לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2007, 23:21
  ציוני מהצפון ציוני מהצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.07
אם אני מבין נכון...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "כל מי שטוען שההתנתקות היתה טעות"

לפי ההיגיון שלך, על כל תגובה שנרצה לראות אותה כלגיטימית כנגד הפלסטינים/ערבים, עלינו לפנות יישובים, להסתכן בלקרוע את העם, להפר התחייבויות, לאבד מכושר ההרתעה של צה"ל ולגרום לסיכונים בעיתיים... הכל, אבל הכל למען שהתגובה תיראה לגיטימית.

אם כן, אני קורא להתנתקות מן הגולן, ולעקירת הישובים בו! ככה, אם אני מבין מהגיונך, אם הסורים יעזו לעשות משהו שנראה לא טוב בעיניך, נוכל להגיב בהתאם ונקבל את כל הלגיטימציה שבעולם. למה להסתפק בזה? בואו נתפנה מכל שטחי יו"ש, כך בוודאי נוכל להגיב באופן הראוי לפרובוקציות הפלסטיניות.

בדיוק באותו אופן כפי שברק הבטיח ב2000, כי "אדמת לבנון תבער" על הפרה (הרי יש לנו את כל הלגיטמציה שבעולם, לא?). מוזר, אבל לא נראה שינוי בלבנון במשך 6 שנים למרות פרובקציות חוזרות ונשנות (חטיפות, פיגועים, יריות, פצמ"רים, טילים, ניסוינות להטות מים וכו')

חבל שהאדון לוקה בתסמונת הגלותית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2007, 20:57
  רמי המקורי רמי המקורי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ציוני מהצפון שמתחילה ב "אם אני מבין נכון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ציוני מהצפון
בדיוק באותו אופן כפי שברק הבטיח ב2000, כי "אדמת לבנון תבער" על הפרה (הרי יש לנו את כל הלגיטמציה שבעולם, לא?). מוזר, אבל לא נראה שינוי בלבנון במשך 6 שנים למרות פרובקציות חוזרות ונשנות (חטיפות, פיגועים, יריות, פצמ"רים, טילים, ניסוינות להטות מים וכו')

בדיוק לזה התכוונתי! היציאה מלבנון היתה במקום אבל האופן שבו הגבנו לפצמרי"ם ולחטיפה ב-2000 היתה טעות מרה!

המקרה של הגולן שונה לגמרי מכיוון שאין בו אוכלוסיה סורית (יש קצת דרוזים נאמנים לסוריה). לכן אנו שולטים בגולן שליטה מלאה. השליטה על הגולן לא בעייתית כמו השליטה על אוכלוסיה פלסטינית.
כמו כן לעולם לא תהיה נסיגה חד -צדדית מהגולן ללא הסכם שלום והסדרים בטחונים (שטחים מפורזים, תחנות התרעה וכו')
ישן 16-06-2007, 21:55
  ציוני מהצפון ציוני מהצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.06.07
מכאן עולה השאלה?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "כמובן. אין על זה וויכוח."

מדוע ההתנתקות זורזה? הרי שום דבר לא היה מוכן, כל פתרון (שאינו פתרון) היה מאולתר. הרי התאריך לא היה קדוש, והפינוי לא היה צריך להיות כה מהיר. הושקעו דיונים רבים בכנסת, הפגנות, עתירות לבג"צ, הועלו חוקים שתכליתם היה לדחות, אבל הממשלה וקואליצית "הגירוש" (אין לה שם טוב יותר) דחתה הכל, בגיבוי התקשורת וחלקים לא מעטים מן העם (לא הרוב כמובן. לקראת ההתנתקות הרוב (מעט מעל 50% התנגד לה) שאולי רצו לראות דבר אחד: עקירת מתנחלים מבתיהם והסבת נזק להם. אני בעצמי, כיום אני מכה על חטא, הייתי בן אלה ששמח לאיד בצער המתנחלים, והרגשתי כי לכך יש לי גיבוי מן התקשורת ופובליציסטים ומעצבי דעת קהל רבים.

כיצד אדוני יענה על שאלה זו? סביר להניח כי אתה מאלה שמחזיקים בקונספציה כי ההתנתקות תחזק את ישראל. אתה טוען כי העליה בקסאמים והתעצמות החמאס הינה דמגוגית. לעומת זאת, אחד הקלפים החזקים שלך ושל המחנה שלך הם כמות ההרוגים. זהו טיעון דמגוגי. ההרוגים עוד יבואו, הנזק האסטרטגי, הבטחוני, הכלכלי והנפשי בעיקר לתושבי עוטף עזה וגוש קטיף כבר נעשה. המעט שאתה יכו לעשות הוא להציץ בחוברת "הם החליפו דיסק" של מועצת יש"ע, המראה איך כל אותם אנשים מקונספצית ההתנתקות מודים כי היא הייתה שגיאה מרה. אתה לא במקרה מפורום החווה?
ישן 16-06-2007, 23:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
"הטענה הדמגוגית" הזו היא עובדה משעממת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "כל מי שטוען שההתנתקות היתה טעות"

הדמגוגיה היא הטענה ההזוייה אודות ה"לגיטימציה" שכביכול קיבלנו בגלל ההתקפלות. לא קיבלנו
שום לגיטימציה שלא הייתה לנו קודם, ולא אוהבים אותנו יותר רק בגלל שגירשנו עשרת אלפים איש
מבתיהם.
הדבר היחיד שהביאה ההתקפלות, היא את עליית חמא"ס לשלטון, שכן הפלסטינים, אנשים הזויים
שכמותם, לא ראו את הנצחון הישראלי שבבריחה עם הזנב בין הרגליים, כשם שהלבנונים לא היו
מתוחכמים מספיק בכדי לקלוט שבריחתנו המבהולת במאי 2000, לא הייתה ניצחון לבנוני, אלא תרגיל
גאוני של ברק, שנועד ללמד אותם לקח שלא ישכחו לעולם (ואכן הם לא שכחו - וגם הפלסטינים לא,
ואכן מלחמת אוסלו נפתחה בדיוק 4 חודשים אחרי הבריחה מלבנון...).

אין שמחה גדולה בכך שתחזית עצובה מתממשת. יש צער נוראי מכך שכאשר אדם טועה, הוא לא
מסוגל להגיד, "תשמעו, פישלנו, פעם הבאה ננסה דרך אחרת".
ישן 17-06-2007, 11:21
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
נהפוך הוא

לא רק שההתנתקות לא העניקה למדינתנו ולו גרם של לגיטימציה, היא אף פגעה בזו שכבר היתה לה.
הסיבות:
1) מההתנתקות משתמעת הכרה ישראלית בכך שכל היישובים שהקמנו מאז 1967 אינם חוקיים. ומאחר והמדינה אינה מזדרזת לפנות את תפוח, מעלה לבונה, יצהר ואפרת, הרי שבעיניים בי"ל היא עוברת ביודעין על החוק הבי"ל (בניגוד למצב שקדם להתנתקות, שבו, רשמית לפחות, טענה המדינה בדבר זכותם של יהודים ליישב את כל הארץ).
2) ההתנתקות נתפסת (ובצדק גמור) כתוצאה של חולשה ישראלית. חולשה זו מביאה להגברת הדרישות לויתורים - ולא להפחתתן.

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר