לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2007, 18:53
  g@man g@man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
תראו איך מדבר מלש"ב המיועד ליחידת עילית

למי שקורא במחנה, בעיתון שיצא ב8 ליוני יש כתבה על מלש"בים מרמת אביב (לא ג').
חתולים, אם יש לך גישה/כוח תסרקי את זה בבקשה, או שאני יסרוק ארת זה יותר מאוחר היום...
עכשיו עזבו את הגישה המחורבנת של הילדים האלה, שחושבים שאנוכיות זה בסדר היום וכל מי שרוצה לעשות משהו למען המדינה הוא חריג דוג':
מראיין(בתגובה לצחקוק שעובר כשהוא שואל ילדה אחת למה דעתה שונה: מה הדעה השונה?
פ"ג(מותר לי לכתוב שם אם הוא הופיע בעיתון?):סתם נו, אני אוהבת את המדינה הזו, ואני חושבת שזה חשוב בשביל המדינה לתת מעצמך שנתיים..."
חברתה מגיבה בהמשך: אני לא אכתוב את הנוסח המדויק אבל היו בו המילים "אנחנו מתגייסים רק למען עצמינו.

טוב אתם יכולים להגיד שאלה צפונים מת"א (אין בזה הכללה, וסליחה אם פגעתי במשהו) אבל מה שבאמת עצבן אותי הוא הקטע הבא:
מ"נ כתוב מיועד ליחידת עילית, ולפני זה כתוב "יתגייס ליחידת החילוץ של חה"א" אז די ברור שזה 669 עונה:הגיוס חובה, והפרופיל שלי קרבי - אז רציתי לשאוף לטוב ביותר. להגיע לטופ מבחינה אישית. אין שום מניעים אחרים שבגללם התגייסתי. לתרום לי, לא למדינה. לראות איפה אני יכול להגיע הכי רחוק. מבחינה אישית.
מילא הוא היה סתם... אבל הוא התקבל ליחידה מאוד רצויה בצבא? איך מקבלים אנשים כאלה?
שוב סליחה אם פגעתי במישהו, ואולי תגידו שאני סתם ממורמר, אבל ליחידות כאלה צריכים להתקבל (לדעתי) אנשים שאוהבים את המדינה, אחרת "מבחינה אישית" הם יעשו את המסלול המעניין, ויוציאו פטור ממילואים אח"כ...
לכל התל-אביבים אל תכעסו עלי, לא מכליל, יצאו משם לוחמים גדולים (אם כי בכמויות קטנות...) וכן מושבניקים מתגייסים יותר מכם, וגם קיבוצניקים ודתיים ואנשים מהפריפריה... וזה נתון!
ושורה שחייבים לכתוב: מנהלים אם לדעתכם הדיון פה יתפתח לפוגרום (בי או בילד) תנעלו את האשכול
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2007, 19:15
  g@man g@man אינו מחובר  

לא זה לא לגיטימי.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי roboman שמתחילה ב "מה אתה רוצה? לגיטימי"

תקרא לי נאיבי, אבל בלי BS, אני באמת ובתמים מאמין שהגיוס הוא למען המדינה.
אחי אם הוא רוצה להגיע הכי רחוק, בנ"ז כזה צריך לשרת בחרמון, המקום הכי רחוק מת"א. והמרמור שלי מוצדק. אני לא בן של איש משפיע מצפון ת"א אלא באמת ילד שחונך לאהבת הארץ. תגיד שזה ההורים, תגיד שזה בגלל המושב, אבל אני רואה בצבא 3 שנים שאתה נותן לצבא. וזה גם מה שאמתרי בריאיון: אני ילד לאן שהצבא (וכן, אני יודע על האטימות שלו, וחוחסר היכולת למיין כראוי) יגיד לי. נכון יש את הפקטור האישי, וכן גם אני רציתי להגיד אני משרת ביחידה/669/שייטת וכו', אבל כשלא עברתי גיבושים לא אמרתי, טוב... הכי רחוק אני לא יגיע, אז אני ילך לשרת בקריה ליד הבית.
סליחה על החריפות פשוט התופעה של (בלי הכללות= בה"כ מעשיו אני יחסוך בכתיבה) יובל עילמים כאלה שהולכים לקרבי כי זה מה שעושה לבחורות נעים, ויעלה את האגו שלהם, בזכות זה שאבאלה עובד בחברה שמעסיקה את דוד של בן של אח של מפקד היחידה עולים לי על העצבים. אלא חברה שרק עוברים את הגיבוש, וממה שהבנתי הם לפעמים גם מסיימים מסלול בגלל מחסור באנשים (כן זה קורה בדוק אל תתווכחו) אז בה"כ מתחיל להמאס עלי שאצלי בבי"ס יש 99.9% גיוס, כל הבנים שיכולים בקרבי, מהיחידות המובחרות ועד לחטיבות הפחות רצויות (אין בהערה זו משום זלזול בהן, סתם עניים של יח"צ), ובתל אביב הגישה הקיימת היא סיירת או ניירת. מי פה שהתאמן אצל יובל עילם , או משהו כזה, יכול להגיד' שכל החברה אצלו ציוניים? שאם תגיד להם מראש, שהם יתגיסו לחטיבת שיריון, חי"ר רגיל בלי יחטי"ות, תותחנים מוד"ש מג"ב הנדסה- כל אלו הם עמוד השדרה של הצבא, והרבה יותר חשובים מיחידה שפועלת כירוגית בעורף האויב (מלחמה מנצחים עם חטיבות לא עם צוותים), ימישכו להתאמן?
ישן 27-07-2007, 12:42
  arielveig arielveig אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
לדעתי:צריך לשאוף להגיע ליחידה מובחרת כי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rahal שמתחילה ב "הכל טוב ויפה אבל אם אתה רק..."

לדעתי:צריך לשאוף להגיע ליחידה מובחרת כי בתור ישראלי ויהודי אתה צריך לתת את הטוב ביותר בצבא,
ואם הטוב ביום <לא החשוב ביותר בהכרח> זה סיירת מטכל וכו',אז אתה צריך לעשות את המקסימום מבחינתך להגיע לשם!
אם לא התקבלת לא נורא,איפה שתיהיה בסופו של דבר אם עשית את המקסימום זה מצוין!

חוץ מזה בדר"כ יש גם דברים אישיים:
1.מסלול מעניין ומאתגר.
2.רצון אישי להגיע כמה שיותר גבוה
3.וכן -גאוה..לדעתי זאת גאוה שהיא לפעמים טובה.בטוח שזה עדיף על בן אדם
שמתגאה שהוא הוריד פרופיל! אבל חס וחלילה או "סיירת או ניירת".

סיכום:צריך שיהיה לך את המניע הראשון שזה לתת למדינה את הכי טוב שאתה יכול מבחינתך
ושהסיבות האישיות וה"אגואיסטיות" יהיו גם אבל שהם לא יהיו העיקר בסיבה...
זה גם חשוב וגם עוזר...

בהצלחה לכולם חבר'ה!
ישן 13-06-2007, 19:59
צלמית המשתמש של roboman
  משתמש זכר roboman roboman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
ביטון...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אוהד על זה תזכיר לי להביא לך..."

מי כמוך יודע שגדלתי בבית של ערכים, בית שצבא זה ערך עליון.

ובתאכלס? בשביל להגן על המדינה אני יכול ללכת לגולני,גבעתי וכו'...
הסיבה שאני שואף גבוה היא כדי למצאות את עצמי. להרגיש שעשיתי בשירות שלי את הטוב ביותר...
כן, אני לא מתבייש להגיד את זה.
ואפילו בבית אומרים לי:" תנסה להגיע הכי גבוה שאתה יכול, תעשה שירות מעניין ושונה!"

אני לא אמרתי אף פעם שאני לא רוצה לשרת את הצבא, שאני לא רוצה לתרום למדינה, אבל אם אני כבר עושה את זה, אז למה לא לעשות את זה במקום שאני אהנה בו? למה לא לשאוף להיות בטופ?
למה אתה רוצה ללכת לשייטת? רק בשביל לשרת המדינה? נטו?
אם כן, אז לך לגבעתי. אני בטוח שהם רוצים אנשים חדורי מוטיבציה כמוך.

ואת התגובה מעליך לא טרחתי בכלל לקרוא...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i27.photobucket.com/albums/c195/sniper434/28773436.gif]

ישן 13-06-2007, 20:40
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי roboman שמתחילה ב "ביטון..."

שמע ראית ת'הודעה שלי, אני לא כתבתי ש- "שואפים ליחידה מובחרת כדי להגן על המדינה בצורה הטובה ביותר" - כי תאכלס זה לא נכון. אני כתבתי שניצול הפוטנציאל של היחיד הוא חשוב, הדגשתי את זה שחשוב מאוד שאדם יממש את הפוטנציאל שלו וישאוף כמה שיותר גבוה ויגיע להכי גבוה שהוא יכול - זו באמת האידיאולוגיה שלי.
למה שהתכוונתי בתגובת נגד שלי, היא שאתה רשמת שאתה בכלל לא חושב על המדינה אלא על טובתך האישית בלבד, לדעתי זו לא גישה נכונה צריך לשלב בין השניים - בזה שאני שואף ליחידה מובחרת ובזה שאני יגיע למקום שאני מתאים אליו (מקווה שאני מתאים חח) ככה אני תורם את חלקי למדינהבצורה הטובה ביותר מבחינתי, וגם אני מממש את הפוטנציאל שלי ועושה שירות מעניין ומאתגר שמתאים לי באותו הזמן.
הסוד הוא שילוב, לא להיות קיצוני ולהגיד "טובתי האישית בלבד", למרות שלחלק זה באמת נכון, אבל לא בהכרח לכל אחד.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 14-06-2007, 00:16
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
למה אתה מתפלא?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי roboman שמתחילה ב "ביטון..."

מלשב"ים רבים לא יודעים באמת מה מצפה להם בשירות הצבאי...ההתגייסות ליחידות כאלו ואחרות מבוסס אצל רבים מהם על פנטזיות "רמבו", שביבי מידע מעוותים ואמונה "שהכל יהיה בסדר"....

אין חשיבה מעמיקה על ההשלכות האפשריות של שרות ביחידה זו או אחרת, אין רצון ללמוד באמת לאן מועדות פנייך - ומה מצפה לך...ולכן מניעי ההתגייסות רדודים, וחסרי כל קשר למציאות בהם הם יתקלו....

המצב הזה בלתי נסבל בעיקר בהתגייסות ליחידות קרביות....אם לוחם סיירת זו או אחרת, או לוחם בגדוד זה או אחר - מוכשר כלוחם - אבל בעת הקרב מבין פתאום - שהוא ממש לא בנוי להיות אחד כזה...נו - אז כל "הוואסח" שלו ביציאה הביתה שווה לתחת...

מקרה מפורסם - של המקלען מסיירת צנחנים שלא תיפקד בעת היתקלות קשה בלבנון (שנת 99)...לוחם סיירת צנחנים - לא יורה כדור, לא שואף למגע, לא מנסה לגשת לעזור למפקדיו (שנהרגו) - ואחר כך מתרץ את התנהגותו מעל דפי העיתון ("אנחנו לא צריכים להיות בלבנון, הבנתי פתאום שאין לי מה לחפש שם...וכל מיני חירטוטים כאלו ואחרים...).

מה שאנשים בני גילך לא מבינים: אם אתה ביחידה קרבית -

1. יש סיכוי שתמות. יש סיכוי שחברייך ימותו. מוות זה דבר לא יפה - יתכן שתחייה - ותסבול מטראומות כל החיים מדברים שחווית וראית. יתכן שתיפצע - ותאבד יד, או רגל, או את היכולת ללכת...

2. צה"ל היא מערכת קשה מאוד מבחינת יחסי האנוש. אנשים בינוניים רבים מאכלסים תפקידי מפתח שישפיעו עלייך באופן ישיר. יש חוסר רציונליות הגובלת בטימטום בהחלטות רבות המתקבלות על ידי האנשים הללו - ומשפיעות באופן ישיר על חייך (באופן פיסי) ועל איכות חייך (באופן נפשי).

3. החברה הישראלית בכללותה כבר לא רואה את ערך השירות בצה"ל כערך "ברזל"...אנשים בני גילך לא יתגייסו, יעשו חיים מטורפים, יעשו כסף - בזמן שאתה ממש, אבל ממש - לא עושה את הדברים הללו...ובסוף עוד צוחקים עלייך (או יגלמו אותך בסרט "הירואי" המתרכז ברגשות והתהיות שלך לגבי מהות החיים....)הורים רבים מעודדים את ההשתמטות של ילדיהם, ולא מעניין אותם מה קורה לבן של השכן שתקוע באיזה חור, תחת אש...

אם מלשבי"ם לא יתגייסו מהסיבות "הנכונות" -ברגע האמת הם לא יתפקדו - יסכנו את עצמם ואת חבריהם - ובסופו של דבר - יכשלו ויכשילו.

לוחם זה לא הסיכה, זו לא הכומתה, לא סוג הנשק, לא צבע הנעליים....חבל שלא מבינים זאת....

מישהו יכול להיות בסיירת "ברוס פאקינג לי" - ועדיין להיות אפס מוחלט ברגע האמת. מישהו יכול להיות נהג טנק ברדקיסט, שחוטף ריתוקים על ימין ושמאל, נכנס לכלא על איזה עריקות קטנה - אבל ברגע האמת לתפקד כאילו הוא בטיול בדיזנגוף סנטר.

מי אתה תהיה? זה שיוצא הביתה מקושט בסממנים חיצוניים ולא עושה (או שווה) כלום? או זה שלא רואים אותו כי הוא כל הזמן עושה?

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 14-06-2007 בשעה 00:29.
ישן 15-06-2007, 18:55
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "אתה ממש חושב שאתה יודע הכל......"

ציטוט:
קרא את זה ואז אולי תסתום קצת:

http://www.iaf.co.il/Templates/Jour...722&docID=25635
אני יודע על עוד אחד בוודאות שסיים את הקורס חצי שנה אחרי הכתבה הזאת.

אני שמעתי על יוצא דובדבן אחד שסיים קורס טיס, לפי הכתבה זה כנראה הוא, אתה טוען שאתה מכיר עוד אחד, אז זה כבר 2.

איך מ2 אנשים אפשר לקבוע "הרבה מדובדבן שהפכו לטייסי קרב." ?

לא באתי לתקוף אותך, פשוט רציתי להרגיע אותך קצת עם ה"הפגנת ידע" המטורפת שלך. ותירגע עם ה"תסתום קצת".

עכשיו בקשר להודעה שלך אחרי שערכת אותה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי klingo17
אתה ממש חושב שאתה יודע הכל... ואתה כולו מתגייס לקורס טיס.
לי יש אח טייס קרב, תאמין לי שאני יודע הרבה יותר ממך.
אתה בטח מכיר את הסיפור של א', אז יש עוד כמה סיפורים חלקם מפורסמים חלקם לא.

אני ממש לא חושב שאני יודע הכל. אתה זה שכתבת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי klingo17
פשוט חיפשתי דרך להראות את הידע שלי

אני לא רוצה להיכנס סתם לויכוח, אח שלך הרי טייס קרב, אז זה הופך אותך לכמעט מפקד חיל האוויר.
ות'יודע מה, יכול להיות שחצי מטייסי חיל האוויר הם יוצאי דובדבן, באמת שאני לא יודע, אבל אם אח שלך אמר לך אז מי אני שאגיד אחרת. אני נכנע.

יום טוב שיהיה לך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

ישן 13-06-2007, 19:01
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "תראו איך מדבר מלש"ב המיועד ליחידת עילית"

תראה, זה ידוע שאנשים מהפריפריה/מושבניקים/דתיים הם בעלי מוטיבציה הרבה יותר גבוהה להתגייס ולשרת את המדינה מאשר צפוניים מתל אביב (בלי להכליל, ברור). האמת, אין לי שמץ של מושג למה, אולי מבחינה סוציולוגית ניתן להסביר את זה - בכל זאת, הנתונים ברורים.

בכל מקרה, לפי דעתי זה גם כן לא הגיוני - איך אנשים עם מוטיבציה ורצון הצבא דוחה לפעמים, ואנשים אינטרסנטיים ואנוכיים כאלה הוא מקבל בזרועות פתוחות אל יחידות העילית שלו.. אין מה לעשות, כאלה החיים, רק חבל שהמוטיבציה לשרת בקרבי ולתרום היא הרבה (!) יותר קטנה מאשר בשנים עברו. עובדה, היום כולם מנסים להיות ג'ובניקים (כולל כל החברים שלי, מה שגורם לא פעם לריבים על הצבא שבחיים לא ימאסו עליי :] )
ישן 13-06-2007, 19:23
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
..
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי arielsh שמתחילה ב "תראה, זה ידוע שאנשים..."

מרשה לעצמי להגיב בתור מושבניק (לשעבר...) שהתחיל בקורס טיס והתגלגל ליחידה "מיוחדת" -

בשום שלב של התהליך , בין אם בקורס טיס ובין אם במסלול השני , לא עמדה מול עיניי טובת המדינה. צר לי . הכל מתחיל ונגמר באמביציה אישית ורצון להגיע הכי רחוק וגבוה שאפשר.

גדלתי בעמק המהולל על רקע סיפורי הגבורה של מוקי וחבריו , הרבה אמביציות המון שחצנות ואמונה מוחלטת ביכולות האישיות . אהבת המדינה?? חביבי , אתה נאיבי . מאד

אספר לך דבר נוסף - לא פעם (ועדיין במילואים) , כשחזרתי מביצוע כזה או אחר , לאחר ימים ארוכים ואף שבועות בתנאי לחץ קיצוניים , הייתי מסתכל סביבי - על הנהגים שאיתי בפקק ,על הצעירים שדוחפים אותי בתור לסרט , על נהגים צעירים משתוללים בכביש , על הפוליטיקאים הרקובים , ושאלה אחת היתה מנקרת בי - "בשבילם?? זה העם שלי? איזה קשר יש בינינו?...."
"אהבת המדינה" ? זה פאסה חביבי...
ישן 14-06-2007, 23:24
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב ".."

במילים אחרות, אתה דוחף לתחת את כל האידאלים? עם כל כמה שזה נשמע הגיוני, אני לא חושב שרק זה נכון.

אני חושב שנכון, יש בזה הרבה אגו, יש בזה המון מעמד חברתי, והמון פרפקציוניזם והשאיפה להגיע הכי רחוק. אבל כן, באיזה שהוא מקום זה גם מגיע מהרצון לתרום למדינה.

אני ממש לא מצדיק את האמירה שלך ש"ערכים זה פאסה", אני חושב שאם נחשוב ונתנהג ככה אז מצבנו יהיה רע מאוד, יותר מעכשיו, ויש עוד לאן לרדת. אם אתה מסתכל על הפקק ואומר - "חרא, בשביל הנהגים והפוליטיקאים האלה קרעתי את התחת שנה ושמונה במסלול ועוד קבע ושירות?" אז לא, לא קרעת את התחת בשבילם. יש צורך להגן ואתה הגנת(ולמען הסר ספק לא הגנת עליהם יותר מהבחור בגדודים ששמר). ואולי גם בשדות העמק נכנס לראש, שכן, עם כל הנדישות שבדבר, אין לנו מקום אחר. ותמיד יהיו החארות, ותמיד יהיו המשתמטים מחובות הציבור, ותמיד יהיו גם את אלה שיצטרכו לעשות את העבודה השחורה.

יש הרבה אגו, ויש כבוד ביח' המיוחדות. ואתה רואה את זה על סוג החבר'ה. אין ספק שיש נתח שאי אפשר להתעלם ממנו של הגעה ממניעים לאו דווקא ציוניים. לכן, אם יש בחור שהלך להיות בגדודים, קצין בגדודים ועשה את העבודה שלו כמו שצריך אתה לא עדיף עליו. זה שהיית ביח' מיוחדת, או בקורס טיס, לא הופך אותך לבנאדם יותר איכותי וערכי מאנשים אחרים. התפיסה הזאת טפשית. כל הליכה לשירות קשה ודורש תורמת ואי אפשר לחלק כבוד אחד ולשני פחות לתת. אז נכון שבמסלול הם עובדים יותר קשה, ונכון שהגבולות שלהם יותר רחוקים, אבל אי אפשר לשים אותם בשורה הראשונה לפני חבר'ה אחרים.

זה לא ציונות בשקל, וזה לא זימבורי מוח על ערכים שלא קיימים. תמיד אפשר להרים ידיים ולהגיד שחרא על המדינה, וחרא על הצבא ורק טובתי האישית עומדת מול העינים. אבל אפשר לתפוס את זה גם קצת אחרת. ובאמת, בתור מישהו שלא התגייס, ויש לו פוטנציאל גם לשרת ב"סיירת". אני לא אשקר, יש לי התלבטות קשה. התלבטות לאןו ללכת, לאן צריך אותי.

וזה שroobman מגיע ממשפחה של יוצאי צבא, ודוחפים אותו לשירות צבאי ביח' עילית זה לא אומר שזה ממניעים ציוניים. וזה לא אומר שאתה יכול לנצנץ. זה אומר שקודם איכפת לך טובתך האישית, האגו שלך, הכבוד שלך. וכן, זה לא ראוי להערכה. אבא שלך בדרגה גבוהה? והוא דוחף אותך לשם? אז בוא אני אגיד לך, גם אבא שלי בדרגה שנחשבת גבוהה(כבר במילואים) והוא לא דוחף אותי לשם. הוא דוחף ורוצה שאני אעשה את השירות הכי ערכי מבחינתי ודואג להסביר לי הרבה כמה חשוב לתת שירות אמיתי, לא חלטורה, בשביל עצמך.
ישן 15-06-2007, 12:19

ידידי הצעיר
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "במילים אחרות, אתה דוחף לתחת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Aharron
במילים אחרות, אתה דוחף לתחת את כל האידאלים? עם כל כמה שזה נשמע הגיוני, אני לא חושב שרק זה נכון.

אני חושב שנכון, יש בזה הרבה אגו, יש בזה המון מעמד חברתי, והמון פרפקציוניזם והשאיפה להגיע הכי רחוק. אבל כן, באיזה שהוא מקום זה גם מגיע מהרצון לתרום למדינה.

אני ממש לא מצדיק את האמירה שלך ש"ערכים זה פאסה", אני חושב שאם נחשוב ונתנהג ככה אז מצבנו יהיה רע מאוד, יותר מעכשיו, ויש עוד לאן לרדת. אם אתה מסתכל על הפקק ואומר - "חרא, בשביל הנהגים והפוליטיקאים האלה קרעתי את התחת שנה ושמונה במסלול ועוד קבע ושירות?" אז לא, לא קרעת את התחת בשבילם. יש צורך להגן ואתה הגנת(ולמען הסר ספק לא הגנת עליהם יותר מהבחור בגדודים ששמר). ואולי גם בשדות העמק נכנס לראש, שכן, עם כל הנדישות שבדבר, אין לנו מקום אחר. ותמיד יהיו החארות, ותמיד יהיו המשתמטים מחובות הציבור, ותמיד יהיו גם את אלה שיצטרכו לעשות את העבודה השחורה.

יש הרבה אגו, ויש כבוד ביח' המיוחדות. ואתה רואה את זה על סוג החבר'ה. אין ספק שיש נתח שאי אפשר להתעלם ממנו של הגעה ממניעים לאו דווקא ציוניים. לכן, אם יש בחור שהלך להיות בגדודים, קצין בגדודים ועשה את העבודה שלו כמו שצריך אתה לא עדיף עליו. זה שהיית ביח' מיוחדת, או בקורס טיס, לא הופך אותך לבנאדם יותר איכותי וערכי מאנשים אחרים. התפיסה הזאת טפשית. כל הליכה לשירות קשה ודורש תורמת ואי אפשר לחלק כבוד אחד ולשני פחות לתת. אז נכון שבמסלול הם עובדים יותר קשה, ונכון שהגבולות שלהם יותר רחוקים, אבל אי אפשר לשים אותם בשורה הראשונה לפני חבר'ה אחרים.

זה לא ציונות בשקל, וזה לא זימבורי מוח על ערכים שלא קיימים. תמיד אפשר להרים ידיים ולהגיד שחרא על המדינה, וחרא על הצבא ורק טובתי האישית עומדת מול העינים. אבל אפשר לתפוס את זה גם קצת אחרת. ובאמת, בתור מישהו שלא התגייס, ויש לו פוטנציאל גם לשרת ב"סיירת". אני לא אשקר, יש לי התלבטות קשה. התלבטות לאןו ללכת, לאן צריך אותי.

וזה שroobman מגיע ממשפחה של יוצאי צבא, ודוחפים אותו לשירות צבאי ביח' עילית זה לא אומר שזה ממניעים ציוניים. וזה לא אומר שאתה יכול לנצנץ. זה אומר שקודם איכפת לך טובתך האישית, האגו שלך, הכבוד שלך. וכן, זה לא ראוי להערכה. אבא שלך בדרגה גבוהה? והוא דוחף אותך לשם? אז בוא אני אגיד לך, גם אבא שלי בדרגה שנחשבת גבוהה(כבר במילואים) והוא לא דוחף אותי לשם. הוא דוחף ורוצה שאני אעשה את השירות הכי ערכי מבחינתי ודואג להסביר לי הרבה כמה חשוב לתת שירות אמיתי, לא חלטורה, בשביל עצמך.

ההתלהבות שלך נוגעת ללב ואני בהחלט רואה בה דבר חיובי. יחד עם זאת עליך לשפר את סבלנותך וסובלנותך , כתבתי דברים כפי שאני חוויתי וכפי שאני הרגשתי . אתה בהחלט לא חייב להסכים איתי , אבל אתה כן חייב לענות בנימוס ובצורה מכובדת. "דחוף לתחת" "זימבורי מוח" וכדומה , לא כאן. בהצלחה

אגב , אתה מייחס לי דברים שלא אמרתי , אם תחפש היטב במקבץ ההודעות שלי בפורום , תגלה שאמרתי יותר מפעם אחת שלדעתי חי"ר "רגיל" ,שריון ותותחנים תורמים יותר לבטחון המיידי של מדינתנו , יותר מכל לוחם "עילית" . ועדיין , לא זכור לי שהגשתי בקשה לשיבוץ חדש במילואים למ"פ חי"ר או שריון. תרומה למדינה זה (ממש) לא הכל ואם אתה בונה על "תרומה למדינה" שתהיה הדלק העיקרי שלך במסלול , תכין לך דלק חילופי ומהר...

אגב - אם הבנתי נכון , ועברת בהצלחה מיונים ליחידה מיוחדת ואתה מתלבט מנימוקי תרומה סגולית לבטחון המדינה , אז אני מצדיע לך ומוריד את הכובע. רק אל תשכח לעדכן אותנו לאן בסוף בחרת ללכת...

נערך לאחרונה ע"י שחר אדום בתאריך 15-06-2007 בשעה 12:21.
ישן 15-06-2007, 18:24

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "ידידי הצעיר"

אתה צודק, וקבל את התנצלותי, התבטאתי בצורה לא הולמת ואני לוקח את המילים האלה בחזרה.

לגבי היח' המיוחדות, לא אמרתי שזה מה שאמרת. פשוט הצטייר, ומצטייר רושם ששירות כזה עדיף ערכית על מסלולים אחרים, גם לגבי הבנאדם, יכול להיות שיש בו המון שאיפה למצויינות, אבל התקשור שלו עם אנשים קצת יותר פשוטים ממנו, ויחס לאנשים אחרים לוקה אפילו לוקה מאוד וכו'. הכללות בדברים האלה טפשיות.
בנוסף אני לא אתווכח בעניין ה"דלק למסלול" כי שוב, אני לפני גיוס, ואני לא אתווכח עם מישהו שעבר את כל התהליך הזה. אני מעריך שאתה צודק, ואני מעריך שנתלים על דברים קטנים ושטותיים במסלול, והרבה על חברים, אבל שוב, לדעתי נק' המוצא צריכה להיות מתוך תרומה לצבא.

לא הבנת נכון, המיונים לפני. ויצא לי לעבור אימון במסגרת אזרחית עם דיסטנאס, וקושי פיזי שאני מבין שצבא זה לא ורוד, וזה ממש לא נעים. אני אומר שכמועמד עם פוטנציאל לשירות בסיירות, וגם אם אני אכשל במיונים האלה ישנה את האפשרות לשרת לאו דווקא ביח' ה"מיוחדות", אלא גם בגדס"רים למיניהם, ההתלבטות גדולה. במיוחד שיש קונטרה צבאית(במיל') מהבית שדוחפת לשירות משמעותי בגדודים. ולהגיד את האמת? גם החברים שלי מתעסקים בזה לא מעט, ואני מוצא יותר ויותר את החבר'ה יושבים ומתווכחים לאן ומה צריך לעשות.

כל התפיסה הזאת שזהו, אין כמעט אנשים ערכיים באמת, והכל מהטובה האישית לא מקובלת עלי. ואני אביא דוגמאות מהמגזר שאני שייך אליו, ולכן אני בטוח שיש גם מהמגזר שלכם דוגמאות זהות. של אנשים שויתרו על עבודה, וסיכנו כסף למען האידאלים שלהם. לדוג' המאבק על רצועת עזה, ואני לא אומר שאתה חייב להסכים עם הגישה וגם לא בטוח שאני מסכים. אבל אנשים סיכנו כסף, ואנשים נזרקו על דשאים. אנשים סיכנו חיים בשביל לגור במקומות שהם מאמינים שצריכים שהתיישבו בהם.
אני חוויתי על בשרי מעבר מיישוב לעיר כי זו היתה החלטה ערכית, והיה לנו שם הכל והיה מסודר והיו חיים נוחים, אבל עשו את ההחלטה הערכית מבחינתם ועברו מקום. ואני בטוח שיש לא מעט כאלה דוגמאות מאצלכם, וגם אני ראיתי לא מעט. אז נכון, יש התרופפות, אבל לא צריך להתחמק ממנה, צריך לבחון מאיפה היא מגיעה ואיך מטפלים בה.

ושוב, מצטער על הבוטות בתגובה הקודמת, זה לא היה אמור לצאת בצורה כזאת.
ישן 13-06-2007, 19:21
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "תראו איך מדבר מלש"ב המיועד ליחידת עילית"

קודם כל נתחיל מזה שמה ש2 הבחורות האלו אמרו תקפים לדעתי להרבה מאוד אנשים אולי לרוב, כמעט כל המלש"בים שנתקלתי בהם והיו במיונים ובספקות לגבי איזה תפקיד הם רוצים בצבא שאלו תמיד את השאלה: "ומה זה יתרום לי לעתיד?"

אתה חושב שכאלו שהולכים לעתודה עושים את זה בשביל לתרום למדינה? בולשיט... כולם תמיד מדברים על כמה שזה יתרום להם אחרי זה, אם היו עושים בשביל לתרום למדינה אז היו 50% יותר קרביים...

עכשיו לעניין של הסיירת באמת כל אחד רוצה להגיע לטופ וכאן מדובר בעניין של הישג אישי ולא בתרומה למדינה אני שואל מה ההבדל בין אם תהיה בגולני או בסיירת מטכ"ל? בסיירת מטכ"ל תתרום יותר? לא! בסיירת מטכ"ל פשוט תרגיש גאווה ותרגיש שהגעת להישג.. אבל לא שתרמת יותר מאותו אחד בגולני

ובקשר לאיך הוא התקבל הבנאדם מצפון תל אביב ולהבדיל מהרבה חברה משכונות מצוקה לבנאדם יש כסף ויש יכולת להגיע לקבוצות כושר קרבי שעולות הרבה כסף ולהשקיע באימונים ובעזרים וכל מה שהוא צריך, וגם אני יכול להגיד לך בוודאות (ממישהו בכיר) שישנה העדפה ביחידות העלית לחבר'ה ממעמדות סוציו אקונומי גבוהות וקיבוצניקים ומושבניקים, אתה רוצה שאני אגיד לך את זה במילה יותר ברורה? אשכנזים.. ותגיד מה שתגיד שאין אפליה ואין גזענות כי כן יש ומחברים שלי שהיו בגיבושים של סיירת מטכ"ל אני יכול להגיד לך שיכול להיות מישהו תותח אבל הוא מזרחי וגר באיזה שכונת מצוקה בחצור הגלילית ולעומת זאת איזה קיבוצניק פחות טוב והקיבוצניק התקבל והשני לא... תשאל מי שהיה בגיבושים איזה מין סוג אנשים שהתקבלו ואיזה לא ותקבל תשובה ברורה..

ישן 13-06-2007, 19:33
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "הפיסקה האחרונה שלך- אופיינית למי שנוח לו לטעון לקיפוח תמידי"

אני יכול על עצמי להגיד, שאני קיבוצניק מאחד הקיבוצים השיתופיים האחרונים בארץ, הדרכתי בשומר הצעיר ושני הסבים שלי בנו ישובים רבים במדינה, שאני מתגייס בגלל דבר אחד בלבד וזאת טובת המדינה. שום דבר מלבד זה ושלא יהיה בלבול.
גם לי יש תוכניות גדולות לעתיד, הדודים מאמריקה הציעו מספר הצעות מפתות מאוד למעבר לארה"ב ולהתחלת לימודים עם עבודה מובטחת מעולה, כולם רצו שאני אתחמק מהצבא, אף אחד לא באמת הבין.
אבל באמת שבכיף ובלי היסוס ( ולמרות שאין לי שום בעיה לצאת על פרופיל 21 על דברים כאלה ואחרים ולהתחיל את החיים ה" מושלמים " שמוצעים לי ) אני אתגייס כמו כולם ואעשה את הזמן שלי, ואולי אפילו אחתום קבע לזמן מסויים, תלוי כמובן בתפקיד, כל הדברים האחרים יכולים לחכות!.
מה אני בא להגיד? אני לא מנסה להוכיח לאף אחד שום דבר וגם לא לעצמי, המקום הזה חשוב לי וגם אם אעבור לזמן מסויים לארה"ב ואראה קצת מה שבחוץ אחזור הנה. זה הבית שלי ואני אתן מה שאפשר.
ישן 13-06-2007, 19:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "קודם כל נתחיל מזה שמה ש2..."

ציטוט:

ובקשר לאיך הוא התקבל הבנאדם מצפון תל אביב ולהבדיל מהרבה חברה משכונות מצוקה לבנאדם יש כסף ויש יכולת להגיע לקבוצות כושר קרבי שעולות הרבה כסף ולהשקיע באימונים ובעזרים וכל מה שהוא צריך, וגם אני יכול להגיד לך בוודאות (ממישהו בכיר) שישנה העדפה ביחידות העלית לחבר'ה ממעמדות סוציו אקונומי גבוהות וקיבוצניקים ומושבניקים, אתה רוצה שאני אגיד לך את זה במילה יותר ברורה? אשכנזים..

ידה ידה ידה. אה, ואם אתה שואל את עצמך למה "הצבא דופק אותך" - זו התשובה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 13-06-2007 בשעה 19:43.
ישן 13-06-2007, 19:28
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g@man
מילא הוא היה סתם... אבל הוא התקבל ליחידה מאוד רצויה בצבא? איך מקבלים אנשים כאלה?
שוב סליחה אם פגעתי במישהו, ואולי תגידו שאני סתם ממורמר, אבל ליחידות כאלה צריכים להתקבל (לדעתי) אנשים שאוהבים את המדינה, אחרת "מבחינה אישית" הם יעשו את המסלול המעניין, ויוציאו פטור ממילואים אח"כ...

דבר ראשון, הייתי רוצה לדעת איך אתה מבצע ניבויים כאלו. איך אתה יודע שהם יתחמקו ממילואים? (אני מבין שזהו "דעתך", אבל על מה היא מבוססת?)

דבר שני,
"מילא הוא היה סתם"

סתם=?

סתם לוחם בגדודים? סתם מכונאי נגמ"ש? סתם?

ישן 13-06-2007, 19:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

צר לי לומר לך, אבל ציונות זה לא מה שיחזיק אותך ביחידה כאשר אתה מוצא את עצמך ביום חמישי בערב, אחרי שכבר גמאת כ-200 ק"מ עם 30 קילו על הגב באותו שבוע, איזה עשר תרגילים באש וכל זה בלי מקלחת, אוכל, שינה ומעט מים. כל זה בזמן שהחברים שלך שהתגייסו איתך כבר מפקדים על טירונים, או סיימו מסלול ונמצאים בוותיקה או כל דבר דומה.

לא משנה עם איזה מוטיבציה תתגייס. בסופו של דבר, הדבר משתנה מאוד עם השירות.
-------------------------------------------------------------

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 13-06-2007 בשעה 19:41.
ישן 13-06-2007, 19:46

מרשה לעצמי להגיב בתור מושבניק (לשעבר...) שהתחיל בקורס טיס והתגלגל ליחידה "מיוחדת" -

בשום שלב של התהליך , בין אם בקורס טיס ובין אם במסלול השני , לא עמדה מול עיניי טובת המדינה. צר לי . הכל מתחיל ונגמר באמביציה אישית ורצון להגיע הכי רחוק וגבוה שאפשר.

גדלתי בעמק המהולל על רקע סיפורי הגבורה של מוקי וחבריו , הרבה אמביציות המון שחצנות ואמונה מוחלטת ביכולות האישיות . אהבת המדינה?? חביבי , אתה נאיבי . מאד

אספר לך דבר נוסף - לא פעם (ועדיין במילואים) , כשחזרתי מביצוע כזה או אחר , לאחר ימים ארוכים ואף שבועות בתנאי לחץ קיצוניים , הייתי מסתכל סביבי - על הנהגים שאיתי בפקק ,על הצעירים שדוחפים אותי בתור לסרט , על נהגים צעירים משתוללים בכביש , על הפוליטיקאים הרקובים , ושאלה אחת היתה מנקרת בי - "בשבילם?? זה העם שלי? איזה קשר יש בינינו?...."
"אהבת המדינה" ? זה פאסה חביבי...
ישן 13-06-2007, 20:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי zalamania שמתחילה ב "מה הקשר ?"

כי כשתהיה בתוך העסק, אתה מהר מאוד תשנה את הטון שלך. "ציונות" לא תגרום לך לעשות את העבודה.

ישן 13-06-2007, 21:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי zalamania שמתחילה ב "שכחתי להוסיף שאולי אצלך לא..."

הנה שאלה: מה יקרה אם תתאכזב? מה יקרה אם הציונות כבר לא תעזור לך למשוך הלאה?

ישן 13-06-2007, 21:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי zalamania שמתחילה ב "להתאכזב אם אני לא יתקבל..."

לא. אם תתאכזב מהמדינה, מהצבא במהלך השירות. תתפלא כמה אנשים חוטפים את השטוזה הזו בשירות...

ישן 13-06-2007, 19:55
  IMH89 IMH89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.07
מילים ללא בסיס

אחי, אם כל הכבוד (טוב אולי לא) תרד מההר שעלית עליו ומהר. יש לאנשים שונים מניעים שונים לכל דבר בחיים ולרוב מניעים בצבא לא מסתיימים באהבת המדינה או מימוש עצמי.

דבר שני, אתה זורק פה הככלות מטופשות שגורמות לאזורים מסוימים (וכן אני מתל אביב) לצאת רע.. כשאתה אומר שכל הצפונבונים האלו לא אוהבים את המדינה, או שיובל עילמים רק מחפשים להעלות את הבטחון העצמי שלהם ? על סמך מה אתה שופט ? יש לך באמת לינקים או ההוכחות לכביכול מחקרים וסקרים שערכת ?

כמו שאני רואה את זה כרגע, אנשים שמגיעים ליחידות מסוימות בצבא נבחרו ע"י הצבא מסיבה מסוימת, ובלי קשר מה המניע שלהם - הוא כנראה מספיק בכדי לשרת את המדינה ביעילות מספקת ויותר.
נראה לי שאתה בן אדם ממורמר מהתוצאות שיצאו לו בצבא וכתגובה אתה מגיב בחריפות הפוכה בכדי להוציא קיטור .. כןכן אני עוד לא פסיכולוג מלומד אבל זו דעתי - אז לסיכום תן טיפת כבוד לאנשים שמשקיעים לפני הצבא, אל תכליל אנשים בגלל צרות העין שלך ותחשוב פעמיים לפני שאתה זורק תגובות חסרות בסיס. ><

ובנוסף : האמרה הקטנה שלך לגבי אנשי הכושר הקרבי, יובל עילם וכיוצ"ב - אני אישית מכיר אנשים שעברו ליחידות שרצו, נפלו מן המיונים שלהם, או נפצעו לתקופת זמן ארוכה וממשיכים להגיע בקביעות .. וזה לא בגלל אהבת הארץ בהכרח, כושר זה דבר חשוב בחיים כמו גם חברה תומכת - מי אתה שתגיד שאלו שמונעים ע"י אהבת המדינה הם אנשים "טובים" יותר?

נערך לאחרונה ע"י IMH89 בתאריך 13-06-2007 בשעה 20:04.
ישן 13-06-2007, 20:35
  g@man g@man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי IMH89 שמתחילה ב "מילים ללא בסיס"

סדרת תגובות:
1. ברור שבכל מקום יש את הפקטור האישי, כן וגם אני בסופו של דבר התלהבתי מהמחשבה לבוא לכוסית בבר להגיד לה: אני לוחם ביחידה זו או אחרת. זה האופי האנושי לרצות וואסח. אבל אם אתה חושב על זה ממניע אישי לחלוטין, כלומר רק מה טוב לי? אז בוא אני יגיד לך מה טוב: לעבוד 3 שנים במקום לעשות צבא, להתחיל תואר במשהו שאני רוצה, ולקבל פור של לפחות 3 שנים על בני השנתון שלי. ולאלו שהאקדמיה היא לא מחוז חפצם: לטוס 3 שנים לאמריקה זה החלום שלי. נקודה אישית: אני עובד במסעדה שבה הרבה עובדים לא עשו צבא ועושים את הנ"ל. ואחי הם בני 20, 21 עם המון, אבל המון כסף בבנק, חלקם כבר יצאו מהבית התחילו לימודים לקרירה. זה טובה אישית.
מי שמתגייס בכלל, לא רק לקרבי עושה את זה למדינה
2. לגבי המרמור: אמנם לא התקבלתי ליחידה, אבל אני מיועד להתגייס למקום שאני מאוד, אבל מאוד נלחמתי להיות בו. (26/7, צנחנים).
3. ליובל עילמים: אני מתאמן מזה שנתיים לפני צבא, חלק מהזמן בקבוצה, אבל העקרון הספציפי של יובל עילם, כפי שהבנתי אותו מחברה מיובל עילם שהיו איתי בגיבוש הוא לא לרוחי. כשביקשתי מהמאמן שלי טיפים על לעבור גיבוש, הוא כמעט הוריד לי סטירה. אימון מיוחד לגיבוש אצלי ב669 התבטא בשחיה ארוכה בים לבד, ומטכ"ל בסתם טיול ארוך. לא התכוננתי כמוכם: מדמי גיבוש עד לרמת הדקה. זה מה שחורה לי. הגיבושים(וזה דיון אחר) אבדו ממשמעותם בעיני.
4. אל תערבו בזה שביזות של ותיקים. ברור לי ששנתיים קדימה, ואחרי קילומטרים של מסעות ניוטים וכו' אני יהיה באותו עמוד כמוכם. אבל העובדה שמלש"ב נמצא שם היא בעיתית. קחו לדוגמא את עניין הטסט לרישיון: ילד לפני טסט שיהיה אובססיבי אם הוא עובר בטסט ראשון או שני זה מובן. בן אדם שנוהג 4 שנים ועדיין אכפת לו אם משהו עבר טסט ראשון שני שלישי וכו' זה כבר שונה. כדברי קהלת: "לכל דבר עת"
5. אני את הויתור שלי עשיתי (הדבר הבא מאוד קשה לי לכתוב, אני לא נהנה לחשוף ענינים אישיים, וכמו שתראה בהודעתי נמנעתי עד עכשיו מתוך שילוב של כל מני דברים אבל אני חייב להוכיח לחלקכם שאתם טועים): אני אזרח אמריקאי, מבחינת ארה"ב אני יכול לטוס לשם מחר, ולא לחזור עד שהצבא ישכח ממני. יותר מזה: אני יכול לשרת בצבא ארה"ב שם מוטיבציה גבוהה זוכה להערכה(מסייג, לפי מה שהבנתי ממשפחה) ואחוזי ההצלחה לדוגמא בק. טייס שם עוברים את ה60. אני התקבלתי לעתודה למסלול פסגות למי שמכיר (תואר כפול הנדסת אלקטרוניקה וחשמל ופיזיקה) וויתרתי בשביל להיות קרבי.
6. גם בקרבי יש רווח אישי: בגרות, מענק שחרור מוגדל, חברים לכל החיים, חוויות, אבל אף אחד (לדעתי) לא מתגייס רק בשביל זה.
נ"ב: אם משהו חושב שאני מז**ן תשכל לגבי מה עשיתי במיונים עד עכשיו(היות וכבר התגלו בפורום חרטטנים), אני אשמח לשלוח לכל אחד בפרטי את קלסר השיט שעשיתי כמלש"ב, ממכתב קבלה למפא"ת (פסגות) ועד שלל זימוני הגיבושים שלי וצו הגיוס הדנדש.
חייב לומר: אין לי שום רצון לעורר את חמת האנשים בפורום עלי. אם פגעתי במישהו, דבר איתי בפרטי ואני אשמח לסדר את ההדורים.
ג' מן
ישן 13-06-2007, 20:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "סדרת תגובות: 1. ברור שבכל..."

שוב פעם משהו שאתה צריך להבין: דקה אחרי שתתחיל טירונות, זה ממש לא משנה מה היתה המוטיבציה שלך.

ישן 13-06-2007, 20:47

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שוב פעם משהו שאתה צריך להבין:..."

אני לא מבין בשביל מה הגישה השלילית ובשביל מה לבאס? אפילו ת'מוטיבציה שהייתה כמעט בכל בית בעבר וכיום בקושי קיימת, גם את זה אתם אוהבים להוריד.
שירתת בצבא סבבה, למה להגיד שאם מישו מתגייס בשביל המדינה זה "פאסה"? (אני חושב שזה היית אתה)... ולמה לבאס מישו שיש לו מוטיבציה גבוהה ולהגיד לו שכשהוא יתחיל טירונות זה לא יהיה שווה לו? אם אתה חושב ככה, או יודע שזה ככה, אתה גם יודע שזה יכול להשביז - מספיק המצב לא כל כך טוב מבחינת מוטבציה, המטרה היא להעלות אותה לא להוריד אותה.
אני מתגייס בשביל עצמי וגם בשביל המדינה, ו- וואלה לא בשביל ראש הממשלה אלא בשביל כל האנשים שאני רואה כל יום ברחוב, לא רוצה שהם יפגעו ואני יקריב את עצמי בשביל זה. אני פראייר? אולי... אבל פראייר ששואף למימוש עצמי.. וגם בתחום המוסר והשקט הנפשי.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 13-06-2007, 20:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אני לא מבין בשביל מה הגישה..."

אתה "חושב שזה הייתי אני"? ואתה מצפה ליחס רציני?

ישן 13-06-2007, 21:01

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה "חושב שזה הייתי אני"?..."

אוי נו זה לא עיקר התגובה.. התבלבלתי בינך לבין שחר אדום (אני זוכר ששניכם אחרי צבא).
בכל מקרה אם לא בא לך להתייחס זכותך.. פה כל אחד מביע את דעתו מתי שבא לו.. אני העברתי ת'נקודה שלי.

ד"א, נכון שבמהלך מסלול כל האירועים וכל הקריעות וכל השביזות את כל זה צריך לעבור לבד, ולא בשביל המדינה אלא האדם עובר את זה בשביל עצמו בשביל להוכיח לעצמו שהוא מסוגל, אבל אחרי שחייל חוזר מפעולה שבא הוא הצליח לחסל 2 מחבלים שעמדו לפוצץ את עצמם בת"א, מה הוא יחשוב - "איזה תותח אני איך הבאתי להם פגיעה ישירה בראש וקפצתי מהבניין כמו שאף אחד אחר לא היה מצליח" או שהוא יחשוב "וואלה כרגע כנראה הצלתי עשרות אזרחים ישראלים ועשרות משפחות מאבל בלתי יאומן".
מדינה או תועלת אישית?

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 13-06-2007, 22:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אם אתה אומר בביטחה אז כנראה..."

אני משער שצריך לשרת בשביל הסרקזם וההומור השחור.

ישן 13-06-2007, 22:35

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני משער שצריך לשרת בשביל..."

אתה ראית הומור שחור בתגובה שלי? אני הייתי רציני לחלוטין, כיבדתי ת'תגובה שלך שעל פי מה שאתה אומר (ואתה שירתת הרבה זמן בתור לוחם) שבדר"כ אנשים מעדיפים לאלל את עצמם מאשר לחשוב על טובת אחרים ועל הצלת חיים והגנה על המדינה, אז בגלל שאמרת בדר"כ ולא תמיד זה עוד משאיר סיכוי לאנשים טובים שנמצאים בצבא.

אה ובכלליות, אני מאוד מעריך את זה שאתה בא לפורום כדי לעזור למלש"בים ולתת קצת מהידע שלך והניסיון שלך, אבל לפי דעתי התגובות שלך הן קצת מוגזמות ולעיתים אך עלולות לפגוע במוטיבציה של מלש"בים. אני כמלש"ב בעצמי בדר"כ לא מושפע מדעות של אחרים כשאני נורא בטוח בדרך שלי לכן עליי זה משפיע בצורה מועטה ביותר עד אפסית, אבל על אחרים זה יכול להשפיע בצורה יותר משמעותית. ממליץ לך לפחות לחשוב על זה כמה שניות.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 13-06-2007, 22:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אתה ראית הומור שחור בתגובה..."

לחלוטין לא - בגלל זה אמרתי מה שאמרתי. אתה תראה דברים שישנו את נקודת המבט שלך בצורה מוחלטת.

נ.ב. - אם יש אדם שמושפע מההודעות שלי, סימן שהמנטליות עימה הוא נכנס לשירות תדפוק אותו במהלכה - חד וחלק. אני לא יודע כמה זמן אתה עוקב אחרי הפורום, אבל אני הצלחתי לנבא בצורה לא רעה מי לא ישרוד את המסלול ואפילו את הטירונות מבין משתתפי הפורום על סמך הודעותיהם בלבד.
אני מנסה למנוע מאחרים שנעים באותו מסלול את אותה אכזבה, או לפחות לרכך את ההתפכחות.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 13-06-2007 בשעה 22:38.
ישן 13-06-2007, 22:43

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[font=Verdana]לחלוטין לא -..."

אני לא לגמרי חולק עלייך בעניין הזה. אני יודע שכרגע, כשעדיין לא הגעתי למערכת, אין לי שמץ של מושג איך ההרגשה להיות בתוך המערכת, וכל מה שאני מקווה כרגע זה להגיע למקום אליו אני שואף, ואם לא אליו אז אחד אחריו וכך הלאה - עד האופציה האחרונה שתשאר לי.
לא הכל וורוד - לזה אני מודע, כנראה שלא מספיק אבל אני מעדיף להשאיר את זה ככה. מוטיבציה גבוהה ואמונה במשו מביאה לתוצאות גבוהות, חוסר מוטיבציה וירידה באמונה בעצמך עלולה לשבש תוכניות וגרוע מזה להוריד את הסיכוי בצורה משמעותית למימוש עצמי - חיים פעם בחיים וזו המטרה כרגע.
קרבי בכל מקרה אני יהיה, ולמקום שאליו אני יגיע - שם אני ינסה לעשות את הכי טוב ולהשקיע את מירב המוטיבציה שלי כדי באמת להיות שלם עם עצמי, שלם עם המקום שאליו הגעתי ושלם עם החוויות שאותם אני יעבור.
מודה לך על השיחה, אבל שוב - החשיבות של עזרה לחבר, הצלחת חיי אדם והצלת נפש האדם שזה פחות חשוב בצורה מועטה, לא יפלו ולא ירדו ממני אני מקווה לעוד שנים רבות.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 13-06-2007, 23:30
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אתה ראית הומור שחור בתגובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי IsraelAtHeart
אז בגלל שאמרת בדר"כ ולא תמיד זה עוד משאיר סיכוי לאנשים טובים שנמצאים בצבא.

.

אנשים טובים?
מי אתה שתקבע שאנשים שלא עונים לאותן אמות מידה שאתה מבסס על סמך הרעל האישי שלך ואידיאלים שפשוט לא מניעים אותך מרגל לרגע (לא שהם חסרי חשיבות!) הם לא אנשים טובים?

חוצפה ממדרגה ראשונה. יש המון אנשים טובים בצבא. לא כולם מורעלים, ולא כולם באו לצבא מתוך "שליחות ציונית". יש גם המון אנשים חרא בצבא. חלקם מורעלים וחלקם כן באו מתוך "שליחות ציונית".
(המרכעות הן בגלל שחלקכם מבלבל בין ציונות לבין רעל פשוט). בוא לא נקבע מי טוב ומי לא.

ישן 13-06-2007, 23:48

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE=IsraelAtHeart] אז בגלל..."

ציטוט:
ד"א, נכון שבמהלך מסלול כל האירועים וכל הקריעות וכל השביזות את כל זה צריך לעבור לבד, ולא בשביל המדינה אלא האדם עובר את זה בשביל עצמו בשביל להוכיח לעצמו שהוא מסוגל, אבל אחרי שחייל חוזר מפעולה שבא הוא הצליח לחסל 2 מחבלים שעמדו לפוצץ את עצמם בת"א, מה הוא יחשוב - "איזה תותח אני איך הבאתי להם פגיעה ישירה בראש וקפצתי מהבניין כמו שאף אחד אחר לא היה מצליח" או שהוא יחשוב "וואלה כרגע כנראה הצלתי עשרות אזרחים ישראלים ועשרות משפחות מאבל בלתי יאומן".
מדינה או תועלת אישית?

האנשים הטובים שהתכוונתי אליהם, הם אלו שיחשבו על עשרות האזרחים שהיו יכולים לההרג ועשרות המשפחות ומאות האנשים שהם חסכו מהם כאב עז, מאשר יחשבו על הפעולה האישית שלהם וההצלחה האישית שלהם - בדוגמא ספציפית שהבאתי כאן.
אם היית מסתכל קצת אחורה, היית מבין למי התכוונתי בציטוט "אנשים טובים".

עכשיו ללא שום ביסוס להגיד שאני חוצפן כשאני מבטא כאן את דעתי האישית, לדעתי זו חוצפה מצידך.

וד"א - מה הקשר לרעל? יש אנשים "מורעלים" שחושבים רק על עצמם ותועלתם האישית, יש אנשים מורעלים שחושבים רק על תועלת האחרים והנתינה למדינה, ויש את המורעלים שמשלבים בין השניים. אין לי מושג למה הוספת פה את המילה "רעל" שהיא הופכת להיות מילה יותר ויותר קיצונית (לכיוון הרע) מיום ליום בפורום הזה, ובחברה שלנו בכלל.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 14-06-2007, 00:20

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "דווקא קראתי בדיוק את מה..."

שוב, אנשים טובים ואנשים לא טובים בעיני כל אחד ואחד מאיתנו זה יותר סובייקטיבי מאשר אובייקטיבי.
איך שאני רואה את זה, מבחינתי בנאדם טוב זה בנאדם שיחשוב קודם על החיים שהוא הציל ורק לאחר מכן יחשוב על עצמו (שדרך אגב לא אמרתי שזה רע שאדם יחשוב על עצמו, אני לרוב פועל על פי אינטרסים אישיים שלי, אבל עד שזה מגיע לנושאים חשובים יותר לדעתי). אנשים כאלו לדעתי הם האיכות האמיתית, אדם שיחוש יותר גאווה מהצלת חיי אדם מאשר הגאווה שהוא ירגיש מהצלחה אישית שלו - כאן מגיע המבחן האמיתי, שוב לדעתי, לאיכות האדם כאדם.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 14-06-2007, 00:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "שוב, אנשים טובים ואנשים לא..."

אני חושב שתהיה לך דילמה רצינית לגבי האנשים איתם אתה תשרת בהמשך...

ישן 14-06-2007, 00:37

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני חושב שתהיה לך דילמה..."

אני מודע לכך, ואני בנוסף מוכן גם לקחת ת'סיכון הזה.
אני מאוד מאמין בדרך שלי, לדעתי כאשר לאדם יהיה הכל - הצלחה, כסף, יכולת - אבל חוסר שלמות מוסריות ורגשות מצפון קשות - הוא יהיה אדם לא מאושר ואדם לא שלם בתוך עצמו.
החשיבה רק על עצמך ורק על התועלת האישית שלך יכולה להיות מפתה בהתחלה, אבל זו מתכונת בטוחה לחוסר שלמות, צריך תמיד לשלב - וכאשר לאדם אכפת מהאחרים, גם מאנשים שלא אכפת להם ממנו, ובכל זאת הוא מצליח לפתח קריירה ומצליח להיות אדם מוצלח בעל יכולת ומוערך ע"י אחרים - כאן מגיעה השלמות האמיתית ופה כבר קשה מאוד לרדת למטה.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 14-06-2007, 15:22

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "אתה ממשיך. "חוסר שלמות..."

באופן סובייקטיבי ביותר.
אני מביע את דעתי, אבל אני גם מבין שהעניין הוא קצת מיותר מכיוון שאף אחד לא יודע באמת מה האחר חושב, כל אדם יכול להצטייר כאדם שכל כך אכפת לו מהאחרים כדי שאנשים יעריכו אותו (שוב, מבחינתי זה מעודד הערכה) שלבסוף בתוך עצמו הוא חושב כמה הוא תותח וכמה ההישג האישי שלו הוא מה שחשוב לו באמת.
שמע, תועלת אישית הפכה היום ל- number one target - ובצדק. העולם אכזר, מי שלא ידאג לעצמו לא ישרוד ומי שיצליח להשיג לעצמו יוקרה לבסוף גם כנראה יהיה אדם חזק יותר, גם חברתית וגם נפשית, אבל הנושא שאני דיברתי עליו וכנראה לא הבנתם זה הנושא שמדבר על הצלת חיי אדם - כאן אני מאמין שההרגשה צריכה להיות לא של תועלת אישית אלא של תועלת חברתית, כשזה מגיע ללהציל חיים אחרים ולהציל נפש של אדם אחר, כאן התועלת האישית צריכה להיות שולית למען ההרגשה שעשית כל כך הרבה למען אדם אחר, או בדר"כ למען הרבה אנשים אחרים.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 14-06-2007, 18:12
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "באופן סובייקטיבי ביותר. אני..."

ציטוט:
באופן סובייקטיבי ביותר.
אני מביע את דעתי, אבל אני גם מבין שהעניין הוא קצת מיותר מכיוון שאף אחד לא יודע באמת מה האחר חושב, כל אדם יכול להצטייר כאדם שכל כך אכפת לו מהאחרים כדי שאנשים יעריכו אותו (שוב, מבחינתי זה מעודד הערכה) למה אתה רואה בכלל צורך לציין שזה מעורר הערכה? אתה חושב שאלטרואיזם אינו תכונה מעוררת הערכה מבחינתי? מבחינת ביטיס ושאר הכותבים באשכול? זה די ברור מאליו. סתם הערה פלצנית משהו.
שלבסוף בתוך עצמו הוא חושב כמה הוא תותח וכמה ההישג האישי שלו הוא מה שחשוב לו באמת.
שמע, תועלת אישית הפכה היום ל- number one target - ובצדק. העולם אכזר, מי שלא ידאג לעצמו לא ישרוד ומי שיצליח להשיג לעצמו יוקרה לבסוף גם כנראה יהיה אדם חזק יותר, גם חברתית וגם נפשית, אבל הנושא שאני דיברתי עליו וכנראה לא הבנתם זה הנושא שמדבר על הצלת חיי אדם -
אני כנראה קצת יותר חכם ממה שאתה חושב, כי הבנתי מהתחלה בדיוקעל מה אתה מדבר, וכבר ציינתי את זה. אתה כנראה קצת פחות חכם ממה שאני חשבתי, כי אתה מסרב לקבל שאני מבין לחלוטין על מה אתה מדבר ולמרות זאתלא מסכים איתך. להניח שאם מישהו לא מסכים איתך זה רק בגלל שהוא לא הבין את הטיעון שלך לא מעיד עליך לטובה.
כאן אני מאמין שההרגשה צריכה להיות לא של תועלת אישית אלא של תועלת חברתית, כשזה מגיע ללהציל חיים אחרים ולהציל נפש של אדם אחר,
כאן אני מאמין שאין לך זכות לשפוט אנשים שכבר הצילו חיי אדם (זה נושא הדיון) בגלל שהם עשו את זה מתוך גישה שונה מזאת שאתה טוען שיש לך. כאן אני מאמין שלא לך ולא לי ולא לביטיס ולא לאף-אחד יש את הזכות להכתיב מה צריך להרגיש מישהו ושאם הוא לא מרגיש את זה הוא לא "איש טוב". אתה מפליג בפלצנות.
כאן התועלת האישית צריכה להיות שולית למען ההרגשה שעשית כל כך הרבה למען אדם אחר, או בדר"כ למען הרבה אנשים אחרים.
ההרגשה הזאת היא בדיוק תועלת אישית.

ישן 14-06-2007, 12:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אני מודע לכך, ואני בנוסף מוכן..."

גם אדם שאכפת לו מאחרים עושה זאת לתועלתו האישית - אין דבר כזה שנקרא אלטרואיזם טהור.

ישן 14-06-2007, 15:50
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "לדעתי זה דו - כיווני, יש כאן..."

אז אני לא מבין מה הבעיה.
אתה אומר שהצלת חיי אדם תביא לתועלת אישית של אותו אדם וגם של החברה (האדם שהוא הציל במקרה הזה). אז מה הקשר בין זה לבין להתגייס למען המדינה והציונות? בכל מקרה הבנאדם מציל בנאדם אחר, אז למי איכפת למה הוא עשה את זה? העיקר שהוא עשה את זה, וברגע האמת הוא יידע מה לעשות.

אני אפילו אמשיך ואומר שלדעתי מי שמתגייס ממניעים אישיים, הוא עדיף על מי שמתגייס ממניעים פטריוטים ציונייים וואטבר.
כי מי שמתגייס בשביל עצמו, יעשה הכל בשביל לעבור את החלקים הקשים, למי שמתגייס למען המדינה יכול להיות באמצע השירות "משבר אמונה", פתאום כל השחיתות וכל החרא שהולך בארץ יטפס עד אליו ובבת אחת יישבר לו מהכל. זאת גם דרך להסתכל על דברים.

ברור שצריך שילוב בין ה2, אבל בסופו של דבר החלק הדומיננטי יהיה החלק האישי, האגו. ואני לא מבין למה כ"כ קשה לך להסכים עם המציאות (מלבד זה שהיא פשוט לא מוצאת חן בעיניך).

ישן 14-06-2007, 16:12

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי Dean שמתחילה ב "אז אני לא מבין מה הבעיה. אתה..."

שוב, לא אמרתי שהרוב צריך להיות מציונות ומאהבת הארץ ולא צריך לחשוב על התועלת שיעשה השירות הצבאי לאדם. אני ת'אמת שואף לאן שאני שואף בשביל עצמי, בשביל לראות לאן אני מסוגל להגיע, כיצד אני יכול לממש ת'פוטנציאל שלי בצורה הטובה ביותר ובהחלט מניעים אישיים הם חשובים.
אני דיברתי פה על מחשבה על האחר, על החבר, על המדינה - כשזה מגיע לעמידה במחסום או פעולה מסובכת, כאשר האדם יחשוב שאם הוא יצליח בפעולה הזו זה יעזור לו בשני דברים: גם לאגו ולמניעים האישיים שלו, אבל בעיקר זה יעזור להציל חיי ישראלים רבים. כאן אני חושב שזה השינוי מאשר האדם שיגיע למצב כזה ויגיד לעצמו שהוא הולך לעשות את זה רק בשביל לראות שהוא מסוגל לזה, ולא אכפת לו אם אותו מחבל שהוא צריך להרוג יהרוג עוד כמה ישראלים לפני שהוא יבוא ויחסל אותו, העיקר הוא יעשה ת'עבודה שלו ויוכל להגיד שהוא הצליח להרוג וזהו.

מניעים אישיים צריכים להיות מוקד החשיבה של אדם העומד בפני שירות משמעותי, אבל גם המטרה ה- "רשמית" שהוא הולך לעשות שירות זה, שהיא הגנה על המדינה, צריכה לעבור מדי פעם בראשו - שלא נשכח מי אנחנו ועל מה אנחנו מגנים בסופו של דבר.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 13-06-2007, 20:48
  g@man g@man אינו מחובר  

שוב ביטיס, אני ואתה בזמן שונה בחיים
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שוב פעם משהו שאתה צריך להבין:..."

לא זוכר בדיוק מה רשום באשכול על תפקדיך, אבל אתה אחרי ואני לפני. היחס שלך ברור ממה נבע, היחס של הילד מהכתבה (דרך אגב מותר להעלות אותה עם שמות ותמונות, האם מותר לציין שמות?) הוא עוד לפני הגיוס. לא תצפה מרווק בן 20 להיות ממורמר על נשים כמו גרוש בן 50 נכון? ואם רווק בן 20 יהיה כזה זה יחשב למוזר קצת לא? (סליחה על האנלוגיה, זה מה שאני יכול לחשוב עליו עכשיו).
ויש משפט, שברור לי שהוא יהיה רלבנטי בשבילי: עם הזיעה יורד הרבאק (או כשהפזם עולה הרעל יורד). אבל כרגע זה הזמן שאנחנו הכי מורעלים שיש (והצבא מנצל את זה, ושוב זה דיון אחר לחלוטין).
ותקרא את האווירה הכללית בכתבה, היא אווירה של התנשאות, כאילו הם מורמים מעם, ואנחנו באיזה חברה פיאודלית: הם בעלי השטח ואנחנו העובדים (עבדים?).
ישן 13-06-2007, 20:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "שוב ביטיס, אני ואתה בזמן שונה בחיים"

אז אני אומר לך שזה לא ישנה. אפשר להתעצבן על המון דברים, אבל השורה התחתונה אומרת שהוא עושה שירות משמעותי? עושה עבודה ולא משתמט? מהר מאוד גם המוטיבציה שלו תשתנה? אז מה זה משנה מה מלש"ב אומר לפני הגיוס?

ישן 13-06-2007, 20:42
  g@man g@man אינו מחובר  

ושכחתי את הטיעון המנצח
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "סדרת תגובות: 1. ברור שבכל..."

אם כל אחד יגיד שרק טובתו האישית חשובה: מי ישאר למות כאן בשביל אחרים. וכן יש לי בעיה עם ת"א: חלק מהאנשים שדיברתי איתם (שוב מסייג בה"כ) חושבים שיש את כל העמחה, כן כל "הפריפריה/מושבניקים-קיבוצניקים פראיירים", "דתיים שחשים עצמם" ועוד כל מני תיאורים שקיבלתי על אנשים שימותו כדי שהתלאביבי הממוצע ישתה אספרפסו קונפנה ב7 בערב אחרי שהוא סיים עוד יום "מתיש" של מענה לטלפונים.
והטיעון על גזענות מטומטם: חשבת שאולי לוקחים משהו מההתישבות העובדת, כי בניגוד אליך הוא עבד פעם בשבוע בשדה. כי יש לחלקם משמעת מולדת שביובל עילם רק מלמדים, וראש חזק שאתה פיתחת שנתיים בכושר קרבי? חבר שלי שהתקבל לשלדג (קיבל המתנה עבר ונפל על משהו אחר... לא ברור לי בדיוק) הוא קיבוצניק, בלי שיט של כושר, אבל מה יש לו ראש טוב, חזק חברתי, אולי אלה פקטורים שחבר שלך לא ראה, אלא רק "מי מגיע בסדרי הגעה ראשון" ואין לי כוח להסביר לך כמה שזה מעיד על חוסר הבנה של הגיבוש.
ישן 13-06-2007, 20:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "ושכחתי את הטיעון המנצח"

אנשים משתנים, תקופות משתנות. אתה לא יכול לדרוש מאנשים שכולם יחשבו אותו דבר ויהיו בעלי מוטיבציה זהה. מה שחשוב זה השורה התחתונה, ולא המוטיבציה לבצע אותה. אתה לא יכול לשפוט את הקיבוצניק, כמו ביניש או "צפוני".

ישן 13-06-2007, 20:52
  מלכה =) מלכה =) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל מלכה =)

באיזשהוא מקום אני מסכימה איתך שהמטרה של להגיע למקום מסויים היא לתרום למדינה.
אני ציונית וגם אני חונכתי לאהבת הארץ (אולי פחות ממך..) אבל זה בא לא רק מההורים משהו עצמי...
אני אוהבת מאוד את המדינה שלי וכן גם אני מתגייסת ממניעים ציונים כמוך לתרום כמה שיותר למדינה שלי שאני כל כך אוהבת אני מתגייסת ל3 שנים במקום שנתיים ואני גם עושה מילואים ... אבל עדיין כדי להמשיך במסלול ציונות לא מספיקה וכשיקפיצו אותך באמצע הלילה אתה לא תקום ותחשוב על זה שאתה עושה את המסע למען המדינה, אתה תקום ותסיים את המסע כדי להוכיח לעצמך שאתה מסוגל לסיים את זה במטרה להגיע ליעד סופי שהוא להגן על המדינה.
גם אני מתאמנת בקבוצה של כושר קרבי , אבל לא ביובל עילם אלא "אחריי" שדואג להשריש את האהבה למדינה ולא האהבה לגיבושים..
(אם אתה תוהה אני מתגייסת לקרקל ב23 לדצמבר 07. )
ישן 13-06-2007, 23:56
  darkR darkR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g@man
סדרת תגובות:
1. ברור שבכל מקום יש את הפקטור האישי, כן וגם אני בסופו של דבר התלהבתי מהמחשבה לבוא לכוסית בבר להגיד לה: אני לוחם ביחידה זו או אחרת. זה האופי האנושי לרצות וואסח. אבל אם אתה חושב על זה ממניע אישי לחלוטין, כלומר רק מה טוב לי? אז בוא אני יגיד לך מה טוב: לעבוד 3 שנים במקום לעשות צבא, להתחיל תואר במשהו שאני רוצה, ולקבל פור של לפחות 3 שנים על בני השנתון שלי. ולאלו שהאקדמיה היא לא מחוז חפצם: לטוס 3 שנים לאמריקה זה החלום שלי. נקודה אישית: אני עובד במסעדה שבה הרבה עובדים לא עשו צבא ועושים את הנ"ל. ואחי הם בני 20, 21 עם המון, אבל המון כסף בבנק, חלקם כבר יצאו מהבית התחילו לימודים לקרירה. זה טובה אישית.
מי שמתגייס בכלל, לא רק לקרבי עושה את זה למדינה
ג' מן

נראה לי שדווקא חוסר הבהירות לגבי המושג תועלת אישית הוא שהביא לדיון המעמיק הזה ולהתנגדות הנחרצת שלך מדבריו של הנער מ"במחנה". לדתעך תועלת אישית הוא לבוא לכוסית ולדפוק לה יציאה של:"היי, אני לוחם ביחידה מיוחדת, משו בסט!!!" שזאת אגב, יציאה הזויה בפני עצמה שכנראה תוציא אותך עם סרטוט מדויק של כף יד נשית על הלחי מאשר עם מספר טלפון או שיחה...
אז כמו שהתחלתי, לדעתך תועלת אישית זה הפוזה בתחנת הרכבת, תרומות מסוימות במענק השחרור שהן בגדר תוספת מגופים פרטיים התומכים ביחידות הנ"ל ואפילו, מספר השורות בקורות החיים שבוודאות לא יזיקו לך להתקבל לעבודה מסוימת.
אבל מה דעתך לקחת את זה למישור אחר. אולי תעולת אישית בגיוס ליחידה מיוחדת הוא להוציא את המקסימום שבך?? לשאוף למצוינות? אולי זה מקום לשרת עם חברה (באופן כללי לחלוטין) "טובים" יותר?? כאלה שלא ישרדו בכלל אם הם לא יתנו את כל כולם עבורך?.. ומה בנוגע לעבודה עם הכלים והטכנולוגיות המתקדמות והמסווגות ביותר? וזה ממשיך הלאה והלאה.

לדעתי, אם תתיחס לדווקא לסיבות האחרונות, הדבר לגיטימי לחלוטין כמו שכמה חברה פה ציינו.
גם אם נסתכל על זה הפוך תראה שזה לגיטימי. למה מישהו שיתגיס לתפקיד שלא דורש מיון, יתרום פחות מאחד שהתחיל בשירותו המבצעי ביחידה מיוחדת?
ישן 13-06-2007, 21:04
  g@man g@man אינו מחובר  

There's no I in Team, BUT there's ME...

נאמר ואתם צודקים, ובן אדם למרות שהוא בנ"ז רציני, מסוגל פיזית לעשות את העבודה: אם זה לקפוץ ממסוק לים ב669, לנווט עם משקל עצום ביחידה זו או אחרת, או לצלול 9 שעות ביחידה שניה. אבל אדם שבבסיסו הוא אנוכי, וזו דעתי האישית, הילדותית, פעורה מטומטמת שלא התאמנה אצל יובל "אוהב שבילי א"י ומחנך את גדולי ישראל" עילם, בן אדם שבמקום הראשון אצלו זה אני הוא אדם שאני כחבר בצוות/כיתה שלו לא הייתי סומך עליו שיבוא איתי תחת אש. נכון בד"כ החארות מתפקדים וסיפרו לי קרובים שמשרתים בתפקידי פיקוד ביחידות שונות, שדווקא אלה שנראים חרטא, ברגע האמת כשכולם מיללים ביידיש, הם אלו שיוצאים גדולים. אבל אדם עם סף אנוכיות כזו גדולה הוא אחד שבסופו של דבר יגיד (כן הערכה, דעה לא מלומדת, סתם תחושת בטן- תמנעו מריקושטים שקשורים לזה...):"אני לא אחלץ את הטייס שנפל שם כי זה סיכון, כי זה לא טוב מבחינה אישית" או"אני לא אבצע משימה זו או אחרת מסוכנת מאוד"
ועכשיו לפרץ של צדקנות ציונית: מה אם לוחמי מטכ"ל באנטבה לא היו רוצים להסתכן במוות, או בהשארות בארץ לא כ"כ ידידיות לישראך מה אם אנשים השייטת היו אומרים בפשיטה על האי-גרין:" למה להיות הכוח התוקף, יש יותר סיכוי שנמות" ודוגמא עכשוית(לא תמיד נכונה): מה אם 669 היו אומרים שלא בז*ן שלהם לחלץ איזה צנף שנפצע בלבנון, הרי הוא גם ככה במצב אנוש...
(מראש, בבקשה בלי שטויות שש-בש 9 על הדוגמא האחרונה, לא במקום)
ישן 13-06-2007, 21:14
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "There's no I in Team, BUT there's ME..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g@man
נאמר ואתם צודקים, ובן אדם למרות שהוא בנ"ז רציני, מסוגל פיזית לעשות את העבודה: אם זה לקפוץ ממסוק לים ב669, לנווט עם משקל עצום ביחידה זו או אחרת, או לצלול 9 שעות ביחידה שניה. אבל אדם שבבסיסו הוא אנוכי, וזו דעתי האישית, הילדותית, פעורה מטומטמת שלא התאמנה אצל יובל "אוהב שבילי א"י ומחנך את גדולי ישראל" עילם, בן אדם שבמקום הראשון אצלו זה אני הוא אדם שאני כחבר בצוות/כיתה שלו לא הייתי סומך עליו שיבוא איתי תחת אש. נכון בד"כ החארות מתפקדים וסיפרו לי קרובים שמשרתים בתפקידי פיקוד ביחידות שונות, שדווקא אלה שנראים חרטא, ברגע האמת כשכולם מיללים ביידיש, הם אלו שיוצאים גדולים. אבל אדם עם סף אנוכיות כזו גדולה הוא אחד שבסופו של דבר יגיד (כן הערכה, דעה לא מלומדת, סתם תחושת בטן- תמנעו מריקושטים שקשורים לזה...):"אני לא אחלץ את הטייס שנפל שם כי זה סיכון, כי זה לא טוב מבחינה אישית" או"אני לא אבצע משימה זו או אחרת מסוכנת מאוד"
ועכשיו לפרץ של צדקנות ציונית: מה אם לוחמי מטכ"ל באנטבה לא היו רוצים להסתכן במוות, או בהשארות בארץ לא כ"כ ידידיות לישראך מה אם אנשים השייטת היו אומרים בפשיטה על האי-גרין:" למה להיות הכוח התוקף, יש יותר סיכוי שנמות" ודוגמא עכשוית(לא תמיד נכונה): מה אם 669 היו אומרים שלא בז*ן שלהם לחלץ איזה צנף שנפצע בלבנון, הרי הוא גם ככה במצב אנוש...
(מראש, בבקשה בלי שטויות שש-בש 9 על הדוגמא האחרונה, לא במקום)

מה הקשר בין רצון להתגייס מתוך מצויינות ולא ציונות לבין סירוב פקודה?

ישן 13-06-2007, 21:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "כנס רגע לראש של בן אדם אנוכי..."

בן אדם אנוכי לחלוטין לא ישרוד שתי דקות ביחידה קרבית. בנאדם שמתגייס מתוך רצון עז להגשמה עצמית (ואלו שני דברים שונים לחלוטין) יצליח ועוד איך.

ישן 13-06-2007, 21:05
  adam2020 adam2020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.06
צר לי לאכזב אותך חבר

אבל רוב חבריי שמתגייסים ליחידות העלית, עושים זאת בשביל עצמם, ומה רע?

אנחנו חברה מערבית קפיטליסטית תחרותית, כל החיים הם תחרות אחת גדולה, וכל אחד רוצה להגיע הכי רחוק שהוא יכול .

אני יכול להעיד על עצמי שהסיבה שאני רוצה סיירת, היא שאני רוצה לשרת עם אנשים שדומים לי באופי, תחרותיים, לא מתפשרים על בינוניות, מחפשים להשתפר איפה שרק אפשר, וכמובן בעלי מוטיבציה אין סופית .

כמובן שיש איזושהי אידיאולוגיה ברמה כזו או אחרת, אצלי לפחות זה אהבת הארץ, ובכוונה אני אומר ארץ ולא אנשים, אני אוהב את החלקת אדמה הזו שנקראת ארץ ישראל, או לפחות מה שנשאר ממנה, להגיד שאני מוכן למות בשבילה? לא בטוח, אני גם לא חושב שטרומפלדור אמר טוב למות בעד ארצינו, זה עיוות, לדעתי כל חייל קרבי פה יגיד שהוא ימות רק בשביל חבריו... כי בצבא, חוץ מהחברים לצוות, אין עוד אף אחד .

חברים זה הכי חשוב .
ישן 13-06-2007, 21:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "אז למה לסכן את החיים בשביל..."

בשביל החברים, נקודה. אין מוטיבציה גדולה מזו.

ישן 13-06-2007, 22:25
  adam2020 adam2020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.06
בוא אני אגלה לך סוד, זה לא
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "אז למה לסכן את החיים בשביל..."

מה כ"כ אתגר בלשרת עם אנשים שלא בזין שלהם?
שיילכו להזד**ן מצידי...

לשרת בגדודים זה קשה כי זה שוחק מנטאלית, אין כאן שום אתגר פיזי/מנטאלי שכל אזרח מהשורה שבריא בנפשו ובעל פרופיל מתאים שלא יכול לעמוד בו .

ואני לא מבין, אתה חושב שכל מי שיש לו כסף להתכונן לצבא מתקבל?

אתה בטוח מאוכזב סיירות, כי אתה מחפש תירוצים בשביל עצמך בעיקר .

החבר'ה שהתקבלו לסיירות זה חבר'ה שנמצאו מתאימים, יש כאלה שהיו בקבוצות כושר קרבי, יש כאלה שהתאמנו לבד (הרוב) ויש כאלה שרצו 3 ק"מ פעם אחת לפני הגיבוש ועברו (בודדים אבל קיימים)

אנשים מכל קצוות הקשת הישראלית עוברים גיבושים ולא רק האליטה, בכלל, לך תבדוק כמה חבר'ה התקבלו למטכ"ל/שייטת מת"א, אתה תופתע...

ותפסיק להיות מאוכזב מעצמך אחי.. לא נורא שלא התקבלת, יש עוד המון מקומות טובים בצה"ל...

נערך לאחרונה ע"י adam2020 בתאריך 13-06-2007 בשעה 22:31.
ישן 14-06-2007, 00:40

OH REALLY?
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי adam2020 שמתחילה ב "בוא אני אגלה לך סוד, זה לא"

מעט מאוד האנשים שמסוגלים לעמוד בלחץ הנפשי הקיים בשרות בגדודים....
אין למרבית האנשים חצי מושג עד כמה השרות בגדודים קשה....
נו - אז לא עשית ניווטי בדד עם אלף קילו על הגב במעלה איזה הר בצפון....נראה אותך עומד בעמדה 16 שעות ביום במשך חודשים - כאשר אתה לא רואה בית, אין קליטה לפלאפון, מדי פעם מישהו מנסה להרוג אותך (אבל אסור לך לירות עליו כי יש "נהלי פתיחה באש" שאותם הנפיץ איזה כסתח"ן אם דרגות חרבות על הכתפיים שאכפת לו יותר רכב השרד שלו מהחיים שלך),אלו שאתה מגן עליהם מקללים אותך, חברים שלך מתחילים להיעלם בגימלים, קורסים מונפצים או סתם נפקדויות, הסגל חי בסרט שהכל מתקתק ולא מבינים הגישה העוינת שלך, נראה אותך מתפקד בשירות מבצעי (לא באימון!) תחת עייפות כרונית בלתי נסבלת כתוצאה משינה של 3-5 שעות ביממה במשך שבועות...(ושים לב שאמרתי "יממה" ולא "בלילה" - כי "סדר יום" שגרתי - הוא חסר כל "סדר"....)..נו - נראה כמה "גיבורים" יש באמת....נראה אותך גיבור יוצא למארב בלי מודיעין עדכני, עם ציוד בלאי ובמתווה מטומטם - כי לאף אחד סביבך אין את הזמן/משאבים/הקצאות לחשוב על אי-אילו בעיות שיכולות להתעורר....נראה אותך -גיבור....
חביבי - צבא אמיתי זה גדודים - לא סיירת "אלופי העולם בנעלי הרים שעולות 1000 שקל...."

לא כל בן אדם יכול להתמיד בשרות שכזה לארוך שלוש שנים...(ועוד יש "מפגרים" כמו מנהל הפורום שיצא לקצינים!!! עוד שנה בחרא!!!!!!)

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 14-06-2007 בשעה 01:01.
ישן 14-06-2007, 07:28
  johnny316 johnny316 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.06
והינה הבכיין הממוצע
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב "OH REALLY?"

אויי מסכן שלייי, רוצה חיבוקי? קשה לך?

הלוואי עלי כל הפעילות של הגדודים, אני ראיתי סרטונים ביו טיוב שמראים יפה מה הם עושים .

הייתי מת להיות באחד מהם, להיכנס לבית של פלסטיני, להתעמת עם פעילי שמאל או סתם ארגוני שלום שמנסים להוציא אותי מהבית, ראיתי איך החיילים האלה התמודדו עם כל זה... לא עשו כלום!

זה הכי כואב, לראות את זה ולדעת שהסיכוי שאתה תהיה בסיטואציה כזו היא אפסית .

אתה חושב שבסיירות זה לא קשה? הרי החבר'ה שם מורעלים ברמות, אתה חושב שלא בא להם לעשות קצת מעצרים פשוטים? אתה חושב שלא מסתכלת אותם העובדה שחבריהם לגדודים הרבה יותר מבצעיים מהם?

ולראייה, מלחמת לבנון השנייה, בזמן שהגדודים נכנסים לעומק לבנון ונשארים שם... הסיירות יוצאות לפעולה, מבצעות וחוזרות, אתה חושב שזה לא מתסכל שאתה חוזר אחרי פעולה למקלחת חמה? הם מורעלים והם רוצים להילחם בדיוק כמו בגדודים, אבל מה לעשות שזה לא ייעודם...

תפסיק עם הטיעוני קיפוח ורגשי נחיתות, להיות בקרבי נטו זה קשה, להיות בגדודים רחוק מלהיות קשה יותר בסיירת, אני רוצה לראות חייל קרבי מהגדודים שיעבור גיבוש אחרי סוף מסלול בגדוד (ותן לי לגלות לך, הרוב לא עוברים)

ישן 14-06-2007, 10:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי johnny316 שמתחילה ב "והינה הבכיין הממוצע"

ציטוט:
הרי החבר'ה שם מורעלים ברמות, אתה חושב שלא בא להם לעשות קצת מעצרים פשוטים?

ממש לא.

ציטוט:

אתה חושב שלא מסתכלת אותם העובדה שחבריהם לגדודים הרבה יותר מבצעיים מהם?

במה, בלעשות מחסומים וגל"בים עד שגעון? ממש לא.
ציטוט:

ולראייה, מלחמת לבנון השנייה, בזמן שהגדודים נכנסים לעומק לבנון ונשארים שם... הסיירות יוצאות לפעולה, מבצעות וחוזרות, אתה חושב שזה לא מתסכל שאתה חוזר אחרי פעולה למקלחת חמה?

לא התגייסת עדיין, נכון? שטויות במיץ גזר.

ציטוט:

להיות בגדודים רחוק מלהיות קשה יותר בסיירת, אני רוצה לראות חייל קרבי מהגדודים שיעבור גיבוש אחרי סוף מסלול בגדוד (ותן לי לגלות לך, הרוב לא עוברים)

באמת? יש לך סטטיסטיקות אני מבין.... מההיכרות שלי עם הנושא, דווקא אחוזי המעבר עולים בצורה דרמטית, ומספיקים חודשיים בטירונות בשביל להעביר אנשים שלא עברו קודם לכן.

ישן 14-06-2007, 11:31
  developed developed אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.06
גם אני רוצה ביטיס,גם אני רוצה!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי johnny316

הלוואי עלי כל הפעילות של הגדודים, אני ראיתי סרטונים ביו טיוב שמראים יפה מה הם עושים .

הייתי מת להיות באחד מהם, להיכנס לבית של פלסטיני, להתעמת עם פעילי שמאל או סתם ארגוני שלום שמנסים להוציא אותי מהבית, ראיתי איך החיילים האלה התמודדו עם כל זה... לא עשו כלום!

ואו גאון שלי,מה אתה רוצה שהם יעשו רמבו?ירו בהם?מה אתה ההית עושה,אה?בא לך לייעץ להם קצת מנסיונך הקרבי?אתה הרי צנחת במתלה,הכוונת את המטוסים בכור וחילצת ביחד עם החברה באנטבה?

זאת העבודה הכי חשובה גבר.ותגיד תודה ענקית למי שעושה אותה,בשעה שאתה מרים כיסאות בקן של הנוער העובד והלומד,אנשים אחרים טוחנים 8-8 בחווארה ומונעים ממחבל מתאבד להתפוצץ לך מול הפרצוף,ואחרים יושבים מול הDVD ומגרבצים אחרי שסגרו שבת ל4
אתה חושב שבסיירות זה לא קשה? הרי החבר'ה שם מורעלים ברמות, אתה חושב שלא בא להם לעשות קצת מעצרים פשוטים? אתה חושב שלא מסתכלת אותם העובדה שחבריהם לגדודים הרבה יותר מבצעיים מהם?

ואתה חושב שמסלול בגדודים לא קשה?תסתכל על אחוזי הנשירה גבר
וכן,אני לא מבין מה קשה בלסגור שבת אחת ל4,להנות מכול ההקצאות,לשבת במלון שלך בבסיס עורפי ולזיין שבדיות.
ואו,מסכנים הם מקנאים בחי"ר.אני מזיל דמעה אשכרה.בא לך לפתוח להם קרן תרומות או משהו?
תגיד לי ילד,במה הם מקנאים?בכניסה שקטה עם המון משקל על הגב ששורט לך את הגוף,אתה העבודה עם הרס"פ,את המטבחים,את השמירות מה?אולי את המחסומים את הסיורים והגלבים?במה הם מקנאים?
ולראייה, מלחמת לבנון השנייה, בזמן שהגדודים נכנסים לעומק לבנון ונשארים שם... הסיירות יוצאות לפעולה, מבצעות וחוזרות, אתה חושב שזה לא מתסכל שאתה חוזר אחרי פעולה למקלחת חמה? הם מורעלים והם רוצים להילחם בדיוק כמו בגדודים, אבל מה לעשות שזה לא ייעודם...

בגלל זה ההשפעה שלהם היא אפסית(אני לא מתייחס ליחטיות),ונועדה לעשות אוהה ומסיבות יחצנות אחרי כול פעולה מוצלחת שההשפעה שלה על הלחימה היא אפסית
אתה משווה בין כיבוש כפר לאיזה פעולת עומק בתיז אל נאבי?
תפסיק עם הטיעוני קיפוח ורגשי נחיתות, להיות בקרבי נטו זה קשה, להיות בגדודים רחוק מלהיות קשה יותר בסיירת, אני רוצה לראות חייל קרבי מהגדודים שיעבור גיבוש אחרי סוף מסלול בגדוד (ותן לי לגלות לך, הרוב לא עוברים)

וואלה אני סיימתי גיבוש ולא יודע על מה אתה מדבר.יום אחד בצבא יותר קשה מגיבוש מצוקמק שאחריו אתה חוזר הביתה למקלחת..
אני מציע לך לשמור על הפה,אתה קופץ מעל הפופיק-תן כבוד לאנשים ששומרים עליך,ותגיד תודה
ישן 14-06-2007, 21:33
  g@man g@man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי developed שמתחילה ב "גם אני רוצה ביטיס,גם אני רוצה!"

אחי הוא היה לצידך.. בהגזמה, אבל לצידך.

ב' הקושי הפיזי בגדודים שונה (שים לב, לא קל, שונה) אבל אני רואה בגדודים שליחות (סליחה על הפלצנות), כי שוב: הכי קל בעולם לשרת עם קיבוצניקים מושבניקים וחברה מרקע טוב כזה או אחר. יותר קשה לעשות את מה שתיארת. מי שרוצה לראות שינוי בישראל שיפעל ולא ע"י תרומת 20 שקל ביום-טוב, קירוב לבבות קורה במקומות כאלה. וזו הכוונה שלי.

והכותרת שלך מוכיחה את הגישה של ה"ותיקים" "על רגל אחת": יאללה חברה בוא נכנס במלש"ב, נגדיל לעצמינו את האגו ועוד כמה דברים אם נכנס בילד בן 18-19 שהוא פעור וצעיר. אחי שני התארים האחרונים הם לא רק כינויי גנאי, אלא תיאורים. כן אנחנו פעורים וצעירים... על כל המשתמע מכך. ולכן (שים לב אחי זה חשוב) ברור שלא נתבטא בצורה נאמנה לחלוטין למציאות. (תקרא את המשפט האחרון איזה פעמיים בבקשה), באותה מידהשלא היתה צוחק על בן אדם מפגר (ז"א עם פיגור שכלי) אל תצחק על צעיר שלא מבין. למה כשאתה התגייסת הייתה כבר Developed, הלוחם המשוחרר? לא! היתה בדיוק כמוני.
"ואהבת לרעך כמוך", זה כבר משהו ששוה לעשות על רגל אחת...

וחייב לשאול: מה לעזאזל קרה ב23מאי (ונדטה???) לא קשור אך מסקרן...
ישן 14-06-2007, 22:22
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "אחי הוא היה לצידך.. בהגזמה,..."

אני לא מבין איפה אתה רואה בעיה פה...
אתה בעצמך מבין ש"צעיר" זאת לא מילת גנאי בהכרח, וכל הכבוד לך על זה- רבים לא מצליחים להבין את זה. אתה בעצמך מבין ואומר שצעיר צריך ללמוד מוותיקים. למרות זאת, אתה מתרגז כשוותיקים מנסים לחלוק עימך מנסיונם, למענך, פשוט בגלל שמה שהם אומרים לא מוצא חן בעיניך, ותולה את ההתרגזות שלך ביחס מעליב או מזלזל שלא באמת היה כאן בהודעות של אף-אחד מהמשוחררים/ותיקים.
לא תתבטאו בצורה נאמנה למציאות? אין בעיה. לא תהיו מוכנים לקבל תיקון? ישנה בעיה.

היחיד שזלזל כאן היה jhony316, שהוא מלש"ב, וזלזל בלוחם משוחרר, כשהטיעון שהוא משתמש הוא שהוא "ראה סרט ביוטיוב". אתה באמת לא מבין כמה זה מגוחך?

לגבי החתימה- כמו שעידו אמר, גמר הצ'מפיונס ליג היה ב-23.5. מילאן זכו וזה היה יום של אושר צרוף. תמיד מחמם להיזכר. אם זה לא אומר לך יותר מדי, אתה מוזמן לשאול בה"פ, חבל להמשיך עם זה בפורום.

נערך לאחרונה ע"י Cfox בתאריך 14-06-2007 בשעה 22:38.
ישן 17-06-2007, 14:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי johnny316 שמתחילה ב "ברוסיה ובגרמניה זה עובד מצוין"

קיצר, תתגייס קודם. אתה אומר דברים שבאמת אין לך מושג בהם.

ישן 14-06-2007, 14:07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי johnny316

לא, לא רוצה חיבוק...קשה לי? בתקופתו היה לי מאוד, מאוד קשה. אתה קורא לזה התבכיינות? אז קח את מרבית הלוחמים בגדודים ותגדיר אותם ככאלה...כי אלו התחושות....אתה חושב שזה קל? אתה חושב שזה יותר קל מלהיות בסיירת "השפיצים המסתערים"? אתה טועה - בענק.

חבל שביו-טיוב אין סרט של 8 שעות שאתה משקיף בו על אותו נוף....חבל שביו-טיוב לא צועק עלייך הרס"פ לקום לנקות את הרחבת רק"ם אחריי שישנת שעתיים ב-24 שעות האחרונות...חבל שביו-טיוב לא מראים לך את המתנחל צועק עלייך שאתה נאצי ואפס...חבל שבי-טיוב לא מראים לך את תחושות הזעם - כאשר מישהו יורה עלייך - ובקשר קודקוד "עולם" בקול רגוע וסמכותי - חוזר ואומר ש"אין אישור לבצע"...בקיצור - יו-טיוב חרא של אתר....

אני הייתי מת לצאת הביתה, להיכנס לבית שלי,וכאשר אני רגל על רגל עם סיגריה בפה ובירה קרה ביד - לצחוק על השמאלנים/ימניים/פלסטיניים הדפוקים האלה שחיים בסרט שהעולם מתנהל סביבם...ולא להיזכר שלי יש תפקיד שולי "באפוס הדרמטי...."

"אבל אנחנו באמצע משחק ביליארד!!!"

אה....התגובה האופיינית שאני קיבלתי מאנשי הסיירות: "אתה בגדודים? כל הזין..."

שוב - "אתה בגדודים? כל הזין...."

שירות בסיירת קל יותר משירות בגדודים...אחוזי הנשירה בגדודים גבוהים....מרבית האנשים מחפשים כל דרך לצאת מזה....השירות בגדודים לא מעניין, שוחק, מטמטם ומשגע.
ובקשר לנקודה האחרונה - מי שמצליח להגיע לגיבוש לאחר הגיוס לגדודים - בעל מוטיבציה רבה יותר לסיים אותו....הכל - רק לא לחזור לחרא.....

אתה ילד....חבל שאתה לא מפנים כמה דברים שכתבתי - שנועדו לעזור לך להבין לקראת מה אתה הולך....
אני אזרח כבר שמונה שנים - לא צריך להוכיח לאף אחד שאני "כלי" - מה שאני כותב - לא נועד להתבכיינות, לא נובע מרגשי נחיתות....הדברים נועדו כדי שילדים כמוך ינסו קצת להבין מה הולך להיות...
בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 14-06-2007 בשעה 14:21.
ישן 14-06-2007, 15:12

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב "[QUOTE=johnny316]אויי מסכן..."

אז בעצם ממה שאני הבנתי, מה שאתה מראה פה בתגובה שלך ובתגובות האחרות שלך בדיון זה שקרבי, ובעיקר הגדודים, זה זין אחד גדול - שגם מי ששם ונכנס לשם מתבאס מזה שהוא עשה את זה (דבר שאני לא מסכים איתו כי אני מכיר אנשים שסיימו שירות בגדודים ועדיין יצאו משם בהרגשה שהם עשו שירות שהם לא מצטערים עליו).
אתה כתבת שאתה כבר 8 שנים אזרח, אז אני מבין שאתה בא לפה כדי לעורר את תשומת הלב שלנו של המלש"בים שמעומדים לשירות, אבל לא הבנתי את המטרה שלך... אתה בא להזהיר אותנו? אתה בא להכין אותנו? או שאתה בא לעודד אותנו לא להכנס בכלל לכל העניין הזה שנקרא "קרבי"?
באמת אני רוצה לדעת את כוונתך... תודה.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 14-06-2007, 15:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אז בעצם ממה שאני הבנתי, מה..."

לשבור לכם את המשקפיים הורודות שאתם משתמשים בהן להסתכל על המציאות לפני שירסקו לכם אותם באכזריות.

ישן 14-06-2007, 16:11

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אז בעצם ממה שאני הבנתי, מה..."

"המטרה שלי" - היא לנסות ולתת מידע ותחושות אישיות - שבהסתכלות אחורה - היו עוזרים לי בתור מלש"ב להבין מה מצפה לי, ולחשוב לעומק - "למה באמת אני רוצה להיות לוחם"...התגייסתי כמו רוב הכותבים פה בפורום - מורעל מאוד, עם ראייה לא נכונה לגבי מה זה באמת צבא. חשבתי שאני גיבור, חשבתי שאני תותח - חשבתי שאני יודע מה זה להיות לוחם. טעיתי. בענק.

אני פשוט רואה בכתיבה של אנשים פה בפורום - את "העיוורון" וחוסר המודעות שאיפיינו אותי בגילם. זה אומנם טבעי - אך הנה יש פה פורום שמאפשר לי לתת פרספקטיבה שונה, ולדעתי אמיתית יותר, לגבי אופי השירות ב"קרבי".

שים לב - לא כתבתי שאני מצטער על השירות שלי (שכלל שנה ומשהו בקורס טיס, ולאחר מכן לוחם ומפקד בגדוד צנחנים), ויותר מכך - אני מאמין ששירות בקרבי, בתור לוחם - הוא ערך עליון במדינה בו אנו חיים. מה שאני מנסה להבהיר - שזה במידה ואתה כן הולך לשרת בתור לוחם - תהיה מודע מה זה כולל בתוכו....הרי הרוב המוחלט של האנשים פה לא יגיעו לסיירת/שייטת...הרוב יהיו בגדודים. השירות בסיירות לא דומה לשירות בגדודים. רחוק מאוד מכך...

ואיך זה מתקשר לנושא האשכול? כי לוחמים אמיתיים- לא משנה מאיזו יחידה הם באים - הם מעטים מאוד. עצם זה שסיימת מסלול - לא עושה אותך לוחם, עצם זה שהיית תחת אש - לא עושה אותך לוחם.
איך תפקדת במצבי האמת - זה מה שמגדיר אותך בתור לוחם...נתתי את הדוגמא של החייל מסיירת צנחנים שלא תיפקד במצב האמת....הבחור סיים מסלול, עשה את הפוזות שלו בפאב בקיבוץ - ותכל'ס - לא שווה יריקה. אז בגלל שהוא בסיירת "המגניבים" - הוא לוחם?

אז בסיכומו של דבר - דבריי נועדו פשוט "לנער" כמה מהקונספציות שקיימות לגבי שרות בצה"ל בכלל ובתור "קרבי" בפרט...ואולי אנשים פה יתחילו לחשוב לעומק מה המניעים האמיתיים שלהם להתגייס ליחידה זו או אחרת, והאם המניעים הללו הם "נכונים". כי במידה והם "לא נכונים" - אנשים צפויים להתאכזב רבות ממה שמצפה להם.
אף על פי שאני מבין את הבחור שצוטט בעיתון ("אני הולך ל669 למצות את עצמי, בלה, בלה, בלה...") - הייתי יותר שמח אם שאר המלש"בים היו מתגייסים ממניעים אחרים עם מודעות לגביי מה מצפה להם:

"אני מודע לכך שהשירות הקרבי הוא קשה מאוד - אבל אני עדיין רוצה ללכת לשירות כזה - כי אני אישית רוצה לעשות כל שביכולתי על מנת להבטיח את המשך קיומה של המדינה".

"אני מודע לכך שאין הערכה בחברה לשירות בצבא, או לשירות בקרבי - אבל אני עדיין רוצה ללכת לשירות כזה - כי אני לא סומך דעתם של האנשים הללו - וחושב שהם טועים בהבנה שלהם לגבי מהות קיומנו כחברה וכמדינה".

"כן - הייתי שמח להיות בשייטת - כי השרות שם מעניין אותי מאוד - אבל זו לא הסיבה העיקרית לרצוני להיות לוחם."

תבין - כדי לשרת 3 שנים בתור לוחם, שבהם אתה אוכל חרא שלא יתואר - נדרשת, לדעתי, הפנמה עמוקה של עקרונות אישיים חזקים ועמוקים. "אני רוצה למצות את עצמי" - זה לא ערך כזה....

ובהיבט האישי - התגייסתי במחשבה של "אתגר אישי", ו"מיצוי הפוטצניאל"...חטפתי את הכאפות שלי - אבל המשכתי לשרת - כי פשוט לא סמכתי על אף אחד שידאג לי,לחברים שלי, ולחיילים שתחת פיקודי. המשכתי לאכול כאפות - אבל כבר הפנמתי שאני מוכן לאכול את החרא - כי לא הייתי מוכן לשבת בצד ולראות שהחרא ממשיך לזרום...לא עליי ולא על חבריי...

כתב ביטיס למעלה איפושהו - "בשביל החברים"...לא יכולתי לסבול לראות אותם מתכופפים בשביל אף אחד - אחרי כל מה שהם עושים למעני....ימות העולם, ניכנס לכלא - אבל אף אחד - ולא אכפת לי אם זה היה הרמטכ"ל בכבודו ובעצמו - לא ידרוך עלינו או יכסת"ח אותנו...

זה בסופו של דבר היו ועכשיו - הם המניעים שלי....

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 14-06-2007 בשעה 16:40. סיבה: ...
ישן 15-06-2007, 03:19

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב ""המטרה שלי" - היא לנסות ולתת..."

תודה על ההתייחסות העמוקה, אני באמת מעריך את זה.
וד"א, אני לא יודע מה זה בידיוק אומר, אבל שלושת הציטוטים שהבאת פה של סיבות לשירות קרבי אני מאמין משקפות אחד לאחד את האידיולוגיה שלי (במיוחד שציינת גם את השייטת שזה נחמד בשבילי=]).
אז לפי דעתי יש לי הרבה מניעים, שחלק מהם אפילו לא מודעים, וכן לא משנה לאן אני יגיע, שזה כן בתקווה ליחידה מובחרת כלשהי ולא לגדודים למרות ההערכה הענקית שיש לי כלפיהם, אני בכל זאת מאמין שכשאני יגיע - אני יעשה את הכי טוב שמצופה ממני ואת הכי טוב שאני יכול לתת מעצמי, בתקווה לא להשבר ולצאת בצורה חיובית מהשירות המצופה לי.
בינתיים אני תקוע בתור אזרח עד מרץ בגלל הדחיית גיוס, אז יש לי המון המון זמן לחשוב על המון המון דברים

ושוב תודה על הכנות.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 15-06-2007, 17:10

בכיף!
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "תודה על ההתייחסות העמוקה, אני..."

מאחל לך הצלחה להגעה, סיום מוצלח של מסלול - ותפקוד בתור לוחם ואולי אפילו מפקד - ביחידה מצויינת!
כנל' לגבי שאר המלש"בים פה - שמעוניינים לשרת את מדינתם נאמנה ובאופן הטוב ביותר.

סה"כ יש לי הערכה רבה לכותבים פה - אין בדבריי כדי "להשביז" אותכם, או לרדת עליכם...הרי הייתי במצבכם בדיוק, עם אותם מחשבות ושאיפות....

אני שמח שניתנת לי הזדמנות לומר דברים - שלי חסרו מאוד לפני הגיוס - ואם הייתי מודע אליהם - הייתי בא בוגר יותר מבחינה מנטלית לשירות הצבאי - ואולי לא חוטף את הכאפות בדרך.

בסופו של דבר מוטלת על כל לוחם אחריות אישית לביצוע המשימה, לבריאות חבריו ולבריאותו האישית (בסדר הזה!). אין הרבה לוחמי חי"ר בצבא, אין הרבה צוותי טנקים בצבא ואין הרבה טייסים בצבא. אנחנו לא באמריקה....מספיק שחלק קטן מהחלק הקטן בלאו הכי - לא יתפקד, או יחליט באמצע קרב שזה לא מקומו - כדי שלא ננצח. אני הבנתי את זה אחריי הרבה מאוד זמן ובעקבות מספר לא קטן של סטירות מצלצלות שאיפסו אותי...

אתם הולכים לקרבי - תהיו מודעים מה זה דורש ממכם!

בהצלחה!
ישן 17-06-2007, 09:13
  איוב איוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
תגיד לי למען השם, איך יוטיוב יכול להיות חרא אתר?
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב "[QUOTE=johnny316]אויי מסכן..."

כשהוא מנוהל על ידינו, אלה שמעלים אליו סרטים, אם כבר, תגיד, חרא אנשים, אוקי?
כי אנשים מעלים סרטונים לאתר, והאתר מסדר אותם בצורה כזו או אחרת, אז תודה ליו טיוב
על ההזדמנות שהיא נותנת לאנשים...

וזה משפט של בן אדם עם רגשי נחיתות לבוא ולומר שבסיירת קל יותר מבגדודים .
לא לא לא לא לא לא, ממש לא ושוב לא .

אתה יודע למה? כי אתה מדבר על קושי מנטאלי של אבט"ש ומעצרים ושחיקה, ואם אתה מדבר על קושי כזה, אז זין, להיות ג'ובניק יותר קשה מלהיות חייל קרבי בגדודים, אתה מסוגל לומר אחרת?

אתה קם בשש בבוקר כל יום בשביל לתפוס אוטובוס, לא מספיק שאתה צריך לרדוף אחריו, אבל בסוף אתה גם מפספס, כל הזין, אף אחד לא שם עליך בצבא, מתייחסים אליך כמו אל... לא מתייחסים אליך בכלל .
אתה מרגיש לבד בעולם הזה, אפילו יותר בודד מחייל קרבי ששומר באיזו פינה נידחת בארץ, וכל זה כפול שלוש שנים!!! קשה לא?!
ישן 17-06-2007, 14:23

ראשית - תודה על הניתוח הפסיכולוגי...
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי איוב שמתחילה ב "תגיד לי למען השם, איך יוטיוב יכול להיות חרא אתר?"

לצערי, כמו שכתבתי למעלה, אני לא צריך חיבוק...אולי תרופות...אולי אתה מכיר פסיכיאטר?

שנית - אם היית קורא לאט, בלי לרפרף, היית מבין מה הייתה כוונתי במשפט "יו-טיוב חרא של אתר" (ציניות, חביבי, ציניות...).

שלישית - לא הצהרתי כלום לגבי שרות כג'ובניק. אבל הדוגמא שנתת מבהירה את חוסר הפרופורציות בין השרות הקרבי לבין השרות כג'ובניק:

"התעוררת ב-6 בבוקר...": לפחות ישנת בבית, בלי שהעירו אותך לכוננות עם שחר ב-4:30, וזאת אחריי שהלכת לישון שעתיים קודם לכן אחריי שמירה של 8 שעות - שבה היה כדאי מאוד, מאוד- לשמור על עירנות מינימלית...

"אתה רץ אחריי האוטובוס": לפחות אתה לא רץ באמצע הקסבה עם אפוד קרמי....

"אתה מרגיש לבד...": ??? - הרגשת "הלבד" - אצלי - לא נבעה מחוסר תשומת לב מהפקידה הכוסית שיושבת מולי...אלא מעול האחריות הכרוך בפיקוד ואחריות על חיילים בסיטואציה קרבית - שנבע מחוסר יכולת לסמוך על דרגים גבוהים יותר שיתנו לי פתרונות נאותים במצבים בהם נדרשתי להם.

אז בוא לא ניכנס לויכוח עקר - אני מסכים איתך מאוד שהצבא נוקשה מאוד מבחינת יחסי האנוש שלו - בכל מקום שהוא...לעומת זאת, אני לא חושב שכדאי להשוות את הקושי המנטלי בשירות כג'ובניק - אל מול השירות של לוחם בגדוד...

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 17-06-2007 בשעה 14:27.
ישן 14-06-2007, 21:38
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "זאת אחי תגובה לא במקום. ירדת..."

דבר ראשון, אני די בטוח שאדם הוא מלש"ב.

דבר שני, הדוגמא הדמיונית שהבאת של טייס שהוףך למפקד בגדודים יש בה לעג על הכותב analmongus. חבל, כי אני לא רואה מה הוא עשה שזה מגיע לו. הוא כתב כאן למענכם, המלש"בים.

דבר שלישי, אם אני וותיק, אבל אני כותב דברים שערבים לך לאוזן, זה בסדר מבחינתך שאני אכתוב כאן? הבעיה שלך עם הוותיקים היא שהם לא מסכימים איתך, כי הנסיון לימד אותם אחרת ממה שנראה לך כרגע. גם להם זה נראה אחרת בגילך. אז מה הבעיה שלך להקשיב ולהשכיל? אם יכתבו כאן רק מלש"בים, לא תפיקו כלום מהפורום הזה. הרבה מלש"בים חושבים שצבא זה רק סוג הנשק שמחזיקים, אורך המסלול, שיטות ההגעה והמיון "והגנה על המדינה" למה אתה מתעקש שלא להבין שיש הרבה מעבר לזה?
דבר רביעי, אני לא מבין מה בהודעה שלו היה כל-כך פוגע ומכעיס.

ישן 15-06-2007, 13:02
  g@man g@man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "דבר ראשון, אני די בטוח שאדם..."

שלום

א. לא ברור לי על איזה התיחסות שלי אתה מדבר, לא זכור לי שאמרתי משהו כזה, אולי דברי לא הובנו. מדגיש: אין לי בעיה עם analmongus, ולהפך (ועכשיו על ההיסטוריה של חברי הפורום קצת בסלט אצלי בראש), אני מאוד מעריך אדם כזה.

ב. אין לי בעיה עם הותיקים, ושוב להפך: תודה לכם שאתם תורמים מנסיונכם וזמנכם בשבילנו. הפורום הזה לא היה מקום מלא ידע, אמיתי שאומת, מוין ופורסם אילולא חברה כאלה. הבעיה היחידה שלי היא הזלזול. אני מבין מאיפה הוא בא אני רק רוצה לשאול אם אפשר בלי זה? אין מצב שהחברה הותיקים יתנו את דעתם, ממורמרת ושחורה ככל שתהיה, בלי כל ההתיחסות המאוד לא נעימה הזאת ל"צעירים פעורים, הצבא עוד ישבור אתכם" וידה ידה ידה.
ישן 13-06-2007, 22:08
  Eagle1 Eagle1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07

אני חושב שאנחנו מפספסים פה נקודה מאוד חשובה...

מבחינתי, תרומה למדינה היא לא רק שירות צבאי, בין אם זה לוחם, תומך לחימה או כל דבר אחר. יוצא לי להסתובב הרבה ברחוב, בבית הספר, עם חברים ובכל מקום שיהיה ולשמוע אנשים אומרים שהם תורמים המון למדינה- הרי הם עושים או יעשו צבא! אבל צר לי לומר שלדעתי זוהי לא תרומה טהורה (אם כבר מדברים על תרומה, ציונות וכל הנושא הזה...). צבא זה בסך הכל חובה של כל אזרח במדינת ישראל, והיא נחשבת לתרומה, אכן כן. אבל לדעתי, תרומה אמיתית וטהורה היא תרומה מרצון. מה זה אומר? כמה אנשים פה בפורום או בציבור מוצאים לנכון לקחת מזמנם הפנוי, על אף הקשיים בלימודים/עבודה ולתרום את זמנם בעבודה התנדבותית כזו או אחרת? ואני לא מזלזל חס וחלילה אני בטוח שישנם פה כמה וכמה כאלה.

הנקודה שאני מנסה להגיד פה היא שתרומה למדינה מתוך ערכיות ואהבת המולדת וציונות וכל המילים היפות היא לא רק בצבא אלא גם בסביבה שלנו- זה אומר לעזור לילדים ומשפחות נזקקות, זה אומר לתמוך באוכלוסיות במצוקה...זה אומר בת'כלס ללכת ולתרום מעצמך מכל הלב ובאמונה שלמה מזמנך למען אחרים- שלמעשה הם וגם אתם מסמלים למעשה את המדינה- המדינה היא האנשים הקטנים, ולא המנהיגות המושחתת.
אני רוצה להוסיף ושלא יבינו לא נכון- אני לא מזלזל בשירות הצבאי לרגע- זוהי תרומה חשובה מאין כמוה ואני מוצא את עצמי עוסק בה המון- ולראייה הפורום הזה.

אני יכול להגיד על עצמי שאני מתגייס ברצון מ-2 בחינות ואני לא אשקר- מצד אחד אני מרגיש גאווה לשרת בצה"ל ולהגן על המדינה לאחר שמשפחתי הושמדה בשואה, וכן מתוך תחושת חובה למען כל אותם אנשים (ושוב פעם אני מדגיש שלא רק חיילים אלא גם מנהיגים ואנשי רוח וכו') שבזכותם המדינה שלנו קיימת ועומדת איתנה. מצד שני אני לא אסתיר שאני רואה בצה"ל מקום שבו אפשר לפתח את היכולות האישיות והבין-אישיות שלי בתפקידים רבים, וכחלק מהאופי שלי אני שואף למצויינות ומיצוי עצמי, וגם אני מחפש מקום מובחר שאני אתעניין בו לשרת ובין היתר לתרום למדינה (כי כמו שאומרים כשנמצאים בתפקיד שאוהבים אז עושים אותו טוב יותר, מה שתורם לבסוף יותר משירות בתפקיד שלא מתאים לי או אני לא אהנה בו)- וכן, אולי יחידת עילית על כל הקשיים בה, זה מקום למיצוי אישי ובו זמנית מקום שאני אוהב לשרת בו בגלל החיילים ובגלל כל מה שהתפקיד מציע- אתגר פיזי, מנטלי, חברתי, חתירה למצויינות ופריצת גבולות.

אבל לסיום אני אזכיר שמבחינתי תרומה אמיתית היא לא בהכרח בצבא אלא גם בחוץ- ולראייה אני חיי את האמונות ודרך החיים שלי בזה שאני עומד לצאת לשנת שירות בשומר הצעיר בשנה הבאה. הצבא יחכה.

אההה ועוד דבר לקטני האמונה- גם כשהמצב נראה קשה וכולם נמצאים על אותו זרם, תמיד יש תקווה באותם אמיצים ששוחים נגד כולם. אני מדבר על מי שחושב שכולם אנוכיים, אטומים, מושחתים ועצלניים במדינה הזאת, הרי בשביל זה יש אותנו, העתיד של המדינה שחושבים ורוצים מציאות אחרת- בסופו של דבר אנחנו נהיה אלה שנגדיר ונקיים את המציאות שאנחנו רוצים.

מצטער על החפירה...

ישן 13-06-2007, 23:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי Business Man שמתחילה ב "שמע בגדול אני מסכים איתך 100 אחוז.... עזוב אנשים פה איבדו את הדרך."

את דרכם או דרכך?

ישן 14-06-2007, 21:08
  g@man g@man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "הייתי חייב להגיב- למרות שעברו..."

אחי קבל תשובה:
א.כתבתי בלי להעליב, כי אני רוצה להביע את דעתי, אבל מודע שיש אנשים שיהיה להם קשה לשמוע את זה/ יעלבו, ולא חושב שבשביל לצאת צודק בויכוח באינטרנט שווה להעליב מישהו, אבל גם לא שווה לחוס על רגשות של מישהו ולתת לו לחשוב שהוא צודק...
ב. טיעון שדווקא לדעתי מנוגד לדברי, אבל מחזק אותם: כן, אני מודע לזה שבקרבי אני יכול למות, או להפצע קשה ולזיין לעצמי את החיים קדימה. וכן אחרי השבעה והשלושים אף אחד לא יהיה שם בשביל המשפחה, וכל הוואסח שבעולם לא יעזור להם. ויותר גרוע: אם אני אהיה נכה (למרות שנכי צהל מקבלים טיפול קצבאות וכו') אני בטוח ששנים קדימה בלי יד ו/או רגל לא יעזור הרעל. אבל במודע לזה, ובמודע לפחד שמחדירים החברים על היחס בצבא (שד"א: אינו שונה בכל מקום, בעבודה אצלי האחמש"ים הם לא בדיוק בוגרי טכניון, הבעל-בית הוא לא פרופסור לפיזקה קוונטית והמנהל הוא לא פטריוט אציל (יותר דומה פיזית לטיל פטריוט)) מחורבן, בחרתי להתגייס לקרבי. כן, בחרתי, יכלתי ועדיין יכול לצאת על בעיה רפואית שהצבא לא יודע... לעשות עתודה ע"ח הצבא, ולהיות בן 22 עם תואר וניסיון, ולסדר לי את החיים אחי שנים קדימה. ופה קבור הכלב.
הילד מהכתבה (זוכרים?! או שכ"כ התרחקנו מהנושא ומההודעה הראשונה?) עשה אותו דבר? זאת ועוד: לדעתך הוא יסכים לשרת (נניח ולא היה מתקבל ל669 או יחידה מובחרת) בגדודים? ומה לגבי אותם חילות לא מוערכים (לשווא): שם הוא היה משרת? היה מסכים להיות שריונר? ומה לגבי תותחן? מוד"ש מג"ב הנדסה וכו'? זאת הבעיה שלי. אני לא אלטרואיסת ולא עיוור. ובריאיון צנחנים אפילו התווכחתי עם הממיין: אנחנו לא מדינה קומוניסטית, זה לא טובת הכלל לגמרי על חשבון הצלחת היחיד, אבל אנחנו לא בתקופת האבן: זה לא כל אחד לעצמו לגמרי, ישראל היא "פשרה" (לא אוהב את הניסוח... בהעדר מילה טובה יותר) בין השניים. לא צריך רק אחד מהם אצל מלש"ב אלא את שניהם, במינונים שונים, אבל שיהיו קיימים.
ומעניין אותי (בבקשה בלי עצבים): מאיפה היחס המחורבן (וזה כן ניסוח מתאים) של החברה הותיקים? ביטיס ושות' אנשים מסוגכם הם בד"כ אנשים שאני מעריץ (כן לא מתבייש לומר). לאו דווקא לוחמי סיירות אבל מפקדים בגדודים, ופגשתי רבים שריתקו אותי ועיצבו את זהותי... למה אתם כאלה? האם הדבר (וסליחה על הפסיכולוגיה בגרוש) נובע מאיזה תקל שהיה לכם עם הצבא? מפקד בנ"ז? אי-קבלת תפקיד.
בסדר הבנתי קרבי זה חרא, אני מלש"ב צעיר, והמרמור הוא הכי טוב. מה הלאה? תעשה/עושה מילואים ביטיס?
ומה יקרא כשתצליח? והצבא יחזור לימים שהיה מחסור בחירניקים?? לא תמיד שווה להיות צודק...
ג' מן
ישן 14-06-2007, 21:58
  תמיר20 תמיר20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל תמיר20 שלח הודעה דרך MSN אל תמיר20
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "אחי קבל תשובה: א.כתבתי בלי..."

קודם כל אתה עקשן ולא מתפשר, וזה דבר מצויין אם כי לא תמיד חכם במיוחד.
את ה"ריב" עם הותיקים תפתור בפרטי, אותי זה לא מעניין ואני מניח שגם את שאר האנשים פה.
העלית פה ויכוח שהושרש בחברה מאז שקיעת צה"ל בבוץ הלבנוני והתחלת ההשתמטות.
אתה שואל שאלות כמו:" אם הוא לא היה מתקבל לששבש9 הוא היה הולך לגדודים..?" ת'אמת, לא. זה מעניין אותך, למה? כי הוא יודע שחרא בגדודים, כן. חרא! אין מילה יותר טובה. הוא חושב שהוא יוכל לתרום יותר לעצמו ורוב הסיכויים שאם הוא לא היה מתקבל הוא היה הולך ומוריד פרופיל. אז? זה אומר שהוא לא יהיה לוחם חילוץ והצלה טוב? ממש לא.

אם אתה רוצה להיות מחנך ולהשריש אהבת מדינה בנוער וכו', תיסלם. אני אצביע לך.
אבל אם אתה בא להטיף זה לא המקום..

וכל הכבוד על זה שאתה לא מוריד פרופיל, אתה רוצה שקל? פעם אחרונה שבדקתי חוק הגיוס היה חובה. וכך גם צרכי הצבא.

ישן 15-06-2007, 01:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "אחי קבל תשובה: א.כתבתי בלי..."

כן, אני עושה מילואים. 55 יום בשנה ליתר דיוק. כן, יש לי הרבה טענות ובעיות עם המערכת הצבאית. ושום דבר מזה לא קשור למה שאני מנסה להסביר לך.

קרבי זה חרא. ברגע שתקבל את זה, השירות שלך יהיה הרבה יותר מהנה.

ישן 15-06-2007, 06:28

נו, אז ניגש לפאנצ' ליין, קרבי זה חרא
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כן, אני עושה מילואים. 55 יום..."

את האידאלים אפשר לדחוף לתחת, הם פאסה. אתה מפסיד חמישים וחמש יום בשנה מהעבודה. כל זה רק בשביל החברים? זה לא מצליח להסתדר לי בראש.
ומי שמתגייס רק בשביל לממש את עצמו, זה די מזוכיסטי, אתה יכול לתת שבוע-שבוע, ולהתחיל לפתח עבודה, אפשר גם לקמבן לימודים. כי בתחלס, בסופו של דבר, זה יותר משתלם לך, לא?

תראה, בתור מלש"ב אני לא יודע באמת להעריך למה אני נכנס. לפעמים שיש עבודה קשה(פיזית), והבוס חרא, אתה אומר לעצמך ש"וואלה, בצבא יהיה פי שמונה קשה. וזה לא בוס, זה ילד שנה מעליך(ואולי במקרה שןלי אחרי שנה מכינה בגיל שלי!) שיתחיל לטרטר אותך, בלי שום היגיון. ואתה לא רואה בית, ויטחנו אותך צעירות, וישחקו איתך בקקי ופיפי על שטויות". זה משביז, וזה גם נכון. אז אני עומד על דעתי, יש נק' שממנה אתה נכנס לשירות עם אופי כזה. ואפילו שבכל המסלול או בשירות המבצעי עצמו אתה נאחז בכל מיני דברים קטנים ולא תמיד משמעותיים הגעת מנק' ערכית מסויימת.

לא מסכים עם הגישה של- "עזבו אותכם אידאלים, זה פאסה וזה היה פעם, הכל אינטרסים אישיים", זה גישה לוזרית לפי דעתי. גישה שלא מסכימה לקבל את זה שיש ירידה ערכית לא רק בגיוס לצבא, ירידה ערכית כללית במדינה, היא לא רוצה להתחיל להתמודד עם זה באמת. לשנות את זה באמת. סיפרו פה על הבחור הזקן מהקיבוץ שהתגייס לשייטת בשנות ה70, ומה היה קורה אם הוא לא היה מתגייס לצבא? איך היו מסתכלים עליו בקיבוץ? למה היום כן יש לזה לגיטימציה? יש ירידה ערכית וחינוכית וצריך להתמודד איתה. להגיד שהכל פאסה והכל עבר וזה רק אינטרסים זה בריחה. ואני יכול להביא רק מהתקופה האחרונה מלא דוגמאות שהן לא כאלה, של ערכים טהורים ושל חבר'ה שמשקיעים את עצמם, אני יכול להביא דוגמאות מהמגזר שלי ואני בטוח שיש כאלה לא פחות מהמגזר השני(החילוני).
ישן 16-06-2007, 22:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "[font=Verdana]אולי, אבל חברים..."

נכון, אבל זה לא המוסר שלי - המוסר שלי אומר שזה לא מוסרי להשתמט ממס שכולם צריכים לקחת בו חלק. אבל ההחלטה להתנדב לקרבי החלטי בגלל סיבות אנוכיות לחלוטין, ואת שירות המילואים שלי אני עושה מתוך מחוייבות... לחברים.

אגב, אתה תראה שזה מוטיב חוזר, ישנם המון ציטוטים של אנשים שעברו קרבות קשים ביותר ש"עשיתי את זה בשביל החברים (ובגרסה אחרת - הסיירת), לא המדינה", וזה כולל גם את התקופות שאתם נוהגים להתרפק עליהן - 67', 56'...

ישן 15-06-2007, 13:11
  g@man g@man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כן, אני עושה מילואים. 55 יום..."

אז פה המחלוקת בינינו.סוף סוף הויכוח מתקדם קצת... בעיה שיכול להיות שבעוד כמה חודשים תפתר, אבל כרגע לא ברור לי למה אם המלשבים יתגיסו בעמדה כזו (הצבא זה חרא) זה ייטיב עמם ועם הצבא.
ותגובה ל(הדיון כבר נהיה גדול מדי, אני מתחיל להתבלבל) תמיר 20, כן אחי שלח לי את השקל בצירוף תמונה שלך בדואר.
הפואנטה שלי היא לא להיות מטיף משיחי, שמצתדק. אלא להגיד: שב ביום שבת בסלון עם משפחה וחברים: תמיד מגיעים להתלונן על "הפוליטיקה המושחתת"/ "הצבא על הפנים" "זיהום הסביבה" קיצור, לא חסר דברים שהם חרא בארץ. דיבורים באים בזול. לעשות משהו ביוקר. מעטים האנשים שבשביל אשכרה לשנות משהו, היום, יתנו מעצמם. אתם חושבים (כמו שיש בחתימה של ביטיס) שהצבא מדרדר? תעשו משהו לכיוון. כן זה יהיה קטן וחסר משמעות, אבל אם כל אחד יתן מעצמו יחול איזשהו שינוי במדינה. לי עצוב לראות חברה צעירים ממני שעובדים איתי, הדרכתי וכו' מדברים על שהצבא מבחינתם זה סתם וכו'... לכן אני בחרתי (כן בחרתי, למקרה שלא הבנת האפשרות להיות ג'ובניק היא מפתה הרבה יותר) להיות קרבי כי מבחינתי זה מה שאני יכול לעשות.
ישן 15-06-2007, 13:20
  g@man g@man אינו מחובר  

מה יקרה כשאבין את זה? ויותר גרוע (או טוב) מה יקרה כשכולם יבינו את זה? לדעתך אחוזי הגיוס לקרבי יעלו?
תקרא לי צעיר, אבל טובת המדינה נגזרת מטובת צה"ל (תרגיל בלוגיקה מתקדמת 2) אז כדי שיהיה טוב למדינה אתה צריך לא לומר את דעתך (אכן, מעשה לא דמוקרטי בעליל) ולתת לנו ללכת כצאן לבקום.נאמר ושנה מהיום הצלחת. ערוץ 2 נתן לך שעה שבועית לפנות למלשבים ואכן, הם קיבלו את דעתך. קרבי זה חרא. מה שיקרה (להערכתי, כרגע עוד אין תקן לנביא אצלנו בישוב, אולי בעוד שנה) זה תורים ארוכים יותר אצל הקב"ן וקצרים יותר ביום סיירות. מנילות שהממוצע שלהן הוא 1, ורופאים פרטיים שיחתמו לכולם. ונחזור לתקופה של אבא שלי, שבה הגיבוש לצנחנים התחיל ונגמר ב:"מי רוצה צנחנים?"
ישן 15-06-2007, 13:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי g@man שמתחילה ב "מה יקרה כשאבין את זה? ויותר..."

הנה דוגמה למה קורה למי שלא מבין את זה:

בצע חיפוש על Scylla ו- UNFIRE, בדגש על לפני ואחרי הגיוס.

בזה אני חושב שסיימתי את הדיון מבחינתי.

ישן 14-06-2007, 01:08
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

סתם דוגמא ממקרה שקרוב אליי.
יש אדם מאוד קרוב אליי (מעין אבא\אח-גדול) ששירת בשייטת 13 בתקופת שנות ה70 (יום כיפור וכו'). זה היה בתקופה שהיו שולחים אותם ל"טיול" 30 ק"מ על החוף באמצע הלילה בשביל הכיף, היו ישנים שעתיים ביום, והגיבוש לשייטת היה מסעונצ'יק של 120 ק"מ.
אותו אדם סיים מסלול בשייטת, היה לוחם מן המניין ולא היו שום מקרים יוצאי דופן. הוא יצא להרבה פעולות מן הסתם בגלל התקופה, וניסיון צבאי לא חסר לו.
שאלתי אותו יום אחד למה הוא רצה להגיע דווקא לשייטת? איזה תשובה אתה חושב קיבלתי? להגן על המדינה? אהבת הארץ? לא, התשובה שקיבלתי הייתה "אגו".
"שייטת היה נחשב הכי סוסים, טייס היה לחנונים, וסיירת מטכל הייתה סודית ואי אפשר היה להגיע אליה בלי קשרים".
זה התשובה שקיבלתי. וזה לוחם שהוכיח את עצמו לא פעם ולא פעמיים, ואני דיי בטוח שבשדה הקרב הוא לא חשב לעצמו "יאללה! נסתער בשביל הכותל!", וזה גם לא עכשיו, זה בשנים ההם כששירות בצה"ל היה ערך עליון.

אז עם כל הכבוד לציונות ולאהבת הארץ, ובאמת כל הכבוד, אתה צריך להירגע ולהבין שרוב הפעמים זאת לא הסיבה העיקרית, זה רק הרקע.

עריכה:
אני אוסיף מקרה נוסף קצת שונה מההווה.
אחד החברים הכי טובים שלי עכשיו לקראת סיום אימון מתקדם במוד"ש. כשהוא התגייס הוא לא היה מורעל, פשוט יש לו פרופיל קרבי ומפה לשם יצא שהוא הגיע למודש. הוא ממש לא מורעל, אפילו הרבה פעמים מדבר על לצאת מצבא כי נשבר לו הזין שכל החברים שלו יוצאים על 21 (שזה כבר לדיון אחר), בכל אופן, הוא לא ציוני ופטריוט דגול, ואפילו לא מורעל במיוחד, אבל עם זה, הוא אחד החיילים המצטיינים. הוא עושה את מה שהוא עושה בצורה הטובה ביותר, הוא לא מחפף, והוא לא מנצנץ על חברים שלו. אף אחד לא הסביר לו שככה צריך להיות, אף אחד לא אמר לו שייתן לו משהו ללכת לקרבי. הוא פשוט כזה. פשוט לא יכול אחרת. אז מה, הוא פחות איכותי ממישהו שעושה בדיוק אותו דבר בגלל שהוא אוהב את המדינה?

צריך להתגייס, אז מתגייסים, אם כבר מתגייסים, למה לא לשאוף למקום הכי טוב שאפשר להגיע אליו?

נערך לאחרונה ע"י Dean בתאריך 14-06-2007 בשעה 01:15.
ישן 14-06-2007, 07:52
  דותן1 דותן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
תסלח לי,קראתי את התראד אבל..

הבחור שפתח את התראד(g@man לא?)-מה אתה מקשקש,גבר?
קודם כול אני לא מבין מה אתה מקופח:בתור קיבוצניק לשעבר,אני באמת לא מבין מה אתה רוצה מצפון ת"א.אתה יודע כמה כסף מוזרם לקיבוצים ולהתנחלויות?אתה יודע כמה כסף מושקע בזה?וההטבות וההקלות מס?אז בבקשה בלי דמעות ובלי בכי,כי זה ממש לא ככה.
מה יש לך נגדם,לעזאזל?הם עשירים?הם אשמים בזה?ההורים עבדו קשה,יש כסף.וואלה מגיע להם.
אני התגייסתי מסיבות מעורבות,וה"ציונות" לא היתה קיימת מהסיבה הפשוטה שאני לא מגדיר את עצמי כציוני בכלל-יש בזה משהו רע?זה הפריע לי?
חביבי מה שיחזיק אותך בשירות הצבאי(בכול מקום,בשייטת מטכ"ל או ב603) זה בעיקר החברה-כי כשתסגור 21 אתה תתחיל להסתכל לצדדים ולראות מי נמצא איתך..
החברה,ההומור(שחור בעיקר),הצחוקים,זה היה הדבר העיקרי שהחזיק אותי במסלול
אחריו?פשוט עושים את העבודה,זה הכול-לא ערכים ולא נעליים
הגנה על המולדת היתה קיימת-אבל היא היתה שולית(למרות שבגדול זה אינדיבידואלי)

בהצלחה ובחייאת תפסיק את הסיסמאות האלו
ישן 15-06-2007, 11:45
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "יש ויש.. תלוי איך אתה מסתכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תמיר20
יש ויש.. תלוי איך אתה מסתכל בהגדרה של פטריוטיזם.
מתוך ויקפדיה- פטריוטיות היא רגש עמוק, המבטא זיקה, שייכות, הזדהות ומחויבות של אזרחים כלפי מדינתם, עד כדי נכונות לגונן עליה מפני אויב ואפילו במחיר הקרבה עצמית. אנשים פטריוטים דוגלים באחדות למען המדינה ורואים ברע שנעשה לבני ארצם רע שנעשה להם עצמם.

לדעתי, אפשר 'להוציא' בעזרת שאלונים כאלו ואחרים אם אדם הוא פטריוט או לא...

חסכת לי עבודה!
פטריוטיות היא רגש, פטריוטיות זה לא להגיד ככה ולעשות ככה- ולכן אי-אפשר להעריך אותה, אלא אולי בעזרת ניתוח פסיכולוגי רציני. בטח שלט לענות על שאלון ידע או לטעון שאתה פטריוט.
חות מזה, אני לא מבים איך הציטוט שהראית מוכיח שחיילים פטריוטים הם עדיפים על חיילים לא פטריוטים? בגלל שהם מוכנים להקריב את חייהם?
ראשית, ברמת העקרון הם מוכנים להקריב את חייהם למען המדינה. זה לא משליך על תפקודם בקרב ולא ביום-יום.
שנית, אין לדעת כמה הפטריוטיות באמת עמוקה עד שתעמדו למבחן- ואצל המלש"ב היא טרם עמדה.
ושלישית, ישנן סיבות אחרות שלבהט הרגע תגרומנה לאנשים לסכן ואף לחרף את חייהם, וביום יום תגרום להם פשוט להיות חיילים טובים- בשביל החברים, בגלל הצייתנות של החייל, בגלל הבושה הנוראית שתהיה לו אם לא יסתער או פשוט בגלל שהם אמיצים, בגלל שהגישה שלהם היא לעשות את הטוב ביותר וכו'. פטריוטיות כעקרון לא בהכרח תגרום לחייל להיות אמיץ בלהט הקרב, או להיות חייל טוב ומקצועי ביום-יום. שיםב לב, שבאשכול הזה עצמו כותב בוגר פלס"ר צנחנים (שאם אני זוכר נכון נלחם בקרב המפורסם במארון א-ראס) שלא מתבייש להגדיר את עצמו כלא ציוני.

ישן 14-06-2007, 22:06
  RonL RonL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.02
הלוואי שכולם היו בגישה שלך, אבל אתה קצת תמים

תראה, לא סתם צה"ל מייקר את היחידות המובחרות שלו (בנאומים, בטקסי סיום מפוארים, במידע שמשוחרר לציבור). בנינו, רובנו רואים את היחידות המובחרות בתור משהו מגניב, רמבו סטייל, ולא בקטע של וואלה כמה שאני יכול לתרום שם. יחידות מיוחדות מתאמנות המון בשביל מספר פעולות בודדות (אם בכלל). אם אתה רוצה להרגיש תרומה אדירה, לך לגולני/גבעתי/צנחנים וכו', תעשה את התכלס, את העבודה היומיומית. אני חושב ששם חסרים הרבה יותר אנשים עם ראש על הכתפיים, שימשיכו כמ"כים איכותיים, ומפקדים בכירים יותר בעתיד. אני לא מזלזל בפעולות היחידות המובחרות בכלל, אבל לסייר לאורך הגבול ולעשות שמירות, זאת העבודה שמונעת ממחבלים להכנס לישראל. ובמלחמה? זה החטיבות שעושות את רוב העבודה, לא היחידות המובחרות.
אז למה הם עושים את זה? כדי שמלשבי"ם כמו רוב חברי הפורום נורא ירצו להגיע ליחידות האלה, חלק מתוך אתגר וחלק מרצון להשתייך לשם (כי רק "הטובים שבטובים" נמצאים ביחידה, וכולם רוצים להיות חלק מהקבוצה הזאת, לא?), וליחידה מסויימת תהיה האפשרות לבחור את אנשיה ממבחר גדול ביותר של אנשים, וכך למצוא את האנשים המתאימים ביותר לתפקיד. גם לי יש חבר שהתקבל למטכ"ל בדיוק מהסיבה, ואני מצטט, של "לראות אם אני מסוגל". אתה יכול להיות בטוח שהצבא יודע שלתפקידים האלה אנשים מגיעים גם ממניעים של הצלחה אישית, ולא בטוח בכלל שברגע האמת הם יפלו בגלל זה. העניין של תפקוד בלחץ ובתנאי קרב תלוי לדעתי הרבה יותר באופי מאשר בסיבה להיותך שם (גם ההכשרה אני מאמין יכולה לעזור במצב כזה).
ישן 14-06-2007, 23:36
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07

עירבבתם כול כך הרבה דברים בדיון הזה..

בכול מקרה על תעשו הכללות משתמטים יש גם בהרצליה רעננה וצפון ת"א ויש גם בקיבוצים זה שיש יותר בת"א זה כבר בעיה אחרת.
כול מי שמתגייס לקרבי ולא משנה אם זה לתותחנים או לשייטת ולא משנה כמה הוא מורעל לא משנה מה הוא חשב לפני או מה הוא עושה כול עוד הוא עושה את השירות שלו הכי טוב שהוא יכול זה מספיק יש אנשים שבאים בדעה של אני בא בשביל לתרום לעצמי ויש כאלה שאומרים אני בא בשביל לתת את ה3 שנים שלי.
בכול מקרה זה לא ממש משנה העיקר שאנשים יתנו פה את ה3 שנים שלהם הכי טוב שהם יכולים ודרך אגב בקשר לגובניקים גם הגובניק שעושה למלשבים לטלפון עושה משהו מה לעשות שלא לכולם יש פרופיל קרבי וגם את זה מישהו צריך לעשות
ישן 15-06-2007, 02:05
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05

אולי הדברים של הבחור הם לא פוליטיקלי קורקט בעיינך אך הוא מציג את המציאות - וכל הכבוד שהוא לא צבוע.

לצערנו הרב אנחנו חיים במדינה מיליטנטית אשר לאופי השירות שלך יש השפעה ישירה על חייך.תתפלא לדעת שאם תגיע היום לעבוד בחברת היי-טק אחרי תואר ראשון בהנדסה ותואר שני בשיווק ומנהל עסקים - למראיין יהיו הרבה שאלות על תקופת השירות, למרות שכמה כבר היא הייתה משמעותית עבורך - כולה שלוש שנים. ואחרי שתתקבל, אם לא שירתת ביחידה קרבית, תמיד תרגיש נחות מהבוס המטכ"ליסט שלך שדופק 70 יום מילואים בשנה .

שאתה מגיע ליחידת עילית או ליחידת התנדבותית מציבים בפנייך קשיים פיזיים ומנטלים שלא יציבו בפנייך בשום מקום אחר. אם צלחת את אותם קשיים, זה אומר עלייך משהו כאדם. אנשים בשוק העבודה, ובחיים בכלל, מייחסים לזה חשיבות - ובצדק.
ישן 15-06-2007, 04:56
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי אהוד ג. שמתחילה ב "אני סתם מכניס פה פתגם עכשיו..."

המשפט הזה אומנם לכאורה קשור לדיון, אבל אפשר לפרש אותו לכאן ולכאן.
מצד אחד אפשר להגיד שחייל קרבי שבא מסיבות לא פטריוטיות - עלול פתאום להחליט שזה לא בשבילו, ואז כביכול אין מה שמשאיר אותו שם.
מצד שני אפשר להגיד שמי שנמצא במסלול לוחם רק בשביל המדינה - עלול פתאום להחליט שהוא לא עד כדי כך אוהב אותה, ובכלל כל המדינה מושחתת (זה גם יכול לקרות בעקבות מקרה כלשהו לדוגמא).

אני מאמין שמי שנמצא במסלול כזה בשביל עצמו, בשביל להוכיח לעצמו משהו, לא יישבר בשום מצב, כי הוא עושה את זה בשביל עצמו.
פטריוטיות בסופו של דבר אצלי אישית זה משהו שתמיד מרחף מעל, אבל לא מה שמחזיק אותך שם.

אני לא חושב שיש פה מה להמשיך יותר מדי, טחנו את הנושא עד דק, אין פה צודק ולא צודק, המקרה הזה הוא "איש באמונתו יחיה", שכל אחד יעשה את הדברים מהאידיאולוגיה האישית שלו, אם זה רצון להרוויח משהו, אם זה רצון לבדוק את עצמו, אם זה רצון לעשות זאת בשביל ארץ ישראל ואם זה שילוב של הכל יחד במינונים שונים.

בהצלחה לכולם.

ישן 15-06-2007, 13:29
  g@man g@man אינו מחובר  

פניה נרגשת תל אביבים

אני מוכן להודות בטעותי, פה, שחור על גבי כחול בהיר, אם תתנו לי הסביר הגיוני וסביר אחד למה:
*(אמנם הרוגים הם לא סטטיסטיקה טובה, וזה לא פוליטקלי קורקט): בלבנון 2, נהרגו מספר זהה של אנשים מעלי (ישוב קטן) ות"א (עיר גדולה).
* רבים ביחידות השדה, הן המובחרות והן הגדודים הם אנשים מחלקים באוכלוסיה שאינם ת"א (ניסוח עדין+) כלומר למה הדתיים נמאים יותר מאחוזם האמיתי? ומושבניקים/קיבוצניקים? ופריפרים(אלו מהפריפריה)?
ולמה ההפך: ת"אביבים ם פחות מאחוזם באוכלוסיה.
*כתבת במחנה בחרה להתמקד בחברה האלה? אין בזה משום אמרה?

סוף דבר: הויכוח הזה מתחיל קצת להתיש אותי, אנחנו לא נגיע לשומקום בקצב הזה... זה שאתם (החברה מתל-אביב שקפצו מקודם) תשרתו ביחידה X או בגדוד Y לא אומר שכל בנ עירכם כמוכם. אתם החריג לכלל שלצערי מעיד על הכלל
והעניין הוא לא רק בת"א.
אני "חבר" (שייך, מה הביטוי המתאים?) בלשכת גיוס י-ם. אחרי ירפא ב', רצו להוריד לי הפרופיל, והלכתי ליום דיוני פרופיל בועדות הרפואיות שם (ועדה... רופא מילואמניק ומזכירה...) מתוך משהו כמו 100 חברה שהיו שם, משיחות וציתות לשיחות עם/של אחרים הבנתי שהיתי בין הבודדים שבאו להאבק על העלאת הפרופיל. ראיתי חברה שרצים במדרגות כדי להיות ראשונים בתור, אבל אז נכנסים כפופים לרופא כי "יש להם בעיות גב שהם בקושי הולכים..." חברה שבאו לבושים מצחיק בשביל הקבן ועוד סיפורים רבים...
ישן 27-07-2007, 16:07
  erez212 erez212 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.07
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי matanos שמתחילה ב "בואו נסגור לכם את הנושא וזהו..."

תקשיבו כולם!! חצי ממכם מלשבים קטנים שלא מבינים כלום מהחיים
מי שחושב שסיירת זה הכי אחי טועה?<?
מי אמר שסיירת יותר טוב מגדוד רגיל?

בתכלס מי שעושה תעבודה הכי קשה זה הגדודים הרגילים ולא המטכ''ל
מי שבתכל''ס במגע כול יום עם הערבים זה אלה בגדודים הרגלים לא אלה בשלד''ג אז חלאס כבר
תבינו לא מי שבשלד''ג זה אומר שצריך לנשק לו תכף רגל בכלל לא זה הכול לא נכון אפילו שגוי מאד
כפיר 900 יחידה שכול היום כול היום בשטחים במגע עם ערבים אז אני מעריך אותם יותר מאשר את המטכ''ל ..
ומי שחושב שהוא יהיה במטכ''ל ובזמן השירות יצא לו להוריד משהו כמו 100 ערבים אז הוא טועה אתה במשך 3 שנים לא תיראה אפילו מתמונות ערבים אז חלאס
מי שעושה תעבודה האמיתי והקשה ועלייה הצבא חיי זה לא הסיירות זה הגדודים הרגילים
זה ה"פשוטים"
ישן 16-09-2007, 21:26
  IMH89 IMH89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.07

תפסיק להיות כזה יפה נפש. איש באמונתו יחיה ? מזכיר לך משהו ?

רק בגלל שאתה ממורמר ממצבך האישי בצבא - דבר שלפי דעתי אתה לא מוכן להודות עדיין לא אומר שכולם צריכים להיות כמוך.

הבחור מציין בכנות את העובדות כפי שהוא רואה אותם, וכנראה שהצבא מצא לנכון לקחת אותו בכל זאת, אז איכות שירותו לא נפגעת . אני אישית משלב בין שתי הפקטורים של האישי ושירות המדינה, אבל נמאס לי לראות אנשים מתנשאים על "תל אביבים" - ואל תגיד לי שזה אישי , כי זה כל הזמן אישי - בגלל שההורים שלהם לא בחרו לטחון להם בשכל על ארץ ישראל היפה.

יש בכל מקום נוער איכותי, ולכל אחד יש את המניעים שלו - אבל ! .. הדבר שצריך לעניין אותך הוא התוצאה הסופית, ואם הוא רוצה להציל מישהו במסוק בגלל שהוא מרגיש גבר , או כי הוא חייב זאת למדינה- לך, זה לא נוגע . אה ובמקומך הייתי מתחיל לערער על מנת להגיע לאן שאתה רוצה, כי תאמין או לא, המדינה לא תשרת אותך באותה מידה שאתה יכול לשרת את עצמך.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:15

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר