לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2007, 21:18
  vana vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.07
מה דינו של הסכם בעל פה?

אני גר בדירה שכורה מעל שלוש שנים.

לקראת תום חוזה השכירות, פנה אלי בעל הבית והודיע לי שהוא מעוניין להעלות את שכר הדירה.
לאחר משא ומתן שנמשך מספר ימים, הגענו להסכמה שאשלם לו שכר דירה בגובה X, נקוב בשקלים, ללא הצמדה לדולר.

בעל הבית פנה לעורך הדין שלו, הלה ניסח חוזה חדש לפי ההסכם אליו הגענו, וטיוטה שלו נשלחה אלי לאישור. נוסח החוזה היה מקובל עלי ופניתי לבעל הבית כדי לתאם מועד חתימה על החוזה.

לפתע, מכיוון ששער הדולר החל לעלות, בעל הדירה החליט לחזור בו מההסכמה אליה הגענו, ולקבוע מחיר גבוה יותר מאותו X עליו סיכמנו.

אציין עוד שבזמן המשא ומתן היתה דירה נוספת אותה יכול הייתי לשכור, אולם החלטתי לוותר עליה בעקבות ההסכם אליו הגענו. מיותר לציין שהדירה הזו כבר לא פנוייה.

שאלתי המתבקשת -
האם אני יכול לחייב את בעל הבית לכבד את ההסכם שאליו הגענו, למרות שהחוזה עדיין לא נחתם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2007, 13:41
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי vana שמתחילה ב "מה דינו של הסכם בעל פה?"

בשאלה קודמת שנגעה לאחרונה לטענות נגד משכיר כבר עניתי שלא כל דבר יש לראות רק במישור המשפטי. שלחוות דעת כאן אין משקל של בוררות מחייבת בין צדדים. נאמר שהיתה בידך הוכחה חד משמעית שהנושא אכן הובטח לך, עדין יש בידיך את הזכות שלא לחתום והמשכיר עשוי לטעון שהכל במסגרת מו"מ. שכן, אחרת, לפחות היית צריכה לשלוח לו מכתב חד צדדי 'המעלה על כתב את ההסכמות ביננו'. גם טענת הנזק שנגרם לך חלשה למדי לביסוס תביעה.
אז מה תשובתי: עקרונית הסכמה הדדית בע"פ הינה בעלת תוקף משפטי. מעשית צריך להמשיך את המו"מ ובסופו לנצח בו, להגיע לפשרה או לסגת מהעיסקה. אני מזכיר לך שאם לא תחתום בעל הבית ישאר עם דירה פנויה משוכר קבוע לתקופה לא ידועה. זה לבדו שווה מאמץ מצידו להתפשר. בהצלחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר