כל זה בנוסף לתגובה האירנית ושל חיזבאללה. תרחיש זה יעמיד את ישראל בבעיה מפני שתפתח שתי גזרות בצפון - לבנון ורמת הגולן ותצריך פיצול כוחות. זאת בנוסף לעורף שעלול להפגע בצורה קשה.

* פיגועים קשים בחו"ל נגד מטרות ישראליות - שגריריות, שליחי מדינה, בתי כנסת וכו.
* ירי מאסיבי של קטיושות / קאסמים משופרים על ידיי חמא"ס בדרום - אשקלון, שדרות - אולי אפילו קריית גת.

השאלה המרכזית היא - ואשמח לקרוא תגובות - האם ישראל ערוכה לתרחישים הנ"ל? האם לא "עדיף" שארה"ב תבצע את התקיפה באירן? ( אם כי סביר שגם אז ישראל תתוקף בצורה זו או אחרת). האם פגיעה אנושה בתוכנית הגרעין האירנית "תצדיק" למשל היפגעות של אלפי ישראלים בעורף מהתגובה? ( ברור שאטום אירני שייפול ייגבה מחיר יקר יותר - אני רק מעלה שאלות לדיון)

ישן 07-06-2007, 20:44
  יאיר82 יאיר82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
הרתעה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי הרטיגן שמתחילה ב "שלום לכולם. הדיון מאוד מעניין..."

לדעתי למדינת ישראל יהיה מאוד קשה להשתלט על כל כך הרבה חזיתות (4).
אבל מצד שני חשוב לזכור שאם נעשה את הפעולה הזאת ונצליח נחזיר את אפקט ההרתעה ויכול מאוד להיות ששכנינו יפחדו להתחיל ולפתוח חזית כי ידעו שיש לנו כח ועוצמה ועדיף להםלא להתעסק איתנו, זה דבר שהוא הימור אבל צריך לקחת אותו בחשבון.
איראן לא ימהרו לזרוק טילים עם ראשחץ לא קונבנציונאלי גם בגלל החץ וגם בגלל אופציית המכה השניה שלפי פירסומים זרים קיימת ע"י צוללות לדוגמא.
היו דיבורים של מומחים בתחום שאמרו שיכול להיות שישראל תשתמש בפפצות ניוטרון בהתקפה ראשונה על מתקני הגרעין או בתגובה לתקיפה איראנית, ולדעתי האיראנים מפנימים זאת ולא ימהרו לפתוח במתקפת טק"קים.
ישן 07-06-2007, 21:19
  d i p o d i p o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SnoWolf2 שמתחילה ב "דיון: איראן"

לדעתי בקרוב יתפתחו במזרח התיכון עימותים צבאיים סביב איראן והכור הגרעיני שלה.
כמובן ישראל לדעתי תספוג אש מכל הכיוונים, (איראן, סוריה, חיזבאללה, חמאס ושאר אירגוני הטרור).

לדעתי, מדינת ישראל לא תעמוד בזה...
גם ערכות המגן שדרושות במלחמה אם איראן נאספות בימים אלה מהבתים בקצב איטי מאוד, גם בלבנון השנה אם חצי צהל על הרגליים בקושי הגענו לליטני...ואם סוריה בתמונה ואיראן שבכלל אין מה לדבר שזאת מדינה חזקה שמפתחת נשק בכמויות ואירגוני הטרור בעורף...

בקיצור, אם יתפתח עימות כזה יהיה בארץ בלאגן רציני...

תושבי מדינת ישראל חיים באשליה שאנחנו ב67 במלחמת ששת הימים ושיש לנו את הצבא הכי חזק בעולם...

תראו את שר הבטחון שלנו, לא יודע מה קורה בשטח, לפחות נכנס לתפקיד רמטכ"ל חדש וטוב לדעתי
כמובן שיש לנו יחידות מעולות בצה"ל!!!

והציוד של צהל בכלל לא טוב, במלחמה אם איראן, אם יהיה צורך להגיע לשם מהים, סער 5 יכל להגיע עד איראן, לשהות שם כמה ימים ולחזור לארץ?, ממש ממש לא, ואם יהיה צורך להפציץ, ההפצצה הכי רחוקה שחיל האויר ביצע היתה בעיראק ב-81, וגם זה החיילים חזרו תשושים מהטיסה הארוכה, אז לטוס לאיראן, ובמלחמת לבנון השניה, היה מספר התקיפות הממותע ללילה 100 תקיפות, לאיראן בקושי יהיו 2 תקיפות ביום, ולאיראן יש צבא, יש הרבה יותר מטרות משל החיזבלה,רק נושאת מטוסים תאפשר זאת, ופלישה קרקעית זה בכלל הזוי, אני בספק אם יש לנו נחתת אחת.
בקיצור, בלי ארצות הברית אנחנו אבודים שם.

לא בכדי לעמוד מול מדינות ערב, הם יתחזקו מאוד בשנים האחרונות!!!
ישן 08-06-2007, 10:29
  הרטיגן הרטיגן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי d i p o שמתחילה ב "לדעתי בקרוב יתפתחו במזרח..."

בוקר טוב לכולללםם.

הנושא של לחימה מעשית ישירה, מסיבית של כוחות ישראליים מול אירן אינו רלבנטי או מעשי. לשתי המדינות אין גבול משותף, וצריך להיות כנים ולהבין שאין לנו את היכולת להתמודד,לאורך זמן עם צבא בגודלו של הצבא האירני.מבחינה כמותית זהו צבא עצום - יותר מחצי מיליון חיילים בסדיר. אמנם -רוב ציודו הוא באיכות נמוכה אבל כשמדובר בכזו מסה מספרית ברור שזה גדול עלינו - אפילו על צה"ל. עימות כזה יהיה מוגבל מאוד ברמת החיכוך שלו. לכן עימות בין שתי המדינות עלול לתבטא בצורת חילופי מהלומות טק"ק, שימוש בחיזבאללה או אפילו בצבא הסורי ( לסוריה ואירן ברית אסטרטגית). כמו כן גם תקיפה של מוסדות ישראליים בחו"ל.
המסקנה מכל הדיון הזה היא שברור שלישראל לבדה יהיה קשה מאוד להתמודד לבד מול כל החזיתות. אני מאמין שאם תרחיש כזה יתממש האמריקאים ייחלצו לעזרתנו - או יבהירו באופן ברור כי כל תקיפה אירנית ישירה כלפי ישראל, כמוה כפגיעה בארה"ב. לא בטוח שזה ימנע מהאירנים להגיב כמובן - סביר להניח שלא, אך זה משפר את התמונה מבחינת ישראל באופן דרמטי. בכל מקרה השורה התחתונה היא שעימות כלשהוא צפוי בזירה בשנה וחצי הקרובות.
עוד תרחיש מעניין שמופיע במאמר הוא האפשרות שפגיעה ישראלית ב 3 או 4 מתקני הגרעין העיקריים עלול לגרום לנזק סביבתי גדול עקב החומרים הרעילים שייפלטו מאתרי הפגיעות. מצב כזה עלול לפגוע באלפי אנשים חפים מפשע - דבר שישראל תנסה להמנע ממנו - שכן זה עלול "להצדיק" לכאורה תגובה אירנית קשה....שתוצג כתגובה ל"תוקפנות הישראלית שגרמה אסון סביבתי ואקולוגי", מלבד הפגיעות בנפש כמובן.
ותחשבו על זה.

ישן 13-06-2007, 16:34
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
רעיון שעלול להיות בעל השלכות מעניינות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SnoWolf2 שמתחילה ב "דיון: איראן"

בתקיפת אתרי הגרעין האיראנים יש מספר בעיות:
א) האם יש לנו מודיעין מספיק טוב.
ב) האם יש לנו נשק שיכול להשמיד את אותם מתקנים (בהנחה שמדובר באתרים מבוצרים).
ג) בהתאם למספר האתרים שיש להתקיף, האם יש לנו דרך להנחית מכה בו זמנית במספר גדול של אתרים ומה רמת הסיכון לטייסי ח"א במידה ואכן נבצע זאת ע"י מטוסים.
ד) תגובה איראנית אפשרית. האם בתגובה הם ישלחו אלינו מספר עצום של טילי קרקע קרקע? קונבנציונלים? לא קונבנציונלים? האם יש להם טק"ק מספיק מדויק כדי לפגוע, לדוגמא, בכור בדימונה?

מה אם במקום לתקוף את מתקני הגרעין אנחנו פשוט נבצע "ניסוי גרעיני" באזור לא מיושב על אדמת איראן?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:27

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר