לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה בבקשה לא לפרסם לינקים לאתרים מיסיונריים של דתות כלשהן בפורום - - הפורום נועד לדיונים ענייניים, ולא להפצת חומר מסיונרי חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > אמונות ודעות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2005, 21:03
  tomer12323 tomer12323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
שלום רציתי לשאול כמה שאלות בקשר ליהדות :)

שלום..יש לי כמה שאלות שרצות לי במוח והייתי שמח אם מישהו היה יכול לענות לי עליהן:

בעשרת הדיברות רשום "אל תרצח".
אולם יהודים מאמינים רבים (לא משנה אם דתיים\חילוניים) נכנסים למסגרת צבאית, ומסגרת זאת רוצחת אנשים.
האם יש היתר לרצוח כאשר זהו אקט של הגנה עצמית?
ולמה מותר לרצוח בע"ח? האם אלוהים נתן היתר לכך?
הרי זהו עדיין רצח.
עוד שאלה -
כל הזמן משתדלים להדגיש את העובדה כי האלוהים ביהדות הוא אינסופי, לא דבר מוחשי ולא אנושי.
אולם בתנ"ך נביאים מדברים איתו. הוא יכול לכעוס כאשר בני ישראל חוטאים.
כל אלה הם תכונות אנושיות. אז האם אפשר להגיד שהאלוהים ביהדות הוא אנושי? (או שפשוט אני לא מבין אותו?)
עוד שאלה - האם המושג "גויים" מסמל משהו רע ושלילי או רק מן הגדרה תנכית ללא יהודים?

אשמח אם תענו לי,
תומר.
חזרה לפורום
ישן 09-02-2005, 08:33
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomer12323 שמתחילה ב "שלום רציתי לשאול כמה שאלות בקשר ליהדות :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tomer12323
שלום..יש לי כמה שאלות שרצות לי במוח והייתי שמח אם מישהו היה יכול לענות לי עליהן:

בעשרת הדיברות רשום "אל תרצח".
אולם יהודים מאמינים רבים (לא משנה אם דתיים\חילוניים) נכנסים למסגרת צבאית, ומסגרת זאת רוצחת אנשים.
האם יש היתר לרצוח כאשר זהו אקט של הגנה עצמית?
ולמה מותר לרצוח בע"ח? האם אלוהים נתן היתר לכך?
הרי זהו עדיין רצח.
עוד שאלה -
כל הזמן משתדלים להדגיש את העובדה כי האלוהים ביהדות הוא אינסופי, לא דבר מוחשי ולא אנושי.
כל אלה הם תכונות אנושיות. אז האם אפשר להגיד שהאלוהים ביהדות הוא אנושי? (או שפשוט אני לא מבין אותו?)
עוד שאלה - האם המושג "גויים" מסמל משהו רע ושלילי או רק מן הגדרה תנכית ללא יהודים?

אשמח אם תענו לי,
תומר.

אט-אט, ידידי...
שים לב לביטוי "לרצוח"!
רצח הינופשע של המתת אדם בידי הזולת, מתוך כוונה תחילה(אך התורה קורת "רצח" גם למי שעשה זאת בשוגג, אך זהו עדיין פשע!).
יש להבדיל הבדל של 180 מעלות צלזיוס בין רצח למילה להרוג!
עכשיו, בו נחלק את שאלתך לשתיים, כפי שכתבת:
1.איך בצבא מותר להרוג?
2.אקט הגנה עצמית, מותר?
תשובות:
1.בצבא אתה נלחם על זכות קיומך על הארץ, זה בעצם ציווי אלוקי להלחם!
ואני מוכיח את דברי מהתורה(משפטים, פרק כ'):
"כי-תצא למלחמה על-אויביך, וראית סוס ורכב עם רב ממך--לא תירא, מהם: כי-יהוה אלוהיך עימך, המעלך מארץ מצריים."
ובהמשך(בפסוק י', באותו פרק):
"כי-תקרב אל-עיר, להילחם עליה--וקראת אליה, לשלום. יא והיה אם-שלום תענך, ופתחה לך: והיה כל-העם הנמצא-בה, יהיו לך למס--ועבדוך. יב ואם-לא תשלים עימך, ועשתה עימך מלחמה--וצרת, עליה. יג ונתנה יהוה אלוהיך, בידך; והכית את-כל-זכורה, לפי-חרב."
כלומר, אם אחרי שקראת אליה לשלום, והיא לא הייתה מוכנה לשלום - תהרוג אותה, ושים לב למילים:
"לפי חרב"(מפה לומדים שניתן להרוג, ושזה ציווי אלוקי!)
2.בהחלט מותר מתוך הגנה עצמית!
"הקם להורגך השכם להורגו"
ואגב, גם אם אתה יודע שבגלל שעשית היום משהו קטן, והוא רק איים שהוא יהרוג אותך, אתה צריך להשכים בבוקר, עם אקדח\רובה\חרב, אך אתה לא יכול להרוג אותו מיד, ברגע שהוא יתקרב אליך, ואתה רואה שיש עליו אקדח\רובה\חרב, אתה יכול להרוג אותו.
בקשר להריגת בעלי חיים(ולא רציחתם, כפי שכתבת), אסור לך להרוג שום-בעל חיים, אם זה לא למטרה מסויימת(להשתמש בו).
ואם תשאל - אבל אתה עדיין הורג וזה לא פר, אז אני אענה לך תשובה פשוטה: אלוקים נתן ציווי לאדם לאכול ולהשתמש בכל אשר סביבו!
--עד פה הקטע של הרציחה\הריגה--
לה' אין גוף ואין דמות וגוף, בהחלט!
ואני יחדד את השאלה שלך, ואעשה אותה שאלת כופרים:
אם לה' אין גוף, אז איך בישעיהו כתוב:
"אף ידי יסדה ארץ וימיני טפחה שמים"
האומנם לה' יש ידיים?!?!
ובכן-ההסבר הוא פשוט מאוד!
אתה רגיל לדברים שלך, אתה לעולם לא תבין את ה', ולכן ה' מנסה להסביר לך "את עצמו" בצורה שאתה תבין, אחרת תסתבך, ותתיאש!
אל תתרגש אם לא הבנת - הנה הוא משל למה הדבר דומה:
אדם עיוור לוקח מקל ביד(כדי ללכת, אחרת הוא לא יוכל ללכת), והוא חושב לעצמו - כיצד יצרו את המקל הזה?
הרי כולם עיוורים!
והולך הוא לזה שייצר את המקל, האם המייצר יכול להסביר לעיוור כיצד הוא ייצר?
ודאי שלא, הרי העיוור לא יבין מה זה אומר "עץ", לדוגמא, או איך השתמשו בעץ הזה!(הרי, כביכול, כולם עיוורים!)
מקווה שהבנת...
--עד פה שאלת הגוף לאלוקים--
גוי = לא יהודי.
יש רק 3 עמים שבהם מדובר במשהו שלילי ורע!
"עמלק"-יש מצווה מפורשת למחות את זרעו.
"עמון" ו-"מואב" - "מואבי ועמוני לא יבוא בקהל ה'", אין צורך להסביר.
--עד פה שאלת הגויים--
מקווה שעזרתי והסברתי.
חזרה לפורום
ישן 26-02-2005, 18:54
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
לא מסובך:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tomer12323 שמתחילה ב "שלום רציתי לשאול כמה שאלות בקשר ליהדות :)"

"לא תרצח" הוא צד אחד של המטבע, כאשר "הקם להרגך השכם להרגו" הוא הצד השני...
רצח אסור. אבל לא כל הריגה היא רצח.
הריגה לשם הגנה עצמית מותרת. הוצאה להורג ע"י בית דין מותרת. ו...הריגה במלחמה מותרת.

השאלה לגבי בע"ח לא ממש רצינית.
חוקי התורה מתייחסים אך ורק ליהודים. מחלקם נלמדו עקרונות שמחילים גם לגבי גויים - אבל
זה לא מעיקר הדין. לגבי בע"ח כל הדברים האלה ממש לא קשורים. לגבי בע"ח יש דינים מיוחדים
ונפרדים. החוק הבסיסי שממנו הכל נובע, פחות או יותר, הוא נושא "צער בעלי חיים". זו הסיבה
שאדם צריך להאכיל בע"ח שברשותו וכו'(למרות שאין מצווה "האכל תאכל את התוכים שלך"...)
לאחר המבול ניתן אישור מפורש לבני האדם להרוג בע"ח ולאכול אותם, ככה שיש לנו היתר מפורש
(לאכול בע"ח) מול הפרשנות שלך ל"לא תרצח" - וההיתר המפורש מנצח בגדול...

לגבי "אנושיות" האל:
האל ביהדות הוא אכן "אינסופי", "בלתי מובן" וכו' - אבל זה לא אומר שלא ניתן לשייך לו תכונות
אנושיות, כל עוד ברור כי הן חלקיות ועל-תקן דוגמה. כלומר, כאשר נאמר כי "אלוהים כועס",
לא מדובר על כעס כמו ששני בני-אדם כועסים אחד על השני, אבל המושג האנושי הקרוב ביותר,
שהכי קל להסביר בעזרתו את העניין הוא "כעס".
כלומר, אם נדייק, כל פעם שמוזכרת תכונה אנושית של אלוהים היא צריכה להיות במרכאות כדי
לציין שמדובר בשימוש בהשאלה.
חזרה לפורום
ישן 15-03-2005, 15:06
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "לא מסובך:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexKarpman
"לא תרצח" הוא צד אחד של המטבע, כאשר "הקם להרגך השכם להרגו" הוא הצד השני...
רצח אסור. אבל לא כל הריגה היא רצח.
הריגה לשם הגנה עצמית מותרת. הוצאה להורג ע"י בית דין מותרת. ו...הריגה במלחמה מותרת.

השאלה לגבי בע"ח לא ממש רצינית.
חוקי התורה מתייחסים אך ורק ליהודים. מחלקם נלמדו עקרונות שמחילים גם לגבי גויים - אבל
זה לא מעיקר הדין. לגבי בע"ח כל הדברים האלה ממש לא קשורים. לגבי בע"ח יש דינים מיוחדים
ונפרדים. החוק הבסיסי שממנו הכל נובע, פחות או יותר, הוא נושא "צער בעלי חיים". זו הסיבה
שאדם צריך להאכיל בע"ח שברשותו וכו'(למרות שאין מצווה "האכל תאכל את התוכים שלך"...)
לאחר המבול ניתן אישור מפורש לבני האדם להרוג בע"ח ולאכול אותם, ככה שיש לנו היתר מפורש
(לאכול בע"ח) מול הפרשנות שלך ל"לא תרצח" - וההיתר המפורש מנצח בגדול...

לגבי "אנושיות" האל:
האל ביהדות הוא אכן "אינסופי", "בלתי מובן" וכו' - אבל זה לא אומר שלא ניתן לשייך לו תכונות
אנושיות, כל עוד ברור כי הן חלקיות ועל-תקן דוגמה. כלומר, כאשר נאמר כי "אלוהים כועס",
לא מדובר על כעס כמו ששני בני-אדם כועסים אחד על השני, אבל המושג האנושי הקרוב ביותר,
שהכי קל להסביר בעזרתו את העניין הוא "כעס".
כלומר, אם נדייק, כל פעם שמוזכרת תכונה אנושית של אלוהים היא צריכה להיות במרכאות כדי
לציין שמדובר בשימוש בהשאלה.

הייתי חייב לתקן אותך...
"זו הסיבה
שאדם צריך להאכיל בע"ח שברשותו וכו'(למרות שאין מצווה "האכל תאכל את התוכים שלך"...)"
אם היית קורא שולחן ערוך, הוא פוסק שחייבים להאכיל את הכלב\חיית הבית(כל חיה, למעשה) לפני שאתה אוכל...
ליתר דיוק, הכוונה כשאתה אוכל - הוא לא יהיה רעב...
(נגיד הוא רגיל לאכול בשעה 3 ובשעה 9, ואתה אוכל ב3 וחצי, אתה חייב להיות בטוח שהוא לא רעב)
ודווקא הוא מציין מקור!
"ונתתי עשה בשדך לבהמתך ואכלת ושבעת"
פס' שאתה (אמור להגיד) אומר כל יום בבוקר!
ונתתי עשב בשדך - לבהמתך.
כלומר, לפני שאתה "ואכלת ושבעת", נתתי את העשב בשדך - קודם, לבהמתך.
חזרה לפורום
ישן 30-08-2005, 17:33
צלמית המשתמש של Mad_Tiger
  משתמש זכר Mad_Tiger Mad_Tiger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "לא מסובך:"

בס"ד

בקשר להריגה בבית הדין (הסנהדרין), זה לא כזה פשוט, גם אם היום תוקם סנהדרין, לא כל אלו שעברו על דיני תורה שמחייבים מיתה יהרגו. (בית דין שהייתה הורגת פעם בשבעים שנה הייתה נקראת "סנהדרין קוטלת")

בקשר להריגת בע"ח, גם זה לא כזה פשוט. כמובן שמותר להרוגבע"ח שלא שייך לממישהו והזיק, אבל בקשר להריגת שאר בע"ח, זו כבר שאלה. הרב "הנזיר", תלמידו של הראי"ה קוק (שאח"כ היה ראש ישיבת "מרכז הרב"), למשל, היה צימחוני. והראי"ה קוק כתב חוברת שנקראת "חזון הצימחונות והשלום".
אם זה מעניין אותך הנה מאמר על צמחונות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
I'm not going to not live because of the fear of what could happen" - Laird Hamilton"

נערך לאחרונה ע"י Mad_Tiger בתאריך 30-08-2005 בשעה 17:41.
חזרה לפורום
ישן 19-08-2008, 11:32
צלמית המשתמש של ghostbuster
  משתמש זכר ghostbuster ghostbuster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.07
שלח הודעה דרך MSN אל ghostbuster
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי LightBlue74 שמתחילה ב "[QUOTE=מזרחי לעד]בקשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי LightBlue74
תגיד לי מה זה גוי קדוש ?
גנב יהודי יותר טוב וקדוש מגוי טוב ?

קדוש פירושו מובדל מופרש מכל השאר כמו בחתונה "הרי את מקודשת לי" פירוש את מובדלת מכל העולם ומיוחדת רק לי

האם גנב יהודי יותר טוב מגוי טוב?
ובכן תלוי למה אתה קורא טוב לדוגמה גנב יהודי יכול להשלים מניין ומאה גוים טובים לא !
גוי טוב שיגע ביין אסרו מדין יין נסך יהודי גנב לא!
גוי טוב אסור לבוא בקהל יהודי גנב מותר!
הכלל הוא ישראל אף על פי שחטא ישראל הוא

עיין בגמרא מסכת גיטין נ"ז ע"א

אזל אסקיה לבלעם בנגידא אמר ליה מאן חשיב בההוא עלמא אמר ליה ישראל מהו לאידבוקי בהו אמר ליה לא תדרוש שלומם וטובתם כל הימים אמר ליה דיניה דההוא גברא במאי אמר ליה בשכבת זרע רותחת אזל אסקיה בנגידא לפושעי ישראל אמר ליה מאן חשיב בההוא עלמא אמר ליה ישראל מהו לאדבוקי בהו אמר ליה טובתם דרוש רעתם לא תדרוש כל הנוגע בהן כאילו נוגע בבבת עינו אמר ליה דיניה דההוא גברא במאי אמר ליה בצואה רותחת דאמר מר כל המלעיג על דברי חכמים נידון בצואה רותחת תא חזי מה בין פושעי ישראל לנביאי אומות העולם עובדי ע"ז

חזרה לפורום
ישן 19-08-2008, 12:42
  LightBlue74 LightBlue74 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.12.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ghostbuster שמתחילה ב "[QUOTE=LightBlue74]תגיד לי מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ghostbuster
קדוש פירושו מובדל מופרש מכל השאר כמו בחתונה "הרי את מקודשת לי" פירוש את מובדלת מכל העולם ומיוחדת רק לי

האם גנב יהודי יותר טוב מגוי טוב?
ובכן תלוי למה אתה קורא טוב לדוגמה גנב יהודי יכול להשלים מניין ומאה גוים טובים לא !
גוי טוב שיגע ביין אסרו מדין יין נסך יהודי גנב לא!
גוי טוב אסור לבוא בקהל יהודי גנב מותר!
הכלל הוא ישראל אף על פי שחטא ישראל הוא

עיין בגמרא מסכת גיטין נ"ז ע"א

אזל אסקיה לבלעם בנגידא אמר ליה מאן חשיב בההוא עלמא אמר ליה ישראל מהו לאידבוקי בהו אמר ליה לא תדרוש שלומם וטובתם כל הימים אמר ליה דיניה דההוא גברא במאי אמר ליה בשכבת זרע רותחת אזל אסקיה בנגידא לפושעי ישראל אמר ליה מאן חשיב בההוא עלמא אמר ליה ישראל מהו לאדבוקי בהו אמר ליה טובתם דרוש רעתם לא תדרוש כל הנוגע בהן כאילו נוגע בבבת עינו אמר ליה דיניה דההוא גברא במאי אמר ליה בצואה רותחת דאמר מר כל המלעיג על דברי חכמים נידון בצואה רותחת תא חזי מה בין פושעי ישראל לנביאי אומות העולם עובדי ע"ז

יהודי רשע יותר קדוש מגוי טוב ?
תענה פעם אחת תשובה מובנת.

קדוש זה בתכונות חבר ולא בגזע.
חזרה לפורום
ישן 19-08-2008, 15:19

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי LightBlue74 שמתחילה ב "[QUOTE=ghostbuster]קדוש..."

סליחה מה לא ברור במה שכתבתי ?
ראשית כל עליך להבין מה פירוש המילה קדוש הרבה אינם מודעים לעובדה שקדוש עינינו מובדלות בין טוב ובין לרע לדוגמה אומר הפסוק "איה הקדשה" פירוש זונה אחת שמזומנת לזנות מובדלת לעיניין זה
אין הפירוש כמו שחושבים רבים שקדוש=טהור או צדיק .
איך שלא יהיה לעיקר שאלתך עניתי בצורה ברורה שיהודי רשע חשוב יותר מגוי טוב
והבאתי דוגמאות וגם מקור מהתלמוד
אינני מבין על מה יצא קיצפך???

ציטוט:
תענה פעם אחת תשובה מובנת.

באיזה פעמים לא הייתי מובן??

חזרה לפורום
ישן 05-05-2008, 08:05
  someone4007 someone4007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05

ציטוט:
כל אלה הם תכונות אנושיות. אז האם אפשר להגיד שהאלוהים ביהדות הוא אנושי?

בקבלה היהודית ברור ומובן כי אין מדובר בתכונות אנושיות, וכי האלוהים איננו אנושי.
בספר ההקדמות, כותב המוהרח"ו בשם האר"י [גדול מקובלי צפת] כי דיבור בשפה אנושית הוא רק כדי לסבר לנו את האוזן, לפשוטי העם.
כל מילה אנושית הקשורה לאלוהים, היא בעצם תחליף למושג רוחני יותר, שפועל בעולמות רוחניים. ומכיוון ש'מבשרי אחזה אלוה', יש עניין של 'מה שקורה בעולמות רוחניים- קורה פה, בצורה קצת שונה'. לכן, כאשר נאמר 'וידבר ה'', אין הכוונה על דיבור ממש, אלא על פעולה המזכירה דיבור בעולם שלנו, ובפועל היא לא דיבור אלא פעולה בעולמות עליונים.

בברכה,
גל סופר.

נ.ב. אתעלם נא מאותם ההבלים שנכתבו ע"י עמי הארץ אשר כותבים כי 'גוי קדוש' משמעו 'גוי' שהפך יהודי. וגם אם נכון הדבר, אשאלה ממנו, מדוע נאמר 'גוי קדוש', כאשר 'גוי' קודם ל'קדוש', והרי לפי דבריו אין עניין כזה כלל ועיקר.
'גוי קדוש', אגב, מדבר על אדם שגדולתו בקדושה ['גוי' משמעו 'גדול' או 'מפורסם'].

נערך לאחרונה ע"י someone4007 בתאריך 05-05-2008 בשעה 08:17.
חזרה לפורום
ישן 20-08-2008, 11:20
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי LightBlue74 שמתחילה ב "ghostbuster ..."

ומה הבעיה עם זה? אתה חותר לזה שהיהדות היא גזענית? ובכן, אתה צודק. ולא במובן הרע של המלה. ביהדות המושג מופיע הרבה פעמים: "ובנו בחרת מכל עם ולשון" "אתה בחרתנו מכל העמים, אהבת אותנו ורצית בנו ורוממתנו מכל הלשונות, וקידשתנו במצוותיך וקירבתנו מלכנו לעבודתך; ושמך הגדול והקדוש, עלינו קראת"
היהדות מחשיבה את עצמה ואת היהודים כנעלים מעל כל האומות.
תכונות האדם חשובות כמובן, אך כדי להגיע לתכונות, שלצורך העניין אפשר לומר שהם שמירה על ערכי היהדות, צריך קודם כל להיות יהודי. לא-יהודי שיקיים מצוות לא עשה כלום, ויותר גרוע. בהלכה נפסק ש"גוי ששבת חייב מיתה".

יש לזה גם הסברים ע"פ תורת הסוד היהודית, שיהודי מקבל את חיותו ממקור הקדושה, לעומת גוים שמקבלים חיות ממקורות אחרים. אבל לא כאן המקום להאריך בזה.

חזרה לפורום
ישן 20-08-2008, 14:50
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי LightBlue74 שמתחילה ב "[QUOTE] ומה הבעיה עם זה? אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי LightBlue74
דת שאומרת שמותר להעביד גוי בעבודת פרך היא כן דת גזענית,
דת שאומרת "אנחנו יצורים שונים בתכלית, עד שבאמת על פי השקפת התורה ההגדרה "אדם" מתייחסת רק אלינו. " היא כן דת גזענית.
דת שאומרת "שרק יהודים הינם בני אדם ואילו הגויים הם חיות או בהמות" היא כן דת גזענית !

ואתא שקרת קודם ומחקת הרשומות שלי ואמרת שאני מדבר על מיסיונירוית וזה לא נכון !

1. כבר אמרתי בהודעתי בפירוש שהיהדות היא דת גזענית, אני לא מבין למה אתה כל כך מתרגש וכותב את זה 3 פעמים ומוסיף סימני קריאה. בנושא הזה שנינו מסכימים, ואני לא רואה כאן ויכוח שבו אתה צריך להתלהם ולכתוב באדום.

2. התגובות מהאשכול הקודם נמחקו לא (רק) בגלל סוג של מסינריות, אלא בגלל הכפשות אישיות, ודיון מתלהם. לא רק מצידך, אלא גם מצד האחרים, ולכן נמחק כולו. בנוסף, אתה הגבת בצורה חסרת קשר, ולקחת את הדיון לכיוונים שבהם לא עסק, רק כדי להפיץ את רעיונותיך. גם האשכול הזה ינעל אם יגיע למצבים דומים.

חזרה לפורום
ישן 20-08-2008, 13:58

תירגע, הרי אתם אמורים להיות קדושים אז למה אתא תוקף אותי בגלל שאני קורא מה יש בספרים שלכם ?, אני רק כותב עובדות, כן אני מאמין בתנ"ך שהוא נכון ומאלוהים אבל לא בדברי החכמים שלכם שהם מסיטים לשנאה, כמו שכתבתי לעיל כמה מהדעות שלהם.

והחצוף הוא זה שמתנשא על אחרים ואני לא עושה את זה אלא אתם.

אל תשנא אותי, שנא את הספרים שלכם!

ציטוט:
ועוד מדבר בזלזול על הדת שלנו תאמין במה שאתה רוצה להאמין ותעזוב אותנו בשקט

אין לי בעיה עם אף אחד, פשוט יש אשכול שתוקף את הדת שלי ומזלזל בה ואני באתי לענות ומחקו את ההודעות שלי ומנעו ממני לענות אז אתם תוקפים, אין לי בעיה עם התנ"ך אלא איך שאתם מתייחסים לאחר.

ציטוט:
ואם אני הייתי המנהל הייתי חוסם אותך

זה חולשה ולא חוזק ומי שתוקף אחרים שיצפה למענה.

יום טוב.

נערך לאחרונה ע"י LightBlue74 בתאריך 20-08-2008 בשעה 14:02.
חזרה לפורום
ישן 20-08-2008, 14:12

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי LightBlue74 שמתחילה ב "תירגע, הרי אתם אמורים להיות..."

הבאתי לך פסוקים מהתורה ובתורה כתוב שאנחנו בני ישראל ממלכת כהנים וגוי קדוש ושאנחנו העם המובדל מכל שאר העמים נקודה זה מה שכתוב בתורה לא בחז"ל ובכוונה תחילה אמרתי מהתורה

אבל אתה פשוט מתעלם מהעובדה הזאת (שכתוב בתורה שבני ישראל חשובים יותר משאר העמים)
ומעדיף לתקוף ולזלזל ועל זה אני מוחה בתוקף
אני מבין אותך זה מבאס להיות פחות טוב מאחרים אך מה לעשות זה מה כתוב בתורה לא אני כתבתי אותה זה רצון הבורא
גם לגויים יש 7 מצוות שאם אתה תשמור עליהם תזכה לחיי עולם הבא ותקרא מחסידי אומות העולם
אבל אם אתה מאמין בשילוש הרי שיש לך דין של עובד אלילים וחבל

אין לי אלא לאמר ברוך שלא עשני גוי אני כל כך שמח שאני יהודי שזה פשוט לא יאומן
תודה לך שעשיתי לי יום שמח חידדת לי את העניין שלהיות שמח מעצם היותי בן של מלך

חזרה לפורום
ישן 20-08-2008, 14:40

ghostbuster

אני מקווה שלא ימחקו הודעות, אנשים פשוט לא אוהבים לראות דעות שונות כנראה.

ציטוט:
אני מבין אותך זה מבאס להיות פחות טוב

אני לא פחות טוב והתנ"ך לא קבע שאני פחות טוב !

דברים פרק ז
6 כִּי עַם קָדוֹשׁ אַתָּה, לַיהוָה אֱלֹהֶיךָ; בְּךָ בָּחַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, לִהְיוֹת לוֹ לְעַם סְגֻלָּה, מִכֹּל הָעַמִּים, אֲשֶׁר עַל־פְּנֵי הָאֲדָמָה׃ ס 7 לֹא מֵרֻבְּכֶם מִכָּל־הָעַמִּים, חָשַׁק יְהוָה בָּכֶם וַיִּבְחַר בָּכֶם; כִּי־אַתֶּם הַמְעַט מִכָּל־הָעַמִּים׃

ציטוט:
אבל אם אתה מאמין בשילוש הרי שיש לך דין של עובד אלילים וחבל

תקרא מה שתקרא לו, זה תכונות של הבורא ולא שהוא 3.

ציטוט:
אין לי אלא לאמר ברוך שלא עשני גוי אני כל כך שמח שאני יהודי שזה פשוט לא יאומן
תודה לך שעשיתי לי יום שמח חידדת לי את העניין שלהיות שמח מעצם היותי בן של מלך

תקרא פה סיפורו של שחר
http://www.hofesh.org.il/yodea_lish...ies/shahar.html

אני שמח בשבילך אבל אני בן מלך המלכים גם כי נושעתי בגלל שאלוהים אהב אותי גם כשאני גוי כי הוא רצה אותי גוי.
תהלים פרק יח
44 תְּפַלְּטֵנִי מֵרִיבֵי עָם תְּשִׂימֵנִי לְרֹאשׁ גּוֹיִם; עַם לֹא־יָדַעְתִּי יַעַבְדוּנִי׃
יוחנן
פרק א
12 אֲבָל לְאֵלֶּה אֲשֶׁר קִבְּלוּ אוֹתוֹ, הַמַּאֲמִינִים בִּשְׁמוֹ, נָתַן תֹּקֶף לִהְיוֹת בָּנִים לֵאלֹהִים.

אני אין לי בעיה עם העם שבחר אותו יהוה כי אני מאמין במטרה של בחירה זו אבל יש לי בעיה עם חז"ל כשמפחיתים מחשיבות הגוי כבן אדם.

יום טוב.
חזרה לפורום
ישן 20-08-2008, 15:06

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי LightBlue74 שמתחילה ב "ghostbuster אני מקווה שלא..."

לא ברור
מצד אחד אתה מביא פסוק שאומר מפורשות שעם ישראל חשוב יותר
ציטוט:
כִּי עַם קָדוֹשׁ אַתָּה, לַיהוָה אֱלֹהֶיךָ; בְּךָ בָּחַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, לִהְיוֹת לוֹ לְעַם סְגֻלָּה, מִכֹּל הָעַמִּים, אֲשֶׁר עַל־פְּנֵי הָאֲדָמָה׃ ס 7 לֹא מֵרֻבְּכֶם מִכָּל־הָעַמִּים, חָשַׁק יְהוָה בָּכֶם וַיִּבְחַר בָּכֶם; כִּי־אַתֶּם הַמְעַט מִכָּל־הָעַמִּים׃

ורגע לפני כן כתבת
ציטוט:
אני לא פחות טוב והתנ"ך לא קבע שאני פחות טוב !

איך לא קבע הרי השניה אתה בעצמך הבאת פסוק שמעיד ההפך??
ציטוט:
תקרא מה שתקרא לו, זה תכונות של הבורא ולא שהוא 3

בקשר לבורא בורא יש רק אחד לא יכול להיות מבחינה לוגית שיש שני בוראים
ובכלל מי הוא שאני יאמין לו כל מי ישבוא ויעשה לנו אותות ומופתים נלך אחריו? אתה יודע כמה מכשפים היו בעולם שהיה בכוחם לשנות את הטבע ולעשות ניסים כמו לבן ובלק בן בעור

ציטוט:
תְּפַלְּטֵנִי מֵרִיבֵי עָם תְּשִׂימֵנִי לְרֹאשׁ גּוֹיִם; עַם לֹא־יָדַעְתִּי יַעַבְדוּנִי׃

לא בהנתי מה אתה רוצה להגיד בזה זה פסוק מתהילים שאמרו דוד מלך ישראל
ומה הקשר למה שכתבת אחרי זה זה בטח מהספרים של הנוצרים אין לי מוסג מהם וזה לא מעניין אותי ובטח שזה לא ראיה קבילה עלי אז בדיון אתי ועם הדומים לי אין שום ערך להביא ציטטות מהספרים הנ"ל

חזרה לפורום
ישן 20-08-2008, 15:27

ghostbuster

ציטוט:
איך לא קבע הרי השניה אתה בעצמך הבאת פסוק שמעיד ההפך??

לא קבע ולא כלום שאתא יותר טוב ממני

דברים פרק ט
5 לֹא בְצִדְקָתְךָ, וּבְיֹשֶׁר לְבָבְךָ, אַתָּה בָא לָרֶשֶׁת אֶת־אַרְצָם;

לא בגלל שאתם יותר טובים!

עם ישראל נבחר אצל יהוה כדי להיות אור לגויים ולא לדבר על הטוב שבו ויגיד "ברוך שלא עשני גוי" !
הרי אמר לכם "לֹא בְצִדְקָתְךָ, וּבְיֹשֶׁר לְבָבְךָ" אז אתם כשאר הגויים אבל הוא בחר בכם כדי להיות אור לכל הגויים, ומבחינת זה לא הייתם כי היהודים לא קבלו את הגויים אפילו אומרים,,,
שאלה:
אני לומדת במוסד אקדמאי בו ערבים ויהודים לומדים יחד. לאחרונה התחברתי למישהי ערביה בעקבות הלימודים. היא בחורה מאוד חמודה ונעים לי לדבר איתה גם מחוץ לשעות הלימודים. האם מותר לי ליצור קשר קרוב וחברי עם מישהי שהיא לא יהודיה?

תשובה:
זה לא רצוי, משום שהכל שונה אצלם, ושום תועלת לא תצמח מזה.
הרה"ג דב ליאור

http://www.yeshiva.org.il/ask/?cat=162&page=3&rc=106

אז לימודי הרבנים שלכם סוטר את האמירה "אור לגויים" !

-
חוץ מזה אתא מנסה להגיד שהגוי הוא פחות טוב למרות שהתורה לא אומרת את זה במפורש !

וכולם שיראו איך אתא מנסה להציג אותי כפחות טוב ולא בגלל שהתורה אומרת אלא אתא עצמך אומר !

ציטוט:
בקשר לבורא בורא יש רק אחד לא יכול להיות מבחינה לוגית שיש שני בוראים
ובכלל מי הוא שאני יאמין לו כל מי ישבוא ויעשה לנו אותות ומופתים נלך אחריו? אתה יודע כמה מכשפים היו בעולם שהיה בכוחם לשנות את הטבע ולעשות ניסים כמו לבן ובלק בן בעור

אני מאמין בו ויש לך אמונה ויש לי אמונה !
ומה עם בורא העולם הזה! האם זאת אומרת שאתא מעונין לדבר איתי על אלוהים שלך ורוצה שאהיה יהודי ?
או שאתא רוצה שאשאר בלי אלוהים ?

אם הדיון מזיק לפורום אז תגיד ואני אעצור !

נערך לאחרונה ע"י LightBlue74 בתאריך 20-08-2008 בשעה 15:32.
חזרה לפורום
ישן 21-08-2008, 01:51

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי LightBlue74 שמתחילה ב "ghostbuster [QUOTE]איך לא..."

ציטוט:
לֹא בְצִדְקָתְךָ, וּבְיֹשֶׁר לְבָבְךָ, אַתָּה בָא לָרֶשֶׁת אֶת־אַרְצָם;

תמשיך את הפסוק "כי אם ברשעת הגוים האלה יהוה אלהיך מורישם מפניך ולמען הקים את הדבר אשר נשבע יהוה לאבתיך לאברהם ליצחק וליעקב:

פירוש לא בצדקתך אתה ראוי לרשת הארץ, אבל על כל פנים דור כשר היו באי הארץ, וכן תמצא שאמר להם (לעיל ד ד) ואתם הדבקים בה' אלהיכם וגו', אלא שלא היו שלמים לתת להם הארץ לזכותם אם לא היתה ברית אבות.

ציטוט:
עם ישראל נבחר אצל יהוה כדי להיות אור לגויים

נו אם אנחנו אור לגויים סימן שהגויים חושך אז אתה בעצמך אומר שעם ישראל יותר טוב שהרי אור אנחנו

ציטוט:
אז לימודי הרבנים שלכם סוטר את האמירה "אור לגויים" !

הכתוב אומר "עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב "
הקשר שצריך להיות לנו עם הגוי הוא קשר של להראות לו את הדרך אם יבחר בכך כמו ארגון חב"ד שמעביר סימנרים בכמה מקומות בעולם ומוציא דיסקים לצפיה בכל הקשור לשבעה מצוות בני נוח שאתם חייבים בהם וכדומה
ולא קשר חברי שלא יבואו להתחתן הם יהיו חברות יש לה משפחה חברים גויים ויש חשש סביר שתתאהב בגוי
וזה אסור
הנה פסוק מפורש "ולא תתחתן בם בתך לא תתן לבנו ובתו לא תקח לבנך"

ציטוט:
חוץ מזה אתא מנסה להגיד שהגוי הוא פחות טוב למרות שהתורה לא אומרת את זה במפורש !

אשאלך ותענני מי יותר טוב/חשוב בן המלך או בן העבד? כמובן שבן המלך (יכול להיות שבן העבד בסדר גמור אבל עדיין הוא בן עבד)
הכתוב אומר "בנים אתם לה' אלהיכם"
וְאֶתְכֶם לָקַח יְהֹוָה וַיּוֹצִא אֶתְכֶם מִכּוּר הַבַּרְזֶל מִמִּצְרָיִם לִהְיוֹת לוֹ לְעַם נַחֲלָה כַּיּוֹם הַזֶּה"

"כה אמר ה' בני בכורי ישראל"

" והיה כי תמצאן אתו רעות רבות וצרות וענתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תשכח מפי זרעו כי ידעתי את יצרו אשר הוא עשה היום בטרם אביאנו אל הארץ אשר נשבעתי"

ולטענה החסרת בסיס שהנצרות טוענת כאלו ה' עזב אותנו הנה פסוק מפורש שאומר ההפך שבועה שנשבע ה' אתם אומרים עליו שהוא מפר אותה היתכן וכי אלהים זה אדם שמתחרט "כי לא הוא אדם וינחם"
"כי אל רחום יהוה אלהיך לא ירפך ולא ישחיתך ולא ישכח את ברית אבתיך אשר נשבע להם"

הנה לך פסוקים מפורשים מהתורה ויש עוד כהנה וכהנה מן הנביאים ומן הכתובים ולא עת האסף

ציטוט:
ומה עם בורא העולם הזה! האם זאת אומרת שאתא מעונין לדבר איתי על אלוהים שלך ורוצה שאהיה יהודי ?

יש"ו מבחינתי יהודי שסרח ועתיד לבוא על תיקונו "ישראל אע"פ שחטא ישראל הוא"

אני לא מעוניין לשכנע אותך שתהיה יהודי אין שום עניין עם זה תהיה מה שבא לך

אלא שהוכרחתי לתת מענה על "הדיס אינפורמציה" שנכתבה פה מאחר ודף אינטרט זה גלוי לכל חשוב לי שאם איזה בחור או בחורה יקראו את החומר הזה יהיה להם תשובות ברורות מהתורה (ויש עוד הרבה מה לדבר מגמרות וכו' אלא שהבאתי לך רק מהמקורות שנאמנים גם עליך)

נערך לאחרונה ע"י ghostbuster בתאריך 21-08-2008 בשעה 02:04.
חזרה לפורום
ישן 21-08-2008, 10:56

ghostbuster

ציטוט:

תמשיך את הפסוק "כי אם ברשעת הגוים האלה יהוה אלהיך מורישם מפניך ולמען הקים את הדבר אשר נשבע יהוה לאבתיך לאברהם ליצחק וליעקב:

פירוש לא בצדקתך אתה ראוי לרשת הארץ, אבל על כל פנים דור כשר היו באי הארץ, וכן תמצא שאמר להם (לעיל ד ד) ואתם הדבקים בה' אלהיכם וגו', אלא שלא היו שלמים לתת להם הארץ לזכותם אם לא היתה ברית אבות.

העובדה עדיין קיימת "לֹא בְצִדְקָתְךָ, וּבְיֹשֶׁר לְבָבְךָ"

ציטוט:

נו אם אנחנו אור לגויים סימן שהגויים חושך אז אתה בעצמך אומר שעם ישראל יותר טוב שהרי אור אנחנו

תהיו אור לגויים, ולא שאתם אור לגויים !
אלא תהיו !
בגלל זה בחר בכם ואם אתם יכולים להיות באמת אור לגויים אז זה בסדר ויפה מאוד אבל כל עוד מלמדים על זה שגוי יש לו ערך פחות מיהודי ככה אתם הלכתם דרך אחרת ולא הדרך שיהוה רצה.

ציטוט:

הכתוב אומר "עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב "
הקשר שצריך להיות לנו עם הגוי הוא קשר של להראות לו את הדרך אם יבחר בכך כמו ארגון חב"ד שמעביר סימנרים בכמה מקומות בעולם ומוציא דיסקים לצפיה בכל הקשור לשבעה מצוות בני נוח שאתם חייבים בהם וכדומה
ולא קשר חברי שלא יבואו להתחתן הם יהיו חברות יש לה משפחה חברים גויים ויש חשש סביר שתתאהב בגוי
וזה אסור
הנה פסוק מפורש "ולא תתחתן בם בתך לא תתן לבנו ובתו לא תקח לבנך

אני לא מדבר על להתחתן אלא על חברות !

ציטוט:
אשאלך ותענני מי יותר טוב/חשוב בן המלך או בן העבד? כמובן שבן המלך (יכול להיות שבן העבד בסדר גמור אבל עדיין הוא בן עבד)
הכתוב אומר "בנים אתם לה' אלהיכם"
וְאֶתְכֶם לָקַח יְהֹוָה וַיּוֹצִא אֶתְכֶם מִכּוּר הַבַּרְזֶל מִמִּצְרָיִם לִהְיוֹת לוֹ לְעַם נַחֲלָה כַּיּוֹם הַזֶּה"

כנראה אתא לא שמת לב
תהלים פרק יח
44 תְּפַלְּטֵנִי מֵרִיבֵי עָם תְּשִׂימֵנִי לְרֹאשׁ גּוֹיִם; עַם לֹא־יָדַעְתִּי יַעַבְדוּנִי׃
יוחנן
פרק א
12 אֲבָל לְאֵלֶּה אֲשֶׁר קִבְּלוּ אוֹתוֹ, הַמַּאֲמִינִים בִּשְׁמוֹ, נָתַן תֹּקֶף לִהְיוֹת בָּנִים לֵאלֹהִים.

ציטוט:
ולטענה החסרת בסיס שהנצרות טוענת כאלו ה' עזב אותנו הנה פסוק מפורש שאומר ההפך שבועה שנשבע ה' אתם אומרים עליו שהוא מפר אותה היתכן וכי אלהים זה אדם שמתחרט "כי לא הוא אדם וינחם"
"כי אל רחום יהוה אלהיך לא ירפך ולא ישחיתך ולא ישכח את ברית אבתיך אשר נשבע להם"

הנה לך פסוקים מפורשים מהתורה ויש עוד כהנה וכהנה מן הנביאים ומן הכתובים ולא עת האסף

לא הוא לא שכח אותכם, אנו לא אומרים את זה, אבל מי שמאמין בזה שבא בשם אדוני גם כן יהוה נותן להם תוקף להיות בנים של אלהים.

אתם לא רוצים שאחרים יהיו בנים ובגלל זה רוצים משיח פרטי ולא משיח של העולם ?!!!

ציטוט:
יש"ו מבחינתי יהודי שסרח ועתיד לבוא על תיקונו "ישראל אע"פ שחטא ישראל הוא"

אני לא מעוניין לשכנע אותך שתהיה יהודי אין שום עניין עם זה תהיה מה שבא לך

אלא שהוכרחתי לתת מענה על "הדיס אינפורמציה" שנכתבה פה מאחר ודף אינטרט זה גלוי לכל חשוב לי שאם איזה בחור או בחורה יקראו את החומר הזה יהיה להם תשובות ברורות מהתורה (ויש עוד הרבה מה לדבר מגמרות וכו' אלא שהבאתי לך רק מהמקורות שנאמנים גם עליך)

יש לך בעיה עם ציטוטים כנראה,
או שאתא רוצה שאשאר בלי אלוהים ?

כנראה אתם לא רוצים שהגויים יהיו מאמינים באלוהים ובגלל זה אתם לא מעונינים שהם ידעו את יהוה שלכם !

תגיד לי !

אם אתם לא אכפת לכם מאחרים! , אז למה כל הזמן תוקפים את האמונה של המשיחיים ?

אם אחרים מצאו דרך להאמין באלוהים בורא כל העולם, אז למה אתם כל הזמן מנסים להגיד להם שהם טועים ?

אם אתא אומר שהאמונה שלי שגויה, אז בבקשה תן לי אמונה נכונה שאתא מאמין בה !

או שלא אכפת לך ?

אני יודע שהשאלות קשות כי אני אוכיח לכולם שאתם שאתם לא מעונינים שאחרים יראו את אלוהים ומזיק לכם בזה שהגויים מצאו להם אלוהים משלהם כי אתם רוצים להיות הבנים היחידים ולא רוצים שאחרים יהיו בנים אפילו לא לדעת מי הוא אלוהים כי אסור ללמד אותם תורה ?, ומכאן אנו מבינים שהמשיחיות עשתה מה שאלוהים באמת רצה וזה להציג אותו בצורת אל עולמי לכל העמים לא משנה מה הגזע ולא משנה מה הצבע, משהו שהיהדות לא עשתה (למרות שהיו אמורים לעשות), האם יש באמונה שלך צדק כזה שלא מבדיל בין גזע וצבע ?

רוצה לדעת מי הוא יהודי ? תראה את התלמידים היהודים של ישוע ותדע שהם עשו כמו שיהוה רצה מהם לעשות וזה לבשר לגויים את הבשורה היפה על זה שיש רק אלוהים אחד לכל העולם ואוהב את כל הבנים שלו.
---

זיו

ציטוט:
1. כבר אמרתי בהודעתי בפירוש שהיהדות היא דת גזענית, אני לא מבין למה אתה כל כך מתרגש וכותב את זה 3 פעמים ומוסיף סימני קריאה. בנושא הזה שנינו מסכימים, ואני לא רואה כאן ויכוח שבו אתה צריך להתלהם ולכתוב באדום.

2. התגובות מהאשכול הקודם נמחקו לא (רק) בגלל סוג של מסינריות, אלא בגלל הכפשות אישיות, ודיון מתלהם. לא רק מצידך, אלא גם מצד האחרים, ולכן נמחק כולו. בנוסף, אתה הגבת בצורה חסרת קשר, ולקחת את הדיון לכיוונים שבהם לא עסק, רק כדי להפיץ את רעיונותיך. גם האשכול הזה ינעל אם יגיע למצבים דומים.

אם אתא אומר שהיא גזענית זה בסדר !

אני לא מפיץ את רעיונותי אלא זה מהספרים שלכם !

אתא מסכים למה שנאמר ?
"השקפת התורה ההגדרה "אדם" מתייחסת רק אלינו"

אני לא חושב שהמילה דיון לא נכנסת בתחום הההתנהגות שלי כי אני פשוט משוחח, וגם אמרתי אם לא רוצים תגידו ואני אעצור אין בעיה בכלל !

נערך לאחרונה ע"י LightBlue74 בתאריך 21-08-2008 בשעה 11:03.
חזרה לפורום
ישן 21-08-2008, 11:30
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי LightBlue74 שמתחילה ב "ghostbuster [QUOTE] תמשיך..."

עוד משפט אחד כמו זה, ולא תהייה כאן יותר:
ציטוט:
רוצה לדעת מי הוא יהודי ? תראה את התלמידים היהודים של ישוע ותדע שהם עשו כמו שיהוה רצה מהם לעשות וזה לבשר לגויים את הבשורה היפה על זה שיש רק אלוהים אחד לכל העולם ואוהב את כל הבנים שלו.
נמאס מההטפה שלך. אלוהים לא מכריח אף אחד להיות יהודי. היהדות היא הדת היחידה שלא מעודדת גויים להצטרף אליה. אתה לא יהודי? תישאר כך. אף אחד לא צריך לדאוג לאמונות שלך, ואם לא בא לך להאמין במשהו מסויים, אל תאמין. מה שכן, אם אתה כן מאמין באלוהים, אז תצטרך לקבל איתו אל כל החבילה. כן, גם את היחס שלו למי שאינו יהודי. אתה מנסה לפרש פסוקים איך שנראה לך, אבל אתה לא בעמדה שאתה יכול לעשות זאת בכלל.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:40

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר