לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2007, 15:21
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
שאלה שאלה לגבי קניית מצלמה

שלום לפורום צילום!
לאחר שהשקעתי מאמתים ובדקתי פידבקים של הפורום, אוכל לומר שלא מצאתי את שחיפשתי ולכן אפנה את השאלה:
לאחר שהמצלמה הקודמת שלי נגנבה באירוע מצער (עד מאד) החלטתי "להשתדרג" ל-DSLR. אשמח לשמוע את חוות הדעת שלכם כצלמים חובבים ומקצועיים. אני נוטה לכיוון ה-D80 (אם כי המחיר שלה קצת מפחיד אותי) כעקרון אני מחפש מצלמה שתביא לי צילומים טובים. אני מוכן להשקיע זמן בלמידה כדי להיות צלם טוב עם מצלמה טובה (ולא סתם להתלהב כתייר).

הבנתי שיש שתי "אסכולות" של ניקון ושל קנון. לצערי ה-300D לא בתקציב שלי ולכן היא לא על הפרק.

אשמח לשמוע את דעותיכם והמלצות על מוצר איכותי ואולי זול קצת יותר.
בתודה מראש,

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2007, 15:28
  Hydra Hydra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "שאלה לגבי קניית מצלמה"

איך הD80 בתקציב וה300D לא!?
ה300D זה ענתיקה ברמה של ה400D ולא של הD80 :|

בכל מקרה, הD80 מעולה, אם אתה רוצה פחות מזה יש את הD40 וה400D.
400D - קנון לא מכיר את המצלמה אבל אמורה להיות טובה - אין מסך נתונים עילי ועדשת הקיט לא משהו לפי מה שהבנתי כאן בפורום.
ה40D של ניקון - גם כאן אין מסך עילי אבל כאן אין תמיכה בעדשות בלי מנוע פיקוס פנימי. במידה ואין לך עדשות זה לא כזה נורא ולא ממש מזיק. כבר שנתיים שלוש שניקון מייצרים את כל העדשות שלהם עם המנוע. אגב אין תמיכה זה לא אומר שלא תוכל להשתמש, רק שלא תוכל לצלם עם אוטו פוקוס. העדשת קיט מעולה...

האכות +- אותו הדבר, הכל עיניין של רצון ובחירה (אהה וה400D עולה 1000 ש"ח יותר מהD40 - ששתיהן עם עדשות הקיט שלהן 18-55).
ישן 14-06-2007, 22:13
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "יכול להיות והתכוונת..."

אתה צודק כמובן, אכן התכוונתי ל-30D.

לקחתי בחשבון עדשות, מעולם לא "עבדתי" עם סט עדשות. לכן, אתחיל תקופה מסויימת (חודש-חודשיים אינטנסיביים לכל הפחות) עם עדשת הקיט. אחרי שאכיר את המצלמה ואת היכולות והמגבלות שלה אחליט לאילו שיפורים ותוספות אני "זקוק" ואילו תוספות יהוו "פינוק" בנוסף על הנדרש.

אני מבין שב-D40 של ניקון יש את העניין של העדשות.. (מבטל בעצם את עניין הרכישה של עדשות יד-שניה) אבל לא משהו קשה באמת. שכן, אין לי מלאי עדשות ישנות בבית, אין לי עדשות ישנות בבית כלל לצורך העניין.

הייתי בכמה חנויות צילום היום, החזקתי מצלמות ביד. לניקון ולקנון יש הרגשה טובה (אם כי אני נוטה לניקון בגלל המחיר)

עצות?

ישן 15-06-2007, 12:52
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=petia]לדיוק קצת, 50 ממ..."

Hydra דייקתי ולא תיקנתי, לתת קצת יותר מידע על העדשה.
Narxx בקשר לפנים,את ההערה הזאת ראיתיכמעט בכל אשכול על 50ממ וגם בביקורת של TED מציין כך
ציטוט:

האם היא שימושית לפורטרטים? התשובה חיובית, בתנאי שלא מצלמים רק את הראש. הפיתוי למלא איתה אם הפריים עם הראש עלול לגרום למידה מסויימת של עיוותי פנים.

בנוסף לכך, אתמול במקרה ראיתי חנות צילום בבאר שבע (camera.co.il) אשר נתנו לי לשחק איתה קצת שם (מוזר כי היא הייתי מוזמנת למישהו ופעם ראשונה אני רואה שפותחים עדשות חדשות...ועוד של מישהו אחר),בכל מקרה כאשר צילמתי את חברה שלי ממש מקרוב, התוצאה לא הכי שימחה אותי ולכן הייתי צריך להתרחק יותר.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

ישן 15-06-2007, 17:57
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "נראה לי הגיע הזמן שתכין קצת..."

למה בפרטי?
דיברנו על החסרונות של ה D40 (נושא האשכול) ואחת מהן היתה תאימות לעדשות ה 50 מ"מ המפורסמות שלנו.
אתה טוען שעדשת 50 מ"מ מעוותת בעוד שמהנסיון של הכמה שנים הבודדות שאני מצלם פורטרטים אני למד אחרת.
כתבת: "לדיוק קצת, 50 ממ מתאימה לפורטרטים של חצי גוף וגוף שלם, לא פנים."
למה לכתוב סתם דברים מבלי שאתה מבין אותם?
תסתכל פה, כל התמונות מלבד השלישית צולמו ב 50 מ"מ
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E0%E9%F8%E9%F1
וגם פה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E0%E9%F8%E9%F1
בעיקר על השלישית, שמופיעה ברזולוציה גבוהה יותר באתר של איריס כאן:
http://www.myspace.com/irissternberg

האיכות של ה 50 מ"מ היא בלתי מתפשרת ואין פיפס של עיוות כפי שאתה מנסה להציג.
אני הייתי שמח לו כל העדשות היו "מעוותות" פנים כמו שהעדשה הזו "מעוותת".

אני שמח שאתה קורא מאמרים על צילום וכו', אבל אין חכם כבעל נסיון, ואני מראה לך הוכחות שמהנסיון שלי, התוצאה של EXTREME CLOSE UP עם 50 מ"מ זה שילוב מנצח. אתה לא יכול להתווכח איתי ולומר אחרת (אפילו אם יוסי חושב כך).

בכל מקרה, לדעתי האישית, ניקון ימשיכו לייצר ליינים של עדשות AF-S כך שהמחסור בעדשות ל D40 הוא זמני בלבד.

ישן 15-06-2007, 18:53
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "למה בפרטי? דיברנו על החסרונות..."

מתן על איכות התמונות שלך אין עוררין שהן מעולות.
אני מתכנן לקנות את העדשה הזאת ברגע שאוכל להרשות לעצמי (ולאחר קניית גריפ) וכמו כל בן אדם עשיתי הרבה בדיקות וקראתי הרבה סיקורים באתרים כמו d-spot, jugent,kramery ועוד. כולם ממליצים על העדשה הזאת וכולם גם מזהירים שהיא לא הכי מצויינת לפורטרטים ולהיזהר מעיוותים כאשר מצלמים פנים (יותר מתאים לחצאי גוף וגוף שלם).
אני בטוח שיש לך יותר נסיון בעדשה זו אך איך תסביר את העניין הזה בו רוב אנשים מנוסים ביניהם TED אומר זאת?
אני אציין שפרספקטיבה תלויה במרחק וזוית הצילום לכן אם אתה צלם מנוסה, תמנע מעיוותים.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

ישן 15-06-2007, 21:31
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "מתן על איכות התמונות שלך אין..."

יש שתי דרכים ללמוד בחיים.
או לקרוא חומר תיאורתי שאנשים מביני עניין כתבו, או לנסות בעצמך.
גלילאו קרא שכדור הארץ שטוח, אבל מהמחקרים שלו עלה כי כדור הארץ עגול. הוא כמובן לא הוכיח את זה בסופו של דבר, אבל הוא הצליח לחשב את זה לפי תצפיות על הכוכבים שבשמיים, ובעזרת כמה נוסחאות מתמטיות.

אני אומר לך שאין עיוות ומציג מולך פריימים ללא קרופ שצולמו ב 50 מ"מ שבהם ניתן לראות בוודאות כי אין עיוות.
אז אתה בא ושואל אותי "איך?".
אין לי תשובה בשבילך. אני לא מדען, לא פיסיקאי ולא למדתי אופטיקה מעולם. אני רק עובד בפועל עם העדשה הזו (מה שכראה TED צריך לעשות בעצמו קצת יותר ).

ישן 15-06-2007, 23:19
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "יש שתי דרכים ללמוד בחיים. או..."

קח את היפיפיה שצילמת בשני הסטים האחרונים (איריס, נדמה לי), תציב אותה מולך, תרכיב עדשת 50 מ"מ, תמלא את הפריים עם הפנים שלה, תצלם - ואז תראה. 50 מ"מ פשוט "רחבה" מדי לצילומי תקריבים, גם על גוף עם קרופ-פאקטור של 1.5 - זה לפחות מהניסיון שלי. לעדשה עצמה אין עיוות גיאומטרי, העיוות שנוצר הוא בדיוק עיוות הפרספקטיבה, כאשר חלקים מסויימים מהאובייקט נמצאים קרוב יותר למצלמה מאשר החלקים האחרים - וחלק מהעדשות יודעות להדגיש את העניין הזה (יש כאלה שיותר ויש כאלה שפחות).
לכן, גם בשבילי, 50 מ"מ נמצאת בשימוש בצילומי חצי גוף או גוף שלם ו-70 מ"מ ומעלה בצילומים של תקריבי פנים.

ישן 14-06-2007, 22:47
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אתה צודק כמובן, אכן התכוונתי..."

אני לא אוהב את האילוץ של העדשות שה-D40 כופה. נניח שתרצה לרכוש עדשת 70-200 f2.8 או עדשה דומה בסגנון - יש לך רק את ניקון 70-200 f2.8 VR שעולה משהו כמו 1500$, כי את הדגם הישן יותר (80-200 f2.8, לא AF-S) לא תוכל לנצל ב-AF ו-70-200 f2.8 AF-S לא VR כבר לא מייצרים. הבחירות שלך יהיו - ניקון AF-S VR ב-1500$ או סיגמא 70-200 f2.8HSM - סביר להניח תרצה בסוף להתפשר על הסיגמא כי העדשה של ניקון פשוט יקרה מדי. אני לא אומר שהסיגמא היא עדשה רעה - אבל היא בהכרח פחות טובה מניקון וגם הקטע של הכפייה בהחלט מעצבן.

לדעתי האישית קנייה של מצלמה של קנון פוטרת אותך מהשיקולים האלה כי היא מתאימה לכל סוגי העדשות (במאונט EF כמובן) ולכן הבחירה שלך לא תהיה מוגבלת. ואם כבר דיברנו על עדשות 70-200 - בקנון יש את כל הסוגים - 2 עדשות 2.8 (אחת עם מייצב ואחת בלי) ווגם שתי עדשות עם צמצם 4 (עם מייצב ובלי) - כולן מיוצרות וחלקן אפילו נמכר במחירים סבירים בהחלט.

ישן 15-06-2007, 14:18
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "70-200 f2.8L של קנון עולה..."

אולג, עם כל הכבוד, אתה ממש מגזים...
בן אדם בא, בחיים לא צילם עם מצלמת SLR ואתה דוחף לו עדשות L !? מה הולך איתך. הוא רוצה גוף ב500 דולר ופחות ורוצה להסתדר עם עדשת קיט הפשוטה ואתה דוחף לו לפנים עדשות באלפי דולרים מהסדרות היקרות ביותר שיש להציע. לא כולם צלמים טובים כמוך ולא כולם צריכים את הציוד שאתה צריך ורוצה. זה נחמד ויפה שיש כסף ורצון לבזבז אותו אך ורק על מצלמות, אבל לא כולם חיים ככה! לא לכולם יש את הצרכים שלך!
55-200 יותר מבסדר לצלם מתחיל - חובבן שלא חיי ממכירת התמונות שלו. קרא את הביקורת של TED (שם זה אפילו לעדשה בלי המייצב) ותראה שאין לו שום סיבה או צורך.

שוב, שים לב! לא לכולם יש את הצרכים והרצונות שלך לא כולם מעוניינים לקנות עדשות ב7000 ש"ח ולא כולם צריכים עדשות L. בדיוק כמו שלא כולם נוסעים בBMW ורובם נוסעים בטויוטה קורולה...
ישן 15-06-2007, 17:27
  Hydra Hydra אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "בנאדם, זו פעם אחרונה שאני..."

נתתי את מלוא הכבוד! שים לב למבנה ההודעה שלי.
בכל מקום ציינתי שהוא צלם מעולה ולכן הוא נדרש לעדשות כה טובות. ציינתי שיש לי כבוד רב אליו ולכן אני מעריך את הנוכנות של התגובה שלו, אך הוא פשוט נותן מידע שיבריח את האדם הזה מצילום כיוון שהוא יהיה בטוח שככה עולות עדשות וזה לא סכום שכל אדם מעוניין להשקיע בתחילת דרכו...

ראיתי את ההודעה שאליה הוא הגיב - התגובה כמו שציינתי פשוט חד צדדית. הוא שאל האם המחיר הוגן, ציין שהוא יסתדר עם ה55-200 ורק שאל מה המקביל להמלצה של אולג לקנון אך התגובה של אולג עונה רק על דבר ספציפי מהשאלה שלו ופשוט גורמת כמו שציינתי להבריח מישהו מהתחום כיוון שהוא רואה שהכל עולה לו 1500$ והוא לא מראה שום אפשרות אחרת או מגיב בנוגע לשאר שאלותיו.

שוב, התגובה שלי מנוסחת היטב, לא מכילה שום פגיעה בשום קטע בה ורק אומרת דבר בסיסי. הצרכים של אולג כצלם מיקצועי ורציני שונים לחלוטין מצרכיו של צלם מתחיל ולכן להציג לו רק צד אחד של המטבע זה פשוט שגוי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:16

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר